متخصص قلب در تهران

پایین اوردن فوری فشار خون بالا در منزل با 13 خوراکی ساده

شاید جالب باشد که بدانید سرکه انگور و 12 مورد دیگر که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد به عنوان قاتل فشار خون بالا عمل می کنند. برای پایین اوردن فشار خون بالا فوری در خانه میتوانید از این 13 خوراکی استفاده کنید. همچنین با تغییر در سبک زندگی بکوشید تا از خطر ابتلا به بیماری های قلبی پیشگیری کنید. اگر مبتلا به فشار خون بالا هستید، ممکن است در مورد استفاده از دارو برای درمان و کاهش فشار خون خود نگران باشید. دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه این مطلب 13 قاتل فشار خون بالا را به شما معرفی میکنند.

13 قاتل فشار خون بالا را بشناسید!

در حالی که داروهایی وجود دارند که به درمان سریع فشار خون بالا کمک می کنند، میوه ها و نوشیدنی های خاصی وجود دارند که میتوانند در پایین اوردن فوری فشار خون بالا در منزل بسیار به شما کمک کنند. مواد غذایی و نوشیدنی هایی مثل:

 • سرکه انگور 

استفاده از سرکه انگور میتواند راه حلی ساده برای درمان فشار خون بالا به صورت فوری در منزل مورد استفاده قرار گیرد.

 • سرکه سیب قاتل فوری فشار خون بالا در منزل

نیز میتواند در پایین آوردن فشار خون بالا مورد استفاده قرار گیرد.

 • آبغوره قاتل فشار خون بالا

یکی دیگر از مواد غذایی که به منظور پایین آوردن فشار خون بالا کاربرد دارد، ابغوره است.

 • سنای مکی 

چنانچه دچار فشار خون بالا هستید و به دنبال جایگزین گیاهی برای پایین آوردن فشار خون بالا هستید از سنای مکی کمک بگیرید.

 • آبلیمو 

از مواد غذایی در دسترس است که به عنوان قاتل فشار خون بالا شناخته می شود.

 • زرشک

چنانچه سوال شما هم این است که برای فشار خون بالا چی خوبه؟ باید در جواب شما بگوییم استفاده از میوه زرشک یا آب زرشک گزینه مناسبی برای درمان فشار خون بالا به شمار می رود.

 • گریپ فروت

ترکیبات موجود در میوه گریپ فروت به صورت موثری قادر است فشار خون بالا را کاهش داده و در محدوده طبیعی حفظ کند. چنانچه به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستید، روزانه یا چندین مرتبه در هفته استفاده از گریپ فروت را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

❓ پرسش بیمار: با سلام و روز بخیر خدمت خانم دکتر خسروی. پدر من چند روزه فشار بالا همراه با سردرد شدید داره. دکتر رفتیم فشار ۲۲ بود بعد قرص پوزارکس و چند قرص کمکی مانند لوزار داد. فشار کمی پایین آمده ولی سردرد هنوز شدیده و آزارشون میده ممنون میشم کمکم کنید. البته ایشون چند ساله سابقه فشار خون بالا دارن و قرص لوزارمیکس استفاده میکنن.

✅ پاسخ دکتر : سلام با توجه به فشارشون داروهایی که استفاده میکنن کافی نیست، و داروی لوزامیکس و پوزارکس هر دو از یک دسته دارو هستند نیاز به داروهای قویتری هست.

برای فشار بالا چی خوبه؟

 • ماست و دوغ بدون نمک

 • عرق کاسنی

 • اسفرزه

میتوانید برای درمان و کنترل فشار خون بالا از این گیاه ارزشمند استفاده کنید.

 • آب چغندر

 • آب توت

 • آب آلو

پایین اوردن فشار خون بالا به صورت فوری در خانه به شیوه طب سنتی

راهکارهای طب سنتی به منظور پایین اوردن فشار خون بالا فوری در منزل:

 1. حجامت
 2. استفاده از سرکه انگور یا سرکه سیب یا آبغوره
 3. استفاده از آب کرفس تازه به اندازه یک لیوان
 4. استفاده از سنای مکی و چیزی که باعث اسهال می شود.( تا به واسطه آن فشار خون کاهش یابد)
 5. ماساژ پشت ساق پا (به مدت 15 دقیقه)

فشار خون بالا یا bp چیست؟

فشار خونی که بالاتر از حد طبیعی باشد را فشار خون بالا یا BP می نامیم . و براساس فعالیت های شما در طول روز تغییر می کند.

اغلب متخصصین، فشار خونی را که به طور مداوم (سیستولیک) ۱۳ روی (دیاستولیک) ۸،  یا بالاتر باشد را فشار خون بالا می دانند.

سطح فشار خون نرمال :
فشار خون سیستولیک ۱۲
فشار خون دیاستولیک: ۸

سطح فشار خون در معرض خطر :
فشار خون سیستولیک: ۱۲ تا ۱۲/۹
فشار خون دیاستولیک: کمتر از ۸

سطح فشار خون بالا:
فشار خون سیستولیک بالا: ۱۳ یا بیشتر
فشار خون دیاستولیک: ۸ یا بیشتر

کنترل فشار خون بالا در منزل

سبک زندگی نقش مهمی در درمان فشار خون بالا دارد. اگر فشار خون خود را به وسیله ی یک سبک زندگی سالم با موفقیت کنترل کنید، ممکن است نیاز شما به دارو کمتر یا با تاخیر باشد و یا اینکه اصلا به دارو نیاز پیدا نکنید. در اینجا به 10 تغییر در سبک زندگی و روش های خانگی می پردازیم که فشار خون را شما کاهش میدهد و آن را پایین نگه می دارد.

اگر به فشار خون بالا مبتلا هستید و سوالی در این رابطه دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف مدت چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

1 .نمک تصفیه شده صنعتی، مهمترین علت ایجاد فشار خون بالا

استفاده از نمک های تصفیه شده و ید دار موجود در بازار از مهمترین عوامل ایجاد بیماری فشار خون بالا در کشور شناخته شده است. اولین گام در درمان فشار خون بالا، جایگزین کردن نمک دریا به جای نمک های تصفیه شده صنعتی است. نمک دریا با ترکیبات ارزشمند خود به تنهایی به درمان و کنترل فشار خون بالا کمک بسیار موثری میکند. پس اگر مبتلا به فشار خون بالا هستید، از نمک دریا غافل نشوید که معجزه ای در درمان این بیماری شایع است.

برای کاهش نمک تصفیه شده رژیم غذایی خود، به نکات زیر توجه کنید:

 • برچسب مواد غذایی را بخوانید: در صورت امکان، به جای غذاهایی که نمک تصفیه شده ید دار دارند، نوشیدنی ها و غذاهایی را مصرف کنید که در طبخ آنها از نمک دریا استفاده شده است.
 • غذاهای فرآوری شده ی کمتری بخورید: در خود مواد غذایی به طور طبیعی نمک کمی وجود دارد. اما غالباً در هنگام طبخ غذا نیز به آن نمک اضافه می شود. بنابراین تا حد امکان از مصرف غذا های صنعتی خودداری کنید.

❓ پرسش بیمار : باسلام خدمت خانم دکتر خسروی. من سه سال پیش انژیوپلاستی کردم غیر از آسپرین، واستاتین، کونکور 2.5 نصف میخوردم . اخیرا فشارم بین 13تا14.5 در نوسانه . پیش یک متخصص رفتم ایشون کونکور ایرانی 2.5 را دوبار در روز تجویز کردند. ولی باز تاثیر نداشت. لطفا راهنمایی کنید. در ضمن دست چپم هم در حالت عادی واستراحت درد میکند. با تشکر

✅ پاسخ دکتر : سلام کونکور برای کنترل فشار کافی نیست نیاز به داروهای بهتری هست. امکان تجویز دارو به این صورت نیست به متخصص قلب جهت دریافت نسخه مراجعه کنید. فشار حتما باید از 80 / 130 (13 روی 8) کمتر باشه.

2 .منظم ورزش کنید.

فعالیت جسمانی منظم –مانند 150 دقیقه در هفته، یا حدود 30 دقیقه در بیشتر روزهای هفته- می تواند در صورت اینکه فشار خون تان بالا باشد، حدود 5 تا 8 میلیمتر جیوه فشار خون شما را کاهش دهد. مهم است که پشت کار داشته باشید، زیرا اگر ورزش را متوقف کنید، فشار خون شما میتواند دوباره افزایش یابد.

اگر فشار خون شما بالا باشد، جهت درمان فشار خون بالا در منزل، ورزش میتواند بسیار موثر باشد. فعالیت جسمانی منظم میتواند فشار خون شما را کاهش دهد و به مقدار سالم برساند.

 

بعضی از ورزش های هوازی را می توانید برای کاهش فشار خون امتحان کنید، مثل قدم زدن، پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا کردن یا رقصیدن. همچنین می توانید ورزش های با شدت بیشتر را امتحان کنید، مثل فعالیت انفجاری بعد از یک دوره استراحت از ورزش های سبک تر. همچنین تمرین های کششی میتوانند در درمان فشار خون بالا در منزل به شما کمک زیادی کند. هدف این است که تمرینات کششی حداقل دو روز در هفته انجام شود. با پزشک خود برای برنامه ریزی ورزشی صحبت کنید.

3 .غذای سالم بخورید.

رژیم غذایی سرشار از دانه های کامل، میوه ها، سبزیجات، لبنیات کم چرب و غذای بدون چربی اشباع و کلسترول میتواند در صورتی که مبتلا به فشار خون باشید، فشار خون شما را تا 11 میلیمتر جیوه کاهش دهد. این برنامه ی غذایی به عنوان رژیم توصیه شده برای توقف فشار خون بالا و درمان فشار خون بالا در منزل شناخته می شود.

غذای مناسب فشار خون بالا

آسان نیست که عادات غذایی خود را تغییر دهید، اما با این نکات، میتوانید با یک رژیم سالم برسید:

 • غذاهای مصرفی خود را یادداشت کنید: هر چیزی که می خورید را بنویسید، حتی برای مدت یک هفته، این کار میتواند واقعیات شگفت انگیزی از عادت های غذایی شما را روشن کند. چیزی که میخورید، مقدار آن، زمان و علت آن را ثبت کنید.
 • مصرف پتاسیم را افزایش دهید: پتاسیم میتواند اثر سدیم روی فشارخون شما را کاهش دهد. بهترین منبع پتاسیم غذاهایی مانند میوه ها و سبزیجات هستند که بیشتر از مکمل ها پتاسیم دارند.
 • یک خریدار باهوش باشید: در هنگام خرید برچسب روی مواد غذایی را بخوانید و همینطور برنامه ی غذایی سالم را در ذهن خود به یاد داشته باشید.

4 .وزن خود را کم کنید.

اغلب با افزایش وزن، فشار خون نیز افزایش می یابد. همچنین داشتن اضافه وزن می تواند سبب مشکلات تنفسی در هنگام خواب شود (آپنه)، که همین موضوع نیز فشار خون را بالاتر می برد.

کاهش وزن یکی از کارآمد ترین تغییرات سبک زندگی برای کنترل کردن فشار خون است. حتی کاهش مقدار کمی از وزن شما، در صورتی که دارای اضافه وزن یا چاق باشید میتواند به کاهش فشار خون شما کمک کند. درکل، ممکن است به ازای هر کیلوگرم کاهش وزش، فشارخون شما 1 میلی متر جیوه کاهش یابد.

علاوه بر کاهش وزن، شما باید حواستان به درو کمرتان باشد. چاقی شکمی میتواند خطر ابتلای شما به فشار خون بالا را خیلی بیشتر کند.

در کل:

 • اگر دور کمر مردان بیشتر از 102 سانتی متر باشد، خطر بیشتری برای ابتلا به فشار خون دارند.
 • اگر دور کمر خانم ها بیشتر از 89 سانتی باشد، خطر ابتلا به فشار خون در آن ها بیشتر است.
 • البته این مقدار برای نژاد های مختلف متفاوت است. از پزشک خود در مورد مقدار دور کمر سالم برای خودتان بپرسید.

5 .مصرف الکل را محدود کنید.

در صورت مصرف بیش از حد این اثر محافظتی الکل از بین می رود. نوشیدن مقدار بیشتری الکل میتواند فشارخون شما را به چند علت افزایش دهد. همچنین میتواند اثربخشی داروهای فشار خون شما را نیز کاهش دهد. پس برای پایین آوردن فشار خون بالا به صورت فوری در منزل کافیست مصرف مشروبات الکلی را به حداقل برسانید.

6 .سیگار را ترک کنید.

هر سیگاری که می کشید فشار خون شما را تا چندین دقیقه بعد از تمام شدنش افزایش می دهد. ترک سیگار می تواند به درمان فشار خون بالا فوری ،در منزل به شما کمک کند. ترک سیگار خطر ابتلای شما به بیماری های قلبی را کمتر می کند و سلامت کلی شما را نیز بهبود می بخشد. کسی که سیگار را ترک می کند ممکن است مدت طولانی تری از کسی که سیگار را ترک نکرده است زندگی کند.

7 .کاهش مصرف کافئین

نقشی که کافئین(چای، قهوه، نسکافه و …) در افزایش فشار خون دارد هنوز مورد بحث می باشد. کافئین در کسانی که آن را به ندرت مصرف می کنند میتواند باعث افزایش 10 میلیمتر جیوه در فشار خون شود. اما افرادی که همیشه از کافئین استفاده می کنند تاثیر کمتری در فشار خونشان ایجاد می شود.

گرچه تاثر مصرف طولانی مدت کافئین (چای، قهوه، نسکافه) روی فشار خون شفاف نیست، اما ممکن است که فشارخون به آرامی افزایش پیدا کند.

8 .کنترل استرس 

زمانی برای اندیشیدن به علت های استرس خود بگذارید، مانند علل کاری، خانوادگی، سرمایه گذاری یا بیماری. وقتی به آن پی بردید که چه چیزی موجب استرس در شما می شود، در نظر داشته باشید چگونه آن را حذف یا کم کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که حفظ آرامش و کنترل کردن احساسات منفی میتواند در درمان فشار خون بالا در منزل بسیار مؤثر باشد.

دکتر آرزو خسروی بهترین متخصص فلب و عروق در تهران
دکتر آرزو خسروی بهترین متخصص قلب و عروق در تهران

اگر نمی توانید همه ی استرس های خود را از بین ببرید، می توانید با راه های سالم به مقابله با آن ها بپردازید. این ها را امتحان کنید:

 • انتظارات خود را تغییر دهید. برای مثال، روز خود را بر اساس اولویت های خودتان برنامه ریزی کنید. از انجام کارهای زیاد بپرهیزید و یاد بگیری چگونه بگویید “نه”. این موضوع را درک کنید که چیز هایی وجود دارند که شما نمی توانید آن ها را تغییر دهید یا کنترل کنید، اما می توانید روی مقابله با آن ها تمرکز کنید. روی موضوع هایی که میتوانید آن ها را کنترل کنید تمرکز کنید و برای حل آن ها برنامه ریزی کنید. اگر در کار خود موضوعی دارید، صحبت کردن با مدیر خود را امتحان کنید. اگر با همسر یا کودک خود مناقشه ای دارید، برای حل آن ها قدم بردارید.
 • از عوامل استرس زا دوری کنید. سعی کنید از عوامل استرس زا دوری کنید. برای مثال، در صورتی که چندین ساعت برای رفتن به سرکار در ترافیک می مانید و باعث ایجاد استرس در شما میشود، سعی کنید صبح زودتر از خانه خارج شوید، یا از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. در صورتی که شخصی باعث ایجاد استرس در شما میشود، از او دوری کنید.
 • زمانی به استراحت اختصاص دهید و فعالیت های که لذت میبرید را انجام دهید. هر روز زمانی را به نشستن و تنفس عمیق اختصاص دهید. زمانی به فعالیت های لذت بخش یا برنامه های سرگرم کننده اختصاص دهید. مانند پیاده روی، آشپزی یا کارهای مورد علاقه تان.
 • قدر دان بودن: قدر دانی از دیگران میتواند به کاهش استرس شما کمک کند.

9 .فشار خون خود را در خانه ثبت کنید و مرتب به پزشک مراجعه کنید.

ثبت فشارخون در خانه به شما کمک می کند تا مواظب آن باشید، تغییرات خاصی در شیوه زندگیتان مؤثر است و شما و پزشکتان را از عوارض احتمالی هوشیار می کند. دستگاه فشار سنج در دسترس است و برای خرید آن نیازی به نسخه نیست. قبل از شروع با پزشک خود در مورد انجام این کار صحبت کنید.

همچنین ویزیت منظم پزشک کلید کنترل فشارخون تان است. اگر فشارخونتان به خوبی کنترل شود، با پزشک خود صحبت کنید که هرچند وقت یک بار نیاز به چک کردن آن دارید. ممکن است پزشکتان توصیه کند که هر روز یا کمتر آن را چک کنید. اگر تغییری در داروها یا درمان های دیگرتان انجام شود، ممکن است پزشکتان توصیه کند بعد از گذشت دو هفته از این تغییر یا یک هفته قبل از ویزیت بعدی شروع به چک کردن فشار خونتان کنید.پایین اوردن فشار خون

10 .از دیگران کمک بگیرید.

پشتیبانی دوستان و خانواده می تواند به بهبود سلامت شما کمک کند. آن ها ممکن است شما را تشویق کنند تا از خود مراقبت کنید، شما را به مطب پزشک ببرند یا با شما به فعالیت ورزشی بپردازند تا فشار خونتان پایین بیاید.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت مراجعه حضوری در مطب با نوبت دهی به شماره 02122894086 تماس بگیرید.

برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر عارف سه شنبه ۶ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  باسلام خانم دکتر همسرم فشار خونش بالاست وقتی فشارش بالاست ست وبی حال میشه سرش درد میکنه امکان داره از اعصاب باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۶ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام باید فشار خون کنترل شود

 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۶ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  با سلام و روزبخیر بنده ۳۶ ساله هستم تقریبا یک ماه پیش جهت اهدای خون مراجعه کرده بودم ک دکتر اونجا قبلش فشارمو چک کرد گفت ۱۷ روی ۱۰ هست ولی بنده علائمی نداشتم بعداز ظهر هم رفتم درمانگاه محل فشارمو گرفتم ۱۵ روی ۱۲ بود از فرداش هر روز فشارمو چک کردم و توی این مدت ۳ هفته ای حدودا ۱۱ الی ۱۲.۵ روی ۷ الی ۸.۵ نیم بود اون روز نمیدونم چرا بالا رفته بود الان بنظرتون لازمه ب پزشک مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۶ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام هولتر فشار خون جهت بررسی انجام شود

 • تصویر کاربر بهاره جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  باسلام۴۱سالمه باحملات پانیک فشارم میره بالاوکنترل شددکتراجازه بارداری دادندامابدوناسترس فشارم میره۱۴،۱۵به دکترقلب مراجعه نوارواکو سالم وگره ندول چپ تیرویید ‌خوش خیمهخانم دکترسوالم اینه چراهنوزفشارم میره بالابدون استرس؟قصدبارداری دارم ذخیرم کمه لطفا کمکم بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام هولتر ۲۴ ساعته فشار خون انجام بدید در صورت بالا بودن فشاراز  قبل از بارداری داروی فشار خون شروع شود 

 • تصویر کاربر ملکی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض ادب،ازسال ۹۴ ناراحتی قلبی دارم،سال ۹۷ وسال۴۰۰ فنرگذاشتم ،سالهای ۹۴،۹۵،۹۷،۴۰۰ آنژیو کردم،
  باشروع واکسن کرونادوهفته بهدازتزریق دوز اول مبتلا به فشار
  خون شدم ،قبل از آن که بارها در ccuبستری شده بودم به گفته
  پرسنل بیمارستان فشارپایین بودم،الآن هم اکثرافشار پایین هستم اما گاهی فشارم میره بتل،تابالای ۱۶ ضربان بالای ۱۰۰تا۱۲۰
  مثلا فشار یک روز:۱۱۰،۵۴،۷۳(ساعت۸/۳۰)۱۳۲،۷۲،۷۶(ساعت۱۶/۴۰)۱۱۰،۴۷،۹۲(ساعت۲۰/۴۰)که دراینجافشار پایینی شد۴۷،،یک ساعت بعدفشترم شد۱۵۰،۶۷،۱۱۰(ساعت۲۱/۴۰)درمجموع فشارم نوسان دارد لطفا
  راهنمایی بفرمایید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام هولتر 24 ساعته فشار انجام بدید

  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام هولتر 24 ساعته فشار انجام بدید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حامد یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  سلام من گردن و پشتم به دليل كارم كه پشت ميز نشستم زياد درد ميكنه هنگام خواب چه به بغل چپ و راست چه رو شكم ميخوابم
  نفسم ميگيره و فشار و سنگيني قفسه سينه ميگيرم ،قفسه سينم درد و شروع به تير كشيدن ميكنه
  ايا به قلبم و ديواره هاش اسيب رسيده
  ممنون ميشم راهنماييم كنين
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام حتما باید معاینه و اکو و نوار انجام بدید تا علت مشخص بشه
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  سلام فشار خون بالایی دارم جهت کنترل آن چه کاری انجام دهم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   اگر با ورزش و کاهش نمک نرمال نشده جهت تجویز دارو مراجعه کنید

 • تصویر کاربر امین جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 273 مشاهده پرسش
  با سلام و روز بخیر پدر من چند روزه فشاربالا همراه با سردرد شدید داره دکتر رفتیم فشار ۲۲ بود بعد قرص پوزارکس و چند قرص کمکی مانند لوزار داد فشار کمی پایین آمده ولی سردرد هنوز شدیده و آزارشون میده ممنون میشم کمکم کنید البته ایشون چند ساله سابقه فشار دارن و قرص لوزارمیکس استفاده میکنن
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام با خوجه به فشارشون داروها کافی نیست ، و داروی لوزامیکس و پوزارکس هر دو از یک دسته دارو هستند نیاز به داروهای قویتری هست
 • تصویر کاربر فردو چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 318 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید۲۶ سال سن دارم یه مدتیه که به خاطر شوک و فوت چند تا ازفامیل هامون دچار ترس و وحشت شدم یه مدت شب ها میترسیدم که بخوابم .همین امر باعث شد که زیر سینه سمت چپ و راستم و پشت کمرم تیر میکشید پیش فوق تخصص قلب و عروق رفتم اول گفتن اسپاسم عضلانیه ولی بازم ادامه داشت و دوباره رفتم پیششون و اکو ازم گرفتن و گفتن که مسکلی داخل اکو نیس باز هم درد و سوزش زیر سینه و پشت کمر ادامه داشت و حتی سونوگرافی هم رفتم و گفتند که نه قلب نه ریه نه کبد و نه تحال مشکلی نداره.سیتی اسکن هم انجام دادم ازریه ها ولی سالم بودن.ولی از دیشب تاحالا البته حرص هم خیلی تشدیدش مبکنه ولی بازم پشت کمرم تیر میکشه و سینه سمت چپم به سمت زیر دستم تیر میکشه و اذیتم مبکنه میخواستم راهنماییم کنین که ایا مشکل از قلبمه؟بیماری cisهم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی و از نظر گوارشی بررسی بشید
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 275 مشاهده پرسش
  باسلام
  من سه سال پیش انژیوپلاستی کردم غیر ازاسپرین واستاتین کونکور2.5نصف میخوردم اخیرا فشارم بین 13تا14.5در نوسانه پیش یک متخصص رفتم ایشون کونکور ایرانی 2.5را دوبار در روز تجویز کردند ولی باز تاثیر نداشت لطفا راهنمایی کنید در ضمن دست چپم هم در حالت عادی واستراحت درد میکند
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام کونکور برای کنترل فشار کافی نیست نیاز به داروهای بهتری هست ، امکان تجویز دارو به این صورت نیست به متخصص قلب جهت دریافت نسخه مراجعه کنید ، فشار حتما باید از ۱۳۰ /۸۰\"کمتر باشد
 • تصویر کاربر منیره جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  سلام من یک خانم 55 ساله با وزن 80 کیلو هستم که سابقه آنژیو در بهار سال 98 را نیز دارم مشکل این است که حدود چهار روز فشار بالا یعنی 18 دارم و با مصرف قرص های فشار خون مانند لوزاتن 80 دو عدد و انواع مواد طبیعی کاهنده فشار خون متاسفانه فشار کاهش پیدا نمی کند و همچنین دو روز است که کمی مچ پاها ورم برداشته است دارو های مصرفی من برای قلب لوزاتن _اچ 80 /آتورواستاتین 20/ کارودیلول 6.25/ آ اس آ 80/ و همچنین کلیدینیوم برای معده روزی یک عدد و آموکسی سیلین /ژلوفن/ مترونیدازول/استامینیوفون برای دندانپزشکی به مدت یک 10 روز می باشد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگر با این داروها فشار کنترل نمیشه نیاز به تعویض دارو دارید ، در ضمن ژلوفن فشار را بالا میبره
 • تصویر کاربر محمدرضا یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 288 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام خدمت سرکار خانم دکتر خسروی
  بعرض میرساند مدت چندین ماه است که به علت بالا رفتن فشار و درد قفسه سینه قرص متوپرولول سوکسینات اهسته رهش 47 میل استفاده میکنم.
  در این مدت بشدت دچار کاهش میل و توان جنسی گردیده ام.ایا میتوانم قرص ایندرال یا قرص دیگری جایگزین کنم یا خیر البته با نظر پزشک ؟؟
  در صورت امکان راهنمایی فرمایید.
  با کمال تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   ساام این دارو ی مناسبی برای فشار خون نیست اگر هم به دلیلی نیاز به مصرف این دسته دارو باشه با داروهای مشابه با عوارص کمتر باید جایگزین شود
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 298 مشاهده پرسش
  سلام خانم خسروی وقتتون بخیر.عذر میخوام مزاحم شدم مادرم ۶۳سالشونه گاهی اوقات فشارخونش حدودا به ۲۱میرسه حالت گیجی بهش دست میده غش میکنه و هر بار که اینجوری میشه سه چهار بار استفراغ میشن.به نظر شما قلبو عروق باید مراجعه کنیم یا مغزو اعصاب.سپاس از جوابدهیتون .متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما به دکتر قلب مراجعه کنید اگه ایشون تشخیص داد به مغز و اعصاب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر جلیلوند جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 305 مشاهده پرسش
  مادر ینده سرگیجه دارند و فشار شان یک دفعه بالا پایین میروند دکتر هم رفتند قرص فشار داده است که افاقه نکرده است خواهشمند است برای مراجه به پزشک به چه بخشی مراجه کنیم پزشک داخلی یا متخصص ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام به متخصص قلب ، یا کلیه یا متخصص داخلی
 • تصویر کاربر ليلا چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 489 مشاهده پرسش
  سلام
  همسر من 34 ساله هست و آريتمي قلبي داره و دكتر به ايشون گفته كه بايد PVC قلبت رو بسوزونيم.
  آيا قبل از تجويز دارو اين كار درسته ؟ و اينكه اين كار چه عوارض يا خطراتي داره ؟ و بايد بعدش چه مراقبت هايي داشته باشه؟ و اينكه ميگن مواد مخدر مثل ترياك باعث آرامش قلب ايشون ميشه چقدر صحت داره؟
  خيلي ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام pvc اگه خيلي زياد نباشه و يا باعث نارسايي يا اسيب به عضله قلب نشده باشه نياز به سوزوندن نداره و با دارو كنترل ميشه ، براي تصميم گيري بايد هولتر ريتم و اكو را ديد ، ترياك هيچ اثر مفيدي نداره
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 263 مشاهده پرسش
  باسلام
  بنده 41 سال سن دارم چندسالی هست که درد زیادی در زیر قفسه سینه ام چبم احساس می کنم آندوسکوپی هم کردم دکتر گفتند که مشکل معده ندارم ولی اسیده معده دارم. الان چند روزی هست درد بسیار شدیدی در زیر قلبم احساس می کنم و نوار قلب هم گرفتم چیزی نشون نداده. لطفا راهنمایی ام کنم چکار کنم. درد امانم رو برده نمیدونم چکار کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام افزايش اسيد معده ممكنه باعث اين علايم بشه ، روده ها هم بخصوص اكه نفخ داريد بايد بررسي بشن ، اگه باز ادامه پيدا كرد به متخصص قلب مراجعه كنيد.
 • تصویر کاربر امید چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 317 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من پسر 20 ساله هستم مشکل من اینه که وقتی دراز میکشم که بخابم نفسم قطع میشه احساس خفه گی میکنم وهمین اواخر درحال خاب که بودم همینطوری شدم و یه لحظه احساس کردم مغزم منفجر میشه درد نداشت شباهت زیادی به سکته داشت بعدش بدنم بیحال شد سرگیجه گرفتم و بازور خابیدم البته دکتر به من گفته بود که من در اینده تنگی نفس میگیرم والان خیلی در عذابم اگه میشه راهنماییم کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اين علايمي كه گفتين سه علت ممكنه داشته باشه علت قلبي ، ريوي و گوارشي ، از لحظ قلبي حتما نياز به اكو و نوار قلب و بررسي فشار ريه داريد ، البته اگه همه بررسي ها طبيعي بود ، ممكنه عصبي باشه
 • تصویر کاربر محمودرضاقاسمی چهارشنبه ۲۷ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 1125 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید..من از سال 86 از بیماری اضطراب رنج میبردم و تا 3 سال پیش سیتالوپرام و یا سرترالین میخوردم..6 سال پیش بود که متوجه یه مکث قلب و بعد یه ضربه در قلبم شدم که پیش دکتر رفتم و دستگاهی 24 ساعت بمن وصل شد و بعد از مراجعه بمن قرص متورال دادن و مدتی خوردم و دیگه مراجعه نکردم..در طی این سالها هر از چندگاهی بیشتر در مواقع استرس و اضطراب باز دچار این مکث میشوم..طی این دوسه روز خیلی بیشتر شده چون دچار یه استرس و ترس هستم از دیدن یه فوت شخصی بدلیل ایست قلبی..مدام نبض خودمو میگیرم و این مکث قلب و یه ضربه محکم رو رصد میکنم..این مکث رو بدون گرفتن نبض هم احساس میکنم..ولی در مواقع استرس بیشتر میشه ولی در هنگام ورزش و فعالیت. تنگی نفس و درد و یا این مکث ندارم و بیشتر در حالت استرس و عدم فعالیت هست این مکث....مشکل ترش کردن معده هم دارم..ضربان قلبم در حالت نشسته 83 تا است..یه عکس کوجک از اون دستگاهی که 24 ساعت بهم وصل بود گذاشتم .امیدوارم بدرد بخوره ..سیگار هم میکشم .لطف کنید بفرمایید این آریتمیه؟ و خطرناکه..با سپاس از لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۷ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام البته سنتون را نگفتين ، اگه بالاي سي سال هستين با توجه به مصرف سيگار نياز به بررسي بيشتر هست.
 • تصویر کاربر f شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 661 مشاهده پرسش
  با سلام وعرض ادب حضورخانم دکتر
  بنده خانم 39 ساله میباشم که به دلیل برخی علایم مثل درد در ناحیه پشتی سمت چپ که مایل به کناره هاست تا وسط به پزشک مرجعه کردم وایشات تست اکو استرس رو انجام دادن وگفتن نتایج خوبه ومشکلی نیست ولی خانم دکتر وقتی خسته میشم باز این درد ایجاد میشه وحدود بیست دقیقه طول میکشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. باتشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه تست ها خوب بوده جاي نگراني از نظر قلبي نيست ، ويتامين دي را بررسي كنيد واگه اون هم خوب بود ورزش كنيد و به دكتر طب فيزيكي مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر نجفی شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 259 مشاهده پرسش
  سلام و روز بخیر من 32 سالمه و دو سال پیش بعلت درد در قلبم به دکتر مراجعه کردم و خلاصه بعد از اکو و ... (که به پیوست ارسال میگردد) مشخص شد که سوراخی قلب دارم دکتر گفت که مادر زادیه و برو همینجوری زندگی کن حال هر از گاهی درد میکنه و خصوصا مواقع استراحت اذیتم میکنه تحمل ام کم میشه عصبی میشم و احساس میکنم که دارم سکته میکنم و موقع غذا خوردن هم میترسم. فقط موقع خوابیدن مشکل ندارم به نظرتون من باید چیکار کنم تا از این مشکل رهایی یابم آیا داروی خاصی داره یا با عمل یا دستگاه میشه بست خلاصه من باید چیکار کنم. بخدا دیگه خسته شده ام. با تقدیر و تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام علايم ربطي به اون سوراخ نداره ، سوراخ خيلي كوچيكه و اقدامي نياز نيست
 • تصویر کاربر شراره یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 310 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر ببخشید من دو ماهیه درد قلبم خیلی زیاد شده من خودم مادرزادی افتادگی  دریچه میترال دارم و متخصص قلب هم گفته قلبم التهاب داره ولی این دو سه هفتست درد قلبم خیلی زیاد شده وحشتناک درد می کنه انگار کسی داره قلبم رو تو مشت گرفته و فشار میده  انگار با چاقو به قلبم ضربه می زنن انگار یه چیز نوک تیز به قلبم ضربه میزنه و سوزن سوزن میشه خیلی احساس خفگی دارم بعضی وقتها واقعا نمیتونم نفس بکشم و نیمه بیهوش می شم قفسه سینم هم خیلی درد می کنه همراه با قلبم قفسه سینم خیلی درد می گیره و همچنین دست چپم وحشتناک درد می کنه همراه با قلبم خیلی دست چپم خیلی درد می گیره   و نمی تونم تکونش بدم درد خیلی بدی داره خیلی بد قرصهای پروپرانولول هم می خورم هیچ تاثیری نداره دردش خیلی بدتر میشه امروز یه دفه وحشتناک درد گرفت و تیر کشید کلا بی حس شدم نمیتونستم نفس بکشم و حرف بزنم بعدش بدنم سرد و گرم میشه و پشت سرم هم سرد میشه بعدش بالای سرم وحشتناک درد گرفت انگار کوفته شده درد سرم دقیق بعد از درد قلبم شروع شد بعدش نمیتونستم حرف بزنم و عضلات دهنم درد گرفت واقعا درد سرم غیر قابل تحمل شده خیلی درد میکنه احساس می کنم قلبم داره منفجر میشه به نظر شما چه مشکلی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   فشارتون را چك كنيد اگه نرمال بود علائمتون عصبي به نظر ميرسه
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 288 مشاهده پرسش
  سلام بنده در سمت راست سینه ام احساس درد دارم وهم در بازو احساسدرد دارم تپش قلب نیز دارم ۲بار اکو کردم دکترم میگه خطر سکته نداری اما میخوام مطمعن تر شوم چکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   در صورتي كه در ريسك تنگي نفس هستين كه براساس سن ، جنسيت ، قند ، چربي ، سيگار و .... تعيين ميشه با توجه به سن شما كه روي اكو بيست سال درج شده به نظر بررسي هاي ديگه لازم ندارين ، علل ديگه بايد بررسي بشه
 • تصویر کاربر بهروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 980 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشد.در وحله اول از شما تشکر میکنم ک وقتتون در اختیار ما قرار میدین و ب سوال های مریص ها پاسخ میدین که این کار بسیار زیبا و پسندیده است نوعی خدمت به خلق محسوب میشه .
  بنده به طور واضح چند سوال از شما دارم.
  ۱،مصرف پرانول قبل از اکو چه تاثیری روی جواب دارد و اثر دارو تا چه مدت در بدن است؟ ایا باعث کاهش efقلب میشود؟
  ۲،ایا قطع ناگهانی پرانول و مصرف نا منظم ان باعث ایجاد اریتمی یا مشکلات قلبی البته منظورم در فرد سالم است، میشود؟
  ۳،بنده بعضا هنگام غذا خوردن که خم میشوم یا هنگام خم شدن برای بر داشتن چیزی یا بستن بند کفش یا زمانی که دراز کشیده به روی سینه هستم احساس غیر قابل توصیفی در وسط قفسه سینه ام رخ میده . احساس میکنم قلبم میلرزه و ضربان نداره و قسمت پاینش میلرزه و ارتعاش میکنه در همون هنگام نفسم قطع میسه و مجبور میشم صاف باسیتم و نفس عمیق بکشم این اتفاق حدودا به انداره ۲ تا ۳ ضربان اتفاق می افته و علاوه بر او حس لرزش و ارتعاش قلب که گاها احساس توقف لحظه ای قلب میکنم هگ. قطع شدن لحظه ای تنفس من رو خیلی اذیت میکنه ایا میتونه از فیبریلاسیون بطنی باشه؟ یا امکان نداره. در ضمن چیزی ک منو بیشتر اذیت میکنه تشخیص ندادن دکتر هست ک اون لحظه که نوار قلب میگیره اون حالت بهم دست نمیده. نظر شما چی هست؟ تو رو خدا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر بهروز یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   درضمن این حالت لرزش قلب همراه با ضربه محکم به پشت استخوان جناغ است خیلی محکم.
  2. تصویر کاربر بهروز یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   درضمن این حالت لرزش قلب همراه با ضربه محکم به پشت استخوان جناغ است خیلی محکم.
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   ١- پرانول سبب كاهش EF در فرد سالم نميشه ٢- در صورتي كه به طور طولاني خورده بشه قطع ناگهاني سبب اريتمي ممكنه بشه بخصوص در افرادي كه مستعد هستن و يا كساني كه بدليل اريتمي دارو را مصرف كردن ٣ در اين مورد مشكلات معده ممكنه سبب اريتمي بشه و هولتر مانيتورينگ ريتم ٢٤ يا ٤٨ ساعته ميتونه به تشخيص كمك كنه
  4. تصویر کاربر بهروز سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام ممنون از پاسختون . در مورد پاسخ سوال 3 که گفتین مشکلات معده میتونه سب اریتمی بشه باید به دکتر داخلی مراجعه کنم برای چکاب؟ نکنه سرطان معده و... باشه؟
  5. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   ١- پرانول سبب كاهش EF در فرد سالم نميشه ٢- در صورتي كه به طور طولاني خورده بشه قطع ناگهاني سبب اريتمي ممكنه بشه بخصوص در افرادي كه مستعد هستن و يا كساني كه بدليل اريتمي دارو را مصرف كردن ٣ در اين مورد مشكلات معده ممكنه سبب اريتمي بشه و هولتر مانيتورينگ ريتم ٢٤ يا ٤٨ ساعته ميتونه به تشخيص كمك كنه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۱۳ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 280 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت بخیر ، چند وقتی هست درناحیه قلب (قسمت چپ قلب) یک احساس دردخفيف میکنم که بعضی مواقع شدتش بیشتر میشه ، همچنین درد به پشت کمرم تو همون راستا و دست چپم میزنه بازو و کف دستم ،که خیلی داره اذیت میکنه ،سن من 25 سال هست و سابقه بیماری خاصی هم ندارم ، اما الان حدود يکدهفته ای هست که این مشکل و دارم و نگرانم کرده ،ممنون میشم راهنمایی بفرمائید منو ....
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۳ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   به نظر درد ربطي به قلب نداره ولي در صورت تداوم به پزشك مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر پورسلطانی جمعه ۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 321 مشاهده پرسش
  سرکار خانم دکتر خسروی
  با سلام و عرض ادب
  با عنایت به اینکه اینجانب مبتلا به روماتیسم نوع AS هستم، و تا چندسال گذشته تحت درمان قرار گرفته و بحمدالله اکنون از هیچ دارویی استفاده نمیکنم، اما دو سال پیش بدلیل تپش قلب به دکتر مراجعه و پس از اکو و دیگر تستهای لازم مشخص گردید که دریچه ائورت آسیب دیده و (در حدمتوسط تا شدید)، و قدری که دیاوره بطن چپ ضخیم تر شده است. لذا بدین دلیل قرص والساکور (40 میلی صبح و 40 میلی شب) مصرف میکنم. سوال بنده این است:
  1- آیا درمان میتواند از جراحی یا حد اقل از پیشروی مریضی و وخیم تر شدن آنجلوگیری کند؟
  2- چه مدت طول میکشد تا نیاز به جراحی داشته باشد؟
  3- آیا داروی بهتری غیر از والساکور وجود دارد؟
  با تشکر و سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام درمان روماتيسم ميتونه كمي موثر باشه، داروي والزاكور مناسب هست ، سير بيماري قابل پيش بيني نيست و بسته به تطابق قلب شما داره،هر ٦-١٢ ماه براي ارزيابي قدرت انقباضي و سايز قلب بايد اكو بشيد و بر اساس اون نسبت به عمل تصميم گيري بشه
 • تصویر کاربر مرتضي دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 312 مشاهده پرسش
  سلام ، سرکار خانم دکتر خسروي در سال 91 با عمل باز قلب ترميم دريچه ميترال شده ام و تا کنون روزانه 2 قرص پرو پنانولول مصرف ميکنم 47 سال دارم (قرص چربي خون نيز مصرف ميکنم )ميخواستم بدانم روزه ميتوانم بگيرم ؟از بهد از عمل دکتر قلبم اجازه نداده ولي فعلا ايران نيست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه تنگي عروق نداشتيد روزه داري منعي نداره مگر اينكه خودتون تحمل روزه داري نداشته باشيد
 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۲۸ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 336 مشاهده پرسش
  دخترم دوتا سوراخ کوچک ومتوسط دارد دکتر ملکان گفته باید عمل بشه وزنش کمه 6 ماهشه 4700 وزن تولدش 2430 بوده ایا این عمل ممکنه براش خطر ناک باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۸ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   عمل خطرات خودش را داره ولي اگه عمل نشن ممكنه عوارض جبران ناپذيري را روي قلب بزاره كه نشه درمان كرد
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۵ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 494 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید

  بنده مردی 40 ساله و متاهل میباشم که مدت 3 سال است که لوزارتان 25 صبح نصف و شب نصف استفاده میکنم بار اول که به دکتر مراجعه کردم فشارم 14 به 9.5 بود الآن بعد از سه سال یک شب قرصم را نخوردم روز بعد باز هم همین عدد بود ولی با خوردن قرص فشار کامل کنترل میشود.حال چند سوال از شما داشتم:
  1-آیا فشار 14 به 9.5 اصلا نیازی به مصرف دارو دارد؟
  2-آیا قرص لوزارتان بر روی میل جنسی اثر میگذارد؟
  3-آیا ممکن است چند سال دیگر نیاز به دوز بیشتر قرص یا تعویض قرص داشته باشم؟
  4-آیا امکان کم کردن دارو و در نهایت قطع آن کار درستی است؟
  5-آیا داروهای جنسی نظیر تادالافیل یا کرم آلپروستادیل یا کرم نیتروگلیسیرین را پیشنهاد میکنید؟

  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۵ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام براي اثبات فشار خون اگه دو بار وبيشتر فشارتون بالا ي ١٤٠ /٩٠ باشه فشار خوني محسوب ميشيد حالا اگه افزايش خفيف باشه با ورزش و كاهش وزن و كم كردن نمك شايد كنترل بشه ، با قطع دارو ممكنه پس از چند روز فشارتون خيلي بالاتر بره و نياز به دوز بيشتر داشته باشين ، امكان اينكه نياز به افزايش دوز يا تغيير دارو در اينده باشه هم هست ، كاهش ميل جنسي جزء عوارض اين دارو نيست استفاده از داروهايي مثل تادالافيل و كرم ها امكان عوارض تپش قلب ، اريتمي و سكته قلبي وجود داره و توصيه نميشه در مورد درمان ناتواني جنسي با روانپزشك مشورت كنيد
 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 521 مشاهده پرسش
  به نام خدا
  با سلام پدر من 80 ساله و 3 ماه پیش با تشخیص سکته قلبی وسیع چند روز در بیمارستان بستری بودند. نتیجه اکوکاردیوگرافی سایز بسیار بزرگ قلب و EF=25-30 را نشان میدهد و بیمار هیچگونه علایم بیماری ماندد تنگی نفس یا درد قفسه سینه یا تورم مچ پا و... را ندارد ضمنا پزشکان از انجام آنژیوگرافی و تعبیه باتری و...امتناع نموده و فقط درمان دارویی را انجام میدهند اما نسخه پزشکان در برخی داروها و یا دوز مصرفی داروها تفاوت دارد حال خواهشمند است اولا نسخه و دوز مصرفی پیشنهادی شما چگونه است؟ ثانیا آیا دارویی به نام ایوابرادین با نام تجاری کورلانور که داروی جدید نارسایی قلبی به شمار میرئد در ایران وجود دارد؟ و اینکه به بیماری پدر من کمک خواهد نمود؟ نام داروهای مصرفی : دیگوکسین .0.25روزی نصف قرص با معده خالی-کونکور2.5 صبح یکی- فورزماید40 صبح نصف قرص- اسپیرونولاکتون25 صبح یکی- پلاویکس صبح یکی - آسپرین80 ظهر یکی- وارساکور80 عصریکی - روپیکسون10 شبی یک عدد. ضمنا کلیه آزمایشها در چند نوبت تکرار و همگی نرمال هستند.( خون - چربی - کراتین - تیرویید - آنزیمهای کبدی - آلومین و...)
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه علامتي ندارن داروها مناسب هست البته در تنظيم داروها معاينه بيمار مهمه . به نظر نياز به داروي ايوابرادين نيست ، البته بدون معاينه بيمار نظر دادن صحيح نيست
 • تصویر کاربر عبدالمحسن چهارشنبه ۸ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 277 مشاهده پرسش
  عرض ادب خدمت خانم دکتر،همسرم 63 ساله،سال67 توسط پروفسورراستان تحت عمل تعویض دریچه میترال
  (بیوک شایلی امریکا-نمره 29)قرارگرفته وتحت نظرپزشک است با رزیم داروئی....یکسالی است که بعلت مشکل دریچه سه لتی وآب اوردن ریه ویکبارتخلیه دربیمارستان امام خمینی(ره)...برای اطمینان به متخصص گوارش معرفی شدیم که ایشان تاکنون:آزمایش انزیمهای کبد-سونوگرافی-فیبرواسکن-فابیوسی ازکبد توصیه وانجام شده است.ولی دقیقا اظهارننموده اند که کبدبرای عمل جراحی ،آمادگی دارد یانه؟والان هم تعطیلات عید است وهمسرم شرایط خوبی ندارد.بزرگ شدن شکم، باد کردن پاها،خستگی مفرط وسرفه های وحشتناک........استدعای راهنمائی دارم.ایام عزت مستدام وبکام وبا احترام
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۸ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام به نظر اگر بيمار شما نارسايي يا تنگي شديد دريچه سه لتي داشته باشن مشكل بيشتر مربوط به قلب هست و اگر اسيبي هم به كبد رسيده باشه بيشتر ناشي از برگشت خون به احشا شكمي هست ، با توجه به علايم بيمار بهتره به اورژانس مراجعه كنيد و درصورتي كه داروها مصرفي كافي و مناسب هست مايع شكم و ريه تخليه بشه البته درمان قطعي تعويض دريچه سه لتي( در صورتي كه وضعيت عمومي قلب اجازه بده) هست .در ضمن سيرور كبدي هم بايد رد بشه( بر اساس جواب بيوپسي )
 • تصویر کاربر امینه سه شنبه ۸ اسفند ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 304 مشاهده پرسش
  سلام .من چون فشار خونی بودم جهت تعدیل دارو به پزشک مراجعه کردم ایشان اکو برام نوشت نتیجه اکو سوراخ ریز درقلب تشخیص دادن که به گفته ی پزشک مادر زادی می باشد.ناگفته نماند که من هیچ درد وعلایمه خستگی ندارم وزندگی عادی خود میکنم.دکتر برای تشخیص بهتر برام اکو مری نوشتن نظر شما دراین باره خواستم. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۸ اسفند ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام اگر باعث بزرگ شدن قلب و افزايش فشار ريه نشده باشد فعلا نياز به اقدامي نيست البته بهتره نتيجه اكو را ديد بعد قضاوت كرد.
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۲ بهمن ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 358 مشاهده پرسش
  سلام من رفتم دکتر .اکو کاردیوگرافی داپلر گرفتم دکتر بهم گفت فقط افتادگی دریچه میترال قلب داری با نارسای جزیی در صورتی پارسال اکو گرفتم این tricuspid v تیک نرمال زده بود دکتر امسال تیک regurgitation خورده توضیح داده که من عکسشو میفرستم برای شما خواهشا جواب بدید بمن .من نگران باشم یا نه؟ برای دندان کشیدن نیاز به خوردن خشک کن دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۲ بهمن ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام، نه مسئله مهمی نیست ولی دفعه بعد بیاین اکوتون رو خودم انجام بدم.
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر