متخصص قلب در تهران

چه چیزى باعث تنگی نفس هنگام دراز کشیدن مى شود؟

تنگی نفس هنگام دراز کشیدن ممکن است نشانه ای از یک وضعیت جدی باشدعوامل بسیاری می توانند باعث تنگى نفس شوند؛ از جمله بیماری ها، اضطراب و عوامل مرتبط با سبک زندگى

تنگی نفس موقع خواب همیشه یک وضعیت اورژانس پزشکی نیست، اما مراجعه به پزشک اجتناب ناپذیر است.

احساس خفگی در گلو و تنگی نفس

بیشتر دلایل علت تنگی نفس و علت نتوانستن نفس عمیق کشیدن به دلیل شرایط قلب و ریه است. قلب و ریه های شما در انتقال اکسیژن به بدن شما و از بین بردن دی اکسید کربن دخیل هستند و مشکلات هر یک از این فرایندها بر تنفس شما تأثیر می گذارد.

تنفس توسط مغز تنظیم می شود و تعامل پیچیده ای بین مواد شیمیایی مختلف موجود در خون و هوایی که تنفس می کنیم وجود دارد. میزان اکسیژن ، میزان دی اکسید کربن و میزان هموگلوبین در خون، در تنفس نقش دارد. اگر سطح دی اکسید کربن خون افزایش یابد، مغز به بدن می گوید که تنفس را افزایش دهد.

دلیل خفگی در خواب

این می تواند موجب نفس عمیق تر یا سریع تر و یا احساس مشکل در تنفس شود. به همین ترتیب، اسید بیش از حدِ موجود در خون در اثر عفونت، وجود اسید لاکتیک یا دلایل دیگر می تواند منجر به افزایش میزان تنفس و احساس تنگی نفس شود. ممکن است علت تنگی نفس هنگام خواب نیز یکی از دلایل زیر باشد.

دلایل تنگی نفس حاد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • آسم
 • شعله ور شدن در COPD
 • واکنش آلرژیک (مانند نیش زنبور)
 • مسمومیت با مونوکسید کربن
 • حمله قلبی
 • فشار خون پایین
 • ذات الریه
 • کم خونی (تعداد گلبولهای قرمز خون پایین)
 • انسداد راه هوایی فوقانی (انسداد در گلو)
 • نارسایی قلبی
 • قلب بزرگ شده
 • ضربان قلب غیر طبیعی است
 • خفه کردن
 • جسم خارجی در ریه ها استنشاق می شود
 • سندرم گیلین باره
 • میاستنی گراویس
 • آمبولی ریوی (لخته شدن خون در ریه ها)

آیا می دانید ابلیشن یا سوزاندن رگ قلب به منظور رفع نامنظم و غیرطبیعی بودن ضربان قلب انجام می گردد؟ برای آگاهی بیشتر درباره ابلیشن قلبی بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

سوزاندن رگ قلب

 تنگی نفس مزمن ، بیشتر اوقات به دلایل زیر می باشد:

 • آسم
 • COPD (بیماری انسدادی مزمن ریوی)
 • عملکرد غیر طبیعی قلب
 • چاقی
 • سایر بیماری های ریه
 • کراپ
 • سرطان ریه
 • پلوری
 • ورم ریوی
 • فیبروز ریوی و سایر بیماریهای بینابینی ریه
 • فشار خون ریوی
 • سارکوئیدوز
 • بیماری سل

تپش قلب و تنگی نفس هنگام خواب

تپش قلب در شب هنگامی اتفاق می افتد که بعد از خوابیدن در خواب احساس یک نبض شدید در قفسه سینه، گردن یا سر خود می کنید. توجه به این نکته مهم است که اگرچه اینها ممکن است ناراحت کننده باشند، اما معمولاً طبیعی هستند و به طور معمول نشانه چیز جدی تری نیستند.

اگر به پهلو بخوابید، ممکن است به دلیل نحوه خم شدن بدن و تجمع داخلی فشار، در معرض تپش قلب و تنگی نفس در شب باشید.

عامل دیگری که باید هنگام تپش قلب در شب مورد توجه قرار گیرد این است که ممکن است در طول روز هم اتفاق بیفتد، اما شما فقط در شب به دلیل کاهش سطح صدا و کاهش حواس پرتی هنگام خوابیدن متوجه آن می شوید.

خفگی در خواب نشانه چیست؟

احساس گازسوز یا خفگی در خواب و رویاهای مکرر خفگی یا غرق شدن نیز ممکن است با اختلالات تنفسی مرتبط با خواب همراه باشد. یکی از مهم ترین دلایل خفگی در خواب این است که ماهیچه های گلو و زبان بیش از آنچه باید، در هنگام خواب استراحت می کنند و این مانع از ورود جریان هوا به ریه ها می شود. دلایل این نارسایی را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

علت تنگی نفس در شب چیست؟

علل رایج تنگى نفس در هنگام دراز کشیدن یا احساس خفگی قبل از خواب عبارتند از:

1- اختلال هراس و ترس

2- خروپف

3- عفونت های تنفسی

4- آپنه خواب

5- بیماری انسدادی ریوى مزمن

6- دراز کشیدن بلافاصله پس از خوردن غذا نیز ممکن است موجب تنگى نفس شود. این حالت ممکن است به علت بالا آمدن مواد غذایی به مری و یا فشار غذاى درون معده به دیافراگم باشد. دیافراگم ، شکم و ریه ها را از هم جدا می کند. تنگی نفس و معده با یکدیگر رابطه دارند. اغلب نشستن برای چند ساعت تا زمانی که غذا هضم شود، می تواند این احساس ناراحت کننده را از بین ببرد.

معده و تنگی نفس

7- اضافه وزن: اگر شما چاق یا دارای اضافه وزن هستید، ممکن استرهنگام دراز کشیدن دچار تنگى نفس شوید. به این دلیل است که وزن بیش از حد باعث ایجاد فشار روی ریه ها و دیافراگم می شود. لباس های تنگ ممکن است احساس مشابهی ایجاد کنند.

8- نارسایی قلبی: در بعضی موارد، مشکل در تنفس می تواند نشانه ای از یک اورژانس پزشکی باشد. علت جدى تنگى نفس در هنگام دراز کشیدن نارسایی قلبی اس. بیشترین دلایلی که باعث نارسایی قلبی می شوند شامل حمله قلبی قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، نارسایی دریچه قلب و کاردیومیوپاتی است.

تفاوت علائم آپنه خواب با انسداد ریوی

علائم اولیه ممکن است شامل نفس کم آوردن به محض دراز کشیدن باشد. ممکن است احساس کنید در تنفس عمیق دچار مشکل شده اید. اگر این علائم ناشی از وضعیت پزشکی مانند آپنه خواب یا بیمارى انسدادى ریوى مزمن رخ دهد، ممکن است علائم دیگرى نیز وجود داشته باشند.که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

علائم آپنه خواب

 • مشکل در خوابیدن
 • احساس خستگی در طول روز
 • خروپف هنگام خواب
 • بیدار شدن از خواب با سردرد
 • بیدار شدن از خواب با گلو درد

علائم بیمارى انسدادى ریوى مزمن

 • سرفه ى مزمن
 • اشکال در تنفس با فعالیت
 • خستگی
 • عفونت های مکرر قفسه سینه مثل برونشیت

چه موقع تنگی نفس هنگام دراز کشیدن خطرناک است؟

اگر هر کدام از علائم زیر را همراه با تنگى نفس داشتید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

درد قفسه سینه

❗ درد تیر کشنده در ناحیه ى دست ، گردن یا شانه

❗  تب

❗ تنفس سریع و پی در پی

❗ ضربان قلب سریع

❗ نبض ضعیف

❗ سرگیجه با ایستادن یا نشستن

درمان اورژانسی تنگی نفس

در صورتی که دچار تنگی نفس ناگهانی شدید، برای رفع سریع آن، ابتدا نفس عمیق بکشید و بدن خود را در حالت راحت و ریلکس قرار دهید، پس از چند ثانیه نفس کشیدن عادی خود را از سر بگیرید.

تشخیص علت تنگی نفس ناگهانی در خواب

دشواری در تنفس ممکن است به علت یک وضعیت پزشکی جدی نباشد، اما شما باید در مورد هرگونه مشکل تنفسی خود با پزشک صحبت کنید. پزشک یک معاینه ى فیزیکی را انجام خواهد داد تا به کمک آن بتواند علت اصلی مشکل تنفسی را تشخیص دهد. هم چنین  از شما درباره ى علائم و سابقه ى پزشکیتان سوال خواهد کرد.

در مورد هر دارو ى بدون نسخه و تجویزی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید. برخی داروها برای درمان درد، سفتى عضلات یا اضطراب می توانند مسائل تنفسی را به دنبال داشته باشند.

پزشک در معاینه ى فیزیکی به قلب و ریه ها توجه خواهد کرد. ممکن است لازم باشد آزمایش های دیگری نیز انجام شود مانند:

✅ عکس قفسه سینه

عکس قفسه سینه با اشعه ایکس برای دیدن قلب و ریه ها

✅ اکوکاردیوگرام یا اکوی قلب

 برای مشاهده و تشخیص مشکلات بالقوه عملکردى قلب

✅ الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب

 برای آزمایش فعالیت الکتریکی قلب

اکوکاردیوگرافی قلب برای تشخیص علت تنگی نفس

درمان تنگی نفس ناگهانی در خواب

برای درمان تنگی نفس هنگام دراز کشیدن باید مشکل اصلی ایجاد تنگى نفس بررسی شود. درمان احساس خفگی در خواب با تشخیص علت آن می تواند انجام شود. هر یک از مشکلاتی که در ادامه ذکر میکنیم می توانند با روش هایی برطرف شوند.

عفونت تنفسی

اگر عفونت تنفسی دارید که باعث ایجاد تنگی نفس در هنگام دراز کشیدن  شده، پزشکتان آنتی بیوتیک یا داروی ضد ویروسی برای کمک به پاک کردن عفونت تجویز مى کند. با این وجود، در اکثر موارد عفونت هاى ریوى جزئى ممکن است بدون استفاده از داروها برطرف شوند.

چاقی 

اگر حدس می زنید چاقی، علت تنگى نفس در خواب شبانه شما است ، مى توانید به طور موقت براى بهبودى به پهلو بخوابید. خوابیدن به پهلو باعث کاهش فشار روی ریه های شما می شود. درباره ى کاهش وزن با پزشک خود مشورت و در مورد برنامه ى رژیم غذایی از او سوال کنید. کاهش وزن می تواند به جلوگیری از مشکلات دیگر در ارتباط با چاقی کمک کند.

راه درمان تیر کشیدن قلب

انسدادى ریوى مزمن

هیچ درمان قطعى برای بیمارى انسدادى ریوى مزمن در دسترس نیست، اما می توان مشکلات تنفسی را با اسپرى هاى استنشاقى یا سایر دارو هاى مورد استفاده براى عفونت ریوى بهتر کرد .

آپنه خواب

اگر دچار تنگى نفس هنگام دراز کشیدن ناشى از آپنه خواب هستید، ممکن است بتوانید با استفاده از یک گارد دهانى یا فشار مثبت مداوم راه هاى هوایى ، به آن کمک کنید.

تنگی نفس به علت استرس و اضطراب

اگر به علت اختلال اضطراب باعث مشکل تنفسی شده اید، درمان های مختلف می توانند به کاهش علائم آن کمک کنند. درمان با یک دارو یا چند دارو ممکن است به شما کمک کند تا با اضطراب کنار بیایید. درمان معمولا شامل داروهای ضد افسردگی یا ضد اضطراب است. این داروها تنها با نسخه قابل دسترسی هستند و برای درمان تنگی نفس کاربرد دارند.

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

برای پرسش از دکتر بر روی مشاوره پزشکی کلیک کنید.

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Sina چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 244 مشاهده پرسش
  سلام.
  کمتر یک ماه هست که نفسم میگیره همش دوست دارم نفس عمیق بکشم و احساس میکنم یک چیزی نمیزاره ریه هام پر بشه اما این اتفاق به طور مداوم نیست یعنی هر از چندگاهی نفس عمیق نمیتونم بکشم ،ولی گاهی مواقعه نفسم بالا میاد مخصوصا زمانی که از خواب بلند میشم نفسم راحت میاد
  من سابقه دو عمل خیلی سنگین داشتم که اسم بیماریم نوروفیبروماتوز یا همون اسکلیوز ( بیماری عصبی و رگ های عصبی ) هست که بابت این اتفاق کمرم عمل شد و ۳۲ تا پلاتین تو کمرمه...عمل اول ۱۲ ساعت بود و عمل دوم ۸ ساعت و بیشتر از ۲ سال استراحت مطلق روی تخت داشتم تو این دو سال بیرون نرفتم و بخاطر درد زیاد مجبور شدم مواد مخدر (مورفین) مصرف کنم
  ولی خسس سینه ندارم - سینه هام چرک نمیده - سرفه خونی ندارم - خلط گلو هم ندارم...ولی گاهی که نفسم میگیره و
  ( کنار گوشام احساس درد میکنم)
  نفسم بیشتر شب موقع خواب میگیره اولش فک کردم الرژی هست و رفتم قطره بینی گرفتم جالب اینجاست وقتی قطره بینی میزنم و راه بینی ام باز میشه نفسم راحت میاد ولی مجدد میگیره
  این اتفاق تو زمستون افتاد
  زمانی که حواسم نیست خوبم زمانی که بادوستامم و اگه حواسم نباشه مشکلی نیست
  تو این مدت ۲ سال خیلی روم فشار عصبی اومد بر اثر موندن تو خونه...
  همه میگن از ریه هاته ولی من نه خسس سینه نه سرفه خشکو سخت نه خلط نه سرفه خونی هیچی ندارم
  من ۱۹ سال سن دارم قدم ۱۷۷ وزنم ۵۷
  و فقط نزدیک ۲ساله مواد مخدر مورفین مصرف میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام اول از نظر ريه بررسي بشين تست ريه اگ طبيعي بود هولتر ريتم بگيريد اگه حين خواب ضربانتون خيلي كند ميشه علت تنگ نفس حين خواب به دليل. كندي ضربان بدنبال مصرف مورفين هست اگه اين مسئله نبود ممكنه شدت نارسايي دريچه ائورت شديدتر از اين باشه و در واقع نياز به تعويض دريچه باشه كه قبل از اون نياز به بررسي بيشتر هست. البته گاهی اوقات برای درمان این که نمیتونید نفس عمیق بکشید و تنگی نفس دارید کپسول کی پی تیوا تجویز می شود. برای اطلاعات بیشتر روی کپسول کی پی تیوا کلیک کنید.

 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۱ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ، بنده ۳۴سالمه وزنم ۶۵ قدم ۱۷۵ نه سیگاریم نه اهل مشروب. ولی تو این یکی دو سال گه گداری استرس داشتم. مشکل از اینجا شروع شد که پارسال بعده نهار دراز کشیده بودم یه لحظه ضربان قلبم رفت بالا حدودا ۱۱۰ احساس خفگی بهم دس داد همراه با سرگیجه و تهوع خفیف طوری که نمیتونستم سر پا بایستم، یه ساعت بعدش رفتم دکتر نوار قلب و اوکو گفتن مشکلی نیس. ولی بعده اون حالتی که اونروز اتفاق افتاد موقع دراز کشیدن تنگی نفس همراه با فشردگی قفسه دارم، این روزا این حالت شدیدتر شده طوری که دیشب یهو از خواب پریدم احساس کردم خفه میشم. فشارم هم رو ۱۳/۷ بود. ضربان هم ۷۵. ممنون میشم راهنماییم کنین.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۱ دی ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام حتما از نظر رفلاكس معده بررسي بشيد و يك تست ورزش هم بديد

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۹ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ، بنده ۳۴سالمه وزنم ۶۵ قدم ۱۷۵ نه سیگاریم نه اهل مشروب. ولی تو این یکی دو سال گه گداری استرس داشتم. مشکل از اینجا شروع شد که پارسال بعده نهار دراز کشیده بودم یه لحظه ضربان قلبم رفت بالا حدودا ۱۱۰ احساس خفگی بهم دس داد همراه با سرگیجه و تهوع خفیف طوری که نمیتونستم سر پا بایستم، یه ساعت بعدش رفتم دکتر نوار قلب و اوکو گفتن مشکلی نیس. ولی بعده اون حالتی که اونروز اتفاق افتاد موقع دراز کشیدن تنگی نفس همراه با فشردگی قفسه دارم، این روزا این حالت شدیدتر شده طوری که دیشب یهو از خواب پریدم احساس کردم خفه میشم. فشارم هم رو ۱۳/۷ بود. ضربان هم ۷۵. ممنون میشم راهنماییم کنین.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام حتما از نظر رفلاكس معده بررسي بشيد و يك تست ورزش هم بديد

 • تصویر کاربر آریا جمعه ۲۱ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  درود بر شما خسته نباشید.... من الان حدود 1هفته است دراز که میکشم تنفس برام سخته.
  18 سالم هستش
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۱ دی ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام حتما نياز به بررسي هست به متخصص مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر ابراهیم پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر بنده گاهی اوقات نفس تنگی میگیرم و ضربان قلبم حدودا ۹۰ هست ضربان قلب من در خالت استراحت طبیعی هست؟؟؟۲سال پیش اکو گرفتم و خداروشکر مشکلی نداشتم.ایا گرفتن اکو دوباره لازم هست؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام ضربان٩٠ طبيعي هست ولي ممكنه اريتمي داشته باشين بهتره مراجعه كنيد نوار بگيريد و در صورت لزوم هولتر

 • تصویر کاربر علي چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر پسري ٢٢ ساله هستم ٤ ماه ميشه كه تنگي نفس دارم و احساس سنگيني روي قفسه سينه دكتر قلب و ريه رفتم نوار قلب گرفتم و عكس از قفسه سينه ولي گفتن سالمم
  بعد رفتم روانپزشك براي استرس كه گفتن مشكلي ندارم
  ديگه واقعا عذاب ميكشم تو رو خدا كمكم كنيد
  علتش چي ميتونه باشه😞😢
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام اگه اكو نشدين حتما انجام بدين ، و از لحاظ دستگاه گوارش هم چك بشيد

 • تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  با سلام،
  هنگام دراز كشيدن ، بخصوص دراز كشيدن به پهلوي چپ ، دچار نفس تنگي شديد همراه خس خس ريه و احساس خفگي ميگردم ، كه با گردش به پهلوي راست اين حالت بعد از ده دقيقه برطرف ميشود.
  هر روز با سر درد از خواب بيدار ميشوم.
  با تشكر.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام حتما به پزشك مراجعه كنيد نياز به بررسي دارد

 • تصویر کاربر ساسان چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  32 ساله هستم و یک هفته ای است در حالت درازکش تنگی نفس شدیدی دارم. یک ماه قبل به دلیل تپش قلب به متخصص قلب و عروق مراجعه کردم که نوار رو پیوست کردم و البته اکو هم انجام شد و طبیعی بود. بیماری خاصی جز کم کاری تیرویید که با دارو مدت زیادی است در رنج فیزیولوژیک قرار گرفته ندارم. مشکلات روحی در این مدت زیاد داشتم. داروی خاصی جز لووتیروکسین مصرف نمیکنم. آزمایش خون و ادرار سه ماه قبل انجام دادم برای چکاپ و جز هموگلوبین 16.5 همه چیز نرمال بود. لطفا راهنمایی بفرمایید آیا به پزشک متخصص مراجعه کنم؟ پیشاپیش از فرصتی که میگذارید سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام حتما درمان رفلاكس معده انجام بدين ، اگه بهتر نشدين به متخصص ريه مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر سمیه شنبه ۶ مرداد ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  با سلام.با مصرف نصف قرص وارفاین پس از یکماه آی.ان.آر یک و یک دهم احتمال خطر دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۶ مرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   خطر نداره البته اين مقدار خيلي كمه و اثر درماني نداره با پزشك مشورت كنيد
 • تصویر کاربر مژگان سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید .من حدودا 4 روز قبل دچار تنگی نفس شدم دست چپم از نوک انگشتان تا پشت شانه به شدت درد گرفت و قلب و قفسه سینه ام هم به شدت درد گرفت ولی درد قلبم خیلی طول نکشید و تمام شد 2 روز قبل ایستاده بودم که احساس کردم انگار یه وزنه چند تنی انداختن روم به شدت احساس سنگینی کردم و نتونستم دیگه روی پاهام وایسم به سختی نفس میکشیدم و درد زیادی روی قلبم و قفسه سینم و گلو و شانه ام حس میکردم بعد ازمدت یک یا دو دقیقه درد قلبم خوب شد ولی همچنان تا چندین ساعت سینه سمت چپم و گلو و شانه ام درد میکرد ولی نه به شدت اولش .از ترس اینکه مشکلی باشه دکتر نرفتم ولی الان واقعا نگرانم چه مشکلی وجود دارد؟آیا عصبی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 2 سال پیش)
   سلام احتمال عصبي بودن هست ، بسته به ريسك فاكتورهاي قلبي و نوار قلب و مسايل ديگه هم داره ، اگه ادامه يافت به پزشك مراجعه كنيد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر