متخصص قلب در تهران

ثبت پرسش

قطع داروی فشارخون - پرسش 12640

 • تصویر کاربر مهرا یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 فشار خون
  با درود و احترام

  من در 26 سالگی به دلیل فشار خون 15و 14 بر 9 و با توجه به سابقه بیماری فشار خون بالا، سکته قلبی و مغزی، دیابت و کلسترول بالا در خانواده درجه یک پزشک ترجیح دادند دارو تجویز کنند . لوزارتان را به دلیل درد کلیه قطع کردند و از ان پس متورال 50 و امیلودیپین 5 مصرف می کنم افسردگی و تکرر ادرار ناشی از این داروها که زندگی و کارم را مختل کرده باعث شد تا داروها را قطع کنم علیرغم اینکه کار نادرستی است می دانم اما با امید به اینکه وزن متعادل دارم و سالم غذا می خورم این کار رو کردم و در این دوران جولان پاندمی اصلا تمایلی به رفتن به بیمارستان و کلینیک ندارم. فشارخون کنونی 12و 11 بر روی 9 با ضربان قلب 87-92 همراه با سر درد که ازار دهنده شده. از سرکار خواهشمندم من رو راهنمایی بفرمایید.
  سن 37
  قد 162
  وزن 50
  سیگار، الکل و گوشت قرمز هم مصرف نمی کنم.

  با سپاس بسیار
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   سلام فشار مینیمم ۹ حتما نیاز به درمان دارد ، دارو ی املودیپین را روزی نصف مصرف کنید ، از عوارض این واروها تکرر ادرار نیست و سپس ۱۰ روز فشار را صبح و بعد از ظهر بگیرید و ثبت کنید و سپس مراجعه کنید

به سیستم پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم پرسش و پاسخ ،ظرف مدت یک هفته الی ۱۰ روز جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد. در صورت مشکل اورژانس یا تعجیل در جواب به طور حضوری به مطب مراجعه کنید.