متخصص قلب در تهران

بهترین متخصص قلب و عروق در تهران

دکتر آرزو خسرو متخصص قلب و عروق
دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص قلب و عروق و آنژیوگرافی و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی در تهران هستند. حوزه فعالیت ایشان در زمینه بیماری های قلبی، ناراحتی های قلبی مادران باردار، خانم های سرطانی و بیماری های قلب و عروق می باشد. جهت مشاهده آدرس مطب روی نقشه و ارتباط با نوبت دهی مطب دکتر آرزو خسروی کلیک کنید.

بهترین متخصص قلب و عروق در تهران

دکتر آرزو خسروی از برجسته ترین متخصصین قلب و عروق در تهران و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی در تهران، روزهای یکشنبه از ساعت 13 تا 17 آماده ویزیت بیماران محترم با ناراحتی های مرتبط با بیماری های قلبی از قبیل تپش قلب، تنگی نفس، درد قفسه سینه، خستگی، فشار خون، بیماری های دریچه ای قلبی و اختلالات تنفسی حین خواب مانند خرخر کردن با انجام تست های نوار قلب، اکوکاردیوگرافی تخصصی و فوق تخصصی، تست ورزش، استرس اکو، اکو مری و هولتر فشار خون و ریتم در مطب می باشند.

دکتر خسروی، عضو انجمن اکوکاردیو گرافی ایران، اروپا و آمریکا، در زمینه انجام انواع تست قلب، انواع اکوکاردیوگرافی برای خانم ها و آقایان محترم آماده ویزیت بیماران عزیز در مطب می باشند.

متخصصین قلب در حیطه تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی مانند ضایعه های انسدادی، آسیب ها و بیماری های قلبی تحقیقات فراوانی انجام می دهند. همچنین متخصصان قلب با زیر نظر گرفتن عوامل متعددی همچون کلسترول بالا، دیابت و فشار خون بالا، از بوجود امدن بیماری های قلبی پیشگیری می کنند.

زمانی که یک بیمار از طرف یک پزشک عمومی به یک متخصص قلب ارجاع داده می شود، تمامی عوامل خطر ساز برای بیماری های قلبی در او تحت بررسی قرار می گیرند. این عوامل خطر ساز شامل چاقی، سبک زندگی غیر متحرک، استعمال دخانیات، عادات غذایی نامناسب و سابقه خانوادگی در زمینه بیماری های قلبی می باشند.

📌مقاله پیشنهادی دکتر ارزو خسروی : علائم درد قفسه سینه ناشی از معده چیست؟

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

📌 مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی، عضو انجمن آترواسکلروز(گرفتگی عروق) ایران: علائم  تصلب شرایین چیست؟ و چگونه درمان می شود؟

وظیفه متخصص قلب و عروق چیست؟

معمولا علت ارجاع بیمار به یک متخصص قلب، وجود داشتن پتانسیل بعضی از بیماری های قلبی و عروقی است. متخصص قلب و عروق در اولین ملاقات با بیمار جدید خود، درباره ی سابقه پزشکی او سوال کرده و سایر علائم فیزیکی او را معاینه می کند. همچنین متخصص قلب برای تشخیص هرگونه مشکلات قلبی بیمار، به صدای قلب او گوش می دهد. متخصصین قلب و عروق برای تشخیص دقیق تر بیماری های قلبی از ازمایش خون و یکسری از ازمایش ها مانند نوار قلب، عکس قفسه سینه، تست ورزش و نمونه برداری کمک می گیرند. پس از مشخص شدن نتیجه ازمایش ها، متخصصین قلب قادر به تشخیص هرگونه ناهنجاری ها، بیماری های مادرزادی و یا بیماری های قلبی و عروقی خواهند بود. بیشتر این بیماری ها بوسیله ی دارو، رژیم غذایی و یا روش های دیگر قابل درمان می باشند.

📌مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی، عضو انجمن قلب و عروق ایران، اروپا و آمریکا: علائم 6 نوع ناراحتی قلبی

 

دکتر آرزو خسروی بهترین متخصص قلب و عروق د رتهران
دکتر آرزو خسروی بهترین متخصص قلب و عروق د رتهران

 

📌مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی، عضو انجمن اکووکاردیوگرافی ایران، اروپا و آمریکا: چرا باید آزمایش اکوکاردیوگرافی انجام دهیم؟

انواع متخصصین قلب و عروق

چندین نوع متخصص قلب و عروق وجود دارند که هرکدام در زمینه ای از بیماری های قلبی فعالیت می کنند و شامل موارد زیر هستند:

متخصصین قلب غیر تهاجمی بیماران را معاینه کرده و پس از انجام مشورت های لازم در خصوص بیماری های قلبی با بیمار، ازمایش ها و تست های لازم را درخواست می کنند. پس از مشخص شدن نتیجه ی ازمایش ها، بهترین درمان ممکن را بوسیله ی دارو و یا تغییر در سبک زندگی برای بیمار انجام می دهند. همچنین در صورت نیاز بیماران را به یک جراح قلب ارجاع می دهند.

انجام اکو قلب در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی
انجام اکو قلب در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

 

📌مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی: کدام درد قفسه سینه خطرناک است؟

 متخصصین قلب مداخله گر بیماران دارای بیماری های شریان کروناری، نقص های دریچه ی قلب و یا بیماری های شریان محیطی را درمان می کنند. این دسته از متخصصین قلب از روش های درمانی همچون انژیوپلاستی( قرار دادن بالون در عروق)، جایگذاری استنت، از بین بردن لخته های خونی، تعمیر دریچه میترال قلب و محافظت در برابر امبولی های عروقی، استفاده می کنند.

متخصص قلب غیر مداخله گر نیز از تست ها و معاینات غیر تهاجمی استفاده می کنند. البته ممکن است این دسته از متخصصین قلب برای پیدا کردن بعضی از بیماری های انسدادی عروق از روش های تهاجمی تر مانند کاتتریزاسیون استفاده کنند. در صورت تشخیص هرگونه انسداد در عروق، بیمار به یک متخصص قلب مداخله گر ارجاع داده می شود.

متخصصین قلب الکتروفیزیولوژی یا متخصصین ریتم قلب، با قرار دادن دستگاه های پیس میکر(pacemaker) و منظم کننده ی ریتم قلب در زیر پوست بیمار، باعث تنظیم شدت و نظم ضربان قلب می شوند. همچنین متخصصین قلب غیر مداخله گر برای تنظیم ریتم قلب بیمار، از بعضی از روش های تهاجمی تر به همراه دارو های لازم استفاده می کنند.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و اکوکاردیو گرافی
انجام آزمایش تست ورزش در مطب دکتر آرزو خسروی

 

همچنین شایان ذکر است که متخصصین قلب دیگری هم وجود دارند که در زمینه های متعددی از بیماری های قلب فعالیت می کنند. از این دسته از متخصصان قلب می توان جراحان قلب و قفسه صدری را نام برد. البته به صورت دقیق نمی توان به این دسته از جراحان، متخصص قلب و عروق گفت به این دلیل که جراحان قلب و قفسه صدری بر خلاف متخصصین قلب که حیطه ی مطالعات آن ها در زمینه بیماری های داخلی بوده است، در دوران دانشجویی خود یک برنامه ی اموزشی جراحی را پشت سر گذاشته اند. جراحان قلب و قفسه صدری بسیاری از جراحی های سخت و پیچیده ای همچون پیوند قلب و جراحی قلب باز را انجام می دهند.

 

جهت مراجعه حضوری به مطب دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 173 مشاهده پرسش
  سلام، پدرم که ۶۲ سالشونه و ۳ ماه پیش آنزیم هاشون بالا رفته بود و دکتر nstemi تشخیص دادند و درمان دارویی به مدت دو هفته انجام شد. الان ایشون به علت بعد روانی هیچ دارویی مصرف نمیکنند، چند روز پیش پس لز فعالیت شدید، گفتند قفسه سینه اشون درد میکنه اما بعد از حدود ۱۵ دقیقه دیگه خوب شد و شکایتی نداشتند، فردای همان روز نوار قلب گرفتیم که خدمتتون ارسال میکنم، نظرتون چیه ؟ در ضمن ایشان یک سال پیش آمبولی شده بودند، و همان موقع که آنزیم ها بالا رفته بود اسکن ریه شدند که کرونا تشخیص دادند اما باز هم معلوم نشد کرونا بود یا اثرات آمبولی، تصاویر سی تی رو هم خدمتتون ارسال میکنم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام احتمال زیاد کرونا بوده ، نوار تغییر داره حتما باید دارو بخورند و باید انژیو گرافی انجام بدند تا در صورت نیاز رگ باز بشه
 • تصویر کاربر کامبیز سه شنبه ۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 219 مشاهده پرسش
  باسلام.پس از انجام بررسی نوزاد۵ ماهه من تشخیص ssd سوراخ دهلیزی۶میلی و سوراخ بطنی۶میلی با ریت تنفسی بالا تاکی پنه هست.گفتند باید عمل قلب باز انجام بشه.لطفا نظریه ارشادی .
  توسط دکتر غلامرضا عمرانی انجام میشه.ایا ایشان پزشک حاذقی هستند؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام من پزشک را نمیشناسم ، در صورتی که سبب نارسایی قلبی شده یا فشار ریه بالا رفته باید عمل بشن
 • تصویر کاربر Sobhan چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 270 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب .
  من از حدود سه ماه پیش ، درد مختصری در قفسه ی سینه داشتم و اندکی تنگی نفس ، زمانی که فعالیت می کردم و یا در طبیعت بودم این حس ها از بین می رفت. به متخصص قلب مراجعه کردم ، بعد از نوار قلب و اکو ، گفتن مشکل خاصی نیست به جز اینکه مشخص شد فشار ریه چهل و هشت هست. ایشون گفتن که سی تی قلب هم بدم که متاسفانه چون هزینه بالا بود و من هم بیمه نبودم موفق به انجامش نشدم. تصویر جواب اکو را خدمت شما ارسال کردم همراه با پرسش : مرد ، 32 سال ، سیگاری ، مادرم رو به علت بیماری آمفیزم ریه سال گذشته از دست دادم . چکاپ کامل هم انجام دادم - آزمایش خون - و همه چیز نرمال بود .
  آیا وضعیت من خطرناک محسوب میشه؟ سیگار رو ترک کردم در حال حاضر. برای درمان چه داروهایی مصرف کنم ؟ در جستجوهایی که در گوگل داشتم مطالب نگران کننده ای درباره ی عدم درمان و طول عمر بسیار کم مبتلایان به فشار ریه خوندم ، این مطالب واقعیت داره؟پیشاپیش از پاسخ شما ممنون هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام درمان بستگی به علت بالا بودن فشار ریه داره حتما پیگیری کنید چون ممکنه عدم درمان باعث پیشرفت بیماری بشه
 • تصویر کاربر David چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 253 مشاهده پرسش
  درود و سلام عرض ادب و تبریک سال نو
  ایا انسداد عروق باعث ناتوانی جنسی و عدم نعوظ می شود؟
  کدام عروق؟ ایا می توان دقیقا مشخص کرد؟ راه درمان چیست؟
  ایا تشخیص به وسیله خود بنده هم امکان پذیر هستش ینی راه یا نشانه ای که خودم متوجه بشم مشکل از عروق؟
  با سپاس فراوان
  بدرود
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش)


   سلام انسداد عروق كرونر ميتونه سبب انواع ناتواني جنسي به دلايل مختلف. بشه بخصوص اگه ديابت داشته باشين ابتدا با اورولوژبست از نظر بيماريهاي ساختاري مشورت كنيد

 • تصویر کاربر سامان جمعه ۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 317 مشاهده پرسش
  من دانشجوی خلبانی هستم و همه مراحل علمی و پزشکی با موفقیت گذراندم ولی در اکو قلب برای بنده mvp و mild Tr تشخیص داده شده , خواستم اطلاع پیدا کنم که این موضوع
  1- چطور قابل رفع هست ؟ حدالمقدور با دارو (گیاهی)
  2- با نوشیدن مقدار زیاد آب و قرص ضد استرس امکان آن وجود دارد که در اکو مشخص نشود ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام داروي گياهي اثري نداره اگه خفيف باشه با خوردن حجم مايعات كافي ممكنه در اكو ديده نشده ولي در موارد شديد موثر نيست
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر