متخصص قلب در تهران

ثبت پرسش

احساس درد در جناغ قفسه سینه - پرسش 15406

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 سایر بیماری های قلب
  سلام خانم دکتر
  وقت شما بخیر
  من مادرم ۷۲ سالشون هست و سابقه عمل بای پس قلب در ده سال پیش رو داشتن و همچنین به بیماری دیابت هم مبتلا هستن.
  به دلیل تنگی کانال نخاعی تحرک ایشان بسیار کم بوده و در طول پنج ماهه گذشته نیز به دلیل زخم پای دیابتی و به جهت پرهیز از ایراد فشار به محل زخم تحرکشون بسیار محدودتر بود. الان چند روز هست که در ناحیه انتهایی جناغ سینه احساس درد دارند. البته گاهی روزها اصلا هیچ دردی وجود ندارد یا اینکه مثلا از صبح تا شب دردی نیست ولی شب یا عصر درد شروع میشود. معمولا با مصرف مسکن استامینوفن درد تخفیف می یابد. به غیر از درد هیچ گونه علامت دیگری نظیر تنگی نفس یا انتشار درد به پشت و بازو نیز وجود ندارد. حتی در هنگام درد و با راه رفتن نیز درد نه کم میشود و نه زیاد. گاهی وقتها وقتی به سمت راست متمایل میشن شدت درد بیشتر میشود. لازم به ذکر است که ایشان برای مشکل معده داروی آنتی اسید نولپازا نیز مصرف میکنند. از شما راهنمایی میخواستم که آیا با توجه به شرح حال گفته شده و سابقه ایشان علت احتمالی چیست؟
  با تشکر و سپسا فراوان از صرف وقتی که می فرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را بررسی کنید اگر کم بود درمان بشن واگر نرمال بود اسکن هسته ای برای بررسی عروق انجام بشه

به سیستم مشاوره و ثبت پرسش از دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید.همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات پر تکرار کلیک کنید.

قابل توجه بیماران عزیز: پاسخ سوالات شما تنها از طریق سیستم پرسش و پاسخ ،ظرف مدت یک هفته الی ۱۰ روز جواب داده خواهد شد و امکان پیگیری سوالات از طریق تماس تلفنی وجود ندارد. در صورت مشکل اورژانس یا تعجیل در جواب حضورا به مطب مراجعه کنید.