متخصص قلب در تهران

ثبت پرسش

فشار قفسه سینه و فشار ریه بالا - پرسش 7122

 • تصویر کاربر Sobhan چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 99 اکوی قلب
  سلام و عرض ادب .
  من از حدود سه ماه پیش ، درد مختصری در قفسه ی سینه داشتم و اندکی تنگی نفس ، زمانی که فعالیت می کردم و یا در طبیعت بودم این حس ها از بین می رفت. به متخصص قلب مراجعه کردم ، بعد از نوار قلب و اکو ، گفتن مشکل خاصی نیست به جز اینکه مشخص شد فشار ریه چهل و هشت هست. ایشون گفتن که سی تی قلب هم بدم که متاسفانه چون هزینه بالا بود و من هم بیمه نبودم موفق به انجامش نشدم. تصویر جواب اکو را خدمت شما ارسال کردم همراه با پرسش : مرد ، 32 سال ، سیگاری ، مادرم رو به علت بیماری آمفیزم ریه سال گذشته از دست دادم . چکاپ کامل هم انجام دادم - آزمایش خون - و همه چیز نرمال بود .
  آیا وضعیت من خطرناک محسوب میشه؟ سیگار رو ترک کردم در حال حاضر. برای درمان چه داروهایی مصرف کنم ؟ در جستجوهایی که در گوگل داشتم مطالب نگران کننده ای درباره ی عدم درمان و طول عمر بسیار کم مبتلایان به فشار ریه خوندم ، این مطالب واقعیت داره؟پیشاپیش از پاسخ شما ممنون هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام درمان بستگی به علت بالا بودن فشار ریه داره حتما پیگیری کنید چون ممکنه عدم درمان باعث پیشرفت بیماری بشه

به سیستم مشاوره و ثبت پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید.همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم پرسش و پاسخ ،ظرف مدت یک هفته الی ۱۰ روز جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد. در صورت مشکل اورژانس یا تعجیل در جواب حضورا به مطب مراجعه کنید.