متخصص قلب در تهران

ثبت پرسش

گشادی آیورت صعودی - پرسش 9648

 • تصویر کاربر Mb چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 سایر بیماری های قلب
  سلام
  اقای۳۰ ساله هستم
  سه سال پیش به علت نارسایی دریچه ائورت که مادرزادی دولتی بود عمل تعویض دریچه را انجام دادم. در ۴ سالگی هم کوارکتاسیون عمل شده بودم.
  این ۳ سال تحت درمان دارویی برای فشا رخون بودم و وارفارین و اسپرین هم مصرف میکنم.
  در اکوی آخر قطر ائورت صعودی را چهار و نیم تشخیص دادند و گفتند ممکن است دچار پارگی یا دایسکسیون شوید.داروی والسارتان را برایم اضافه کردند.
  خواستم بدانم چقدر وضعیت جدی است و آیا پیشگیری خاصی برای پارگی ائورت وجود دارد؟ایا میشود درمان شود و تا چه حد این گشادی قابل تحمل است؟
  خواهش میکنم احتمال ریسک پارگی و مرگ و همه ی پیگیریها و درمانهای لازم را بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام اگر در خانواده سابقه پارگی ائورت داشته باشین این ریسک بالا هست در غیر اینصورت کنترل فشار خون و ضربانتون به چلوگیری از پیشرفت گشادی ائورت صعودی کمک زیادی میکنه

به سیستم مشاوره و ثبت پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید.همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم پرسش و پاسخ ،ظرف مدت یک هفته الی ۱۰ روز جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد. در صورت مشکل اورژانس یا تعجیل در جواب حضورا به مطب مراجعه کنید.