متخصص قلب در تهران

ثبت پرسش

تنگی دریچه قلب - پرسش 10496

  • تصویر کاربر ژیلا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 تنگی دریچه قلب
    سلام خانم دکتر. پدر من تنگی دریچه آیورت داشت طوری که دکتر میگفت فقط 8 میلیمتر از دریچه بازه، ایشان در بیمارستان رجایی تهران عمل تعویض دریچه به روش تاوی انجام دادن، دوسه روز حالشون خوب بود ولی متاسفانه بعد از یک هفته به کما رفت، و در نهایت فوت کرد. دکتر علت فوتش رو تجمع رسوبات دریچه در مخچه عنوان کردن. الان ما خیلی عذاب وجدان داریم که چرا قبل عمل با چند تا دکتر دیگه مشورت نکردیم. الان میخواستم بدونم با این شدت گرفتگی دریچه، اگه عمل نمیکردن چه مدت میتونستن زندگی کنن؟ و اینکه تنها راه حلش عمل بود یا با دارو هم درمان میشدن؟ خواهش میکنم جواب بدید درد بزرگی تو سینه مون هست. ممنونم از شما.
    1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش)
      سلام اگر پمپاژ قلبشون ضعیف شده بوده ،اگر هیچ اقدامی انجام نمیشد احتمال زنده موندنشون کمتر از شش ماه تا یکسال میبود

به سیستم مشاوره و ثبت پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید.همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم پرسش و پاسخ ،ظرف مدت یک هفته الی ۱۰ روز جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد. در صورت مشکل اورژانس یا تعجیل در جواب حضورا به مطب مراجعه کنید.