متخصص قلب در تهران

ویژگی های یک متخصص آنژیوگرافی حاذق

یک متخصص آنژیوگرافی خوب، باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد که او را نسبت به سایرین متمایز نماید. آنژیوگرافی نوعی آزمایش است که از طریق رگ ها میتوان به مشکلات قلبی بیمار پی برد. پس داشتن تخصص کافی در این زمینه بسیار مهم است. یک سری عوامل برای افزایش این تخصص حائز اهمیت می باشد.

آنژیوگرافی چیست؟

 آنژیوگرافی یک آزمایش تشخیصی است که از اشعه ایکس برای گرفتن عکس از رگ های خونی شما استفاده می کند.  یک کاتتر انعطاف پذیر طولانی از طریق جریان خون وارد می شود تا رنگ (ماده حاجب) به داخل شریان ها منتقل شود و آنها را روی اشعه ایکس قابل مشاهده کند.  این آزمایش می تواند به تشخیص سکته، آنوریسم، ناهنجاری شریانی، تومور، لخته و تنگی شریانی کمک کند.

آنژیوگرافی چگونه انجام میشود؟

آنژیوگرافی قلب شبیه به اشعه ایکس کار می کند. بدن هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس ، سایه ای بر روی فیلم می اندازد، دقیقاً مانند وقتی که یک چراغ قوه را به سمت دست خود نگه می دارید و سایه ای را روی دیوار می اندازید. به طور معمول رگ های خونی شما در پرتونگاری دیده نمی شوند ، اما اضافه کردن یک رنگ (ماده حاجب) به جریان خون باعث نمایان شدن شریان ها و رگ های شما می شود. ماده حاجب حاوی ید است، ماده ای که اشعه ایکس نمی تواند از آن عبور کند.

برای انتقال ماده حاجب، یک کاتتر از شریان های در دست یا در ران پا به یکی از چهار شریان های قلب می رسند، وارد می شود. کاتتر یکی از وسایل انژیوگرافی است. پزشک به کمک مانیتور، کاتتر را در رگ های خونی هدایت می کند. دستگاه فلوروسکوپی، به نام بازوی C، یک دستگاه قوس دار است که از یک طرف اشعه ایکس تولید می کند و از طرف دیگر آنها را به عکس تبدیل می کند. کنتراست در جریان خون تزریق می شود تا رگ های خونی در مانیتور قابل مشاهده شوند. نتیجه آن، نوعی نقشه راه شریان ها است.

به طور کلی کاتتر از دو طریق به رگ های بدن وارد می شوند که بر اساس آن روش های آنژیوگرافی قلب به دو روش:

 • آنژیوگرافی قلب از طریق دست 
 • آنژیوگرافی قلب از طریق پا

تقسیم می شود.

امروزه بسیاری از مطالعات آنژیوگرافی کاتتری با روش های کم تهاجمی مانند آنژیوگرافی توموگرافی کامپیوتری (CTA) و آنژیوگرافی رزونانس مغناطیسی (MRA) که نیازی به ورود کاتتر ندارند، جایگزین شده اند. آنژیوگرافی کاتتر امکان تشخیص و درمان را هم زمان در بیمارانی که ممکن است تحت عمل جراحی یا سایر روشهای اندوواسکولار مانند آنژیوپلاستی، باز کردن آنوریسم یا قرارگیری استنت ایجاد می کند.

بهترین متخصص آنژیوگرافی

برخی از بهترین متخصصان آنژیوگرافی با تصویری کلیشه ای که باید یک متخصص آنژیوگرافی عالی داشته باشد مطابقت ندارند.  به عنوان مثال ، شما فکر می کنید که این افراد باید با تکنولوژی آشنا باشند . در حقیقت ، گاهی برعکس است.  برخی از بهترین متخصصان آنژیوگرافی، افرادی هستند که حتی قادر به ایجاد رمزعبور ایمیل خود نیستند. اگر متخصص آنژیوگرافی شما مهارت و تجربه کافی را داشته باشد، خطرات و عوارض آنژیوگرافی به حداقل می رسد.

پیشنهاد دکتر آرزو خسروی

خطرات آنژیوگرافی چیست؟

همچنین متخصص آنژیوگرافی خوب به شما کمک خواهد کرد که بدانید آیا برای شما آنژیو از دست بهتر است یا پا؟

آموزش بالینی پیشرفته در سایر زمینه های پزشکی

 برخی از باورنکردنی ترین متخصصان آنژیوگرافی، در ابتدا برای یک تخصص خاص پزشکی دیگرآموزش دیده اند.  این افراد، تخصص دوم را به اتمام رسانده اند یا بیش از سال های مورد نیاز در کلینیک انفرادی  پزشکی در دوره های داخلی یا اطفال شرکت کرده اند.

این متخصصان آنژیوگرافی درک کاملی از موضوعات کلینیکی در عکس های بیمار پیدا می کنند.  آنها به تفسیر تصویر می پردازند و از طرف دیگر فرد را به پزشک مناسب ارجاع می دهند. آنها میخواهند بدانند چگونه بیماران را بطور خاص کنترل کنند و می توانند از مهارت های خود برای بهبود رفاه بیمار استفاده کنند.  این مهارت ها بسیار نادر است. بهترین متخصصان آنژیوگرافی کسانی هستند که عمیق تر از سایرین به مسائل بالینی می پردازند.

چگونه یک متخصص خوب آنژیوگرافی شویم؟

فقط به تعبیر تصاویر متمرکز نشوید. به سابقه بالینی بیشتر مراجعه کنید.  همه چیز را راجع به موجودیت بیماری بخوانید. حقایقی را پیدا کنید که از نظر بالینی با مراقبت از بیمار مرتبط باشد. همیشه به مواردی که ممکن است ارتباطی با پرونده شما داشته باشد نگاه کنید. در مورد هیچ یک از موارد تصویربرداری خود تنبلی نکنید.

 مهارت های باور نکردنی سازمان یافته

متخصص آنژیوگرافی های دارای مهارت های سازمان یافته تمایل دارند همه بیماران جالبی را که تاکنون دیده اند، پیگیری کنند. آن ها از این اطلاعات برای کمک به تفسیر تصاویر و برون یابی اطلاعات به پرونده های بیماران دیگر استفاده می کنند. می توانید از آنها درمورد پرونده ای که احتمالاً یک سال پیش دیده اند بپرسید و می توانند به پرونده های مکتوب و یا ذهنی خود بروند و آن را پیدا کنند. تمام این اطلاعات برای بهبود مراقبت از بیمار استفاده می شود.

بهترین متخصص آنژیوگرافی شوید

اجازه ندهید افرادی که همیشه شکایت می کنند شما را پایین بیاورند.  مسیر خود را پیدا کنید و بدانید که به چه چیزی علاقه مند هستید.  به افراد منفی نگر توجه نکنید ، زیرا این افراد تمایل به موفقیت دیگران ندارند.  افرادی که عاشق تخصص خود هستند ، تمایل دارند در آنچه انجام می دهند بسیار عالی باشند.  بنابراین ، علایق و اشتیاق خود را پیدا کنید و تا آخر با آن همراه باشید.

هزینه آنژیوگرافی قلب را منصفانه بیان کنید

برای اینکه بتوانید اعتماد بیمار خود را جلب کنید، باید هزینه های منصفانه ای را به بیمار پیشنهاد کنید. در صورتی که بیمار به درمان دیگری غیر از آنژیوگرافی نیاز دارد، پیش از شروع درمان، راجع به هزینه ها با وی صحبت کنید. هزینه آنژیوگرافی را بر اساس نوع بیماری و نوع دستگاه مورد استفاده تعیین کنید و تا جای ممکن بیمار را در استفاده از بیمه های درمانی کمک کنید.

ویژگی های یک دستیار آنژیوگرافی باتجربه

همیشه بیماران جالب خود را پیگیری کنید.  از مواردی که می بینید عکس بگیرید. یک یادداشت کتبی یا آنلاین از آنچه آموخته اید، حفظ کنید. تمام این مهارت های سازمان یافته هنگامی که دستیاری خود را تمام کنید، مفید واقع می شوند.

رگ های اصلی ورود کاتتر آنژیوگرافی

تمرکز مداوم

 برخی از بهترین متخصص آنژیوگرافی ها، تمرکز تک ذهنیتی دارند که به آنها امکان می دهد مواردی را مطالعه کنند، تحقیق کنند یا با چنان دقت تدریس کنند که  بهترین در آن زمینه ها هستند. حواسشان با اتفاقات روزانه پرت نمی شود.  آنها فقط روی کار خود تمرکز می کنند. این متخصص آنژیوگرافی ها چیزی را اشتباه نمی کنند. آنها خطا و اشتباه بسیار کمی در گزارشات خود دارند.

تمرکز بر روی فعالیت های روزانه

از کارهایی که همیشه انجام می دهید آگاهی داشته باشید. مکالمات و حواس پرتی ها را هنگام نشستن یا ایستادن برای خواندن موارد متعدد به حداقل برسانید.  بیمار باید مهمترین و مهمترین چیز در دستور کار روز شما باشد. متخصصان آنژیوگرافی برای کمک به مردم!

 اشتیاق برای یادگیری و حفظ علاقه علمی

 سرانجام، بهترین متخصصان آنژیوگرافی، مأموریتی برای تدریس، تحقیق و یادگیری دارند.  آنها از هر دقیقه از این مراحل لذت می برند و شور و اشتیاق خود را به دیگران در این تخصص منتقل می کنند.  اشتیاق آنها دیگران را نیز ترغیب می کنند . آن ها یک نژاد بسیار نادر هستند و به رفع مشکل پزشکان سوخته از طریق تدریس و شخصیت کمک می کنند. این متخصصان آنژیوگرافی نه به دلیل مجبور بودن بلکه به دلیل لذت بردن از آنژیوگرافی، یک قدم فراتر بر می دارند.

دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص آنژیوگرافی در تهران

دکتر آرزو خسروی، فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و متخصص آنژیوگرافی با سال ها تجربه پزشکی در بهترین بیمارستان های تهران، یکی از بهترین پزشکان متخصص قلب و عروق و آنژیوگرافی به خصوص برای خانم ها می باشد. جهت ارتباط با دکتر آرزو خسروی می توانید از راه های زیر استفاده نمایید.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  مادرم یک ماهه سی آی بی جی شده آسپرین .....مصرف می‌کنه تازگیا دیدم چشم راستش قرمز شده وکمی کوچیکتر از اون یکی چشمش شده ،خواستم بپرسم دلیلش چی می‌تونه باشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام به چشم پزشک مراجعه شود 

 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر، روز بخیر. آیا قرص مکمل کاردیو ایس برای افراد سالم و هیچ بیماری قلبی ندارد هم قابل استفاده است و عوارض ندارد؟ با احترام
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام مشکلی نداره
 • تصویر کاربر جواد جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر، ببخشید من بیمه تکمیلی دی هستم و چندروزه بخاطر درد قفسه سینه تو بیمارستان بستری هستم که با نوارقلب تشخیص دادن سکته قلبیه،۶سال پیش هم همین اتفاق افتاد و ازتهران برام فنر گذاشتن، با بیمه دی هزینه هرشب در آنژیوگرافی و هزینه فنر با دستمزد چقدره؟هزینه آزادش چقدره؟ چون قبلا تو بیمارستان لواسانی تامین اجتماعی رایگان برام انجام دادن.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام این اطلاعات را باید از حساب داری بیمارستان بپرسید
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 275 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من ۵۷ سال سن دارم مدت ۲ ماه است که من با کوچکترین فعالیت بدنی دچار نفس تنگی. می شوم همچنین گاهی اوقات بالای قفسه سینه ام سمت راستم درد دارد البته بصورت مداوم نیست
  همچنین خیلی کج خلق و عصبی شدم
  لطفا راهنمایی بفرمایید چه درمانی باید انجام بدهم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام با توجه به علایم حتما نیاز به اکو و بررسی قلبی هست به متخصث قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر داود جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 263 مشاهده پرسش
  با سلام،آیا با پرولاپس دریچه میترال همراه با (++)MR وTRIVTAL TRو(+)MILD PIمیتونم تو کمیسیون پزشکی بیمارستان بقیه الله(عج) با توجه به اینکه 49سال دارم از ادامه خدمت معاف بشوم؟ تصویر نتایج اکو را هم ارسال میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ، من از شرایط معافیت خدمت اطلاعی ندارم
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر