بهترین متخصص آنژیوگرافی قلب

ویژگی های یک متخصص آنژیوگرافی حاذق

یک متخصص آنژیوگرافی خوب، باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد که او را نسبت به سایرین متمایز نماید. آنژیوگرافی نوعی آزمایش است که از طریق رگ ها میتوان به مشکلات قلبی بیمار پی برد. پس داشتن تخصص کافی در این زمینه بسیار مهم است. یک سری عوامل برای افزایش این تخصص حائز اهمیت می باشد.

آنژیوگرافی چیست؟

 آنژیوگرافی یک آزمایش تشخیصی است که از اشعه ایکس برای گرفتن عکس از رگ های خونی شما استفاده می کند.  یک کاتتر انعطاف پذیر طولانی از طریق جریان خون وارد می شود تا رنگ (ماده حاجب) به داخل شریان ها منتقل شود و آنها را روی اشعه ایکس قابل مشاهده کند. این آزمایش می تواند به تشخیص سکته، آنوریسم، ناهنجاری شریانی، تومور، لخته و تنگی شریانی کمک کند.

آنژیوگرافی چگونه انجام میشود؟

آنژیوگرافی قلب شبیه به اشعه ایکس کار می کند. بدن هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس ، سایه ای بر روی فیلم می اندازد، دقیقاً مانند وقتی که یک چراغ قوه را به سمت دست خود نگه می دارید و سایه ای را روی دیوار می اندازید. به طور معمول رگ های خونی شما در پرتونگاری دیده نمی شوند ، اما اضافه کردن یک رنگ (ماده حاجب) به جریان خون باعث نمایان شدن شریان ها و رگ های شما می شود. ماده حاجب حاوی ید است، ماده ای که اشعه ایکس نمی تواند از آن عبور کند.

برای انتقال ماده حاجب، یک کاتتر از شریان های در دست یا در ران پا به یکی از چهار شریان های قلب می رسند، وارد می شود. کاتتر یکی از وسایل انژیوگرافی است. پزشک به کمک مانیتور، کاتتر را در رگ های خونی هدایت می کند. دستگاه فلوروسکوپی، به نام بازوی C، یک دستگاه قوس دار است که از یک طرف اشعه ایکس تولید می کند و از طرف دیگر آنها را به عکس تبدیل می کند. کنتراست در جریان خون تزریق می شود تا رگ های خونی در مانیتور قابل مشاهده شوند. نتیجه آن، نوعی نقشه راه شریان ها است.

به طور کلی کاتتر از دو طریق به رگ های بدن وارد می شوند که بر اساس آن روش های آنژیوگرافی قلب به دو روش:

  • آنژیوگرافی قلب از طریق دست 
  • آنژیوگرافی قلب از طریق پا

تقسیم می شود.

امروزه بسیاری از مطالعات آنژیوگرافی کاتتری با روش های کم تهاجمی مانند آنژیوگرافی توموگرافی کامپیوتری (CTA) و آنژیوگرافی رزونانس مغناطیسی (MRA) که نیازی به ورود کاتتر ندارند، جایگزین شده اند. آنژیوگرافی کاتتر امکان تشخیص و درمان را هم زمان در بیمارانی که ممکن است تحت عمل جراحی یا سایر روشهای اندوواسکولار مانند آنژیوپلاستی، باز کردن آنوریسم یا قرارگیری استنت ایجاد می کند.

بهترین متخصص آنژیوگرافی

برخی از بهترین متخصصان آنژیوگرافی با مشخصاتی که یک متخصص آنژیوگرافی عالی باید داشته باشد مطابقت ندارند. اگر متخصص آنژیوگرافی مهارت و تجربه کافی را در انجام این عمل مهم دارا باشد، خطرات و عوارض آنژیوگرافی به حداقل می رسد.

پیشنهاد دکتر آرزو خسروی

خطرات آنژیوگرافی چیست؟

همچنین متخصص آنژیوگرافی خوب به شما کمک خواهد کرد که بدانید آیا برای شما آنژیو از دست بهتر است یا پا؟

آموزش بالینی پیشرفته در سایر زمینه های پزشکی

 برخی از متبحر ترین متخصصان آنژیوگرافی، در ابتدا برای یک تخصص خاص پزشکی دیگر آموزش دیده اند.  این افراد، تخصص دوم را به اتمام رسانده اند یا بیش از سال های مورد نیاز در کلینیک انفرادی پزشکی در دوره های داخلی یا اطفال شرکت کرده اند.

این متخصصان آنژیوگرافی درک کاملی از موضوعات کلینیکی در عکس های بیمار پیدا می کنند. آنها به تفسیر تصویر می پردازند و از طرف دیگر فرد را به پزشک مناسب ارجاع می دهند. آنها میخواهند بدانند چگونه بیماران را بطور خاص درمان کنند و می توانند از مهارت های خود برای بهبود رفاه بیمار استفاده کنند.  این مهارت ها بسیار نادر است. بهترین متخصصان آنژیوگرافی کسانی هستند که عمیق تر از سایرین به مسائل بالینی می پردازند.

رگ های اصلی ورود کاتتر آنژیوگرافی

دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص آنژیوگرافی در تهران

دکتر آرزو خسروی، فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و متخصص آنژیوگرافی با سال ها تجربه پزشکی در بهترین بیمارستان های تهران، یکی از بهترین پزشکان متخصص قلب و عروق و آنژیوگرافی به خصوص برای خانم ها می باشد. جهت ارتباط با دکتر آرزو خسروی می توانید از راه های زیر استفاده نمایید.


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب کلیک کنید.


امتیاز به این مطلب :

جهت درج امتیاز بر روی ستاره کلیک کنید

امتیاز متوسط 0 / 5. امتیاز شما: 0

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده ! اولین نفر باشید.

مطب دکتر آرزو خسرو متخصص قلب و عروق

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

دکتر آرزو خسروی از برجسته ترین متخصصین قلب و عروق در تهران و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تهران می باشند. دکتر خسروی، عضو انجمن اکوکاردیوگرافی ایران، اروپا و آمریکا در زمینه انجام انواع تست قلب، انواع اکوکاردیو گرافی برای خانم ها و آقایان محترم آماده ویزیت بیماران عزیز در مطب و بیمارستان های طرف قرارداد می باشد.

اشتراک گذاری :

مقالات اکو