متخصص قلب در تهران

درمان قطعی تپش قلب

افراد زیادی به مطب های متخصصین قلب و عروق مراجعه می کنند و از تپش قلب خود شکایت می کنند. معمولا پزشک بعد از معاینه و چکاپ قلبی علت تپش قلب را تشخیص می دهد. در این مقاله به بررسی علل و عوارض تپش قلب می پردازیم.

ضربان قلب نرمال

تعداد ضربان قلب طبیعی بزرگسالان در حالت استراحت بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. اگر ضربان قلب شما بین این دو عدد باشد یعنی تپش قلب ندارید. به طور کلی ضربان قلب پایین در حالت استراحت نشان دهنده ی عملکرد کارآمدتر قلب و تناسب بهتر قلبی عروقی است. برای مثال یک وزرشکار حرفه ای ممکن است در حالت استراحت ضربان قلبی حدود 40 داشته باشد.

ضربان قلب پایین

به ضربان قلب پایین برادی کاردی می گویند. معمولا اگر در بزرگشالان در حالت استراحت ضربان قلب آن ها کمتر از 60 ضربان در دقیقه باشد دچار ضربان قلب پایین می باشند.

ضربان قلب بالا

به ضربان قلب بالا تاکی کاردی نیز می گویند. به طور کلی، برای بزرگسالان، ضربان قلب بالای 100 ضربان در دقیقه (BPM) بیش از حد سریع در نظر گرفته می شود و این افراد دارای ضربان قلب بالا می باشند و باید سریعا به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایند.

علت اصلی ایجاد تپش قلب

تپش قلب ممکن است در قفسه ی سینه، گلو و یا گردن احساس شود. تپش قلب می تواند اذیت کننده و حتی نگران کننده باشد در صورتی که معمولا جدی و خطرناک نیست و معمولا بعد از مدتی خود به خود از بین می رود.

علت تپش قلب ناگهانی

بیشتر اوقات علت تپش قلب ناگهانی می تواند استرس، نگرانی یا به دلیل مصرف بیش از اندازه ی کافئین، نیکوتین یا الکل به وجود می آید.

علت تپش قلب در جوانان

تپش قلب در جوانان و کودکان معمولا به دلیل: مبهوت شدن، ترسیدن یا تحت استرس بودن ایجاد می شود. داروهای سرماخوردگی، آلرژی و آسم، مکمل های گیاهی و سایر داروها، کافئین و الکل نیز می توانند باعث تپش قلب در جوانان و نوجوانان شود. یک مورد از مهمترین دلایل تپش قلب جوانان ننوشیدن مایعات کافی به طور منظم است.

علت تپش قلب بعدازغذاخوردن

به دلایل مختلفی ممکن است بعد از غذا خوردن دچار تپش قلب شوید. غذا خوردن باعث تغییر در جریان خون می شود که می تواند منجر به افزایش ضربان قلب شود. غذا خوردن همچنین می تواند باعث افزایش فشار خون نیز شود. اگر بیش از حد غذا بخورید، قلب خود را مجبور می کنید بیش از حد طبیعی کار کند. در نتیجه شما به خون بیشتری برای سیستم گوارشی خود نیاز دارید که باعث می شود ضربان قلب شما بالا برود. اگر رژیم غذایی شما نا مناسب باشد یا به غذایی که می خورید حساسیت داشته باشید ممکن است پس از خوردن آن غذا دچار تپش قلب شوید.

اکنون که علت تپش قلب بعد از غذا خوردن را فهمیدید شاید برایتان جالب باشد که علت درد قفسه ی سینه بعد از غذا خوردن را نیز بدانید!

علت تپش قلب بعد از خوردن مشروب

نوشیدن مشروب و الکل ضربان قلب شما را افزایش می دهد. هرچه بیشتر بنوشید، ضربان قلب شما سریعتر می شود. یک مطالعه اخیر تأیید کرده است که نوشیدن زیاد و مصرف طولانی مدت الکل با انواع مختلف آریتمی قلبی، به ویژه تاکی کاردی سینوسی، همراه است. همچنین ممکن است علائم دیگری مانند سردرد، دردهای عضلانی، حالت تهوع و سرگیجه های خطرناک نیز داشته باشید.

علت تپش قلب بعد از خوردن قهوه

واقعیت این است که قهوه دارای مقدار بسیار زیادی کافئین است که کافئین بر قلب تأثیر می گذارد. وقتی کافئین به مقدار قابل توجهی مصرف شود، سطح اپی نفرین در خون افزایش می یابد. اپی نفرین در واقع همان آدرنالین است. هنگامی که بدن دارای مقادیر زیادی آدرنالین است، فشار خون و نیروی ضربان قلب افزایش می یابد. برای افردی که بیشتر در معرض ریتم غیر طبیعی قلب هستند، کافئین ممکن است باعث تپش قلب یا آریتمی قلبی شود.

رفع تپش قلب قهوه

در بیشتر موار، فرد به مرور زمان به کافئین عادت کرده و اثرات ضربان قلب کاهش می یابد. اگر علائم شدید یا طولانی مدت پس از مصرف کافئین ادامه داشته باشد، یاید مصرف قهوه و سایر کافئین ها را قطع کنید و  برای درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

چه قرصی تپش قلب را بالا میبرد؟

چندین قرص می توانند سیگنال های الکتریکی قلب شما را تحت تأثیر قرار داده و ضربان قلب شما را سریعتر کنند. چند نمونه از این دارو ها عبارتند از:

❌ داروهای آسم

❌ قرص های ضد احتقان و داروهای سرماخوردگی.

❌ داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین.

❌ برخی از قرص های فشار خون و قلب.

❌ برخی از قرص های افسردگی و اضطراب.

❌ داروی تیروئید.

داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین نیز می توانند باعث تغییر در ضربان قلب یا ریتم شما شوند.

درمان تپش قلب

برای تپش قلب چکار کنیم؟ به جز در مواقعی که پزشک شما متوجه وجود یک مشکل قلبی می شود، تپش قلب به ندرت نیاز به درمان دارد. در عوض پزشک شما راه هایی برای مقابله با ایجاد تپش نامنظم قلب و درمان قطعی تپش قلب به شما می آموزد.

اگر تپش قلب شما در اثر یک بیماری مانند آریتمی به وجود آمده باشد، پایین اوردن تپش قلب شما با تمرکز بر روی آن بیماری به انجام می رسد.

درمان خانگی ضربان قلب بالا

روش های زیر می تواند تپش قلب شما را کاهش دهد. درمان های تپش قلب خانگی به صورت زیر است:

 • تنفس عمیق
 • گذراندن وقت در خارج از منزل
 • ورزش و
 • عدم مصرف توتون و تنیاکو، ماری جوانا و داروهای غیر قانونی
 • خنده
 • پاشیدن آب سرد روی صورت
 • دوش آب سرد گرفتن
 • مصرف سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم
 • رژیم غذایی حاوی سیب زمینی، موز، آووکادوها و اسفناج

داروی تپش قلب چیست؟

برای تپش قلب چی خوبه؟ بعضی از داروهای درمان تپش نامنظم قلب و انواع قرص تپش قلب شامل موارد زیر هستند:

 • متوپرولول
 • قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول
 • آتنولول
 • بلاک کننده های کانال کلسیم

بهبود تپش قلب با قرص پروپرانولول

⚠ توجه: این داروی پایین اوردن ضربان قلب ممکن است برای درمان درد قفسه ی سینه، درمان فشار خون بالا و یا بی نظمی ضربان قلب تجویز شوند.

قرص ضربان نامنظم قلب

ضربان قلب نا منظم یا همان آریتمی به حالتی گفته می شود که در آن قلب خیلی سریع، خیلی آهسته یا نامنظم می زند.

در بسیاری از موارد، آریتمی قلبی ممکن است جدی نباشد یا اصلاً به هیچ درمانی نیاز نداشته باشد. با این حال، اگر پزشک متوجه شود که آریتمی می تواند منجر به مشکلات قلبی جدی تری شود، ممکن است دارو تجویز کند. برخی از دارو ها و قرص های ضربان قلب نامنظم عبارتند از:

مسدود کننده های کانال کلسیم

نمونه هایی از مسدود کننده های متداول کانال کلسیم عبارتند از:

 • آملودیپین
 • دیلتیازم
 • فلودیپین
 • ایزرادیپین
 • نیکاردیپین

مسدود کننده های بتا

نمونه هایی از مسدود کننده های بتا عبارتند از:

داروهای ضد انعقاد خون

ضد انعقادها مشکل ریتم قلب شما را برطرف نمی کنند. آنها فقط به کاهش خطر لخته شدن خون ناشی از آریتمی های خاص کمک می کنند. وارفارین (کومادین) یکی از رایج ترین داروهای ضد انعقاد خون است.

آمپول برای تپش قلب

برای پایین اوردن تپش قلب آمپول های خاصی وجود دارد. اما آمپول کاهش ضربان قلب حتما باید در بیمارستان توسط پزشک تزریق شود و هرگز این کار را سرخود در منزل انجام ندهید.

آیا تپش قلب خطرناک است؟

هر چند این مشکل ممکن است ناخوشایند باشد، اما معمولا بی خطر است. در موارد نادر تپش قلب بالا ممکن است یکی از علائم مشکل های جدی قلبی مانند آریتمی (تپش نامنظم قلب) باشد که نیازمند درمان هستند.

چگونه تپش قلب را متوقف کنیم؟

✔ کاهش استرس و نگرانی ها برای درمان تپش قلب

 تکنیک های ریلکسیشن (آرامش بخش) مانند یوگا و تنفس عمیق درمانی را تمرین کنید.

✔ دوری از محرک ها

 محرک ها مانند کافئین، نیکوتین، بعضی از داروهای سرماخوردگی و نوشیدنی های انرژی زا میتوانند ضربان قلب شما را تند تر یا نامنظم کنند. با عدم مصرف این محرک ها می توانید به درمان ضربان قلب بالا کمک کنید.

✔ خم شدن و آب سرد

خم شدن و استفاده از آب سرد می توانند سبب تحریک عصب واگ و کمک به کنترل ضربان قلب شوند. تنفس عمیق به آرام شدن شما کمک می کند و استرس ناشی از تپش قلب شما را می کاهد.

✔ اجتناب از داروهای غیر قانونی (مخدر ها)

✔ انجام مانور والسالوا 

این روش یکی از بهترین روش ها برای پایین اوردن ضربان قلب فوری می باشد.

مانور والسالوا می تواند باعث کاهش تپش قلب شود

درمان استرس و تپش قلب

در حالی که اضطراب می تواند باعث تپش قلب شود، با یادگیری تکنیک های آرام سازی و صحبت با یک روانشناس یا روانپزشک و مصرف داروهای تجویز شده توسط آن ها می توانید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید. اگر فکر می کنید تپش قلب شما می تواند ناشی از اضطراب باشد حتما قرار ملاقات با روانپزشک را ترتیب دهید.

برای تپش قلب چه بخوریم؟

آب بنوشید. کمبود آب بدن می تواند باعث تپش قلب شود. خون شما حاوی آب است، بنابراین وقتی بدن شما کم آب می شود، خون شما غلیظ می شود. هر چقدر خون غلیظ تر باشد، انتقال آن برای قلب از طریق رگها سخت تر می شود. که می تواند ضربان نبض شما را افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به تپش قلب شود.

در رژیم غذایی خود خوراکی هایی را مصرف کنید که حاوی پتاسیم، کلسیم و منیزیم باشد. مواد غذایی مانند سبزیجات، سیب زمینی، موز، لبنیات، آجیل ها، ماهی و … برای درمان قطعی تپش قلب بالا مناسب می باشند.

اگر تپش غیر طبیعی قلب شما به دلیل بیماری قلبی و نقص در پالس های الکتریکی رگ های خونی باشد، نیاز است که عمل ابلیشن انجام گردد. جهت اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید:
سوزاندن رگ قلب

آیا ممکن است در اثر مضطرب بودن دچار تپش قلب شوید؟

در بسیاری از افراد، تاکیکاردی فوق بطنی یک پدیده ی تصادفی بوده و با ورزش و دیگر فعالیت ها ارتباطی ندارد. تاکیکاردی فوق بطنی باعث ایجاد علائمی از قبیل تپش قلب، احساس سبکی سر، ناراحتی قفسه سینه و کوتاه شدن نفس ها شده و ممکن است باعث ایجاد صدمات جدی در شما شود. ذهن شما پاسخ می دهد و میتواند سبب ایجاد علائم بیشتری از اضطراب و وحشت شود.

عوارض تپش قلب

تپش قلب به جز این که یک مشکل قلبی است، عوارض جانبی دیگری نیز به ایجاد می کند. در تپش قلب ناشی از مشکلات قلبی، عوارض زیر ممکن است اتفاق بیافتد.

❇ غش کردن

اگر ضربان قلب شما سریع شود، ممکن است فشار شما بیافتد و باعث غش کردن شما شود. اگر شما بیماری قلبی مانند بیماری های قلبی مادرزادی و مشکلات دریچه ی قلبی داشته باشید، امکان به وجود آمدن این حالت بیشتر است.

❇ ایست قلبی

ایست قلبی در اثر تپش قلب نادر است. تپش قلب می تواند سبب آریتمی های تهدید کننده ی حیات شود و همچنین ممکن است سبب توقف تپش موثر قلب شود.

❇ سکته ی مغزی

تپش قلب می تواند سبب فیبریلاسیون دهلیزی شود، وضعیتی که در آن ضربان طبیعی قلب مختل می شود و خون در یک ناحیه تجمع یافته و می تواند سبب ایجاد لخته شود. این لخته ممکن است کنده شود و شریان های مغزی را مسدود کند و سبب سکته ی مغزی شود.

❇ نارسایی قلبی

این عارضه در صورتی به وجود می آید که قلب برای مدتی طولانی نتواند خون را به خوبی پمپاژ کند و این موضوع باعث آریتمی و فیبریلاسیون دهلیزی شود. بعضی اوقات کنترل آریتمی که سبب انواع نارسایی قلب شده است، می تواند عملکرد قلب را بهبود ببخشد.

بیشترین دلایلی که باعث نارسایی قلبی می شوند شامل حمله قلبی قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، بیماری های دریچه قلب و کاردیومیوپاتی است.

تشخیص با گوشی پزشکی

تشخیص تپش قلب

اگر پزشکتان گمان کند که شما تپش قلب دارید، با گوشی پزشکی به صدای قلب شما گوش خواهد داد. پزشک شما ممکن است به دنبال مشکلات پزشکی مانند تورم غده ی تیروئید که مسبب تپش قلب شما هستند، باشد. دیگر آزمایش هایی که ممکن است پزشک شما درخواست کند، شامل موارد زیر هستند:

✅نوار قلب

در این آزمایش غیرتهاجمی، فرد کارشناس یک سری وسیله روی قفسه سینه شما قرار می دهد که آن ها ضربان های الکتریکی قلب شما را ثبت می کنند.

نوار قلب به پزشک شما کمک می کند تا هر نوع بی نظمی ضربان قلب و مشکلات ساختاری ای که می توانند باعث تپش قلب شوند را تشخیص دهد. این آزمایش ممکن است هم در زمان استراحت و هم در زمان ورزش انجام شود.

مانیتورینگ هولتر

مانیتور هولتر یک وسیله ی قابل حمل است که شما آن رو می پوشید تا نوار قلب جاری شما، معمولا برای 24 تا 72 ساعت را ثبت کند. این وسیله در هنگامی که پزشک نتواند با استفاده از نوار قلب متداول علت تپش نامنظم قلب را تشخیص دهد، استفاده می شود.

✅ثبت وقایع

اگر شما همچنان بعد از استفاده از مانیتور هولتر هیچ بی نظمی ضربان قلبی نداشتید، پزشک شما ممکن است از یک وسیله برای ثبت وقایع قلبی شما استفاده کند.

شما تا جای ممکن در طول روز این وسیله را می پوشید و در هنگامی که با علائم تپش قلب مواجه شده، دکمه ی دستگاه را فشار می دهید تا شروع به ثبت وقایع کند. ممکن است نیاز باشد برای چند هفته از این دستگاه استفاده کنید.

✅اکوی قلب

اکوی قلب یک آزمایش غیر تهاجمی است که شامل سونوگرافی قفسه ی سینه می شود. این کار یک تصویر را ارائه می دهد که نشان دهنده ی ساختمان و عملکرد قلب می باشد. با عبور امواج سونوگرافی از قلب شما، یک کامپیوتر آن ها را تحلیل کرده و یک تصویر متحرک روی مانیتور نشان می دهد.

اکوکاردیوگرافی قلب

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

برای پرسش از دکتر بر روی مشاوره پزشکی کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رشیدی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  پسرم16سال داردتست اکو ونوارقلب وازمایش خون وبررسی نبض دراندامهای دست وپا همه نرمال هست اما بعضی مواقع تپش قلب شدیددارد لطفا علت ودرمان میخواستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام موقع ایکه تپش دارند نوار بگیرن ، داروی معده هم برای مدتی استفاده کنند اگه بهتر نشدن و تپش ها هر روز تکرار میشه هولتر ریتم انجام بدید
  2. تصویر کاربر رشیدی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام درماه شاید دوبارتکراربشه وهردفعه مدت10تا15دقیقه طول میکشه بعدش احساس سردردمیکنن مشکل معده هم ندارن
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   ممکنه مربوط به استرس باشه ، مطمئن بشید که ایا از داروهای محرک استفاده نمیکنن؟ ،، تا نوار موقع تپش نباشه تشخیص قطعی ممکن نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر منصور پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام
  من روزانه یک عدد پروپرانول۱۰ مصرف میکنم .بخاطر تپش قلب. وقتی زمان قرص میشه ضربان قلبم تا۱۱۰ پیش میره.میخواستم بدونم باتوجه به آسم وآرژی که دارم چه قرصی بخورم آیا پروپرانول را ادامه بدهم؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام چون اسم دارید ، اضافه نکنید جهت تغییر دارو به پزشک مراجعه کنید و نسخه دریافت کنید
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام من دختری ۲۱ ساله هستم و کم خونی دارم . امروز احساس سرما خوردگی داشتم و یک عدد قرص سرماخوردگی کوریزان مصرف کردم بعد از مصرف دچار تپش قلب شدم و احساس میکنم قلبم خیلی تند میزنه ، میخواستم بدونم علتش چیه؟
  1. تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۲ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   ناگفته نماند که در دست چپم هم درد و کمی تنگی نفس دارم.
  2. تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سابقه بیماری قلبی ندارم و ضربان قلبم در حالت استراحت ۸۰_۸۸ میباشد. و چند روز است که شبها دست چپم درد میگیرد. به علت مشکل معده قرص آهن نمیتونم مصرف کنم و از شربت فروگلوبین استفاده میکنم.
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام ، قرص کوریزان میتونه سبب تپش بشه در صورتی که ادامه یافت به متخصص قلب مراجعه کنید ، کرونا را هم در نظر داشته باشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سینا شنبه ۶ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من یک روز قفسه سینم خیلی درد می کرد به متخصص قلب مراجعه کردم اکو کردن گفتن افتادگی درجه ۲ دریچه قلب داری و کمی آب هم دور قلبت جمع شده یکسری دارو بهم دادن و البته داروهای افسردگی هم مصرف می کنم یک شب بیزوپرولول ۵ رو که خوردم خوابم برد بعد یک ساعت که از خواب پا شدم قلبم خیلی درد می کرد و ضربان قلبم به حدود ۵۰ رسید البته بعد چند دقیق خوب شد آیا این دوز بیزو پرو لول برای من زیاد نیست ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۶ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام در صورتی که ضربان ۵۰ هست مقدار دارو را نصف کنید ، ۱ تا ۲ ماه دیگر برای بررسی بهبود اب دور قلب اکو مجدد بدید
 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۲ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  باسلام خسته نباشید من دراردیبهشت امسال عمل ابلیشن انجام دادم با این بعضی موقع احساس تنگی نفس وبعضی اوقات احساس درد درقفسه سینه بیشتر در قسمت چپ را دارم لطفا راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام ، در صورتی که اکو نرمال داشتید احتمال اینکه مربوط به قلب باشه کم هست ، در صورتی که درد یا تنگ نفس با را رفتن بدتر میشه ، به متخصص قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر محم جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  بااحترام،دخترم برای فردانوبت ابلیشن داردولی متاسفانه الان قبل ازموعد،پریودشد،آیا بایدعملش متوقف شود؟لطفا پاسخم رابدهید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام نه نیازی نیست
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام چند سال تپش قلب دارم به کلینیک دکتر اورعی مراجعه کردم اکو و هولتر نصب کردم که ایشون گفتند باید عمل کنید چون دهلیزهاتون رسوب داره تپش قلب من نامنظم هستش و قرص سوتاکیم تجویز کردند نصف صبح و شب من جهت مشاوره پیش دکتر شهزادی رفتم که ایشون بعد از مطالعه مدرک من گفتند مشکل حادی ندارم الان چند وقتی هست که باز تپش میگیرم که دکتر شهزادی فرموند که قرص و یکی صبح و یکی شب استفاده کنم اما باز تپش میگیرم لطفا راهنمایی کنید، سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام باید نوع تپش مشخص باشه تا بتونم راهنمایی کنم ، هولتر و مدارکتون را باید ببینم
 • تصویر کاربر سید یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام انشالاه که خوب باشین،زن بنده در بعضی از اوقات شبانه روز با افت فشار ناگهتنی همراه تپش قلب و قفل شدن فک عدم حرکت به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه میباشد که بعد از ۲۰ دقیقه حالش رو به بهبود میرود تقریبا ۶،۷ ماه یکبار چنین میشود، خواهش میکنم که جهت راهنمایی بنده به این سوالم پاسخ دهید واگر دلیلی برای این حالت هست بگویید یا برائ راه چاره ای اینجانب را راهنمایی بکنین،منون میشم،بازم خواهش میکنم ازتون راهنماییم کنین ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام در صورتی که دچار کاهش هوشیاری میشن یعنی بیهوشی ، و متوجه اطرافشون نمیشن ، ممکنه مربوط به مغز و اعصاب باشه ، اگه اینطور نیست ازمایشات کامل خون و بررسی قلبی نیاز هست
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام من � مدتی از قرص آلپرازولام استفاده می‌کردم و الان که استفاده نمی خوام کنم تپش قلب میگیرم و استرسم میره بالا تا مجبور میشم از دوباره قرص استفاده کنم قرص آلپرازولام مورفین داره و شغل من رانندگی ماشین سنگین است و آزمایش اعتیاد از ما می گیرند آزمایش مثبت میشه آقای دکتر آیا داروی دیگه هست که آرامش بخش باشد ولی مورفین نداشته باشد که من کم کم از قرص آلپرازولام را ترک کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام الپرازولام مورفین نداره ولی اگه در ازمتیش اختلال ایجاد میکنه حتما به روانپزشک مراجعه کنید تا داروی ضد استرس بدن ، و اگه بهتر نشدین جهت بررسی قلبی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر شهناز شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.من خانم ۵۲ ساله هستم.سالهاست تپش قلب دارم تا ۳سال پیش پروپرانولول۱۰مصرف میکردم ولی تپش داشتم کمابیش.هولتر هم گذاشتم درخواب صربان ۳۰هم دیده شد. ۳ساله که متازیرو۴۷/۵نصف صبح و شب دوسال اول خوب بود ولی حدود یکساله که ب نسبت تپشها بیشتر شده .موقع تپش سرو گردنم میگیره و بعد از اتمام تکرر ادرار پیدامیکنم.گفتن رگ قلبم باید سوزونده بشه ولی اگه با دارو کنترل کنه بهتره چون خود سوزوندن هم عوارض داره.موقع تپش دستگاه فشار هم نمیتونه کار کنه.قبل از شروع متازیرو یعنی حدود ۳سال پیش یکبار تپش کوبنده بود طوری که یک لحظه هیچی احساس نکردم بیمارستان گفتن ضربانم حدود ۲۰۰بوده وبا دارو پایین آوردن.خواستم راهنماییم بفرمایین.ضمنا گاهی اوقات این تپش حتی تا نیم ساعت هم زمان برده تا آروم بشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام در صورتی که امکان سوزوندن راه فرعی هست یا ابلیشن ، بهتره اینکار در مرکزی که مجهز هست انجام بشه
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر