متخصص قلب در تهران

تفاوت درد قفسه سینه عصبی با حمله قلبی و کرونا

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. در این مقاله در مورد تفاوت درد قفسه سینه ناشی از استرس، حمله قلبی و کرونا ویروس می پردازیم.

در شرایط فعلی درد یا گرفتگی قفسه سینه می تواند ناشی از اضطراب باشد چرا که شیوع ویروس کرونا در همه ی جنبه های زندگی، سبب افزایش استرس های روزانه و درگیری های روحی روانی در افراد شده است.

با این حال درد قفسه سینه می تواند در نتیجه ی موضوعات غیر قلبی و یا کرونا مانند رفلاکس معده، نفخ، مشکل عضلانی یا استخوانی در جناغ سینه نیز رخ دهد. حتی هنگامی که شما دچار وحشت می شوید، نیز درد قلبی را ممکن است تجربه کنید.

احساس درد در قفسه سینه به شکل های مختلفی از شدید تا خفیف ظاهر می شود. گاهی درد قفسه سینه مانند احساس فشار یا سوزش می باشد. در موارد خاص، درد ممکن است به گردن، فک و یک یا دو بازو انتشار پیدا کند. درد قفسه سینه می تواند موجب بروز علائم بسیاری شود، اما اغلب علت آن مربوط به قلب نیست.

تفاوت درد قفسه سینه در حمله قلبی و حمله عصبی

وقتی فردی مضطرب است، خونرسانی به قسمت های مختلف بدن او، کاهش پیدا می کند؛ زیرا بدن در حالت مقابله و یا پاسخگویی به حمله عصبی قرار می گیرد و خون بیشتری را به سمت عضلات بدن هدایت می کند؛ در نتیجه خون کمتری به عضله قلب می رسد. همچنین افرادی که دچار اضطراب شدید هستند، علاوه بر تپش قلب بالا، اغلب دچار مشکلاتی در نفس کشیدن خواهند شد که می تواند سبب سرگیجه و یا گرفتگی عضلات قفسه سینه شود.

درد قفسه سینه

احساس درد قلبی به دنبال استرس می تواند با علائمی همچون: تپش قلب، تعریق، لرزیدن، احساس تنگی نفس، احساس خفگی، سرگیجه و بی حسی همراه باشد. علائمی که در بالا ذکر شدند معمولا  10 تا 20 دقیقه باقی مانده و سپس از بین می روند.

شما ممکن است که در طی چند ساعت، چندین حمله عصبی داشته باشید. برخی افراد به دلیل مشکلات روحی ممکن است که روزانه یا هفتگی دچار چنین حالت هایی شوند.

علائم حمله عصبی می تواند با حمله ی قلبی نیز اشتباه گرفته شود تا جایی که گاهی فرد در تشخیص درست این دو می ماند! اکثر افراد زمانی که دچار درد قفسه سینه می شوند به پزشک مراجعه می کنند چرا که معتقدند دچار مشکل قلبی یا گرفتگی عروق شده اند؛ اما تحقیقات نشان می دهد که تقریبا 60 تا 90 درصد بیماران با درد قفسه سینه، مشکل قلبی ندارند.

گرچه علائم حمله قلبی بسیار شبیه به حمله عصبی است و افراد اغلب اوقات دچار تنگی نفس، سرگیجه و احساس درد قفسه سینه می شوند اما باید توجه داشت که نوع درد در حمله عصبی حالت تیز و خنجر مانند دارد و اغلب در وسط قفسه سینه احساس می شود در مقابل درد ناشی از حمله قلبی شبیه فشار بر روی سینه یا زور آمدن به آن است. علاوه بر این، حمله قلبی معمولا در حین فعالیت های جسمی رخ می دهد در صورتی که حمله عصبی در شرایط استراحت نیز بروز می کند.

احتمال حمله قلبی معمولا زمانی افزایش می یابد که بار یا حجم کار قلب زیاد شود، به عنوان مثال در حالی که فرد در حال بالا رفتن از پله یا برف روبی است، به ویژه در افرادی که هیچ گونه سابقه ی فعالیت جسمانی ندارند!

مهمترین تفاوت بعدی، مدت زمان حمله است که معمولا حملات عصبی بعد از 20 دقیقه فروکش کرده و خود به خود برطرف می شوند اما حمله قلبی اغلب ادامه دارد و با گذر زمان بدتر می شود.

حمله قلبی ممکن است که در زنان خفیف تر باشد و به جای درد قفسه سینه، خود را به شکل خستگی غیر معمول و حس ناراحتی در قفسه سینه نشان دهد. در هر صورت، برای پی بردن به علت اصلی درد قفسه سینه، مراجعه به متخصص قلب و عروق و یا اورژانس ضروری است.

◼ نشانه های حمله قلبی

⛔ فشار بر روی قفسه سینه

⛔ شروع ناگهانی در حین انجام یا به دنبال فعالیت بدنی

⛔ دردی که به سمت باز، فک یا شانه کشیده می شود

⛔ درد و علائمی که با گذر زمان بدتر می شود

⛔ تنگی نفس

⛔ غش کردن

⛔ تعریق

⛔ حالت تهوع و استفراغ

به علت شرایط بحرانی کرونا و خطر انتقال آن شما بیماران عزیز می توانید جهت تسریع در فرآیند درمان به صورت آنلاین و تلفنی توسط دکتر آرزو خسروی معاینه شوید. جهت دریافت نوبت روی دکمه زیر کلیک نمایید.

دریافت ویزیت مجازی دکتر آرزو خسروی

◼ علائم حمله عصبی

🔴 افزایش ضربان قلب

🔴 شروع یا شدت گرفتن در هنگام استرس و اضطراب

🔴 دردی که با گذر زمان بهتر می شود

🔴 تنگی نفس

🔴 تعریق

🔴 سوزن سوزن شدن دست ها

درد قفسه سینه ناشی از کرونا

درد قفسه سینه و کرونا

در قفسه سینه یکی از علائم نادر کووید 19 است. بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، اگر کرونا داشته باشید، شما در قفسه سینه ی خود حس تنگ شدن و سفتی دارید و یا احساس می کنید که انگار نمی توانید به راحتی نفس عمیق بکشید. تنگی قفسه سینه و تنگی نفس سومین علامت کرونا ویروس (COVID-19)  و یکی از علت های جدی کرونا است که خود به خود و بدون سرفه اتفاق می افتد (تب، خستگی و سرفه خشک از شایع ترین علائم بیماری کرونا هستند).

بنابراین گرچه درد قفسه سینه به تنهایی در فهرست نشانه های کرونا وجود ندارد، اما به عنوان یک علامت جدی بیماری کرونا همراه با دشواری در تنفس، تنگی نفس، درد یا فشار سینه و ….ذکر شده است.

◼ چرا افراد مبتلا به کرونا ممکن است دچار درد قفسه سینه شوند؟

گاهی شدت سرفه ها در بیماران کرونایی به حدی زیاد است که سبب فشار بر روی عضلات و دنده های قفسه سینه می شود. علاوه بر این، ملتهب بودن ریه ها نیز به تنهایی برای ایجاد درد قفسه سینه در شما کافی ست!

اگر دچار درد قفسه سینه هستید که با تب، از دست دادن بو و سرفه همراه است، ممکن است که کرونا باشد.

به طور متوسط 5 تا 6 روز طول می کشد تا علائم کرونا (symptom of COVID-19) در فرد آلوده، خود را نشان دهد اما ممکن است این حالت تا 14 روز نیز زمان ببرد.

در صورت مشاهده درد قفسه سینه مشکوک که نمی دانید در اثر کرونا می باشد یا بیماری قلبی می توانید جهت تسریع در رون درمان به صورت آنلاین مشکل خود را با دکتر در میان بگذارید.

ویزیت آنلاین دکتر خسروی

درد قفسه سینه ناشی از بیماری قلبی

درد قفسه سینه وسط اغلب با بیماری قلبی همراه است. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری قلبی احساس ناراحتی مبهمی را تجربه می کنند که لزوما به عنوان درد شناخته نمی شود.

⛔ به طور کلی، ناراحتی قفسه سینه ای که مربوط به یک حمله قلبی یا یک مشکل دیگر قلبى است، توسط یک یا چند مورد زیر توضیح داده می شود:

 • فشار، پری، سوزش یا تنگی در قفسه سینه
 • درد فشاری یا سوزشی که به پشت، گردن، فک، شانه و یک یا هر دو بازو منتشر می شود.
 • دردى که بیش از چند دقیقه طول می کشد، با فعالیت بدتر می شود، از بین می رود و دوباره بر می گردد یا شدت آن تغییر می کند.
 • تنگی نفس
 • تعریق سرد
 • سرگیجه یا ضعف
 • تهوع یا استفراغ

✅ درد قفسه سینه ای که احتمالا علت قلبى آن کمتر است، بیشتر در ارتباط با علائم زیر است:

 • مزه ترش دهان یا احساس بازگشت مجدد غذا به دهان
 • درد قفسه سینه ناشی از معده (به دلیل التهاب جداره معده)
 • اشکال در بلع
 • دردی که با تغییر موقعیت بدن بهتر یا بدتر می شود
 • دردی که هنگام تنفس عمیق یا سرفه شدیدتر می شود
 • حساسیت به تماس با قفسه سینه
 • درد مداوم
 • درد زیر سینه چپ

علائم کلاسیک سوزش سر دل – احساس درد دردناک و سوزش پشت سینه – می توانند به علت مشکلات قلبی یا معده ای ایجاد شوند.

درد قفسه سینه علل بسیاری دارد که همه آنها به مراقبت های پزشکی نیاز دارند. نمونه هایی از علل درد قفسه سینه مرتبط با قلب عبارتند از:

 ◼ حمله قلبی

حمله قلبی به علت انسداد جریان خون به عضله قلب ناشی از لخته شدن خون رخ می دهد.

 ◼ دایسکشن آئورت

این وضعیت تهدید کننده زندگی مربوط به شریان اصلی که از قلب می آید ( آئورت ) می باشد. اگر لایه های داخلی این رگ خونی جدا شوند، خون بین لایه ها پخش می شود و می تواند باعث پارگی آئورت شود.

 ◼ پریکاردیت

پریکاردیت التهاب کیسه اطراف قلب است. معمولا در هنگام نفس کشیدن و یا دراز کشیدن، درد شدید ایجاد می شود.

 ◼ آنژین

آنژین به معنای درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف به قلب می باشد. این حالت اغلب ناشی از ایجاد پلاک های ضخیم بر روی دیواره های داخلی شریان هایی است که خون را به قلب حمل می کنند. این پلاک ها شریان ها را تنگ می کنند و خون رسانی قلب را محدود می کنند، به ویژه در هنگام اعمال فشار.

سلام خسته نباشین دکتر. مدتی هست پدر بزرگم قسمت پایین قفسه سینه (وسط) گاهی اوقات دردش کمتر و در مواقع بیشتر شدن محل ذکر شده داغ میشه وهمراه با تنگی نفس و بیتابی و بیخوابی می شود. لطفا راهنمایی کنیدممنون


دکتر خسروی: سلام حتما به دکتر قلب مراجعه کنن ممکنه از علایم تنگی عروق باشه

درد قفسه سینه ناشی از معده

درد قفسه سینه می تواند ناشی از اختلالات سیستم گوارش باشد، از جمله:

◼ نفخ معده و درد قفسه سینه

در افراد دچار یبوست و یا افراد مبتلا به بیماری سندروم روده ی تحریک پذیر، به دلیل نفخ شدید، دردهایی مشابه درد قلبی در زیر سینه ایجاد می شود که هیچ ارتباطی با درد قلبی ندارند و تنها به دلیل فشار ناشی از نفخ ایجاد می شوند.

◼ سوزش سر دل

این حس دردناک سوزش معده و سوزش پشت سینه زمانی رخ می دهد که اسید معده از معده به داخل مری بیاید.

سوزش سردل

◼ اختلالات بلع

اختلالات مری می تواند منجر به بلع سخت و حتی دردناک شود.

◼ مشکلات کیسه صفرا یا پانکراس

سنگ های صفراوی یا التهاب کیسه صفرا یا پانکراس می توانند درد شکمی را که به قفسه سینه منتشر می شود را ایجاد کند.

◼ درد قفسه سینه پس از غذا خوردن

برخی از افراد پس از بلع و غذا خوردن به خصوص غذای چرباحساس درد در ناحیه سینه می کنند. دلیل این اتفاق می تواند ریفلاکس معده، التهابات مری و … باشد. در این مواقع می توانید با نوشیدن سرکه ی سیب یا یک نوشیدنی گرم درد خود را تسکین دهید. اما در زمانی که درد شما شدید می باشد و بهبود نمی یابد حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا علت اصلی درد مشخص و درمان شود.

عواملی که باعث رفلاکس معده می شوند:

 • خوردن بیش از حد در وعده های غذایی
 • خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی
 • سیگار کشیدن
 • چاقی

سلام خوبید؟ خانم دکتر یه سوالی داشتم‌. نزدیک یک هفته ست که قلبم انگار اکسیژن بهش نمیرسه.مثل کسی که داره خفه میشه. بعد بعضی روزها ریتم قلبم غیرطبیعی میشه. یه نقطه زیر سینه چپم هم هست که وقتی فشار میدم درد میگیره.

از طرفی من آی بی اس دارم و باردارم. ماه پیش خیلی استرس بالایی داشتم. به نظرتون مشکل قلبی برام پیش اومده؟


دکترخسروی: سلام علائم شما ارتباطی با درد قلبی ندارد و مساله به دلیل مشکلات گوارشی است. پیشنهاد می کنم از شربت آلومینیوم ام جی هر 8 ساعت یکبار استفاده کنید.

درد اسکلتی قفسه سینه

برخی از انواع درد قفسه سینه با آسیب و سایر مشکلات مربوط به ساختارهایی که دیواره قفسه سینه را تشکیل می دهند، می باشد، که شامل موارد زیر است:

◼ کوستوکوندریت

در این شرایط، غضروف قفسه سینه، به ویژه غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند، ملتهب و دردناک می شود. مدت زمان درد قفسه سینه ناشی از کوستوکوندریت از چند هفته تا چند ماه می باشد. اما در مواردی شاهد این درد تا یک سال می باشید.

◼ آسیب به دنده ها

دنده کبود یا شکسته می تواند درد قفسه سینه ایجاد کند.

علائم درد اسکلتی سینه (کوستوکوندریت)

 • سوزش سینه
 • احساس درد هنگام نفس عمیق و سرفه
 • احساس درد هنگام بلند کردن دست ها
 • احساس درد در سمت چپ استخوان سینه

◼ درد عضلانی

سندرم های درد مزمن، مانند فیبرومیالژیا، می توانند درد قفسه سینه مداوم مرتبط با عضلات را ایجاد کنند.

سلام خانم دکتر وقت بخیر. امروز صبح با درد بسیار شدید در ناحیه قفسه سینه مایل به چپ از خواب پریدم، این درد رو در ناحیه پشت حتی تا زیر استخوان کتف هم حس میکردم و اصلا توان تنفس عمیق نداشتم.درد در یک ناحیه به اندازه کف دست بسیار شدید بود و مثل ریشه گیاه به اطراف بخش شده بود، حدودا ۵ – ۶ دقیقه طول کشید تا آروم تر شدم، الان بعد از گذشت چند ساعت در نواحی درگیر با درد حسی مشابه گرفتگی عضلات بعد از ورزش کردن دارم.

با توجه به اینکه پرولاپس میترال دارم، آیا این درد ناشی از مشکلات قلبی هستش؟


دکتر خسروی: سلام نه به نظر مربوط به قلب نیست، بیشتر گرفتگی عضلانی هست. سطح ویتامین دی را چک کنید.

درد قفسه سینه مرتبط با ریه

بسیاری از اختلالات ریوی ممکن است باعث درد قفسه سینه شوند، از جمله:

◼ آمبولی ریه

آمبولی ریه زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در یک شریان ریوی گیر کند  و جریان خون به بافت ریه را متوقف کند.

◼پلورزی

اگر غشائی که ریه ها را می پوشاند، ملتهب شود می تواند موجب درد قفسه سینه هنگام تنفس یا سرفه شود.

◼ریه های روی هم خوابیده

درد قفسه سینه مرتبط با ریه های روی هم خوابیده به طور ناگهانی شروع می شود و می تواند چند ساعت ادامه یابد و به طور کلی با تنگی نفس همراه است. این حالت هنگامی رخ می دهد که هوا وارد فضای بین ریه و دنده ها می شود.

◼پرفشاری خون ریوی

این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که فشار خون در شریان هایی که خون را به ریه ها حمل می کنند بالا باشد که می تواند درد قفسه سینه ایجاد کند.

دلایل ریوی درد قفسه سینه

زونا و درد قفسه سینه

واکنش مجدد ویروس آبله مرغان در بزرگسالی منجر به بیماری زونا می شود که ممکن است باعث درد از پشت به اطراف قفسه سینه شود.

درمان درد قفسه سینه با دارو

درمان درد قفسه سینه بر اساس علتی که باعث درد قفسه سینه می شود، متفاوت است. داروهای مورد استفاده برای درمان برخی از شایع ترین علل درد قفسه سینه عبارتند از:

✅ قرص زیر زبانی

نیتروگلیسرین یا زیرزبانی شریان های قلب را شل می کند، بنابراین خون می تواند از طریق فضاهای تنگ شده به راحتی جریان یابد. بعضی از داروهای فشار خون نیز رگ های خونی را شل و باز می کنند.

✅ آسپرین

اگر پزشکان معتقد باشند که درد قفسه سینه شما با قلب شما ارتباط دارد، احتمالا آسپرین به شما داده می شود.

✅ داروهای ترومبولیتیک

اگر دچار حمله قلبی شده باشید، ممکن است این داروها تجویز شوند.  این دارو ها باعث حل کردن لخته ای که جلوی رسیدن خون به عضله قلب را گرفته است، می شوند.

✅ رقیق کننده های خون

اگر یک لخته خون در یک شریانی که به قلب یا ریه ها می رود داشته باشید، به شما داروهایی داده می شود که لخته شدن خون را مهار می کنند تا از تشکیل لخته های جدید جلوگیری شود.

✅ داروهای سرکوب کننده اسید

اگر درد قفسه سینه ناشی از بازگشت اسید معده از معده به مری باشد، پزشک ممکن است داروهایی را پیشنهاد کند که میزان اسید را در معده کاهش دهند.

✅ داروهای ضد افسردگی

اگر شما در معرض حملات پانیک باشید، پزشک ممکن است داروهای ضد افسردگی را برای کنترل علائم تجویز کند. درمان روانشناختی، مانند درمان رفتاری شناختی نیز ممکن است توصیه شود.

منبع: مایوکلینیک

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی
برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.
جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حافظه دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  درد قفسه سینه وکمی تنگی نفس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 7 ماه پیش)

   اطلاعات کافی نیست ، اگه درد با راه رفتن بیشتر میشه باید به متخصص قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین دکتر
  مدتی هس پدر بزرگم قسمت پایین قفسه سینه (وسط) گاهی اوقات دردش کمتر ودرمواقع بیشتر شدن محل ذکر شده داغ میشه وهمراه با تنگی نفس و بیتابی وبیخوابی میشود
  لطفا راهنمایی کنیدممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام حتما به دکتر قلب مراجعه کنن ممکنه از علایم تنگی عروق باشه

 • تصویر کاربر محمدم دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر
  بنده ۳۱ سالم هست بدون هیچ بیماری زمینه ای ، حدود ۲ ماه هست سیگار رو ترک کردم ، برای اطلاع از وضعیت ریه هام ، سی تی اسکن ریه دادم که گفتند کهولت خیلی خفیف داره که بخاطر سیگاره ، داروهایی به من دادن از جمله شربت تئوفیلین ، بعد از مصرف این دارو درد در وسط قفسه سینه شروع شده ، لطفا نظر خودتون رو بفرمایید
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام قرص پنتوپرازول ثبح ناشتا بخورین ، اگه بهتر نسدین جهت بررسی قلبی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر امیرارسلان پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.خسته نباشید.من دو هفته پیش شب که میخواستم بخوابم سمت چپ بدنم درد گرفت فقط چپ مثل دنده ها و قفسه سینم همون شب موقع خواب قفسه سینم سنگینی می‌کرد انگار کسی دقیقا نشسته بود رو قفسه سینم سمت چپ دقیقا قلب..این سنگینی و فشار رو الان دو هفته دارم و مخصوصاً موقع خواب اذیتم می‌کنه و وقتی سینه ی سمت چپم رو تو مشتم میگیرم و فشار میدم یکم بدتر میشه ..همش فکر میکنم یکی داره قفسه سینمو خیلی فشار محکمی میده نمیدونم چیه.. لطفاً کمکم کنید.با این وضعیت کرونا هم نمیتونم برم دکتر..منتظر جوابتونم اگه خطرناک نیست نرم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام اگه مشکلات گوارشی دارید مثل نفخ و ترش کردن اون را درمان کنید ، درصورت ادامه دار بودن بهتره مراجعه کنید و یک عکس قفسه سینه بگیرید

 • تصویر کاربر مصطفی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  با سلام نزدیک به دو ماه هست که میانه قفسه اینجانب دردی دارد که معمولا با سرگیجه و کمی حالت تهوع همراه است نوار قلب و عکس رادیولوژی از
  سینه ام گرفته شده و مشکلی نشان نداده و به تشخیص پزشک عمومی این درد ناشی از استرس و اضطراب بوده و قرص پوکساید را برایم تجویز کردند که بنده بعد از خوردن چند عدد با توجه به عوارضی که میدانستم دارد ان را کنار گزاشتم حالا در اکثر ساعات درد در قفسه سینه را دارم اما گاهی مخصوصا بعد از خوردن غذای پر ادویه یا غذای با طبع سرد شدیدتر میشود و با تهوع و مقداری لرزش بدنم همراه میشود
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام حتما درمان رفلاکس معده را انجام بدین ، اگه بهتر نشدین به دکتر قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۵ ساله بدون سابقه چربی و فشار خون دو روزه جناق سینه و پشت ان در قسمت کمر درد شدیدی دارم که با فعالیت بیشتر نمیشه و تنگی نفس ندارم ولی درد وجود داره حتی موقع استراحت و البته کمی دچار نفخ در سر دل هم هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام قرص پنتو پرازول روزی دو عدد و قرص کلینیدیوم سی شبی یک عدد تا دوروز استفاده کنید اگه بهتر نشدین یا طی این دو روز بدتر شدین حتما جهت بررسی قلبی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر. من 27 سالمه هیچ مشکل قلبی نداشتم. از زمانی ک شروع ب قلیون کشیدن کردم پایین گردن نزدیک به قفسه سینه وقتی فقط خودمو کج میکنم یا رو شونه ها به بغل میخوابم درد میکنم! میتونید راهنمایی کنید باید چیکار کنم؟ ی بار به پزشک مراجع کردم نوار قلب گرفت گفت مشکلی ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام این علامت خیلی به علایم قلبی نمیخوره ، ممکنه کمبود ویتامین دی باشه ، البته به هر حال قلیون در درازمدت برای قلب و ریه ضرر داره

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام من سه چهار ماه پیش یه چند روی بود که در قسمت چپ قفسه سینه (حالا نمیدونم مال قلب بود یا نه) احساس درد میکردم و وقتی که به پایین خم میشدم انگار یه چیزی توی سمت چپ قفسه سینم حرکت میکرد ولی دردش کم بود و بعد چند روز خوب شد بعد چند هفته دوباره ابن اتفاق افتاد و دوباره بعد چند روز خوب شد و حالا 2 روز پیش که دوچرخه سواری می کردم بعد از 20 دقیقه قلب و وسط کمرم درد کرد و تا چند ساعت ادامه داشت و نفس عمیق که میکشم بدنم درد میگیره.من 21 سالمه و لاغر هم هستم.مشکل گوارشی هم ندارم.آیا مشکل قلبی دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام به نظر مربوط به عضلات هست ، سطح ویتامین دی را چک کنید و شل کننده عضلانی بخورید اگه بهتر نشدین ، مراجعه کنید

 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام وقت شما به خیر،حدود چهار ماه که دردهای مبهمی بالای سینه سمت چپم احساس می کنم ،الان حدوددوهفته است که این درد شدید شده،گاهی زیر بازوی همین سمت هم درد می گیره،گاهی پشت شانه ،ولی موقتی هستن.بیشتر بالای سینه احساس درد دارم.کم کاری تیروئید هم دارم،۴۰ سالمه.به نظر شما چه اقدامی باید بکنم..
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محبوبه یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  باسلام ۲۹ سالمه وچند مدتی پیش بایه شوک عصبی شدید دچار تپش قلب، افت شدید فشار شدم از اون موقع به بعددرد در زیر سینه سمته چپ ،بازو وجدیدا هم دچار تنگی نفس که حتی تحمل لباسم رو قفسه سینه ندارم خیلی بیحالم نوار قلب گرفتم مشکلی نبود دکتر اورژانس قرص پوکساکیم ۱۰تجویز کردن ایا نیاز به مراجعه به متخصص قلب هست یا نه باید چکار کنم.؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر محبوبه شنبه ۲۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   ببخشید من از دیشب تنگی نفسم تا الان ادامه داره ودرد سمته چپ زیر سینه همراه تپش هم دارم الان بایدبه چه دکتری مراجعه کنم؟ آیا اکو هم لازمه ؟
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر