متخصص قلب در تهران

روماتیسم قلبی و حاملگی

تعیین سطح بیماری روماتیسم قلبی در برنامه ریزی قبل از بارداری مهم است. هرچه تشخیص و درمان زودتر انجام شوند، احتمال اینکه مادر دچار عوارض و مشکلات شود کمتر می شود. یک بارداری ناخواسته (بدون برنامه ریزی توصیه شده قبل از بارداری) بانوان را در معرض خطر زیادی قرار می دهد. جهت مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

در بانوان مبتلا به بیماری روماتیسم قلبی، برنامه ریزی قبل از بارداری می تواند به خوبی مراقبت، پایش و حمایت در دوران بارداری نتایج را هم برای مادر و هم برای کودک بهبود بخشد.

 بیماران مبتلا به روماتیسم قلبی یا بیماری های دریچه ای قلب، باید قبل از بارداری به خوبی ارزیابی شوند. حتی اگر در آینده نزدیک قصد باردار شدن نداشته باشند.

تفاوت رماتیسم قلبی و مفصلی

روماتیسم مفصلی

 معنی لغت روماتیسم به شرایط دردناک مختلفى اشاره دارد که بر مفاصل، استخوان ها، غضروف ها ، تاندون ها ، رباط ها و عضلات تاثیر می گذارد. بیماری روماتیسم، که بیماری های اسکلتی عضلانی نیز نامیده می شوند، با درد و کاهش محدوده حرکات و فعالیت ها در یک یا چند ناحیه از سیستم اسکلتى عضلانى شناخته مى شوند.

در برخی بیماری ها علائم التهاب، تورم، قرمزی و گرمى در مناطق آسیب دیده وجود دارد . هم چنین بیماری های روماتیسمی می توانند بر احشاء داخلی نیز تأثیر بگذارند.

برخی افراد از کلمه آرتریت برای اشاره به بیماری های روماتیسمی استفاده می کنند. آرتریت، که به معنی التهاب مفصل است فقط بخشی از انواع بیماری های روماتیسم است.

بخش هایى که آرتریت بر روى آن ها تاثیر مى گذارد شامل: درد مفاصل، سفتی مفصلی، التهاب مفصلی، و آسیب مفصلی.

روماتیسم قلبی

روماتیسم قلبی در اثر ابتلا به‌نوعی بیماری عفونی به نام تب روماتیسمی که می‌تواند بر بسیاری از اندام‌های بدن مانند قلب، مفاصل پوست و مغز اثر گذارد. آسیب به دریچه‌های قلب موجب فعالیت بیشتر قلب برای پمپاژ خون به‌مرور زمان موجب نارسایی‌های قلبی می‌شود که علائم آن ممکن است سال‌ها طول بکشد تا خود را بروز دهد.

افراد در سنین مختلفی ممکن است تب روماتیسمی را تجربه کنند اما معمولا کودکان 5 تا 15 سال به آن مبتلا می‌شوند. در کشورهای پیشرفته نرخ ابتلا به این بیماری بسیار اندک است.

چه کسانی در معرض ابتلا به روماتیسم قلبی هستند؟

اینکه عامل بیماری روماتیسم قلبی چیست در درمان آن بسیار موثر می باشد. دکتر آرزو خسروی در پاسخ به این سوال که درمان نشدن کدام بیماری سبب بروز بیماری روماتیسم قلبی می شود بیان می‌کنند : خطر ابتلا به روماتیسم قلبی برای کسانی که در معرض بیماری‌های عفونی و التهابی هستند بسیار بیشتر است. همچنین کودکانی که به‌طور مکرر مبتلا به گلودرد میکروبی می‌شوند بیشتر درخطر ابتلا به تب روماتیسمی و روماتیسم قلبی هستند.

گلو درد روماتیسمی

چنانچه در ارتباط با روماتیسم قلبی سوالی دارید در بخش ثبت پرسش برای دکتر آرزو خسروی ارسال کنید و ظرف چندین روز پاسخ خود را دریافت کنید.

تاثیرات بارداری بر بیماری روماتیسم قلبی

در طول مدت هر بارداری، افزایشی 30 تا 50 درصدی در حجم خون به وجود می آید که در نتیجه آن فشار بر روی دریچه های قلب بیشتر می شود. در زنان مبتلا به بیماری روماتیسم قلبی این فشار زیاد سبب افزایش خطراتی می شود که مادر و یا جنین در معرض این خطرات قرار دارند.

دور از انتظار نیست که زنان تا قبل از دوره بارداری از ابتلا به رماتیسم قلبی بی اطلاع باشند. این به این دلیل است که فشار افزوده شده بر روی قلب می تواند سبب شود تا بیماری روماتیسم قلبی که قبلا دارای علامتی نبوده اکنون علائم آن بروز کنند.

 

بارداری می تواند سبب پدیدار شدن و یا بدتر شدن علائم از جمله تنگی نفس با فعالیت های ساده و بیدار شدن از خواب در اثر تنگی نفس شود.

در خانم های مبتلا به بیماری روماتیسم قلبی حاد تر، این شرایط می تواند به ایجاد علائمی بسیار جدی تر مانند ورم ریوی، فیبریلاسیون شریانی یا لخته شدن خون منجر شود. این تغییرات در سه ماهه اول بارداری شروع شده اما در هفته های 28 تا 30 به اوج می رسند و تا پایان دوره بارداری ثابت می مانند. به عبارت دیگر مادران مبتلا به بیماری دریچه قلب در سه ماهه سوم بارداری دارای علائم بیشتری می شوند.

داروهای روماتیسم قلبی در بارداری

خانم های مبتلا به بیماری روماتیسم قلبی متوسط یا شدید نیاز به نظارت نزدیک، دارند. این مادران که در دوره بارداری نیاز به مواد ضد انعقاد دارند در معرض خطر بیشتری در ابتلا به عوارض هستند.

در مواقعی که تعویض دریچه قلب صورت گرفته است یا در فیبریلاسیون شریانی ضد انعقاد هایی از جمله وارفارین یا هپارین با وزن مولکولی پایین (LMWH) به بیماران داده می شوند هر دو گروه ضد انعقاد ها هم به وسیله افزایش خطر ترومبو آمبولیسم و هم خطراتی که جنین در معرض آنهاست سبب ایجاد مشکلاتی می شوند.

 

زنان در پروفیلاکسی (روند درمانی پیشگیرانه) ثانویه باید به درمان ادامه دهند. هرگونه داروی آنتی بیوتیکی که در پروفیلاکسی ثانویه (معمولا تزریق بنزیل پنی سیلین هر 21 تا 28 روز) تجویز شده، مصرف آن در دوره بارداری بی خطر است. این نکته حیاتی است که مادران باردار جهت اجتناب از تب روماتیسمی و بدتر شدن بیماری روماتیسم قلبی نباید هیچ کدام از نوبت های تزریق خود را از دست دهد.

بسیاری از بانوان ما دارای سابقه تب حاد روماتیسمی یا بیماری روماتیسم قلبی با شدت متوسط، نیاز به مدیریت و مراقبتی ویژه در حین حاملگی ندارند اما باید قبل از بارداری یا در اوایل بارداری توسط یک متخصص قلب و یک متخصص زنان و زایمان جهت فراهم کردن بی خطرترین راه تولد نوزاد به دقت معاینه شوند.

تشخیص بیماری در مطب دکتر خسروی

روماتیسم قلبی در اثر ورود باکتری استروپکوک به بدن است که برای تشخیص این مهم از آزمایش خون استفاده می‌شود. در آزمایش‌های فیزیکی روزانه ممکن صدای غیرطبیعی قلب تشخیص داده شود.

صدای غیرطبیعی قلب به دلیل نشت خون در اطراف دریچه‌های آسیب‌دیده است. این اتفاق زمانی روی می‌دهد که بافت‌های ملتهب قلب با یکدیگر در اصطکاک باشند. برای تشخیص بیماری روماتیسم قلبی از آزمایش‌های فیزیکی و پزشکی متعددی استفاده می‌شود که به برخی از آن‌ها در ادامه اشاره‌شده است.

علائم رماتیسم قلبی

از علائم روماتیسم قلبی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ندول ها (توده های زیر پوستی)
 • تب
 • مفاصل متورم ، لطیف ، قرمز و بسیار دردناک (به ویژه زانوها و مچ پا)
 • بثورات (دانه های) قرمز ، بزرگ ، مشبک مانند معمولاً روی سینه ، پشت و شکم
 • تنگی نفس یا ناراحتی سینه
 • خستگی

درمان روماتیسم قلبی در مطب دکتر آرزو خسروی

درمان تا حدود زیادی بستگی به میزان آسیب به دریچه های قلب دارد. در موارد شدید ، درمان ممکن است شامل جراحی برای تعویض یا ترمیم دریچه آسیب دیده باشد. بهترین روش درمانی برای جلوگیری از این بیماری است. آنتی بیوتیک ها معمولاً می توانند عفونت های استرپ را درمان کرده و تب روماتیسمی را از خود حفظ کنند.

چنانچه در ارتباط با روماتیسم قلبی سوالی دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چندین روز پاسخ خود را دریافت کنید.

پیشگیری از روماتیسم قلبی

این بیماری توسط آنتی‌بیوتیک‌ها و جلوگیری از سرایت عفونت قابل‌پیشگیری است. نکته‌ای که حائز اهمیت است این‌که مصرف آنتی‌بیوتیک بر اساس تجویز پزشک و به‌صورت منظم مصرف گردد حتی بعد از احساس بهبودی.

پس از درمان باید برای بررسی شرایط قلب با پزشک خود در ارتباط بود. همچنین با توجه به میزان آسیب باید از انجام برخی فعالیت‌ها جلوگیری کرد. مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها نیز باید بر اساس تجویز پزشک و در دوره خودمصرف شود تا از ابتلا به تب روماتیسم جلوگیری کند. در صورت مشاهده وخامت علائم قبلی و پیدا شدن علائم جدید باید با پزشک خود در ارتباط بود.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مرجان جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید دو بار عمل ناموفق ابلیشن انجام دادم و تپش قلب زیاد دارم و زیر سینه ی چپ به سمت معده درد دارم و نفس عمیق که میکشم قفسه ی سینهام سنگین میشود و بعصی مواقع هنگام راه رفتن همین زیر سینهام درد میگیره این از قلب هست یا از معده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام در صورتیکه از نظر تنگی عروق بررسی نشدید، بررسی شوید 

 • تصویر کاربر باران جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید بنده ۳۷سال سن دارم زمانی که که از پله بالا میروم نفس کم میارم و نمیتوانم صحبت کنم برای چند لحظه ای و بعضی مواقع هم در حالت عادی نمیتوانم به طور کامل نفس بکشم یعنی کم میارم باید چکار کنم ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش)

   سلام جهت انجام اکو و معاینه مراجعه شود

 • تصویر کاربر Fateme جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام من چند وقتیه که نفس کم میاواردم الان حس میکنم بیشتر شده موقعی که دراز میکشم شدید تر میشه انگار یکی نشسته رو قفسه سینم نمیزاره نفس عمیق بکشم خیلی اذیتم میکنه میشه بگید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام جهت معاینه قلب و ریه مراجعه کنید نیاز به بررسی دارید 

 • تصویر کاربر توکلی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 116 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت خانم دکترعزیز ازشهر رشت پیام میدم برادر کوچیک من ۲۰سالشه ۲ساله پیش به تشخیص پزشک متوجه شدیم که بزرگی عضله قلب داره الان ۲ساله که روزی یک عدد قرص کنکور۱۰میخوره ولی متاسفانه هیچ تغییری نکرده بعد چندین مرحله مراجعه به پزشک گفتن که مشکلی نیست باید چند سال این قرصو بخوره بعد باید براش باطری بزاریم ولی همچنان سرش گیج میره ومی افته نمیتونه زیاد راه بره تپش قلب شدید میگیره و بدنش خیس عرق میشه ودرد قفسه سینه داره حتی شبا تو خواب بدنش عرق شدید میکنه تنگی نفس میگیره فشارخونشم بالاست.چند تا دکتر گفتن که باید ببرینش تهران چون قد داداشم ۲/۱۰وزنشم ۱۲۰کیلوهست دستگاهMRIقلب اینجا انجام نمیشه .لطفاراهنماییمون کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما به فوق تخصص نارسایی قلب مراجعه کنید ، کنکور به تنهایی کافی نیست حتما بیماری جدی گرفته بشه و درمان کامل بشند

 • تصویر کاربر بختیار دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام . خستە نباشید .ببخشید مزاحم شدم
  پدرم چند روزی است خونریزی از بینی داره
  آزمایش pt،ptt.inr و CBC ازش گرفتم
  INR = 0/89
  PT control =12/5
  PT patiant = 11/5
  PTT=32
  HB=13/8
  plt=247
  قرص ASA دو ساله مصرف میکنە
  اگە قرص رو نخوره، خونریزی از بینی نداره
  همین کە قرص رو میخوره ، خونریزی شروع میشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام ازمایشات طبیعی ،هست به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید و بر اساس نوع بیماری که برای اون اسپیریت ن تجویز شده ، نسبت به قطع یا کاهش دوز اسپیرین تصمیم گیری شود
 • تصویر کاربر مریم جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 158 مشاهده پرسش
  خانم دکتر سلام و وقت شما بخیر.
  من ۱۰ روزی میشه کرونا گرفتم و هر روز علائم جدیدی داشت. از روز چهارم علائم کم شد و در حال حاضر تنها علامت اینه که حس می کنم قفسه سینه ام سفت شده یا اینکه یه جسم سنگین روش قرار گرفته.
  تب و اکسیژن خونم هم کاملا نرماله. هر دکتری هم که میرم اسکن ریه نمی‌نویسه چون بقیه علائم رو ندارم.
  البته مشکل معده دارم بصورت کلی که به رفلاکس و یبوست هستش. البته سر معدن باید سوزش داشته باشه اما الان جناب سینه ام هست.
  تشخیص شما رو ممنون میشم بدونم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر اکسیژن هونتون خوبه و تب و سرفه و تنگ نفس ندارید اقدامی لازم نیست ، اگر ادامه پیدا کرد از نظر قلبی هم بررسیبشید
 • تصویر کاربر حمید پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر استاد گرامی
  بنده 51سال دارم سالها قبل اریتمی داشتم و دکتر پراپرانول تجویز کردند و مدتها استفاده می کردم دوز 10 و خیلی کم شد در ضمن بنده بسیار روحیه اضطرابی دارم که قرص کلردیاز پکساید پزشک دادند مدتها بهتر شدم به کرونا مبتلا شدم دوماه پیش و اضطراب و ترس زیادی بهم دست دادتو مدت بیماری کرونا پراپرانول یکماه استفاده نکردم مدتی هست مجددن احساس میکنم ضربانم بسیاد عادی هست ولی یک ضربان احساس میکنم مکث میکند و مجددا عادی میشود نوار قلبی گرفته شد عادی بود و پزشک فرمودند مجددا پراپرانول و کلردیاز پکساید 5 شروع کن و اضطرابی هست و گفتند اصلا دقت به ضربانت نکن و چک نکن
  ولی ضربانم بین 60 تا 100 هست تو موقعیتهای مختلف فقط حس اون ضربان مکث را دارم ایا خطر ناک هست و اینکه وقتی اینجور یمیشم اضطراب دارم
  درضمن گاها یک روز هست یک روز نیست و بعضی وقتها دو دقیقه یکبار میشوم یا یک دیقیه یکبار میترسم نکنه قلبم با یک مکث یهو ایست نکند که دکتر می گویند نه نترس
  ممنون از شما و نظرات علمی
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام با توجه به سنتون که ۵۱ سال هست در صورتی که تا کنون از جهت عروق کرونر بررسی نکرده اید ، حتما نیاز به بررسی رگهای قلب هست ، در صورتی که بررسی شده و نرمال بوده مشکل خاصی نیست فقط پروپرانولول مصرف کنید
 • تصویر کاربر پیمان پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  باسلام.چندساعته که احساس درد قفسه سینه سمت راست دارم هیچگونه تب یاسرفه وسردردندارم کارهای عادی روزمره روبراحتی انجام میدم فقط هنگام نفس کشیدن درد دارم که گاهی اوقات کم گاهی زیاده.۴۴سال دارم وسابقه قبلی هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر ورد فقط با نفس کشیدن بدتر مبشه ممکنه مربوط به ریه یا عضلات قفسه سینه و استخوانها باشه ، مربوط به قلب نیست ، اگر تنگ نفس دارید کرونا هم باید رد بشه
 • تصویر کاربر یکتا شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  ببخشید من دوستی دارم که مدتیه احساس درد در سمت چپ همون جایی که قلبشه مرتبه درد شدیدی میگیره که وقتی درد میگیره به سختی نفس می مشه و اگه بخواد راحت نفس بکشه بیشتر به درد میاد
  اگه از یه جای بلندی مثل کوه یا هم خیابان که شیب داره بخواد بره بالا نفس نفس میزنه و ضربان قلبش میره بالا حتی اگه یک تشک یا دو تا بالشت کوچولو با هم جابجا کنه بازم نفس نفس می زنه و ضربان قلبش میره بالا
  بیشتر اوقات وقتی ناراحته بهش که فشار زیاد میاد قسمت چپ سینش که قلبش قرار داره درد شدیدی میگیره
  پدر و مادرش مشکل قلبی دارن
  پدرش سیگار می کشه وقتی دوستم بوی سیگار به مشامش می خوره نفس تنگی میگیرش و سرفه های شدید هم میگیرش
  اصلا ورزش نمی کنه
  خیلی بی حاله
  خیلی استرس‌ داره
  فشار از نظر روحی و روانی هم خیلی داره
  چند سال پیش آسم داشت
  وقتی دراز کشیده و می خواد از جا پا بشه بدنش بی حال میشه و می خواد بیفته یا هم می خواد از هوش بره
  می خواستم ببینم که آیا دوست من مشکل قلبی داره؟؟
  بالا که گفتم پدر و مادرش مشکل قلبی دارن گفتم شاید اون مشکل به اون هم منتقل شده
  آها راستی دوست من ۱۵ سالشه
  حالا خواستم ببینم با توجه به علائمی که در بالا گفتم دوست من مشکل قلبی داره؟؟؟؟
  میشه راهنمایی کنید که چطور خودش رو درمان کنه؟؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه تشدید اسم باشه و یا کم خونی باشه ، بهتره یک ازمایش کامل و معاینه بشند تا علت مشخص بشه
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر عزیز...
  38 ساله هستم و سیگار هم مصرف میکنم. حدود یکماه پیش برای اولین بار توی عمرم در قسمت وسط قفسه سینه احساس گرفتگی کردم( همراه با تنگی نفس خفیف )و بلافاصله به اورژانس بیمارستان مراجعه کردم.اونجا نوار قلب و اکوی قلب و آزمایش آنزیم های قلب رو انجام دادم که گفتن هیچ مشکلی نیست. دکتر گفتن واسه اینکه خیالت راحت بشه برات اسکن هسته ای قلب و سیتی اسکن معمولی ریه نوشتم که بری انجام بدی. بعدش سرما خوردم و یک هفته ای دارو مصرف کردم و خوب شدم.تست پی سی آر هم انجام دادم که منفی بود. بعد از خوب شدنم اسکن هسته ای قلب و تست ورزش هسته ای انجام دادم و جوابشو بردم پیش دکتر گفتن قلبت هم هیچ مشکلی نداره فقط قرص آسپرین 80 تجویز کردن.از ترس کرونا اسکن ریه رو انجام ندادم. خلاصه عرضم اینکه الان یه چند روزی هست که احساس گرفتگی در قفسه سینه در هر سه قسمت وسط و چپ و راست به صورت موقت و متغیر دارم .سرفه هم نمیکنم. یک ساعت میگیره دوباره ول میکنه و دو ساعت دیگه دوباره میگیره.لطفا راهنماییم کنید دارم اذیت میشم...
  با آرزوی سلامتی شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام در صورتی که بهتر نشدید ویا تنگ نفس داشتید اسکن ریه را هم انجام بدید، البته اگر اسکن دیه طبیعی بود به دلیل مشکلات گوارشی هم میتواند باشد
 • تصویر کاربر المیرا جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 288 مشاهده پرسش
  سلام سوزاندن رگ عصبی اضافه در قلب به چه صورت است .ایا با دارو قابل درمان است
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام شبیه انژیو گرافی انجام میشود ، بسته به نوع اریتمی ممکن هست دارو هم موثر باشد
 • تصویر کاربر سلی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 263 مشاهده پرسش
  سلام خدمت خانم دکتر محترم
  خواهر من به تازگی یه مقدار درد قفسه سینه و درد در دستاش داشت به متخصص قلب مراجعه کرد و اکو شد بهش گفتن تمام دریچه های قلبت گشاد شدن میخوایتم بدونم الان چکاد باید بکنه و اینکه خیلی خطرناکه و درمانش چیه
  چون دکترش فقط دوتا قرص بهش داد یکی بتالکو و دومی آسنترا50
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه نارسایی ها کم باشه اهمیتی نداره
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر،من مدتی هست ک عضلات مابین دوسینه و قسمت بالایی قفسه سینه بهنگام جمع کردن عضلات درد داره ک درد از بیشتر سطحی میباشد،در ضمن بعضی مواقع بهنگام تغییر پوزیشن درد میگیره،حتی با لمس عضلات و و فشار قفسه سینه درد احساس میکنم،البته ناگفته نماند مدتی هست ریفلاکس دارم و هرزگاهی بشکه 20 لیتری اب از پله میبردم طبقه بالا،ممنون میشم اگ راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بیشتر علایمتون عضلانی هست ولی اگه با فعالیت بیشتر میشه بهتره بررسی قلبی هم بشید
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 306 مشاهده پرسش
  سلام،مردهستم۵۸ساله،فشارخون۱۲/۸،۱۳/۸.داروی مصرفی:لوزاراچ۲۵mgومتورال۲۵mgهردوصبح وعصروسوستاک۲/۶روزی۱عدد .علایم:دردقفسه سینه حین استرس وتلاش،جاافتادگی ضربان وشروع ضربه بعدی بادردگاها"حتی بایک عطسه ویاتغییروضعیت.بارهابه متخصص آنژیو،آریتمی،ریه مراجعه کرده ام گفته اندچیزمهمی نیست،سیتی آنژیو،تست ورزش،اکو،اسکن ریه ومعاینه مشکلی نشان نمیدهدولی علایم اذیتم میکنند،لطفاراهنمایی بفرمایید،درضمن،متخصص آریتمی گفت نیاز به هولترینگ نیست،سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام اگه که دردتون با حرکت قفسه سینه زیاد میشه خیلی ارتباطی با قلب نداره بهتره که سطح ویتامین دی چک کنید و و اگر مشکل گوارشی دارین آن را درمان کنید

 • تصویر کاربر رحمان سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام
  امکان بسته شدن vsd دو میلیمتری که در قسمت پری ممبرانوز قلب می باشد چقدر است؟
  پسرم پنج روزه که بود اکو کردیم همین vsd رو داشت و pfo
  گفتن 3 ماه بعد برای اکوی مجدد بیایین دو هفته دیگه 3 ماهش تموم میشه خیلی استرس دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   احتمال بسته شدن اون خيلي زياده و به احتمال خيلي زياد بسته ميشه ولي ممكنه بيشتر از سه ماه وقت ببره.
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان دیروز ی سوال پرسیدم در مورد لرزش و درد قفسه سینه فراموش شد بگم که من ۲۹ سالمه و این درد قفسه سینه رو حدود شش ساله دارم و تا حالا ۶ الی ۷ بار حالاتی مانند حمله قلبی داشته که ۵ موردش برای دو ماه پیش تا کنونه و با این که قرص پرانول مصرف میکنم تو قفسه سینه که بیشتر زیر سینه هست احساس تیر کشیدگی شدید همراه با درد و سوزش دارم و گاهی آنقدر قفسه سینه سنگینه که انگار میخواد بشکنه این حالات رو در روز چند بار تجربه میکنم ممنون میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام با توجه به اينكه اكو و نوار نرمال بوده ، بيماربهاي گوارشي و سطح ويتامين دي را چك كنيد ، اگه اونها هم طبيعي بود بعد مجددا از لحاظ قلبي بررسي بيشتر بشيد
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 751 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  من 2 ساله که روزانه یک عدد قرص متوهگزال 23.75 مصرف می کنم. با توجه به کمبود قرص فوق منشی دکتر قرص میوکارمیت رو برام نوشت که جایگزین کنم. آیا مصرفش مشکلی نداره ؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام نه مشكلي نيست
 • تصویر کاربر مهتاب شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 288 مشاهده پرسش
  با سلام من الان مدتی هست دست درد و پشت درد دارم می خوام ببینم مشکل قلبی دارم در صورتیکه نوار قلبی و اکو گرفتم و تست ورزش و ازمایش هیچ مشکلی ندارم میتونید مرا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام ممكنه مربوط به ارتروز گردن باشه يا اسپاسم عضلات ، نرمش هم به شما كمك ميكنه و سطح ويتامين دي را هم چك كنيد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر