متخصص قلب در تهران

درمان سریع تپش قلب

افراد زیادی به مطب های متخصصین قلب و عروق مراجعه می کنند و از تپش قلب خود شکایت می کنند. معمولا پزشک بعد از معاینه و چکاپ قلبی علت تپش قلب را تشخیص می دهد. در این مقاله به بررسی علل و عوارض تپش قلب می پردازیم.

ضربان قلب نرمال

تعداد ضربان قلب طبیعی بزرگسالان در حالت استراحت بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. اگر ضربان قلب شما بین این دو عدد باشد یعنی تپش قلب ندارید. به طور کلی ضربان قلب پایین در حالت استراحت نشان دهنده ی عملکرد کارآمدتر قلب و تناسب بهتر قلبی عروقی است. برای مثال یک وزرشکار حرفه ای ممکن است در حالت استراحت ضربان قلبی حدود 40 داشته باشد.

ضربان قلب پایین

به ضربان قلب پایین برادی کاردی می گویند. معمولا اگر در بزرگشالان در حالت استراحت ضربان قلب آن ها کمتر از 60 ضربان در دقیقه باشد دچار ضربان قلب پایین می باشند.

ضربان قلب بالا

به ضربان قلب بالا تاکی کاردی نیز می گویند. به طور کلی، برای بزرگسالان، ضربان قلب بیش از 100 ضربان در دقیقه (BPM) بیش از حد سریع در نظر گرفته می شود و این افراد دارای ضربان قلب بالا می باشند و باید سریعا به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایند.

علت اصلی ایجاد تپش قلب

تپش قلب ممکن است در قفسه ی سینه، گلو و یا گردن احساس شود. تپش قلب می تواند اذیت کننده و حتی نگران کننده باشد در صورتی که معمولا جدی و خطرناک نیست و معمولا بعد از مدتی خود به خود از بین می رود.

بیشتر اوقات علت تپش قلب ناگهانی می تواند استرس، نگرانی یا به دلیل مصرف بیش از اندازه ی کافئین، نیکوتین یا الکل به وجود می آید.

چه قرصی تپش قلب را بالا میبرد؟

چندین قرص می توانند سیگنال های الکتریکی قلب شما را تحت تأثیر قرار داده و ضربان قلب شما را سریعتر کنند. چند نمونه از این دارو ها عبارتند از:

❌ داروهای آسم

❌ قرص های ضد احتقان و داروهای سرماخوردگی.

❌ داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین.

❌ برخی از قرص های فشار خون و قلب.

❌ برخی از قرص های افسردگی و اضطراب.

❌ داروی تیروئید.

داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین نیز می توانند باعث تغییر در ضربان قلب یا ریتم شما شوند.

درمان تپش قلب

برای تپش قلب چکار کنیم؟ به جز در مواقعی که پزشک شما متوجه وجود یک مشکل قلبی می شود، تپش قلب به ندرت نیاز به درمان دارد. در عوض پزشک شما راه هایی برای مقابله با ایجاد تپش نامنظم قلب و درمان قطعی تپش قلب به شما می آموزد.

اگر تپش قلب شما در اثر یک بیماری مانند آریتمی به وجود آمده باشد، پایین اوردن تپش قلب شما با تمرکز بر روی آن بیماری به انجام می رسد.

چه داروهایی برای درمان تپش قلب استفاده می شوند؟

برای تپش قلب چی خوبه؟ بعضی از داروهای درمان تپش نامنظم قلب شامل موارد زیر هستند:

بهبود تپش قلب با قرص پروپرانولول

⚠ توجه: این داروی پایین اوردن ضربان قلب ممکن است برای درمان درد قفسه ی سینه، درمان فشار خون بالا و یا بی نظمی ضربان قلب تجویز شوند.

آیا تپش قلب خطرناک است؟

هر چند این مشکل ممکن است ناخوشایند باشد، اما معمولا بی خطر است. در موارد نادر تپش قلب بالا ممکن است یکی از علائم مشکل های جدی قلبی مانند آریتمی (تپش نامنظم قلب) باشد که نیازمند درمان هستند.

چگونه تپش قلب را متوقف کنیم؟

✔ کاهش استرس و نگرانی ها برای درمان تپش قلب

 تکنیک های ریلکسیشن (آرامش بخش) مانند یوگا و تنفس عمیق درمانی را تمرین کنید.

✔ دوری از محرک ها

 محرک ها مانند کافئین، نیکوتین، بعضی از داروهای سرماخوردگی و نوشیدنی های انرژی زا میتوانند ضربان قلب شما را تند تر یا نامنظم کنند. با عدم مصرف این محرک ها می توانید به درمان ضربان قلب بالا کمک کنید.

✔ خم شدن و آب سرد

خم شدن و استفاده از آب سرد می توانند سبب تحریک عصب واگ و کمک به کنترل ضربان قلب شوند. تنفس عمیق به آرام شدن شما کمک می کند و استرس ناشی از تپش قلب شما را می کاهد.

اگر تپش غیر طبیعی قلب شما به دلیل بیماری قلبی و نقص در پالس های الکتریکی رگ های خونی باشد، نیاز است که عمل ابلیشن انجام گردد. جهت اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

سوزاندن رگ قلب

✔ اجتناب از داروهای غیر قانونی (مخدر ها)

✔ انجام مانور والسالوا 

مانور والسالوا می تواند باعث کاهش تپش قلب شود

درمان تپش قلب و اضطراب

در حالی که اضطراب می تواند باعث تپش قلب شود، با یادگیری تکنیک های آرام سازی و صحبت با یک روانشناس یا روانپزشک و مصرف داروهای تجویز شده توسط آن ها می توانید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید. اگر فکر می کنید تپش قلب شما می تواند ناشی از اضطراب باشد حتما قرار ملاقات با روانپزشک را ترتیب دهید.

برای تپش قلب چه بخوریم؟

آب بنوشید. کمبود آب بدن می تواند باعث تپش قلب شود. خون شما حاوی آب است، بنابراین وقتی بدن شما کم آب می شود، خون شما غلیظ می شود. هر چقدر خون غلیظ تر باشد، انتقال آن برای قلب از طریق رگها سخت تر می شود. که می تواند ضربان نبض شما را افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به تپش قلب شود.

در رژیم غذایی خود خوراکی هایی را مصرف کنید که حاوی پتاسیم، کلسیم و منیزیم باشد. مواد غذایی مانند سبزیجات، سیب زمینی، موز، لبنیات، آجیل ها، ماهی و … برای درمان قطعی تپش قلب بالا مناسب می باشند.

آیا ممکن است در اثر مضطرب بودن دچار تپش قلب شوید؟

در بسیاری از افراد، تاکیکاردی فوق بطنی یک پدیده ی تصادفی بوده و با ورزش و دیگر فعالیت ها ارتباطی ندارد. تاکیکاردی فوق بطنی باعث ایجاد علائمی از قبیل تپش قلب، احساس سبکی سر، ناراحتی قفسه سینه و کوتاه شدن نفس ها شده و ممکن است باعث ایجاد صدمات جدی در شما شود. ذهن شما پاسخ می دهد و میتواند سبب ایجاد علائم بیشتری از اضطراب و وحشت شود.

عوارض تپش قلب

تپش قلب به جز این که یک مشکل قلبی است، عوارض جانبی دیگری نیز به ایجاد می کند. در تپش قلب ناشی از مشکلات قلبی، عوارض زیر ممکن است اتفاق بیافتد.

❇ غش کردن

اگر ضربان قلب شما سریع شود، ممکن است فشار شما بیافتد و باعث غش کردن شما شود. اگر شما بیماری قلبی مانند بیماری های قلبی مادرزادی و مشکلات دریچه ی قلبی داشته باشید، امکان به وجود آمدن این حالت بیشتر است.

❇ ایست قلبی

ایست قلبی در اثر تپش قلب نادر است. تپش قلب می تواند سبب آریتمی های تهدید کننده ی حیات شود و همچنین ممکن است سبب توقف تپش موثر قلب شود.

❇ سکته ی مغزی

تپش قلب می تواند سبب فیبریلاسیون دهلیزی شود، وضعیتی که در آن ضربان طبیعی قلب مختل می شود و خون در یک ناحیه تجمع یافته و می تواند سبب ایجاد لخته شود. این لخته ممکن است کنده شود و شریان های مغزی را مسدود کند و سبب سکته ی مغزی شود.

❇ نارسایی قلبی

این عارضه در صورتی به وجود می آید که قلب برای مدتی طولانی نتواند خون را به خوبی پمپاژ کند و این موضوع باعث آریتمی و فیبریلاسیون دهلیزی شود. بعضی اوقات کنترل آریتمی که سبب انواع نارسایی قلب شده است، می تواند عملکرد قلب را بهبود ببخشد.

بیشترین دلایلی که باعث نارسایی قلبی می شوند شامل حمله قلبی قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، بیماری های دریچه قلب و کاردیومیوپاتی است.

تشخیص با گوشی پزشکی

تشخیص تپش قلب

اگر پزشکتان گمان کند که شما تپش قلب دارید، با گوشی پزشکی به صدای قلب شما گوش خواهد داد. پزشک شما ممکن است به دنبال مشکلات پزشکی مانند تورم غده ی تیروئید که مسبب تپش قلب شما هستند، باشد. دیگر آزمایش هایی که ممکن است پزشک شما درخواست کند، شامل موارد زیر هستند:

✅نوار قلب

در این آزمایش غیرتهاجمی، فرد کارشناس یک سری وسیله روی قفسه سینه شما قرار می دهد که آن ها ضربان های الکتریکی قلب شما را ثبت می کنند.

نوار قلب به پزشک شما کمک می کند تا هر نوع بی نظمی ضربان قلب و مشکلات ساختاری ای که می توانند باعث تپش قلب شوند را تشخیص دهد. این آزمایش ممکن است هم در زمان استراحت و هم در زمان ورزش انجام شود.

مانیتورینگ هولتر

مانیتور هولتر یک وسیله ی قابل حمل است که شما آن رو می پوشید تا نوار قلب جاری شما، معمولا برای 24 تا 72 ساعت را ثبت کند. این وسیله در هنگامی که پزشک نتواند با استفاده از نوار قلب متداول علت تپش نامنظم قلب را تشخیص دهد، استفاده می شود.

✅ثبت وقایع

اگر شما همچنان بعد از استفاده از مانیتور هولتر هیچ بی نظمی ضربان قلبی نداشتید، پزشک شما ممکن است از یک وسیله برای ثبت وقایع قلبی شما استفاده کند.

شما تا جای ممکن در طول روز این وسیله را می پوشید و در هنگامی که با علائم تپش قلب مواجه شده، دکمه ی دستگاه را فشار می دهید تا شروع به ثبت وقایع کند. ممکن است نیاز باشد برای چند هفته از این دستگاه استفاده کنید.

✅اکوی قلب

اکوی قلب یک آزمایش غیر تهاجمی است که شامل سونوگرافی قفسه ی سینه می شود. این کار یک تصویر را ارائه می دهد که نشان دهنده ی ساختمان و عملکرد قلب می باشد. با عبور امواج سونوگرافی از قلب شما، یک کامپیوتر آن ها را تحلیل کرده و یک تصویر متحرک روی مانیتور نشان می دهد.

اکوکاردیوگرافی قلب

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

برای پرسش از دکتر بر روی مشاوره پزشکی کلیک کنید.

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  باسلام خانم دکتر حدود ۹ ساله که درگیر تپش قلبم واحساس میکنم بخاطراسیدی شدن معده ونفخ معده است چون هرچه مراجعه کردم نوار قلب واکو گفتن قلبت سالمه ولی باور کنید هرنوقع دچار تپش میشم دچار عذاب شدیدی میشم تاقطع بشه وقتی هم قطع شد نرمال نرمالم البته بیشترزمانی که غذاهای چرب سنگین مثل کوبیده گوشت قرنز غذاهای آبکی مثل شیر سزیجات فلفل دلمه وقهوه یاچای زیاد میخورم دجار میشن که همراه با تکرر ادرار لحظه ای وداغ است درد قفسه سینه بی جون شدن پاها البته مدتی قرص لانزو ۳۰برای اسید معده استفاده میکنم دیرتر شده یعنی قبلا هفتهای یکببار بود الانیک ماهی هست نگرفتم خلاصه وقتی میگیره خیلی اذیت میشملطفا راهنمایی کنید البته هرموقع دچار اضطراب واسترس یا عصبانی میشم هم دچارش میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام برای تشخیص حتما باید موقعی که طپش دارید نوار بگیرید اگر در اونموقع نوار طبیعی بود ممکنه مربوط به معده باشه در غیر اینصورت ممکنه راه فرعی در قلب باشه . اگر تپش ها هر روز تکرار میشه میتونید هولتر انجام بدید
 • تصویر کاربر صابر چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید من چند ساله طرف چپ و راست سینه ام درد میکرد رفتم اکو گفتند قلبت سالمه و قرص اعصاب نوشت که مصرف نکردم ..چند هفته ی قبل یک ماشینی رو هل دادم بعدش تپش قلبم به شدت رفت بالا تا جایی که نفسم برید و فکر کردم دارم میمیرم . و این مسئله ده دقیقه بعد حل شد بعدش دو هفته از خواب بلند شده بودم که صدای جیغ زن همسایه منو ترسوند و یهو ضربان قلبم رفت بالا و ایندفعه دیگه نفسم جاش نیومد و مجبور شدم برم اورژانس و اکسیژن وصل کنم بنظرتون بیماری من چیه کجا برم چی کار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام در صورتی که نوار داخل بیمارستان که در حال طپش بودهد غیر طبیعی باسهرممکنه راه فرعی توی قلب شما باشه که نیاز به درمان داره
 • تصویر کاربر میکائیلی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام و با بخیر من چند وقتی ست که گاه گاهی سرفه می کنم ودر بعضی از سرفه ها طرف چپ سینه ام درد می کند ود و سه روزی شش است که احساس تپش قلب همراه با سستی و اضطراب دارم در این موقع تپش دردی درسینه ندارم نگرانم خواهش میکنم راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام هین سرفه ها ارتباطی با قلب نداره اگر حین فعالیت درد یا تنگ نفس پیدا میکنید به متخصص قلب مراجعه کنید برای طپش هم بهترین راه این هست که موقع طپش نوار بگیرید
 • تصویر کاربر M.M چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام ...خسته نباشید
  من مادرم ۵۰ سال سن داره و جدیداً از ماهه ۷ دچار افت ناگهانی فشارخون و تپش قلب شدید میگیره برای چند دقیقه ای و بعدش یکمی بیحال میشه و خوب میشه دوباره
  اکو و نوار قلب انجام داده ، مشکلی نداشته
  ازمایش خون هم انجام داده و فقط پتاسیمش کم بوده و ویتامین دی
  علته این تپش ناگهانی و افت فشار یهویی چی میتونه باشه به نظر شما ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام حتما از لحاظ عرق قلبی هم باید بررسی بشن و برای افت پتاسیم هم باید ازمایشات تکمیلی داده بشه
 • تصویر کاربر م_س پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده زمانیکه در جمع می خواهم سخنرانی کنم در ابتدا اضطراب گرفته و به حدی دچار
  تپش قلب می شوم که همزمان تنگی نفس هم پیدا می کنم ،ایندرال هم به توصیه دکتر قبل از سخنرانی مصرف کرده ام اما چندان فرقی نکرد، ایا قرصی هست که جلوی این تپش ناگهانی و شدید را که موقتی ایجاد می شود بگیرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام ابتدا از نظر قلبی بررسی بشید در صورتی که مشکل قلبی ندارید جهت کنترل اضطراب به روانپزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مهران جمعه ۲۶ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  با سلام در مورخه ۹۹٫۹٫۳۰ با علایم درد قفسه سینه و تنگی نفس به دکتر متخصص قلب و عروق مراجعه کردم بعد از اکو، ایشان تشخیص آمبولی ریه داده و سریعا مرا به ccu منتقل کردند. قبل از آن به مدت دوماه دردکمر و پای راست داشتم و دارو مصرف میکردم در بیمارستان سونوگرافی پای راست و وجود لخته پا تشخیص دادند در تاریخ ۹۹٫۱۰٫۱۰ ترخیص شده و در تاریخ۹۹٫۱۰٫۱۴ به دکتر مراجعه نمودم و ازمایشpt نوشت نتیجه ۲٫۱ بود. یک عدد وارفارین روزانه و استامینوفن تجویز نمود در این مدت انگشتان کوچک دست چپ و راستم حس سوزن سوزن شدن داشت و سرم نیز بی حس میشد. مورخه۱۰٫۱۶ متخصص ارتوپدی رفتم و قرص ویتامینB تجویز کرد و دوباره در مورخه ۱۰٫۱۸ نوبت آزمایش pt بود و نتیجه۱٫۷ بود دکترم گفت دو روز وارفارین ۱٫۵ قرص بخورم و بقیه روزها یک روز در میان ۱٫۵. و مورخه ۱٫۲۵ به آزمایش بروم ضمنا در روز ترخیص داروی گاباپانتین و دیکلوفناک نوشته بودند که نخورم و اکنون در مورد بیماری ام و تداخل داروها بسیار مضطرب هستم و هنوزهم درد قفسه سینه ام دارم لطفا مرا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام عدد inr باید بین 2.5 تا 3 حفظ بشه ، در شرایطی میشه از داروهای رقیق کننده که نیاز به چک پی تی ندارن استفاده کرو ، در مورد تعویض دارو با پزشک مشورت کنید
 • تصویر کاربر رشیدی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  پسرم16سال داردتست اکو ونوارقلب وازمایش خون وبررسی نبض دراندامهای دست وپا همه نرمال هست اما بعضی مواقع تپش قلب شدیددارد لطفا علت ودرمان میخواستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام موقع ایکه تپش دارند نوار بگیرن ، داروی معده هم برای مدتی استفاده کنند اگه بهتر نشدن و تپش ها هر روز تکرار میشه هولتر ریتم انجام بدید
  2. تصویر کاربر رشیدی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام درماه شاید دوبارتکراربشه وهردفعه مدت10تا15دقیقه طول میکشه بعدش احساس سردردمیکنن مشکل معده هم ندارن
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   ممکنه مربوط به استرس باشه ، مطمئن بشید که ایا از داروهای محرک استفاده نمیکنن؟ ،، تا نوار موقع تپش نباشه تشخیص قطعی ممکن نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر منصور پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام
  من روزانه یک عدد پروپرانول۱۰ مصرف میکنم .بخاطر تپش قلب. وقتی زمان قرص میشه ضربان قلبم تا۱۱۰ پیش میره.میخواستم بدونم باتوجه به آسم وآرژی که دارم چه قرصی بخورم آیا پروپرانول را ادامه بدهم؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام چون اسم دارید ، اضافه نکنید جهت تغییر دارو به پزشک مراجعه کنید و نسخه دریافت کنید
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام من دختری ۲۱ ساله هستم و کم خونی دارم . امروز احساس سرما خوردگی داشتم و یک عدد قرص سرماخوردگی کوریزان مصرف کردم بعد از مصرف دچار تپش قلب شدم و احساس میکنم قلبم خیلی تند میزنه ، میخواستم بدونم علتش چیه؟
  1. تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۲ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   ناگفته نماند که در دست چپم هم درد و کمی تنگی نفس دارم.
  2. تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   سابقه بیماری قلبی ندارم و ضربان قلبم در حالت استراحت ۸۰_۸۸ میباشد. و چند روز است که شبها دست چپم درد میگیرد. به علت مشکل معده قرص آهن نمیتونم مصرف کنم و از شربت فروگلوبین استفاده میکنم.
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام ، قرص کوریزان میتونه سبب تپش بشه در صورتی که ادامه یافت به متخصص قلب مراجعه کنید ، کرونا را هم در نظر داشته باشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سینا شنبه ۶ دی ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من یک روز قفسه سینم خیلی درد می کرد به متخصص قلب مراجعه کردم اکو کردن گفتن افتادگی درجه ۲ دریچه قلب داری و کمی آب هم دور قلبت جمع شده یکسری دارو بهم دادن و البته داروهای افسردگی هم مصرف می کنم یک شب بیزوپرولول ۵ رو که خوردم خوابم برد بعد یک ساعت که از خواب پا شدم قلبم خیلی درد می کرد و ضربان قلبم به حدود ۵۰ رسید البته بعد چند دقیق خوب شد آیا این دوز بیزو پرو لول برای من زیاد نیست ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۶ دی ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام در صورتی که ضربان ۵۰ هست مقدار دارو را نصف کنید ، ۱ تا ۲ ماه دیگر برای بررسی بهبود اب دور قلب اکو مجدد بدید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر