متخصص قلب در تهران

4 علامت درد قلب خطرناک که باید جدی گرفته شوند| دکتر آرزو خسروی متخصص قلب

علائم قلب درد خطرناک چیست ؟ کدام درد قلب را باید جدی بگیریم ؟ در ادامه این مطلب دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه توضیح می دهند. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

درد قلب می تواند به دلیل وجود برخی بیماری ها رخ دهد. بعضی از این درد قلب ها شرایط کاملاً جدی هستند در حالی که سایر موارد ممکن است نگران کننده نباشند. در مواقعی این درد قلب خطرناک است که نشان دهنده گرفتن رگ قلب و حمله قلبی است؛ که یک وضعیت اورژانسی محسوب می شود و به دلیل نرسیدن خون و اکسیژن کافی برای عملکرد صحیح به قلب بوجود می آید.

با این حال احساس درد در این ناحیه همچنین می تواند ناشی از بیماری مربوط به ریه ها، معده یا ماهیچه ها نیز باشد. مراجعه زودهنگام به بخش مراقبت های اورژانس برای حفظ سلامتی قلب بسیار مهم است. به ویژه اگر ناگهانی و شدید و همراه با تنگی نفس، سرگیجه های خطرناک یا هر دو رخ دهد.

📌مطلب مرتبط : سرگیجه های خطرناک در اثر فشار خون بالا

اگر به هرگونه درد در این ناحیه از بدن خود مبتلا شده اید پاسخ به این سوالات می تواند در شناسایی عامل اصلی درد به شما کمک کند.

تیز یا مبهم بودن احساس درد و نارحتی در قلب

شدت درد نکته کلیدی در تشخیص بیماری قلبی است. در فیلم ها قربانیان سکته قلبی اغلب قبل از آنکه از حال بروند قفسه سینه خود را می گیرند و از درد می نالند. اما وجود درد شدید در سکته قلبی معمول نیست. درد سکته قلبی، به طور کلی، به عنوان یک احساس فشار بی وقفه توصیف می شود؛ به طوری که انگار یک فیل بر روی سینه فرد نشسته است.

درد شدید و تیر کشیدن که مدت کوتاهی ادامه یابد – مانند شوک الکتریکی – به احتمال زیاد از یک مشکل استخوانی یا عصبی مانند ترک خوردگی دنده یا کشیدگی عضله ناشی می شود.

این نوع درد در ناحیه قلب ممکن است واقعاً خطرناک تر و آزاردهنده تر از حمله قلبی باشد، اما خیلی سریع از بین می رود. درد قفسه سینه که در اثر حمله قلبی ایجاد شود می تواند ۳۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

رسیدن خون تنها به بخشی از عضله قلب و عدم خونرسانی به سایر نقاط نشانه‌ای از بیماری عروق کرونری است. این بیماری منجر به درد قفسه سینه، حمله قلبی و سایر مشکلات قلبی می شود.
اسکن هسته ای قلب روشی دقیق و ایمن و غیر تهاجمی است که جریان خون به قلب را مورد بررسی می دهد، تا در صورت تنگ شدن رگ های‌ کرونر قلب با درمان به موقع از پیشرفت بیماری و خطرات بعدی جلوگیری شود.

📌برای آشنایی بیشتر با اسکن هسته قلب و چگونگی انجام آن کلیک کنید.

آیا با تغییر حالت بدن درد در این ناحیه بهبود می یابد؟

آیا با تغییر وضعیت بدن، درد کم می شود یا از بین می رود؟ به عنوان مثال اگر خم شوید یا در رختخواب بنشینید احساس بهتری دارید؟ در این صورت درد قفسه سینه احتمالاً از یک مشکل ریوی مانند ذات الریه یا آسم ناشی می شود.

اگر دچار حمله قلبی شده باشید، نمی توانید حالتی را پیدا کنید که باعث از بین رفتن درد قلب خطرناک شما شود. افرادی که به حمله قلبی مبتلا می شوند ناراحتی ناشی از آن را بی وقفه توصیف می کنند.

آیا خود درمانی باعث بهتر شدن درد می شود؟

اگر با مصرف آنتی اسید یا کشیدن نفس های عمیق دردتان بهبود می یابد. بعید است که این ناراحتی مربوط به قلب باشد.

آیا ورزش کمک کننده درد قلبی است؟

درد آنژین با ورزش کردن بدتر می شود. اگر ورزش باعث از بین رفتن درد گردد، علت آن حمله قلبی نیست.

احساس فشار، درد یا مچاله شدن در مرکز قفسه سینه یکی از علائم کلاسیک حمله قلبی است. معمولا این درد به فک گردن  پشت یا بازو کشیده می شود. اما حتی اگر به خارج از قفسه سینه گسترش یابد. باز هم به آن درد قفسه سینه، یا آنژین صدری گفته می شود. افراد ممکن است به دلایلی غیر از حمله قلبی، این درد را تجربه کنند.

بهترین ورزش برای تقویت قلب چیست؟

درد گردن و قلب

چند دلیل احتمالی برای ابتلا به  درد خطرناک در قلب و گردن وجود دارد. ناراحتی موجود در قفسه سینه یا گردن ممکن است در نتیجه یک بیماری زمینه ای در یکی از این دو ناحیه، یا بازتاب درد از جای دیگری از بدن ایجاد شده باشد.

درد در قفسه سینه و گردن ممکن است ناشی از هر یک از شرایط زیر باشد:

چنانچه مدتیست دچار قلب دردی شده این که شما را نگران کرده است با ارسال سوال خود در بخش ثبت پرسش ظرف چند روز پاسختان را دریافت کنید.

علت درد یک نقطه از قلب

شاید بدانید که درد سمت چپ قفسه سینه میتواند نشانه ای از مشکلات جدی قلبی، مانند حمله قلبی یا سایر بیماری های مرتبط باشد. در مورد درد در سمت راست قلب معمولاً صحبت نمی شود. اما هنوز هم می تواند بیانگر انواع مشکلات باشد. وجود درد در سمت راست قفسه سینه می تواند ناشی از آسیب مستقیم یا التهاب برخی ساختارها یا درد ارجاعی باشد. درد ارجاعی، زمانی بوجود می آید که درد از قسمت دیگری از بدن نشات بگیرد.

⛔ چه زمانی باید به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید.

مراجعه زودهنگام به بخش مراقبت های اورژانس برای این مورد بسیار مهم است. به ویژه اگر ناگهانی و شدید و همراه با تنگی نفس، سرگیجه یا هر دو رخ دهد.

اما اگر علائم زیر را دارید، باید سریعاً به اورژانس مراجعه نمایید.

 • درد شدید مبهم و ناگهانی در قفسه سینه
 • احساس فشار، مچاله شدن یا پر بودن در قفسه سینه
 • درد شدید در بازوها، کمر، گردن، فک یا معده
 • عرق سرد
 • احساس ضعف، سرگیجه یا تهوع
 • مشکل در تنفس

هر یک از این علائم می تواند ناشی از یک بیماری جدی یا تهدید کننده حیات باشد. بنابراین باید در اسرع وقت به اورژانس مراجعه کنید.

علائم حمله و سکته قلبی در بین زنان و مردان مقایسه شده است. زمان طلایی برای درمان یک ساعت اول است.
علائم درد قلب خطرناک

آیا می دانید علائم سکته قلبی خفیف در زنان چیست؟

اگر درد ثابتی در قفسه سینه  دارید، باید برای بررسی های بیشتر به پزشک مراجعه کنید. درد هایی که به دلیل بیماری قلبی ایجاد نمی شوند هم می تواند نشانه ای جدی و هشدار دهنده برای سایر مشکلات در آئورت (رگ خونی بزرگی که از قلب خارج می شود) ریه ها یا اندام های گوارشی باشد.

اگر این درد به مدت سه دقیقه یا بیشتر طول بکشد یا به سرعت بدتر شود. به ویژه اگر با احساس تنگی نفس، سبکی سر، تهوع، خستگی شدید، یا عرق سرد همراه باشد. احتمال حمله قلبی یا قرار گرفتن در معرض آن وجود دارد. مراجعه فورا به اورژانس ممکن است زندگی فرد را نجات دهد.

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر ،بنده خیلی دچار تپش قلب میشم و درد قلبی هم دارم،زمانی که میخوام بخوابم تنگی نفس هم میگیرم و این تنگی نفس زمانی اتفاق میفته که تپش قلبم بالا میره حتی زمانی که نشستم و تحرکی ندارم خیلی زود خسته میشم، دو ماه پیش خبردار شدم آسم هم دارم زیر بغل و بازو و کتف سمت چپم هم درد میگیره معده درد هم دارم و قبلا خیلی دارو درش مصرف کردم و خیلی ادمی مظطربم میخواستم بگم مشکل قلبی میتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش)

   سلام جهت بررسی قلبی و معاینه و اکو مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  چند روزه در ناحیه پشت قلبم درد دارم ک حتی با نفس عمیق کشیدن درد و بیشتر حس میکنم با حرکت دادن دست یا گردن هم درد و بیشتر حس میکنم نفس میکشم درد ب قسمت جلو هم میرسه میخاستم بدونم مربوط ب دردها قلبیه یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام احتمال درد قلبی کم است 

 • تصویر کاربر نسیم جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  مادر من حدود سه ماهه گاهی اوقات بین دو تا کتفش درد میگیره میگه دردش عمقی نیست و حالت سوزش داره و گاهی به سمت راست میکشه و سمت چپ هم کمتر، درد قفسه سینه نداره و اکو و نوار قلب نرمال بود.. مشکل چی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام اسکن هسته ای با ورزش جهت رد بیماری قلبی انجام شود

 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتور الاا تقریبا یک هفته شانم وقلبم بجور میسوزه وشانم هم در میکنه هنوز هم دکتور نرفتم دوسه روزه خودم رفتم قرصه زیر زبونی خریدم و استفاده میکنم منو راه نمای کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام حتما مراجعه کنید و نوار قلب بگیرید
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱۵ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من حدود چند سال افتادگی دریچه میترال دارم ولی الان ۲ هفته ای هست درد قلب با سوزش دارم احساس سنگینی قفسه سینه دارم قرص پرانل میخورم فقط ممنون پاسخ بدید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۵ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام اگر به تازگی اکو انجام ندادید بهتره برای بررسی پیشرفت افتادگی دریچه اکو مجدد انجام بدید
 • تصویر کاربر اسماعیل چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشیدمن ۲۲سالمه یه مدته قلبم درد میکنه تنگی نفس دارم سردرد وچشم درد هم دارم علتش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام مراجعه جهت معاینه و در صورت لزوم اکو و نوار قلب
 • تصویر کاربر البوعطیوی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  دختری هستم ۱۶ ساله مدتیه ک قلبم درد میکنه درد قلبم بعضی موقع ها یهویی و کاملا ناگهانیه و بعضی موقع ها قلبم ۲/۳دقیقه درد میکنه و بعدش درد کمتر میشه و خوب میشم وقتی هم درد شدید داشته باشم گردن و کتف و سرم درد میکنن بعضی موقع ها سرم هم گیج میره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام سطح ویتامین دی چک کنید ، اگر بهتر نشدید ، مراجعه کنید

 • تصویر کاربر چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت تون بخیر
  میشه لطف کنید این نوار قلب رو چک کنید و نتیجش رو بهم بگید🙏
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام نوار قلبتون و روی سایت ضمیمه نکردین.لطفا مجدد اقذام کنید

 • تصویر کاربر ملک‌پور شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام من یه سال که پشت کتف سمت راستم ودست راستم خیلی درد میکنه وچند بار به متخصص مراجعه کردم ونتیجه ای نگرفتم وآخرین مورد که دکتر رفتم گفتن بیماری پونیک دارید آیا این دردها وتنگی نفس مربوط به بیماری قلبی میشه یا مورد دیگه ای
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه دیسک یا ارتروز گردن باشه ، اگردرد فقط سمت راست هست، قلبی نیست
 • تصویر کاربر لیلا چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام خانمی ۴۵ ساله هستم سرطان سینه دارم درمان شدم حالاکلسترول وتریگلیسیریدم بالاست دست چپم وزیرسینه چپم درد مکنه آیابیماری فلبی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه از عوارض داروهای شیمی درمانی باشه ، حتما از نظر قلبی بررسی بشید

 • تصویر کاربر ساناز چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  سلام خانم ‌دکتر من ۲۵ سالمه کاهی موقه ها قلبم درد میکنه یه موقه زیاد میشه یه موقه نه دست چپم دردمیگیره باگردنم نوار قلب دادم گفت تپش قلبت داری از نظر شما باید چی کار کنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اول مشکلات معده و سطح ویتامین دی را بررسی کنید اگر مشکلی نبود ، برای قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر ساناز چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام خانم ‌دکتر من ۲۵ سالمه کاهی موقه ها قلبم درد میکنه یه موقه زیاد میشه یه موقه نه دست چپم دردمیگیره باگردنم نوار قلب دادم گفت تپش قلبت داری از نظر شما باید چی کار کنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اول مشکلات معده و سطح ویتامین دی را بررسی کنید اگر مشکلی نبود ، برای قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر M.RAHMANI جمعه ۳۰ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  چند روزه تنگی نفس و سرگیجه دارم .قلبمم درد میکنه .ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۰ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام از نظر کرونا بررسی کنید در صورتی که کرونا نبود جهت بررسی قلبی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر معصومه جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  خانمی هستم ۲۲ ساله مدتی هست که وقتی عصبی یا ناراحت میشم در قسمت قفسه سینه سمت چپ درد احساس میکنم به طوری که حس سنگینی سمت چپ واقعا اذیتم میکنه بعد از درد در سمت چپ درد به سمت بازو سمت چپ به طرف پایین کشیده میشا و ادامه پیدا میکنه الان هم ۱ ساعت هست درد دارم و سر معده ام سنگینه و احساس تهوع دارم کمی آیا من بیماری قلبی دارم و احتیاج هست ک به پزشک مراجعه کنم ممنون از توجه تون.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام بیشتر علایم عصبی هست حتما از نظر معده هم بررسی بشید اگر بهتر نشدید به متخصص قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر اسماء شنبه ۱۳ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر خانم دکتر پسرم هفت ماهه شیر نمی خورد بردم دکتر گفتن تپش قلب داره باید اکو و انجو بش گرفتیم ازش مشهد گفتن باید عمل بش قلبش سوراخ هیچ دارویی هم ندادن ک بهش بدیم گفتن عمل هم ممکن بیرون نیاد چون کوچیک حالا خیلی نگرانیم همه تصاویر براتون میفرستم از آزمایشات ببینین لطفا راهنمایی کنین ک چ کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۳ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام در عکس قلب بزرگ هست ، جواب و گزارش اکو را ارسال نکردید فقط عکس ها را فرستادید ، لطفا گزارش را هم بفرستید
 • تصویر کاربر حسینی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  خانوم دکتر عزیزمن 8سال پیش ب دلیل تپش قلب زیادک در دوران بارداریم داشتم ب دکتر مراجعه کردم بعد از گرفتن نوار قلب و اکو انژو کردم الان چند باری تپش گرفتم و دوروزه تقریبا سینه چپم درد دارم فقط وقتی دراز کشیدم میفهمم درد دارم استرس و جوش داشتم چند باری پیش اومده ک ب این دلیل بوده باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام داروی مسکن بخورید اگر ادامه پیدا کرد ویا با تنگ نفس همراه بود مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ساسان چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 214 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من ی درد زود گذری تو سمت چپ سینم دارم .ولی زود گذر .
  اما الان حدود چن روزی هست که کلا درد میکند ن در اون حد که از دردش نتونم کاری بکنم .ولی درد میکند اما مدوام شده ،سیگار هم میکشم .ب تشخیص شما من چکار کنم .حالت درد ثابت هست، کم ولی پایدار،
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر بتلای ۳۰ سال دارید و به خصوص درد با فعالیت و راه رفتن زیاد میشه به دکتر قلب مراجعه کنید در غیر این صورت ممکنه به دلیل گوارشی ویا کمبود ویتامین دی باشه ، ، البته بهتره معاینه هم بشید تا از سلامت ریه مطمئن شویم
 • تصویر کاربر جواد جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت بخیر من الان یه حدود ۱۰روزی میشه استرس دارم و زیاد فکر میکنم بعد وسطای جناق سینم یه کم درد میکنه بعد گاهی موقع ها طرف قلبم میاد درد بعد خوب میشه بعضی موتقع بین دوشونه هام یه کم درد میکنهو حالت سوزش داره و بیشتر موقعی اینطوی میشم که استرس و فکر میکنم البته کرونا گرفتم بعد کرونا اینطور شدم شبام که میخوابم هیچ دردی ندارم و هیچی حس نمیکنم و بعضی وقتا عرصه بهم تنگ میشه باید چکار کنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام داروهای معده بخورید ممکنه مربوط به گوارش باشه ، با توجه به کرونا ، حتما اکو انجام بشه
 • تصویر کاربر احمدخانی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  درود بیکران و آرزوی تندرستی و طول عمر بسیار برایتان
  خانم دکتر من بعلت بی حالی و ضربان نامنظم به متخصص قلب مراجعه کردم، پس از اکو و تست ورزش گفتند پی وی سی قلبی است،ولی تقریبا زیاده،در هر دقیقه چندین مورد هست بعلت فشارخون هر 12 ساعت یک چهارم متورال (ده ساله ) میخورم
  فشارم بین 12/5 تا 13 روی هشت ونیم تا 9 است.
  با فعالیت پی وی سی بیشتر میشه،بی حال میشم.
  در آزمایش یکماه قبل کم کاری تیروئید داشتم که قرص میخورم. بفرمائید چکار کنم، تا بهتر بشم.
  خیلی سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما بتید هولتر انجام بدید در صورتی که تعداد پی وی سی ها از یک حدی بیشتر باشه باید از طریق ابایشن ، بر طرف بشه
 • تصویر کاربر علی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 180 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشیدد ببخشید من 6 7 ماه پیش ب یکباره دچار درد و تپش قلب در هنگام خواب شدم چند وقتی درگیر ازمایش دکتر و این چیزا بودم ک اخرشم گفتن بخاطر استرس ولی الان 3 4 شبی میشه ک باز شروع شده... این حس ها در من رخ میدهد تنگی و سفتی قفسه سینه ..بی خوابی ..تپش و عرق زدن و وقتی هم ک خوابم میبره انگار دارم سکته میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام داروی معده بخورید اگر بهتر نشدید مراجعه کنید
 • تصویر کاربر امین دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید...ببخشید بنده 18 ساله هستم و سه سال پیش به دلیل تیر کشیدن قلب هنگام دویدن به پزشک متخصص مراجعه کردم... بعد ایشون اکو گرفتنو و گفتن شلی دریچه قلب داری و ورزش های سنگین انجام نده...
  بعد بنده حدود سه ماه پیش سر صبح یک قهوه مصرف کردم و درهوای گرم توی بازار و غیره رفتم و ظهر که برگشتم احصاص تنگی نفس داشتم و بعد از مدتی تپش قلب شدید پیدا کردم که صربانم به بالای 200 رسید... بعد از اون موقع هر چند روز یکبار فکر میکردم واسه یک ثانیه قلبم نمیزنه و دستام شل میشد و بعد شروع می‌کرد به زدن و ضربانمو بالا می‌برد...
  بعد از این دکتر فوق تخصص قلب رفتم و گفتن بخاطر فشار کنکوره و درس خوندنه چیزه خاصی نیست...
  از این ماجرا سه ماه میگذره و من از یک هفته پیش احساس درد زود گذر دارم روی قلبم... و تنگی نفس های کمتر از قبل ولی هنوز ادامه داره... میگم بنظرتون مشکلی داره؟ من هرورز طبق نظر فوق تخصص 2تا پرانول میخورم...
  مثلا من از هفته پیش یکم پشتم درد میگیره و قلبم تیر میکشه وقتی نفس محکم میکشم..
  بعد یک چیزه دیگه آقای دکتر... من وقتی احساس میکنم یک ثانیه قلبم نمیزنه بعد از این ماجرا فکر میکنم نفسم باز میشه... این مشکل خاصی داره یا از همون شلی دریچه قلب رو قهوه تحریک کرده؟
  1. تصویر کاربر امین شنبه ۲۱ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   ببخشید حواسم نبود اسم آقا اوردم❤️
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام شما ضربانات نابجا دارید ، اگر هر روز تکرار میشه باید هولتر ریتم انجام بدید ، اگر مشکل گوارشی دارید باید درمان بشه ، قهوه و مواد محرک بدتر میکنه ، سطح ویتامین وی را چک کنید، اگر تازگی اکو انجام نادید ، اکو را تکرار کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر