متخصص قلب در تهران

قرص پروپرانولول خواب آور است؟ دکتر خسروی متخصص قلب و عروق

قرص پرانولول یک داروی تجویزی است که به اشکال روبرو موجود می باشد: قرص، کپسول، محلول و تزریقی. اگر پزشک به شما مصرف پروپرانول را توصیه کرده است، بهتر است قبل از مصرف آن، درباره هشدارها و عوارض جانبی قرص پروپرانولول بدانید. در این مقاله به بررسی هر آنچه که باید درباره ی این قرص بدانید، می پردازیم.

چنانچه شما هم طبق توصیه پزشکتان از قرص پروپرانولول استفاده می کنید و در خصوص عوارض آن سوالی دارید، میتوانید با ارسال سوال خود در بخش ثبت پرسش، ظرف چند روز پاسختان را دریافت کنید.

کاربرد قرص پروپرانولول

پروپرانولول معمولا برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. فشار خون بالا باعث می شود، قلب سخت کار کند. اگر فشار خون کنترل و مدیریت نشود می تواند به قلب و عروق در طول زمان آسیب برساند. قلب تامین خون را کنترل می کند و اگر به خوبی کار نکند، می تواند به بسیاری از بخش های بدن آسیب برساند. به عنوان مثال قرص پروپرانولول 20 یا همان پرانول 20 برای این منظور مناسب است.

قرص پروپرانول برای پیشگیری و درمان سر دردها و میگرن، درد مزمن قفسه سینه و کمک به درمان یا جلوگیری از حمله قلبی استفاده می‌شود. این دارو می تواند برای بسیاری از شرایط خاص دیگر نیز استفاده شود، از جمله:

پرفشاری خون گذرا

فئوکروموسیتوم، یک نوع تومور غده فوق کلیوی

همانژیوم نوزاد

لرزش

آریتمی سوپراونتریکولار، ریتم غیر طبیعی در بطن های قلب

اختلالات هراس

بی قراری ناشی از داروهای روان پریشی

کنترل استرس و آرامش اعصاب

هشدارهای مهم قرص پروپرانول

هشدار برای متوقف کردن درمان

مصرف این دارو را بدون صحبت با پزشک خود متوقف نکنید. متوقف کردن ناگهانی مصرف پروپرانولول می تواند باعث درد قفسه سینه، تغییر ریتم قلب و فشار خون شود و خطر حمله قلبی را افزایش دهد. پزشک شما طی چند هفته به آرامی دوز مصرفی شما را کاهش می دهد تا از این عوارض پیشگیری کند.

علائم درد قفسه سینه

 آیا قرص پروپرانولول خواب آور است ؟

طبق برخی مطالعات انجام شده پیرامون قرص پراپرانولول و همچنین سایر مسدودکننده های بتا، مشخص شده که این دسته از داروها، ترشح ملاتونین را در بدن شما کاهش می دهند. ملاتونین هورمونی مهم است که در به خواب رفتن شما نقش موثری دارد. درصد کمی از مصرف کنندگان پروپرانولول، دچار این عارضه می شوند که کیفیت مطلوب خوابشان را  از دست می دهند.

پروپرانولول همچنین با سایر مشکلات مرتبط با خواب از جمله کابوس و خواب آلودگی مرتبط است. مانند خستگی، مشکلات خواب ناشی از پروپرانولول در مدت کوتاهی پس از شروع مصرف دارو شایع‌تر است.

مانند سایر عوارض جانبی پروپرانولول، بی خوابی ممکن است با کاهش دوز دارو قابل پیشگیری باشد. مطالعه‌ای در سال 2012 روی 16 بیمار نشان داد که استفاده از مکمل‌های ملاتونین می‌تواند به بهبود کیفیت خواب در صورت استفاده از مسدودکننده‌های بتا برای درمان فشار خون بالا کمک کند.

هشدار دیابت

کاهش قند خون (هیپوگلیسمی) نیز از عوارض قرص پروپرانول است. همچنین ممکن است باعث ایجاد علائم قند خون پایین مانند افزایش ضربان قلب، تعریق و لرز شود.

اگر مبتلا به دیابت هستید، به ویژه اگر انسولین یا سایر داروهای دیابت را مصرف می کنید که می توانند باعث کاهش سطح قند خون شوند، باید این دارو را با احتیاط استفاده کنید. این دارو ممکن است قند خون در نوزادان، کودکان و بزرگسالانی که دیابت ندارند را نیز پایین آورد. این امر به احتمال زیاد بعد از تمرین طولانی و یا اگر مشکلات کلیوی داشته باشید، ایجاد می شود.

هشدار آسم

در صورت داشتن آسم یا مشکلات تنفسی مشابه، پروپرانولول را مصرف نکنید. چراکه عوارض قرص پروپرانول می تواند آسم شما را بدتر کند.

پیشنهاد دکتر آرزو خسروی متخصص آنژیوگرافی

حتما از فرآیند آنژیوگرافی قلب آگاه باشید

آنژیوگرافی قلب چیست

عوارض قرص پروپرانول

یکی از عوارض جانبی پروپرانول، گیجی و خواب آلودگی است. تا زمانی که مطمئن نشده اید این دارو چه تاثیری روى شما دارد رانندگی نکنید، از ماشین آلات استفاده نکنید یا فعالیت هایی را که به هوشیارى نیاز دارند انجام ندهید. عوارض قرص پروپرانول

همچنین عوارض جانبی دیگری نیز میتواند در اثر مصرف قرص پروپرانول ایجاد شود.

 عوارض جانبی رایج قرص پروپرانولول

عوارض جانبی رایج قرص پروپرانول عبارتند از:

 • کاهش ضربان قلب
 • اسهال
 • چشم های خشک
 • ریزش مو
 • حالت تهوع
 • ضعف یا خستگی

 عوارض زیاد خوردن قرص پروپرانولول

حالت تهوع، استفراغ، اسهال، یبوست، گرفتگی معده،کاهش میل جنسی، ناتوانی جنسی یا مشکل داشتن در ارگاسم، مشکلات خواب (بی خوابی) و یا احساس خستگی از عوارض زیاد خوردن قرص پروپرانول می باشد.

اگر این عوارض خفیف باشند، ممکن است در عرض چند روز یا چند هفته از بین بروند. اگر شدیدتر بودند و یا بهبود نمی یافتند، به پزشکمتخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

ممکن است پزشک برای درمان گشادی دریچه قلب نیاز به مصرف پروپرانولول تجویز کند. درباره گشادی دریچه قلب بیشتر بدانید. بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

گشادی دریچه قلب چیست؟

 عوارض جانبی جدی قرص پروپرانول

اگر عوارض جانبی جدی را بعد از مصرف قرص پروپرانول تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. عوارض جانبی جدی قرص پروپرانول و علائم آن ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

واکنش های آلرژیک که علائم آن عبارتند از:

 • بثورات پوستی
 • خارش
 • کهیر
 • تورم صورت، لب ها و زبان
 • تغییر در سطح قند خون
 • دست ها یا پاهای سرد
 • کابوس یا اشکال در خواب
 • پوست خشک و لایه لایه
 • هذیان
 • گرفتگی یا ضعف عضلات
 • ضربان قلب پایین
 • تورم پاها یا مچ پا ها
 • افزایش ناگهانی وزن
 • استفراغ

چنانچه شما هم طبق توصیه پزشکتان از این داروی آرامبخش استفاده می کنید و در خصوص عوارض آن سوالی دارید، میتوانید با ارسال سوال خود در بخش ثبت پرسش، ظرف چند روز پاسختان را دریافت کنید.

عوارض قرص پروپرانول و تنگی نفس

مصرف بیش از حد پروپرانولول می تواند ضربان قلب شما را کند و تنفس را دشوار کند. همچنین می تواند باعث سرگیجه و لرزیدن شود. از این رو پروپرانول معمولاً برای افرادی که از قبل مشکل تنفسی دارند توصیه نمی شود. پراپرونولول می تواند باعث مشکلات تنفسی در افراد مبتلا به بیماری ریوی قبلی شود.

پرانول 10چیست؟

قرص پرانول 10 برای درمان تپش قلب سریع و نامنظم، علائم میگرنی و لرزش مورد استفاده قرار گیرد. برخی از افراد قرص پروپرانولول را به عنوان قرص تپش قلب می شناسند. البته پر واضح است که برای درمان نتیجه بخش باید این فرایند تحت نظر پزشک انجام گردد.

قرص های پروپرانولول 20 میلی گرم برای چه استفاده می شود؟

قرص پروپرانولول 20 مسدود کننده بتا است که برای درمان فشار خون بالا، ضربان قلب نامنظم، لرزش قلب و سایر بیماری ها استفاده می شود. بعد از حمله قلبی برای بهبود شانس زنده ماندن استفاده می شود. همچنین برای جلوگیری از سردردهای میگرنی و درد قفسه سینه (آنژین) استفاده می شود.

هشدارهای پروپرانولول

این دارو با هشدارهای متعددی همراه است.

هشدار در مورد آلرژی

پروپرانولول می تواند یک واکنش آلرژیک شدید ایجاد کند. علائم آن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✴ بثورات پوستی

✴ کهیر

✴ خستگی

✴ اشکال در تنفس

✴ تورم دهان، صورت، لب ها، زبان یا گلو

اگر این علائم را تجربه کردید سریعا به اورژانس مراجعه کنید. اگر تا به حال واکنش آلرژیک به آن داشته اید، این دارو را دوباره مصرف نکنید چرا که مصرف مجدد آن  می تواند مرگبار باشد.

اگر شما واکنش شدید آلرژیک به عوامل دیگر داشته اید که باعث آنافیلاکسی شده اند، ممکن است واکنش های آلرژیک شما هنگام مصرف پروپرانولول تشدید شوند. اگر پروپرانول را مصرف کنید، دوز معمول داروهای آلرژیک شما، اپی نفرین، ممکن است تاثیر نداشته باشد. پروپرانولول ممکن است برخی اثرات اپی نفرین را مسدود کند.

تداخل پروپرانولول با الکل

الکل می تواند سطح پروپرانولول را در بدن شما افزایش دهد. این امر می تواند عوارض جانبی بیشتری را ایجاد کند. در هنگام مصرف این دارو نباید الکل مصرف کنید.

خودکشی با پروپرانولول

پروپرانولول دارویی است که عملا اکسیژن خون را کم می کند تا فشار خون را درمان نماید. اگر تعداد مصرفی دارو به طور یکجا زیاد شود، فرد دچار تشنج می گردد. در ادامه ممکن است آسیب های مغزی ناگواری برای فرد داشته باشد و دیگر هیچ زمان برطرف نگردد.

قرص پروپرانولول برای کاهش استرس

اکثر افرادی که دچار استرس و اضطراب می شوند (به خصوص دانش آموزان کنکوری)، با مصرف قرص پروپرانولول، البته با تجویز پزشک می توانند استرس خود را کاهش دهند. معمولا پزشکان متخصص قلب و عروق و پزشکان مغز و اعصاب برای آرامش و کاهش اضطراب بیماران خود، برای آن پروپرانول تجویز می کنند.

محققان دریافتند که اگر این دارو قبل از یادآوری آن حادثه مصرف شود، می تواند سیگنال تقویت خاطرات عاطفی را مسدود کند. این حالت اساساً حافظه عاطفی را به نوعی تخریب می کند. این بدان معنی است که دلبستگی عاطفی فرد به خاطره ناراحت کننده ممکن است با مصرف پروپرانولول کم شود. این امر می تواند به افراد کمک کند تا از یک خاطره احساسی ناراحت کننده یا یک رویداد بد عبور کنند.

مطالعه دیگری نیز نشان داده است که مصرف پروپرانولول در اختلال استرس پس از حادثه، توانایی تفکر در افراد را بهبود می بخشد. این مطالعات ترکیبی نشان می دهد که پروپرانولول ممکن است به افراد مبتلا به اختلال استرس پس از حادثه کمک کند.عوارض قرص پروپرانولول

تداخل دارویی پروپرانولول

مصرف هم زمان داروهای دیگر می تواند بر روی عملکرد پروپرانولول در بدن اختلال ایجاد کند. کسانی که برای درمان آریتمی های قلبی دارو مصرف می کند، باید قبل از مصرف پروپرانولول با پزشک خود مشورت  کند.

قرص نورتریپتلین۱۰ برای چیست؟

قرص نورتریپتلین 10 برای درمان افسردگی تجویز میشود. این دارو با پروپرانولول تداخل مهمی ندارد. البته باید سعی شود تا جای ممکن داروهای در حال مصرف را به اطلاع پزشک رساند تا با توجه به وضعیت بیمار، آن را تجویز نماید.

پروپرانولولول برای کنکور

در بین برخی از دانش آموزان کنکوری پروپرانول به عنوان قرص کنکور مشهور است. مصرف این قرص به مدت محدود مثلا 10 روز مانده به کنکور با مشورت پزشک مانعی ندارد و عوارض در بر نخواهد داشت. اما حتما زیر نظر پزشک این کار را انجام دهید زیرا ممکن است شما به این دارو حساسیت داشته باشید.

عوارض قرص پروپرانولول بر قاعدگی

آیا قرص پروپرانول باعث عقب افتادن پریود میشود؟ به صورت قطعی نمی توان گفت که قرص پروپرانولول بر قاعدگی و چرخه ی آن تاثیر دارد یا خیر! زیرا عملکرد این قرص آرامبخش در بدن هر فرد متفاوت است. برخی از خانم ها با مصرف آن دچار یائسگی زود تر می شوند. برخی زمان دوره آن ها به تاخیر می افتد. در صورت مصرف پرانول و مشاهده هر گونه تغییر در چرخه قاعدگی حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.

خوردن قرص پروپرانول در بارداری ممنوع:
مصرف پروپرانولول در دوران بارداری می توان تاثیر مستقیم بر روی جنین بگذارد.

عوارض قرص پروپرانولول روی وزن شما

آیا قرص پروپرانولول باعث چاقی می شود؟ پروپرانولول می تواند مایعات بدن را بیش از حد طبیعی حفظ کند و منجر به افزایش ناگهانی وزن بدن شود. چاقی به دلیل افزایش چربی نیست. در عوض، بدن شما بیش از حد طبیعی مایعات را در خود نگه می دارد.

جایگزین کردن پروپرانولول به جای داروی دیگر

افرادی که پروپرانولول را جایگزین سایر داروهای فشار خون مانند کلونیدین می کنند، باید این کار را به آرامی انجام دهند. در طی چند روز، پزشک ممکن است توصیه کند که ضمن افزایش دوز پروپرانولول، دوز داروی دیگر را به آرامی کاهش دهید تا از عوارض جانبی جلوگیری شود.

افرادی که پروپرانولول مصرف می کنند باید از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن خودداری کنند. این داروها ممکن است اثرات پروپرانولول را کاهش دهند.

اگر فردی نیاز به مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی دارد، باید مستقیماً با پزشک مشورت کند. پزشک می تواند به شما در تصمیم گیری و انتخاب بهترین دارو کمک کند و ضربان قلب شما را به منظور تنظیم سطح داروهای مصفی در صورت لزوم کنترل کند.

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

از آنجا که پروپرانولول یک بتا بلاکر است، نباید آن را با سایر بتا بلاکرها مصرف کرد. ترکیب دو بتا بلاکر ضربان قلب را به سطوح ناامنی کاهش می دهد. این مورد همچنین در مورد مهار کننده های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین، مسدود کننده های کانال کلسیم و مسدود کننده های آلفا نیز که همگی عملکردهای مشابه دارند، صدق می کند . مصرف داروهای مختلف به همین منظور می تواند باعث ضربان قلب پایین یا حتی انواع نارسایی قلبی خطرناک شود.

همچنین پروپرانولول می تواند با سایر مواد مانند الکل نیز تداخل داشته باشد. نوشیدن الکل در هنگام مصرف پروپرانولول توصیه نمی شود زیرا الکل می تواند سطح پروپرانولول در بدن را افزایش دهد. این امر باعث عوارض جانبی بیشتر برای بسیاری از افراد می شود.

بسیاری از خانم ها دچار افت دریچه میترال هستند. این بیماری در خانم ها بسیار شایع است و حتی ممکن است تا آخر عمر هیچ گونه علائم خاصی نداشته باشد. از کجا بدانیم دچار افتادگی دریچه میترال هستیم؟

 قرص پروپرانولول برای کودکان

خوردن قرص پروپرانول توسط کودک فقط باید با دستور پزشک انجام شود. هم چنین استفاده از این دارو را قطع نکنید، مگر اینکه توسط پزشک کودک شما گفته شود که آن را قطع کنید. اطمینان حاصل کنید که پزشک کودک شما می داند فرزند شما آسم یا دیابت دارد. دقت کنید که کپسول های رهش پایدار را کودک شما نجود و یا خرد نکند. باید آنها را کامل ببلعد. فرم مایع این دارو را با آب مخلوط کنید و سپس به کودک خود بدهید.

بهترین زمان مصرف قرص پروپرانولول

پروپرانولول به عنوان 2 نوع مختلف دارویی وجود دارد:

 • انتشار استاندارد – پروپرانولول را به سرعت در بدن آزاد می کند، بسته به دوز مصرفی ممکن است لازم باشد چندین بار در روز مصرف کنید.
 • رهش مداوم (SR) – این مدل به آرامی حل می شود، بنابراین مجبور نیستید آن را به دفعات مصرف کنید، یک بار در روز معمولاً کافی است.
اگر روزی یک بار پروپرانول را مصرف می کنید، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که اولین دوز خود را قبل از خواب مصرف کنید، زیرا باعث ایجاد سرگیجه می شود. بعد از اولین دوز، اگر سرگیجه ندارید، صبح پروپرانولول را میل کنید.

داروی گیاهی جایگزین پروپرانولول

برخی از داروهای گیاهی به آرامش، کنترل استرس، خواب راحت و … کمک می کنند این گیاهان طبیعی بدون عوارض عباتند از:

 • دم نوش بادرنجبویه
 • دمنوش زعفران
 • دارچین
 • دم نوش اسطو خدوس
 • دمنوش گل بابونه
 • دمنوش بهارنارنج
 • سیر
 • زالزالک

این داروهای گیاهی بدون هیچ عوارضی می توانند جایگزین قرص پروپرانول باشند. البته اگر شما از قرص پروپرانول استفاده جهت استفاده از این موارد حتما با پزشک خود مشورت نمایید ک  تداخل دارویی ایجاد نشود.

جایگزین پروپرانول

به دلیل عوارض و خطرات مرتبط با قرص پروپرانولول، بسیاری از افراد برای تسکین علائم خود به داروهای جایگزین روی می آورند.

یک بتا بلاکر انتخابی مانند متوپرولول ممکن است عوارض جانبی تنفسی کمتری در افراد دارای مشکلات قلبی و عروقی داشته باشد.

از آنجا که پروپرانولول برای شرایطی مانند لرزش و پیشگیری از میگرن نیز تجویز می شود، انتخاب جایگزین متناسب با هر بار مصرف دشوار است.

بهترین روش انتخاب دارو برای بیمار مشورت با پزشک است. با در نظر داشتن تاریخچه پزشکی کامل بیمار، پزشکان می توانند جایگزینی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهای خاص آن ها مناسب باشد.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر الهام جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام من 3تا پراپرونول10 رو یکجا خوردم عوارضش خطر داره برام یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام  اگر دچار کندی ضربان قلب باشید خطرناک هست 

 • تصویر کاربر ارزو جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  با سلام حضور سرکار خانم دکتر خسروی

  مادر من به علت لرزش دست به تجویز دکتر مغز و اعصاب شروع به مصرف داروی پروپرانول کردن . الان دچار خستگی؛ خواب الودگی و ضربان قلب 58 هستند. ممکنه بخاطر این دارو باشه که حدود دو سه ماهه مصرف می کنن؟
  پروپرانول دوز 20 دو بار در روز
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش)

   سلام مقدار مصرف دارو را کم کنید ولی جهت بررسی بیشتر به پزشک معالج مراجعه کنید

 • تصویر کاربر مهری جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من قرص پروپرانوول ۲۰ طبق نظر پزشک خوردم و لب زبانم التهاب شده و چیزی نمیتونم بخورم ،باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش)

   سلام دارو را قطع کنید و داروی انتی هیستامین مصرف کنید. در صورت بدتر شدن به پزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر A.Z جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۳ سالمه برای فشار خون بالا دکتر واسم آملودیپین ۵ میلی گرم نوشته، روانپزشک هم برای اضطراب و ضربان قلب بالا پروپرانول ۱۰ واسم نوشتن ایا این دو دارو باهم تداخل ندارن؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش)

   سلام خیر

 • تصویر کاربر Moosavi چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما خانم دکتر . بنده به دلیل سردردهای شدید میگرنی روزانه مجبورم روزی 240 مییگرم قرص پرانول بخورم کمتر جواب نمیده و اصلا هم نمیتونم قطع کنم 120 صبح و 120 شب اگرمجبور باشم این قرص رو با این دوز تاپایان عمر مصرف کنم آیا مشکلات کلیوی یا کبدی ایجاد نمیکند ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام اگر افت ضربان قلب پیدانمیکنید هدامه بدید ودورهای از نظر قلب چک بشید
 • تصویر کاربر سمیه یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 215 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما خانم دکتر گرامی،خانمی 38ساله هستم،29اسفند دچار تپش قلب نامنظم شدم بطوری که احساس میکردم قلبم داره از جاش در میاد،درمانگاه مراجعه کردم که ازم نوار قلب گرفتن گفتند مشکلی نیست،تا 4_5روز به بیمارستان مراجعه کردم همچنان نوار قلب گرفتن فقط ضربان قلبم خیلی بالا بود و نوار مشگل نداشت فقط برام پروپرانولول 20روزی دوبار تجویز کردن که 35روز میخورم،البته شهریور گذشته متخصص قلب هم مراجعه کردم که اکو کردن و گفتن مشکلی نیست،بعد عید دوباره پیش همون متخصص قلب رفتم تمام نوارها رو که تو عید گرفتم چک کردن باز هم گفتن مشکلی نیست،گفت مشکل بنظر استرسه،چنروز بعد از مراجعه به متخصص قلب دوباره دچار همون حالت شدم زمانیکه دچار ضربان نامنظم میشم فشارمم بالا میره،که بیمارستان مراجعه کردم بهم گفت حملات پانیکه که قراره به روانپزشک مراجعه کنم،فقط میخواستم بدونم من چجوری میتونم پروپرانولول 20رو قطع کنم،چون شنیدم قطع ناگهانی خطرناکه،ممنونم از پاسخگویی شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام ابتدا هولتر ۲۴ ساعته ریتم انجام بدید سپس پروپرانول را به تدریج قطع کنید
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام، من ۱۷ سالمه و میگرن دارم
  میگرنم جوری بود که هیچ جوره خوب نمیشد ولی فقط و فقط با روزی دو تا در موارد خاص سه تا پروپرانول ۱۰ میتونم از شدید شدنش جلوگیری کنم. یزمانی ۲۰ بود دوزش ولی باعث چاقی شدید شد که دوزش رو اوردم پایین.
  یک سری ها میگن که این قرص باعث میشه قلبم ضعیف شه و دریچه قلبم گشاد بشه اگه همینطور مصرفشو ادامه بدم
  میخواستم بپرسم که ایا واقعا میتونه باعث ایجاد مشکل شه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام نگران نباشید مصرف دارو را ادامه بدید
 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام مبدلیل دردهای میکرنی شدید دکتر مغز و اعصاب برای من قرص پروپرانولول هر ۱۲ ساعت تجویز کردن متوجه شدم این قرص باعث اضافه وزن می‌شود
  خواستم بدونم میشه عمرمان از قرص های لاغری استفاده کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام این دارو باعث چاقی نمیشه ، داروی لاعری بدون ضرر نداریم
 • تصویر کاربر آزاده شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  سلام. ممنون از فرصتی که فراهم کردید.
  خانمی ۴۰ ساله هستم که مدت یک سال است برای سردرد های میگرنی و کاهش علائم قبل از پریود قرص پروپنالول ۱۰ برایم تجویز شد و بسیار برایم موثر بود. از ۲ بار سردرد در هفته به ۲ بار در ماه رسیدم.....
  اکنون تصمیم به بارداری دارم. پزشک زنان می‌گوید قرص رو ادامه بده. آیا این قرص برای جنین مشکل ایجاد نمیکنه؟
  پزشک زنانم قرص آسپرین رو ۳ بار در هفته برای کل ایام بارداری ام تجویز کردند. این دو قرص تداخل ندارند و برای نوزاد مشکل ایجاد نمیکنند؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام ادامه دارو در بارداری مشکلی ایجاد نمیکند ، این دو دارو با هم تداخل ندارد
 • تصویر کاربر Parnian پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر من امسال کنکور دارم و تحت استرس شدیدی هستم به طوری که احساس میکنم دارم خفه میشم و قلبم وایمیسته اگه به طور خودسرانه این دارورو مصرف کنم عیبی نداره؟برای کاهش استرس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام به پزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر ستاری شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  موقعی که خواب هستم به محض اینکه یه صدای کوچکی میاد سریع بیدار میشم وتپش قلب شدید میگیرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر مرتب تکرار میشه آزمایش هولتر ریتم انجام بدید

 • تصویر کاربر F چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 152 مشاهده پرسش
  سلام من دخترم ۱۶سالمه
  میخواستم ببینم چند تا قرص پرانول میتونم بخورم تا با ایست قلبی بمیرم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم حتما به روانپزشک مراجعه کن شما خیلی عزیزی.

 • تصویر کاربر درویشی شنبه ۱۳ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  سلام من یه۱۰روزی مشکل معده پیداکردم که باتجویزدکترروزانه۳تاقرص قبل ازغذامیخورم امروزاحساس کردم تپش قلب دارم دکتربهم این قرص تجویزکردخواستم ببینم تداخل دارویی ایجادنمیکنه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۳ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اسم قرص یا شکل دارو را ارسال کنید ، خود مشکلات معده سبب تپش میشه
 • تصویر کاربر راد پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  با سلام شش سال است متورال 50مصرف میکنم به علت پرولامس این قرص چاق ام میکند جایگزین میخواستم راهنمایی کنید لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام متورال سبب چاقی نمیشه
 • تصویر کاربر دکتر پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  با سلام
  پدر من سه دریچه مصنوعی دارد . دست او شاید بخاطر مصرف الکل یا هر چیز دیگری آسیب دیده .
  آیا برای رفع کمبود ویتامین ها ، که باعث یبوست ، مشکلات دهان دندان، بوی بد دهان یا معده شده است .
  می توانیم از ویتامین هایی که فقط زینک و ویتامین c دارند استفاده کنیم بصورت قرص جوشان؟
  آیا از قرص ب کمپلکس یادقرص جوشان می توان استفاده کرد؟
  یا از ساشه های منیزیم بخاطر بیحالی فراوانی که دارند.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام ، اگر وارفارین مضرف میکنند ، ویتامین e و ث و k و جنسبنگ نباید مصرف کنند ، مصرف منیزیوم و ویتامین های گروه ب ایرادی ند اره
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 286 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام
  ۴۸ سال دارم. حدود ۳ سالی هست که فشار خون بالا دارم. با مراجعه به متخصص داروی بیزوپرولول ۲.۵ یک نوبت در روز برایم تجویز شده. مدتی است که با وجود مصرف آن در مواقعی از روز در حالت استراحت و بدون مقدمه دچار حالت دلهره و درد خفیف در ضربان قلب شده که باعث آشفتگی و اضطراب و منقلب شدن و عرق سرد در سر و بدن شود. البته در حالت ورزش و فعالیت بدنی و دویدن اصلا دچار این حالت و یا هیچ درد در ناحیه قلب و تنگی نفس نمیشوم. آزمایش خون حدود یکسال پیش دادم که همه موارد نرمال بود. فقط برخی مواقع که این حالت به من دست میدهد با مصرف مواد قندی کمی آرامش پیدا میکنم. ممکن است این علائم مربوط به نوع قرص فشار و یا علائم اختلال در تیروئید باشد? لطفا راهنمایی بفرمایید. ممتونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام وقتی دچار این جالت میشید حتما فشار و نبض تون را بگیرید ، اگر فشار و نبض نرمال بود ممکنه مربوط به اعصاب باشه ، اگر تیرویید را تا به حال چک نکردید ، چک کنیدد
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   بهتره اگر تا به حال تست ورزش و اکو انجام ندادید ، حتما انجام بدید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر اکبر دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 294 مشاهده پرسش
  باسلام .مدت یک سال هست که به خاطر کمی فشارخون والبته بیشتر ترس از کرونا باتجویز دکتر روزی یک عدد پروپرانول۲۰ استفاده می کنم گاهی وقتی هم بخاطر همان ترس از کرونا تاچشم روهم می زارم که بخوابم لرز میگیرم که الپرازم ۵/استفاده می کنم آروم میشم
  اما چند هفته ای هست هنگام خوابیدن احساس تنگی نفس دارم باید حتما از حالت خواب هوشیار بشم تانفسم آروم بشه .درضمن وقنی قرص پروپرانول نخورم از استرس حالتم میشه مثل آدمی که دعوا کرده واز عصبانیت نفس آروم نداره .سئوال این هست که این تنگی نفس که اخیرا دارم از مصرف مداوم یکساله پروپرانل هست لطفا راهنمایی فرمایبد ممنون میشم .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام ارتباطی با مصرف پروپرانولول نداره ، ممکنه مربوط به افزایش فشار خون باشه ، هولتر فشار نصب کنید ، و اگر اکو انجام ندادید ، اکو انجام بدید ،
 • تصویر کاربر رمضانی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 315 مشاهده پرسش
  رمضانی
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام سوال ثبت نشده ، لطفا سوال را کامل ثبت کنید
 • تصویر کاربر سامان پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر و تبریک سال نو . مادر بنده ۷۲ سال سن دارن و قرص متورال ۵۰ نصف صبح نصف شب و دیوان ۸۰ مصرف میکنند , آریتمی قلبی دارن و افتادکی دریچه میترال دارن , الان حدود یکماهه که سرفه خشک میکنن ولی هیچ ارتباطی با مسایل ریوی نداره و با اینکه قبلا ضربان قلبشون ۵۵ بود با متورال , الان در حالت استراحت ۸۰ و فشارشون ۱۴ شده , ترسم از اینه که این سرفه ها هشدار برای سکته قلبی باشن چون ضربان قلب به یکباره از ۵۰ اومده ۸۰ و چند روزیه صداشونم تغییر کرده و نازک شده و دو ماهه سرفه ها همینه و الان بیشتر شدن و ریوی نیستن , پروپونالول ۱۰ هم برای کاهش این ضربان و کاهش تاثیر پرکاری تیرویید که قبلا داشتن هم بدم بهشون ؟ بخاطر اینکه توی روستا سکونت دارن نتونستم امکانات بردن ایشونو به بیمارستان فراهم کنم و از طرفی کرونا هم هست و بدنشون ضعیفه . لطفا کمکم کنید چکار کنم خیلی نگرانم .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام متاسفانه بدون معایه امکان راهنمایی نیست ، ممکنه مربوط به دستگاه گوارش باشه ، ولی اگر بررسی ریه مثل عکس قفسه سینه یا سی تی اسکن انجام ندادند باید حتما انجام بدند ، سرفه از علایم سکته نیست ولی در کل چون سرفه ها طول کشیده باید بررسی بشند
  2. تصویر کاربر سامان چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممنونم , آیا نیازه که دوز دارو متورال ۵۰ در روز رو افزایش بدم ؟ یا مصرف پروپرانول ۱۰ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام تا ویزیت نشدند مقدار دارو را افزایش ندید چون ممکنه اگر مشکل ریوی باشه بد تر بشند
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حنانه چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من قرص سرترالین استفاده میکنم که به تبع اون برام دکتر قرص پرانول ۱۰ هم تجویز کرده برای تپش قلب که البته هر وقت تپش قلب داشتم بخورم و من چون این دو سه ماه اخیر به یه مسئله‌ای برخورده بودم(عاشق کسی شدم) وتپش قلب زیاد داشتم و نگرانی‌های خاص این مسائل خیلی از این قرص خوردم والبته وزن هم
  کم کردم ۳ کیلو از اول ماه رمضان تا به امروز که ۱۶ رمضان هست و با این که پریودم و همیشه جلو مینداختم وماه پیش ۶ ماه شدم این ماه که ۹ اردیبهشت هست هنوز پریود نشدم واین خیلی نگرانم کرده در ضمن من ۴۱ سال دارم این اثرات می‌تونه موقت باشه و با قطع کردن قرص درست خواهد شد یا این که دارم یائسه میشم خیلی نگرانم
  لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام استرس میتونه سبب به تاخیر انداختن پریود بشه ولی اگر تکرار شونده بود به دکتر زنان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 214 مشاهده پرسش
  سلام با عرض خسته نباشيد بنده شصت و پنج سال بنا به تجويز دكتر براى طپش قلب و افتادگى دريچه ارثى دوسال هست نصف قرص ٤٧/٥ متاهگزال و بعد هم متازيرو مصرف نمودم والآن خيلى كم شده بجاى اين ها از كدام داروى موجود بازار استفاده شود ممنون .آيا پروپرانول مى تواند جايگزين باشد چند ميلى گرم باشد و غيراز پراپرانول چى مشابه در بازار ايران موجود هست از راهنمايى تان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلتم از قرص متورال استفاده کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر احسان دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  من نیمساعت قبل الکل به اندازه سه شات کوچیک خوردم و بعد یک لحظه ظربانم بالارفت دوتا پرانول ۱۰ خوردم صبح هم یکی خوردم مشکلی پیش نمیاد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما از نظر قلبی بررسی بشید
 • تصویر کاربر غراله چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  قرص هارو بیش از حد خوردم حالا مشاوره میخوام
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سوال واضح نیست چه قرصی مصرف کردین ؟
 • تصویر کاربر الهام دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید .قلب دختر یک ماهه من دارای مشکل هایپرتروفی سپتوم و LVHهستش و دکتر واسش پروپرانولول 10 تجویز کردن از بدو تولد که بعد از یک روز دچار افت اکسیژن خون شد که همه نوع ازمایشات روش انجام شد همگی خوب بودن اما سطح اکسیژن همچنان پایینه بین 85 تا 88که با گرفتن اکسیژن مصنوعی هم بیشتر از سه تا پنج درصد افزایش پیدا نمیکنه هیچگونه علائم ظاهری هم نداره مبنی بر افت اکسیژن آیا امکانش هست به خاطر مصرف قرص پروپرانولول باشه ؟
  1. تصویر کاربر الهام سه شنبه ۱۷ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   Gggsh
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام خیر قرص پروپرانولول عامل ان نبست ، هیپر تروفی مهم هست به متخصص قلب اطفال مراجعه کنید ، ریه ها هم بهتره بررسی بشند
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من چند سال پیش دچار اظطراب و پریشانی شدید شدم طوری شده بودم که از خواب می ترسیدم دکتر برام قرص پرانول۱۰ وقرص کلونازپام دادندبعداز چند سال پرانول را قطع کردم ودر شرایط خاص اظطراب و تپش قلب شدید سراغم می اومد که صحبت کردن جلوی جمع برام سخت می شد والان در شرایط عادی هم استرس وتپش قلب دارم ایا به نظرشما
  باید پرانول را مصرف کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام پروپرانولول را مصرف کنید و به دکتر روانپزسک برای کنترل اضطراب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حقیقت سه شنبه ۲۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 215 مشاهده پرسش
  سلام و احترام
  من سردرد جزئی داشتم، دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم بعد از انجام نوار مغز و ام آر آی نظرشون این بود که دچار سردردهای عصبی و نرسیدن خون به مغز شدم، واسه من (پروپرانول۲۰ رو تجویز کردن روزی ۳عدد) که از حجم سردردم کاسته نشد باتوجه به اینکه داروی کم کاری تیروئید هم مصرف میکنم مدام سردرد دارم، میخواستم ببینم با توجه به تعطیلات و عدم دسترسی به دکتر این روند دارویی رو ادامه بدم یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام مم‌کنه مربوط به اف زایش فشار خون باشه ، وای اگر فشاربالا نبود به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر میثم شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  درود بر شما دکتر بزرگوار...من ۳۶ سالمه و افتادگی دریچه دارم اما متاسفانه چند سال اخیر عوارضش اذیتم میکنه اول با مشکل در بلع شروع شد که تشخیص مشکلات معده داده شد ک نبود و بعد خفگی در حالت خواب بطوریکه از خواب میپریدم وچند دفعه مرگ رو جلوچشمام دیدم ولی بعد یکی دو سال ک خوب بود دوباره جدیدا تو بیداری هم این حالت برام پیش میاد بطوریکه اب دهانم انگار خشک میشه و یهو نفسم بند میاد و باید نفس عمیق بکشم دکتر رفتم اکو وهولتر ..دکتر میگه مشکلی نیست باید مدارا کنی و پروپرانول ۱۰ داده ولی واقعا نمیشه مدارا کرد زندگی رو واسه م سخت کرده جوری ک هرچند وقت ادم حس میکنه مرگش رسیده.به نظرتون چه باید بکنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام در صورتی که اکو نرمال بوده به احتمال زیاد حملات پانیک دارید ، به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر امير چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام پسر من ١٠ماهش هست و از بدو تولد لنفوژيوما داشت و از ناحيه هر دو پا ادم داشت دكتر داروي ايندرال ١٠شروع كرده واسش دو دل هستم به نظرتون ناثيري داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام با توجه به اطلاعات من و سرچی که کردم ، مبنی بر اثر ایندرال چیزی ندیدم ، شاید پزشکتون مطالعه خاصی در این زمینه دیدند که تجویز کردن ، بهتره مجدد از خودشون بپرسید
 • تصویر کاربر پروانه چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 306 مشاهده پرسش
  سلام و احترام
  من دارای تپش قلب و درد و سوزش معده و قلب هستم دکتر قلب پروپرانول تجویز کردن و دکتر گوارش کلودینیوم و آلومینیوم ام جی و امپرازول خواستم بدونم این داروها تداخل ندارن و همچنین گاهی دارای افت قند خون می شوم پراپرانول خطرناک نیست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگر دوز پروپرانولول کم باشه و دیابت هم نداشته باشین ، اشکالی نداره
 • تصویر کاربر اصغری چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر خانم دکتر
  ببخشید سوالم در مورد اینکه گاهی وقتا قلبم یهو تیر میکشه و انگار یه سوزن میکنن تو قلبم واسه ی لحظه در حد یکی دوثانیه که همراه اون احساس خفگی و تنگ نفس دارم و بعضی وقتا هم همراه اینا عرق هم میکنم مشکلم چیه و چطور برطرفش کنم
  و ضمن اینکه گاهی وقتا هم رگ گردن و کتف سمت چپم و عضلات پام میگیره«««###عضله پشت ران پام در حدی که دیگه قادر به خم و راست کردنش نمیباشم برای مدت حداقل پنج الی ده دقیقه خشک میشم تا خودش ول کنه### »»»احساس درد شدید میکنم علتش چیه و چطور برطرفش کنم؟
  ممنونتون میشم اگه راهنماییم کنید و بتونم برطرفش کنم لطف بزرگی کردین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام دردها عضلانی و اسکلتی هست ، سطح ویتامین دی و کلسیم را بررسی کنید
 • تصویر کاربر مهوش چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 250 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من دو سه روزه که اضطراب دارم و برای آرامش هر روز یک قرص پروپرانول خوردم
  الان اگه نخورم و دارو رو قطع کنم مشکلی برام پیش نمیاد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام نه مشکلی پیش نمیاد
 • تصویر کاربر پوپک چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر عزیز.سوالم در مورد داروی پرانول و عارضه چاقی هست.تمام یررسیذهیرقلبی رو انجام دادم و برای تپش قلبم تشخیص اظطراب دادن .الان حدود 4سال هست که روزی یک عدد فلوکستین 20و روزی دو عدد پرانول 20میخورم.در این چهار سال بینهایت چاق شدم .ممنون میشم بفرمایید اگر مربوط به پرانول هست ‌ممکنه دارو رو برام تغییر بدید .این چاقی بی نهایت ناراحتی جسمی برای من ایجاد کرده.45ساله هستم.تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام مربوط به عوارض پرورانولول نیست
 • تصویر کاربر خیری پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 281 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون به خیر.من 24 سالمه و از 18 سالگی حدودا سه بار اکو انجام دادم و تشخیص شلی دریچه میترال دادن و دکترم گفتن مشکل شایعی هست و چیز مهمی نیست.فقط گاهی مشکل تپش قلب دارم ولی پرانول رو هر وقت که تپش داشته باشم استفاده میکنم نه به صورت منظم.الان هم حدود دو ماهی هست که مشکل تپش قلب رو تقریبا هر روز دارم مخصوصا صبح ها بعد از بیدار شدن.حدود ده روزه پرانول 10 رو روزی یکبار میخورم میخواستم بدونم قطع مصرف بعد از ده روز ایرادی داره و این که آیا وابستگی ایجاد میکنه؟؟چطور باید مصرفشو قطع کنم.لازم به ذکره که دو ماه پیش باز هم اکو انجام دادم و گفتن خداروشکر قلبم سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ابتدا داروی معده استفاده کنید اگه بهتر نشدید و طپش هر روز هست بتید هولتر ۲۴ ساعته ریتم بدید ، تیرویید و کم خونی هم باید چک بشه
 • تصویر کاربر مجد جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 268 مشاهده پرسش
  با سلام
  مریض که سابقه فشار خون دارد و دیابت دارد و بدلیل مشکل کمر مدتی هست نمیتونه حرکت کند و دائما تو تخت خواب هست و داروی متفورمین و گلابنگلامید و لوزارتان و وراپامیل و امپرازولام مصرف میکند ، استرس زیاد دارد و تپش قلب دارد و بدلیل استرس زیاد شبها نمیتونه خواب راحت داشته باشد و هر نیم ساعت بیدار میشه و حالت تنگی نفس دارد ،داروی آرام بخش که برای فشار خون و دیابت مشکلی نداشته باشد و بتونه راحت بخواند ، شما چه پیشنهادی دارید
  از راهننایی شما بینهایت متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما باید مراجعه کنند ، نیاز به بررسی قلبی و تنظیم داروهای فشار و قند هست
 • تصویر کاربر وفايي جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 282 مشاهده پرسش
  خسته نباشيد.پدر من متولده ١٣٣٤ هستند.و امشب ضربان قلبشون به ٤٩ رسيد.و قرص پروپرانول مصرف ميكنند پروپرانول ١٠.ميخواستم بدونم ايا اين قرص باعث كاهش ضربان قلب شده؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بله در صورتی که ضربان کمتر از ۶۰ هست مصرف نکنند
 • تصویر کاربر علی شنبه ۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 265 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  مردی هستم 37ساله که حدود دو سال هست به تشخیص پزشک متخصص مبنی بر داشتن فشار خون هر شب یک عدد قرص لوزار 25 مصرف میکنم دو هفته ای میشه به دلیل وجود اضطراب و استرس به توصیه پزشک هر شب یک عدد قرص پرانول 10 نیز میخورم اما صبح ها یک مقداری سبکی سر دارم خیلی زیاد نیست اما هست و اینکه ضربان قلبم میاد روی60و بعضی اوقات به56 هم میرسه حالا به نظر شما پزشک گرامی خوردن پرانول رو ادامه بدم یا آرامبخش دیگه ای رو پیشنهاد میدین آیا قرص آرامبخش دیگه ای هست که عوارضش کمتر باشه ؟
  پوکساید ۱۰ و فلوکستین قبلاً خوردم البته در حد یکی دو شب آیا پوکساید و فلوکستین تداخل دارویی داره با لوزار ؟
  اگر نداره میتونم جایگزین پرانول کنم؟
  با تشکر از وقتی که میزارین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام به نظر من ایندرال را قطع کنید و برای اضطراب کلر دیازپوکساید و فلوکستین مصرف کنید اگر بهتر نشدید ، حتما مراجعه کنید
 • تصویر کاربر فریبا شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 266 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۲سالمه و وارفارین مصرف میکنم دریچه مصتوعی دارم
  چند وقتی هست سرگیجه و استرس خیلی زیادی دارم
  میخواستم ببینم از چه داروی ضد اصطرابی میتونم استفاده کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام باید به پزشک مراجعه کنید ، میشه داروی ضد اضطراب داد ولی با توجه به شرایط شما و و سطح پی تی و غیره دا ده شود
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 262 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم چه دارویی اگر با دارو دیگر ترکیب شود باعث ایست قلبی می‌شود
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام داروهای بسیار زیادی هست لطفا اسم داروها تون را بنویسیو تا ب در صورتی که تداخل داره ذکر بشه
 • تصویر کاربر نسیم چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 345 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ، من ۲۶ سالمه تقریبا چند ماهی هست که گاهی آوقات شب از خواب میپرم ضربان قلبم برای چند ثانیه میره بالا شاید به ۱۱۰ هم رسیده باشه ولی خب سریع به حالت عادی بر میگرده و بعدش احساس سرما و لرزم بهم دست میده ، همه نوع آزمایشی دادم ( اکو - تست ورزش - نوار قلب - هولتر ۲۴ ساعته ، و چون دو بارم سابقه ی از هوش رفتن داشتم تست تیلت هم انجام دادم و هیچ کدوم مشکل قلبی ای رو نشون ندادن و از نظر قلبی سالمم ) ولی خب همچنان این طپش قلب ناگهانی که فقط تو خوابم برام پیش میاد ادامه داشت که دکتر گفتن احتمالا مشکل اضطرابی باشه و اگر‌ اریتمی قلبی باشه ضربان قلب معمولا به محدوده ی ۱۸۰ میرسه و تا چند دقیقه ام ادامه داره ولی خب برای من چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه ، دکتر اول قرص متازیرو بهم دادن که اون تاثیری نداشت و بعد از اون پروپرانول تجویز کردن با کلروپوکساید که بهم گفتن از پروپرانول نصف صبح بخورم و یه دونه پروپرانول ۲۰ هم شب بخورم و خب تاثیر گذار بود و دیگه از خواب نمیپرم و طپش قلبم ندارم ولی ضربان قلبم تو شب معمولا ۵۶ هستش و دو ماهی ام میشه که پریودم نا منظم شده و الان خوندم که پروپرانول میتونه باعث تاخیر در قاعدگی بشه من در حال حاضر اون نصف صبح رو مصرف نمیکنم و فقط شب میخورم ولی میخوام بدونم چطور میتونم کم کم کلت قطعش کنم و دیگه مصرف نکنم ؟ در حال حاضر به دکترمم دسترسی ندارم . دو ماهم هست که دارم مصرف میکنم .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام میتونید بتدریج کم کنید ابتدا مقدار شب را نصف و سپس یک روز در میان و بعد دو روز در میان وسپس قطع کنید
 • تصویر کاربر یاسمین چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 283 مشاهده پرسش
  سلام. من کمتر از دو هفته ی دیگه امتحان زبان مهمی دارم که با توجه به تجربیات قبلی در امتحان های مهم (مثل کنکور) میدونم که احتمالا هفته ی اخر و علی الخصوص روز امتحان استرس شدیدی خواهم داشت به حدی که عملکردم رو مثلا در بخش speaking در آزمون مختل میکنه و میتونه باعث کم شدن نتیجه ام بشه. میخواستم ببینم که میتونم برای حل این مشکل از پروپرانولول استفاده کنم؟ و اینکه در صورت مثبت بودن از چه دوزی استفاده کنم؟ روز امتحان چه مدت قبل آزمون مصرف کنم؟ بهترین زمان مصرف قرص پروپرانول کی هستش؟سابقه ی هیچ بیماری خاصی هم ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه سابقه اسم و تنگ نفس ندارید ، میتونید استفاده کنید قبل از روز امتحان حتما استفاده کنید چون ممکنه باعث عوارض بشه
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 272 مشاهده پرسش
  سلام..وقت بخیر..به علت فشار بالا شبی 50 میلی قرض لوزار و شبی 10 میلی پروپرانولول مصرف میکنم فشارم کنترل شده و بیشتر مواقع 12 بروی 8 هست ولی ضربان قلبم 50 هست .آیا پروپرانولول را قطع کنم یا اول روز به جای شب مصرف کنم .و اگر باید قطع کنم چون هفت ماهه مصرف میکنم چگونه قطع کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ابتدا صبح نصف بخورید بعد ا پزشک راجع به قطع مشورت کنید
 • تصویر کاربر ن سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 258 مشاهده پرسش
  سلام من چند روزه پروپانول ۱۰ مصرف می کنم امروز توی لاله ی گوشهایم احساس داغی می کنم می خواستم بدونم از عوارض این دارو هست یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام خیر مگر اینکه باعث افت فشار یا ضربان شده باشه
 • تصویر کاربر نازی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 249 مشاهده پرسش
  جایگزین قرص پرو پرانولول که دکتر برای تپش قلب داده چیست چون‌دچار مشکل پوستی شدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ربطی به قرص نداره برای تغییر دارو به پزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 319 مشاهده پرسش
  سلام. من ۲۰ سالمه. من اخیرا مجبور شدم در امتحانی(امتحان عملی رانندگی) شرکت کنم و به خاطر اضطراب، پاهام شروع به لرزیدن میکنن و همه چیز از دستم درمیره. سوالم اینه که میتونم برای حل این مشکل از پروپرانولول استفاده کنم؟ و اگر میشه:
  ۱-از چه دوزی استفاده کنم؟
  ۲-چند ساعت قبل از امتحان باید مصرف کنم؟
  ۳-لازمه از روزهای قبل به طور مرتب شروع به مصرف کنم یا فقط قبل از امتحان کافیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام باید اول اظطرابتون کنترل بشه بعد دارو داد
 • تصویر کاربر ادر پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 241 مشاهده پرسش
  سلام آقای نجفی. من ۲۰ سالمه. من اخیرا مجبور شدم در امتحانی(امتحان عملی رانندگی) شرکت کنم و به خاطر اضطراب، پاهام شروع به لرزیدن میکنن و همه چیز از دستم درمیره. سوالم اینه که میتونم برای حل این مشکل از پروپرانولول استفاده کنم؟ و اگر میشه:
  ۱-از چه دوزی استفاده کنم؟
  ۲-چند ساعت قبل از امتحان باید مصرف کنم؟
  ۳-لازمه از روزهای قبل به طور مرتب شروع به مصرف کنم یا فقط قبل از امتحان کافیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اول به روانپزک مراجعه کنید تا اضطراب کنترل بشه
 • تصویر کاربر ادر پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 247 مشاهده پرسش
  سلام آقای نجفی. من ۲۰ سالمه. من اخیرا مجبور شدم در امتحانی(امتحان عملی رانندگی) شرکت کنم و به خاطر اضطراب، پاهام شروع به لرزیدن میکنن و همه چیز از دستم درمیره. سوالم اینه که میتونم برای حل این مشکل از پروپرانولول استفاده کنم؟ و اگر میشه:
  ۱-از چه دوزی استفاده کنم؟
  ۲-چند ساعت قبل از امتحان باید مصرف کنم؟
  ۳-لازمه از روزهای قبل به طور مرتب شروع به مصرف کنم یا فقط قبل از امتحان کافیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اول با روانپزشک مورت کنید تا اضطراب کنترل بشه
 • تصویر کاربر پناهی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 352 مشاهده پرسش
  من بعلت سردرد میگرنی 10 سال هست که پر پرانول مصرف میکنم آیا بخاطر عوارض آن چطور میتوانم قطع بکنم یا اینکه بمیتوانم قطع کنم و چه دارویی بجای آن میتوانم مصرف کنم وچطور قطع کنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام دارو باید به تدریج قطع بشه ابتدا به دکتر مغز و اعصاب جهت جایگزینی دارو برای پیشگیری میگرن مراجعه کنید بعد بتدریج باید قطع بشه

 • تصویر کاربر ققنوس سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 265 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتروممنون ازپیگیری بی دریغتون
  ببخشید من چندین ساله تپش قلب دادم
  همه جورآزمایش واکو و....دادم اما علتش پیدانشده
  البته یه بار افسردگی بعداززایمان گرفتم وبعدازاون اینجوری شدم
  بع نظر شما چکارکنم
  هیچ قرص اعصابی هم بهم نمیسازه بدتربهم میریزم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام ، تست تیرویید و کم خونی چک کنید ، اگه مشکلات گوارشی دارین مثل ترش کردن و نفخ هم باید درمان بشه ، اگه بهتر نشدین بررسی بیشتر ممکنه لازم باشه بسته به نوع طپش شما

 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 369 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب بنده پنج ساله تهران تحت نظر دکتر هستم و داروهای ضد افسردگی مصرف میکنم این اواخر بخاطر بیماری کرونا نتونستم بدم تهران پیش دکترم و یکی از مشکلات بزرگی که برام پیش اومده بود بیخابی شدید بود.ودر شهر خودم رفتم دکتر که کلا داروهای قبلی رو گذاشت کنار و دارو جدید داد.داروهای دکتر خودم.کلونازپام 1.کلومیپرامین 25.پرفنازین 2.ترانکوبین 25.الازین.بوده که داروهایی بودن که حالم و خوب کرده بودن ولی این اواخر مشکل خواب داشتم و دکتر جدید.فلوکستین 20.کلومیپرامین 75.پروپرانولول 20.ترازودن 50.این داروها رو دادن و از وقتی مصرف میکنم حتی تو خوابیدن کمکم نکرده بلکه از باسن به پایین دچار درد شدم لطفا راهنمایی بفرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر اسماعيل سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 292 مشاهده پرسش
  سلام من براي آرامي وتنظيم خوابم به مدت دوهفته روزي دوبار قرص پروپرانولول مصرف ميكردم الان دوسه روزي مصرف نميكنم ولي چندروزي هست كه قلبم دردميكند ضربان قلبم پايين آمده به خاطر مصرف اين قرص هست آيت بعدازمدتي ضربان قلبم درست ميشود؟حالا اين قرص را مصرف نميكنم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر