متخصص قلب در تهران

سوزش قفسه سینه - پرسش 17209

 • تصویر کاربر عماد یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاوره
  با سلام و خسته نباشید
  من مرد هستم و 42 سال سن دارم .چون گاهی قفسه سینه ام درد میکند و میسوزد و بخاطر همین معمولا سالی یکی دو بار نوار میگیریم و آخرین بار هم دی ماه 1400 نوار و تست ورزش و اردیبهشت 1400هم اکو کردم که هر دو زمانی بود که احساس بدی داشتم اما گفتند که هیچ مشکلی نداری و قلبت سالمه فقط پرولاپس خفیف میترال دارم که از قبل هم میدانستم.هولتر ریتم ۲۴ ساعته هم دو سال پیش نصب کردم مشکلی نبود توچهار سال اخیر سه بار تست ورزش و چهار بار اکو و تعداد زیادی نوار قلب گرفتم گفتند مشکلی نیست اما چیزی که نگرانم کرده این هست که وقتی تو حالت عصبانیت و بحث شدید قرار میگریم قفسه سینه و قلبم و بازوری چپم میسوزه و تیر میکشه و حدود یکساعت یا دوساعت ادامه پیدا میکند و هر چه از موقعیت دورتر میشوم کمتر میشود .یا اینکه برخی اوقات نشستم خودبخود سینه ام میسوزه و بازوی چپم کمی درد میکنه و کمی عرق میکنم وهراسان میشم و بعد از 5 دقیقه یا 10 دقیقه برطرف میشه .
  در مورد سابقه خانوادگی پدرم در سن 67 سالگی بدلیل سکته قلبی درگذشت و مادرم هم سابقه آنژیو و گرفتگی یکی از رگه های فرعی در سن 73 سالگی دارد. خودم سیگاری نیستم و چاقی و دیابت ندارم فشار خونم هم معمولا بین ۱۰.۵ تا ۱۲ روی ۷.۵ تا ۸.۵ هست. ورزش هم نمیکنم . چندساله احساس افسردگی میکنم و این اواخر شدیدتر شده است . تحرکم خیلی کم هست بخاطر افسردگی اضطراب و همش به این فکر میکنم که مشکل قلب دارم یا بمیاریهای دیگه . لطفا اگر ممکن است نظر خود را بفرمایید و بنده را راهنمایی فرمایید . سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 5 ماه پیش)
   سلام یک سی تی انژیو عروق کرونر انجام بدید اگر نرمال بود یعنی عروق قلبی هیچ مشکلی نداره

به سیستم ثبت پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را در بخش ثبت پرسش مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم پرسش و پاسخ ،ظرف مدت یک هفته الی ۱۰ روز جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد. در صورت مشکل اورژانس یا تعجیل در جواب حضورا به مطب مراجعه کنید.