متخصص قلب در تهران

از دکتر بپرسید ؟

دریچه قلب و نارسایی - پرسش 316

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۵ دی ۹۷( 5 ماه پیش) اکوی قلب
  دکتر خسروی سلام خسته نباشید
  من چند تا سوال از حضورتون داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید, ولی ابتدا بهتره که یک سری توضیحات راجع به خودم بدم.
  من خیلی وقته که ضربان قلب خودم رو میتونم حس بکنم و برای این موضوع دو روز پیش به دکتر متخصص قلب مراجعه کردم وقتی که نوار قلب منو دید گفت که شما ضربان قلبت بالا هست و باید ۸۰ باشه درحالی که مال من ۱۰۰ بود. از من آزمایش اکوی قلب گرفت و گفت که شما یکی از دریچه های قلبت کوچیک شده و اگه اشتباه نکنم نارسایی قلبی داری. بهشون گفتم که این مشکل چقدر جدی هست؟ ایشون گفتتد که چیز خیلی خاصی نیست و هرسال یک بار باید بیایی و آزماش اکو رو انجام بدی.
  بعد برای من دو نوع قرص تجویز کزد یکی به اسم 10Propranolol میلی گرم که ۳ بسته ۱۰ تایی هست و گفتند که یکی صبح و یکی عصر و قرص بعدی Chlordiazepoxide هست که هر شب ۱ عدد و ۳۰ تایی هست.و البته این رو هم بگم که برادرم هم همین مشکل رو داره.
  و قرص های دیگه ای که من مصرف می کنم راکوتان ۲۰ میلی گرمی هست و ۴ ماه هست که دارم مصرف می کنم و برای دو ماه هم قرص آزیتروماسین مصرف کردم و سنم هم ۱۹ سال هست.
  ممنون میشم اگر سوالات من رو پاسخ بدید.
  سوال اول این که این مشکل تا چه حد جدی هست و آیا با خوردن این قرص ها مشکل من به کلی حل می شه؟
  سوال بعدی این که قرص Propranolol رو من فقط تا ۱۵ روز می تونم بخورم چون کلا ۳۰ تا بیشتر نیست و من باید روزی دو بار بخورم و قرص Chlordiazepoxide رو ۳۰ روز میتونم بخورم این فاصله ۱۵ روزه بین قرص Propranolol و Chlordiazepoxide مشکلی ایجا نمی کنه؟
  و سوال آخر هم این که وقتی همه این قرص ها تموم شد من چه کاری باید انجام بدم؟ کامل درمان می شم؟ یا بعد از ۳۰ روز باز باید برم دکتر متخصص قلب؟
  خیلی لطف می کنید اگه سوال های من رو پاسخ بدید. سپاس.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ دی ۹۷( 5 ماه پیش)


   سلام با توجه به توضيحات شما مشكل جدي نيست به نظر من همين مقدار دارو كفايت ميكنه و نياز به ادامه درمان نيست ، سعي كنيد استرستون را كم كنيد ، مگر اينكه احساس تپش. داشتيد مه مجدد مراجعه كنيد البته بهتره تيروييد را هم برر س كنيد ي

به سیستم پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم آنلاین پرسش و پاسخ ، جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد.