متخصص قلب در تهران

علت و درمان درد زیر سینه چپ

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در این مطلب توضیحات کاملی از 6 علت درد زیر سینه چپ و درد زیر بغل زنان به همراه روش درمان هر یک ارائه می دهند.جهت مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید. درد زیر بغل در زنان میتواند دلایلی از جمله مشکلات هضم غذا تا مشکلات قلبی داشته باشد. در موارد جزئی می‌توان این دردها را در منزل درمان کرد، اما در موارد شدید و حاد مراجعه به پزشک الزامی است. دردهای مربوط به قسمت چپ سینه توسط پزشکان به دو دسته عمده تقسیم می‌گردند : مربوط به گوارش و مربوط به قلب.

اگر سوالی در رابطه با درد زیر سینه چپ خود دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف مدت چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

اندام‌های متعددی از جمله معده، قلب، ریه‌ها، دنده‌ها، روده بزرگ، پانکراس و طحال‌ در قسمت بالایی سینه و سمت چپ هستند که به‌عنوان یکی از دلایل دردهای این ناحیه به‌حساب می‌آیند. در این مقاله علل دردهای این ناحیه، علائم و گزینه‌های درمانی توضیح داده شده است.علت درد زیر بغل زنان

درد قفسه سینه سمت چپ

 از آنجا که قلب در ناحیه چپ و وسط سینه قرار گرفته است لذا دردهای این ناحیه گاهی از علائم حملات قلبی است. در زمان حملات قلبی، درد در ناحیه چپ و مرکزی سینه اتفاق می‌افتد و معمولا پس از چند دقیقه ناپدید شده و سپس دوباره ظاهر میگردد.

علت درد سینه چپ در زنان و مردان می تواند حمله قلبی باشد ولی این مورد فقط یکی از علل درد سینه سمت چپ می باشد. گاهی خانم های مبتلا به افتادگی دریچه میترال نیز دچار دردهای خفیف می شوند. در ادامه سایر موارد را ذکر خواهیم نمود.

علائم حمله و سکته قلبی بین زنان و مردان

احساس سوزش در سینه سمت چپ

درد ناشی از حملات قلبی موجب احساس ناراحتی، فشار و تنگی بسیار در ناحیه چپ سینه می‌شود که بیشتر فرد احساس سوزش بسیار شدید را تجربه می‌کند. برخی افراد از جمله زنان، افراد سن بالا و دیابتی نیز ممکن است درد خفیف‌تری را تجربه کنند. علائم دیگر همچنین شامل موارد زیر میشود:

 • تعرق شدید
 • حالت تهوع و استفراغ
 • نفس‌تنگی
 • ضعف و سنگینی شانه‌ها و بازو
 • پخش شدن درد شدید در دیگر قسمت‌ها مانند بازو، فک، گردن، کمر و دیگر قسمت‌های بدن
 • سرگیجه‌
 • احساس اضطراب شدید

در صورتیکه فردی مشکوک به حمله قلبی باشد، باید فورا با اورژانس تماس گرفت و در صورت امکان به وی قرص آسپرین داد. گزینه‌های درمانی دیگر نیز بستگی به زمان بروز علائم و وخامت وضع بیمار دارند. در صورتیکه علت حمله قلبی مسدود شدن عروق کرونری باشد، ابتدا با روش آنژیوگرافی قلب، گرفتگی عروق تشخیص داده شده و سپس پزشک برای باز کردن عروق از روشی تحت عنوان آنژیوپلاستی استفاده می‌کند.علت درد زیر بغل زنان

علت درد سینه چپ در زنان

در این بخش میخواهیم بدانیم درد زیر سینه چپ نشانه چیست؟ موارد زیر از علل درد زیر سینه چپ و یا درد زیر دنده سمت چپ محسوب میشوند.

آنژین‌ و درد زیر سینه چپ

زمانی که اکسیژن کافی به دلیل انسداد عروق خونی به عضلات قلب نرسد، منجر به درد موضعی در ناحیه چپ و مرکز سینه می‌شود. دردهای موضعی در این ناحیه و  درد زیر دنده سمت چپ، آنژین‌ نامیده می‌شوند.

از علائم آنژین‌، احساس درد در شانه‌ها، بازوها، گردن، فک و گردن است. درد آنژین‌ شبیه دل‌درد است و فرد همچنین ممکن است تعرق، سردرد، حالت تهوع و نفس‌تنگی را نیز تجربه نماید.

درد قفسه سینه علائم و علل زیادی دارد برای اطلاعات کامل درباره درد قفسه سینه به لینک زیر مراجعه نمایید.

درد قفسه سینه

درمان آنژین

آنژین‌ یکی از علائم احتمالی حمله قلبی شدید است که اقدامات پزشکی باید بلافاصله در مورد شخصی که دارای این علائم است، انجام شود. داروهایی از قبیل بتابلاکرها، استاتین ها و آسپرین نیز در مواردی توسط پزشک تجویز می‌ شوند.

پریکاردیت‌ و درد زیر سینه چپ

قلب توسط غشایی نازک پوشیده و محافظت می‌شود که پریکارد نام دارد. این لایه غشایی زمانیکه سیستم ایمنی بدن دچار خود ایمنی شود دچار التهاب و عفونت می‌شود. بعضی از علائم پریکاردیت‌ عبارتند از:

 • دردهای تند در زیر سینه چپ و سینه
 • درد در یک یا هر دو شانه
 • تشدید شدن درد در زمان تنفس عمیق و خوابیدن در حالت پشت
 • احساس گرما، تب، تعرق، سردرد و نفس تنگی

درمان پریکاردیت

درمان سریع برای اینگونه موارد، مصرف داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن و استراحت برای برطرف شدن علائم است. داروهای استروئیدی مانند پردنیزون‌ زمانی تجویز می‌شوند که بیمار شرایط سختی را پشت سر بگذارد. همچنین در صورتیکه اوضاع بیمار بسیار وخیم باشد باید برای مراقبت بیشتر به بیمارستان منتقل گردد.

اگر سوالی در رابطه با درد زیر سینه چپ خود دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف مدت چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

گاستریت‌ و درد زیر سینه چپ

التهاب پوشش معده، گاستریت نامیده می‌شود. علائم گاستریت در برخی افراد ظهور می‌یابد اما احساس درد و سوزش در قسمت چپ و پایین سینه، از علائم بالقوه‌ گاستریت است. این دردها نیز ممکن است همراه با سوزش قلب، احساس بیماری، استفراغ و ورم همراه باشد.

درمان گاستریت

در مورد کسانی که علائم خفیفی دارند، از طریق تغیر رژیم غذایی درد به‌مرور تخفیف می‌یابد. مصرف برخی داروهای بدون نسخه مانند آنتی‌اسیدها برای کاهش حالت اسیدی معده بسیار مؤثر است. علاوه بر این موارد زیر نیز برای کاهش دردهای زیر سینه چپ حاصل از گاستریت توصیه می‌گردد:

 • کاهش مصرف الکل
 • خوردن وعده‌های غذایی کوچک بجای وعده‌های بزرگ
 • پرهیز از مصرف لبنیات، ادویجات، غذاهای چرب و نوشیدنی‌های کافئین دار
 • عدم استعمال دخانیات
 • کاهش مصرف بالای داروهای ضدعفونی غیر استروئیدی علت درد زیر بغل زنان
 • مصرف غذاهای مغذی و دارای فیبر

 

در صورتیکه درد به دلیل وجود باکتری‌ها باشد، هلیکوباکتر پیلوری نامیده می‌شود. در این صورت مصرف برخی داروها و آنتی‌بیوتیک‌ها به‌منظور کاهش تولید اسید معده توسط پزشک تجویز می‌شود.علت درد زیر بغل زنان

ورم لوزالمعده‌ و درد زیر سینه چپ

آماس‌ لوزالمعده‌ در واقع به التهاب پانکراس گفته می‌شود. علائم آماس لوزالمعده عبارتند از:

 • دردهای شدید و ناگهانی در زیر سینه چپ و در قسمت بالایی شکم
 • حالت تهوع و استفراغ
 • ضربان قلب شدید
 • تب

آماس‌ لوزالمعده‌ شدید به‌مرور زمان شرایط بدتری را ایجاد می کند و علائمی از جمله موارد زیر دارد:

 • دردهای مکرر و طولانی در زیر سینه چپ که تا کمر می‌رسد.
 • حالت تهوع و استفراغ
 • مدفوع چرب و بی‌رنگ
 • اسهال‌

درمان آماس لوزالمعده

درمان آماس‌ لوزالمعده‌ شدید اغلب با تجویز داروهای قوی‌تر صورت می‌گیرد اما در صورتیکه دردهای این قسمت بسیار شدید باشد، عمل جراحی برای درمان این قسمت تجویز می‌شود.

سوزش‌ معده‌ و درد زیر سینه چپ

هنگامیکه اسید معده به گلو برگردد موجب ایجاد احساس سوزش در ناحیه سینه و گلو و در مواردی زیر سینه چپ می‌شود. سوزش معده همچنین می‌تواند به دلیل مشکلات سوءهاضمه‌ و اسید معده باشد. علائم آن شامل موارد زیر می‌شود:

 • احساس تنگی و سوزش در گلو و بالا سینه که تا زیر سینه چپ و فک‌ها می‌رسد.
 • مزه تلخ دهان
 • درد در زیر قسمت چپ سینه در هنگام خوابیدن و یا پس از غذا خوردن

درمان سوزش معده

برای درمان سوزش معده بهتر است از مصرف وعده‌های غذایی بزرگ، خوابیدن و دراز کشیدن بلافاصله پس از غذا اجتناب گردد. برای جلوگیری از بالا آمدن اسید معده، بالا آوردن زیر سر در هنگام خواب توصیه می‌شود که مانع بازگشت اسید معده می‌گردد. در موارد خفیف نیز از داروهای آنتی‌اسید می‌توان بهره جست.

ایسکمیک قلبی و درد زیر سینه چپ

در این بیماری، عروق کرونر تنگ شده و در نتیجه خون رسانی به قلب با مشکل مواجه می شود. یکی از علائم سکته قلبی خفیف در زنان و عوامل آنژین نیز همین بیماری ایسکمی قلبی است.

درمان بیماری ایسکمی قلبی

برای درمان ایسکمی قلبی، پزشکان اقلب داروها بتا بلاکر و ACE را تجویز می کنند تا بدین ترتیب بتوانند فشار خون را کنترل کرده و از افزایش فشار خون جلوگیری کنند. برای تسکین درد قفسه سینه و جلوگیری از ابتلا به آنژین نیز داروهای نیترات مانند نیتروگلیسرین زیر زبانی تجویز می شود.بیماری ایسکمیک قلبی

بارداری

احساس درد و سوزش در زیر سینه چپ در زمان بارداری اغلب به دلیل فشار بالای رحم است که در صورت ضربه زدن جنین نیز اتفاق میافتد. این دردها در هنگام خم شدن به سمت جلو نیز تشدید می‌یابد.

کشیدگی بافت‌ها و عضلات به دلیل رشد جنین نیز یکی دیگر از دلایل دردهای مربوط به این قسمت است. به طور کلی درد قلب در دوران بارداری ممکن است منشا حاد داشته باشد که باید تحت نظر پزشک متخصص به درمان آن پرداخت.

گاهی اوقات شما هیچ گونه درد خاصی ندارید و فقط دچار تپش قلب شدید شده اید. برای درمان روی تپش قلب کلیک نمایید.

اگر سوالی در رابطه با درد زیر سینه چپ خود دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف مدت چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

درد سمت چپ شکم زیر دنده

به دلایل زیادی افراد می توانند درد زیر دنده ها را در قسمت فوقانی چپ شکم تجربه کنند. برخی از دلایل احتمالی شامل مشکلات گوارشی و شرایط یا آسیب هایی است که اندام های خاصی را در سمت چپ بالای بدن تحت تأثیر قرار می دهد.

قفسه دنده به استخوان سینه و ستون فقرات متصل می شود و دنده ها از بسیاری از اندام های حیاتی در سمت چپ بدن محافظت می کنند. این اندام ها عبارتند از:

 • قلب
 • ریه چپ
 • طحال
 • کلیه چپ
 • لوزالمعده
 • معده

برخی از دلایل احساس درد در سمت چپ شکم در زیر دنده ها عبارتند از کوستوکندریت، عفونت کلیه و سنگ کلیه،شکستن و کبودی دنده ها، بزرگ شدن طحال و آنوریسم آئورت شکمی باشد.

درد یا حساسیت به لمس در سمت چپ شکم فوقانی در زیر دنده ها می تواند در نتیجه شکسته شدن دنده یا شرایط مختلفی باشد که اندام های اطراف را تحت تأثیر قرار می دهد. افراد همچنین ممکن است درد در قفسه سینه یا کمر خود را تجربه کنند.

اگر درد شکم فوقانی چپ و منظم یا شدید است، برای تعیین علت به پزشک مراجعه کنید. پزشک بسته به شرایط زمینه ای گزینه های درمانی را ارائه می دهد.

تفاوت علائم بیماری قلبی در زنان و مردان

علت درد زیر سینه چپ و زیر بغل

درد زیر بغل چپ ممکن است نگران کننده باشد و بسیاری از افراد هر دردی را در سمت چپ بدن خود با حمله قلبی مرتبط می دانند. با این حال، بیشتر اوقات، درد زیر بغل چپ نشانه ای از بیماری های قلبی نیست زیر بغل یک نقطه ملاقات پیچیده برای عضلات و بافت های همبند، غدد لنفاوی و رگ های خونی است. به همین دلیل، بسیاری از مسائل در این زمینه می تواند منجر به درد در این ناحیه شود.

دلایلی مانند آنژین، کشیدگی عضلات، حساسیت پوستی، تورم غدد لنفاوی، سرطان پستان، کیست و … می باشد.

هر کسی که علائم زیر را همراه با درد سینه سمت چپ و زیر بغل دیده است، باید فوراً به پزشک مراجعه کند:

متخصص قلب و عروق همچنین می تواند درد ناشی از سایر موارد مانند عفونت یا تورم غدد لنفاوی را تشخیص و درمان کند. اگر درد در زیر بغل سمت چپ ناشی از کشیده شدن عضلات باشد باید در حدود یک هفته در اکثر موارد برطرف شود.

مراجعه به متخصص قلب و عروق

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی درد زیر بغل زنان

بعضی‌ اوقات این موارد با مصرف دارو و استراحت برطرف می‌گردد، اما در موارد شدیدی که در ادامه ذکر شده است، مراجعه به پزشک می‌تواند معقولانه‌ترین راه باشد.

 • آسیب‌دیدگی سینه
 • دردهای غیرمنتظره زیر سینه چپ
 • بهبود نیافتن درد و گرفتگی به‌وسیله استراحت
 • تنگی نفس، احساس بیماری و تعرق شدید همراه با درد

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟

درد قفسه سینه نشانه ی چیست؟

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه

جهت مراجعه حضوری به مطب با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

جهت مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهرناز سه شنبه ۶ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من 32سالم هست و اینکه مدتیه گاهی که زیاد غذا میخورم زیر سینه ی چپم دچار سوزش میشدم و قرص آمپرزوال و کلاریتر مایسین استفاده کردم که خیلی دهنم تلخ میشد و حالت تهوع میگرفتم ،دیشب یکدفعه موقع شام خوردن دیدم زیر سینه چپم شروع کرد به درد و یه حالت گرفتگی که وقتی وایسادم انگار بهتر شد وقتی به سمت چپ بدنمو میچرخوندم بدتر میشد یا نفس عمیق میکشدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۶ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام با توجه به توضیحات شما درد قلبی نیست، جهت بررسی به متخصص داخلی مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر متین جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام خانومی هستم ۳۶ ساله دوسه روزیه که بین دوتا سینم درد میکنه البته بعضی وقتا درد میگیره دوباره خوب میشه البته مشکل روده ومعده هم دارم کیست سینه هم دارم بعد بعضی ساعتا درد بین دوسینه به طرفم چمم تا زیر بغلم میکشه خواستم ببینم علتش چی میتونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام سطح ویتامین دی چک کنید و داروی ضد ریفلاکس معده مصرف کنید در صورت عدم بهبودی مراجعه شود 

 • تصویر کاربر zahra شنبه ۵ شهریور ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر،۲ روزه که درد گرفتگی یا قلنج سینه سمت چپ دارم که با نفس عمیق کشیدن دردش بیشتر میشه،دستم از کتف تا انگشتام حالت کوفتگی خیلی درد میکنه،موقع نشستن یا خوابیدن بدتر میشم،هنگام خوابیدن ب چپ ک دراز میکشم از درد قلنج سینه بی طاقت میشم و درجا میشینم،علتش چی میتونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۵ شهریور ۱( 5 ماه پیش)
   سلام جهت معاینه ودر صورت لزوم عکس قفسه سینه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر هاجر شنبه ۵ شهریور ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من 3روزه زیر سینه سمت چپم بی حس هستش الان به پشتمم زده نشانه چی هستش
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۵ شهریور ۱( 5 ماه پیش)
   سلام اگر درد دارید جهت معاینه و نوار مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سمیرا جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من الان دو روز هست زیر سینه سمت چپم درد میکنه سوزش داره دیروز دردی نداشت اما از دیروز تا حالا میترسم چیز بدی باشه خدای نکرده واسه همین امروز کمی بیشتر درد میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام درصورتیکه با فشار دست درد بیشتر می شود مربوط به قلب نیست. سطح ویتامین دی چک شود

 • تصویر کاربر مطهره چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من حدود سه بار کرونا گرفتم. بار آخر حدود دوماهه که عوارض شدید داره و هر دفعه کلی رفلاکس و مشکلات گوارشی و اسهال داشتم که برای معده ام قرص میخورم همچنان اما الان علائم دیگه مثل سرگیجه و لرز و معده درد و اسهال و لمسی صورت و دست و ...از بین رفته ولی درد زیادی شبا سمت چپ پایین سینه چپم و دست چپم و کتفم میاد حتی سر درد و گوش درد .... ازمایش خون کامل دادم فقط ویتامین دی پایین بود دوماه پیش که هفته ای دوتا ۵۰ هزار خوردم ... بخاطر لمسی ها ام ار ای دادم از سر و گردن گفتن چیزی نیس چند بار نوار قلب و هولتر و اکو دادم گفتن چیزی نیس ... نفسم سریع تنگ میشه دیگ نمیتونم عین قبل فعالیت کنم و کوه بالا برم و.... ازمایش دی دایمر و فشار ریه و لخته خون این چیزام دادم نرمال بوده ... ممکنه اسید معده ریه هامو پر میکنه؟ این همه درد توی دست و کتف و زیر سینه چپم چیه؟ هی میگن عصبیه ولی من ارومم ... البته کرونا ب عصب هام زده بود چون یه مدت اضطراب شدید داشتم. دوباره ازمایش ویتامین دی دادم ببینم نتیجش چی میشه ... برم آندوسکوپی بشم؟ همش میترسم این همه وقت رفلاکس و ... بوده مری و اینا مشکل دار شده باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام حتما اندوسکپی انجام بدید کپسول مگنیفورت روزانه مصرف کنید
 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من ۲۸ساله ام .من چند ماهی میشه خیلی تپش قلب میگیرم .چند سالی هم میشه که معده درد دارم.تپش قلبم بهتر شده ولی ۱ ماهه باز معده دردم خیلی شدید شد. همش سرم گیج میره و دلم ضعف میره ولی میام غذا بخورم میلی ندارم .سرم تیر میکشه .دو روزه که بدجور سینه چپم درد میکنه حس میکنم سنگین شده زیر بغلم. پشت سینه ام.قفسه سینه ام. گردنم .شونه ام و بخصوص بازوم انگار که واکسن زده باشم اونطوری درد میکنه و نمیتونم از شدت درد تکونش بدم ۶ ساعتی میشه بازوم اینطوری شده تا نوک انگشت دست چپم یه طوریه .خیلی بی حالم نمیدونم چیکار کنم اگه دکتر برم پیش چه دکتری برم اصلا خوب نیستم میشه راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام اگر معده درد زیاد هست جهت اندوسکپی مراجعه کنید ، درد شانه و بازو عضلانی هست و ارتباطی با قلب نداره
 • تصویر کاربر عسل یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر...من 40 سالمه ،حدودا 5 ماه که فهمیدم یک سوراخ مادرزادی کوچیک در قلبم دارم که دکتر گفتن نیازی به عمل نیست و همون موقع اکو ونوار قلب دادم که همه چی خوب بود فقط خیلی کم افتادگی دریچه میترال داشتم که گفتند مشکلی نیست..اسپرین و بتالکر استفاده میکنم.فقط من از اون موقع به بعد سمت چپ زیر سینه من درد میگیره ...تیر میکشه و قفسه سینم سنگین میشه...پاهام سرد میشه و دستام بی حس میشه و گردنم و بازوهام مخصوصا سمت چپ درد میگیره وبیشتر شبها اینجوری میشم... همراه با ضربان قلب حدودا 78 ...البته یک ماه پیش سی تی انژیو دادم که مشکلی نداشتم....48ساعت هولتر داشتم که اریتمی هم نداشتم...ولی این درد هایی که گفتم تموم نمیشه و این مشکلات هست و من نمیدونم چکار کنم..ایا امکان داره که من مشکل قلبی داشته باشم ..ممنون میشم جوابم رو بدید...
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید این علایم به نطر ارتباطی با قلب نداره ، به دکتر مغز و اعصاب هم مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سيد چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  سلام وعرض ادب
  خانم دكتر من سمت چپ قفسه سينه ، زير سينه 2 هفته اي هست نقطه اي دائم درد هستش و رفتم پيش دكتر نوار قلب گرفتم مشكلي نداشت و اكو هم شدم دكتر گفتش مشكلي نيست ولي همچنان درد زير سينه چپ نقطه اي درد ميكنه و نگرانم كرده چيكار كنم و 32 ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید و اگر نفخ ویا مسکل گوارشی دارید درمان کنید
 • تصویر کاربر یحیی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  سلامخانم دکتر من ۵ ماهی میشه که زیر سینه سمت چپ م خیلی درد میکنه وطرف چپ صورتم وسردرد شدید میشم کاهی اوقات درد به زیربغلم اسارت میکنهدرضمن دندون درد هم میشم وگاهی اوقات شانه ام از پشت سوزش داره فقت میکی یکی داره باسوزن فورع مکنه ممنون میشم از راهنمایتان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را جک کنید ، بیماری گوارشی را درمان کنید
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر، من 25 ساله. هر چند روز ی بار زیر سینه چپم چند ثانیه تیر میکشه و درد میگیره و پشتم همزمان درد میگیره. مشکل معده دارم قرص پنتوپرازول و فاموتیدین میخورم. بعضی اوقات سردرد و سنگینی سر دارم مخصوصا بعد غدا خوردن و تقریبا زود عصبی می شم و بعضی روزها تعریق و مور مور شدن دست و پا، تپش قلب و استرس هم دارم... سئوال من اینه این درد زیر سینه چپم از قلب است یا به توجه به علائم دیگم به مشکلات معده و اعصابم مربوطه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام احتمال اینکه مربوط به قلب باشه خیلی کم هست
 • تصویر کاربر خیبرگیر سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  با سلام
  من 32 سالمه الان حدود یکسال میشه که کرونا گرفتم و وقتی بیمار شدم سمت چپ و راست گردنم متورم شد و ضربان قلبم هم شدید بود و قلبم هم تیر می‌کشید و سر درد شدید هم داشتم و حتی وقتی خواب بودم چنان ضربان قلبم تند میزد که از خواب بیدار میشدم الان که یکسال از این موضوع میگذره بازم قلبم درد میکنه و بعضی اوقات سرگیجه هم دارم و شب ها وقتی میرم استراحت کنم چنان قلبم هنگام داز کشیدن درد میگیره که نمی تونم نفس بکشم
  به پزشک هم مراجعه کردم اکو انجام دادم گفتن برای استرس هست ممنون میشم شما هم راهنمایی کنید چون با دارو ها هم بهتر نشدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام فشار خونتون را کنترل کنید ، سطح ویتامین دی را چک کنید و اگر مشکل گوارشی دارید اون را درمان کنید
 • تصویر کاربر فریدون پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر۳۰سالمه;قفسه سینه ام فشار میدم درد میکنه گاه درد بالای پیستان و سمت چپم وسه انگشت زیر بغل و پشت بازو دارم تیر میکشه یا درد میگیره میره
  و تپش قلب بالا میره ؟از قلبه یا معده ام عفونت داره از معده است قبلا مشروب خوردم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   احتمال زیاد مربوط به معده هست

 • تصویر کاربر S پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام سمت چپ زیر سینه شدید درد می‌کنه خیلی میسوزه گاهی باد می‌کنه وقتی میگیره دوست دارم راه برم دست بهش بکشم دردش شبها شدیدتر میشه وقتی غذا میخورم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام مربوط به معده و روده هست

 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  تقریباً سه سال میشه درد پا چپ دست چپ سمت چپ سینه خیلی درد داره تأمل ندارم تا حالا نرفتم وقتی داروی آموکسی‌سیلین با مترو منازل بخورم ی 10 دقیقه آرام میشه دردم دوباره درد میکنه چیکار کنم ب نظرت چ مریضی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام بهبود درد ارتباطی با این قرصها نداره معابنه بشین و ازمایش چکاب کامل بدید

 • تصویر کاربر حسن چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر من یه چند سالی هست احساس درد ناحیه چپ زیر دنده زیر قلب میکنم گاهی اوقات خوب میشد ولی دوباره درد میگرفت دوباره خوب میشد الان یه ۲الی۳ماهی هست که مرتب درد میکنه ممکنه راهنماییم کنین ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت معاینه و بررسی نوار و اکو و... مراجعه کنید

 • تصویر کاربر یلدا چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 147 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید دخترم الان چند روزه که زیر سینه سمت چپش درد دارهمیگه سوزن سوزن میزنه نوار قلب گرفتم عکس از قفسه سینه گرفتم ازمایش گرفتم گفتن چیزی نیست راهنمایی میکنین لطفا ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه مربوط به معده و یا کمبود ویتامین دی هست

 • تصویر کاربر المیرا دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام عذر میخوام مزاحم میشم بنده خیلی وقته شاید حتی چند سالع ک متوجه شدم دنده سمت چپم حالتی بزرگتر از دنده سمت راست داره مثله ورم،جدیدا هم دست که میزنم انگار که کبود شده باشه درد میگیره و تقریبا تا یک دقیقه دردو حس میکنم،چند روزی هست که بی دلیل قسمت میانی و فوقانی کمرم درد میکنه هم وقتی میخوابم و هم وقتی کمرمو راست نگه میدارم،ضربان قلبم به مدت چند ثانیه بالا میره بعد خوب میشه،قفسه سینم و بیشتر سمت چپ چند لحظه درد میگیره باز خوب میشه،سرگیجه زیاد دارم،گاهی چشمام ضعیف میبینه،چند روز هم هست که ته حلقم هم خشکی و احساس وجود خلط دارم،طولانی شد توضیحاتم ولی جزئیات شاید تاثیر در نظرتون داشته باشه چون دسترسی ب متخصص ندارم اینجا،ممنون ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید و داروی معده بخورید اگر بهتر نشدین دکتر قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 156 مشاهده پرسش
  سلام من چند روز پیش ، وقتی نشسته بودم ناگهانی بدون هیچ مشکل قبلی ، یه صدایی شبیه پوکیدن از زیر قفسه سینه سمت چپم اومد ، صدا بلندی بود و یکم همون لحظه درد کرد و ۵ دقیقه بعد خوب شدم و یادم رفت ، بعد بعضی وقتا یکهو همونجا یه دردی مانند سوزش میاد و چند ثانیه فقط ژول میکشه و میره ، وقتی دست میزنم یه استخوان حس میکنم که فشارش میدم درد میکنه همین ، انگار استخوان قفسه سینه هست ، باید نگران باشم یا خودش خوب میشه ! چون درد مداومی نیست . ولی اون صدای ترکیدن مانند چی بود؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید و از لحاظ معده هم بررسی بشید

 • تصویر کاربر سارا سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  سلام من امروز دوبار درسمت چپ سینم تیر کشید یکبار زیر سینه چپم بعد از راه رفتن و درحین خرید در فروشگاه و یکبار هم در خانه ودر حالت نشسته. بار دوم بالای سینه چپم بود. بار اول فشارم ۱۲و نیم بود و دوغ رقیق خانگی بدون نمک مصرف کردم بعد از چندبار دستشویی رفتن فشارم شد ۱۱و نیم.ممنوت میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر درد ها حال نقطه ای ندارد و بیشتر از ۳۰ ثانیه طول میکشه ، جهت بررسی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر جواد۳۸ساله شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام دکتریک هفته میشه زیرسینه چپم تیرمیکشه نوارگرفتم خوب بود دندونم خیلی دردمیکنه وآدم عصبی هستم ممنون میشم بگید ربطی به قلب داره یا ازچیزه دیگری هست
  جواد هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر با راه رفتن و فعالیت بدتر میشه مربوط به قلب ممکنه باشه

 • تصویر کاربر مینا شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  سلام من قفسه سینه ی سمت چپم اذیتم میکنه طوری که یکم میشینم اذیت میشم باید خودمو صاف بکشم بالا یادرازبکشم بنظرتون ازچیه؟۳۱سالمه خانم هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه درد عضلانی یا کمبود ویتامین دی باشه

 • تصویر کاربر لرستانی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  سلام من چندوقت یکبار تا چند درزیر سینه چپم و همون درد همزمان در پشتم مشاهده میکنم و دردش چند روز طول میکشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام احتمالا مربوط به قلب نیست ولی نیاز به معاینه دارید

 • تصویر کاربر محمدی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر
  من خانومی ۲۱ساله هستم
  حدودا ۷روزی هستش که اضطراب زیادی دارم بخاطر یک سری مسائل تو این ۷روز تنگی نفس درد قفسه سینه زیر سینه چپم درد میکنه عرق سرد دارم و دیشبم پشت گردنم گرفته بود یکمی هم کشیدگی میترال دارم
  ۴ماه پیش نوار قلب دادم مشکلی نبود
  بنظرتون اینا میتونه علائم سکته قلبی باشه؟ یا فقط از اضطراب؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام احتمالش کمه

 • تصویر کاربر فاطیما چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  سلام من مدتی احساس دردوسوزش درسینه سمت چپ دارم..نوارقلب دادم میگن مشکلی نداری ..بعدازپشت بدن هم احساس میکنم سوزن به سینه ام میزنن علت چیست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه مربوط به گوارش یا کمبود ویتامین دی باشه

 • تصویر کاربر آقای چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  تقریبا ده روز یه درد قسمت چپ بالای سینه دارم اوایل شدیدتر بود الان دردش کمتر شده،اوایل حتی خوابیدن را سخت کرده و مخصوصا درد شدید هنگام عطسه یا نفس شدید داشتم حتی با لمس روی دنده سینه این درد بیشتر احساس میشود
  این اتفاق وسط بازی فوتبال برام اتفاق افتاد خانم دکتر میخواستم بدونم این درد مربوط به قلبم هست یا نه؟
  در ضمن یه خفیف جدیدا پشت کتفم احساس میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام بیشتر مربوط گرفتگی عضلانی یا کمبود ویتامین دی بود

 • تصویر کاربر هاشمی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  بنده ۱۵ سالمه و دوسه ماهی میشه که سکته چپ زیر سینم خیلی بد تیر می‌کشه و بعد از تیر کشیدن درد می‌کنه ، زمان اتفاق دو و سه هفته یکبار هستش
  اما بعد از یک شب که درد گرفت تا چند روز بعد مدام درد می‌گرفت
  فرد عصبی و استرسی نیستم و تغذیه مناسبی هم دارم
  یک دفعه هم که زیاد بود پشت کمرم درد زیادی گرفت
  دردی هم هست که واقعا منو رو عصبی می‌کنه خیلی درد بدی هست
  علت درد چی می‌تونه باشه ؟!
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام سطح ویتامین دی چک بشه و دهروی معده هم مصرف کنید

 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام من افتادگی دریچه میترال قلب دارم قرص متورال۵۰ شبی نصف میخورم یه مدت نزدیک دو هفته دردام زیادتر شده دکتر تازگی ها رفتم گفت حالت خوبه دریچه قلب گشادتر نشده هراز گاهی ضربان قلبم بالا میاره من کیست اطراف سینه داشتم قبلاً حتی نمونه میخواستن بردارن ولی گفتن برطرف شده خودشم نزدیکه قلبمه الان یه هفته پشت سرهم هرشب میگیره متورال میخورم موقع درد ولی برطرف نمیشه الان نمیتونم درد کیسته یا درد قلمبه موقع درد نمیتونم تکون بخورم هرجا هستم به همون حالت باید بمونم نفس به زور می‌کشم موقع درد موقع نفس کشیدن سوزش دارم میشه راهنمایی کنید چیکار کنم میخواستم امروز برم دکتر برام سونوگرافی از سینه هام بنویسه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام، احتمال اینکه مربوط به قلب باشه کم هست ممکنه کمبود ویتامین دی باشه
 • تصویر کاربر میترابیک یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  وقتی که زیر دنده درد میگره به پشتم میزنم درد بیشتر در پشتم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سوال کامل نیست ، اگر درد با راه رفتن بدتر میشه ممکنه مربوط به قلب باشه ، ولی اگر با نفس کشیدن و یا فشار دادن بدتر میشه مربوط به قلب نیست
 • تصویر کاربر گیجی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 253 مشاهده پرسش
  خانمی ۷۲ ساله، به مدت یک هفته است که در بالاتنه قسمت سمت چپ بدن، ناراحتی شدیدی دارر؛ ابتدا به حالت قولنج کردن و چند روز بعد از آن احساس سوزش شدید در سینه سمت چپ و پشت قفسه سینه سمت چم که دقیقا در همان قسمت ها قرمزیهایی حالت جوش وجود داشت و چند روز بعد از آن سوزن سوزن شدید در همان قسمت ها
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام به احتمال خیلی زیاد زونا میباشد ، یک بیماری ابله نرغان پوستی ، حتما مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   مرغان
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ۱۱۸۷ پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر عزیز وقت شما بخیر. بنده کپسول دلوکسی کپ دوز ۳۰ و ۶۰ بمدت یکسال هست که استفاده میکنم بدلیل دردی که در پهلوی راستم داشتم. حالا چندماهیست که سینه سمت چپم یا قفسه سینه سمت چپم درد میکند درد غیرقابل تحملی نیست ولی مرا نگران کرده. خوابین به پهلوی چپ برای اذیت کننده ست چون فشار بیشتری وارد میشود و اینکه این درد به دست چپم هم میزندحتی گاهی تا نوک انگشتان حسش میکنم‌ و گاهی زیر بغل چپم و گاهی به کتف چپم. گاهی انگار جایش سفت و گرم میشود. و اینکه این درد معمولا با من هست یعنی ربطی به حرکت کردن و خم و راست شدن و... نداره. خواهشا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام ، ربطی به داروی دلوکسی کپ نداره ، ممکنه مربوط به دیسک گردن یا ستون فقرات باشه ، ولی حتما باید معاینه بشید
 • تصویر کاربر فاطمه چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  سلام خانمی ۳۶ ساله هستم مدتیه که سینه سمت چپم میسوزه و گاهی اوقات تیر میکشه،بعضی اوقات هم در خواب نفس که میکشم چند بار تیر میکشه و بعد خوب میشه البته مشکلات معده هم دارم دکتر گوارش رفتم گفتند دریچه معده شل شده قرص نولپازو و کلیدینیوم سی استفاده میکنم اما هنوز سینه چپم گاهی اوقات میسوزه مخصوصا ه حالت سجده میشم بیشتر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک و در صورت لزوم دارو مصرف کنید اگر بهتر نشدید مراجعه کنید
 • تصویر کاربر عرفان چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من چند روز پیش خونه یکی از دوستانم وقتی نشسته بودم خم شدم تا گوشیمو بردارم ناگهان یه درد کمی زیر قفسه سینه سمت چپم احساس کردم از اون موفع دردش شروع شده و من وقتی خم میشم یا سریع میچرخونم کمرمو درد میگیره خواستم بپرسم به چه علت اینطوری شد و راه درمانش چیه خیلی ممنون از سایت خوبتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام درد اسپاسم عضلانی هست ، مشکل قلبی نیست ، حتما سطح ویتامین دی را چک کنید
 • تصویر کاربر الهام چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  پایین سینه چپ درد میکند و و صدا میده نگران هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام به متخصص مراجعه کنید تا معاینه بشید
 • تصویر کاربر زینب چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 215 مشاهده پرسش
  سمت چپ زیر پستان چپم درد شدید احساس میکنم بعد دوباره قطع دوباره شروع میشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام بیستر مربوط به معده و یا عضلات هست
 • تصویر کاربر ریحانه دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 235 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من اگه ناراحت بشم تا چند روز یا دستم یا پام البته سمت چپم سنگینه یا درد میکنه و بعدش تا چند روز بدنم کلا تیر میکشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلامبه نظر نمیرسه مربوط به قلب باشه ، ولی اگر علایم با فعالیت بیشتر میشه ، حتما مراجعه کنید
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  سلام ، دخترم ورزش حرفه ای انجام میده دیروز بدع از ورزش بستنی خورد بعد چند دقیقه به مدت دو سه دقیقه دچار گرفتگی تو ناخیه چپ قفسه سینه شد دردش خیلی زیاد بود اما بعد دو سه دقیقه تموم شد .اماروز دومرتبه از همون ناحیه به مدت دو سه دقیقه دچار گرفتگی شد به نظرتون با دکتر مراجعه کنیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام بعید هست که بدلیل قلبی باشه ولی چون ورزشحرفه ای انجام میدند ، اگر تا به حال بررسی قلبی نشدند ، بررسی قلبی انجام بدید
 • تصویر کاربر شیما چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 295 مشاهده پرسش
  سلام خانم ۴۰ ساله هستم دو سالی میشه دچار صربان های نامنظم گاهگاهی میشم دکتر نوار و اکو و تست ورزش انجام داد افتاادگی خفیف دریچه میترال گفت دارو نداد اخیرا هم حالت تهوع دارم گاهی رفلاکس معده دارم چن روز درمان عفونت معده مصرف کردم امپرازول مترونیدازول و کلراترومایسبن مصرف کردم ولی بهتر نشدم الانم نمیدونم معده هس قلب هست ولی اذیت میشم حالت گرفتگی در سمت چپ سینه دارم گاهی زیاد گاهی کمه لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما داروهای معده را ادامه بدید و در صورت نیاز اندوسکپی انجام بدید ، و اگر بهتر نشدید برای بررسب قلبی مجدد مراجعه کنید
 • تصویر کاربر وفا چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  سلام .من ی مدتیه در سمت چپم احساس درد میکنم هم تو قفسه سینم هم بازو و فک چهار بار هم دکتر قلب رفتم اکو ازم گرفتن میگن مشکل قلبی نداری ممنون میشم بهم کمک کنن زندگیم بهم ریخته
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را جک کنید و داروی معده نصرف کنید ، ممکنه به این دلایل باشه
 • تصویر کاربر مونا چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام من یک ماه هست زیر سینه ی چپم یهو درد میگیره میدونم قسمت دنده هست میخوام این طرف واون طرف شم موقعه خواب درد میگیره روشکمم میخوام بخوابم دنده ام دردمیکنه نمیدونم چیکار کنم میگیره وول میکنه یا یه روز دارم یه رو ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی چک کنید و اگر کم هست درمان کنید کمی گرم نگه دارید ، ممکنه ضربه خورده ، در صورتی که بهتر نشد مراجعه کنید
 • تصویر کاربر . دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 214 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۷ سالمه. بیشتر از یک هفته است که سمت چپ زیر قفسه سینه ام درد میکنه. اولش فقط موقع دراز کشیدن بود اما الان بیشتر شده و احساس سنگینی هم اضافه شده. در چه صورت بفهمم که جدیه و باید به دکتر مراجعه کنم؟
  و اینکه چون مدت زیادی در حالت نشسته ام گاهی درد گردن و کتف میگیرم و نمیدونم اینها مربوط به علائم ذکر شده هستند یا نه.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگر با راه رفتن تشدی میشه یا تنگ نفس همراه اون هست ، حتما مراجعه کنید
 • تصویر کاربر رویا چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 216 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین.. من دوروزه زیر جناغ سینه سمت چپ درد شدیدی احساس میکنم که با نفس کشیدن عمیق دردم بیشتر میشه.. دکتر هم رفتم نوار قلب هم گرفت که یکم تپش قلب داری.. گفت که احتمالا بخاطر معدت هست دارو نوشت گفت اگه دوروزه خوب نشدی دکتر قلب برو.. الان من نگرانم میگم نکنه از قلبم باشه. چون داروها رو هم مصرف کردم اصلا دردم خوب نشده همچنان مثل قبل ادامه داره و با نفس عمیق هم دردش بدتر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگر به دکتر قلب دسترسی ندارید حتما یک عکس قفسه سینه بگیرید
 • تصویر کاربر عوض‌قلیزاده چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  پدرم‌باتری‌ای‌سیدی‌دی‌ار‌دارد‌ضربان‌قلب‌۲۰‌ت‌میزند‌براش‌استفراغ‌اومد‌بعد‌گفت‌سینه‌ام‌درد‌میکند‌براش‌دارو‌دادم‌خوبشد‌اسپرین‌‌اوزارتان‌کاردیلول‌اترواستاتین‌الان‌چه‌کارکنم‌‌یکمی‌هم‌سرما‌خورده‌سینه‌اش‌عفونت‌گرفته‌ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما مراجعه و نوار بگیرید و و باطدی بتید انالیز شود
 • تصویر کاربر امیرحسین شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  سلام الان یه هفته ای میشه سمت چپم زیر قفسه سینم درد میکنه.بعصی وقتا با نفس کشیدن هم درد میگیره.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام در صورتی که علایم معده و یا ریوی ندارید به متخصص قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر فانی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر خانمی۳۵ ساله هستم مدتی هست زیر سینه چپم میسوزه ودرد میکنه به طور مداوم تست ورزش واکو ونوار قلب نرمال بوده فقط افتادگی دریچه میترال دارم استرس هم دارم دکتر به تازگی قرص متورال وبوسپانکس داده ولوزارتان برای فشار خون ولی هیچ تاًثیری نداشته وهم چنان درد داره به خصوص موقع استراحت لطف میکنید راهنمایی کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی چک کنید ، ممکنه مربوط به گورش باشه
 • تصویر کاربر جواد جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید بنده 40 سال سن دارم دلیل مزاهمتم یک دفعه زیر قفسه سینم چند باری تیر کشید خیلی درد زیادی نداشت خوشحال میشم جواب سوال منو بدید اگر خطر تهدید میکنه به دکتر مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر جواد شنبه ۲۰ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام خانم دکتر جواب سوال منو ندادید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام دردهای تیر کشنده معمولا مربوط به قلب نیست در ثورتی که درد با راه رفتن و فعالیت بیشتر میشه، یا طول میکشه مراجعه کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۹ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 233 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید دخترم 18سالشه زیر سینه سمت چپ تورم وسفت می‌باشد ودرد دارد دلیلش چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما باید معاینه بشند
 • تصویر کاربر یلدا شنبه ۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 233 مشاهده پرسش
  سلام همسرم از دیشب درد شدید تو قفسه سینش داره طوری ک میگه دست ب سینش میخوره درد داره. از زیر بغل تا روی سینش. دیشب احساس تنگی نفس خفیف هم داشت و امروز احساس گلو درد داره.
  البته خود قلبش درد نداره میگه استخوان دنده و عضلات روی دنده درد داره. ب نظرتون پیش چ پزشکی باید مراجعه کنیم !؟
  دکتر داخلی یا قلب و عروق!؟
  1. تصویر کاربر یلدا پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   ۰
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام دردی که با فشار وادن بیشتر میشه معمولا مربوط به قلب نیست ، ممکنه اسپاسم باشه ، به متخصص داخلی مراجعه کنید در صورتی که صلاح دونستنن به متخصص قلب مراجعه کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر جلیلی سه شنبه ۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 275 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر من از دیروز درد زیره سینه سمت چپ دارم طوری که سمت چپ نمیتونم بخوابم تیر میکشه یهویی اینجور شده حتی خمیازه میکشم تیر میکشه باید دکتره قلب مراجعه کنم ؟ ممکنه درد طهال باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه با نفس کشیدن و یا خم و راست شدن بدتر میشه احتمال درد قلبی کمه ، به متخصص داخلی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر الهام سه شنبه ۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 252 مشاهده پرسش
  پيرو سوال قبل كه خدمتتون عرض كردم پسرم فوتبال حرفه اى مى كنه و هنگام تمرين هاى سخت دچار تنگ نفس و گاها سوزش قلب و سردرد مى شود فرمودين اكو بايد ديده بشه عكس اكو ها را براتون إرسال مى كنم لطفا پيگيرى كنيد و جواب را بهم بدين كه درمان داره وَيَا اينكه خطرناك است ادامه تمرين هاى ورزشي با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   در این اکو نکته غیر طبیعی بجز یک سوراخ کوچک گزارش نشده ، که تکته مهمی برای ادامه ورزش نیست ولی در صورتی که علایم ادامه داره ، نیاز به بررسی بیشتر بخصوص از نظر ریوی و کنترل فشار دارند
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر