متخصص قلب در تهران

ثبت پرسش

بالا رفتن ضربان قلب از ۵۰ به ۸۰ بیمار ۷۲ ساله و سرفه های خشک ممتد (سرفه قلبی) - پرسش 12050

 • تصویر کاربر سامان پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 سایر بیماری های قلب
  سلام و وقت بخیر و تبریک سال نو . مادر بنده ۷۲ سال سن دارن و قرص متورال ۵۰ نصف صبح نصف شب و دیوان ۸۰ مصرف میکنند , آریتمی قلبی دارن و افتادکی دریچه میترال دارن , الان حدود یکماهه که سرفه خشک میکنن ولی هیچ ارتباطی با مسایل ریوی نداره و با اینکه قبلا ضربان قلبشون ۵۵ بود با متورال , الان در حالت استراحت ۸۰ و فشارشون ۱۴ شده , ترسم از اینه که این سرفه ها هشدار برای سکته قلبی باشن چون ضربان قلب به یکباره از ۵۰ اومده ۸۰ و چند روزیه صداشونم تغییر کرده و نازک شده و دو ماهه سرفه ها همینه و الان بیشتر شدن و ریوی نیستن , پروپونالول ۱۰ هم برای کاهش این ضربان و کاهش تاثیر پرکاری تیرویید که قبلا داشتن هم بدم بهشون ؟ بخاطر اینکه توی روستا سکونت دارن نتونستم امکانات بردن ایشونو به بیمارستان فراهم کنم و از طرفی کرونا هم هست و بدنشون ضعیفه . لطفا کمکم کنید چکار کنم خیلی نگرانم .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش)
   سلام متاسفانه بدون معایه امکان راهنمایی نیست ، ممکنه مربوط به دستگاه گوارش باشه ، ولی اگر بررسی ریه مثل عکس قفسه سینه یا سی تی اسکن انجام ندادند باید حتما انجام بدند ، سرفه از علایم سکته نیست ولی در کل چون سرفه ها طول کشیده باید بررسی بشند
  2. تصویر کاربر سامان چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش)
   سلام ممنونم , آیا نیازه که دوز دارو متورال ۵۰ در روز رو افزایش بدم ؟ یا مصرف پروپرانول ۱۰ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش)
   سلام تا ویزیت نشدند مقدار دارو را افزایش ندید چون ممکنه اگر مشکل ریوی باشه بد تر بشند

به سیستم مشاوره و ثبت پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید.همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم پرسش و پاسخ ،ظرف مدت یک هفته الی ۱۰ روز جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد. در صورت مشکل اورژانس یا تعجیل در جواب حضورا به مطب مراجعه کنید.