متخصص قلب در تهران

بیماری های دریچه آئورت

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه از علائم نارسایی آئورت و بیماری های مختلف دریچه آئورت  بیشتر توضیح می دهند. برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

انواع بیماری دریچه آئورت عبارتند از:

 • تنگی دریچه آئورت

در این شرایط ممکن است فلپ (کاسپ) دریچه آئورت ضخیم شده و سفت شود و یا ممکن است به یکدیگر جوش بخورند. این امر باعث باریک شدن دهانه دریچه آئورت می شود. دریچه باریک شده قادر به باز شدن کامل نیست. که باعث کاهش یا انسداد جریان خون از قلب شما به آئورت و بقیه بدن می شود.

مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی عضو انجمن قلب و عروق ایران، اروپا و آمریکا

درمان تنگی دریچه آئورت

 • نارسایی دریچه آئورت

در نارسایی، دریچه آئورت به درستی بسته نمی شود و باعث بازگشت جریان خون به سمت عقب در بطن چپ می شود.

درمان شما به نوع و شدت بیماری دریچه آئورت بستگی دارد. در برخی موارد ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت به جراحی نیاز داشته باشید.

مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی عضو کمیته تدوین استانداردهای اکوکاردیوگرافی در وزارت بهداشت

درمان نارسایی دریچه آئورت

علائم نارسائی دریچه آئورت

برخی از افراد مبتلا به بیماری دریچه آئورت ممکن است تا سالها علائمی را تجربه نکنند. علائم و نشانه های بیماری نارسایی و تنگی دریچه آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • صدای غیر طبیعی قلب (سوفل قلب) که از طریق استتوسکوپ شنیده می شود.
 • تنگی نفس ، به ویژه هنگامی که فعالیت سنگین انجام می ددهید یا دراز می کشید.
 • سرگیجه
 • غش کردن
 • درد یا گرفتگی قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم
 • خستگی بعد از تحرک یا داشتن توانایی کمتر در تحرک.
 • کم اشتهایی (به طور عمده در کودکان مبتلا به تنگی دریچه آئورت).
 • افزایش وزن (به طور عمده در کودکان مبتلا به تنگی دریچه آئورت).

چنانچه هر یک از این علائم را در خود یا عزیزانتان مشاهده می کنید، به منظور تشخیص نوع بیماری و درمان آن به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید. برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

دریچه آئورت دو لتی

چه موقع به متخصص قلب و عروق مراجعه کنیم؟

اگر سوفل قلب یا صدای اضافه در قلب خود دارید ،به شما توصیه می کنیم به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. آزمایشی به نام اکوکاردیوگرافی را انجام دهید. و در نهایت با مشاهده علائمی که ممکن است بیماری دریچه آئورت را نشان دهد، تحت درمان قرار گیرید.

برای انجام تست اکوکاردیوگرافی در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و اطلاع از هزینه آن با مطب تماس بگیرید.

علت نارسائی دریچه آئورت

قلب شما چهار دریچه دارد که جریان خون را در مسیر صحیح حفظ می کند. این دریچه ها شامل :

 • دریچه میترال
 • دریچه سه لتی
 • دریچه ریوی
 • دریچه آئورت

هر دریچه دارای فلپ است که در طی هر ضربان قلب یک بار باز و بسته می شود. بعضی اوقات ، دریچه ها به درستی باز یا بسته نمی شوند . در این صورت جریان خون از قلب و پس از آن توانایی پمپاژ خون به بدن شما مختل می شود.

در بیماری دریچه آئورت ، دریچه آئورت بین محفظه تحتانی قلب چپ (بطن چپ) و شریان اصلی که خون را از قلب به بدن می رساند (آئورت) به درستی کار نمی کند. ممکن است به درستی بسته نشود ، که باعث نشت خون به سمت عقب به بطن چپ (نارسایی مجدد) می شود ، یا ممکن است دریچه باریک شود (تنگی).

این بیماری ممکن است به دلیل نقص قلب موجود در بدو تولد (مادرزادی) ایجاد شود. همچنین می تواند در اثر سایر شرایط ، از جمله تغییرات مربوط به سن در قلب، عفونت ها، فشار خون بالا یا آسیب به قلب ایجاد شود.

درمان فشار خون بالا در منزل و راه های پایین آوردن فشار خون

عوامل خطر

عوامل خطر بیماری نارسایی و تنگی دریچه آئورت عبارتند از:

 • سن بالا
 • برخی از بیماری های قلبی موجود در بدو تولد (بیماری مادرزادی قلب)
 • سابقه عفونت هایی که می توانند قلب را تحت تأثیر قرار دهند
 • بیماری مزمن کلیوی
 • سابقه پرتودرمانی به قفسه سینه

عوارض نارسایی و تنگی دریچه آئورت

بیماری دریچه آئورت می تواند عوارضی ایجاد کند. از جمله:

تشخیص و درمان نارسایی و تنگی دریچه آئورت در مطب دکتر آرزو خسروی

برای تشخیص بیماری های نارسایی و تنگی دریچه آئورت، پزشک متخصص قلب و عروق علائم و نشانه های شما را بررسی کند. در مورد سابقه بیماری از شما می پرسد و معاینه بدنی انجام می دهد.با استفاده از استتوسکوپ (گوی مخصوص پزشکی) به صدای قلب شما گوش می کند تا تشخیص دهد سوفل یا صدای اضافه قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است.همچنین جهت اطمینان و بررسی دقیق تر چندین آزمایش برای تشخیص وضعیت به شما توصیه خواهد کرد.از جمله:

 • اکوکاردیوگرافی:

از این آزمایش برای ارزیابی بطن قلب ، دریچه آئورت و جریان خون از طریق قلب استفاده می شود. ساده و بی خطر و بدون درد و عوارض است مانند سونوگرافی .پزشک در اکو کاردیوگرافی از نزدیک وضعیت دریچه آئورت و علت و شدت وضعیت شما را بررسی می کنند.

انجام اکو قلب در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

جهت دریافت نوبت آزمایش اکوکاردیوگرافی و اطلاع از هزینه اکو قلب با مطب دکتر خسروی تماس بگیرید.

نوار قلب می تواند محفظه های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیر طبیعی قلب را تشخیص دهد.تست نوار قلب ساده و بدون درد و عوارض است و در مطب دکتر آرزو خسروی انجام می شود. جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

 • اشعه ایکس قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما کمک کند تا تشخیص دهد که قلب بزرگ شده است یا خیر. که می تواند انواع خاصی از بیماری دریچه آئورت را نشان دهد. همچنین می تواند نشان دهد که آیا شما یک رگ خونی بزرگ (آئورت) منتهی به قلب دارید یا تجمع کلسیم روی دریچه آئورت دارید.

 • اسکن توموگرافی کامپیوتری قلب (CT):

پزشکان از این روش تصویربرداری برای اندازه گیری اندازه آئورت شما و مشاهده دقیق تر دریچه آئورت استفاده کنند.

 • MRI قلب:

در MRI قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب شما استفاده می شود. این آزمایش برای تعیین شدت وضعیت شما و ارزیابی اندازه آئورت استفاده شود.

 • تست ورزش یا تست استرس اکو :

تست ورزش و استرس اکو به متخصص قلب و عروق کمک می کند تا تشخیص دهد که در هنگام فعالیت بدنی علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت را دراید یا خیر. و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت وضعیت شما کمک کند.

استرس اکو جهت تشخیص نارسایی دریچه آئورت در مطب دکتر آرزو خسروی
جهت دریافت نوبت و اطلاع از هزینه تست ورزش و استرس اکو با مطب دکتر خسروی تماس بگیرید.
 • کاتتریزاسیون قلب:

این آزمایش غالباً برای تشخیص بیماری دریچه آئورت مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما اگر آزمایش های دیگر قادر به تشخیص بیماری یا تعیین شدت آن نباشند ، ممکن است از این تست استفاده شود.در این روش ، متخصص قلب و عروق یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق رگ خونی در بازو یا کشاله ران شما به یک شریان در قلب شما وارد می کند و از طریق کاتتر رنگ را تزریق می کند تا شریان در اشعه ایکس قابل مشاهده باشد. این یک تصویر دقیق از عروق قلب و نحوه عملکرد قلب شما را به پزشک ارائه می دهد. همچنین می تواند فشار داخل بطن های قلب را برای کمک به ارزیابی بیماری دریچه آئورت اندازه گیری کند.

درمان نارسایی و تنگی دریچه آئورت در مطب دکتر آرزو خسروی

اگر بیماری دریچه آئورت شما خفیف یا متوسط ​​باشد یا علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است با قرار ملاقات های  منظم، وضعیت شما را کنترل کند. متخصص قلب و عروق شما را به تغییر سبک زندگی و استفاده از داروهایی برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض بیماری توصیه می کند.

در نهایت ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت ،به جراحی یا روش دیگری نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، پزشک حتی اگر علائمی را تجربه نکرده اید ، ممکن است جراحی را به شما توصیه کند. اگر مجدداً جراحی قلب انجام می دهید ، پزشکان ممکن است همزمان عمل جراحی دریچه آئورت را انجام دهند.

اگر به بیماری دریچه آئورت مبتلا هستید ، با مراجعه به متخصص قلب و عروق با تجربه جهت ارزیابی و درمان بیماری دریچه قلب ، اقدام کنید.

جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق بریدگی (برش) در قفسه سینه انجام می شود. در برخی موارد ، پزشکان ممکن است جراحی کم تهاجمی قلب را انجام دهند. که شامل استفاده از برش های کوچکتر از آنهایی است که در جراحی قلب باز استفاده می شود.

گزینه های جراحی عبارتند از:
 • ترمیم دریچه آئورت

  برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان ممکن است انواع مختلفی از ترمیم را انجام دهند. از جمله جدا کردن فلپ دریچه ها که با هم جوش خورده اند. از بین بردن بافت دریچه اضافی به طوری که کاسپ ها بتوانند محکم بسته شوند.

 • تعویض دریچه آئورت

  تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان بیماری دریچه آئورت مورد نیاز است. در تعویض دریچه آئورت ، جراح شما دریچه آسیب دیده را برمی دارد و یک دریچه مکانیکی یا دریچه ساخته شده از بافت قلب گاو  یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) را جایگزین می کند.

 • تعویض دریچه مکانیکی

  دریچه های بافت بیولوژیکی با گذشت زمان تحلیل می روند و در نهایت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دریچه های مکانیکی دارند برای جلوگیری از لخته شدن خون باید مادام العمر از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنند. پزشک در مورد مزایا و خطرات هر نوع دریچه با شما صحبت خواهد کرد و در مورد اینکه کدام دریچه برای شما مناسب است به شما کمک خواهد کرد.

 • تعویض دریچه آئورت ترانس کاتر

  پزشکان ممکن است یک روش کم تهاجمی به نام تعویض دریچه آئورت ترانس کاتر (TAVR) را برای جایگزینی دریچه آئورت باریک انجام دهند. TAVR یک گزینه برای افرادی است که در معرض افزایش خطر عوارض ناشی از جایگزینی دریچه آئورت جراحی قرار دارند.در TAVR ، پزشکان کاتتر را در پا یا سینه شما قرار می دهند و آن را به قلب شما هدایت می کنند. سپس یک دریچه تعویض از طریق کاتتر وارد شده و به قلب شما هدایت می شود. یک بالون ممکن است دریچه را منبسط کند ، یا برخی از دریچه ها می توانند خود را منبسط کنند. هنگامی که دریچه کاشته می شود ، پزشکان کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کنند.

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو انجمن قلب و عروق ایران اروپا و آمریکا.

تلفن نوبت دهی برای ویزیت حضوری در مطب دکتر آرزو خسروی : 02122894086

برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مصطفی شنبه ۵ شهریور ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  اینکه بنده جراحی دریجه میترال شدم وضربان دهنده دارم اصطلاح باطری وآیا شما مشاوره از طریق واتساپ دارید و مشاوره ساعتی چقدر هستش سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۵ شهریور ۱( 5 ماه پیش)
   سلام نیاز به بررسی مدارک ، نوار و معاینه هست باید حضوری تشریف بیارید
 • تصویر کاربر داود چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  عرض سلام و ادب، بنده فردی ۴۱ ساله هستم ، مدت زیادی است که سه ، چهار ساعت بعد از صرف غذا خصوصا ناهار ، در قسمت زیر دنده سمت چپ، احساس درد و گرفتگی و تا ساعتی تنگی نفس شدید دارم، و بسیار مواقع هم در موقع ورزش این حالت پیش آمده و باعث تنگی نفس میشه، ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام

   از نظر تنگی عروق قلب، نیاز به بررسی و تست ورزش دارید

 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۲ سالم هست. از سن ۱۳ سالگی با تشخیص نارسایی قلبی ارثی و افتادگی دریچه میترال داروی دیگوگسین هر روز نصف مصرف میکردم به مدت چند ماه. بعد آن فقط داروی پروپرانول ۱۰ روزانه مصرف میکردم. چند سالی هست دیه دارو مصرف نمیکنم. فقط هر ۲ سال چکاپ میدم. اخیرا علائمی مثل سرگیجه و سردرد های شدید داشتم و تپش قلب زیاد. و همچنین آسم خفیف هم دارم. دیروز رفتم دکتر. دکترم گفتن افتادگی دریچه بیشتر شده ولی خوشبختانه هرزگاهی دریچه بسته میشه و فقط پروپرانول ۱۰ تجویز کردن روزانه مصرف کنم. سوالم من اینه که به مرور زمان ممکنه دریچه گشاد بشه و وضعیت بدتر بشه؟ و راه پیشگیری چی هست غیر از کنترل استرس. خیلی ممنون از وقتی که میزارید برای پاسخگویی.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام احتمال بد تر شدن خیلی کم هست 

 • تصویر کاربر الهام جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من افتادگی دریچه میترال دارم وچند شب است موقع خواب تپش قلب دارم وضربان علت چیست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   موقع تپش نوار بگیرید 

 • تصویر کاربر سحر یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  من 30 سالمه و افتادگی دریچه میترال دارم و کم خونی مینور. از لحاظ جسمی ضعیفم و قدرت یادگیری و تمرکزم پایینه و زود خسته میشم و گاهی اوقات پیش میاد که دست و پاهام قدرتی ندارن. تپش قلب و صربان بالا در حدی که وقتی دستم رو میزارم رو قلبم به راحتی احساسش میکنم. مدتی تصمیم گرفتم از مکمل و انرژی زا استفاده کنم که دارای جینسینگ هست که قدرت ذهن رو بالا میبره اما در کنارش ضربان قلب رو هم بالا میبره خاستم بپرسم مصرف اینطور مکمل ها عوارض جدی میتونه داشته باشه یا که مقدار مصرف رو پایین بیارم اگر نه که ممنون میشم دارویی در این زمینه معرفی کنید که ضرری برام نداشته باشه.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام تست تیرویید و کم خونی فقر اهن چک کنید و برای عدم تمرکز با متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید
 • تصویر کاربر راضیه پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من از زمان حاملگی که ۹ سال پیش بود متوجه شدم مشکل دریچه میترال دارم و دکترهای زیادی رفتم و همه میگفتن مشکل مادرزادی هست و بیشتر خانمها دارن ،تا اینکه سال ۱۴۰۰ اکو تخصصی گرفتم و گفتن دریچه میترالت مشکل داره و یه مقدار خون از پشت دریچه نشتی داره حالا اکو تخصصی و آزمایش انجام دادم و براتون میفرستم که شما هم نظر بدید که باید چکار کنم تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام نارسایی دریچه دارید و فعلا عر ۶ ماه تا یکسال باید اکو انجام بدید و تحت نظر باشی
 • تصویر کاربر Mm یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من تقریبا ۸ ماه پیش به علت تنگی نفس و سرگیجه رفتم دکتر اکو و نوار قلب گرفتن دکتر گفت افتادگی دریچه میترال داری که مشکل خاصی نیست
  بعد الان ضربان قلبم و نبضم بالاست به خصوص وقتی تحرک یا ورزش میکنم ضربان قلبم به شدت میره بالا حالت تهوع شدید میگیرم و احساس میکنم سرم سبک میشه
  بیشتر اوقات هم وقتی نشسته ام بلند میشم یهو ضربان قلبم یا خیلی میره بالا یا خیلی پایین
  بعضی وقت ها هم قفسه سینم درد میگیره ک تا چند ثانیه نمیتونم کاری انجام بدم
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام حتما تست تیرویید و کم خونی بدید و هولتر ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر آرمان یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  درود خانم دکتر من درد قلب درحین فعالیت داشتم که البته با خوردن قرص پروپانول 10 ویا پکساید 5 نسبتا احساس بهبود اشتم همچنین براثر فعالیت زیاد تنگی نفس میگرفتم وپارسال اکو دادم وگزارش اکو گفت پرولاپس دریچه میترال دارم وهمینطور نارسایی دریچه میترال وبرایم++MR تشخیص دادند وEF من هم 55 بود
  این گذشت وامسال هم درگیر مسائل استرسی شدیدی بودم وامسال هم اکو دادم وبرایم بار دیگر پرولاپس دریچه میترال وهمینطور نارسایی میترال وباز ++MR وهمینطور نارسایی دریچه تریکسپد و+TRبرایم تشخیص دادند وEF من 55 تشخیص داده شد وامسال هم قلب درد وتنگی نفس درحین فعالیت داشتم ودکتر پراپونول 20 برایم تجوزیز کرد به همراه پکساید 5 که با خوردنش علائم بهبود نسبی دارم اما برای روشن شدن وضعیتم چند سوال از شما دارم
  سوال اولم این است که طبق پژوهشهای علمی ومستند چند درصد مردم جهان نارسایی ومشکل دریچه قلب دارند وآیا این درست است که اکثر مردم جهان مشکل دریچه قلب دارند آیا همچین چیزی درست است یا خیر؟ سوال دوم : این است که چند درصد مردم جهان طبق آمار مستند پرولاپس دریچه میترال دارند؟
  سوال سوم :من بیماری وسواس فکری یا OCD دارم آیا بیماری وسواس فکری من ممکن است باعث بشود که نارسایی دریچه میترال یا نارسایی دریچه تریکسپید من تشدید بشود واگر جواب مثبت است من چیکار باید بکنم؟ سوال چهارم : من دارای بیماری خستگی مزمن هم هستم آیا این بیماری ارتباطی با وضعیت دریچه قلب من دارد؟ وبرای بیماری خستگی مزمن به نظرتان چکار کنم؟
  سوال پنجم : من روزهایی که هوا از نظر آلودگی وپاکی پاک یا قابل قبول هست ورزش دوچرخه سواری انجام میدهم آیا انجام دوچرخه سواری برای من مانعی ندارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام ocd و خستگی مزمن روی دریچه اثری نداره انجام دوچرخه سواری مشکلی نداره ، سالیانه اکو انجام بدید
 • تصویر کاربر امین سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 113 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر خانم دکتر
  یک فرد سالخورده در حدود 70 ساله در حدود سه ماه میشود که هر دو شش آن آب می گیرد. این فرد در افغانستان هست در حال حاضر. در مدت این سه ماه هر هفته برای تخلیه آب شش نزد دکترشان میبردند. با داروهایی که دکتر تجویز کرده آبدهی شش راست بهبود یافته ولی آب شش چپ را هر دو روز حدود دو و نیم لیتر آب در شرایط فعلی تخلیه میکنند. دکتر بیمار میگوید که مشکل قلبی دارد و خون که پمپاژ میشود بعلت ناتوانی دریچه های قلب برگشت می خورد و داروهای قلبی و باز کننده عروق وتقویت کننده عضلات قلب و دفع ادارار برای خارج شدن آب داخل هم تجویز کردن ولی نتیجه ایی نداده است.
  چکار باید کرد خانم دکتر؟ شرایط ایشان مساعد نیست در حال حاضر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر پمپاژقلب خوبه و مشکل دریچه ها و رگهاهست باید بر اساس علایم و شرایط جهت عمل تصمیم گیری بشه
 • تصویر کاربر مهرداد چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید مدت طولانی قلیون میکشم و پشت پام ورم کرده درد میکنه چند ساله دکتر نرفتم حالا سینم چند ماهه درد میکنه این درد هی گردش داشت اول ب کتف چپ زد بعد کتف راست کروناهم گرفتم همین حالت بود تکون میخورم تیر میکشه با دست فشار میدم درد میگیره یوقتا این حالته چند روز پیش بالا اوردم حالم بد بود سرگیجه داشتم مبخام ببینم اگه حاد نیستش دکتر نرم نمیخام کار ب عمل برسه اگه راهی هست ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما مراجعه کنید

 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 187 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  پسرم ۲۰سال دارد
  سال ۹۸ در آزمایش خون تعداد پلاکت low و ۱۴۹۰۰۰بود
  مهر سال ۹۹، دوباره low و۱۴۸۰۰۰بود
  تیر ماه امسال ،۱۰۰۰۰۰ هست
  هیچ علامتی از قبیل خونریزی، یا کبودی،یا کاملا طبیعی هست
  بفرمایید به چه پزشک متخصص باید مراجعه کنم جهت بررسی.
  لازم به ذکره هیچ دکتری نگفته که مشکلی هست بلکه آزمایشگاه توصیه آزمایش مجدد داده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما به فوق تخصص خون یا هماتولوژی مراجعه کنید ، نیاز به بررسی هست
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر