متخصص قلب در تهران

بهترین زمان مصرف قرص اکسابین یاریواروکسابان و عوارض آن؟ دکتر خسروی متخصص قلب

قرص ریواروکسابان یا زالربان که برای جلوگیری از ایجاد لخته خون مورد استفاده قرار میگیرد .در ایران با نام های تجاری آکسابین (axabin)، زالربان (شرکت عبیدی)، زارلتو ، کلاتوور در سه دوز 10، 15 و 20 میلی گرم وجود دارد. بسیاری از بیماران قلبی با تایید متخصص قلب و عروق می توانند آن را جایگزین  وارفارین کنند.

قرص ریواروکسابان برای جلوگیری از تشکیل لخته های خون به دلیل ضربان قلب نامنظم (فیبریلاسیون دهلیزی) یا بعد از جراحی تعویض مفصل ران یا زانو استفاده می شود. این دارو همچنین برای جلوگیری از تشکیل لخته خون در بیماران پر خطر استفاده می شود.

موارد استفاده قرص ریواروکسابان (زالربان)

ریواروکسابان برای جلوگیری از تشکیل لخته استفاده می شود، لخته ای که در اثر بعضی از بی نظمی های قلبی یا بعد از جراحی زانو یا لگن به وجود می آید. همچنین برای درمان لخته ی خون (مانند ترومبوز ورید های عمقی یا آمبولی ریوی) و جلوگیری از تشکیل مجدد لخته استفاده می شود. ریواروکسابان یک داروی ضد لخته بوده که نوعی پروتئین انعقادی خاصی را مسدود می کند.

بهترین زمان مصرف قرص ریواروکسابان (زالربان)

 

 • قبل از استفاده از قرص ریواروکسابان دستور استفاده از آن که توسط داروساز به شما داده می شود را مطالعه کنید. اگر سوالی برای شما به وجود آمد، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

 

 • قرص ریواروکسابان خوراکی را به گونه ای که پزشکان توصیه کرده مصرف کنید. اگر از این دارو برای جلوگیری از ایجاد لخته بعد از جراحی زانو یا لگن استفاده میکنید، معمولا مقدار مصرف روزی یک بار میباشد. اگر از این دارو برای جلوگیری از سکته ی مغزی یا جلوگیری از ایجاد لخته ی خون که ممکن است در اثر بی نظمی قلب به وجود آید استفاده میکنید، مقدار مصرف روزی یک بار همراه با وعده ی شبانه می باشد. اگر از ریواروکسابان برای درمان لخته ی خون استفاده می کنید، مقدار مصرفی روزی دو بار در سه هفته ی اول، و بعد از آن روزی یک بار میباشد. مراقب باشید که از دستور پزشکتان پیروی میکنید. مقدار مصرف دارو را افزایش ندهید، بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نکنید و بدون توصیه ی پزشک خودتان دارو را قطع نکنید.

 

 • ممکن است قرص های 10 میلی گرمی ریواروکسابان همراه با یا بدون غذا مصرف شود. قرص های 15 میلی گرمی باید همراه با غذا مصرف شوند. اگر در مورد مصرف ریواروکسابان هر سوالی برای شما ایجاد شد، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

 

 • اگر نمی توانید دارو را ببلعید، قرص را خرد کنید و همراه با آب سیب بخورید. این کار را فقط برای مصرف همان لحظه انجام دهید.

 

 • اگر شما از طریق لوله ی وارد شده به معده قرص را مصرف میکنید، از پزشک خود بپرسید که چگونه این کار را انجام دهید.

 

 • مقدار و طول درمان شما برپایه ی شرایط پزشکی و پاسخ شما به درمان میباشد.

 

 • قرص ریواروکسابان را منظم مصرف کنید تا بهترین اثر درمانی را داشته باشد. برای یادآوری بهتر، دارو را هر روز سر ساعت منظمی مصرف کنید.

 

عوارض قرص ریواروکسابان

عوارض قرص اکسابین چیست؟ ریواروکسابان بانام تجاری زارلتو Xarelto ، آکسابین، زالربان کلاتوور نوعی ترکیب ضد انعقاد خون است که مانع از انعقاد خون می‌شود.

این دارو دارای برخی عوارض جانبی نیز است. کبودی و خونریزی‌های خفیف در مواردی ممکن است اتفاق افتد. درصورتی‌که این علائم تشدید شد باید به پزشک مراجعه شود. باید همواره به خاطر داشت که پزشک این دارو را برای بهره‌مندی از فواید آن تجویز می‌کند و در بسیاری از افراد مصرف این دارو با هیچ‌گونه عوارض جانبی همراه نیست.

در صورت تأثیر دارو بر روند انعقاد خون این دارو ممکن موجب خونریزی در فرد گردد. در صورت مشاهده علائم خونریزی شدید از قبیل درد و ورم غیرطبیعی، احساس خارش، خونریزی طولانی لثه، خونریزی دائم و موقت بینی، قاعدگی‌های دردناک و طولانی، سیاه یا صورتی بودن رنگ ادرار، استفراغ خونی، سردرد شدید، سرگیجه، احساس ضعف و خستگی، مدفوع خونی و سیاه و مشکل در بلع غذا باید به پزشک مراجعه کرد.

عوارض قرص پروپرانولول چیست

عوارض قطع ناگهانی قرص زالربان یا ریواروکسابان

قرص زالربان (ریواروکسابان) اعتیاد آور نیست، اما قطع ناگهانی آن می تواند مشکلاتی مانند خطر ایجاد لخته خون، خونریزی و یا حتی مرگ را افزایش دهد.

زالربان (ریواروکسابان) و کرونا

یکی از عوارض بیماری کرونا لخته شدن خون و سکته قلبی می باشد. در طی آزمایشاتی در آمریکا پزشکان برای بیمارانی که در اثر کرونا بستری شده بودند و مشکل قلبی نیز داشتند قرص زالربان یا ریواروکسابان تجویز کردند. اکثر این بیماران با مصرف این قرص دچار لخته شدم خون یا سکته قلبی نشدند. از این رو بسیاری از پزشکان برای بهبود یافتگان بیماری کرونا قرص زالربان یا همان ریواروکسابان تجویز می کنند که زا عوارض سکته قلبی و لخته شدن خون در امان بمانند.

احتیاط ها درباره داروی ریواروکسابان

 • قبل از مصرف ریواروکسابان، اگر به این دارو یا هر داروی دیگر حساسیت دارید، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
 • این دارو می تواند حاوی عناصر غیرفعالی باشد که میتوانند سبب واکنش های حساسیتی یا مشکلات دیگری شوند. با داروساز خود برای اطلاعات بیشتر صحبت کنید.
 • قبل از استفاده از این دارو، سابقه ی پزشکیتان را به پرشک خود بگویید، مخوصا اگر دچار بیماری کبدی، بیماری کلیوی، مشکلات خونریزی دهنده (مانند خونریزی دستگاه گوارشی، خونریزی مغزی)، سکته مغزی، جراحی یا جراحت اخیر، بیماری های خونی (مانند کم خونی، هموفیلی، ترومبوسیتوپنی)، مشکل خاص چشمی، مشکلات ارثی آنزیمی (مانند عدم تحمل گالاکتوز، کمبود لاکتاز، مشکلات متابولیسم گلوکز و گالاکتوز) هستید.
 • مهم است که به پزشک یا دندان پزشک خود بگویید که از ریواروکسابان استفاده میکنید. قبل از جراحی یا هر گونه اقدام پزشکی یا دندان پزشکی دیگر، به پزشک یا دندان پزشک خود بگویید که از این دارو استفاده میکنید.
 • این دارو ممکن است باعث خونریزی معده شود. استفاده ی روزانه از الکل در طی استفاده از این دارو، خطر خونریزی ار معده را افزایش میدهد. استفاده از الکل را محدود کنید. از پزشک یا داروساز خود بپرسید که تا چه اندازه مصرف الکل برای شما بی خطر است.
 • این دارو می تواند باعث ایجاد خونریزی شود. برای کاهش احتمال برش، کبودی یا جراحت از وسایل تیز و برنده مانند ریش تراش یا ناخن گیر با احتیاط استفاده کنید. برای تراشیدن ریش خود از ماشین برقی و برای مسواک زدن از مسواک نرم استفاده کنید. از فعالیت هایی مانند ورزش های درگیرانه اجتناب کنید. اگر دچار جراحت شدید، مخصوصا اگر دچار ضربه به سر شدید، سریعا با پزشک خود تماس بگیرید. پزشکتان شما را به دلیل امکان به وجود آمدن خونریزی مخفی که میتواند خطرناک باشد ارزیابی و معاینه میکند.
 • اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. در طی بارداری، این دارو فقط زمانی استفاده میشود که استفاده از آن کاملا لازم باشد. قبل از استفاده از دارو با پزشک خود درمورد فواید و عوارض دارو صحبت کنید.
 • قرص زالربان در شیردهی: انتقال این دارو از طریق شیردهی به کودک کاملا مشخص نیست، قبل از شیردهی به کودک خود با پزشکتان مشورت کنید.

تداخلات دارویی 

تداخلات دارویی ممکن است عملکرد دارو را تغییر دهد یا خطر به وجود آمدن عوارض جانبی خطرناک آن را افزایش دهد.

این مقاله شامل تمام تداخلات احتمالی دارو نمی باشد. لیست کاملی از تمام داروهایی که مصرف می کنید تهیه کنید (شامل تمام داروهای بدون نسخه و تجویزی و داروهای گیاهی) و آن را به پزشک خود ارائه دهید. بدون تایید پزشکتان دارو را شروع یا تمام نکنید یا مقدار مصرفی آن را تغییر ندهید.

بعضی از داروهایی که می توانند با این دارو تداخل داشته باشند شامل: میفه پریستون، بعضی از داروهای ضد افسردگی (مانند فلوکستین و ونلافکسین) می باشند.

داروهای دیگر می توانند در دفع ریواروکسابان تاثیر بگذارند، همچنین میتوانند روی عملکرد این دارو تاثرگذار باشند. مثال این داروها:

کوبیسیستانت، کانیواپتان، بعضی از داروهای ضد قارچی (مانند ایتراکونازول، کتوکونازول، پاساکونازولریفامپین، داروهای HIV (مانند لوپیناویر، روتیناویر)، داروهای ضد تشنج (مانند پاربامازپین، فنی توئین، فنوباربیتال) و بعضی از دیگر داروها.

در صورت استفاده ی همزمان از آسپرین با این دارو خطر خونریزی در فرد افزایش می یابد. هرچند اگر پزشک شما مقدار کمی آسپرین برای جلوگیری از حمله ی قلبی یا سکته ی مغزی برای شما تجویز کرده است.


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت دریافت نوبت ویزیت با مطب تماس بگیرید.

برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر یاسر۳۷ساله شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام،پایدار باشین
  دکتر غلظت خون دارم گاهی آسپرین مصرف میکنم میشه اکسابین۲/۵جایگزین کنم،؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش)

   خیر 

 • تصویر کاربر حسین جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید من حدود ۴۰روزی میشه قرص بیزوپرولول ۲.۵مصرف میکنم برای تپش قلب وفشارخون میخواستم بدون دوره دارو تموم شد چطوری مصرف دارو قط کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
  به دکتر دسترسی نداررم ۲۴ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش)
   سلام اگر فسار خون هم داشتید دهرو را نباید قطع کنید
 • تصویر کاربر فرشته چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من ۴۹سالمه شش ماه پیش عمل زانو و لگن انجام دادم دکتر برام آسپرین تجویز کرد دو هفته بعد جراحی آمبولی شدم ....پزشک برام ریوارآکسابین داد روزی دو تا تا ۵ماه و نیم الان یک هفته س ریوارآکسابین ۲۰روزی یکی بعد ناهار گفتن بخورم چند روزه سردرد و حالت تهوع دارم آیا بخاطر قرص هست؟ بعد عمل کم خونی گرفتم قرص آهن هم میخورم بی زحمت راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش)
   سلام نیاز به بررسی ببشتر هست ممکنه مربوط باشه
 • تصویر کاربر الهه چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  باسلام خانم دکتر من سه هفته بود که پام ورم کردش رفتم دکتر قلب اکو ونوارقلب گرفتند گفت بایدسریع بستری بشی من ۵ روزبیمارستان بستری شدم وبعددکتر بهم دارو ریکسوان ۱۵ و۲۰ روبهم تجویز کردش امدم خونه بازم پام ورم داره وقفسه سینه ام هم دچار لخته خون شده بود که امپول بادستگاه سیتسکن زدن ولی الان هنوز درددارم توناحیه سینه ام وپام ویک سوال دیگه من باید راه بروم یانه استراحت کنم وقیلیون میوه ای هم میکشم کم بکشم یاضرر داره وبعضی موقع ازقرص متادون ۲۰ نصف شومیخورم بااین دارو که الان دادن بهم مشکل نداره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش)
   سلام حتما دارو را مرتب مصرف کنید تداخلی با متادون نداره قلیون ضرر داره حتما تحت نظر پزشک باشید
 • تصویر کاربر ملیحه سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام و روز بخیر خانم دکتر عزیز
  . صادقیان هستم دیروز خدمت رسیدم و لیست داروهای مصرفی روزانه را به اطلاع شما رساندم . شما فرمودید سلوکسیب را قطع کنم . از امروز صبح دردی در تمام طول دستگاه کوارش از مری و معده و.... حس میکنم . نگرانم کرده آیا ارتباطی به قطع سلوکسیب دارد ؟
  و آیا می توانم ملوکسیکام 7/5 را جایگزین سلوکسیب کنم ؟ یا عوارض این هم مشابه سلوکسیب است ؟و اصولا چه دارویی را جانشینش کنم چون 5 سال است که مصرف میکنم ؟
  تشکر از عنایت و توجه شما
  صادقیان
  تشکر از عنایت و توجه خانم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش)

   سلام ارتباطی به قطع سلکسیب نداره.استامینوفن بخورین.ملوکسیکام روی قلب اثری نداره ولی روی معده و کلیه اثرات منفی میذاره

 • تصویر کاربر کاظم سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  من هموفیلی هستم ازاین قرص استفاده کنم مشکلی خو ندارداکسابین ۲/۵ضررندارد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر مشکل کبد و کلیه و پلاکت ندارید منعی نداره
 • تصویر کاربر عبداله سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما پزشکان محترم، بنده پنج ماه پیش دچار لخته خون در قسمت ساق و ماهیچه پا شدم چهار روز بیمارستان بستری بودم آلان قرص ریواراکسابان 20 مصرف میکنم روزانه یک عدد
  متاسفانه مدتی است که در شبانه روز پنج شش مرتبه تاری دید میگیرم و بعد انگار مغز سرم سرد و گرم میکند حالت گیج کنندگی بهم دست میده طوری که انگار مغزم خالی میشه در ضمن انگشتان همون پای راستم که لخته شده بود بعداز گذشت پنج ماه هنوز بی حس هستش البته نه به شدت ماههای اول و دوم ولی هنوز یک مقدار یی حسه
  بیشتر وقتی که می‌نشینم در خانه جلوی چشمام تار میشه و همون حالت سرد و گرمی تو سرم رو حس میکنم ولی در حالت ایستاده نه ، اکو قلب هم گرفتم دکتر خیلی راضی بود گفت مشکوک به آمبولی بود ولی خدارو شکر منفی بود و اکو بنده مشکلی نداشت

  می‌خوام بیینم این حالتهای مثل حمله مغزی و تا حدی دردناک آیا برای مصرف قرص ریواراکسابانه یا نه هنوز خونم غلیظه,؟ در ضمن قرض آسپرین هم روزانه یک عدد مصرف می کنم،، با تشکر از صبر و شکیبایی شما ممنون و سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر اسدي شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  خانم دكتر مادرم ١٢روزه كرونا گرفتند ١٥تا٢٠درصد درگيري ريه داشتند كه رمدسيور تجويز كردند كه هر روز همراه با دگزا و انوكساپارين ميزدن ديروز دوز آخرشون بود
  دكتر گفتند از فرداي دوز آخر تا١٠روز روزي يك عدد ريواروكسابان و نصف پردنيزولون مصرف شود
  ميخواستم از شما بپرسم خطر خونريزي براشون ايجاد نميشه؟
  به نظر شما بخورند ريواروكسابان؟
  مادرم واريس هم دارند
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام بله مصرف کنن

 • تصویر کاربر الی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  سلام.من کرونا داشتم و در حال مصرف زالربان برای پروفیلاکسی هستم.الان پریودم چکارکنم دارو را قطعکنم؟الان ۱۸ روز از کرونا گرفتنم میگذره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   اگر خونریزی زیاد دارید قطع کنید

 • تصویر کاربر معصومه چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب...ببخشید خانم دکتر برای بیماری که تازه دو تا استند گذاشته و پلاویکس و آسپرین ۸۰ کانادایی و نیتروکاردین هم استفاده میکنه و قرص لانوکسین نصف ظهر و کارودیلول نصف صبح و نصف شب استفاده میکنه مصرف آکسابین ضرورت داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام بسته به این هست که علت مصرف اکسابین چیست ؟ اگر علت خاصی مثل ریتم AFیا لخته باشه ضرورت داره ولی بقیه داروها باید تنظیم بشه
 • تصویر کاربر ج.ج چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی خانم دکتر من نزدیک به دو ماه سمت چپ قفسه سینه م درد میکنه درد ثابت نیست بعضی مواقع پایین قفسه سینه درد دارم بعضی وقتابا لای سینه درد دارم احساس سوزش دارم ،چند روزپیش ب دکتر قلب مراجعه کردم نوار قلب واکو ک ازم گرفت گفتش یکی از رگات خون بهش نمیرسه سریع تست ورزش بده،تست دادم گفتش تست خوبه دارو پنتومید ۲۰ ولیبرو سی بهم داد ،استفاده کردم درد رودارم،گفت اگ تا یک هفته خوب نشدی بیا پبشم تا خوبت کنم لطفا راهنمای کنید ،باتشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام، اطلاع از سنتون و علایم خطر مثل قند چربی ، فشار خون ، سیگار و سابقه بیماری قلبی در خانواده برای تشخیص مهم هست ، اگر سن زیر ۳۰ سال دارید ، بعیده مشکل قلبی باشه ، تست ویتامین دی بدید
 • تصویر کاربر آیلا شنبه ۱ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 241 مشاهده پرسش
  با سلام مادرم ۷۰ ساله دیابتی که پنج هفته قبل به علت ابتلا به کرونا دی دایمر ۷۵۰۰ داشتند پنج دوز انوکساپارین ۴۰ میلی دریافت کردند دی دایمر به ۱۳۰۰ رسید سپس ریواروکسابان ۲/۵ شروع شد که بعد از ۱۲ روز دوباره دی دایمر ۱۷۰۰ شد اکو قلب و سونو داپلر انجام شد که نرمال بود با این حال ریواروکسابان ۱۰ میلی شروع شد امروز روز ۱۲ هست در ساق پاها اکیموز دیده میشود به نظرتون ادامه قرص خطر خونریزی ندارد؟ ازمایشها ۱۳ روز قبل همگی بجز دی دایمر نرما بود و حداکثر پی دایمر این ازمایشگاه ۸۵۰ میباشد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام البته اکیموز ها خیلی کم هست ولی میتوان ریواروکسابان را عوض کرد و دارویی با ریسک خونریزی کمتری داد ، البته اگر امبولی ریه داشتند مقدار دارو کافی نیست ، برای رد امبولی باید سی تی انژیو انجام میشد ، داپلر منفی به تنهایی رد کننده نیست
 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 270 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت بخیر
  من ۲۳ سالمه و چند وقتیه درد شدیدی در قفسه سینم احساس میکنم گاهی انقدر شدیده که حتی از درد ضربان رگهای سرم رو هم حس میکنم و درد کل قفسه سینمو میگیره جدیدا انگار زیر جناغم خیلی میسوزه و درد میگیره و حتی با تغییر حالت بهتر نمیشه انگار یکی سیخ داغ فرو میکنه تو قفسه سینم قبلا هم یکمی تریگلیسیریدم بالا بوده الان نمیدونم چجوریه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر نوار و اکو انجام ندادید باید انجام بدید اگر ، اونها طبیعی بود ممکنه مربوط به دستگاه گوارش باشه
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 614 مشاهده پرسش
  سلام ب دستور پزشک برای درمان لخته روزی دوعدد زالربان ۱۵ب مدت سه هفته مصرف میکنم و ب دکتر مراجعه کردم و زالربان ۱۵روزی یک عدد بمن تجویز کردن.دوروزه من روزی یک عدد میخورم و یکم چشم دچار ورم شده دلیلش چی میتونه باشه ؟
  و زالربان ۱۵روزی یک عدد مشکل ایجاد نمیکنه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام
   عارضه زالربان خونريزي هست نه ورم و به نظر نميرسه مربوط به دارو باشه ، ولي اگه از ناحيه چشم مشكلي دارين به چشم پزشك مراجعه كنيد، دوز دارو هم بر اساس نوع بيماري تعيين ميشه

 • تصویر کاربر معصومه چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت خانم دکتر عزیز
  سوالم از شما این بود که چطور میتونم با وجود خوردن قرص آکسابین و محدودیتهایی که برام از نظر تغذیه وجود داره از بدن سالم و خوبی برخوردار باشم . لاغر نشم و بتونم مواد مورد نیاز رو به بدنم برسونم از زمانی که این قرص رو میخورم خیلی لاغر شدم و این منو خیلی اذیت میکنه چن قدبلند هم هستم با تشکر فراوان و سلامتی برای همه پزشکان کشورم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام

    اكسابين سبب كاهش وزن نميشه خيلي هم محدوديت غذايي شديد نميخواد.

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  مادرم دریچه قلب فلزی کار گذاشتن و inr ایشون طبق دستور پزشک 3 تا 3/5
  باید باشه سؤالم اینه اگه ای ان ار کم و زیاد شد چقدر طول میکشه تا باخورن قرص وارفارین میزان inr کم یا زیاد بشه
  مثلا وقتی مشاهده کردیم inr بجای 3 دو هست
  یا وقتی.میخوایم.بریم دندونپزشکی و قراره از 3/5 به 2/5 تقلیل بدیم چند روز باید قرص قطع بشه
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام شما در اين زمينه بايد با پزشك مشورت كنيد و تغيير دارو نياز به تجربه كافي در اين زمينه داره .
   براي دندانپزشكي كه موضوع پيچيده تر هست وحتي بعضي موارد نياز به بستري و تجويز انتي بيوتيك هم هست.
 • تصویر کاربر م.خ یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 328 مشاهده پرسش
  با سلام.
  بنده برای بارداری اقدام کردم چون فشارم بالا بود (۱۸ روی ۱۲) دکترم بهم گفت باید از دکتر قلب اجازه بگیرم که دکتر قلب نوار قلب گرفت خوب بود و اکو هم کرد که گفتند قلبم بزرگه. بهم دارو دادند و منو ارجاع دادند به دکتر غدد. به نظر شما با توجه به پیوستهایی که برایتان ارسال کردم وضعیت قلب بنده خطرناک هست
  من ۴۱ سال دارم و شاغل هستم و یک پسر ۱۰ ساله دارم. خیلی فکرم درگیر این مساله است ایا قابل درمان هست یا خیر؟ چون در نت که سرچ می کردم امیدی نداشتند. به نظر شما چکار کنم.ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام مشخص نكرديد كه ايا بارداريد يا تصميم بارداري داريد؟ فشارتون پس از مصرف دارو بايد چك بشه و اگه كنترل نيست دارو تعويض بشه، هولتر فشار هم كمك كننده است. در مورد اكو تصاوير ارسالي گويا نيست و من متوجه نشدم چرا به دكتر غدد ارجاع شديد ! در مجموع بايد تحت نظر براي كنترل فشار باشيد و بيماري تنگي رگ ائورت هم بايد رد بشه با معاينه و انجام اكو تخصصي
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام مشخص نكرديد كه ايا بارداريد يا تصميم بارداري داريد؟ فشارتون پس از مصرف دارو بايد چك بشه و اگه كنترل نيست دارو تعويض بشه، هولتر فشار هم كمك كننده است. در مورد اكو تصاوير ارسالي گويا نيست و من متوجه نشدم چرا به دكتر غدد ارجاع شديد ! در مجموع بايد تحت نظر براي كنترل فشار باشيد و بيماري تنگي رگ ائورت هم بايد رد بشه با معاينه و انجام اكو تخصصي
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر