متخصص قلب در تهران

از دکتر بپرسید ؟

تنگی شدید دریچه میترال - پرسش 11587

  • تصویر کاربر اسماعیلی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 تنگی دریچه قلب
    سلام استاد . مادر من 68 سالشون است و در اکویی که چند روز پیش دادند تنگی شدید دریچه میترال (MVA=.95) تشخیص داده شدند البته در اکوی شش ماه قبل مقدار MVA=1.4 بوده است. و الان دکتر TEE را جهت بررسی بیشتر توصیه کردند. از منظر علایئم ایشان فقط دچار تنگی نفس در هنگام پیاده روی های بیش از بیست دقیقه هستند. با توجه به شرایط موجود و خطر کرونا آیا وضعیت ایشان اضطراری است و یا می شود انجام اکومری را به بعد از واکسیناسیون موکول کرد. سوال دوم راهکار حل این مشکل آیا فقط از طریق جراحی باز و تعویض دریچه است یا امکان استفاده از بالن یا ترمیم دریچه ممکن می باشد. و در نهایت بفرمایید ریسک عمل تعویض دو دریچه چقدر می باشد.
    1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش)
      سلام چون تنگی دریچه ائورت هم شدید هست بهتره زودتر تصمیم گیری و عمل بشند ، امکان باز کردن دریچه از طرق غیر جراحی وجود نداره

به سیستم پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم آنلاین پرسش و پاسخ ، جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد.