متخصص قلب در تهران

درمان قطعی و قرص برای افتادگی دریچه میترال قلب

افتادگی دریچه میترال (به انگلیسی mitral valve prolapse)، اختلالی در دریچه قلب است. در پرولاپس (افتادگی) دریچه میترال، دریچه میترال به خوبی کار نمی کند، زیرا یک یا هر دو لت دریچه بسیار بزرگ می باشد.غذاهای مفیدی که بر کاهش علائم افتادگی دریچه میترال تاثیرر قابل توجهی دارند را در ادامه ایم مطلب بخوانید.

علائم افتادگی دریچه میترال

اکثر افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال هیچ نشانه ای ندارند. یک موقعیت استرس زا، مانند زایمان، تغییر شغل یا بیماری ویروسی، می تواند باعث ایجاد علامت شود که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✅ ضربان قلب نامنظم یا تپش قلب، به خصوص در حالی که به سمت چپ دراز کشیده باشید.

✅ درد قفسه سینه تیز یا فشار آورنده، که از چند ثانیه تا چند ساعت باقی می ماند و معمولا به ایسکمی میوکارد مربوط نمی شود (یعنی حمله قلبی تهدید کننده نیست).

✅ خستگی و ضعف. حتی پس از تمرین سبک

✅ سرگیجه

✅ سیاهی رفتن چشم.  هنگام بلند شدن از صندلی یا تخت

✅ تنگی نفس

✅ سطح انرژی پایین، اغلب به علت سندرم خستگی مزمن، تشخیص داده می شود.

چنانچه این علائم را در خود یا هر یک ازعزیزانتان مشاهده می کنید ،ضروزیست جهت تشخیص دقیق و صحیح به متخصص قلب و عروق مراجعه و نسبت به درمان به موقع اقدام کنید.جهت دریافت نوبت از دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق با مطب تماس بگیرید.

با درمان به موقع بیماری میتوانید به بهبود کیفیت زندگی خود و عزیزانتان کمک کنید.

علائم سکته قلبی

علل افتادگی دریچه میترال

برای اکثر افراد، علت پرولاپس دریچه میترال ناشناخته استبعضی از افراد ممکن است شرایط را به ارث ببرند، به خصوص آنهایی که به اختلالات بافت همبند مانند سندرم مارفان مبتلا هستند.

سندرم مارفان یک اختلال ارثی بافت همبند است که باعث ایجاد اندام هایی با طول غیر طبیعی ، مفاصل شل و آنوریسم در آئورت، شریان اصلی قلب، می شود.غذا مفید دریچه میترال

بسیاری از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال دیس اتونومیا، عدم تعادل سیستم عصبی اتونومیک، دارند. اتونوم بخشی از سیستم عصبی است که کنترل عملکرد  غیر ارادی بدن مانند تنفس و ضربان قلب را بر عهده دارد. این حالت ممکن است منجر به ایجاد علائم زیادی شود که معمولا جدی نیستند.

دریچه میترال

علائم متعدد دیس اتونومیا عبارتند از:غذاهای مفید دریچه میترال

✔ حمله وحشت (پانیک)

✔ اضطراب

✔ خستگی

✔ سردرد میگرنی

✔ روده تحریک پذیر

✔ افسردگی

آیا افتادگی دریچه میترال قلب خطرناک است؟

✔ اگر علائم ثابت یا مکرر بودند، مانند درد قفسه سینه که می آید و می رود، تپش قلب یا سرگیجه، به یک پزشک مراجعه کنید.

✔ هنگامی که پرولاپس دریچه میترال تشخیص داده شده باشد، اگر علائم بدتر شدند یا از بین نرفتند، یا اگر علائم نارسایی احتقانی قلب مانند تورم پا یا تنگی نفس رخ دادند، با پزشک خود تماس بگیرید. به این معنی است که خون از دریچه میترال به سمت دهلیز چپ نشت می کند.

✔ افراد مبتلا به ناراحتی قلبی باید برای استفاده از آنتی بیوتیک ها برای پیشگیری از عفونت قلبی در دوران جراحی یا دندانپزشکی، با پزشک خود مشورت کنند.

✔ زنانی که فکر می کنند باردار هستند باید به پزشک خود مراجعه کنند.

اگر یکی از موارد زیر رخ دهد، به بخش اورژانس بیمارستان بروید:

☑ علائم نارسایی قلبی به طور ناگهانی بدتر شوند.

☑ درد قفسه سینه ای که از بین نمی رود. 

☑ علائمی مبنی بر اختلالات ریتم قلب مانند سرگیجه، سیاهی رفتن چشم، یا غش کردن و یا احساس مداوم و ناراحت کننده ای در قلب به صورت ضربان سریع غذاهای مفید دریچه میترال

تشخیص افتادگی دریچه میترال

پزشک ممکن است با گوش کردن به صدای قلب یک فرد از طریق گوشی طبی به وجود پرولاپس دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه می‌تواند صدای متمایزی را ایجاد کند که کلیک نامیده می‌شود. اگر مشکل برگشت خون میترال هم وجود داشته باشد، پزشک ممکن است صدای مرمر قلبی را که به دلیل برگشت خون به دهلیز چپ اتفاق می‌افتد بشنود.

با همه اینها تشخیص قطعی مشکل پرولاپس دریچه قلب به تست اکوکاردیوگرام نیاز دارد. این تست در واقع نوعی سونوگرافی از قلب است.

در این صورت پزشک می‌تواند خیلی بهتر حرکت غیر عادی دریچه را بر اثر ضربان قلب در مانیتور مقابلش مشاهده کند. همچنین اگر برگشت خون میترال هم وجود داشته باشد در همان تست اکوکاردیوگرام قابل مشاهده است.غذاهای مفید دریچه میترال

درمان قطعی افتادگی دریچه میترال

به طور معمول پرولاپس دریچه قلب برای کسی مشکل‌ساز نمی‌شود. با این حال افرادی که دچار مشکل برگشت خون به دلیل پرولاپس دریچه میترال شده‌اند می‌توانند از مزایای جراحی و جایگزینی دریچه آسیب دیده استفاده کنند.

همچنین برای افرادی که از مشکل نارسایی احتقانی قلب به همراه برگشت خون به دلیل پرولاپس رنج می برند، جراحی می‌تواند بهترین گزینه باشد. اما خود بیماری افتادگی دریچه میترال از آنجایی که دردسری برای افراد ندارد، نیازی به درمان خاصی هم نخواهد داشت.

اگر نشانی از برگشت خون در تست اکوکاردیوگرام دیده نشود، پرولاپس دریچه به خودی خود نمی‌تواند خطری در پی داشته باشد. شاید بهترین درمان برای هر فرد نسبت به دیگری متفاوت باشد، اما همه ی بیماران بهتر است این دستور‌العمل‌ها را طبق نظر پزشک پیش بگیرند:غذا مفید دریچه میترال

❇ ورزش

❇ استفاده از مسکن برای رفع درد با نظر پزشک

❇ تکنیک‌های رفع استرس

❇ پرهیز از کافئین و سایر محرک‌های قلب

⚠ توجه: بتابلاکرها که داروهایی برای کاهش سرعت ضربان قلب هستند، می‌توانند در افرادی که به تپش قلب مبتلا شده‌اند یا سرعت ضربان قلبشان بالاست (تاکیکاردی) کمک کننده باشند. البته استفاده از این دارو باید حتما با تجویز پزشک انجام شود.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

هرچند از قدیم روش های درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال مانند سنبل الطیب و گاو زبان رواج داشته است، اما امروزه این روش ها نمی تواند اثربخشی ویژه ای در مقایسه با سایر روش ها داشته باشند.غذاهای مفید دریچه میترال

جراحی دریچه میترال

در موارد نادر، افزایش نشت دریچه ​​یا پرولاپس شدید، ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. بهبود در عمل جراحی قلب در 10 سال گذشته نیاز کمتری به تعویض دریچه میترال با دریچه مصنوعی را نشان داده است.غذاهای مفید دریچه میترال

قرص برای درمان افتادگی دریچه میترال

داروها می تواند در درمان پرولاپس دریچه میترال مربوط به اختلالات ریتم قلب یا عوارض دیگر کمک کنند. برخی از دارو های تجویزی برای افتادگی دریچه میترال قلب عبارتن اند از:

 • مسدودکننده های بتا: این داروها با ایجاد کندی ضربان قلب، که باعث کاهش فشار خون می شود، از ضربان نامنظم قلب جلوگیری می کنند. مسدود کننده های بتا همچنین به شل شدن و باز شدن رگ های خونی برای بهبود جریان خون کمک می کنند.
 • قرص ادرار آور (دیورتیک ها): پزشک ممکن است داروهای مادرار آور را برای تخلیه مایعات از ریه های شما تجویز کند.
 • داروهای آؤیتمی قلبی: اگر به آریتمی قلبی مبتلا هستید، ممکن است پزشک دارویی برای درمان آن تجویز کند، مانند پروپافنون، سوتالول (بتاپاس، سورین، سوتیلیز)، فلکاینید و آمیودارون. این داروها با نرمال سازی سیگنال های الکتریکی در بافت قلب به کنترل ریتم قلب شما کمک می کنند.
 • آسپیرین: در صورت افتادگی دریچه میترال و سابقه سکته مغزی، پزشک ممکن است برای کاهش خطر لخته شدن خون، آسپرین تجویز کند.
 • رقیق کننده های خون: اگر فیبریلاسیون دهلیزی، سابقه نارسایی قلبی یا سابقه سکته مغزی دارید، ممکن است پزشک برای جلوگیری از لخته شدن خون، داروی رقیق کننده خون را پیشنهاد کند. آنها شامل وارفارین (کومادین ، شانتون)، هپارین، دابیگاتران (پراداکسا)، ریواروکسابان (زارلتو)، آپیکسابان و ادوکسابان (ساوایسا) هستند. داروهای رقیق کننده خون می توانند عوارض جانبی خطرناکی داشته باشند و باید دقیقاً طبق دستورالعمل مصرف شوند.

ورزش مناسب برای افتادگی دریچه میترال

قلب یک عضله است و مانند هر عضله ای با ورزش قویتر می شود. ورزش های هوازی قلب را تقویت می کنند. برای پیشگیری از افتادگی دریچه قلب 5 روز در هفته پباده روی و دوچرخه سواری با سرعت متوسط به مدت 30 دقیقه را انجام دهید. توجه داشته باشید که در صورت احساس تپش قلب یا سبکی سر یا ضعف، سرعت خود را کم کنید.

 

غذاهای مفید برای افتادگی دریچه میترال

رژیم غذایی می تواند علائم افتادگی دریچه میترال مانند درد قفسه سینه، تپش قلب و خستگی را به میزان قابل توجهی کاهش یا تشدید کند. رژیم غذایی همچنین می تواند از بروز عوارض قلبی و سایر مشکلات سلامتی با شل شدن دریچه قلب جلوگیری کند. رژیم غذایی برای افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شامل غذاهایی است که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی متنوع هستند. منیزیم و ویتامین B6 تاثیر زیادی در جلوگیری و بهبود پرولاپس دریچه میترال دارند. از جمله غذاهای مفید برای دریچه میترال عبارتند از:

 • غذاهای ذریایی
 • میوه هایی مانند آووکادو، موز، انجیر
 • غلات کامل
 • حبوبات
 • سبزیجات
 • آجیل ها

اجتناب از غذاهایی که برای دریچه میترال ضرر دارند

باید درک کنید که موارد خاصی باعث بدتر شدن بیماری قلبی می شوند. برای بهبود بیماری خود حتما از غذاهای زیر دوری کنید:

 • قهوه
 • شکلات
 • نوشابه های گاز دار
 • شیرینی جات
 • فست فود ها

عوارض افتادگی دریچه میترال

به طور کلی این بیماری، در بسیاری از موارد نمی تواند مانع زندگی عادی فرد شود اما بهرحال در موارد حاد می تواند عوارضی از این دست داشته باشد:

عت تنگی نفس در خواب

افتادگی دریچه میترال و بارداری

هرچند بارداری برای زنانی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند، ممنوعیتی ایجاد نمی کند، اما این مادران، باید در دوران حامگی تحت نظر یک پزشک متخصص قلب و عروق نیز باشند، زیرا ممکن است این مشکل در دوران بارداری تشدید شود.

در مقابل، تنگی دریچه میترال می تواند در حاملگی مشکل آفرین باشد و باعث سقط جنین شود.غذاهای مفید دریچه میترال

افتادگی دریچه قلب و ورزش

هرچند ورزش، همیشه یکی از عوامل سلامتی شناخته شده است اما به طور کلی بیماران مبتلا به پرولاپس از یک سری ورزش ها شامل:غذا مفید دریچه میترال

1- شنا

2- طناب زدن

3- دویدن با سرعت

4- وزنه زدن

خوددداری کنند.

پیشگیری از افتادگی دریچه میترال

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و ورزش می تواند به جلوگیری از انواع بیماری های قلبی کمک کند رعایت نکات زیر می تواند از بروز افتادگی و شلی دریچه میترال جلوگیری کند:غذاهای مفید دریچه میترال

1- کنترل فشار خون

2- ترک دخانیات

3- داشتن رژیم غذایی سالم غذا به طور مستقیم بر نارسایی دریچه میترال تأثیر نمی گذارد. اما یک رژیم غذایی سالم می تواند به جلوگیری از بیماری های قلبی دیگر جلوگیری کند که می تواند عضله قلب را ضعیف کند. غذاهایی بخورید که دارای چربی های اشباع و ترانس کم ، شکر کم، نمک کم و غلات تصفیه شده مانند نان سفید هستند. از انواع سبزیجات و میوه ها، غلات کامل و پروتئین ها مانند گوشت بدون چربی، ماهی و آجیل استفاده کنید.غذاهای مفید دریچه میترال

4- حفظ وزن سالم. وزن خود را در محدوده توصیه شده توسط پزشک نگه دارید.

5- قطع الکل. مصرف زیاد الکل می تواند باعث آریتمی قلبی شود و علائم شما را بدتر کند. استفاده بیش از حد از الکل می تواند باعث کاردیومیوپاتی شود، این وضعیت عضله قلب را ضعیف می کند و منجر به نارسایی دریچه میترال می شود.


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ک دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید. بنده مدتی هست که سمت چپ قفسه سینم تیر میکشید و رفتم پیش دکتر و اکو گرفت و گفتن شلی دریچه داری و مقداری از خون برگشت داده میشه. هر وقتم ب ی چیزی فک میکنم ک استرس زا هستش سمت چپ قفسم تیر میکشه. هنگام تیر کشیدن پاهامم یخ میکنه.دارو دادن که مصرف کنم. آیا خطرناک می باشد یا نه . ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 2 هفته پیش)
   سلام خطرناک نیست ،نگران نباشید
 • تصویر کاربر نوشافرین جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  پدر با تنگی نفس به بیمارستان مراجعه کردند.سی تی اسکن پنومنی و آب آوردگی ریه را نشان داد.اکو شلی دریچه میترال را نشان داد.الان تراکستومی هستند و در منزل با اکسیژن ساز و ونتیلاتور هستند و ساکشن میشن گاهی.آلبومین ،پتاسیم و الکترولیت به هم ریخته.چکاروکنیم تا به درمان درست برسیم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام ، عزیزم درمان این بیمار جراحی هست ولی احتمالا بدلیل که ریسک حراحی بالا بوده عمل نشدند ، در ضمن شدیدا کم خون هستند
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   که بهتر جهت درمان در بیمارستان بستری بسند ، سطح هوشیاری ایشون هم در تصمیم گیری مهمه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر بنده یک ماه پیش آزمایش خون دادم ولی کلسترول ۳۲۰ و ال دی ال ۲۳۰ و تی اس اچ ۱۰ و د۳ ۳۲ داشتم
  یه هفته قرص لووکسین و آتورواستاتین و د۳ مصرف کردم .
  بعدش احساس ناراحتی در قلب پیدا کردم انگار یه چیز نوک تیز وارد میکردن که کل روز این درد همراه من بود و فقط این احساس در قلب بود و به جای دیگر راه نداشت .
  به متخصص قلب مراجعه کردم و آزمایش خون جدید گرفتم و به ایشان نشان دادم و نوار قلب و اکو از من گرفت و گفت دچار افتادگی دریچه میترال شدی و تپش قلب هم داری ، برام رزواستاتین و پرانول و b1 و پنتوپرازول تجویز کرد ، الان چند روز هست که مصرف میکنم ولی فرقی نکردم
  دوتا سوال داشتم
  آیا این درد بهتر میشه ؟
  آیا ورزش بدنسازی رو میتونم ادامه بدم ؟
  اگه نکته ای هم بود لطف کنید بفرمایید
  در ضمن کل تست ها رو هم براتون ارسال میکنم
  ممنون دکتر
  1. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۲ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام
   گفتم شاید تعداد عکسها زیاد بوده باشه کامل ارسال نشده باشه
   در ضمن پسر ۲۹ ساله ام و دکتر گفت یه لایه چربی هم دور قلبت هست
  2. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۲ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام
   گفتم شاید تعداد عکسها زیاد بوده باشه کامل ارسال نشده باشه
   در ضمن پسر ۲۹ ساله ام و دکتر گفت یه لایه چربی دور قلبت هست
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۶ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام ویتامین دی پایین هست درد ارتباطی به قلب نباید داشته باشه ، چربی دور قلب نیست و کمی چربی خون دارید ، رژیم رعایت کنید و به ورزش هوازی ادامه بدید
  4. تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۷ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام
   دکتر یعنی با توجه به نوار و اکو اریتمی وتپش یا چربی دور قلب ندارم ؟
   افتادگی دریچه میترال چی ؟ دچارش هستم یا اصلا میتونه باعث درد بشه ؟ من هنوز بعضی وقتا احساس سفتی قلب دارم .

   در ضمن من آتورواستاتین مصرف میکردم وبه رزواستاتین تغییر داد ، کدام رو مصرف کنم؟
  5. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام قرص رزوواستاتین و پنتوپرازول را دو ماه ادامه بدید و پروپرانولول هم موقع تپش بخورید ، نگران نباشید مشکلی نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر اعظم یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام و خدا قوت
  پسرم ۱۲ ساله هست کوچک تر ک بود هر از گاهی قلبش تیر میکشید الان بیشتر شد اکو گرفتیم گفتن نرمی حفره قلب ولی مشکلتون حاد نیست
  راهکاری میخام برای رفع مشکلش بطور کامل
  خیلی نگرانمممم لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 ماه پیش)
   سلام اکو ایشون را ضمیمه کنید ، با توجه به توضیحات شما مشکل جدی نباید باشه
 • تصویر کاربر فاطمه سه شنبه ۵ مرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  باتوجه به این اکو من میتونم بارداربشم؟درمان داره؟چه مشکلاتی واسم داره خیلی استرس دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 4 ماه پیش)
   اکوی تخصصی انجام بشه اگر نرمال بود میتونید باردار بشید
 • تصویر کاربر فاطمه۱۸۷۸۸ سه شنبه ۵ مرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  دوباره کی باید مراجعه کنم طبق این اکو
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱ مرداد ۰( 4 ماه پیش)
   حداکثر یک سال دیگه و حداقل ۶ ماه
  2. تصویر کاربر فاطمه۱۸۷۸۸ شنبه ۲ مرداد ۰( 4 ماه پیش)
   من میتونم بارداربشم با این وضع قلبم۰؟
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 4 ماه پیش)
   بهتره اکوی تخصصی بشید و اگر نرمال بود باردار بشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سپید پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. من شلی دریچه قلب دارم. چندسال هست تحت کنترل دکتر هستم. امسال که مراجعه کردم گفتن کنترل شده است و خداروشکر تشدید نشده. اما بعلت تپش بالا پروپانول۲۰مصرف میکنم. سوالی که دارم اینه که بیهوشی برام مشکل ساز نیست؟‌یه عمل جراحی درپیش دارم که ۲ساعت بیهوشی داره. و اینکه نیم ساعت قبل عمل باتوجه به ابنکه باید ناشتا باشم میتونم پروپانول مصرف کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 4 ماه پیش)
   سلام ، با توجه به اکو باید در مورد ریسک عمل نظر داد ، به پزشکتون مراجعه کنید قبل از بیهوشی باید ناشتا باشید
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۹ تیر ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من سالهاست که پنیک اتک دارم ولی چندسالی بود که دیگه شدید نشده بود
  تا ۲ ماه پیش که خیلی حالم بد شد
  الان خوبم ولی تپش قلب و بی حالی و خستگی زیادی دارم. مادرم هم مشکل تپش قلب داره و ممکنه ژنتیکی باشه. نزدیک ۱۰ کیلو هم تو این ۲ ماه وزن کم کردم. ناهار نمیخورم و بجاش سالاد میوه میخورم. برنج هم نخوردم
  دکتر بخشیان به مادرم قرص فارماتون داده. من هم از اون قرص بخورم؟

  بی نهایت سپاس گزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۹ تیر ۰( 5 ماه پیش)
   سلام مصرف فارماتون ایرادی نداره ولی از لحاظ کم خونی و تیرویید هم بررسی کنید
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام من 43 سالمه افتاده گی دریچه میترال قلب دارم دکتر هم رفتم قرص پرانول 20 مصرف میکنم ولی هروز درد قلبم بیشتر میشه قبلا نا موقع کار کردن درد نمی کرد ولی الان سرکار هم درد میکنه احساس ضعف هم بیشتر شده وخیلی زیاد عرق میکنم چیکار کنم چند تا دکتر هم رفتم ولی بدتر هم شدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 5 ماه پیش)
   سلام ممکنه پرکاری تیرویید داشته باشی تست تیروییدو ویتامین دی بدید ، از لحاظ گوارشی هم بررسی کنید
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض ادب
  خانم دکتر مشکل بنده بدین شرح است هنگام دراز کشیدن مخصوصا روی پهلوی چپ احساس درد در ناحیه قلب دارم ولی درپیاده روی وفعالیت احساس نمیشود .باسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 5 ماه پیش)
   سلام ممکنه مربوط به عضلات قفسه سینه و یا کمبود ویتامین دی باشد ، اگر با نرمش بهتر نشد ، جهت گرفتن عکس قفسه سینه و در صورت لزوم تستهای بیشتر مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر