متخصص قلب در تهران

مدیریت فشار خون در خانه

شما می توانید با مدیریت فشار خون خود با دستگاه اندازه گیری فشار خون در خانه به بهبود بیماری و همچنین جلوگیری از بروز آن قدم مهمی بردارید. همچنین می توانید برای بررسی فشار خون خود به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

فشار خون خود را به صورت منظم اندازه گیری کنید

اندازه گیری و مدیریت فشار خون گام مهمی در جهت حفظ فشار خون سالم است. از آنجا که فشار خون بالا اغلب علائمی ندارد ، بررسی فشار خون تنها راهی است که می توانید با اطمینان از بالا بودن آن مطلع شوید. سطح فشار خون طبیعی ۱۲۰ روی ۸۰ میلی متر جیوه است.اگر متوجه شدید که فشار خونتان بالاتر از حد طبیعی است. اقدامات مربوط به کنترل فشار خون را انجام دهید تا خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی را کاهش دهید.

قند خون خود را مدیریت کنید

اکثر افراد مبتلا به دیابت – حدود ۶ نفر از ۱۰ نفر – فشار خون بالا نیز دارند.با انجام آزمایش ساده قند خون میتوانید اطمینان پیدا کنید که به دیابت مبتلا هستید یا خیر.

اگر مبتلا به دیابت هستید ، سطح گلوکز خون خود را (که قند خون نیز نامیده می شود) با دقت کنترل کنید و با متخصص قلب و عروق در مورد گزینه های درمان صحبت کنید. پزشک ممکن است تغییراتی در سبک زندگی را برای کمک به کنترل سطح قند خون توصیه کند. این اقدامات همچنین به شما در کاهش خطر ابتلا به فشار خون کمک می کند.

داروی خود را مصرف کنید

اگر برای درمان فشار خون یا سایر شرایط سلامتی دارو مصرف می کنید ، دستورالعمل های پزشک را با دقت دنبال کنید. اگر با مصرف دارو ناراحتی برای شما به وجود آمد با متخصص در این باره گفتگو کنید. هرگز بدون اینکه با پزشک یا داروساز صحبت نکنید ، مصرف دارو را قطع نکنید. قطع داروی فشار خون بدون صحبت قبلی با پزشک می تواند منجر به عواقب جدی برای سلامتی شود.

درباره فواید و عوارض داروهای فشار خون بیشتر بدانید.

شیوه زندگی خود را اصلاح کنید

اگر فشار خون دارید ، می توانید با تحرک بدنی ، داشتن رژیم غذایی سالم و ایجاد سایر تغییرات در سبک زندگی به کاهش آن کمک کنید.

غذاهای دوستدار قلب

از متخصص قلب و عروق کمک بگیرید

شما و متخصص قلب و عروق می توانید با همکاری یکدیگر ازعواملی که منجر به ایجاد فشار خون بالا می شود جلوگیری کنید و با استفاده از راه کار های موثر، آن درمان کنید. جهت حصول نتیجه بهتر به برنامه درمانی خود پایبند باشید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
پرسش از دکتر