متخصص قلب در تهران

تفاوت درد قفسه سینه عصبی با حمله قلبی و کرونا

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. در این مقاله در مورد تفاوت درد قفسه سینه ناشی از استرس، حمله قلبی و کرونا ویروس می پردازیم.

در شرایط فعلی درد یا گرفتگی قفسه سینه می تواند ناشی از اضطراب باشد چرا که شیوع ویروس کرونا در همه ی جنبه های زندگی، سبب افزایش استرس های روزانه و درگیری های روحی روانی در افراد شده است.

با این حال درد قفسه سینه می تواند در نتیجه ی موضوعات غیر قلبی و یا کرونا مانند رفلاکس معده، نفخ، مشکل عضلانی یا استخوانی در جناغ سینه نیز رخ دهد. حتی هنگامی که شما دچار وحشت می شوید، نیز درد قلبی را ممکن است تجربه کنید.

احساس درد در قفسه سینه به شکل های مختلفی از شدید تا خفیف ظاهر می شود. گاهی درد قفسه سینه مانند احساس فشار یا سوزش می باشد. در موارد خاص، درد ممکن است به گردن، فک و یک یا دو بازو انتشار پیدا کند. درد قفسه سینه می تواند موجب بروز علائم بسیاری شود، اما اغلب علت آن مربوط به قلب نیست.

تفاوت درد قفسه سینه در حمله قلبی و حمله عصبی

وقتی فردی مضطرب است، خونرسانی به قسمت های مختلف بدن او، کاهش پیدا می کند؛ زیرا بدن در حالت مقابله و یا پاسخگویی به حمله عصبی قرار می گیرد و خون بیشتری را به سمت عضلات بدن هدایت می کند؛ در نتیجه خون کمتری به عضله قلب می رسد. همچنین افرادی که دچار اضطراب شدید هستند، علاوه بر تپش قلب بالا، اغلب دچار مشکلاتی در نفس کشیدن خواهند شد که می تواند سبب سرگیجه و یا گرفتگی عضلات قفسه سینه شود.

درد قفسه سینه

احساس درد قلبی به دنبال استرس می تواند با علائمی همچون: تپش قلب، تعریق، لرزیدن، احساس تنگی نفس، احساس خفگی، سرگیجه و بی حسی همراه باشد. علائمی که در بالا ذکر شدند معمولا  10 تا 20 دقیقه باقی مانده و سپس از بین می روند.

شما ممکن است که در طی چند ساعت، چندین حمله عصبی داشته باشید. برخی افراد به دلیل مشکلات روحی ممکن است که روزانه یا هفتگی دچار چنین حالت هایی شوند.

علائم حمله عصبی می تواند با حمله ی قلبی نیز اشتباه گرفته شود تا جایی که گاهی فرد در تشخیص درست این دو می ماند! اکثر افراد زمانی که دچار درد قفسه سینه می شوند به پزشک مراجعه می کنند چرا که معتقدند دچار مشکل قلبی یا گرفتگی عروق شده اند؛ اما تحقیقات نشان می دهد که تقریبا 60 تا 90 درصد بیماران با درد قفسه سینه، مشکل قلبی ندارند.

گرچه علائم حمله قلبی بسیار شبیه به حمله عصبی است و افراد اغلب اوقات دچار تنگی نفس، سرگیجه و احساس درد قفسه سینه می شوند اما باید توجه داشت که نوع درد در حمله عصبی حالت تیز و خنجر مانند دارد و اغلب در وسط قفسه سینه احساس می شود در مقابل درد ناشی از حمله قلبی شبیه فشار بر روی سینه یا زور آمدن به آن است. علاوه بر این، حمله قلبی معمولا در حین فعالیت های جسمی رخ می دهد در صورتی که حمله عصبی در شرایط استراحت نیز بروز می کند.

احتمال حمله قلبی معمولا زمانی افزایش می یابد که بار یا حجم کار قلب زیاد شود، به عنوان مثال در حالی که فرد در حال بالا رفتن از پله یا برف روبی است، به ویژه در افرادی که هیچ گونه سابقه ی فعالیت جسمانی ندارند!

مهمترین تفاوت بعدی، مدت زمان حمله است که معمولا حملات عصبی بعد از 20 دقیقه فروکش کرده و خود به خود برطرف می شوند اما حمله قلبی اغلب ادامه دارد و با گذر زمان بدتر می شود.

حمله قلبی ممکن است که در زنان خفیف تر باشد و به جای درد قفسه سینه، خود را به شکل خستگی غیر معمول و حس ناراحتی در قفسه سینه نشان دهد. در هر صورت، برای پی بردن به علت اصلی درد قفسه سینه، مراجعه به متخصص قلب و عروق و یا اورژانس ضروری است.

◼ نشانه های حمله قلبی

⛔ فشار بر روی قفسه سینه

⛔ شروع ناگهانی در حین انجام یا به دنبال فعالیت بدنی

⛔ دردی که به سمت باز، فک یا شانه کشیده می شود

⛔ درد و علائمی که با گذر زمان بدتر می شود

⛔ تنگی نفس

⛔ غش کردن

⛔ تعریق

⛔ حالت تهوع و استفراغ

به علت شرایط بحرانی کرونا و خطر انتقال آن شما بیماران عزیز می توانید جهت تسریع در فرآیند درمان به صورت آنلاین و تلفنی توسط دکتر آرزو خسروی معاینه شوید. جهت دریافت نوبت روی دکمه زیر کلیک نمایید.

دریافت ویزیت مجازی دکتر آرزو خسروی

◼ علائم حمله عصبی

🔴 افزایش ضربان قلب

🔴 شروع یا شدت گرفتن در هنگام استرس و اضطراب

🔴 دردی که با گذر زمان بهتر می شود

🔴 تنگی نفس

🔴 تعریق

🔴 سوزن سوزن شدن دست ها

درد قفسه سینه ناشی از کرونا

درد قفسه سینه و کرونا

در قفسه سینه یکی از علائم نادر کووید 19 است. بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، اگر کرونا داشته باشید، شما در قفسه سینه ی خود حس تنگ شدن و سفتی دارید و یا احساس می کنید که انگار نمی توانید به راحتی نفس عمیق بکشید. تنگی قفسه سینه و تنگی نفس سومین علامت کرونا ویروس (COVID-19)  و یکی از علت های جدی کرونا است که خود به خود و بدون سرفه اتفاق می افتد (تب، خستگی و سرفه خشک از شایع ترین علائم بیماری کرونا هستند).

بنابراین گرچه درد قفسه سینه به تنهایی در فهرست نشانه های کرونا وجود ندارد، اما به عنوان یک علامت جدی بیماری کرونا همراه با دشواری در تنفس، تنگی نفس، درد یا فشار سینه و ….ذکر شده است.

◼ چرا افراد مبتلا به کرونا ممکن است دچار درد قفسه سینه شوند؟

گاهی شدت سرفه ها در بیماران کرونایی به حدی زیاد است که سبب فشار بر روی عضلات و دنده های قفسه سینه می شود. علاوه بر این، ملتهب بودن ریه ها نیز به تنهایی برای ایجاد درد قفسه سینه در شما کافی ست!

اگر دچار درد قفسه سینه هستید که با تب، از دست دادن بو و سرفه همراه است، ممکن است که کرونا باشد.

به طور متوسط 5 تا 6 روز طول می کشد تا علائم کرونا (symptom of COVID-19) در فرد آلوده، خود را نشان دهد اما ممکن است این حالت تا 14 روز نیز زمان ببرد.

در صورت مشاهده درد قفسه سینه مشکوک که نمی دانید در اثر کرونا می باشد یا بیماری قلبی می توانید جهت تسریع در رون درمان به صورت آنلاین مشکل خود را با دکتر در میان بگذارید.

ویزیت آنلاین دکتر خسروی

درد قفسه سینه ناشی از بیماری قلبی

درد قفسه سینه وسط اغلب با بیماری قلبی همراه است. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری قلبی احساس ناراحتی مبهمی را تجربه می کنند که لزوما به عنوان درد شناخته نمی شود.

⛔ به طور کلی، ناراحتی قفسه سینه ای که مربوط به یک حمله قلبی یا یک مشکل دیگر قلبى است، توسط یک یا چند مورد زیر توضیح داده می شود:

 • فشار، پری، سوزش یا تنگی در قفسه سینه
 • درد فشاری یا سوزشی که به پشت، گردن، فک، شانه و یک یا هر دو بازو منتشر می شود.
 • دردى که بیش از چند دقیقه طول می کشد، با فعالیت بدتر می شود، از بین می رود و دوباره بر می گردد یا شدت آن تغییر می کند.
 • تنگی نفس
 • تعریق سرد
 • سرگیجه یا ضعف
 • تهوع یا استفراغ

✅ درد قفسه سینه ای که احتمالا علت قلبى آن کمتر است، بیشتر در ارتباط با علائم زیر است:

 • مزه ترش دهان یا احساس بازگشت مجدد غذا به دهان
 • درد قفسه سینه ناشی از معده (به دلیل التهاب جداره معده)
 • اشکال در بلع
 • دردی که با تغییر موقعیت بدن بهتر یا بدتر می شود
 • دردی که هنگام تنفس عمیق یا سرفه شدیدتر می شود
 • حساسیت به تماس با قفسه سینه
 • درد مداوم
 • درد زیر سینه چپ

علائم کلاسیک سوزش سر دل – احساس درد دردناک و سوزش پشت سینه – می توانند به علت مشکلات قلبی یا معده ای ایجاد شوند.

درد قفسه سینه علل بسیاری دارد که همه آنها به مراقبت های پزشکی نیاز دارند. نمونه هایی از علل درد قفسه سینه مرتبط با قلب عبارتند از:

 ◼ حمله قلبی

حمله قلبی به علت انسداد جریان خون به عضله قلب ناشی از لخته شدن خون رخ می دهد.

 ◼ دایسکشن آئورت

این وضعیت تهدید کننده زندگی مربوط به شریان اصلی که از قلب می آید ( آئورت ) می باشد. اگر لایه های داخلی این رگ خونی جدا شوند، خون بین لایه ها پخش می شود و می تواند باعث پارگی آئورت شود.

 ◼ پریکاردیت

پریکاردیت التهاب کیسه اطراف قلب است. معمولا در هنگام نفس کشیدن و یا دراز کشیدن، درد شدید ایجاد می شود.

 ◼ آنژین

آنژین به معنای درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف به قلب می باشد. این حالت اغلب ناشی از ایجاد پلاک های ضخیم بر روی دیواره های داخلی شریان هایی است که خون را به قلب حمل می کنند. این پلاک ها شریان ها را تنگ می کنند و خون رسانی قلب را محدود می کنند، به ویژه در هنگام اعمال فشار.

سلام خسته نباشین دکتر. مدتی هست پدر بزرگم قسمت پایین قفسه سینه (وسط) گاهی اوقات دردش کمتر و در مواقع بیشتر شدن محل ذکر شده داغ میشه وهمراه با تنگی نفس و بیتابی و بیخوابی می شود. لطفا راهنمایی کنیدممنون


دکتر خسروی: سلام حتما به دکتر قلب مراجعه کنن ممکنه از علایم تنگی عروق باشه

درد قفسه سینه ناشی از معده

درد قفسه سینه می تواند ناشی از اختلالات سیستم گوارش باشد، از جمله:

◼ نفخ معده و درد قفسه سینه

در افراد دچار یبوست و یا افراد مبتلا به بیماری سندروم روده ی تحریک پذیر، به دلیل نفخ شدید، دردهایی مشابه درد قلبی در زیر سینه ایجاد می شود که هیچ ارتباطی با درد قلبی ندارند و تنها به دلیل فشار ناشی از نفخ ایجاد می شوند.

◼ سوزش سر دل

این حس دردناک سوزش معده و سوزش پشت سینه زمانی رخ می دهد که اسید معده از معده به داخل مری بیاید.

سوزش سردل

◼ اختلالات بلع

اختلالات مری می تواند منجر به بلع سخت و حتی دردناک شود.

◼ مشکلات کیسه صفرا یا پانکراس

سنگ های صفراوی یا التهاب کیسه صفرا یا پانکراس می توانند درد شکمی را که به قفسه سینه منتشر می شود را ایجاد کند.

◼ درد قفسه سینه پس از غذا خوردن

برخی از افراد پس از بلع و غذا خوردن به خصوص غذای چرباحساس درد در ناحیه سینه می کنند. دلیل این اتفاق می تواند ریفلاکس معده، التهابات مری و … باشد. در این مواقع می توانید با نوشیدن سرکه ی سیب یا یک نوشیدنی گرم درد خود را تسکین دهید. اما در زمانی که درد شما شدید می باشد و بهبود نمی یابد حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا علت اصلی درد مشخص و درمان شود.

عواملی که باعث رفلاکس معده می شوند:

 • خوردن بیش از حد در وعده های غذایی
 • خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی
 • سیگار کشیدن
 • چاقی

سلام خوبید؟ خانم دکتر یه سوالی داشتم‌. نزدیک یک هفته ست که قلبم انگار اکسیژن بهش نمیرسه.مثل کسی که داره خفه میشه. بعد بعضی روزها ریتم قلبم غیرطبیعی میشه. یه نقطه زیر سینه چپم هم هست که وقتی فشار میدم درد میگیره.

از طرفی من آی بی اس دارم و باردارم. ماه پیش خیلی استرس بالایی داشتم. به نظرتون مشکل قلبی برام پیش اومده؟


دکترخسروی: سلام علائم شما ارتباطی با درد قلبی ندارد و مساله به دلیل مشکلات گوارشی است. پیشنهاد می کنم از شربت آلومینیوم ام جی هر 8 ساعت یکبار استفاده کنید.

درد اسکلتی قفسه سینه

برخی از انواع درد قفسه سینه با آسیب و سایر مشکلات مربوط به ساختارهایی که دیواره قفسه سینه را تشکیل می دهند، می باشد، که شامل موارد زیر است:

◼ کوستوکوندریت

در این شرایط، غضروف قفسه سینه، به ویژه غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند، ملتهب و دردناک می شود. مدت زمان درد قفسه سینه ناشی از کوستوکوندریت از چند هفته تا چند ماه می باشد. اما در مواردی شاهد این درد تا یک سال می باشید.

◼ آسیب به دنده ها

دنده کبود یا شکسته می تواند درد قفسه سینه ایجاد کند.

علائم درد اسکلتی سینه (کوستوکوندریت)

 • سوزش سینه
 • احساس درد هنگام نفس عمیق و سرفه
 • احساس درد هنگام بلند کردن دست ها
 • احساس درد در سمت چپ استخوان سینه

◼ درد عضلانی

سندرم های درد مزمن، مانند فیبرومیالژیا، می توانند درد قفسه سینه مداوم مرتبط با عضلات را ایجاد کنند.

سلام خانم دکتر وقت بخیر. امروز صبح با درد بسیار شدید در ناحیه قفسه سینه مایل به چپ از خواب پریدم، این درد رو در ناحیه پشت حتی تا زیر استخوان کتف هم حس میکردم و اصلا توان تنفس عمیق نداشتم.درد در یک ناحیه به اندازه کف دست بسیار شدید بود و مثل ریشه گیاه به اطراف بخش شده بود، حدودا ۵ – ۶ دقیقه طول کشید تا آروم تر شدم، الان بعد از گذشت چند ساعت در نواحی درگیر با درد حسی مشابه گرفتگی عضلات بعد از ورزش کردن دارم.

با توجه به اینکه پرولاپس میترال دارم، آیا این درد ناشی از مشکلات قلبی هستش؟


دکتر خسروی: سلام نه به نظر مربوط به قلب نیست، بیشتر گرفتگی عضلانی هست. سطح ویتامین دی را چک کنید.

درد قفسه سینه مرتبط با ریه

بسیاری از اختلالات ریوی ممکن است باعث درد قفسه سینه شوند، از جمله:

◼ آمبولی ریه

آمبولی ریه زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در یک شریان ریوی گیر کند  و جریان خون به بافت ریه را متوقف کند.

◼پلورزی

اگر غشائی که ریه ها را می پوشاند، ملتهب شود می تواند موجب درد قفسه سینه هنگام تنفس یا سرفه شود.

◼ریه های روی هم خوابیده

درد قفسه سینه مرتبط با ریه های روی هم خوابیده به طور ناگهانی شروع می شود و می تواند چند ساعت ادامه یابد و به طور کلی با تنگی نفس همراه است. این حالت هنگامی رخ می دهد که هوا وارد فضای بین ریه و دنده ها می شود.

◼پرفشاری خون ریوی

این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که فشار خون در شریان هایی که خون را به ریه ها حمل می کنند بالا باشد که می تواند درد قفسه سینه ایجاد کند.

دلایل ریوی درد قفسه سینه

زونا و درد قفسه سینه

واکنش مجدد ویروس آبله مرغان در بزرگسالی منجر به بیماری زونا می شود که ممکن است باعث درد از پشت به اطراف قفسه سینه شود.

درمان درد قفسه سینه با دارو

درمان درد قفسه سینه بر اساس علتی که باعث درد قفسه سینه می شود، متفاوت است. داروهای مورد استفاده برای درمان برخی از شایع ترین علل درد قفسه سینه عبارتند از:

✅ قرص زیر زبانی

نیتروگلیسرین یا زیرزبانی شریان های قلب را شل می کند، بنابراین خون می تواند از طریق فضاهای تنگ شده به راحتی جریان یابد. بعضی از داروهای فشار خون نیز رگ های خونی را شل و باز می کنند.

✅ آسپرین

اگر پزشکان معتقد باشند که درد قفسه سینه شما با قلب شما ارتباط دارد، احتمالا آسپرین به شما داده می شود.

✅ داروهای ترومبولیتیک

اگر دچار حمله قلبی شده باشید، ممکن است این داروها تجویز شوند.  این دارو ها باعث حل کردن لخته ای که جلوی رسیدن خون به عضله قلب را گرفته است، می شوند.

✅ رقیق کننده های خون

اگر یک لخته خون در یک شریانی که به قلب یا ریه ها می رود داشته باشید، به شما داروهایی داده می شود که لخته شدن خون را مهار می کنند تا از تشکیل لخته های جدید جلوگیری شود.

✅ داروهای سرکوب کننده اسید

اگر درد قفسه سینه ناشی از بازگشت اسید معده از معده به مری باشد، پزشک ممکن است داروهایی را پیشنهاد کند که میزان اسید را در معده کاهش دهند.

✅ داروهای ضد افسردگی

اگر شما در معرض حملات پانیک باشید، پزشک ممکن است داروهای ضد افسردگی را برای کنترل علائم تجویز کند. درمان روانشناختی، مانند درمان رفتاری شناختی نیز ممکن است توصیه شود.

منبع: مایوکلینیک

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی
برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.
جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر پدر من به طور ناگهانی از پنج روز پیش دچار درد قسمت بالای قلب سمت چپ شد که به سرعت متخصص قلب بردیم و اکو و نوار انجام دادن گفتن دریچه ها خوب هست .پدر من دایما آسپرین هم استفاده می‌کنه و حدود هفتاد درصد ریه داره و اکسیژن ریه معمولا بین 90 تا 92 هست همیشه سرفه و خلط داشته ولی جدیدا خلط به نظر عفونی هست .حالا اکو اسکن هسته ای در فاز استرس هم قراره انجام بدیم ولی سوال من اینه این درد به شدت باورنکردنی زیاد هست و گاهی تا هفت الی ده ساعت طول می‌کشه ..و دوباره چند ساعت خوب میشه دوباره معمولا شب ها به شدتی زیاد میشه که نمیتونم توصیف کنم ..من شنیدم درد قلب میگیره و ول می‌کنه به نظرتون ممکنه برای قلب باشه با توجه به اینکه نوار و اکو سالم بوده ..قبل از این درد شروع بشه نفخ معده شدید داشت ولی دارو گرفت و اون الان خوب شده ولی این درد ما رو مستسل کرده در حدی که حتی نمیتونه دستشویی بره ..لطفا اگر اقداماتی لازمه بفرمایید همه رو میبرم انجام میدم ولی نمی‌خوام بیمارستان بخوابن.لتزم به ذکر هست سنگ کیسه صفرا هم داره چند ساله که داره و مشکلی تا الان باهاش نداشتیم ..میشه اقدامات لازم رو بفرمایید بریم انجام بدیم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام اسکن را حتما انجام بدین اگه نرمال بود به قلب ربطی نداره ،
 • تصویر کاربر امین جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  با سلام‌ و خسته نباشید.بنده پسری ۲۷ ساله هستم که مدتی پیش پشت شانه ی سمت چپم تیر میکشید جوری که تحرک انجام میدادم دردشو حس میکردم
  تا یه مدت گذشت و الان حدود چند روزه وسط قفسه ی سینم درد میکنه و تیر میکشه انگار یکی روشو فشار میده
  نه سابقه ی بیماری دارم نه سرفه و تنگی نفس و این چیزا
  میخواستم بدونم بخاطر چیه
  من عادت دارم هر شب دمر و روی قفسه ی سینم میخوابم.آیا بخاطر فشار عضلانیه؟
  1. تصویر کاربر امین شنبه ۵ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   خانوم دکتر میشه جوابمو بدبن لطفا؟
  2. تصویر کاربر امین شنبه ۵ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   خانوم دکتر منتظر جوابتونم
   این درد قفسه سینم فقط تو روز اتفاق میوفته.بیشتر صبح که از خواب پا میشم.یخورده تمرین کششی انجام میدم خوب میشه تا صبح همون آش و همون کاسا.یعنی بخاطر بد خوابیه؟لطفا جواب بدین
  3. تصویر کاربر امین یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   خانوم خسروی من دو روزه ازتون یه سوال پرسیدم حالم بده به جوابتون نیاز دارم هزینه شو هم پرداخت کردم میشه لطف کنین جوابمو بدین؟من از استرس دارم میمیرم . این چه کاریه آخه با بیماراتون میکنین؟
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام با پوزش از تاخیر در جواب به دلیل بیماری پدرم و بستری ایشون نتونستم جواب بدم ، احتمال داره درد به دلیل کمبود ویتامین دی یا مشکلات گوارشی باشه اگه با راه رفتن بدتر نمیشه احتمال اینکه قلبی باشه کمه ، سطح ویتامین دی را چک کنید و قرص پنتوپرازول بخورید اگه علایم دیگه ای مثل تنگ نفس و یا سرفه دارید مراجعه کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر رحیمی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر اقا هستم ۴۵ ساله من دارای افسردگی و اضطراب هستم البته نزدیک به چند ماه قرصهام رو قطع کردم کمی حالم خوبه دکتر با قرصهای اعصاب متوال ۵۰ یک چهارم قرص میخوردم بعد دکتر برای پروپرانول عوض کرد الان یک ماه میشه قفسه سینه سرتاسر و پشتم درد میکنه ناچار رفتم دکتر قلب برای اکو و تست ورزش نوشت که براتون فرستادم دکتر قلب برام گلیسرین ۲/۶ و قرص دیگه اسمش یادم نیست ولی میدونم چربی بد رو کم میکنه الان هنوز شروع به خوردن قرص ها نکردم گفتم با شما هم مشورت کنم چکار کنم بعضی وقتها سینم درد میکنه با ماساژ دادن دردم کم میشه تنگی نفس ندارم ولی خلط مقداری دارم ولی بعضی وقتها یه لحظه ای تپش دارم چند ثانیه طول میکشه و در روز ۳ ساعت پیاده روی میکنم ولی متاسفانه سیگاری هستم لطفا مرا راهنمای کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید ، از لحاظ گوارشی هم بهتره چند روزی داروی ضد رفلاکس بخورید اگه بهتر نشدید مراجعه کنید اگه تنگ نفس ادامه داشت ، متخصص ریه هم مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   فایلهای ارسالی کامل نیست ، واگه با فعالیت شدید درد دارین بهتره تست تکمیلی انجام بدین
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر عرفان دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  20 سالمه و الان چند روزی هست که وسط قفسه سینه و ته حلق احساس پر بودن میکنم
  نفس تنگی و بعضی مواقع درد و گرفتگی در سینه سمت چپ دارم و بخاطر کرونا به بیمارستان نرفتم
  در گذشته هم تک و توک درد قفسه سینه داشتم
  بخاطر حساسیت تنفسی،تنگی نفس هم قبلا داشتم
  ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام چند روز درمان دارویی برای معده انجام بدین ، اگه بهتر نشدین مراجعه کنید
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من 55 ساله هستم حدود سه ماه پیش صبح ها درد خفیفی در بازو ها در صبح زو د داشتم که از خواب بیدارم میکرد و بعد از حرک دادن دست خوب میشد پیش متخصص مغزو اعصاب رفتم بعد از ام ار ای فیزیوتراپی 10 جلسه و چند قرص دادند که انجام دادم ولی بهتر نشد الان درد دايم در سینه و پشت زیر کتف چپم دارم دکتر ارتوپد رفتم دوباره MRI از پشت و گفتند خمیدگی پشت دارید شاید درد از اون باشه حدود نه ماه پیش سیتی انژیو کردم و مشکلی نبو د درد الان میتونه از مشکل قلبی باشه ؟ به نظر شما باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام احتمال درد قلبی با توجه به سی تی انژیو نرمال کمه ولی اگه با راه رفتن دردتون بیشتر میشه بهتره به متخصص قب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر پوریا سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام
  من حدود ۳ ماهه که احساس درد در قفسه سینه و تنگی نفس دارم که در زمان دراز کشیدن روی کمر درد بیشتر میشود تست کرونا هم دادم و خداروشکر منفی بودم به پزشک عمومی مراجعه کردم با گوشی ضربان قلبم و وضعیت ریه هام رو چک کردن و گفتند مشکلی نداره بخاطر کرونا سعی کردم برای ازمایش به بیمارستان نرم ولی واقعا دارم کلافه میشم باید چکار کنم ممنون🙏
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام نیاز به اکو وعکس قفسه سیه هست
 • تصویر کاربر نيلوفر سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام دكتر من سمت راست قفسه سينم بالاي سينم درد ميكنه روي استخوان علت چيه؟
  من هرز چند گاهي ضعف معده و رفلاكس هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام هم ممکنه به دلیل کاهش ویتامین دی و هم معده باشه
 • تصویر کاربر مژگان سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من دختر ۲۲ ساله هستم و الان به مدت چندین روزه درد وسط قفسه سینه دارم البته دائمی نیست در طول روز و به صورت تیر کشیدن و درد هم کم و زیاد میشه بعضی وقتا یک قسمت کوچیکی از زیر سینه چپ هم این درد لحظه ای رو که مثل فرو کردن چاقو میمونه رو دارم
  افتادگی دریچه میترال دارم و کم خونی مینور، ویبوست و درد معده هم اکثرا دارم و به شدت ادم استرسی هستم
  ولی این درد قفسه سینه من رو بسیار نگران کرده که مشکل جدی قلب هست یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام ابتدا به متخصص گوارش مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ترنج سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام.حدود یکماه قبل شب موقع تماشای تلویزیون احساس سنگینی دست چپ و کمی فشار در قفسه سینه و کمی درد و سنگینی در فکم کردم. در ادامه درد بیشتر شد و به زیر بغل و کتف و شانه رسید. همراه با ضعف و تعریق. اون شب تا صبح این احساس درد و سنگینی بود و صبح بهتر شد. یک هفته بعد ، بعد از یکی دوساعت کار منزل، موقع صرف نهار همین اتفاقات بصورت خفیف تر اتفاق افتاد ولی با ضعف و سرگیجه خیلی شدیدتر.
  از اون روز گاهی احساس درد خفیف توی قفسه سینه دارم که بعد از پیاده روی یا بغل کردن بچه م بیشتر میشه. همراه با تپش قلب و لرزش شدید قلب که گاهی از روی لباس هم دیده میشه.
  42 ساله هستم. یک زایمان 4 سال پیش داشتم از طریق آی وی اف با دوز دارویی بسیار بالا
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام حتما نیاز به اکو ودر صورت لزوم تست ورزش دارید
 • تصویر کاربر majid1353 سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  غذا که می خورم بعداز۳ساعت گازه شدیدی داخل معده و شکم پر میشه از بالا و پایین خارج می شه بعد یک دفعه دیگه خارج نمیشه فشار زیادی به سینه ودرد زیادی به بازوهام می‌زنه همان لحظه دوتا فاموتیدین چهل میجوم دوقوت آب می خورم انگار آب می ریزن روی آتش
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام به متخصص گوارش مراجعه کنید ،اگه سن بالای ۴۰ سال دارید از نظر قلبی هم بررسی بشید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر