متخصص قلب در تهران

تفاوت درد قفسه سینه عصبی با حمله قلبی و کرونا

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. در این مقاله در مورد تفاوت درد قفسه سینه ناشی از استرس، حمله قلبی و کرونا ویروس می پردازیم.

در شرایط فعلی درد یا گرفتگی قفسه سینه می تواند ناشی از اضطراب باشد چرا که شیوع ویروس کرونا در همه ی جنبه های زندگی، سبب افزایش استرس های روزانه و درگیری های روحی روانی در افراد شده است.

با این حال درد قفسه سینه می تواند در نتیجه ی موضوعات غیر قلبی و یا کرونا مانند رفلاکس معده، نفخ، مشکل عضلانی یا استخوانی در جناغ سینه نیز رخ دهد. حتی هنگامی که شما دچار وحشت می شوید، نیز درد قلبی را ممکن است تجربه کنید.

احساس درد در قفسه سینه به شکل های مختلفی از شدید تا خفیف ظاهر می شود. گاهی درد قفسه سینه مانند احساس فشار یا سوزش قفسه سینه است. در موارد خاص، درد ممکن است به گردن، فک و یک یا دو بازو انتشار پیدا کند. درد قفسه سینه می تواند موجب بروز علائم بسیاری شود، اما اغلب علت آن مربوط به قلب نیست.

تفاوت درد قفسه سینه در حمله قلبی و حمله عصبی

وقتی فردی مضطرب است، خونرسانی به قسمت های مختلف بدن او، کاهش پیدا می کند؛ زیرا بدن در حالت مقابله و یا پاسخگویی به حمله عصبی قرار می گیرد و خون بیشتری را به سمت عضلات بدن هدایت می کند؛ در نتیجه خون کمتری به عضله قلب می رسد. همچنین افرادی که دچار اضطراب شدید هستند، علاوه بر تپش قلب بالا، اغلب دچار مشکلاتی در نفس کشیدن خواهند شد که می تواند سبب سرگیجه و یا گرفتگی عضلات قفسه سینه شود.

احساس درد قلبی به دنبال استرس می تواند با علائمی همچون: تپش قلب، تعریق، لرزیدن، احساس تنگی نفس، احساس خفگی، سرگیجه و بی حسی همراه باشد. علائمی که در بالا ذکر شدند معمولا  10 تا 20 دقیقه باقی مانده و سپس از بین می روند.

علائم درد قلب در زنان

شما ممکن است که در طی چند ساعت، چندین حمله عصبی داشته باشید. برخی افراد به دلیل مشکلات روحی ممکن است که روزانه یا هفتگی دچار چنین حالت هایی شوند.

علائم حمله عصبی می تواند با حمله ی قلبی نیز اشتباه گرفته شود تا جایی که گاهی فرد در تشخیص درست این دو می ماند! اکثر افراد زمانی که دچار درد قفسه سینه می شوند به پزشک مراجعه می کنند چرا که معتقدند دچار مشکل قلبی یا گرفتگی عروق شده اند؛ اما تحقیقات نشان می دهد که تقریبا 60 تا 90 درصد بیماران با درد قفسه سینه، مشکل قلبی ندارند.

گرچه علائم حمله قلبی بسیار شبیه به حمله عصبی است و افراد اغلب اوقات دچار تنگی نفس، سرگیجه و احساس درد قفسه سینه می شوند اما باید توجه داشت که نوع درد در حمله عصبی حالت تیز و خنجر مانند دارد و اغلب در وسط قفسه سینه احساس می شود در مقابل درد ناشی از حمله قلبی شبیه فشار بر روی سینه یا زور آمدن به آن است. علاوه بر این، حمله قلبی معمولا در حین فعالیت های جسمی رخ می دهد در صورتی که حمله عصبی در شرایط استراحت نیز بروز می کند.

احتمال حمله قلبی معمولا زمانی افزایش می یابد که بار یا حجم کار قلب زیاد شود، به عنوان مثال در حالی که فرد در حال بالا رفتن از پله یا برف روبی است، به ویژه در افرادی که هیچ گونه سابقه ی فعالیت جسمانی ندارند!

مهمترین تفاوت بعدی، مدت زمان حمله است که معمولا حملات عصبی بعد از 20 دقیقه فروکش کرده و خود به خود برطرف می شوند اما حمله قلبی اغلب ادامه دارد و با گذر زمان بدتر می شود.

حمله قلبی ممکن است که در زنان خفیف تر باشد و به جای درد قفسه سینه، خود را به شکل خستگی غیر معمول و حس ناراحتی در قفسه سینه نشان دهد. در هر صورت، برای پی بردن به علت اصلی درد قفسه سینه، مراجعه به متخصص قلب و عروق و یا اورژانس ضروری است.

◼ نشانه های حمله قلبی

⛔ فشار بر روی قفسه سینه

⛔ شروع ناگهانی در حین انجام یا به دنبال فعالیت بدنی

⛔ دردی که به سمت باز، فک یا شانه کشیده می شود

⛔ درد و علائمی که با گذر زمان بدتر می شود

⛔ تنگی نفس

⛔ غش کردن

⛔ تعریق

⛔ حالت تهوع و استفراغ

سوزش قفسه سینه نشانه چیست؟

سوزش قفسه سینه می تواند به علت مشکلات معده و گوارش یا دردهای عضلانی و در مواردی به دلیل بیماری قلبی و شیردهی و … اتفاق بیفتد که در لینک زیر به طور مفصل به آنها پرداخته ایم:

علل سوزش قفسه سینه

درد قفسه سینه نشانه چیست؟

درد قفسه سینه می تواند نشانه هشدار دهنده حمله قلبی باشد. حمله قلبی زمانی اتفاق می افتد که خون رسانی به قلب شما مسدود شده و به عضله قلب آسیب رسیه باشد. هنگامی که درد قفسه سینه دارید، اولین فکر شما این است که دچار حمله قلبی شده اید. در حالی که درد قفسه سینه نشانه ای کاملاً اثبات شده از حمله قلبی است، اما می تواند ناشی از بسیاری از بیماری های دیگر نیز باشد. معمولا درد قفسه سینه نشانه هیچ چیز جدی نیست اما در هر صورت باید از مشاوره پزشکی استفاده کنید. اگر فکر می کنید دچار حمله قلبی شده اید سریعا با اورژانس تماس بگیرید.

جهت تسریع در فرآیند درمان میتوانید سوالات خود را همراه با مدارک پزشکی برای دکتر ارسال کنید و ظرف مدت 1 هفته پاسخ سوالات خود را از طریق سایت پیگیری کنید. جهت ارسال سوال روی دکمه زیر کلیک نمایید.

ثبت پرسش در سایت دکتر آرزو خسروی

◼ علائم حمله عصبی

🔴 افزایش ضربان قلب

🔴 شروع یا شدت گرفتن در هنگام استرس و اضطراب

🔴 دردی که با گذر زمان بهتر می شود

🔴 تنگی نفس

🔴 تعریق

🔴 سوزن سوزن شدن دست ها

درد قفسه سینه ناشی از کرونا

درد قفسه سینه و کرونا

در قفسه سینه یکی از علائم نادر کووید 19 است. بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، اگر کرونا داشته باشید، شما در قفسه سینه ی خود حس تنگ شدن و سفتی دارید و یا احساس می کنید که انگار نمی توانید به راحتی نفس عمیق بکشید. تنگی قفسه سینه و تنگی نفس سومین علامت کرونا ویروس (COVID-19)  و یکی از علت های جدی کرونا است که خود به خود و بدون سرفه اتفاق می افتد (تب، خستگی و سرفه خشک از شایع ترین علائم بیماری کرونا هستند).

بنابراین گرچه درد قفسه سینه به تنهایی در فهرست نشانه های کرونا وجود ندارد، اما به عنوان یک علامت جدی بیماری کرونا همراه با دشواری در تنفس، تنگی نفس، درد یا فشار سینه و ….ذکر شده است.

◼ چرا افراد مبتلا به کرونا ممکن است دچار درد قفسه سینه شوند؟

گاهی شدت سرفه ها در بیماران کرونایی به حدی زیاد است که سبب فشار بر روی عضلات و دنده های قفسه سینه می شود. علاوه بر این، ملتهب بودن ریه ها نیز به تنهایی برای ایجاد درد قفسه سینه در شما کافی ست!

اگر دچار درد قفسه سینه هستید که با تب، از دست دادن حس بویایی و سرفه همراه است، ممکن است به کرونا مبتلا شده باشید.

به طور متوسط 5 تا 6 روز طول می کشد تا علائم کرونا در فرد آلوده، خود را نشان دهد اما ممکن است این حالت تا 14 روز نیز زمان ببرد.

درد قفسه سینه ناشی از بیماری قلبی

درد قفسه سینه وسط اغلب با بیماری قلبی همراه است. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری قلبی احساس ناراحتی مبهمی را تجربه می کنند که لزوما به عنوان درد شناخته نمی شود.

⛔ به طور کلی، ناراحتی قفسه سینه ای که مربوط به یک حمله قلبی یا یک مشکل دیگر قلبى است، توسط یک یا چند مورد زیر توضیح داده می شود:

 • فشار، پری، سوزش یا تنگی در قفسه سینه
 • درد فشاری یا سوزشی که به پشت، گردن، فک، شانه و یک یا هر دو بازو منتشر می شود.
 • دردى که بیش از چند دقیقه طول می کشد، با فعالیت بدتر می شود، از بین می رود و دوباره بر می گردد یا شدت آن تغییر می کند.
 • تنگی نفس
 • تعریق سرد
 • سرگیجه یا ضعف
 • تهوع یا استفراغ

✅ درد قفسه سینه ای که احتمالا علت قلبى آن کمتر است، بیشتر در ارتباط با علائم زیر است:

 • مزه ترش دهان یا احساس بازگشت مجدد غذا به دهان
 • درد قفسه سینه ناشی از معده (به دلیل التهاب جداره معده)
 • اشکال در بلع
 • دردی که با تغییر موقعیت بدن بهتر یا بدتر می شود
 • دردی که هنگام تنفس عمیق یا سرفه شدیدتر می شود
 • حساسیت به تماس با قفسه سینه
 • درد مداوم
 • درد زیر سینه چپ

علائم کلاسیک سوزش سر دل – احساس درد دردناک و سوزش پشت سینه – می توانند به علت مشکلات قلبی یا معده ای ایجاد شوند.

درد قفسه سینه علل بسیاری دارد که همه آنها به مراقبت های پزشکی نیاز دارند. نمونه هایی از علل درد قفسه سینه مرتبط با قلب عبارتند از:

 ◼ حمله قلبی

حمله قلبی به علت انسداد جریان خون به عضله قلب ناشی از لخته شدن خون رخ می دهد.

 ◼ دایسکشن آئورت

این وضعیت تهدید کننده زندگی مربوط به شریان اصلی که از قلب می آید ( آئورت ) می باشد. اگر لایه های داخلی این رگ خونی جدا شوند، خون بین لایه ها پخش می شود و می تواند باعث پارگی آئورت شود.

 ◼ پریکاردیت

پریکاردیت التهاب کیسه اطراف قلب است. معمولا در هنگام نفس کشیدن و یا دراز کشیدن، درد شدید ایجاد می شود.

 ◼ آنژین

آنژین به معنای درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف به قلب می باشد. این حالت اغلب ناشی از ایجاد پلاک های ضخیم بر روی دیواره های داخلی شریان هایی است که خون را به قلب حمل می کنند. این پلاک ها شریان ها را تنگ می کنند و خون رسانی قلب را محدود می کنند، به ویژه در هنگام اعمال فشار.

سلام خسته نباشین دکتر. مدتی هست پدر بزرگم قسمت پایین قفسه سینه (وسط) گاهی اوقات دردش کمتر و در مواقع بیشتر شدن محل ذکر شده داغ میشه وهمراه با تنگی نفس و بیتابی و بیخوابی می شود. لطفا راهنمایی کنید ممنون.


دکتر خسروی: سلام حتما به دکتر قلب مراجعه کنن ممکنه از علایم تنگی عروق باشه.

درد قفسه سینه ناشی از معده

درد قفسه سینه می تواند ناشی از اختلالات سیستم گوارش باشد، از جمله:

◼ نفخ معده و درد قفسه سینه

در افراد دچار یبوست و یا افراد مبتلا به بیماری سندروم روده ی تحریک پذیر، به دلیل نفخ شدید، دردهایی مشابه درد قلبی در زیر سینه ایجاد می شود که هیچ ارتباطی با درد قلبی ندارند و تنها به دلیل فشار ناشی از نفخ ایجاد می شوند.

◼ سوزش سر دل

این حس دردناک سوزش معده و سوزش پشت سینه زمانی رخ می دهد که اسید معده از معده به داخل مری بیاید.

سوزش سردل

◼ اختلالات بلع

اختلالات مری می تواند منجر به بلع سخت و حتی دردناک شود.

◼ مشکلات کیسه صفرا یا پانکراس

سنگ های صفراوی یا التهاب کیسه صفرا یا پانکراس می توانند درد شکمی را که به قفسه سینه منتشر می شود را ایجاد کند.

◼ درد قفسه سینه پس از غذا خوردن

برخی از افراد پس از بلع و غذا خوردن به خصوص غذای چرباحساس درد در ناحیه سینه می کنند. دلیل این اتفاق می تواند ریفلاکس معده، التهابات مری و … باشد. در این مواقع می توانید با نوشیدن سرکه ی سیب یا یک نوشیدنی گرم درد خود را تسکین دهید. اما در زمانی که درد شما شدید می باشد و بهبود نمی یابد حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا علت اصلی درد مشخص و درمان شود.

چرا پس از صرف غذا دچار درد قفسه سینه  می شویم؟

عواملی که باعث رفلاکس معده می شوند:

 • خوردن بیش از حد در وعده های غذایی
 • خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی
 • سیگار کشیدن
 • چاقی

سلام خوبید؟ خانم دکتر یه سوالی داشتم‌. نزدیک یک هفته ست که قلبم انگار اکسیژن بهش نمیرسه.مثل کسی که داره خفه میشه. بعد بعضی روزها ریتم قلبم غیرطبیعی میشه. یه نقطه زیر سینه چپم هم هست که وقتی فشار میدم درد میگیره.

از طرفی من آی بی اس دارم و باردارم. ماه پیش خیلی استرس بالایی داشتم. به نظرتون مشکل قلبی برام پیش اومده؟


دکترخسروی: سلام علائم شما ارتباطی با درد قلبی ندارد و مساله به دلیل مشکلات گوارشی است. پیشنهاد می کنم از شربت آلومینیوم ام جی هر 8 ساعت یکبار استفاده کنید.

درد اسکلتی قفسه سینه

برخی از انواع درد قفسه سینه با آسیب و سایر مشکلات مربوط به ساختارهایی که دیواره قفسه سینه را تشکیل می دهند، می باشد، که شامل موارد زیر است:

کوستوکوندریت

در این شرایط، غضروف قفسه سینه، به ویژه غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند، ملتهب و دردناک می شود. مدت زمان درد قفسه سینه ناشی از کوستوکوندریت از چند هفته تا چند ماه می باشد. اما در مواردی شاهد این درد تا یک سال می باشید.

◼ آسیب به دنده ها

دنده کبود یا شکسته می تواند درد قفسه سینه ایجاد کند.

علائم درد اسکلتی سینه (کوستوکوندریت)

 • سوزش سینه
 • احساس درد هنگام نفس عمیق و سرفه
 • احساس درد هنگام بلند کردن دست ها
 • احساس درد در سمت چپ استخوان سینه

◼ درد عضلانی

سندرم های درد مزمن، مانند فیبرومیالژیا، می توانند درد قفسه سینه مداوم مرتبط با عضلات را ایجاد کنند.

سلام خانم دکتر وقت بخیر. امروز صبح با درد بسیار شدید در ناحیه قفسه سینه مایل به چپ از خواب پریدم، این درد رو در ناحیه پشت حتی تا زیر استخوان کتف هم حس میکردم و اصلا توان تنفس عمیق نداشتم.درد در یک ناحیه به اندازه کف دست بسیار شدید بود و مثل ریشه گیاه به اطراف بخش شده بود، حدودا ۵ – ۶ دقیقه طول کشید تا آروم تر شدم، الان بعد از گذشت چند ساعت در نواحی درگیر با درد حسی مشابه گرفتگی عضلات بعد از ورزش کردن دارم.

با توجه به اینکه پرولاپس میترال دارم، آیا این درد ناشی از مشکلات قلبی هستش؟


دکتر خسروی: سلام نه به نظر مربوط به قلب نیست، بیشتر گرفتگی عضلانی هست. سطح ویتامین دی را چک کنید.

درد قفسه سینه مرتبط با ریه

بسیاری از اختلالات ریوی ممکن است باعث درد قفسه سینه شوند، از جمله:

◼ آمبولی ریه

آمبولی ریه زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در یک شریان ریوی گیر کند  و جریان خون به بافت ریه را متوقف کند.

 

آیا آمبولی ریه منجر به مرگ می شود؟

◼پلورزی

اگر غشائی که ریه ها را می پوشاند، ملتهب شود می تواند موجب درد قفسه سینه هنگام تنفس یا سرفه شود.

◼ریه های روی هم خوابیده

درد قفسه سینه مرتبط با ریه های روی هم خوابیده به طور ناگهانی شروع می شود و می تواند چند ساعت ادامه یابد و به طور کلی با تنگی نفس همراه است. این حالت هنگامی رخ می دهد که هوا وارد فضای بین ریه و دنده ها می شود.

◼پرفشاری خون ریوی

این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که فشار خون در شریان هایی که خون را به ریه ها حمل می کنند بالا باشد که می تواند درد قفسه سینه ایجاد کند.

دلایل ریوی درد قفسه سینه

زونا و درد قفسه سینه

واکنش مجدد ویروس آبله مرغان در بزرگسالی منجر به بیماری زونا می شود که ممکن است باعث درد از پشت به اطراف قفسه سینه شود.

علت درد پشت قلب

درد پشت قلب در قسمت بالای کمر کمی نگران کننده است. درد قسمت فوقانی کمر و پشت قفسه سینه ممکن است به تدریج شروع شود و طی مدت طولانی تشدید شود، یا می تواند به طور ناگهانی رخ دهد. این درد به طور معمول بیشتر در یک طرف ستون فقرات احساس می شود. قفسه سینه و قسمت فوقانی کمر در نزدیکی یکدیگر قرار دارند و هر دو دارای دنده های زیادی هستند که به محافظت از اندام های داخلی حیاتی کمک می کند.

برخی از دلایل در پشت قلب عبارتند از:

 • اختلال عملکرد عضلات
 • فشرده سازی یا التهاب عصب
 • مشکل اندام های داخلی
 • کشیدگی عضله
 • کوستوکندریت
 • و …

درمان درد قفسه سینه با دارو

درمان درد قفسه سینه بر اساس علتی که باعث درد قفسه سینه می شود، متفاوت است. داروهای مورد استفاده برای درمان برخی از شایع ترین علل درد قفسه سینه عبارتند از:

✅ قرص زیر زبانی در درمان درد قفسه سینه 

نیتروگلیسرین یا زیرزبانی شریان های قلب را شل می کند، بنابراین خون می تواند از طریق فضاهای تنگ شده به راحتی جریان یابد. بعضی از داروهای فشار خون نیز رگ های خونی را شل و باز می کنند.

✅ آسپرین برای درمان درد قفسه سینه

اگر پزشکان معتقد باشند که درد قفسه سینه شما با قلب شما ارتباط دارد، احتمالا آسپرین به شما داده می شود.

✅ داروهای ترومبولیتیک

اگر دچار حمله قلبی شده باشید، ممکن است این داروها تجویز شوند.  این دارو ها باعث حل کردن لخته ای که جلوی رسیدن خون به عضله قلب را گرفته است، می شوند.

رقیق کننده های خون موثر در درمان درد قفسه سینه

اگر یک لخته خون در یک شریانی که به قلب یا ریه ها می رود داشته باشید، به شما داروهایی داده می شود که لخته شدن خون را مهار می کنند تا از تشکیل لخته های جدید جلوگیری شود.

✅ داروهای سرکوب کننده اسید برای درمان درد قفسه سینه

اگر درد قفسه سینه ناشی از بازگشت اسید معده از معده به مری باشد، پزشک ممکن است داروهایی را پیشنهاد کند که میزان اسید را در معده کاهش دهند.

داروهای ضد افسردگی جهت درمان درد قفسه سینه

اگر شما در معرض حملات پانیک باشید، پزشک ممکن است داروهای ضد افسردگی را برای کنترل علائم تجویز کند. درمان روانشناختی، مانند درمان رفتاری شناختی نیز ممکن است توصیه شود.

منبع: مایوکلینیک

 

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید، من چند سالی هست مشکل گوارش دارم و درد و سوزش قفسه سینه دارم دارو میخورم اما همیشه تاثیر گذار نیست، میخواستم بدونم که من تپش قلب دارم و تقریبا همیشه ضربان بالای 90 دارم و وقتی پله یا تحرک یه کم بیشتر از حد معمول انجام بدم و گاهی حتی در حد معمول انجام میدم درد قفسه سینه همراه با تپش و تنگی نفس میگیرم آیا این علائم میتونه نشانه بیماری قلبی باشه و اینکه خیلی مواقع تپش قلبم باعث تکلم سست و احساس ناخوشایندی در دست چپ و قفسه سینه جلو و پشت مشود
  ممنون میشم جواب منو بدید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   سلام حتما بایداز نظر قلبی بررسی کنید و یک نوار موقع تپس بگیرید در صورتی که مسکلی نبود به روانپزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  من خانمی ۴۳ ساله هستم حدود دو هفته هست که سوزش و سنگینی قفسه سینه به خصوص در جناغ سینه و درد در شانه و بازو که البته قبل هم درد شانه و بازو را داشتم
  بعد از خوردن غذا سوزش قفسه سینه و جناغ سینه ام خیلی بیشتر می شود و تا یکساعت و بیشتر طول می کشد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   سلام دهروی معده بخورید اگر بهتر نشدید به متخصص قلب مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   داروی
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  خانوم دکتر سلام خسته نباشید، مادرم 48 سالشه فشار خون داره به صورت داعم ولی مصرف نمیکنن بعد درد سمت چپ قفسه سینه دارن که میگن پشت بین کتفا هم درد میکنه یه وقتام دست چپش، سابقه بیماری قلبی هم نداشتن تا الان و اینکه به پهلو چپ میخوابن بیشتر میشه
  ممنون میشم پاسخ بدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   سلام اگر درد با راه رفتن بدتر میشه ممکنه مربوط به قلب باشه ، فشار ها باید درست کنترل بشند
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر...بنده چند وقت یه استرس خیلی زیاد کاری و روزمره رو دارم و فکرم خیلی درگیره به تازگی یکی از اقوام رو هم در جوانی از دست دادم و حسابی بهم ریختم،احساس سوزش در سمت چپ قفسه سینه بالا و شانه و پشت و تاحدودی دست چپ دارم،چندین بار به دکتر قلب مراجعه کردم و چند نوبت نوار گرفتم و حتی اکو کردم ،حدود یکسال پیش هم سیتی آنژیو گرفتم که وضعیت کاملا نرمال و کلسیم زیرو بود،الان بهم قرص آسنترا دادن که یه هفته ای هست می خورم ولی بهتر نشدم و کلا خواب ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   سلام قرص اسنترا را ادامه بدید حد اقل سه هفته باید بخورید تا جواب بده ، اگر خواب ندارید به پزشک برای داروی خواب اور مراجعه کنید ،
 • تصویر کاربر جوانشیر شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ارادت خدمت شما خانم دکتر عزیز ، ببخشید همسرم چند روزی هست که وسط قفسه سینشون احساس درد میکنن و همون نقطه از پشت هم درد میکنه گاهی خوب هستن و گاهی وحشتناک درد میگیره بطوریکه تنگی نفس میگیرن میخواستم بدونم آیا از قلبه یا معده یا کرونا؟ ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   سلام هر سه عامل ممکنه باشه باید مراجعه و معاینه بشند
 • تصویر کاربر مهدیه چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام روز شما بخیر من دو روزه به شدت سمت چپ سینه ام درد می‌کنه بیشتر در پشت دردش رو احساس میکنم و زیر سینه چپ احساس سوزش هم دارم دست و شونه چپم هم خیلی کم درد داره نفسم هم تنگه و کمی بی حالم موقع دراز کشیدن یا نفس عمیق دردم بیشتر هم میشه تا دیروز بین دو دنده ام به شدت نبض میزد اما الان اون نبض رو ندارم میشه راهنماییم کنیم لطفاً (۳۵ سالمه)
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   سلام حتما مراجعه کنید و نوار و اکو انجام بدید ، اگر تب دارید از نظر کرونا هم بررسی بشید
 • تصویر کاربر شیما دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام ، خانم دکتر من ۴ روزی هست که شدیدا بیحال شدم و قفسه سینه هم جلو و هم پشت حالت گرفتگی و فشار شدیدی احساس میکنم و پشتم درد میکنه و حتی وقتی فشارش میدم درد میگیره ، البته من ۲ آبان کرونا گرفتم و بیشتراز ۴۰ روز درگیر بودم و ۳۰ درصد ریه ام درگیر شد که خوب شدم ، اسفندماه دوباره حالت نفس تنگی داشتم که فکرکردم ممکنه از معده باشه چون حالت ورم معده داشتم ، آندوسکوپی کردم که گفتن مشکل خاصی نداره و بعد به فوق تخصص ریه مراجعه کردم ، تست اسپیرو انجام داد و گفت عکس از قفسه سینه بگیر (۲۸ اسفند )که دیدن مشکلی نیست و اسپری سروتاید دادن و قرص آیروکاست ، بعد ۲ هفته ، الان ۴ روزه کاملا افتادم و بیحسم و درد در جلووعقب قفسه سینه همراه با نفس تنگی دارم، به متخصص عفونی مراجعه کردم ناپروکسن و شربت دیفن هیدرامین دادن اما تاثیری نداشته ، میفرمایید چیکار کنم ( باتوجه به اینکه در سال گذشته ۲ بار سی تی و ۲ بار عکس قفسه سینه گرفتم ، بدلیل خطرناک بودن اشعه گیری زیاد ، نمیخوام سی تی مجدد انجام بدم )
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید و داروی انتی رقلاکس بخورید اکر بهتر نشدید با روانپزشک مشورت کنید
 • تصویر کاربر احمدشیرین دوشنبه ۹ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام چند روز پیش تیک زدم وازپشت ب چارپایه خوردم ستون فقراتم درد داره ازاون روز ب بعد دردشدیدی زیر قفسه سینه هم جلو هم عقب حس میکنم مثل کسی ک دراز نشست میره و فرداش درد داره منتها هم عقب هم جلو بدنم..علت چی میتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   سلام اگر ضربه خوردید بهتره مراجعه کنید و اگر لازم هست عکس قفسه سینه بگیرید
 • تصویر کاربر فرهاد چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سوزش وتیره کشیدن زیر قفسه سینه سمت چپ
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   سلام اگر با فعالیت و راه رفتن بیشتر میشه جهت بررسی و گرفتن نوار مراجعه کنید
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  باسلام، خانم دکتر عزیز، بنده چندسالی ست درطول سال چندباری دچار درد شدید درقفسه سینه میشوم، دوسال پیش تمام تستها رو اعم از اکو، تست ورزش و سی تی آنژیو انجام دادم که ریپورت سالم و پرولاپس دریچه میترال و ماسل بریج خفیف تشخیص داده شد، دردها اما همچنان باقی ماندند و گاه بسیار آزاردهنده میشوند، بیشتر وقتی عصبی و اضطراب دارم شروع و تاچند روز ادامه دارند، فشارخون بالاندارم و همان دوسال پیش هولتر شدم، ضربانم هم نرمال هست، اما درد دارم، امسال نوار قلب گرفتم که نرمال بود اما در تستهای گوارشی کبد چرب گرید دو و سنگ کیسه صفرا دارم، سوال من از شما این هست که به نظر حضرتعالی این دردها منشا قلبی دارند و خطرناکند؟ باتوجه به ریپورت سی تی و تست ورزش ـ اکوی دوسال پیش که پلاک صفر و اوکی بوده، اعتبار ریپورت تا چندسال هست؟ و آیا دردها منشا اضطرابی یا گوارشی میتوانند داشته باشند؟ با تشکر فراوان از شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام اگر سی تی انژیو کاملا نرمال بوده تا ۵ سال قابل اعتماد هست ، نگران نباشید ، منشا اضطرابی داشته باشه و یا گوارش یا کمبود ویتامین دی باشه
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر