متخصص قلب در تهران

آیا آب آوردن ریه باعث مرگ میشود؟

ادم ریوی مشکلی است که در آن ریه ها با مایع پر می شوند که معمولا به آن آب آوردن ریه می گویند. دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در این مقاله به بررسی هر آنچه که باید درباره ادم ریوی بدانید، پرداخته اند. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

همچنین به این مشکل احتقان ریه، آب ریه و احتقان شش نیز می گویند. زمانی که آب آوردن ریه رخ دهد، بدن سعی می کند که مقدار کافی اکسیژن دریافت کند و شروع به نفس های کوتاه می کند.

⭐آب آوردن ریه چیست؟

به تجمع مایعات در ریه ها اب اوردن ریه می گویند. این بیماری منجر به اختلالات زیادی در بدن می شود. در ابتدا ریه ها به خوبی کار نمیکنند و سپس بر روی قلب نیز تاثیر منفی می گذارد.

آب آوردن ریه باعث ایجاد مشکلات تنفسی زیادی شده و بعضی اوقات بدن هیچ نشانه ای بروز نخواهد داد. آب آوردن ریه مسئله ای اورژانسی است و نیاز به پیگیری سریع دارد اگر این بیماری سریعا درمان نشود می تواند زندگی فرد را به خطر بیاندازد.

⭐علائم آب آوردن ریه

علایم اب اوردن ریه در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. در موارد ادم ریوی، بدن شما برای گرفتن اکسیژن تقلا خواهد کرد. در این احتقان ریوی است که مقدار افزایش یافته مایع در ریه های شما از انتقال اکسیژن به جریان خون شما پیشگیری خواهد کرد. این علائم تا زمانیکه پزشک شما مایعات را خارج کند، بدتر خواهند شد. علائم بستگی به نوع ادم ریوی شما خواهد داشت.

ادم ریوی طولانی مدت

علائم ادم ریوی طولانی مدت به صورت زیر خواهد بود:

 • تنگی نفس هنگام فعالیت جسمانی
 • سختی در نفس کشیدن هنگام دراز شدن
 • خس خس کردن ریه
 • بیدار شدن از خواب با احساس خفگی (کمبود هوا) که با بلند شدن از بین می رود.
 • اضافه وزن سریع، به ویژه در پاها
 • تورم در قمست های تحتانی بدن
 • خستگی

ادم ریوی ارتفاعات بالا

ادم ریوی که به دلیل بیماری ارتفاع، یا عدم وجود اکسیژن کافی در هوا رخ داده است، علائم زیر را خواهد داشت:

 • سردرد
 • تپش قلب نامنظم و سریع
 • تنگی نفس بعد از فعالیت و هنگام استراحت
 • سرفه کردن
 • تب
 • مشکل در راه رفتن در مسیر های سربالایی و صاف

اگر این علائم شروع به بدتر شدن کردند بی درنگ به پزشک مراجعه کنید. برای رسید به به بیمارستان خودتان رانندگی نکنید.

چنانچه در ارتباط با آب آوردن ریه سوالی دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چندین روز پاسخ خود را دریافت کنید.

❌مواقع اورژانسی 

اگر دچار هر یک از علائم زیر شدید بی درنگ با اورژانس تماس بگیرید:

 • مشکل شدید در نفس کشیدن، یا تنگی نفس مانند خفگی یا غرق شدن
 • عدم توانایی برای تنفس
 • اضطراب مربتط با سختی در نفس کشیدن
 • سرفه ای که خلط کف دار و صورتی رنگی که با بزاق مخلوط است را داشته باشد
 • درد قفسه ی سینه
 • تپش قلب سریع و نامنظم
 • آبی یا خاکستری شدن پوست
 • تعریق به همراه مشکل در تنفس

این ها ممکن است علامت ادم حاد ریوی باشند. ادم حاد ریوی به صورت ناگهانی رخ می دهد. اگر بدون درمان بماند، مایعات موجود در ریه می توانند شما را خفه کنند.

مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی : علت و درمان ضربان قلب بالا و نامنظم قلب

علل آب آوردن ریه

سوال بسیاری از افراد این است که علت اب اوردن ریه چیست؟ در زیر برخی از علت های آب آوردن ریه را آورده ایم:

نارسایی احتقانی قلب

متداول ترین علت آب آوردن ریه نارسایی احتقانی قلب (CHF) است. نارسایی قلب زمانی است که قلب دیگر نتواند خون را به صورت مناسب به بدن پمپ کند. این یک فشار برعکس در عروق کوچک خونی ریه ایجاد می کند، چیزی که باعث می شود مایعات از عروق تراوش کنند.

در بدن سالم، ریه ها اکسیژن را از هوایی که تنفس کرده اید می گیرند و آن را وارد جریان خون می کنند. اما وقتی مایعات ریه را پر کرده باشند، ریه ها نمی توانند اکسیژن را به جریان خون وارد کنند. این موضوع باعث محروم شدن تمام بدن از اکسیژن می شود.

مقاله پیشنهادی دکتر خسروی : آیا نارسایی قلبی درمان میشود؟

آب آوردن ریه در اثر کرونا

ویروس کووید 19 دارای علائم و عوارض زیادی می باشد. در تحقیقات اخیر که بر روی تعدادی از افرادی که به کرونا مبتلا بودند، مشخص شد که یکی از عوارض نادر ویروس کرونا اب اوردن ریه می باشد.

تاثیر کرونا روی قلب

دیگر مشکلات سلامت

دیگر مشکلات سلامت که با شیوع کمتر می توانند باعث ادم ریوی شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • حمله قلبی، یا دیگر بیماری های قلبی
 • دریچه های قلبی آسیب دیده، تنگ شده یا نارسا
 • فشار خون بالای ناگهانی
 • پنومونی
 • نارسایی کلیه
 • آسیب ریه که به دلیل عفونت شدید رخ داده باشد
 • سپسیس شدید خون، یا آلوده شدن خون با عفونت
 • پانکراتیت، یا التهاب پانکراس

آیا استرس باعث آب آوردن ریه می شود؟

بله. بر اساس تحقیقات انجام شده استرس می تواند باعث آب اوردن ریه شود. استرس شدید روانی، به ویژه برای بیماران مبتلا به تنگی آئورت، خطر قابل توجهی در آب آوردن ریه دارد.

عوامل خارجی

همچنین بعضی از عوامل خارجی می توانند فشار اضافه ای روی قلب و ریه ها وارد کنند و باعث ادم ریوی شوند. این عوامل خارجی شامل موارد زیر می شوند:

 • قرار گیری در ارتفاع بالا
 • استفاده از مواد مخدر یا مصرف زیاد دارو (اوردوز)
 • آسیب ریه که توسط تنفس سموم ایجاد شده باشد
 • جراحت شدید
 • صدمه جدی
 • غرق شدن ناقص

عوامل خطرزای آب آوردن ریه

افراد دارای مشکلات قلبی یا نارسایی قلبی احتمال بیشتری برای ابتلا به ادم ریوی دارند. دیگر عوامل که ممکن است فرد را در خطر ابتلا قرار دهد شامل موارد زیر هستند:

 پیشینه آب آوردن ریه

 پیشینه ای از بیماری های ریوی، مانند توبرکلوزیس (سِل) یا بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD)

 اختلالات خونی یا عروقی

آیا سوراخ شدن ریه باعث مرگ می شود؟

اگرچه یک ریه سوراخ شده یک بیماری جدی است، اما معمولاً یک وضعیت کشنده نیست. درمان ریه سوراخ شده به علت آن بستگی دارد این که ریه در اثر چه چیزی سوراخ شده. معمولا کسانی که ریه های آن ها سوراخ می شود درمان می شوند اما باید مراقب باشند که این بیماری بازنگردد یا عود نکند. طی تحقیقات انجام شده برخی از عوامل مانند سیگار کشیدن تاثیر زیادی در عود کردن این بیماری دارد.

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

تشخیص ادم ریوی

پزشک متخصص قلب و عروق به دنبال وجود مایع در ریه های شما یا علائمی که به دلیل این موضوع ایجاد شده اند، خواهد بود. پزشک متخصص قلب و عروق یک معاینه بالینی اساسی انجام خواهد داد و با گوشی پزشکی به صدای ریه های شما گوش خواهد داد، تا به دنبال موارد زیر بگردد:

☑ افزایش تپش های قلبی

☑ تنفس سریع

☑ صدای کراکل در ریه های شما

☑ هرگونه صدای قلب غیر طبیعی

همچنین ممکن است پزشک شما گردن شما را برای تجمع مایع، پاها و شکم شما را برای وجود تورم بررسی کند و همچنین این که آیا رنگ پوست شما رنگ پریده یا آبی رنگ باشد. همچنین درباره علائمی که دارید با شما صحبت خواهد کرد و درمورد پیشینه پزشکی شما سوالاتی خواهد پرسید.

اگر پزشک متخصص قلب وعروق تشخیص دهد که در ریه های شما مایع وجود دارد، آزمایش های بیشتری برای شما درخواست خواهد کرد. مثال هایی از این آزمایش های که برای تشخیص ادم ریوی استفاده می شوند، شامل موارد زیر هستند:

❇ آزمایش خون

اکو قلبی، برای بررسی فعالیت غیر طبیعی قلب

❇ عکس قفسه سینه برای مشاهده مایعات

❇ آزمایش خون برای بررسی مقدار اکسیژن خون

❇ اکو قلبی، برای مشاهده این که آیا در ماهیچه های قلبی مشکلی وجود دارد یا خیر

نوار قلب برای بررسی مشکلات ریتم قلبی یا نشانه ای از حمله قلبی

اکو-مطب

درمان ادم ریوی

درمان آب ریه چیست؟ ادم ریوی یک مشکل جدی است که نیازمند درمان سریع می باشد. اکسیژن همیشه خط اول درمانی برای این مشکل است. گروه درمانیتان اکسیژن 100 درصد از طریق ماسک اکسیژن، سوند (کانولا) بینی یا ماسک فشار مثبت به شما می دهند.

همچنین پزشک شما علت ایجاد ادم ریوی را تشخیص خواهد داد و درمان مناسبی برای علت زمینه ای تجویز خواهد کرد. بسته به مشکل شما و علت ادم ریوی، ممکن است پزشکتان برای درمان اب اوردن ریه موارد زیر را به شما دهد:

کاهنده های پیش بار

این ها کمک می کنند که فشار به رفتن مایعات از ریه ها و قلب کاهش یابد. همچنین دیورتیک ها (ادرار آورها) این فشار را با تولید ادرار کاهش می دهند، چیزی که باعث کاهش مقدار مایع بدن می شود.

کاهنده های پس بار

این داروها عروق خونی شما را متسع می کنند و فشار را از روی قلب برمی دارند.

داروهای قلبی

این داروها تپیدن قلب شما را کنترل می کنند، فشار خون بالای شما را کاهش می دهند و فشار درون شریان ها و وریدها را کاهش می دهند.

کاتتر ساکشن

یک کاتتر ساکشن کوچک ممکن است برای کمک به خارج کردن مایعات از ریه ها استفاده شود.

کشیدن آب ریه

کشیدن آب ریه

مورفین

این ماده ی مخدر برای کاهش اضطراب و تنگی نفس استفاده می شود. اما به دلیل خطرات آن تعداد خیلی کمی از پزشکان از مورفین استفاده می کنند.

در موراد شدید، افرادی که ادم ریوی دارند ممکن است نیاز به درمان جدی یا بحرانی داشته باشند. بعضی از موارد ادم ریوی ممکن است نیاز به درمان با یاری تنفس داشته باشند. یک دستگاه اکسیژن تحت فشار را برای کمک به ورود هوای بیشتر به ریه ها خواهد داد.

بعضی اوقات این کار با کمک ماسک یا سوند (کانولا) بینی که همچنین به آن CPAP می گویند، انجام می شود یا ممکن است پزشک شما نیاز به وارد کردن یک لوله درون تراشه ای، یا لوله ی تنفس، به درون گلوی شما و استفاده از ماشین ونتیلاتور داشته باشد.

درمان خانگی آب آوردن ریه

ادم ریوی یک بیماری پزشکی است که در آن ریه های فرد با مایعات پر می شود. این بیماری بیشتر در نتیجه نارسایی احتقانی قلب است، اما همچنین می تواند به دلایل غیر قلبی نیز ایجاد شود. در حالی که کمک به یک متخصص پزشکی ضروری است، دانستن چگونگی درمان ادم ریوی در خانه نیز بسیار مهم است. اگر علائم شدید باشد، باید فوراً به پزشک مراجعه نمایید. در موارد جدی، پزشکان جراحی به نام توراسانتیس را انجام می دهند که در آن سوزنی بین دیواره قفسه سینه و ریه ها قرار داده می شود تا از آب اضافی ریه ها خارج شود. برخی از روش های خانگی برای آب اوردن ریه عبارتند از:

 رژیم غذایی برای آب آوردن ریه

برای اینکه بدانید چه نوع رژیم غذایی هنگام آب آوردن ریه ها برای شما مفید است، باید با یک پزشک یا یک متخصص تغذیه مشورت کنید. اگرچه این رژیم از یک بیمار به بیمار دیگر بسته به بدن و شدت مشکل متفاوت خواهد بود، اما در اینجا موارد مهمی وجود دارد که باید در رژیم روزانه بگنجانید که عبارتند از:

 • میوه های تازه و سبزیجات سبز
 • پروتئین موجود در تخم مرغ، مرغ، ماهی، آجیل و حبوبات
 • منابع ویتامین D مانند تخم مرغ، ماهی، گوشت، آب پرتقال، شیر و غلات غنی شده
 • منابع پتاسیم و منیزیم مانند سبزیجات برگ دار، موز، دانه ها و زردآلو

 فشار خون را کنترل کنید.

 اگر فشار خون دارید، داروهای خود را طبق تجویز مصرف کنید و مرتباً فشار خون خود را چک کنید. نتایج را ثبت کنید. فشار خون مورد نظر خود را از پزشک خود بخواهید.

 سایر بیماری های خود را کنترل کنید. 

در صورت ابتلا به هرگونه بیماری پزشکی زمینه ای از جمله دیابت به کنترل سطح گلوکز خود رسیدگی کنید.

 سیگار نکشید.

ترک سیگار همیشه ایده ای سالم است. اگر به ترک کمک نیاز دارید، با پزشک خود صحبت کنید. او می تواند نکاتی و گاهی داروهایی برای کمک به شما در ترک سیگار ارائه دهد.

 نمک کمتری بخورید. 

نمک به بدن شما کمک می کند مایعات را حفظ کند. در برخی از افراد با عملکرد بطن چپ به شدت آسیب دیده ، دریافت نمک زیاد ممکن است برای تحریک نارسایی احتقانی قلب کافی باشد. پزشک شما ممکن است رژیم کم نمکی را توصیه کند. اگر به کمک نیاز دارید ، یک متخصص تغذیه می تواند نحوه تعیین میزان نمک در غذاها و ایجاد یک رژیم غذایی مغذی و خوش طعم را به شما نشان دهد. به طور کلی، بیشتر افراد باید روزانه کمتر از 2300 میلی گرم نمک (سدیم) مصرف کنند. از پزشک خود بپرسید چه سطح برای شما بی خطر است.

 وزن خود را مدیریت کنید. 

حتی کمی اضافه وزن خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. از طرف دیگر، حتی کاهش مقدار کمی وزن می تواند فشار خون و کلسترول شما را کاهش دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

 ورزش منظم داشته باشید. 

بزرگسالان سالم باید حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی متوسط ​​یا 75 دقیقه فعالیت هوازی شدید در هفته یا ترکیبی از این دو داشته باشند. اگر عادت به ورزش ندارید ، آهسته شروع کنید و به تدریج پیشرفت کنید.

تخلیه اب ریه چند روز طول می کشد؟

یکی از روش های تخلیه آب ریه روش استفاده از توراسنتز می باشد که تنها در چند دقیقه آب ریه تخلیه می شود و دیگر به ساعت یا روز نمی کشد. برای انجام این کار روی تخت یا صندلی می نشینید، در حالی که دستان خود را روی میز قرار داده اید. این حرکت موقعیت فضای بین دنده ها را گسترش می دهد. محلی که سوزن در آن قرار می گیرد تمیز و بی حس می شود. گاهی اوقات به کودکان کوچکتر دارویی داده می شود که باعث خواب آلودگی آنها می شود. پزشک سوزن را بین دنده ها در پشت شما فرو می کند و مایعات ریه خارج می شود. پزشک ممکن است از شما بخواهد در زمان های مختلف بی حرکت باشید، نفس خود را بیرون دهید یا نفس خود را حفظ کنید. پس از تخلیه مایعات کافی، سوزن برداشته می شود و محل پانسمان می شود. نقطه ای که سوزن وارد آن می شود بدون هیچ بخیه ای بسته می شود.

این روش تخلیه آب ریه به طور معمول یک روش 15 دقیقه ای است. اما اگر مایعات زیادی برای از بین بردن وجود داشته باشد، ممکن است بیشتر طول بکشد.

پیشگیری از ادم ریوی

راهی برای پیشگیری کامل از ادم ریوی وجود ندارد. کسانی که در خطر بالایی قرار دارند باید در صورت ایجاد علائم این بیماری به سرعت به پزشک مراجعه کنند. بهترین راه برای پیشگیری از آب آوردن ریه یا احتقان ریه مراقبت خوب سلامتی است:

✔ واکسن پنومونی بزنید.

✔ واکسن آنفولانزا بزنید، به خصوص اگر مشکل قلبی دارید یا سن شما بالا است.

✔ بعد از پایان یک ادم ریوی دیورتیک هایتان را برای پیشگیری از ایجاد مجدد ادم ریوی مصرف کنید.

همچنین شما می توانید خطر ابتلایتان به نارسایی قلبی که شایع ترین علت ایجاد ادم ریوی است با موارد زیر کاهش دهید:

 • منظم ویزیت شوید.
 • سیگار نکشید یا از مواد مخدر تفریحی استفاده نکنید.
 • منظم ورزش کنید.
 • غذاهای سالم بخورید.
 • وزنتان را در محدوده سالم نگه دارید.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نسیم جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  همسر بنده ریه سمت راستش کمی اب اورده
  هنگام سرفه توی خلطش خون هست خون تیره رنگ
  خواهش میکنم راهنمایی کنید ک چیکار کنه ایا خطرناک
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام حتما نیاز به بررسب و برونکوسکپی هست 

 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۵ شهریور ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید خانوم من سرطان سینه دارن الان ریه اب اورده تا حدی که نمیتواند درست راه برود کمر درد دارد ولی دگتر گفته باید اول ازمایش با تزریق بدن که ان هم نوبتس طول میکشد برای مریض خطر ندارد زمان ببرد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۵ شهریور ۱( 5 ماه پیش)
   سلام بهتره زودتر انجام بشه
 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  خسته نباشید یه سوال داشتم از خدمتتون،اگه کسی عفونت دریچه ی قلب داشته باشه والان ریه ش آب آورده باشه این میتونه براش خطرناک باشه؟آیا با درمان عفونت یا جراحی باز قلب مشکل آب ریه حل میشه،چه راهی داره؟بیمار۷۰سالشه و حدودیک ماهه که بیمارستان بستریه(پرونده در پیوست )
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش)
   سلام اگر اب اوردن ریه علت دیگری به جز عفونت نداشته باشد انشالله با عمل مشکل حل میشه
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش)
   سلام سی تی انژیو مشکل خاصی ندارد ، عروق سالم هست
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش)
   بهتره اکو مری هم انجام شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سوال . مادر من ۷۰ سال داره . ۱۰ روز میشه عمل تعویض مفصل کرده. بعد ۳ روز آمبولی ریه کردن. حالا دکتر ها میگن ادم ریه کرده. و کلیه ها هم یاری نمیکنن. هر روز میبریم دیالیز . و به دستگاه ونگیلاتور وصل هست. ایا خطری داره امتقال بیمار به تبریز یا بمانه همون شهرستان ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام ادم ریه نشون میده که قلب نارسایی داره واگر به ونتیلاتور وصل هستند وانتقال بیمار سخت هست با دکتر قلب ان مرکز مشورت کنید 

 • تصویر کاربر ابراهیم جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  سلام .۳۴ سالمه بتازگی آنژیوگرافی کردم .اما دکتر گفت که ریه هام ۶۵ درصد اب اوردن .
  هنوز تو شوک ریه هستم که فهمیدم داخل کبدم ی غده سرطانی هست .
  من الان باید چکار کنم..
  پول درمان هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش)

   سلام به بیمارستانهای دولتی که طرف قرارداد بیمه سلامت هستند به متخصص خون و انکولوژی مراجعه شود

 • تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  اگر اب ریه کشیده نشود باعث مرگ میشود
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش)
   سلام اگر زیاد باشه بله
 • تصویر کاربر شهناز پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت بخیر مادریدارم ۷۸ ساله ۴ساله پارکین سون گرفته ۲ساله زمین گیرشده قند خون فشار خون و تپش قلب هم داره دارو مصرف میکنه چند روز پیش سرفه میکرد وصداش گرفته شده بود بردم اورژانس عکس نوار قلب اسکن وآزمایش گرفتن من جواب وبه پزشک عمومی وعفونی نشان دادم گفتن ریه اش آب آورده هیچ داروی ندادن گفتن ببرید پیش دکتر ش پزشک پارکین سون ما در شهرستان زندگی میکنیم خیلی سخته ببریم ارومیه لطفا منو راهنمایی کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام به متخصص داخلی یا قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر یوسف پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشی خدمت شما عرض کنم پدرم ۷۷ سال سن دارد قبلا سیگار میکشید تا یه روز بعد از زدن نوبت سوم واکسن کرونا حالت بی حالی وتنگی نفس روبرو شد به مطب پزشک مراجعه کردیم دکتربعد از ازمایشات مختلف وسیتی اسکن فهمید که داخل ریه اب جمع شده اب وکشیدن یه کمی بهتر شد با بستری شدن وگرفتن دارو بهبودی حاصل نشد تا اینکه دکتر به ما گفت باید دراتاق ایزوله بستری شود میگن یه توده در ریه وجود دارد .ایا مریض را به تهراند انتقال دهیم حالش خوب میشه 😢😢😢لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام اگر توده بدخیم باشه ، درمان خیلی سخت هست
 • تصویر کاربر یارعلی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  با سلام .مادر خانم بنده ۶۰سال سن دارد.با وزن ۱۱۴کیلو.پاهاش به طرز فجیحی باد کرده.نفس تنگی دارد .آسم نیز دارد .غلظت‌خون دارد.فشار.قند.ندارد.چربی‌دارد .دور ریه وقلب آب جمع میشود.پریشب به کما رفت به آی سی یو انتقالش دادن وبا کشیدن آب ریه بعد از ۲ساعت بهوش آمد.دکترا میگن دستگاه تنفس رو بر داریم بر میگردد به همون حالت وخطرناک هست .لطفا راهنمایی کنید .ودستورالعمل بدهید ممنون میشم .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام علت ممکنه نارسایی قلب باشه اگر قلب سالم هست متخصص ریه باید ایشون را ویزیت کنه و اگر لازم باشه دستگاه کمک تنفس خارجی برای ایشون تجویز بشه
 • تصویر کاربر کبری چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ،مادرم چند ماه پیش کرونا گرفت بعد از کرونا ریه مادرم آب آورد البته نارسایی کلیه هم داره جدیدا دیالیز میکنه یک بارم بمدت دوهفته بیمارستان بود بخاطر کشیدن آب ریه ی شلنگی بش وصل کردن خوب شد ولی بعد یه هفته دوباره حالش بد شد با پیگیری های دکترا خوب میشه مادرم ممنون میشم اگه جواب سوالاتم بدید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش)
   سلام نیاز به دارو و دیالیز مرتب دارن
 • تصویر کاربر یوسف سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  پدر من 75 ساله و ریه هاش آب کشیدن در حد زیاد و نفس کشیدن برای او سخته اگر دکتر او بگویید آب ریه را بکشم بنظر شما خطری برای او ندارد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام باید مایع تخلیه بشه
 • تصویر کاربر روح چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترفرزندمن بیست سه روز دردستگاه قرارداردوبیست سه روز به دنیاامده مشکل تنفسی دارد هفته اول سه روز ازدستگاه جداکردن تنفس خوب نبود هفته سوم پنج روز باز به دستگاه وصل کردن مشکل ان چیست ایا خوب میشود ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام جهت اظهار نظر نیاز به مدارک و ویزیت هست
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر
  میخواستم ببینم این مورد ادم ریه توسط کرونا واقعا تایید شده؟چون من از چند پزشک پرسیدم گفتن که کرونا باعث اب اوردن ریه نمیشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام در صورتی که بیمار از قبل نارسایی قلبی داشته باشه میه و ممکنه تجمع مایه در فضای پلور بده
 • تصویر کاربر ندارم پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  با سلام
  من دختری ۴۰ ساله سیروز کبد نارسایی کلیوی دارم و الان مدتیست اکسیژن خونم پایین میاد و احساس خفگی میکنم سرفه تنگی نفس و خس خس سینه دارم و اصطراب موقع تنگی نفس دارم اکسیژن تا ۸۷ میرسه و آخرش تا ۹۱ سوراخ قلبی pfoهم دارم ولی تبریز دکترا عمل نمیکنن به خاطر سیروز الان من ریه هام آب اورده یا علل دیگه ای برای کاهش اکسیژن هست کرونا مطلقا تدارم و مبتلا نشدم تا الان خدا رو شکر
  فقط نزدیک دوساله افت فشار و افت اکسیژن دارم .لطفا راهنمایی بفرمایید ef45درصد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر فشار ریه بالا باشه افت اکسیژن ممکنه به اون دلیل باشه ، حتما فشار ریه ارزیابی بشه

 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  ضریان قلبم حدودا ۱۲۵ تا یک ماه پیش کرونا گرفته بودم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت گرفتن نوار و اکو مراجعه کنید

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  آیا ۱۲۰۰ سی سی آب ریه باید کشیده شود یا با دارو حل میشود
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام بسته به شرایط بیمار اکسیژن و تنگ نفس و علت زمینه ای بیماری تصمیم گیری متفاوت است
 • تصویر کاربر قزی جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  40 دارم تبش قلب دارم با یک اخبار بیشتر میشود
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما نیاز به نوار قلب و بررسی دارید
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام
  وقت بخیر
  برادرم 46سالشه با دیابت نرمال تا امروز 18روز تو بیمارستان بستری شده از دکترش سوال گرفتم چرا ریه هاش بهتر نمیشه تا حالا چهار بار آمپول متیل 500بهش تزریق کردن بهم میگه ریه اش سوراخ شده اکسیژن خونش رو 88تا 91بود الان دو روز آمده رو 70تا85 خواهش میکنم راهی دارویی اگه هست راهنمایی ام کنین این دکتره بخدا خیلی بی تفاوت هست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر عفونت ندارند ، و اگر pctنرمال هست بسته به شرایط میتوان داروی اکتمرا تزریق کرد ، بهتره با متخصص ریه یا عفونی مشورت کنید
 • تصویر کاربر شیروانی جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید.پدرم حدود۸۴ سالشه .آب ریه اورده.امروز هم به گفته پزشک معالج ۱ لیتر آب تخلیه کردن.البته توی بیمارستان. .و گفتن حدود ۳ لیتر آب در سمت راست قفسه سینه هست..میخواستم ببینم چه مدت میشه تا آب ریه کامل خالی کنن.البته گفتن خون لختی توی ریه اش وجود داره .و ورم پاهاش خیلی زیاد شده .در حدی که روی مچ پاهاش تبخال میزنه.ضربان قلبش بالای ۱۱۰ هست.ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام بهبودی بسته به شدت بیماری و عوارص دیگه مثل نارسایی قلبی و یا نارسایی کلیه داره ، در مجموع ممکنه طول بکشه
 • تصویر کاربر قربان پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  سلام شوهر من بیماری سرطان ریه پیشرفته داره که اندازش خیلی بزرگه دکترا گفتن هیچ چاره ای نداره امروز طرب چپ سینه اش ورم کردت یکم .فقط ایشون ناف ریه راستش توده داره میخواستم بدونم علت ورم چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما به پزشکشون مراجعه کنید ممکنه نوده عروق سمت چپ را درگیر کرده باشه
 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من از شهرستان مزاحم میشم خدمتتون .مادرم حدود یکسال و نیم است که وابسته به اکسیژن شده چون در این مناطق امکانات وپزشکان قابلی نیست مزاحم شدم مشاوره بدین اگه صلاح می‌بینید بیارم خدمتتون ممنون میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر علت وابسته به اکسیژن به دلایل ریوی هست باید دکتر ریه ببرید ولی اگر منشا قلبی داره ممکنه بتونم کمک کنم
 • تصویر کاربر الی پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 215 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر ،خواهرم دوماه پیش کرونا گرفت ولی درگیری ریه نداشت حدود دو درصد ریش درگیر شد ولی درطول دوره درمان بسیار بدحال و فشارش میومد پایین طوریکه ما تقریبا هرروز سرم بهش وصل میکردیم الان بعد از دوماه بعضی وقتها تپش قلب داره و درد در ناحیه قفس سینه،اکو قلب انجام داد و گفتن مشکلی نیست فقط تنگ شدگی داره که باید ورزش کنه ولی من میترسم ریه اب اورده باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام منظور از تنگ شدگی چیست ؟ اگر اکو نرمال بوده بهتره که برای بررسی اب ریه یک عکس ساده قفسه سینه بگیرین
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   مشکلات گوارشی را هم بررسی کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Bahar شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  پدرم حدود ۳ ماه پیش آنژیو شدن و ۲ تا استنت قرار گرفت داخل رگاشون، مدتی سرفه های شدید دارن و تنگی نفس در فعالیت روزمره دارن در شب سرفه هاشون بیشتر میشه و خس خس میکنه ریه اشون ، از لحاظ کرونا مطمئنیم که کرونا نیست ، دلیلش چیه ؟ فعلا پدرم شهرستان و با این وضعیت کرونا نتونستن برن بیمارستان و ویزیت بشن
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما مراجعه کنند باید معاینه ودر صورت لزوم تغییر دارو داده بشه
 • تصویر کاربر مهین دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  سلام،وقت بخیر.مادر من سال97به علت ASDمادرزادی در سن56سلگی جراحی شد و سوراخ که27میلیمتر بود بسته شد و باطری قلبی هم گذاشته شد البته فشارریه قبل از عمل25بوده و 4روز بعد از عمل شده70-ما6ماه بعد اکوی مجدد دادیم12میلیمتر سوراخ بازشده بود و فشار ریه70بود دکتر هم چیزی به ما نگفت ،تا اینه 1ماه پیش پای مادرم ورم کرد ما بردیم پیش پزشکش اکو نوشت و گفت دریچه میترالش گشاد شده و یه دریچه دیگش ترمییم نیاز داره،من با چند تا پزشک دیگه مشورت کردم گفتن اصلا عمل به صلاح نیست چون فشار ریه 90هست،باید اول فشار ریه پایین بیاد و مشکل دریچه اونقد زیاد نیست که باعث این فشار ریه بشه،ولی پزشک خودش میگه فشارریه از دریچه میترال هست و فقط باید جراحی بشه هیچ دارویی هم فشارریه رو کم نمیکنه-حالا من واقعا نمیدونم چه کار کنم(یه دکتر دیگه قرص سیلدنافیل6/4 و کونکور2.5 و آنالاپریل5 تجویز کرده) تو رو خداد کمکم کنید.خواهش میکنم یه راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام با توجه به فشار ریه بالا عمل به صلاح نیست ، داروهای تجویزی را بخورند ، باید اکو تخصصی انجام بدند ، و علایم ترجیحا با دارو کنترل بشه بخثوص اگر نارسایی دریچه میترال شدید نیست
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر ده روز مادر ۸۳ سال سن دارن پا ورم کرده بود نرفت دکتر زده تا شکم و سینه امروز بردیم بیمارستان امام حسین سی تی اسکن کردن گفتن اب آورده ریه تا به حال بیماری نداشته فقط قرص دیکلوفناک و قرص اکسی بوسنی میخوره لطفآ راهنمایی کنید خوب میشه. گفتن باید رضایت بدین برا کشیدن اب . با دارو ورقص خوب نمیشه . پاش کرم داشته نصبت به ده روز پیش کرمش کمتر شده . ولی تو نفس کشیدن اذیت میش و اصلا از جا نمیتونه بلند بشه .تورو قران کمکم کنید یه راه جلو من بزاری . اگه به قرص و دارو خوب میشه.ممنونتون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر مایع توی ریه و سکم زیاد باشه ، مخصوصا اگر نارسایی کلیه هم وجود داشته باشه ، حتما باید مایع تخلیه بشه
 • تصویر کاربر سمانه چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  با سلام.خانم ۲۸ساله هستم از ۱۰ سال پیش تنگی نفس ب صورت اینک نفس عمیقم اکثر اوقات گیر میکنه و راحت بالا نمیاد اما توی بازدم مشکلی ندارم توی نفسهای عادی هم مشکل ندارم فقط نفس عمیقه که انگار یک مانعی توی گلوم هست اجازه نمیده از گلوم نفس عمیق رد بشهضربان قلبمم تعدادش خوبه اما محکمه و احساسش میکنم.9سال پیش متخصص قلب رفتم و شرح حال دادم نوتر و اکو گرفتن و فرمودن پرولاپس میترال خفیف و گفتن تنگی نفست احتمالا از معده و اعصابه دارو هم پرانول ۱۰ فقط یک برگ داد.ازونموقع من تنگی نفسم برقراره و زمستانها بدنبال هوای سرد فورا سرمامیخورم و سرفه های شدید تا چندماه اسیرم میکنه پارسال بدنبال سرفه رفتم دکتر عمومی گفتن صدای ریه هات خوبه و مثل افراد آسمی نیس و همه چی نرماله ب فوق ریه مراجعه کن بهتر راهنمایی میکنه منم رفتم فوق ریه معاینه کرد و شرح حالمو گفتم گفتش ک آسم خفیف داری و استنشاقی فورادیل و اسپری بودزوناید و مونته لوکاست دادن گفتن ۱ ماه بعد مجدد بیا.من بعد۳هفته مصرف داروها سرفه و تنگی نفسم بدتر شد داشتم خفه میشدم به توصیه یکی از دوستان ازیترومایسین مصرف کردم و سرفه هام قطع شد اما تنگی نفس همچنان پابرجا.مجدد ب دکترم مراجعه کردم و گفتم ک بدتر شدم و آزیترومایسین سرفه هامو قطع کرد فرمودن چون آسم نوع ۲ داری و ازم اسپیرومتری گرفتن و گفتن آسمت خیلی خفیفه دلیل تنگی نفست اعصابه و داروی سیمبیکورت و مونته لوکاست و رینوفکس و ناکزونلا دادن گفتن ۲ ماه بعد بیا بازم با مصرف داروها کوچیکترین تغییری در من حس نشد و تنکی نفس ادامه داشت و بعد ۲ماه رفتم گف که خیلی بهتری و دفعه ی بعد ک بیای مجدد تست میگیرم و داروهاتو قطع مبکنم اما من گفتم تنگی نفسم پابرجاس ک گفتن از اعصابته و مجدد داروهای آسم شامل اسپریوا مونته لوکاست بودزوناید بینی و رینوفکس دادن بازم تغییری در من ایجاد نشد مجدد ک مراجعه کردم معاینم کردن و گفتن بدتر شدی و‌منو دچتر وحشت کردن و درحالیکه من از ترس ب خودم میلرزیدم ازم تست گرفتن و گفتن تستت نسبت ب تست قبلی بدتر شده و بهم استنشاقی فلوتیکاپن و اسپره بینی فلومیست و مونته و رینوفکس دادن الان یکماه از مصرفشون میگذره ولی من اصلا بهتر نشدم ک هیچ،بدتر هم شدم.عکس دومین اسپیرومتری هم میذارم براتون توروخدا راهنماییم کنین اگر لازمه دکترمو عوض کنم چون توی این ۱ سال هیچ تغییری در من ایجاد نشده.احساس میکنم اصلا مشکل من آسم نیس
  1. تصویر کاربر سمانه دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   چرا جواب نمیدید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگر اکو قدیمی هست حتما مجدد تکرار کنید و فسار ریه هم با اکو ارزیابی بشه ، امکان وجود اضطراب هم هست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مژگان چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 251 مشاهده پرسش
  سلام ،لطفا بهمون کمک کنید ،شوهرخواهر من مبتلا به سرطان ریه هستند و الان ریه شون آب آورده ،عمل شد و لوله وصل کردند گفتند تا وقتی که حجمش کم نشده لوله رو بر نمیدارن،الان ده روزه لوله بهش وصله و حجم آب هم کم نشده ،روزی ۱۰۰ تا ۲۰۰ سی سی آب میاد ،ما چیکار کنیم ؟این لوله تا کی باید وصل باشه ؟براش مشکلی به وجود نمیاره ؟دارویی قرصی وجود نداره که آب ریه رو‌کم کنه،تو رو خدا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه با این روش اب ریه کم نشه و نیاز باشه موادی داخل پرده ریه تزریق بشه ، تا اب ان خشک بشه ، تحت نظر متخصص ریه باشند
 • تصویر کاربر موحد چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 249 مشاهده پرسش
  سلام شونرم از طبقه دوم افتاده میگن ریه اش اب گرفته تو ای سیو بستری کردن..خطری داره یا خوب میشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام بسته به شدت اسیب وارده به ریه داره
 • تصویر کاربر محمدزاده دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر، یک هفته پیش مادر من آب ریه آورده بود بردیم بیمارستان آب ریه اش رو کشیدن و4 روز هم در بیمارستان تحت نظر بودن تا بفهمن علت آب ریه چی بوده همه آزمایش‌ها رو داده وچی نبوده، الان که آوردیم منزل ودارو مصرف میکنه، ولی باز تنگی نفس رو داره، اول اینکه میخواستم بدونم علت آب آوردن ریه چی بوده؟ دوم اینکه چرا باز تنگی نفس داره ودرمان چیه؟ تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما باید مدارک بیمارستان ، ا قبیل اکو ،عکس قفسه سینه و ازمایشات را ببینم تا بتونم نظر بدم
 • تصویر کاربر محبوب جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 234 مشاهده پرسش
  قلبم را یک ماه پیش بالن زدند وفنرگذاشتندحدودپانزده روزبعدازعمل زیرقفسه سینم دردمیکند،موقع خواب سمت چپ یاراست می خوابم زیردنده هادردمیگیرد،آیااحتمال داردریه هام آب آورده باشد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ممکنه مربوط به ریه یا معده یا کمبود ویتامین دی باشه
 • تصویر کاربر Arhez جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 264 مشاهده پرسش
  باسلام :خانمی ۳۶ساله ام که حدوداً ۴سال است که هر ماه در خواب دچار خفگی شدید میشوم تقریباً ۳۰ثانیه طول میکشد تا راه تنفسم باز شود. در هنگام بلعیدن غذا هم این مشکل را دارم. اینقدر وحشتناک هست که میترسم خواب بروم یا غذا بخورم.
  لطفاً : راهنمایی بفرمایید. باتشکر.
  1. تصویر کاربر Arhez پنجشنبه ۱۱ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   .
  2. تصویر کاربر Arhez پنجشنبه ۱۱ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   ..
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما از نظر گوارشی بررسی بشید در صورتی که مشکل گوارشی نبود به متخصص قلب مراجعه کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 340 مشاهده پرسش
  تنگي نفس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سوال کامل نیست
 • تصویر کاربر معصومه جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  سلام دختر ۲۲ساله من از ۲۸مهر با درگیری گوارشی کرونا وبعد ازان هم درگیری ریوی پیدا کردوالان تنگی نفس داره وبدن درد در سی تی ریه اب وردگی قلب دیده شد از قبل افتادگی دریچه ام داشت ما شهرستانیم لطفا بفرمایید درمان چیست ایا نیاز به مراجعه به پزشک دیگری دارد یا خزر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما مراجعه کنید ، نیاز به بررسی دارد
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 299 مشاهده پرسش
  عرض سلام و خداقوت
  پدرم نارسایی دریچه داشتن و دوسال پیش کلا دریچه تعویض شد الانم مبتلا به کوید۱۹ شدندو دکتر در سی خی آب ریه مشاهده کرده وسرفه میکنن لطفا راهنمایی کنید خطرناک این موضوع و باید چیکار کتیم فعلا دارو مصرف میکنن وقرنطینه هستن
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بستگی به شدت درگیری ریه و مشکلات قبلی ریه داره ، اگه اکسیژن خون خوبه ، و درگیری ریه هم کمه و تگ نفس ندارن فعلا درمانشون را ادامه بدن
 • تصویر کاربر قربانی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 327 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید مامانه من ۷۴ ساله شه ریه هاش اب اورده یک بار کشیدن بعده ده روز دوباره ریه اش اب اورد دوبار تا حالا کشیدن الان پاهاش ورم کرده نمی تونه راه بره نمی تونه خودشو تکان بده چی کار کنیم که دوباره ریه اش اب نیاره وپاهاش خوب بشه ممنون اگه راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر قربانی پنجشنبه ۱۵ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   دکتر ممنون می شم پاسخ بدین
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام احتمال زیاد نارسایی قلب دارن ، حتما باید درمان کامل بشن، در ضمن بیاریهای کلیوی را هم باید مد نظر داشت
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نسترن شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 287 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید پدر من یه ماه پیش کرونا گرفتن و سنشون 81 هست ریه کم درگیر شده ولی به علت زمینه پارکینسون قادر به راه رفتن نیستن و فقط دستشون و پاشون حرکت میدن ایشون سوند دائم ادار هم دارن و عفونت خون. الان بعد از یه ماه سی تی اسکن ریه شدن و قسمت پایینی ریشون آب آورده. احتمال دادن قلبشون مشکل دار شده ولی از اینجایی که شهر کوچیک هستیم و تختا پر بود نتونستیم بستری کنیم اکسیژن خون با ماسک اکسیژن خانگی 85 الان به نظرتون لازمه اعزام به شهرهای دیگه بشن؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه اامکان انجام اکو هست انجام بدین ، اگه اکو نرمال بود ، مربوط به قلب نیست
 • تصویر کاربر پرنیان دوشنبه ۵ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 275 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  مامانم نارسایی دریچه داره الان ریه اش آب آورده و حالش خیلی بده با دستگاه اکسیژن هم به سختی نفس میکشه, میخواستم ببینم اگه بخوان آب ریه رو تخلیه کنن براش مشکلی پیش نمیاد؟ چون دکترش گفته بخاطر شرایط قلب خوب نیست آب ریه تخلیه شه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۵ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام نه حتما اینکار انجام بشه ، نیاز به بستری هست
 • تصویر کاربر سارا جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر عزيز مادر من الان بيمارستان بستريه تشخيص دادن كه ريه و قلبش آب آورده درمانش چيه و يا اصلا درمان ميشه سابقه سكته قلبي داشته حدود ١٨ سال پيش سنشم ٧٩ سالشه فشار خون،ديابت و نارسايي كليه هم داره
  ديشب حالش بد شد بطوريكه ميخواست خفه شه ديشب توي بيمارستان براش وارفارين تزريق كردن و خون بالا آورد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام عزیزم ، احتمالا نارسایی قلبی دارن انشالله با دارو کنترل میشه
 • تصویر کاربر محمدرضا جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 286 مشاهده پرسش
  سلام
  مادر من عمل زنانه برداشت رحم انجام دادن
  بعد عمل به علت تنگی نفس به ای سی یو منتقل شدن دکتر ها تشخیص امبولی ریه دادن
  بعد از چند روز گفتن امبولی برطرف شده و حالا ریه آب آورده مجدد بعد از چند روز میگن مشکل تنفس داره و بدونه دستگاه نمیتونه تنفس کنه
  از جنابعالی تقاضا دارم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه امبولی ریه وسیع نیست ممکنه کرونا هم باشه ، که باید بررسی بشن ، از نظر نارسایی قلبی هم باید اکو انجام بدن
 • تصویر کاربر مستانه چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 305 مشاهده پرسش
  باسلام پدر من 84 سالشون است و‌سرطان ریه دارند الان راه نفسشون تقریبا بسته است و با خس خس شدید نفس می کشند چون سینه اشون پر خلط است ما نمیدونیم‌چکار کنیم‌ میترسیم ببریم ایشون بیمارستان برنگرده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما باید به بیمار ستان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر کرامت شنبه ۱۵ دی ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  باعرض سلام و خسته نباشید لطفا سوالی دارم اینکه آی ان آر بنده طبق آزمایش جدید 4.53 می باشد و پزشک معالجم یک در میان دوز 7.5 و 10 برای من تجویز نموده است آیا با این دوز آی ان آر پایین میاید و اگر پایین نیاید چه خطراتی را می تواند در پی داشته باشد؟ ضمنا بنده 39 سال دارم با وزن 100کیلوگرم و مرد هستم که یک ماه پیش با دی وی تی که منجر به آمبولی شده بود در بیمارستان بستری شده بودم و بعد تزریق هپارین بمدت 12 روز ترخیص شده ام و آزمایش جدید پیوست تقدیم می شود بسیار از لطف شما سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ دی ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام تشکر
   مقدار مصرف وارفارين بسته به هر فرد متفاوت هست شما اگه قبلا مقدار بيشتري دارو ميخورديد و الان اين مقدار كمتر از مصرف قبلي هست inr پايين مياد و الا نه ، البته ممكنه به مصرف داروهاي ديگه و رژيم غذايي هم وابسته باشه، در صورت بالا بودن inr ريسك خونريزي هست

 • تصویر کاربر ليلا جمعه ۱۸ آبان ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 259 مشاهده پرسش
  دوماه پيش MI درحد وسيع رخ ميدهد LAD در حد 100 درصد و RCA حدود 70 درصد درگير ميشود. ef حدود 30 ميگردد. در LAD استنت گذاشته ميشود. بعد يک و نيم ماه طي آنژيوگرافي نظر بر اين ميشود که استنت جوابگو نيست و مبادرت به CABG ميگردد. دو روز بعد عمل ادم ريه به وجود مي آيد که گزارش آن ارسال شد. chest tube گذاشته ميشود و مريض بعد دو هفته مرخص ميگردد. بعد عمل ef حدود 15 شده و مريض بسيار ناتوان شده و عرق سرد ميکند. گرفتگي صداي مشهود هم وجود دارد.
  1. آيا اين ادم ريه به توجه به گزارش ارسالي ميتوانئ موجب فوت شود؟ اصلا اميدي به بهبودي کامل ريه هست؟ تا آخر عمر بايد دارو مصرف شود؟
  2. چرا ef بعد عمل پايين آمده؟ آيا ef حدود 15 به مرور بهتر ميشود يا تا آخر همينگونه ميماند؟
  3. احتمال زنده ماندن تا کي هست؟ کيفيت زندگي ميتواند مانند قبل باشد يا فقط چند دقيقه سرپابودن باعث خستگي و تنگي نفس خواهد شد؟
  4. آيا بهتر بود عمل ميشد يا نه؟
  بسيار بسيار سپاسگزار خواهم بود تا جواب سوالات من را بدهيد.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۸ آبان ۹۷( 4 سال پیش)


   سلام بهتره از پزشك معالج كه در جریان كامل بيماری بوده اند  سوالات و پرسيده بشه و بدون معاينه كامل بيمار ، رويت سي دي و فيلم ها و معاينه فعلي بيمار امكان جواب دهي به سوالات نيست.

 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۱ شهریور ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاهده پرسش
  سلام.متدر بنده 10روز پیش خوردزمین وکتفت راستش از جا در اومد بعد چند رو مج دستش ورودستش ورم کرد پیش پزشک گه رفتیم سونو وریدی از دستشون انجام دادند وگفتند به خاطر ظربه که به دستشون خورده خون توی یکی از رگهای دست لخته شده وتا 3ماه باید ریوارکسبان 20روزی یکی بخوره.الان حدود چند روزی میگه انگشهای همون دست که خون لخته شده یا سوزن سوزنی میشه یا خواب میره ونمی تونه چیزی بهاش بگیره وخیلی براش مشگل شده چون ارتروز شدید زانوهم داره .شما چه راهنمایی میتونید بکنید.به خاطر وزن سنین وارتروز نمی تونه زیاد حرکت کنه؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ شهریور ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام حتما سونوگرافي دست تكرار بشه و دكتر ارتوپد از نظر درگيري اعصاب دست بررسي لازم را انجام بدن.
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲ آبان ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 1089 مشاهده پرسش
  سلام
  آیا بین متورال و متوهگزال تفاوتی وجود دارد؟( بجز رهش آهسته بودن و آلمانی بودن متوهگزال )؟
  آیا مواد اولیه و خواص و عوارض آنها یکسان است؟
  متشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام به غير از اين مواردي كه گفتين تفاوت ديگه اي ندارن ولي بدليل اهسته رهش بودن متوهگزال در نارسايي قلب موثر تر هست، البته ملح تركيب اون هم متفاوت هست
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱ خرداد ۱( 8 ماه پیش)

   سلام 
   شما می توانید برای یافتن پاسخ خود روی لینک زیر کلیک کنید.
   قرص متورال

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امیربهنام شنبه ۲۵ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 312 مشاهده پرسش
  با سلام مریض ما مشکل افتادگی دریچه دارد و عضلات قابش ضعیف شده حالابعد از اکو از راه مری که ۱۶ فروردین انجام داده دچار کم خونی شده وتا حالا ۳واحد خون دریافت کرده.دکترش می گوید مربوط به آن نیست.دیشب دل درد شدید داشته است.لطف فرمایید نظر خود را بگویید.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۵ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام بايد مشخص بشه علت و منشا از دست دادن خون چيه بعد قضاوت كرد
 • تصویر کاربر چاری دوشنبه ۹ بهمن ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 348 مشاهده پرسش
  آیا سوراخ قلب بین بطنی 7میلی نیاز به عمل جراحی دارد یا خیر ....نوزاد 5ماهه است وهیچ علایم بالینی ندارد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ بهمن ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام اگه در اكو هيچ عارضه اي مشاهده نشده و شير خوار هم هيچ علامتي نداره نياز به جراحي نيست ولي بايد كودك تحت نظر باشه ، معمولا سوراخ خودبه خود بسته ميشه.
 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۲۴ دی ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 280 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  اینجانب طراح و سازنده تجهیزات پزشکی هستم،جهت ساخت کمد نگهداری پروپ tee نیاز به نمونه ،عکس یا آدرس سایتی که کمکی در این زمینه ارائه دهد دارم ممنون می شوم اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۴ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام
   اگر مایل باشید میتونید برای مشاهده پروپ از نزدیک، به آدرس کلینیک که روی سایت هست، تشریف بیارین.در غیر این صورت، برای دریافت تصویر، آدرس ایمیلتون رو بفرستید.
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر