متخصص قلب در تهران

قلبم درد میکنه | علت تیر کشیدن قلب در جوانان چیست ؟

“آخ قلبم گرفت!!! قلبم درد میکنه “بارها پیش آمده که چنین حسی داشته ایم اما علت و علائم درد قلب و تیر کشیدن قلب یا قلب درد عصبی را نمی دانیم. حسی که به یکباره اتفاق می افتد. این روزها تیر کشیدن قلب بین جوان ها و حتی کودکان هم رایج است. این عارضه، سندرم PCS یا همان سندرم گرفتن قلب نام دارد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه، علائم، دلایل و روش درمان قلب درد عصبی را بیان می کنیم. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

علائم تیر کشیدن قلب در نوجوانان و جوانان

سندرم گرفتن قلب سبب ایجاد درد در قفسه سینه شده و معمولا در هنگام استراحت بروز می دهد. احتمال بروز این سندرم در هنگام قوز کردن یا خم شدن افزایش می یابد. افراد بیان می دارند که حین بروز سندرم، درد قلب و دردی ناگهانی و تیز را در قفسه سینه خود احساس می کنند. این درد که اغلب در پایین نوک سینه چپ احساس شده، ارتباطی با غذا خوردن نداشته و تنها برای مدت کوتاهی دوام دارد.

اگر سوالی در ارتباط با تیر کشیدن قلب دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

افراد مبتلا به سندرم تیرکشیدن قلب به جز درد علائم یا تغییرات فیزیکی دیگری را تجربه نمی کنند. با این که علائمی چون رنگ پریدگی، گر گرفتگی یا صدای ویزینگ ریه در این افراد دیده نمی شود اما امکان دارد در اثر تنفس سطحی مداوم احساس سبکی سر تجربه شود. با این وجود، ریتم و تعداد نبض این افراد در محدوده طبیعی باقی می ماند.

اگر فرد به طور مداوم دردهای غیر عادی در قفسه سینه خود احساس کند، می بایست توسط پزشک متخصص قلب و عروق معاینه شود. برای تشخیص گرفتگی عروق کرونری، پزشک معمولا از روش آنژیوگرافی استفاده میکند.

قلب درد عصبی

قلب درد عصبی اغلب به عنوان یک احساس تیز و خفه کننده حس می شود که به طور ناگهانی شروع می شود، حتی اگر فرد ثابت باشد و هیچ فعالیتی نداشته باشد. اما ممکن است فرد قبل از شروع درد قفسه سینه احساس استرس یا اضطراب و یا احساس ضعف تنگی نفس کند.علائم قلب درد عصبی شامل موارد زیر می شود:

علائم قلب درد عصبی

 • سرگیجه هنگام برخاستن یا ایستادن.
 • غش کردن .
 • مشکل تنفس در حین ورزش.
 • ضربان قلب سریع در حالت استراحت.
 • حمله قلبی بدون هیچ علائم هشدار دهنده.

توضیحات دکتر خسروی درباره آنژیوگرافی

چه کسانی نیاز دارند آنژیوگرافی شوند؟ برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

آنژیوگرافی

سندروم تیر کشیدن قلب در جوانان و نوجوانان

سندرم گرفتن قلب (PCS) چیست؟ سندرم گرفتن قلب یک علت رایج درد سینه در کودکان و افراد بالغ جوان می باشد. در حالی که این سندرم با درد همراه است اما معمولا به صورت خود به خود از بین رفته و اثر ماندگاری بر جای نمی گذارد.

حقایقی کوتاه درباره سندرم PCS

– این سندرم در سال 1955 کشف شد. درد تیر کشیدن قلب یک درد ناگهانی است. آن را می توان به تیزی فرو رفتن یک چاقو در سینه تشبیه نمود.

– این سندرم نیازمند درمان نبوده اما مصرف دارو های ضد التهاب می تواند به کاهش درد کمک کند.

– معمولا این سندروم بین افراد سالم اتفاق می افتد و دردی شایع و رایج است.

قلبم درد میکنه! تیر کشیدن قلب در کودکان و نوجوانان

با اینکه سندرم گرفتن قلب بیشترین شیوع را بین نوجوانان و جوانان کم سن دارد اما ممکن است کودکانی به کم سنی 6 سال را نیز به خود مبتلا کند.

علت درد قلب و احساس سوزش قلب

بیماری های قلبی، مانند آنژین، پریکاردیت یا حمله قلبی، از علت های عمده احساس درد قلب و سوزش در قفسه سینه است. از دلایل دیگر می توان به آمبولی ریوی (انسداد رگ خونی در ریه ها) اشاره کرد که جریان خون در ریه ها را کاهش می دهد و منجر به سوزش و درد قفسه سینه می شود.

عوامل دیگری که می توانند باعث سوزش قلب شوند عبارتند از:

 • ازوفاژیت
 • زخم معده
 • ذات الریه
 • فتق هیاتال
 • زونا
 • اضطراب
 • آسم
 • و …

رسیدن خون، تنها به بخشی از عضله قلب و عدم خونرسانی به سایر نقاط، نشانه‌ای از بیماری عروق کرونری است. این بیماری منجر به درد قفسه سینه، حمله قلبی و سایر مشکلات قلبی می شود.
اسکن هسته ای قلب روشی دقیق و ایمن و غیر تهاجمی است که جریان خون به قلب را مورد بررسی می دهد، تا در صورت تنگ شدن رگ های‌ کرونر قلب با درمان به موقع، از پیشرفت بیماری و خطرات بعدی جلوگیری شود.

📌برای آشنایی بیشتر با اسکن هسته ای قلب و چگونگی انجام آن کلیک کنید.

مدت زمان سوزش و تیر کشیدن قلب در نوجوانان و جوانان

مدت درد می تواند از چند ثانیه تا 3 دقیقه باشد. امکان دارد فرد یک یا چند بار در روز به این درد دچار شود. با اینکه سندرم گرفتن قلب با تنفس عمیق تشدید می شود اما در ناحیه درد حساسیت به لمس وجود ندارد. درد این سندرم برخلاف درد ناشی از حمله قلبی به دیگر نواحی قفسه سینه انتشار نیافته و شدت آن در افراد متفاوت است.

عوارض تیر کشیدن قلب

از آنجایی که در هنگام بروز درد تنفس عمیق می تواند دردناک باشد، افراد به صورت سطحی تنفس کرده و امکان دارد احساس سبکی سر را تجربه کنند.
از آنجایی که افراد معمولا این درد را علامت یک مشکل قلبی جدی تر همچون حمله قلبی تصور می کنند، ممکن است این درد گاهی اوقات به بروز اضطراب نیز منجر شود.

در حالی که درد در برخی افراد مبهم و آزار دهنده می باشد در برخی دیگر چندان شدید است که سبب تاری دید یا از دست رفتن لحظه ای بینایی می شود. درد معمولا ناحیه ای کوچک تر از دو سر انگشت را درگیر کرده و به طور ناگهانی رفع می شود.

⬇استرس و اضطراب میتوانند روی قلب تاثیر بگذارند. دکتر خسروی در این باره بیشتر توضیح می دهند⬇استرس و ضربان نامنظم قلب

علت تیر کشیدن قلب

 

قلبم درد میکنه. دلایل تیر کشیدن قلب

تا کنون هیچ محرک قطعی و مشخصی برای این سندرم بیان نشده است.

وضعیت بدنی نامناسب

امکان دارد، وضعیت بدنی نامناسب همچون قوز کردن بتواند سبب بروز سندرم گرفتن قلب شود. با اینکه بروز ناگهانی درد می تواند ترسناک باشد اما عامل آن حمله قلبی یا بیماری ریوی نیست.

التهاب قفسه سینه

متخصصان بر این باورند که درد ناشی از سندرم گرفتن قلب ناشی از فشردگی اعصاب یا التهاب لایه داخلی دیواره قفسه سینه است. علائم این سندرم به صورت ناگهانی ظاهر و رفع شده و می توانند در دیواره قفسه سینه، دنده ها یا بافت همبند آغاز شوند.

ضربه به قفسه سینه

سندرم گرفتن قلب می تواند در اثر رشد بدن، وضعیت نامناسب، یا آسیبی همچون ضربه به قفسه سینه ایجاد شود.

چگونه از  تیر کشیدن قلب پیشگیری کنیم؟

گاهی اوقات علت بروز این سندرم رشد بدنی فرد است که پیشگیری از آن ممکن نیست. با این حال، می توان از عوامل دیگر همچون ضربه به قفسه سینه پیشگیری کرد. وضعیت بدنی نامناسب همچون قوز کردن یک عامل تاثیر گذار است به همین دلیل صاف بودن بدن در هنگام ایستاده یا نشسته می تواند به پیشگیری از بروز درد در آینده پیشگیری کند.

تشخیص سندروم تیر کشیدن قلب در نوجوانان و جوانان

پزشک با دریافت سابقه پزشکی کامل، ارزیابی علائم و پرسیدن سوالاتی درباره دیگر مشکلات سلامتی فرد احتمال وجود دیگر عوامل جدی را بررسی می کند. پزشک معمولا قفسه سینه را معاینه، وجود حساسیت به لمس را بررسی و به صدای قلب و ریه ها گوش می کند.

سندرم گرفتن قلب خطری نداشته و بسیار رایج است. در اغلب موارد، پزشک جهت تشخیص آن نیازی به انجام هیچ آزمایشی ندارد.

درمان خانگی تیر کشیدن قلب در نوجوانان و جوانان

سبک زندگی شما بر سلامت قلب شما تأثیر بسیار تاثیر گذار است. مراحل زیر می تواند به شما کمک کند تا نه تنها از حمله قلبی پیشگیری کنید بلکه بهبودی را نیز در پی داشته باشید:

#از دود دوری کنید

 مهمترین کاری که می توانید برای بهبود سلامت قلب خود انجام دهید سیگار نکشیدن است. همچنین از قرار گرفتن در معرض دود دخانیات خودداری کنید.

#استرس خود را کنترل کنید

استرس را در فعالیت های روزمره خود کاهش دهید.

#داشتن رژیم غذایی مناسب

 یک رژیم غذایی مناسب برای قلب داشته باشید که  ماهی، لوبیا، میوه، سبزیجات فراوان و غلات کامل باشد. از خودن غذاهای چرب و فست فود ها پرهیز نمایید.

#ورزش کنید

ورزش منظم به شما در کنترل وزن، دیابت، کلسترول و فشار خون کمک می کند تا عملکرد ماهیچه های قلب بهبود یابد و از حمله قلبی جلوگیری می کند. در هفته پنج روز به مدت 30 دقیقه پیاده روی کنید.

#کاهش وزن

اضافه وزن به شدت قلب شما را تحت فشار قرار می دهد و موجب درد و سوزش قلب می شود.

#دیابت خود را کنترل کنید

قند خون بالا برای قلب شما مضر است. ورزش منظم، خوب غذا خوردن و کاهش وزن همه به حفظ سطح قند خون در سطح مطلوب تر کمک می کنند.

درمان خانگی درد قفسه سینه و قلب درد

درمان تیر کشیدن قلب در نوجوانان و جوانان

درد مرتبط با این سندرم به صورت خود به خودی رفع می شود. به همین دلیل معمولا به درمان قلب درد به صورت خاص نیاز نیست. اما در کل می توانید از موارد زیر نیز استفاده نمایید:

✔داروی ضد التهاب استفاده کنید!

پزشکان اغلب جهت کمک به رهایش درد مصرف دارو های ضد التهاب بدون نسخه را پیشنهاد می دهند.

✔استراحت کنید!

استراحت، تنفس آرام و تغییر وضعیت از حالت خم یا قوز به صاف می توانند موثر باشند.

✔نفس عمیق بکشید!

موقع تیر کشیدن قلب چه کنیم؟ برخی افراد دریافته اند که یک نفس عمیق می تواند سندرم گرفتن قلب را رفع کند. هر چند که این نفس عمیق به قیمت دردی تیز و چاقو مانند خواهد بود. اغلب افرادی که این سندرم را تجربه می کنند تنفس آرام تا هنگام رفع درد را توصیه می کنند. علاوه بر این موارد، اطمینان از بی خطر بودن این وضعیت می تواند برای افراد مفید باشد.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مینا چهارشنبه ۷ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام،دکتر من مشکل رفلاکس معده همراه با تنگی نفس دارم که با آروغ زدن خوب میشه و دارو میخورم، پیش متخصص قلب رفتم نوار قلب دادم ضربان قلبم زیاد بود ک این مشکل قبلا داشتم و شلی دریچه،دارو دادن بهتر شدم،فقرآهن هم دارم
  ولی گاهی سمت قلبم تیر میکشه و با آروغ زدن همراهه معمولا
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۷ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام به متخصص گوارش مراجعه شود 

 • تصویر کاربر احمد جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  باسلام من حدود یک سال هست درد سمت قلب دارم
  ناگهان این درد شروع میشه همیشه موقع شب
  دو یا سه ماه این درد پیدا میشه خیلی خیلی شدید
  حتی نمیتونم نفس بکشم
  نوار قلب چندباردادم اکو دادم هیچ موردی پیدا نشده تاحالا

  لطفا راهنمایی کنید باتشکر از زحمات شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام اگر تست اسکن و ورزش هم نرمال هست از نظر گوارش بررسی بشید 

 • تصویر کاربر مقدم چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام
  پدر من ۷۶ سال دارد و۱۲سال پیش عمل قلب باز داشته است وتا کنون مشکل خاصی نداشته است به مدت یکماه است در برخی از موارد در زمان پیاده روی در جناق سینه پیدا می کند البته تست ورزش هم انجام داده ومشکلی نداشته وقرص امپرازول هم تاثیر نداشته است ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید .باسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام حتما باید اکو و تست اسکن هسته ای انجام بدند
 • تصویر کاربر Kowsar سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  سلام خسته‌نباشید
  من ۱۶ سالمه
  افتادگی دریچه میترال دارم که مادرم و برادرم هم دارن ارثیه.
  بیشتر اوقات قلبم درد میگیره حین ورزش شدید تره.
  درد شدید ناحیه قفسه سینه که بعضی اوقات اندازه یه گردو پشتم و دست چپم هم درد میگیره.
  بعضی اوقات به همراه درد تنگی نفس هم دارم.
  فشار خون پایین (اکثرا هشت روی شیش)
  سبکی سر و بدن یخ
  سنگینی قفسه سینه
  سرگیجه
  ضربان قلب گاها خیلی بالا و نامنظم(گاها۱۵۰الی۱۸۰)

  میشه لطفا بفرمایید علت چیه و آیا احتمال خطری هست و نیاز هست که حتما به متخصص مراجعه کنم؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلا م اگر تا به حال اکو انجام نادید ، انجام بدید ، تست تیرویید و سطح ویتامین دی را چک کنید بهتره به متخصص مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سوزان پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمتتون
  پسر شش ساله من الان به مدت دوماه گذشته هراز گاهی میگفت که در حالت استراحت قلبش تیر می‌کشه من بهمین خاطر بردمش متخصص قلب کودکان نوار قلب و اکو قلب انجام داد و گفتن که هیچ مشکلی ندارد و تو قلبش هیچ صدای اضافی هم به گوش نمی‌رسه ولی حالا بعد گذشت یک ماه هنوزم بعضی اوقات یهو قلبش بی‌دلیل تیر می‌کشه و یا بعضی اوقات لحظه ای قفسه سینش درد میگیره راستش موندم که باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام
  بنده مدت ۵ سال هست که در ناحیه قلبم به صورت سوزش دارم، تمام ازمایش ها رو هم انجام دادم، از اتست انژیو قلب گرفته تا حتی سونو گرافی و اندوسکوپی، که همه نرمال بود
  لطفا علت این درد ها چیست و چه کار باید انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه مربوط به معده باشه اندوسکپی معده انجام بدید

 • تصویر کاربر توکلی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام۲۰سالمه عضله قلبم بزرگ شده همش سرم گیج میره ومیفتم فشارخونم بالاست وقفسه سینم درد شدید دارم به شدت عرق میکنم حتی موقعی که خوابم از شدت عرق ازخواب بیدارمیشم دکتر بهم قرص کنکور ۱۰داد که روزی یکی باید بخورم ولی تاثیر زیادی نداره بیشتر اوقات قلبم سنگینه به حدی سنگین میشه که نمیتونم بلند شم حتما باید بشینم لطف میکنین راهنماییم کنین چیکار باید بکنم دکترم میگه بعدها باید باطری بزارم امکاتش هست بادارویاعمل جراحی خوب بشه ممنون میشم جوابمو بدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما به پزشک فوق تخصص نارسایی قلب مراجعه کنید ، داروی کونکور به تنهایی برای درمان شما کافی نیست ، نیاز به بررسی بیشتر دارید

 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام
  ۴۲ساله هستم ۲۴ساله داروهای اعصاب وروان مصرف میکنم وسواس بیش ازحددارم ۴ساله بدنسازی نیمه سنگین انجام میدم یمدت زیراسترس زیادبودم که متوجه ضربانهای نابجاشدم که افسردگی ووسواسم بیش ازاندازه شدوبعدازاون ترس دردهای خفیف چرخشی درقسمت چپ سینه بصورت نقطه ای وگاهی هم سمت راست پشت سینه پیداکردم تقریبا۲ماهه اینجوری شدم یماه پیش به متخصص مراجعه کردم قرص متوپرولول یکی صب ویکی شب مصرف میکنم به اضافه داروهای اعصاب وروان که آریتمی کمی بهترشده بعضی روزهاکلن اریتمی ندارم ولی بعضی روزاخیلی کم درحددوالی سه باروبعضی روزایکم زیادمیشه ولی درکل ازقبل بهترم والانه فقط دوی اهسته وپیاده روی سریع روزانه ۵،کیلومترانجام میدم وکلن موقع ورزش ووفعالیت سخت دردومشکلی ندارم وبلعکس موقع دویدن خیلی راحتم خواستم نظرشماهم روبدونم آریتمیم کمترشده ودردهام فقط پشت سینه بعضی وقتهازیرگردن وبعضی وقتهاکتف سمت چپ وجای ثابتی نیستند
  همه دکترانظردادن که ساختارقلبم سالمه وپی وی سی ودردهامنشآشون اضطرابه نظرجنابهالی چیست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر تعداد پی وی سی ها کمه مشکلی نداره

 • تصویر کاربر هستی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام شبتون خوش
  من ۱۳ ساله هستم و خیلی استرسی هستم و الان یک سال هست در قفسه سینه ام درد احساس میکنم ولی الان غیر قابل تحمل است و به دستم میزنه و خیلی اشتهام کم شده و سر درد و سر گیجه و معده درد هم دارم و بعضی اوقات تو گوشم صدای بدی میاد به نظر شما مشکل قلبی هست یا به خاطر استرس هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   بیشتر به دلیل استرس است

 • تصویر کاربر فرزان جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  من بعضی وقتا مخصوصا زمان هایی ک عصبی هستم احساس سنگینی روی قفسه سینم میکنم و نمیتونم راحت نفس بکشم
  اطراف قلبم درد می‌کنه و توی بازو چپم ، گردنم تا زیر فک پایینیم و حتی پهلو راست و شونه راستمم درد میزنع
  بعضی اوقات که فعالیتی هم کرده باشم ضربان قلبم از صد و بیست تا صد و پنجاه هم می‌ره ولی وقتایی ک نشستم و چیزی میبینم یا می‌شنوم که حالمو بد می‌کنه احساس سرگیجه شدید و بی حالی یهویی میکنم بدنم یخ می‌کنه و نمیتونم تعادلمو حفظ کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام جهت بررسی به متخصص قلب مراجعه کنید در صورتی که از نظر قلبی مشکلی نبود به متخصص اعصاب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر Fa چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 286 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر۲۵سالمه حدود۷ماه پیش دچارآنفولانزاشدم ریم دچارخلط شد بعداون دچارسرفه خشک شدم دوماه بعدش کرونای خفیف مبتلاشدم والان چندماهیه نفس عمیق سخت میکشم وگاهی دربیداری قلبم تیرمیکشه یادردمیگیره آیادچاربیماری قلبی شدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سالام احتمال بیماری قلبی کم هست ولی اگه تا حالا بررسی قلبی نشدین ، یک بار بهتره معاینه و بررسی بشید
 • تصویر کاربر سحر جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 337 مشاهده پرسش
  آیا خالی شدن اسپرم چه به صورت طبیعی در خواب یا به هرطریق دیگه باعث پایین اومدن پلاکت خون میشه ؟اگه میشه چکار کنیم؟۱۱۰هزار واحد پلاکت مشکلی ایجاد میکنه؟
  1. تصویر کاربر سحر یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام چرا جواب سوالمو نمیدین ممنون میشم جواب بدین
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ربطی نداره ، باید به دکتر فوق خون مراجعه کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر اميرحسين سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 358 مشاهده پرسش
  سلام دكتر بنده ٢١ سالمه چند وقتي هست بي تحرك شدم به دليل ويروس كرونا قلبم گاهي اوقات تير ميكشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر