متخصص قلب در تهران

اکوی قلب چیست | چرا باید اکوی قلب انجام دهیم | هزینه اکو | دکتر آرزو خسروی بهترین فلوشیپ اکو

اکوکاردیوگرافی قلب چیست؟ اکو روشی است که برای بررسی مشکلات قلبی. همچنین برای مشکلات عروق اطراف قلب، مورد استفاده پزشکان متخصص قلب و عروق قرار می گیرد. این آزمایش تشخیصی، توسط فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب در مطب قابل انجام بوده و خطرات و عوارضی جانبی برای بیمار به همراه ندارد. برای نوبت دهی اکو در مطب دکتر آرزو خسروی با 02122894086 تماس بگیرید. برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

اکوکاردیوگرافی قلب چیست؟

آزمایش اکو قلب یا همان اکوکاردیوگرافی شیوه ای تشخیصی است که فلوشیپ اکوکاردیوگرافی با استفاده از آن، در قالب تصاویر متحرک عملکرد قلب شما را مشاهده می نماید. این آزمایش ساده به صورت سرپایی انجام می شود که به دلیل استفاده از امواج صوتی بی خطر, هیچ گونه عوارض و ناراحتی را برای فرد بیمار به همراه ندارد. متخصص قلب با کمک این آزمایش تشخیصی به علت برخی از بیماری هایی قلبی و عروقی پی می برد.

 

آزمایش اکو برای تشخیص بیماری قلب و عروق

اکوکاردیوگرافی قلب همانند سونوگرافی است که در تشخیص بیماری‌های قلبی و عروقی مورد استفاده پزشک قرار می گیرد. بیماری هایی چون:

کریومیوپاتی انقباضی

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک

و بیماری‌های دیگر … .

چنانچه شما هم مدتیست علائمی همچون : تنگی نفس ، درد قفسه سینه، تپش قلب و یا علائم بیماری قلبی را در خود یا هر یک از عزیزانتان مشاهده می کنید باید به فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب جهت انجام آزمایش اکو قلب مراجعه کنید.

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و عضو انجمن اکوکاردیوگرافی ایران، اروپا و آمریکا. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

چه زمانی آزمایش اکوکاردیوگرافی انجام می شود؟

هنگامی که حمله قلبی اتفاق افتاده باشد.

زمانی که پزشک صداهای اضافی از قلب می شنود.

وقتیکه که دچار تب روماتیسمی شده اید.

زمانی که فرد درد قفسه سینه ای را تجربه می کند که غیرقابل توجیه است.

زمانی که نقص مادرزادی قلبی وجود داشته باشد.

📌مطلب مرتبط علائم تب رماتیسمی چیست؟ و چگونه درمان می شود؟

آزمایش اکوی قلب چه چیزی را نشان می دهد؟

وجود لخته خون یا آمبولی ریوی پس از سکته

دریچه‌ های مصنوعی قلب ، فیبریلاسیون دهلیزی، افزایش فشار ریوی.

صداهای غیرطبیعی قلب، بیماری‌های قلبی مادرزادی.

آسیب عضلات قلب در بیمارانی که سابقه حمله قلبی داشته‌اند.

عملکرد پمپاژ خون توسط قلب در افراد دچار نارسایی قلبی.

عفونت پرده اطراف قلب (پریکاردیت)، عفونت دریچه‌های قلب

📌شاید بخواهید بدانید نوار قلب چه چیزی را نشان می دهد؟

هزینه اکواردیوگرافی قلب در مطب دکتر خسروی

هزینه اکو بر اساس تکنولوژی دستگاه و نوع بیماری ممکن است متفاوت باشد. هزینه اکوکاردیوگرافی قلب در مطب 660 هزار تومان است که به دلیل نوسانات ارز، بهتر است پیش از مراجعه به مطب دکتر، هزینه آن را به صورت تلفنی جویا شوید. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و  مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

اگر سوال شما هم این است که برای انجام آزمایش اکو قلب، به کدام متخصص مراجعه کنیم؟ باید بدانید که تنها فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب صلاحیت انجام این آزمایش کاملاً تخصصی را داراست چرا که فلوشیپ اکوکاردیوگرافی تمامی آموزش های تخصصی لازم را فراگرفته است. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

انواع اکو قلب در مطب دکتر آرزو خسروی

اکو قلب در 5 نوع دسته بندی می شود. فلوشیپ اکوکاردیوگرافی با توجه به نوع بیماری میتواند از انواع اکو استفاده کند.

 • اکو ترانس توراسیک (TTE)

در اکو TTE یا ترانس توراسیک، تصویر دقیقی از آناتومی قلب ارائه می شود. این نوع اکوکاردیوگرافی بیشتر برای اندازه‌گیری اندازه قلب و اجزا و میزان کارایی آنها کاربرد دارد. همچنین قدرت عضلانی قلب و به ویژه توانایی بطن چپ در بیرون راندن خون از قلب توسط این نوع از اکوی قلبی، قابل ارزیابی است.

اکو ترانس توراسیک در مطب دکتر آرزو خسروی در مطب انجام می شود.  برای ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

 • اکو داپلر

برای تشخیص جهت و اندازه‌گیری سرعت جریان خون در داخل قلب و رگ های قلبی از این نوع اکو استفاده می شود. در اکو داپلر رنگی، تصاویری ایجاد می‌شود که نشان دهنده ناهنجاری های مادرزادی قلبی و اختلالات دریچه‌ای از جمله افتادگی دریچه میترال(پرولاپس) یا تنگی و گشادی آن می باشد.

اکو داپلر در مطب دکتر آرزو خسروی ،عضو انجمن اکوکاردیوگرافی قلب ایران، اروپا و آمریکا.

 • اکو مری (TEE)

معمولا هنگامی که تصویر خوبی از روش اکوکاردیوگرافی ترانس توراسیک به دست نیاید از اکو مری استفاده می شود. تصویر با وضوح پایین ممکن است به دلیل زخم، بافت بیش از حد بدن یا ریه ی روی هم خوابیده (کلاپس) باشد. با توجه به مجاورت لوله مری و قلب، در این روش از اکوکاردیوگرافی تصاویر شفافی از قلب بدست می‌آید. اکو از طریق مری برای تشخیص دقیق مشکلات قلبی از جمله اختلالات آئورت، توده‌های دهلیز چپ، اختلال عملکرد دریچه‌های مصنوعی، و … کاربرد دارد.

اکوکاردیوگرافی از راه مری در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکو قلب انجام می شود. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

📌مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی : خطرات و عوارض اکو مری چیست؟

آمادگی قبل از انجام اکو مری

 • استرس اکوکاردیوگرافی

این آزمایش نشان می دهد قلب شما در مواقع فعالیت بدنی چقدر خوب کار می کند. این آزمایش برای اثبات یا رد وجود بیماری های شریان کرونری قلب است. بعضی از ناهنجاری‌های قلبی مثل بیماری عروقی قلب در صورت افزایش ضربان قلب آسان تر تشخیص داده می شوند. از این رو به کمک افزایش مقطعی ضربان قلب بیمار از طریق فعالیت بدنی یا تزریق دارو، زیر نظر پزشک از این نوع اکو قلب استفاده می شود.

آزمایش استرس اکو در مطب دکتر آرزو خسروی با تزریق دارو دوبوتامین انجام می شود. می توانید برای آشنایی با چگونگی انجام استرس اکو و شرایط و قیمت استرس اکو در مطب، مطلب زیر را مطالعه کنید.

📌مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی: آمادگی ها و شرایط قبل از آزمایش استرس اکو چیست؟

فیلم استرس اکو قلب

استرس اکو در مطب دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکواکردیوگرافی قلب انجام می شود.جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

 • آزمایش اکوکاردیوگرافی قلب جنین 

نوعی آزمایش فراصوت است که در هنگام بارداری برای ارزیابی قلب نوزاد به دنیا نیامده استفاده می شود. این آزمایش ساختمان و عملکرد قلب را ارزیابی می کند. پروب کوچکی به اسم ترنسدیوسر ( شبیه به میکروفن) روی شکم مادر قرار داده می شود و امواج فراصوت را با فرکانس بالا و قابل شنیدن ارسال می کند.

وقتی ترنسدیوسر در محل خاصی قرار گرفت، امواج فراصوت از طریق پوست مادر، جنین و دیگر بافت های جنین به بافت قلب او منتقل می شوند، جایی که امواج منحرف می شوند، ساختمان قلب جنین است. ترنسدیوسر امواج برگشتی را گرفته و به کامپیوتر منتقل می کند. کامپیوتر امواج دریافتی را به تصاویر دیواره و حفرات قلبی تفسیر می کند.

این آزمایش می تواند ناهنجاری های قلبی را قبل از تولد تشخیص دهد و اجازه ی اقدامات سریع تر و انجام درمان های لازم بعد از تولد نوزاد را می دهد. این کار باعث افزایش احتمال زنده ماندن نوزادانی با مشکلات شدید قلبی خواهش شد. خطرات اکوی قلب تقریبا قابل چشم پوشی است. در چنین نوزادانی، اکوی قلب پس از تولد نیز لازم است.

📌مطلب مرتبط : چرا باید اکوکاردیوگرافی قلب جنین انجام دهید؟

اکوی قلب جنین توسط فلوشیپ اکو قلب خانم در مطب انجام می شود. جهت دریافت نوبت با 02122894086 تماس بگیرید.

اکوی قلب زنان

بسیاری از بانوان به دلیل مسائل فرهنگی، تمایل دارند برای انجام آزمایش اکو به متخصص قلب خانم مراجعه کنند. اما می دانیم مهمترین امر در مراجعه به یک پزشک، مهارت و تجربه پزشک است. خوشبختانه هم اکنون، پزشکان خانم در ایران فعالیت می کنند که از مهارت بالایی برخوردار هستند. دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص قلب خانم در تهران و یکی از بهترین پزشکان قلب و عروق در هستند که به صورت تخصصی اکوی قلب خانم ها را نیز انجام می دهند. اکو قلب زنان

اکو قلب زنان در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی 02122894086

نتیجه و جواب یک اکو قلب سالم و طبیعی:

یک گزارش طبیعی و سالم آزمایش اکوکاردیوگرافی نشان دهنده این موضوع است که حفره های قلب و دریچه ها طبیعی به نظر رسیده و درستی عمل می کنند. به طور خاص، این بدان معنی است که:

✅پوشش قلب دارای ضخامت طبیعی بوده و حاوی مایعات اضافی نمی باشد.

✅دریچه های قلبی فرد به درستی باز و بسته می شوند. نشتی خون، در آن ها رخ نمی دهد و یا نشانه هایی از عفونت دیده نمی شود. اندازه گیری مقدار پمپاژی قلبی میتواند نشان دهد که آیا قلب می تواند خون کافی را برای سایر اندام ها تامین نماید یا خیر؟ چرا که در غیر این صورت احتمال نارسایی قلبی وجود دارد

✅هیچ لخته خون قابل مشاهده و یا تومور در قلب فرد وجود ندارد.

✅دیواره قلب و حفره ها در اندازه طبیعی می باشند و عضلات دیواره قلب به درستی حرکت می کنند.

✅برون ده قلبی حجمی از خون است که قلب در هر دقیقه پمپاژ می کند. در حالت استراحت قلب بزرگسالان به طور متوسط  (۴٫ ۸ – ۶٫ ۴ ) لیتر خون در دقیقه پمپ می کند.

✅ کسر تخلیه بطن چپ _ 60 درصد به بالا باشد. این شاخص مبین مقدار خونی است که در طول یک ضربان قلب، پمپاژ می شود. مقدار طبیعی برای کسر تخلیه ای بطن چپ، 60 درصد است.

✅شرایط دیگری که میتوانند علائم مشابه ایجاد نموده و نیاز به یک اکوکاردیوگرافی ، در وهله اول تقویت نمایند. به عنوان مثال، کم خونی میتواند باعث شنیدن صدا های قلبی گردد، و حملات پانیک میتواند باعث درد قفسه سینه شود.

گزارش و نتیجه یک اکو قلب غیر طبیعی و ناسالم:

برای تفسیر جواب آزمایش اکو, تصویر جواب اکو قلب خود را در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسختان را دریافت کنید.

نتیجه غیر طبیعی در اندازه یا ساختار قلب میتواند به صورت زیر گزارش شود:

 1. دیواره قلب بیش از حد ضخیم و یا نازک و یا حفره های قلب بیش از حد بزرگ باشند: این نتیجه در آزمایش اکوکاردیوگرافی نشان دهنده کاهش جریان خون به عضله قلب، و یا یک برآمدگی در دیواره قلب
 2. تجمع مایع در کیسه اطراف قلب: این حالت که با عنوان پریکاردیت شناخته می شود میتواند با وارد کردن فشار اضافی روی قلب مانع از پمپاژ طبیعی خون شود
 3. . است لخته شدن خون در یکی از حفره های قلب: این مشکل اغلب به دلیل فیبریلاسیون دهلیزی رخ می دهد.
 4. . عملکرد ناقص دریچه های قلب در باز و بسته شدن به موقع: این نتیجه در آزمایش اکوکاردیوگرافی میتواند علائمی از بیماری های دریچه قلب باشد. در صورت بروز اختلال در عملکرد صحیح دریچه قلب، عضله قلب آسیب می بیند.

تفسیر اصطلاحات اکو قلب و خواندن گزارش اکوکاردیوگرافی

هر چند برای تفسیر اکو قلب باید حتما به فلوشیپ اکوکاردیوگرافی مراجعه کنید، اما دانستن معانی آن خالی از لطف نیست.

📌دکتر آرزو خسروی در این مطلب به صورت کامل اصطلاحات جواب اکو را بیان کرده اند. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تفسیر اصطلاحات اکوکاردیوگرافی این مطلب را حتماً مطالعه کنید.

چطور می توانیم سلامت قلب را حفظ کنیم؟

• غذاهای دوست دار سلامت قلب را مصرف کنید.

روزانه از سبزیجات، میوه ها و غلات استفاده کنید. مصرف نمک و غذاهای پر چرب را محدود کنید. برای کسب اطلاعات بیش تر و چنانچه نیاز به کاهش وزن دارید با پزشک خود مشورت کنید تا به شما یک برنامه ی مناسب برای کاهش وزن بدهد.

 • ورزش

پزشک می تواند یک برنامه ی ورزشی مناسب برای کمک به بهبود سلامت قلب به شما پیشنهاد دهد. سعی کنید که برنامه ی خود را تدریجاً آغاز کرده و به آن پایبند باشید. هرگز قبل از مشورت با پزشک و سرخود ورزش نکنید.

• وزن متعادل

وزن سالم خود را حفظ کرده، تا قلب شما مجبور نباشد که به سختی کار کند. در صورت داشتن اضافه وزن، با پزشک یا کارشناس تغذیه ی خود برای دریافت یک برنامه ی مناسب کاهش وزن مشورت کنید.

• شرایط سلامتی خود را مدیریت کنید.

فشار خون بالا، کلسترول خون بالا و دیابت می توانند منجر به مشکلات قلبی شوند. برای مدیریت وضعیت پزشکی خود و کاهش خطر ابتلا به مشکلات قلبی با پزشک خود مشورت کنید.

• سیگار نکشید.

اگر سیگار می کشید، برای ترک آن هرگز دیر نیست. سیگار کشیدن خطر ابتلا به بیماری های قلبی، بیماری های ریوی، سرطان و دیگر مشکلات را افزایش می دهد. برای ترک سیگار با پزشک یا مشاوران متخصص در این امور مشورت کنید.

چه زمانی باید به فلوشیپ اکوکاردیوگرافی مراجعه کنیم؟

• چنانچه درد قفسه سینه یا مشکل تنفسی دارید که در طول زمان بدتر شده است.

• چنانچه در مورد انجام TTE سؤال دارید یا نگران هستید.

چه موقع باید تحت مراقبت فوری باشیم؟

 اگر شما هر کدام از علائم زیر از یک حمله ی قلبی را دارید:

۱- احساس سنگینی، فشار یا درد در قفسه سینه که بیش از 5 دقیقه طول می کشد یا تکرار می شود.

۲- ناراحتی یا درد در ناحیه ی پشت، گردن، فک، معده یا بازو

۳- تنفس طاقت فرسا

۴- حالت تهوع یا استفراغ

۵- دیدن جرقه های نورانی یا عرق ناگهانی سرد، به ویژه همراه با درد قفسه سینه یا مشکل تنفسی

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکو و عضو انجمن اکوکاردیوگرافی قلب ایران، آمریکا و اروپا.
جهت دریافت نوبت اکوکاردیوگرافی در مطب با شماره 02122894086 تماس بگیرید.
برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خود و نمایش آن، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد نمایید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرزانه چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر هفته پیش چکاپ کامل قلبی شدم نوار قلب اکو تست ورزش پیش دکتررفوق تخصص قلب رفتم وهمه چیز نرمال بود وطبیعی امروز پیاد روی سریع رفتم دقیقا قفسه سینه ام حین پیاده ردی درد داشت نگرانم آیانیاز به بررسی بیشتر هست ؟ ممنون میشم پاسخم را بدهید البته این درد قفسه سینه رو همیشه‌یک هفته قبل وزمان پریود دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 2 ماه پیش)
   سلام اگر با راه رفتن درد بیشتر میشه بررسی بیشتر مثل اسکن هسته ای یا سی تی انژیو نیاز هست
 • تصویر کاربر مهران چهارشنبه ۲۳ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  سلام . پدر مهران خسروی هستم . فرمودید باید تحت نظر یاشه تا پیشرفت بررسی بشه ، این دو اکو که به فاصله 4 ماه گرفته شده چیزی رو نشون نمیده که بهتر شده یا تغییری نداشته ؟ امکان داره این مشکل کلا برطرف بشه ؟ ممنون میشم توضیح کاملتری بدید . واقعا نگرانیم و نمیدونیم چکار باید بکنیم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۳ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام ایندو اکو دقیقا مثل هم هستند ، من پیشنهاد میکنم ، جهت انجام اکو به مرکز معتبر دیگری مثل بیمارستان شخید رجایی هم مراجعه کنید در صورتی که نیاز باشه، ام ار ای ،قلب انجام بدند ، شاید همه نگرانی شما بر طرف شد و مشکلی نبود
 • تصویر کاربر الهه چهارشنبه ۹ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین خانم دکتر سوالم اینه اگه تو اکو قلب سوراخ مشخص نشه pfoمیشه ؟اخه دو جا مختلف اکو رفتیم نشون نداد دکتر گف احتمال زیاد pfo هس ؟و تو pfoسوفل قلبی میشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۹ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام در اکو تخصص pfo هم مشخص میشه ، pfo سوفل نمیده
 • تصویر کاربر حسنا چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  با سلام دخترم 18 سالشه که بخاطر درد در قفسه سینه دکتر قلب بردم و پس از اکو مشخص شد رگ pda که در زمان کودکی باید بسته میشد هنوز باز است و در سایز مدیوم می باشد که گفته شد باید از طریق رگ پا بسته شود سوالم این هست که امکان بسته شدن اون رگ از طریق دارو هست ؟و توضیحات کاملتر که دقیقا چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام از طریق دارو بسته نمیشه حتما باید از طریق رگ پا بسته بشه و الا در دراز مدت سبب اسیب به قلب میشه
 • تصویر کاربر مهناز چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 156 مشاهده پرسش
  با سلام و دعای خیر .
  اینجانب 33 ساله هستم .
  بنده حتی در حالت استراحت هم دچاز تنگی نفس میشم و بسیار زیاد دچار تپش قلب شدید میشم . وقتی تپش قلبم شدید باشه نفسم یخ میشه و سرم سر میشه .از پله نمیتونم برم و بیام . سربالائی نمی تونم برم . تند تند نمیتونم راه برم ، قلبم و ریه ام نمیکشه و به نفس نفس و تپش شدید میافتم . خیلی زود خسته میشم و مدام دلم میخواد دراز بکشم .
  دکتر هم قبلا رفتم ولی توی آزمایش نوار قلب هیچی نشون نداد و دکتر به بنده قرص متوهگزال دادن . که متاسفانه این قرص دیگه پیدا نمیشه ولی با وجود مصرف این قرص ، بنده همچنان علائم اولیه رو دارم .حتی توی خواب دچاز تپش شدید قلب میشم . نفسم درست بالا نمیاد و بسیار زود خسته میشم .
  ممنون ازبذل توجه شما .
  باآرزوی سلامتی
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما نیاز به اکو دارید در صورتی که اکو نرمال بود به متخصص ریه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر الهام شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  مشکلم چی هست لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   متن کامل نیست
 • تصویر کاربر bahram جمعه ۹ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر دختر بنده۴۳ روز سن دارد ک یه مدتی سر انگشتان او زیر ناخن هایش قهوه ای شده بود ک با مراجعه به دکتر اطفال و معاینه های او ما را به اقای دکتر محمدرضا صبری متخصص قلب اطفال معرفی کرد بعد از مراجعه به دکتر قلب با انجام اکسیژن خون ک اکسیژن خون کودک ۹۵ بود و اکو از قلب کودک ایشان فرمودن ک یکی از رگها بسته نشده است و یک سوراخ ببن دو دهلیز وجود دارد ک این باعث نگرانی خانواده شده است درضمن شیر خوردن و رشد کودک خوب است ونیز خانم بنده بعد از ۱۲سال بچه دار شده ک مشکل بارداری داشت است بنظر شما خانم دکتر مشکل چیست و چه باید کرد ایا باید عمل جراحی انجام شود یا خود بخود سوراخ بسته میشود خواهشااا خانم دکتر به ما یه نظری بدهید ممنونم و تشکر🙏
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگه فشار ریه بالا نیست و سوراخ بین دو دهلیز کوچک باشد ممکنه بسته بشه ، ولی به عوامل متعدد بستگی داره ، حتما تحت نظر متخصص قلب اطفال باشید
 • تصویر کاربر آیلین پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 191 مشاهده پرسش
  با سلام
  دختر چهار ماهه ای دارم که در سونوگرافی های غربالگری اعلام شد که دریچه بین دهلیزی کامل بسته نشده.بعد از به دنیا اومدن چندین بار با فاصله زمانی توسط متخصص اطفال معاینه شده ولی هیچ مشکلی گزارش نشده طی گوش دادن به صدای قلبش با گوشی.تصمیم داشتم در پایان سه ماهگی برای اطمینان به اکوی قلب ببرمش.اما بخاطر وضعیت کرونا نتونستم ببرم.سوالم اینه؟اگه مشکل ASD همچنان باقی مونده باشه آیا نیاز به درمان دارویی هستش و نیاز هست که برای بررسی بیشتر سریعا برای اکو اقدام کنیم؟لازم به توضیحه که دخترم آرومه و مشکل خاصی نداره و از شیر خودم تغذیه می کنه.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر حمید شنبه ۲۹ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام نوزاد 20 روزه دارم که دیروز بردیم اکو
  برای 6 ماه بعد ویزیت نوشت و گفت دو تا سوراخ کوچک داره و معمولا خوب میشه نگرانم لطفا راهنمایی کنید
  نوشته dx:small asd2, small pm vsd
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 3 سال پیش)


   سلام فعلا تحت نظر باشن احتمال بسته شدنش زياده

 • تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام با عض تشکر از خانم دکتر
  میخواستم بپرسم خانم من دو قلو بار داره تو یکی از قل ها زده
  EXTREME LEVOCARDIA
  CARDIA ANGEL 130
  ECHOGENIC DOT IN LV (2.2mm)

  خواهش میکنم اگه مشکل حادی هست بهم بگید خانمم خیلی بی تابه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 3 سال پیش)


   سلام در قلي كه اين موارد ذكر شده ناهنجاريهاي مادرزادي بايد رد بشه نياز به بررسي بيشتر حتما هست

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من به علت تنگی نفس به دکتر مراجعه کردم. ایشان قلب من را اکو کردن و گفتند مشکل خواستی ندارم. خواستم بی زحمت شما این نتیجه آزمایش را برای من تفسیر کنید.

  (Normal lv size and function (ef=55%
  Normal rv size and function
  mild tr , normal pap
  moderate mr
  mild ai
  normal diastolic function with normal filling pressure
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

 • تصویر کاربر ملیحه دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  خانم دکتر سلام و روزتون بخیر ، با پوزش از اینکه مزاحم شما شدم ،
  من طبق تشخیص پزشکم نارسایی قلب دارم و تحت درمان و مراقبت در بیمارستان شهید رجایی خانم دکتر نادری هستم ، آخرین بار که توسط پزشک فلوشیپ نارسایی ویزیت شدم ، علاوه بر تعدادی آزمایش TTE و TDI را تو دفترچه ام نوشته ولی هیچ توضیحی داده نشده که باید کجا برم و چه بکنم و چه زمانی برم ، ضمن اینکه ۲۴ آذر ماه زمان ویزیت بعدی من میباشد از طریق اینتر نت این واژه رو سرچ کردم و به سایت شما دسترسی پیدا کردم .
  پرسش من این است که باید چه کنم و برای این دو تست به کجا مراجعه کنم آیا مراکز خاصی است و یا باید به بیمارستان رجایی حتما مراجعه کنم
  با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 3 سال پیش)


   با سلام اكو TTE TDI توسط متخصصين قلب كه دوره فلوشيپ فوق تخصصي اكوكارديوگرافي را گذرانده اند انجام ميشه لذا به فلوشيپ هاي اكو تخصصي در مركز بيمارستاني معتبر يا مراكز معتبر ديگه ميتونيد مراجعه كنيد و با اكو معمولي متفاوت هست از نظر دقت اندازه گيري پرامترها ،

  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 3 سال پیش)


   با سلام اكو TTE TDI توسط متخصصين قلب كه دوره فلوشيپ فوق تخصصي اكوكارديوگرافي را گذرانده اند انجام ميشه لذا به فلوشيپ هاي اكو تخصصي در مركز بيمارستاني معتبر يا مراكز معتبر ديگه ميتونيد مراجعه كنيد و با اكو معمولي متفاوت هست از نظر دقت اندازه گيري پرامترها ،

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رحمان سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  با سلام
  پسرم الان سه ماهشه
  فایل گزارش اکو رو براتون میفرستم بیزحمت بگین سوراخ های قلب کجای قلبش هست و اندازه اش چقدر است ؟
  چقدر احتمال داره خود به خود بسته بشه
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 3 سال پیش)
   فایل اکو ، به دست ما نرسیده، لطفا برای ارسال، مجددا تلاش کنید .
 • تصویر کاربر راضیه دوشنبه ۲۶ شهریور ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشی
  خانم دکتر من یه مشکل دارم سالهاس که اینجوری ام خیلی از سکته قلبی میترسم کوچکترین درد قلبم یا دستم یا هر چی فکر میکنم میخوام سکته کنم
  تا حالا چند بار نوار قلب چند بار اکو قلب و تست ورزش انجام دادم خداروشکر مشکلی ندارم
  ولی این ترس همراهم نمیدونم چیکار کنم
  پارسالم پیش خودتون اومدم بقیه الله ولی سالم بودم نمیدونم چیکار کنم ؟خیلی کلافه شدم خسته شدم از این ترس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۶ شهریور ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام بهتره به يك مشاور و يا روانپزشك براي كاهش استرس تون مراجعه كنيد ، البته سالانه هم به متخصص قلب مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  دارای فشهر خون بالا و چاقی در محدوده شکم‌ دارم.
  چند روزیه که کمی سرما خوردم ولی هیچ‌نشانه ای از تب یا گلو درد شدید ندارم. ولی در موقع خواب نفسم‌ تنگ‌ میشود و بیدار میشوم و احساس میکنم که نیاز به تنفس عمیق دارم. به همین علت امشب تا صبح نتونستم بخوابم‌.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام حتما بايد به پزشك مراجعه كنيد تا علت بررسي بشه ، علايم ممكنه مربوط به قلب يا ريه باشه
 • تصویر کاربر Faranak یکشنبه ۱۳ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 646 مشاهده پرسش
  با سلام
  من در هفته 22 بارداری سونوگرافی آنومالی داشتم. من دو قلو باردارم. متاسفانه در یکی از بچه هام قوس آئورت سمت راست دیده شد. همچنین در بطن چپ هم یک نقطه سفید دیده شد. در غربالگری اول در هفته سیزدهم عدد NT هر دو زیر 2 بود و ریسک تریزومی بسیار پایین بود. با این حال پس از آزمایش امروز وقت تست آمینوسنتز گرفتم تا از سلامت ژنتیکی هر دو مطمین شوم. از آنجاییکه من بالای 35 سال هستم نگرانی من دو چندان است.
  خواهشمند است نظر خودتان را در خصوص میزان احتمال سندرم داون و یا دی جرج بفرمایید.
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام نقاط سفيد رنگ همراهي نادري با سندرم داون داره ولي در نوزاد طبيعي هم ديده ميشه ، امنيو سنتز را با توجه به سن بالاي ٣٥ انجام بديد و با توجه به قوس سمت راست اكوي جنين در يك مركز با تجربه تكرار بشه. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ی اکوی قلب جنین در دوران بارداری مراجعه نمایید.

 • تصویر کاربر رسول چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 180 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید خانم دکتر من چند وقتیه قفسه سینم درد میگیره به طوری که دردش هم تو گردن و هم فک احساس میکنم هر بار که میگیره نفسم حبس میکنم احساس میکنم بهتر میشه بنظر شما مشکل از معدم هست یا قلبم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام حتما بايد مراجعه كنيد و از نظر قلبي بررسي بشيد تا مشخص بشه
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر