متخصص قلب در تهران

از دکتر بپرسید ؟

سوراخ قلب - پرسش 325

  • تصویر کاربر مادربزرگ جمعه ۲۱ دی ۹۷( 1 سال پیش) اکوی قلب
    نوه من در کنترل ۱ ماهگی توسط دکتر کودکان مشخص شد که سوراخی در قلب دارد. ودکتر قلب این را تایید کرد و گفت ۴ ماه دیگر دوباره بیاورید. الان در ۶ ماهگی دکتر کودکان دیگر صدایی نمیشنود ولی دکتر قلب کودکان می گوید که کوچکتر شده ولی هنوز بسته نشده. هیچ دوا و یا مراقبت خاصی را هم لازم ندانسته. اما نوه من که از بدو تولد بسیار خوب شیر خشک میخورد و رشد خوبی هم داشت. ، از ۴ ماهگی دیگر خوب شیر نمیخورد. دکتر کودکان‌ میگفت بدلیل حرکت دندان در لثه میباشد و به همین دلیل وزن گیری انچنان خوبی مثل قبل نداست. ۲ هفته است که شیر خشکش عوض شده و شماره ۲ شده و خیلی بهتر میخورد. بینی او هم همیشه گرفته است. ایا این کم اشتهایی ناگهانی و یا گرفتگی بینی مربوط به قلب میباسد. چقدر باید نگران باشیم؟ ایا اینکه سوراخ کوچکتر شده و پیشرفت نداشته، از نارسایی قلبی برای او جلوگیری میکند. خواهشا ما را توجیه کنید.
    1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۱ دی ۹۷( 1 سال پیش)


      سلام نوع سوراخ مهم هست، ولی اینکه کوچک تر شده ، نشانه خوبی هست علایم به نظر خیلی ارتباطی با قلب ندارن ،

به سیستم پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم آنلاین پرسش و پاسخ ، جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد.

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید