متخصص قلب در تهران

9 علت درد قفسه سینه وسط و پشت قلب + درمان | دکتر آرزو خسروی

علت درد قفسه سینه وسط در برخی افراد می تواند ناشی از مشکلات معده باشد. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده کرونا باشد. در این مطلب از سایت دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب، به بررسی انواع درد قفسه سینه و تفاوت درد قفسه سینه ناشی از استرس، حمله قلبی و کرونا می پردازیم. همچنین داروهای موثر در درمان درد قفسه سینه را معرفی می کنیم. جهت مراجعه حضوری به مطب دکتر آرزو خسروی با شماره 02122894086 تماس بگیرید. برای دیدن آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

علت درد وسط قفسه سینه چیست؟

درد وسط قفسه سینه اغلب با بیماری قلبی همراه است. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری قلبی احساس ناراحتی مبهمی را تجربه می کنند که لزوما به عنوان درد شناخته نمی شود.

به طور کلی، ناراحتی قفسه سینه ای که مربوط به یک حمله قلبی یا یک مشکل دیگر قلبى است، توسط یک یا چند مورد زیر توضیح داده می شود:

 • احساس فشار یا سوزش در قفسه سینه
 • درد فشاری یا سوزشی که به پشت، گردن، فک، شانه و یک یا هر دو بازو منتشر می شود.
 • دردى که بیش از چند دقیقه طول می کشد، با فعالیت بدتر می شود، از بین می رود و دوباره بر می گردد یا شدت آن تغییر می کند.
 • تنگی نفس
 • تعریق سرد
 • سرگیجه یا ضعف
 • تهوع یا استفراغ

درد وسط قفسه سینه که احتمالا علت قلبى آن کمتر است، بیشتر در ارتباط با علائم زیر است:

 • مزه ترش دهان یا احساس بازگشت مجدد غذا به دهان (رفلاکس معده)
 •  درد قفسه سینه (به دلیل التهاب جداره معده)
 • اشکال در بلع
 • دردی که با تغییر موقعیت بدن بهتر یا بدتر می شود
 • دردی که هنگام تنفس عمیق یا سرفه شدیدتر می شود
 • حساسیت به تماس با قفسه سینه
 • درد مداوم درد قفسه سینه وسط

علت درد قفسه سینه می تواند در نتیجه موضوعات غیر قلبی مانند رفلاکس معده، نفخ، مشکل عضلانی یا استخوانی در جناغ سینه نیز رخ دهد. حتی هنگامی که شما دچار وحشت می شوید، نیز درد قلبی را ممکن است تجربه کنید.

احساس درد در این ناحیه از بدن به شکل های مختلفی از شدید تا خفیف ظاهر می شود. گاهی مانند احساس فشار یا سوزش است. در موارد خاص، درد ممکن است به گردن، فک و یک یا دو بازو انتشار پیدا کند. درد این ناحیه از بدن می تواند موجب بروز علائم بسیاری شود، اما اغلب علت آن مربوط به قلب نیست.

اگر مدتی است که درد قفسه سینه دارید و علت آن را نمی دانید، سوالتان را در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت نمایید.

علت درد زیر سینه چپ

علائمی مثل سوزش سر دل یا احساس درد و سوزش پشت سینه، می توانند به علت مشکلات قلبی یا معده ایجاد شوند.

درد در این ناحیه از بدن علل بسیاری دارد که همه آنها به مراقبت های پزشکی نیاز دارند. نمونه هایی از علل درد در این نقطه که مرتبط با قلب هستند عبارتند از:

حمله قلبی

حمله قلبی به علت انسداد جریان خون به عضله قلب ناشی از لخته شدن خون رخ می دهد.

دایسکشن آئورت

این وضعیت تهدید کننده زندگی مربوط به شریان اصلی که از قلب می آید ( آئورت ) می باشد. اگر لایه های داخلی این رگ خونی جدا شوند، خون بین لایه ها پخش می شود و می تواند باعث پارگی آئورت شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع میتوانید مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی عضو انجمن اکوکاردیوگرافی قلب ایران، اروپا و آمریکا را مطالعه نمایید. 📌بیماری های دریچه ای آئورت

پریکاردیت

پریکاردیت التهاب کیسه اطراف قلب است. معمولا در هنگام نفس کشیدن و یا دراز کشیدن، درد شدید ایجاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره مقاله “پریکاردیت چیست و چگونه درمان می شود؟” از دکتر آرزو خسروی عضو انجمن قلب و عروق ایران، اروپا و آمریکا را مطالعه کنید.

آنژین

آنژین به معنای درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف به قلب می باشد. این حالت اغلب ناشی از ایجاد پلاک های ضخیم بر روی دیواره های داخلی شریان هایی است که خون را به قلب حمل می کنند. این پلاک ها شریان ها را تنگ می کنند و خون رسانی قلب را محدود می کنند، به ویژه در هنگام اعمال فشار. مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی عضو کمیته تدوین استاندارد های اکو در وزارت بهداشت : آنژین قلبی چیست؟

پرسش بیمار: سلام خسته نباشین دکتر. مدتی هست پدر بزرگم قسمت پایین قفسه سینه (وسط) گاهی اوقات دردش کمتر و در مواقع بیشتر شدن محل ذکر شده داغ میشه و همراه با تنگی نفس و بیتابی و بیخوابی می شود. لطفا راهنمایی کنید ممنون.

دکتر خسروی: سلام حتما به دکتر قلب مراجعه کنن ممکنه از علایم تنگی عروق باشه.

📌اگر شما هم بعد از صرف وعده های غذایی دچار درد قفسه سینه می شوید مطلب زیر را مطالعه کنید:

چرا بعد از غذا خوردن دچار درد قفسه سینه می شویم؟

علت درد پشت قلب 

درد پشت قلب در قسمت بالای کمر کمی نگران کننده است. درد قسمت فوقانی کمر و پشت قفسه سینه ممکن است به تدریج شروع شود و طی مدت طولانی تشدید شود، یا می تواند به طور ناگهانی رخ دهد. این درد به طور معمول بیشتر در یک طرف ستون فقرات احساس می شود. قفسه سینه و قسمت فوقانی کمر در نزدیکی یکدیگر قرار دارند و هر دو دارای دنده های زیادی هستند که به محافظت از اندام های داخلی حیاتی کمک می کند.

برخی از دلایل در پشت قلب عبارتند از:

 • اختلال عملکرد عضلات
 • فشرده سازی یا التهاب عصب
 • مشکل اندام های داخلی
 • کشیدگی عضله
 • کوستوکندریت
 • و …

رسیدن خون، تنها به بخشی از عضله قلب و عدم خونرسانی به سایر نقاط، نشانه‌ای از بیماری عروق کرونری است. این بیماری منجر به درد قفسه سینه، حمله قلبی و سایر مشکلات قلبی می شود.
اسکن هسته ای قلب روشی دقیق و ایمن و غیر تهاجمی است که جریان خون به قلب را مورد بررسی می دهد، تا در صورت تنگ شدن رگ های‌ کرونر قلب با درمان به موقع، از پیشرفت بیماری و خطرات بعدی جلوگیری شود.

📌برای آشنایی بیشتر با اسکن هسته قلب و چگونگی انجام آن کلیک کنید.

سوزش قفسه سینه نشانه چیست؟

سوزش قفسه سینه می تواند به علت مشکلات معده و گوارش یا دردهای عضلانی و در مواردی به دلیل بیماری قلبی و شیردهی و … اتفاق بیفتد که در لینک زیر به طور مفصل به آنها پرداخته ایم:

📌دکتر آرزو خسروی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در این مطلب علل سوزش قفسه سینه و راه کار های درمانی آن را بیان می کنند.

درد قفسه سینه نشانه چیست؟

این احساس ناراحتی می تواند نشانه هشدار دهنده حمله قلبی باشد. حمله قلبی زمانی اتفاق می افتد که خون رسانی به قلب شما مسدود شده و به عضله قلب آسیب رسیده باشد. هنگامی که در این ناحیه از بدن احساس درد دارید، اولین فکر شما این است که دچار حمله قلبی شده اید. در حالی که این درد نشانه ای کاملاً اثبات شده از حمله قلبی است، اما می تواند ناشی از بسیاری از بیماری های دیگر نیز باشد. این درد معمولا نشانه هیچ چیز جدی نیست اما در هر صورت باید از مشاوره پزشکی استفاده کنید. اگر فکر می کنید دچار حمله قلبی شده اید سریعا با اورژانس تماس بگیرید.

علائم حمله عصبی

🔴 افزایش ضربان قلب

🔴 شروع یا شدت گرفتن درد قفسه سینه در هنگام استرس و اضطراب

🔴 دردی که با گذر زمان بهتر می شود

🔴 تنگی نفس

🔴 تعریق

🔴 سوزن سوزن شدن دست ها

📌مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی عضو انجمن اکوکاردیوگرافی ایران، اروپا و آمریکا :  درد قفسه سینه ام ناشی از معده است یا حمله قلبی؟

علائم درد قفسه سینه ناشی از معده

شایع ترین علامت رفلاکس اسید یا سوزش سر دل احساس گرمی، یا سوختن در قفسه سینه و گلو است. این احساس داغ شدن به دلیل بازگشت اسید معده به مری است. از دیگر علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد: ویژگی های معمول سوزش سر دل عبارتند از:

 • احساس سوزش در قسمت فوقانی شکم و حرکت درد به سمت قفسه سینه
 • معمولاً بعد از غذا خوردن یا هنگام دراز کشیدن یا خم شدن رخ می دهد.
 • ممکن است شما را از خواب بیدار کند، به خصوص اگر ظرف دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا خورده باشید.
 • معمولا با داروهای آنتی اسید تسکین می یابد.
 • ممکن است با طعم ترش در دهان همراه باشد – به خصوص زمانی که دراز کشیده اید.
 • ممکن است همراه با بازگشت غذا به گلو یا رفلاکس باشد.

جهت مراجعه حضوری به مطب دکتر آرزو خسروی با شماره 02122894086 تماس بگیرید. با درمان به موقع بیماری می توانید به بهبود کیفیت زندگی خود و عزیزانتان کمک کنید. برای دیدن آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

پرسش بیمار : سلام . نزدیک یک هفته ست که قلبم انگار اکسیژن بهش نمیرسه.مثل کسی که داره خفه میشه. بعد بعضی روزها ریتم قلبم غیرطبیعی میشه. یه نقطه زیر سینه چپم هم هست که وقتی فشار میدم درد میگیره.

از طرفی من آی بی اس دارم و باردارم. ماه پیش خیلی استرس بالایی داشتم. به نظرتون مشکل قلبی برام پیش اومده؟

دکترخسروی: سلام علائم شما ارتباطی با درد قلبی ندارد و مسأله به دلیل مشکلات گوارشی است. پیشنهاد می کنم از شربت آلومینیوم ام جی هر 8 ساعت یکبار استفاده کنید.

📌مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی : درد معده و قلب را چگونه از یکدیگر تشخیص دهیم؟

علت درد اسکلتی قفسه سینه چیست؟

برخی از انواع درد در این ناحیه از بدن با آسیب و سایر مشکلات مربوط به ساختارهایی که دیواره قفسه سینه را تشکیل می دهند می باشد که شامل موارد زیر است:

کوستوکوندریت

در این شرایط غضروف قفسه سینه، به ویژه غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند ملتهب و دردناک می شود. مدت زمان درد در این ناحیه از بدن ناشی از کوستوکوندریت از چند هفته تا چند ماه و بعضاً تا یک سال می باشد.

📌در رابطه با درمان بیماری کوستوکوندریت بیشتر بدانید.

آسیب به دنده ها

دنده کبود یا شکسته می تواند باعث احساس درد در این ناحیه از بدن شود.

علائم درد اسکلتی سینه (کوستوکوندریت)

 • سوزش سینه
 • احساس درد هنگام نفس عمیق و سرفه
 • احساس درد هنگام بلند کردن دست ها
 • احساس درد در سمت چپ استخوان سینه

علت درد عضلانی قفسه سینه

سندرم های درد مزمن مانند فیبرومیالژیا، می توانند در این ناحیه از بدن درد مداوم و مرتبط با عضلات را ایجاد کنند.

پرسش بیمار: سلام خانم دکتر وقت بخیر. امروز صبح با درد بسیار شدید در ناحیه قفسه سینه مایل به چپ از خواب پریدم. این درد رو در ناحیه پشت حتی تا زیر استخوان کتف هم حس میکردم و اصلا توان تنفس عمیق نداشتم.درد در یک ناحیه به اندازه کف دست بسیار شدید بود و مثل ریشه گیاه به اطراف بخش شده بود. حدودا ۵ – ۶ دقیقه طول کشید تا آروم تر شدم. الان بعد از گذشت چند ساعت در نواحی درگیر با درد حسی مشابه گرفتگی عضلات بعد از ورزش کردن دارم.

با توجه به اینکه پرولاپس میترال دارم، آیا این درد ناشی از مشکلات قلبی هستش؟


دکتر خسروی: سلام نه به نظر مربوط به قلب نیست. بیشتر گرفتگی عضلانی هست. سطح ویتامین دی را چک کنید.

مشکلات ریوی علت درد قفسه سینه

بسیاری از اختلالات ریوی ممکن است باعث درد در این ناحیه از بدن شوند، از جمله:

آمبولی ریه

آمبولی ریه زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در یک شریان ریوی گیر کند  و جریان خون به بافت ریه را متوقف کند.

📌 مطلب آیا آمبولی ریوی منجر به مرگ می شود؟ ” از دکتر خسروی را مطالعه کنید.

پلورزی

اگر غشائی که ریه ها را می پوشاند، ملتهب شود می تواند موجب درد در این ناحیه از بدن هنگام تنفس یا سرفه شود.

ریه های روی هم خوابیده

درد در این ناحیه از بدن مرتبط با ریه های روی هم خوابیده به طور ناگهانی شروع می شود و می تواند چند ساعت ادامه یابد. به طور کلی با تنگی نفس همراه است. این حالت هنگامی رخ می دهد که هوا وارد فضای بین ریه و دنده ها می شود.

پرفشاری خون ریوی

این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که فشار خون در شریان هایی که خون را به ریه ها حمل می کنند بالا باشد که می تواند باعث احساس درد در این ناحیه از بدن شود.

زونا علت درد قفسه سینه

واکنش مجدد ویروس آبله مرغان در بزرگسالی منجر به بیماری زونا می شود که ممکن است باعث درد از پشت به اطراف قفسه سینه شود.

تفاوت درد قفسه سینه در سکته قلبی و حمله عصبی

وقتی فردی مضطرب است، خونرسانی به قسمت های مختلف بدن او کاهش پیدا می کند. زیرا بدن در حالت مقابله و یا پاسخگویی به حمله عصبی قرار می گیرد و خون بیشتری را به سمت عضلات بدن هدایت می کند. در نتیجه خون کمتری به عضله قلب می رسد. همچنین افرادی که دچار اضطراب شدید هستند علاوه بر تپش قلب بالا اغلب دچار مشکلاتی در نفس کشیدن خواهند شد که می تواند سبب سرگیجه و یا گرفتگی عضلات قفسه سینه شود.

احساس درد قلبی به دنبال استرس می تواند با علائمی همچون: تپش قلب، تعریق، لرزیدن، احساس تنگی نفس، احساس خفگی، سرگیجه و بی حسی همراه باشد. علائمی که در بالا ذکر شدند معمولا  10 تا 20 دقیقه باقی مانده و سپس از بین می روند.

چنانچه علائمی که ذکر شد را در خود یا هر یک از عزیزانتان مشاهده می کنید، به منظور بررسی دقیق تر و تشخیص به موقع بیماری به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. جهت مراجعه حضوری به مطب دکتر آرزو خسروی با شماره 02122894086 تماس بگیرید. با درمان به موقع بیماری می توانید به بهبود کیفیت زندگی خود و عزیزانتان کمک کنید. برای دیدن آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

ممکن است که در طی چند ساعت، چندین حمله عصبی داشته باشید. برخی افراد به دلیل مشکلات روحی ممکن است که روزانه یا هفتگی دچار چنین حالت هایی شوند.

علائم حمله عصبی می تواند با حمله ی قلبی نیز اشتباه گرفته شود تا جایی که گاهی فرد در تشخیص درست این دو می ماند. اکثر افراد زمانی که دچار درد در این ناحیه از بدن می شوند به پزشک مراجعه می کنند چرا که معتقدند دچار مشکل قلبی یا گرفتگی عروق شده اند. اما تحقیقات نشان می دهد که تقریبا 60 تا 90 درصد این بیماران مشکل قلبی ندارند.

شباهت علائم حمله قلبی و حمله عصبی

گرچه علائم حمله قلبی بسیار شبیه به حمله عصبی است و افراد اغلب اوقات دچار تنگی نفس، سرگیجه و احساس درد قفسه سینه می شوند اما باید توجه داشت که نوع درد در حمله عصبی حالت تیز و خنجر مانند دارد و اغلب در وسط قفسه سینه احساس می شود. در مقابل درد ناشی از حمله قلبی شبیه احساس فشار و سنگینی بر روی سینه است. علاوه بر این، حمله قلبی معمولا در حین فعالیت های جسمی رخ می دهد. در صورتی که حمله عصبی در شرایط استراحت نیز بروز می کند.

احتمال حمله قلبی معمولا زمانی افزایش می یابد که بار یا حجم کار قلب زیاد شود. به عنوان مثال در حالی که فرد در حال بالا رفتن از پله یا برف روبی است. به ویژه در افرادی که هیچ گونه سابقه ی فعالیت جسمانی ندارند!

مهم ترین تفاوت، مدت زمان حمله است که معمولا حملات عصبی بعد از 20 دقیقه فروکش کرده و خود به خود برطرف می شوند اما حمله قلبی اغلب ادامه دارد و با گذر زمان بدتر می شود.

حمله قلبی ممکن است در زنان خفیف تر باشد و به جای درد قفسه سینه، خود را به شکل خستگی غیر معمول و حس ناراحتی در قفسه سینه نشان دهد. در هر صورت، برای پی بردن به علت اصلی درد، مراجعه به متخصص قلب و عروق و یا اورژانس ضروری است.

نشانه های حمله قلبی را بدانید:

⛔ فشار بر روی قفسه سینه

⛔ شروع ناگهانی در حین انجام یا به دنبال فعالیت بدنی

⛔ دردی که به سمت باز، فک یا شانه کشیده می شود

⛔ درد و علائمی که با گذر زمان بدتر می شود

⛔ تنگی نفس

⛔ غش کردن

⛔ تعریق

⛔ حالت تهوع و استفراغ

چنانچه در رابطه با علت درد قفسه سینه وسط سوالی دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف مدت چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

کرونا علت درد قفسه سینه

در قفسه سینه وسط یکی از علائم نادر کرونا است. اگر کرونا داشته باشید، شما در قفسه سینه ی خود حس تنگ شدن و فشار دارید و یا احساس می کنید که انگار نمی توانید به راحتی نفس عمیق بکشید. تنگی قفسه سینه و تنگی نفس سومین علامت کرونا ویروس است که خود به خود و بدون سرفه اتفاق می افتد. (تب، خستگی و سرفه خشک از شایع ترین علائم بیماری کرونا هستند).

بنابراین گرچه درد قفسه سینه وسط به تنهایی در فهرست نشانه های کرونا وجود ندارد، اما به عنوان یک علامت جدی بیماری کرونا همراه با دشواری در تنفس، تنگی نفس، درد یا فشار سینه و ….ذکر شده است.

چرا افراد مبتلا به کرونا ممکن است دچار درد قفسه سینه شوند؟

گاهی شدت سرفه ها در بیماران کرونایی به حدی زیاد است که سبب فشار بر روی عضلات و دنده های قفسه سینه می شود. علاوه بر این، ملتهب بودن ریه ها نیز به تنهایی برای ایجاد درد در این ناحیه از بدن در شما کافی ست!

اگر دچار درد قفسه سینه هستید که با تب، از دست دادن حس بویایی و سرفه همراه است، ممکن است به کرونا مبتلا شده باشید.

به طور متوسط 5 تا 6 روز طول می کشد تا علائم کرونا در فرد آلوده، خود را نشان دهد اما ممکن است این حالت تا 14 روز نیز زمان ببرد.

برای درمان درد قفسه سینه چه قرصی بخوریم

درمان درد قفسه سینه وسط بر اساس علتی که باعث درد قفسه سینه می شود، متفاوت است. داروهای مورد استفاده برای درمان برخی از شایع ترین علل درد قفسه سینه عبارتند از:

قرص زیر زبانی در درمان درد قفسه سینه وسط

نیتروگلیسرین یا زیرزبانی شریان های قلب را شل می کند، بنابراین خون می تواند از طریق فضاهای تنگ شده به راحتی جریان یابد. بعضی از داروهای فشار خون نیز رگ های خونی را شل و باز می کنند.

آسپرین برای درمان درد قفسه سینه وسط

چنانچه متخصص قلب و عروق معتقد باشد که درد قفسه سینه تان با قلب شما ارتباط دارد، احتمالا برای درمان درد قفسه سینه قرص آسپرین را برای شما تجویز خواهد کرد.

داروهای ترومبولیتیک

اگر دچار حمله قلبی شده باشید، ممکن است متخصص قلب برای درمان درد قفسه سینه این داروها را تجویز کند. این دارو ها باعث حل کردن لخته ای که جلوی رسیدن خون به عضله قلب را گرفته است، می شوند.

رقیق کننده های خون موثر در درمان درد قفسه سینه

اگر یک لخته خون در یک شریانی که به قلب یا ریه ها می رود داشته باشید، به شما داروهایی داده می شود که لخته شدن خون را مهار می کنند تا از تشکیل لخته های جدید جلوگیری شود.

📌دکتر آرزو خسروی بهترین داروهای رقیق کننده خون را معرفی می کنند.

داروهای کنترل کننده اسید معده برای درمان درد قفسه سینه

اگر درد قفسه سینه ناشی از بازگشت اسید معده از معده به مری باشد، متخصص قلب ممکن است داروهایی را پیشنهاد کند که میزان اسید را در معده کاهش دهند.

داروهای ضد افسردگی

اگر شما در معرض حملات پانیک باشید، پزشک متخصص داروهای ضد افسردگی را برای کنترل علائم تجویز میکند. درمان روانشناختی مانند درمان رفتاری شناختی نیز ممکن است در درمان درد قفسه سینه توصیه شود.

📌بیشتر مطالعه کنید : خطرات و فواید داروهای ضد افسردگی برای بیماران قلبی 

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو انجمن اکوکاردیوگرافی ایران، اروپا و آمریکا.
جهت ارتباط با نوبت دهی مطب دکتر قلب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر جواد چهارشنبه ۷ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۰ سالمه هر روز وسط و استخوان قفسه سیستم درد می‌کنه حالت سوزش داره و فقط شبها وقت خواب رخ می‌ده و به حالت نقطه ای درد میکنه مشکل بلع هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۷ دی ۱( 1 ماه پیش)

   پزشک متخصص گوارش مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من از دیشب تا به الان حدود ۲۰ ساعت هست که درد و گاهی سوزش و سنگینی در ناحیه زیره سینه ی سمت چپ و همون ناحیه در پشت دارم که این درد از زیر سینم به بالای سینه تا استخوان ترقوه میرسه میخواستم ببینم مشکل قلبی محسوب میشه؟ ۲۹ سالم هست و مشکل قلبی نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام احتمال مشکل قلبی کم هست ولی احتمال  مشکلات ریوی و کمبود ویتامین دی وجود دارد 

 • تصویر کاربر سمانه جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر الان چند روزه درد به صورت نقطه ای در سمت چپ قفسه سینه دارم که باانگشت اون ناحیه فشار میدم درد میکنه فشار خونم ۹ یا ۱۰ است و ضربان قلبم حدود ۱۰۰ است که پرومرانول ۱۰ میخورم. دریچه آئورت دولتی هم دارم که تازگی اکو جدید انجام داد.ممنون میشم راهنماییم کنید سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام درد نقطه ای معمولا مربوط به قلب نیست در صورت شدید بودن درد مراجعه شود 

 • تصویر کاربر صبا جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام
  من مدتی هست درد وسط قفسه سینه رو تجربه میکنم و گاهی با داغ شدن و انتشار به سمت بازوی چپم داره و گاهی هنگام دراز کشیدن این درد میاد سراغم بعضی مواقع هم درد در کل قفسه ی سینم هست به شکلی که نمیشه نقطه ای رو مشخص کردو همینطور بی نظمی ضربان قلب و کند شدن نسبت به سابق رو دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام جهت بررسی انجام نوار و اکو وتست ورزش مراجعه شود 

 • تصویر کاربر اناهیتا جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  سلام ۲۱ سالمه
  الان چند وقتی هست که درد قفسه سینه دارم یه بار هم کشید به پشتم
  معمولا درداش متداول نیست یه سریع میگیره و ول میکنه اما هر روز این اتفاق می افته
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام احتمال بیماری قلبی کم است سطح ویتامین دی چک شود

 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید من جلوتر تنگی نفس و تپش قلب داشتم وبعضی شبها از خواب بیدرمیشم دست چپ ام بی حس میشه وحالن هم از صبح که پشت قلب وبالا قفسه سینه ام میگیره وپشت گردن هم درد میکنه وتنگی نفس هم دارم..از شما خواهش میکنم که من را راهنمایی کنید. سن.۲۵ساله
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش)

   سلام درصورتیکه درد با فسار دادن و حرکت سر و دست بدتر می شود مربوط به قلب نیست. به پزشک داخلی مراجعه شود

 • تصویر کاربر مسعود پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  سلام
  خانم دکتر مادر من بعضی وقتها بدون تحرکی یا کاری و بیشتر هم وقتی درحال استراحت هستش تنگی نفس شدید میگیره قفسه سینه سمت چپ گردن فک و سوزش سر و درد سر و پشت کمر درد شدید میگیره ب دکتر ریه مراجعه کردیم میگن از ریه نیستش دکتر قلب میگه قلب باعث همچین درد تنگی نفس نمیشه ب دکتر غدد مراجعه کردیم چون قند بالا داره میگه از قند نیست نمیدونم مشکل این درد از چیه لطف کمکمون کنید بفهمیم مشکل از کجاست و به چ دکتری مراجعه کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   با توجه به شرایط بیمار، از نظر تنگی عروق قلب نیاز به بررسی دارد. اسکن هسته ای قلب توصیه می شود.

 • تصویر کاربر ارش چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  با سلام اقایی ۴۶ ساله داری سابقه خانوادگی قلبی به شکلی که پدرم در سن زیر ۵۵ سال سکته کرده اند عدم استعمال سیگار و الکل و هر نوع دودی داری فشار خون اکثرا ۱۲ روی ۸ چربی ldl 111 و hdl 49 و قند ۹۴ مدت ۲۰ ماهه که درد در شانه و بازو و وسط کمر که کمر و بازوم به شکل نقطه ای است بیشتر تاکنون پنج بار به متخصص قلب مراجعه و سه بار اکو و سه بار تست ورزش و چندین بار نوار قلب و تست انزیم خون داده ام که همگی نرمال بوده درد شکمی هم داشتم که با مراجعه سونو شدم که نرمال بود و با مصرف قرص ضد نفخ دردش بهتر شد ولی سایر دردها ادامه داره در ضمن ائورت شکمی ۱۳ میلی متر دارم به نظر شما مشکلم از چیه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام

   درصورتیکه تست آندوسکپی و کولونسکوپی نرمال باشد می توانید سی تی آنژیو برای بررسی دقیقتر عروق قلب انجام دهید. در صورت نرمال بودن آن، مشکل قلبی ندارید و ممکن است عصبی باشد

 • تصویر کاربر البوزهر جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام .همسرم تقریبا ۱۵مشکل دریچه قلب داره دریچه های قلبش گشاد شدن ودرحال حاضر ازدرد قفسه سینه وپشت قلب وتیر کشیدن سمت گردن وفک اذایته وهنگام فعالیت دردش بیشتر میشه وگاهی در حالت استراحت دچار تپش قلب شدید یا نوسان در تپش میشه .واز لحاظ معده چک شده مشکلی نداره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام حتما نیاز به بررسی عروق قلب و اکو هست 

 • تصویر کاربر شمیم چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  سلام من دو روز هست که درد در قسمت وسط قفسه سینه دارم ۲۲ سالم هست و صبح ها که بیدار میشوم و شب ها درد بیشتر میشود گاهی درد دارم و گاهی خیر وقتی کمرم را صاف میکنم یا بلند حرف میزنم درد بیشتر میشود. چند سال هست که بزاق دهانم خیلی کم است و گاهی اصلا در طول روز بزاق ندارم و مشکل بلع دارم ممکن هست راهنمایی کنین که به چه پزشکی باید مراجعه کنم و مشکل چی میتونه باشه؟ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام به متخصص گوارش مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مسلم یکشنبه ۱ خرداد ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 126 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی این چندوقته که سوزش دارم زیرجناق سینم جوری که بلغم تاداخل گلوم میاد همش ازارم میده یعنی ترش میکنم وقتی نفس عمیق میکشم یکم قفصه سینم دردمیکنه باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱ خرداد ۱( 8 ماه پیش)

   سلام مشکل گوارشی دارید به متخصص معده مراجعه کنید تا داروی ضد رفلاکس مصرف کنید

  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱ خرداد ۱( 8 ماه پیش)

   سلام مشکل گوارشی دارید به متخصص معده مراجعه کنید تا داروی ضد رفلاکس مصرف کنید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مسلم چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی این چندوقته که سوزش دارم زیرجناق سینم جوری که بلغم تاداخل گلوم میاد همش ازارم میده یعنی ترش میکنم وقتی نفس عمیق میکشم یکم قفصه سینم دردمیکنه باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام مربوط به معده هست به متخصص گوارش مراجعه کنید
 • تصویر کاربر لیلی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  ی مدت بود بخاطر استرس و فکر معده درد گرفتم. الان نفس عمیق میکشم درد قفسه سینه دارم. علت چی میتونه باش؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام ممکنه مربوط به ریه یا کمبود ویتامین دی باشه
 • تصویر کاربر وحید یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام .من از روزی که امیکرون گرفتم تنگی نفس شدید سرفه های خلط دار وخشک سرگیجه بعضی موقع ها حالت تهوع دارم وموقعی که سرفه میکنم قلبم درد می‌کنه یا عطسه میکنم قلبم درد میگیره دائم خسته ام سنگینی قفسه سینه ام بعضی موقع ها شدید میشه دلیلش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام اکو انجام بدید اگر نرمال بود دکتر ریه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  باسلام و تبریک سال نو ، بنده ۴۹ ساله کارمند هستم و دارویی که بمدت طولی مصرف کردم داروهای افسردگی و اضطراب بمدت ۱۲ سال بوده و البته معده من نیز سال‌های طولانی است که دچار رفلاکس و ورم معده و سوزش می‌شود ؛ بتازگی مدت یکماه است دردی در ناحیه جلو و سمت چپ قفسه سینه خود احساس میکنم و درد شدید معده و تلخی مداوم دهان و حلق و البته گاها سردرد خفیف هم در ناحیه پشت سر دارم درمانگاه رفتم و در چند نوبت نوار قلب گرفتم ولی خودشان نیز دقیق نمی‌دانند مشکل قلب هست یا معده، آیا به متخصص قلب مراجعه کنم یا متخصص گوارش؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام ابتدا متخصص قلب مراجعه و بررسی قلبی انجام بدید
 • تصویر کاربر سمیرا چهارشنبه ۱۵ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 156 مشاهده پرسش
  سلام،5 ماه پیش کرونا گرفتم و بعد دوهفته هر روز حملات اضطرابی و پانیک داشتم سی تی اسکن خ و اکو و نوار قلب دادم گفتن مشکلی نیست از اعصابته من بعد دوماه تنگی نفس مداوم به روانپزشک مراجعه و دارو مصرف کردم ترانکوپین و بوسپیرون که حالم خوب بود تا اینکه سه هفته بعد ترک دارو دوباره حمله داشتم و رفتم پیش دکتر این دفعه لورازپام و ریسپریدون خوردم اما همچنان تنگی نفس داشتم مداوم، دکتر فلووکسامین رو هم اضافه کردند حالم بدتر شد و گفتن حساسیت دارویی دارم همه رو قطع کنم بجز ترانکوپین و پرانولول، من لورازپام رویک هفته است دارم شبی یک چهارم مصرف میکنم تا قطع کنم ولی ترانکوپین و پرانول رو مصرف میکنم مثل قبل و طی این یک هفته که دارم داروهامو کم میکنم هم تنگی نفس دارم و هم درد قفسه سینه که اوایل سمت راست و وسط جناق سینهخبود و الان چند روزه سمت چپ قسمت بالای قفسه سینم درد می‌کنه و چون دایم تنفس عمیق دارم احساس میکنم از داخل سمت چپ هم درد بیشتر میشه ولی قابل تحمله و با دراز کشیدن این دردها خوب میشن و با راه رفتن ایجاد میشن شبها خیلی راحت میخوابم بدون هیچ دردی.هیچ‌کمبود ویتامین و... هم ندارم ممنونم از شما خانم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه مربوط به معده باشه ، به متخصص گوارش مراجعه کنید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید، من 22 ساله هستم الان چن ماه شاید نزدیک یک ساله که یه درد خفیف در قسمت جناغ سینه و سمت راست حس میکنم که الگوی خاصی نداره مثلا مواقعی که دراز میکشم حس میکنم بیتشر میشه یا وقتی دست راستم و کتف راستمو تکون میدم مثلا وقتی سینه ام رو به سمت داخل جمع میکنم یا دستامو نزدیک بهم میکنم بیشتر احساسش میکنم مواقعی که خمیازه میکشم هم خیلی احساس میکنم علتش چیه؟ ممکنه علت خطرناکی مثل بیماری های سرطان داشته باشه؟ :o چون یکم نگران شدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام احتمال کمبو ویتامین دی هست ولی برای معاینه سینه هم به متخصص زنان یا جراح عمومی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید سوزش شدید ودردناک شدن سینه چپ وشانه وبازو و قطع نشدن درد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما نیاز به نوار و معاینه هست
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 138 مشاهده پرسش
  سمت چپ قفسه سینه ووسط سینه احساس دردخفیف دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت گرفتن نوار قلب و بررسی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  سلام ، وقت بخیر من ۱۵ سالمه چند سالی میشه اکثرا پاییز و زمستون صبح ها که دیر از خواب بلند میشم قفسه سینه و پایین ترش درد میگیره که بعد از چند دقیقه خوب میشه مثلا اگه ۷ صبح بیدار شم مشکلی نداره اما اگه ۱۰ بیدار شم درد میگیره ، مشکل چی میتونه باشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام مربوط به معده هست

 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 147 مشاهده پرسش
  سلام عرض احترام ،هر حمعه درد قفسه سینه و انقباضات متوسط تا زیاد دارم ،اکو و نوار قلب دادم فشار و همه چی خوب بود ،متخصصگوارش پنتو‌پرازول و‌دومپریدون دادند ولی همچنان جمعه ها فقط جمعه ها این درد سراغ من میاد و باعث استرس همه خانواده شده ،لطفا راهنمایی بفرمایید ،گاهی تا بیش از سه ساعت و گاهی با الومنیم ام جی و اب ولرم بهتر می شود .سپاسگزارم از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اندوسکپی انجام بدید ممکنه مربوط به رژیم غذایی اخر هفته باشه

 • تصویر کاربر سونیا سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید،شرمنده چند وقته فشارهای زندگی روم خیلی زیاده واحساس خفگی در ناحیه گلو مثل بغض وسنگین روی سینم میکنم میشه بگید علتش چیه وچیکار باید بکنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت بررسی قلبی مراجعه کنید اگر مشکل قلبی نبود عصبی هست

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  وقت شما بخیر
  من مادرم ۷۲ سالشون هست و سابقه عمل بای پس قلب در ده سال پیش رو داشتن و همچنین به بیماری دیابت هم مبتلا هستن.
  به دلیل تنگی کانال نخاعی تحرک ایشان بسیار کم بوده و در طول پنج ماهه گذشته نیز به دلیل زخم پای دیابتی و به جهت پرهیز از ایراد فشار به محل زخم تحرکشون بسیار محدودتر بود. الان چند روز هست که در ناحیه انتهایی جناغ سینه احساس درد دارند. البته گاهی روزها اصلا هیچ دردی وجود ندارد یا اینکه مثلا از صبح تا شب دردی نیست ولی شب یا عصر درد شروع میشود. معمولا با مصرف مسکن استامینوفن درد تخفیف می یابد. به غیر از درد هیچ گونه علامت دیگری نظیر تنگی نفس یا انتشار درد به پشت و بازو نیز وجود ندارد. حتی در هنگام درد و با راه رفتن نیز درد نه کم میشود و نه زیاد. گاهی وقتها وقتی به سمت راست متمایل میشن شدت درد بیشتر میشود. لازم به ذکر است که ایشان برای مشکل معده داروی آنتی اسید نولپازا نیز مصرف میکنند. از شما راهنمایی میخواستم که آیا با توجه به شرح حال گفته شده و سابقه ایشان علت احتمالی چیست؟
  با تشکر و سپسا فراوان از صرف وقتی که می فرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را بررسی کنید اگر کم بود درمان بشن واگر نرمال بود اسکن هسته ای برای بررسی عروق انجام بشه
 • تصویر کاربر امیری شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ۲۸ سال سن دارم ،مدتی هست که تپش قلب دارم وگاهی از خواب بیدار میشم باتپش قلب ،نوار قلب دادم وگفتن که ضربانتون بالاست و قرص پروپانول ۱۰ روزی ۲عدد استفاده می کنم ،،الان چند روزه که توی سینم (قفسه سینه) چپ درد احساس می کنم واین درد به دست وگردن وپشت کتف هم میزنه ،دست که میزنم به قفسه سینم و زیر سینم به همراه دستم و پشت کتفمم تیر میکشه و موقع خوابیدن دردم شدت بیشتری داره میخواستم بدونم به چه دکتری باید مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید و اگر تپش دارید، آزمایش هولتر ریتم انجام بدید

 • تصویر کاربر سرام شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  سلام من الان دو سه هغته هست كه برخي اوقات بالاي نافم تير ميكشه به نظرتون سرما خورده يا علامت خطرناكي است
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر با راه رفتن بیشتر میشه ممکنه مربوط به قلب باشه.

 • تصویر کاربر سارا شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید منم دختری 25ساله هستم دردی از وسط قفسه ای سینه ام سمت راستم هستش که انگار سینه ام رو فشار میدن دست راستم رو حرکت میدم قفسه ای سینه ام درد میکنه بعضی وقتا این درد هست بعضی وقتا نیست یه وقتای هم سوزش داره این درد چند سال با من اصلا دکتر نرفتم جدی هم نمیگرفتم ولی الان دردش زیاد شده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید و از لحاظ گوارش هم بررسی بشید اگر مشکلی نداشتید به دکتر قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  چند روزیه در قفسه سینه درد استخوان سینه دارم و نفس عمیق میکشم درد میگیره دستمو جوری ک ب اونجا فشار بیاد جاب جا کنم در میگیره مثلا میخوابم دستمو میندازم روی سر و خم میشم اونجا درد میگیره ولی تنگی نفس ندارم ب نظرتون مشکل از قلبه یا ریه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه کمبود ویتامین دی باشه

 • تصویر کاربر زهرا شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  قفسه سینم میسوزه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه مربوط به قلب یا معده باشه

 • تصویر کاربر منا شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  سلام خانمی ۴۵ساله ک یه مدت ضخامت قلب داشتم چاق بودم دکتر گف لاغر شو لاغر شدم بعد دوباره اکو دادم گف عالی شدی ..ولی این یه مدت زیر سینه م درد میکنه میزنه ب بازو و دستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام سطح میتامین دی را چک کنید و اگر درد با فعالیت بدتر میشه به متخصص قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر آنیتا چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید مزاحم شدم من ۶ ساله بعضی وقتها قفسه سینه ام درد میکنه میشه پاسخو منو بوی ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر با راه رفتن بدتر میشه به متخصص قلب مراجعه کنید ، نیاز به معاینه دارید

 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.من 3 ماه پیش کرونا گرفتم.قبل از کرونا سیگار هم.میکشیدم خیلی ورزش نمیکردم.پشت قلبم همیشه احساس گرفتگی داشتم.انگار قولنج بکنی هی خودمو میکشیدم تا قولنج پشت قلبم بره.بعد از کرونا الان که 3 ماه میگذره درد قفسه سینه دارم وقتی که قفسه سینمو فشار میدم با دست درد میکنه یا یک مشت کوچیکی به سینم.میزنم درد میکنه.همون قولنج پشت قلبم هم هست.انگار گرفتگی داشته باشی هر وقت خودمو کش میدم پشتم هم تیریک تیریک صدا میده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام به احتمال مشکل مهمی نیست ، سطح ویتامین دی را چک کنید و اگر تنگ نفس دارید مراجعه کنید

 • تصویر کاربر شبنم چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 183 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر عزیز
  خسته نباشید
  من مدتیه تا عصبی میشم یا استرس میگیرم
  وسط سینه و‌پشت و‌کتف و بالا و پایین سینه چپ م با گردنم حالت گرفتگی پیدا میکنه، ضربان قلب م نرماله تعداد تنفسم نرماله و فشارمم بالا نیست ، نوار قلب و اکو هم دادم دکتر گفت مشکل قلبی نداری، اما با هر استرسی اینجور میشم و گاها از ترس بیماری قلبی با حمله قلبی از ترس شاید ضربان قلبم تا ۹۵-۱۰۰هم بره
  لطف مبکنید کمک م کنیدکه باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام به متخصص روانپزشک برای کاهش استرس مراجعه کنید

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 159 مشاهده پرسش
  باعرض سلام الان دو روزه که سمت چپ سینه ام درد میکنه وتا دو ساعت ادامه دارد و سوزش دارد چند روزی هم هست که دمنوش کاهش وزن وچربی سوزی استفاده میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه مربوط به معده باشه

 • تصویر کاربر فریبا شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  از سه روز پیش درد در شانه و کتف چپ داشتم که دیلکلوفناک مصرف کردم کمی آرام شد و فعلا به پزشک مراجعه نکردم . تقریبا سه سال پیش اکو داشتم که موردی نداشته . الان درد در سینه چپ دارم که نمیتونم حتی بخوابم . میتونه مشکل قلبی باشه و باید به اورژانس مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام بله حتما مراجعه کنید
 • تصویر کاربر علیرضا جمعه ۷ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  باسلام من سه چهار ماه پیش کرونا گرفته بودم بعد بهبودی استرس واضطراب مدتی داشتم سوزش معده هم داشتم بعد مراجعه بدکترقلب ومصرف دارو بهتر نشدم به طوری که بعضی موقع افت فشار داشتم و شبها از خواب بیدار میشدم بعد مراجعه دوباره به دکتر وانجام اکو وتست ورزش گفتند که مشکلی نداری و دارو تجویز کردن الان هم بهتر نشدم درد قفسه سینه و بی حال یه کم هم درد اطاف قلب دارم در حال حاضر دارو اعصاب و معده هم مصرف میکنم مخواستم علت را بدونم با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام این علایم ربطی به قلب نداره ، ممکنه به خاطر استرس باشه اگر همه تستها قابل قبول هستن به دکتر اعصاب و روان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر فاطیمل جمعه ۳۰ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۵ سالمه و وقتی هیجان زده میشم باعث میشه تو قفسه سینم درد احساس کنم و دردش تا وسط کتفم میاد قبلا کمتر بود و مواقع خاصی اینجوری میشدم رفتم دکتر و دکتر گفت بخاطر معدته اما الان وقتی ناراحت میشم یا استرس میگیرم یا هیجان زده میشم دردش طاقت فرسا میشه و من نمیتونم درست نفس بکشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۰ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام به متخصص قلب مراجعه کنید ، تا برای اطمینان اکو انجام بدید
 • تصویر کاربر سجادس جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر
  من یک ماه پیش بعد از حین تمرین بدنسازی ضربان قلبم رفت بالا و یکم تنگی نفس حین حرکات داشتم
  شب خوابیدم صبح که پا شدم از خواب...
  قفیه سینه ام درد می گرفت و نفس تنگی داشتم...
  رفتم بیمارستان نوار قلب گرفت گفت اوکی هستش
  عضلات دنده ات و سینه ات فشار اومده کشیده شدن
  آمپول متوکاربامول و پیروکسیکام تجدیز کرد و گفتن یک ماه نرو
  جون سمت قلب بود من رفتم متخصص قلب هم، نوار گرفت گفت اوکی، اکو هم اوکی، تست ورزش دادم ده دقیقه روی تردمیل دویدن
  جوابش دید گفت تو اون یک دقیقه پایانی و اوج دویدن ات اختلال هست و قرص دادن مثل آنپتوراستاتین و زیلت
  ولی من الان درد قلب ندارم
  فقط دنده ها پایینی ام درد خفیف دارن و وقتی مثلا زیاد بخندم موجب تنگی نفس میشه
  آیا همون کشیدگی عضلات دنده هستش یا قلب؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام علایمی که عنوان میکنید به نظر نمیرسه مربوط به مشکل قلبی باشه ولی اگر سن بالای ۳۰ دارید و عوامل خطر مثل سیگار قند و چربی و فشار خون دارید بهتره تست دیگه ای مثل سی تی انژیو هم انجام بدید
 • تصویر کاربر yar جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 183 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من حدود 6ما قفسه سینم درد میکنم وپشتم بین دو شانه.نفسم هم میگیره وقتی کاری انجام میدم یا ناراحت میشم بیشتر این حالت بهم دست میده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام باید تست ورزش و اکو انجام بدید البته نیاز به شرح حال دقبق تر برای تضمیم گیری هست
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 180 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید .
  چند ماه پیش کرونا خفیف گرفتم و سرفه زیاد داشتم .
  بین دو کتفم کمی درد میکرد و خوب شد .
  سه هفته پیش دقیقا همون نقطه که اندازه یه بند انگشته باز درد گرفت اینبار جلوی سینه سمت راست هم درد گرفت . درد تیز و سوزش جلو و پشت سینم نفسمو بند اورد و احساس کردم توی سینم یه چیزی هست . مث یه بادکنک احساس میکردم باد میشه جلوی سینم . دو سه ساعتی طول کشید. بعدش دیگه تا حالا جلو سینه و پشتم وقتی دراز میکشم یا گاهی خود بخود درد میگیره . چسب درد هم استفاده کردم خوب نشد .
  ممنون
  1. تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۶ مهر ۰( 1 سال پیش)
   در ضمن زمان پیاده روی یا پله بالا رفتن از خیلی وقت پیش سمت راست سینم درد میگرفت که فک میکردم حساسیتی چیزی هست و بهش توجه نکردم زیاد . یکم استراحت میکردم خوب میشد و باز ادامه میدادم .
   تجربه شوک انافیلاکسی داشتم
   در معرض دود سیگار هم یک سالی بودم قبلا .
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما اگر میتونید در مواقعی که این حالت تکرار میشه نوار بگیرید حتما حهت انجام اکو و بررسی قلبی مراجعه کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سلام یکشنبه ۴ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  سلام شب بخیرمن دردقفسه هنگام درازکشیدن بیشتر میشود وانگار چیزی توگلوم گیرکرده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و56سال سن دارم ویکی ازرگهای قلبم گرفته شده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۴ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه مربوط به معده باشه ولی چون سابقه بیماری قلبی دارید بهتره بررسی بشید
 • تصویر کاربر افسانه شنبه ۳ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  سلام روز خوش
  چند روزی هست که قفسه سینه ام درد میکنه وحالت تهوع هم دارم لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۳ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر مخصوصا با راه رفتن بدتر میشه باید از نظر قلبی بررسی بشید
 • تصویر کاربر فرهاد چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 189 مشاهده پرسش
  سلام
  من تقریبا نزدیک ۴۵ روزه احساس درد کم در بالای قفسن سینه و گلو دارم و یکم سرفه .رفتم دکتر گفتن علایم کرونا نداری .گفتم ببینم مشکل از کجاست و به چه پزشکی مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   اگر با راه رفتن بدتر میشه به متخصص قلب و اگر با غذا بدتر مبشه گوارش ، معاینه هم کمک کننده هست
 • تصویر کاربر Fatemeh_k100 دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  یک سال هست که دچار درد قفسه سینه شدم ،با مصرف ژلوفن کامپاند موقتا این درد تسکین پیدا میکند و ممکن است تا ۱ماه دیگه سراغم نیاد ولی درد مجددا بعد ۱ ماه میاد و اگه مسکن مصرف نکنم این درد ادامه دارد تا ۱ هفته دلیلش چی میتونه باشه ،آیا کمبود ویتامین یا باید پیگیری کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام کمبود ویتامین دی و یا اسپاسم عضلانی علت اون هست
 • تصویر کاربر صنم یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 159 مشاهده پرسش
  با سلام من الان نزدیک به ۱۸ روز هست که علائم سرماخوردگی دارم فقط دو سه روز بی حال بودم و صدام گرفته بود روز ۷ رفتم تست کرونا دادم مثبت بود الان بعد از ۱۸ روز دوباره تست دادم مثبت هست امشب از استرس دچار درد در قفسه سینه شدم واقعا خودم گیج شدم چون علائم دیگه ای در این چند روز نداشتم واقعا الان باید چکار کنم ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام تست ممکنه تا یک ماه مثبت باشه ، اگر علایمی ندارید و اکسیژن خوبه ، نیاز به اقدامی نیست
 • تصویر کاربر بیمار جمعه ۱۲ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  چندساعتی هست ک در قفسه سینه درد و فسار احساس میکنم
  تنفسم خیلی سطحی هست و یکم عمیقتر نفس بکشم اذیت میشم ب دو دستم هم کشیده میشه دایم نیست
  دو روز گذشتا هم یکم درد داشتم ولی امروز خیلی شدید شده
  هفته پیش یکم بیحالی دلشتم تیت کرونا و اسکن ریه منفی رود
  بنطرتون علتش چی هست؟؟
  البتا از قبل احساس میکردم شاید قلبم مشکل داشته باشه
  موقع بال رفتن از مله و فلالیتهای تند ودقعا نمیتونستم نفس بکشم....ولی درد رو اینطور دایم حس نکرده بودم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر از نظر کرونا منفی بوده و مشکل ریه و گوارشی ندارید نیاز به اکو و تست ورزش دارید
 • تصویر کاربر علی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  یک هفته هست احساس درداونم زمانهایی که بدنموبه دوطرف کش میدم دردمیگیره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر با راه رفتن بدتر میشه ممکنه قلبی باشه
 • تصویر کاربر ریحانه جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 238 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر
  29 ساله هستم و اضافه ووزن دارم مدت سه روز است که سمت چپ بدنم درد داره احساس گرفتگی دست چپ دارم و پای چپم تیر میکشه ممکنه گرفتگی قلب باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام نه احتمال اینکه قلبی باشه خیلی کم هست
 • تصویر کاربر آیدا چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 219 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید یه مدتی است در ناحیه قسمت چپ سینم دردفشار وتیر کشیدن دارم که به پشت گردن وبازو هم میرسد و احساس خفگی دارم مخصوصا موقع غذا خوردن اینم عرض کنم فشار خون بالا ضربان قلب بالا دارم وتحت درمان دکتر مغز اعصاب هستم و قرص پرانول هم میخورم ولی اصلا تاثیری نداشته این درد یهو میاد سراغم وبعد چند دقیقه خوب میشم..به نظر شما من مشکل قلبی پیدا کردم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلتم داروی پروپرانولول برای کنترل فشار کافی نیست ، حتما به متخصص قلب برای کنترل فشارو بررسی درد مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  من مدت یک ماا است با مراجعه به اروژانس وبستری شدن بعد از انجام اکو وعکس هسته ای دکتر معالج به من گفت شما احتمالا التهاب عضله قلب گرفتی وداروی آسپرین .سوستلک وغیره دادن وگفت بعد از سه ماه بیا اکو بده ولی به یه دکتر دیگه مراجع کردم گفت شما پمپاژ قلب ات نرمال و آزمایش خون منفی کلا ونتیجه میگیریم حمله عصبی واسترس بود چون درد هم خفیف هست سوال من اینه آیا کدوم ازاین علایم عصبی ویا قلبی که اشاره کردم .درد وسنگینی سینه به جه مدت ادامه داره درضمن بنده دوماه پیش قبل کرونا خفیف داشتم ممنون میشم راهنمایی کنی
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما مدارک اکو و اسکن و ازمتیشات و نوار قلب اولیه برای راهنمایی لازم هست
  2. تصویر کاربر حمید پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام یعنی عکس آزمایشات و اکو وعکس هسته ایی رو بفرستم
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Ali سه شنبه ۵ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  ببخشید جناب دکتر من یک مشورتی با شما داشتم در مورد درد سینه و گرفتگی عروق و انژین
  1- تست ورزش و اکو با هم برای غربالگری برای اینکه فردی که درد سینه داشته و یا جز افراد ور ریسک می باشد و سن آن بالای 45است چقدر درست است و احتمال اینکه قلب بیمار دچار گرفتگی عروق می باشد چند درصد راست آزمایی دارد و اطمینان حاصل می کند که این بیماری را ندارد
  2-اکو استرس یا تزریق بهتر جواب میدهد و یا بدون تزریق ماده حاجب و آیا این مورد اگر موردی در تست اولی باشد بهتر است انجام گیرد و یا از اول مانعی ندارد
  3- سی تی انژیو زمانی کاربرد دارد که تست های اولیه آن که شامل اکو و و تست ورزش مورد دار باشد و بهتر است حالت تکمیلی آن تست انجام گیرد و یا مستقیما باید این آزمایش انجام گیرد بدون اینکه تست قبلی انجام گیرد و راست آزمایی آن چقدر است تا بتوان تشخیص گرفتگی عروق را داد
  4 در مورد درد سینه باید چگونه باشد که بفهمیم مربوط به قلب است یعنی امر مصلا وسط سینه و یا ناحیه چپ زیر پستان یک صورت دایره ای درد کند ولی درد آن قابل تحمل باشد و بدون تیر کشیدن و یا فشار اضافی که نتوان تحمل کرد باشد و فقط این ناحیه ها درد کند آیا مربوط به آنژین می باشد و یا سایر اجزای بدن را شامل می باشد و حداقل 10دقیقه و حداکثر 30دقیقه درد همراه باشد و اگر بیشتر از این زمان باشد مربوط به قلب نمی باشد
  5 اگر اول نوتر قلبی گرفته شود و موردی نباشد و بعد اون تست ورزش و اکو هم انجام گیرد و مشکل خاصی نباشد آیا ادامه مراحل بعد لازم است در ضمن در مورد آنزیم های قلبی آیا این آزمایش ها قبل از حمله قلبی و یا در موقع معلولی‌ایا نشان دهنده ایراد های قلبی می باشد به‌عنوان غربالگری و تشخیص بیماری قلبی از هر نوع
  6ببخشید که طولانی شد و .....
  ظ
  سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر سن ۴۵ سال دارید ودرد سینه ، و مشکوک به گرفتگی عروق قلبی هستید بهترین تست ، سیتی انژیو میباسد ، تست ورزش دقت بالایی ندارد ، در صورتی که تمایل به سی تی انژیو ندارید ، استرس اکو و یا اسکن هسته ای انجام بدید ، در هر صورت اقای ۴۵ ساله با درد قعسه سینه نیاز به بررسی بیشتر دارد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر