متخصص قلب در تهران

درد قفسه سینه نشانه حمله قلبی است؟

 علت درد قفسه سینه در برخی افراد می تواند ناشی از مشکلات معده باشد. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند.با این حال اگر سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. در این مطلب از سایت دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب، به بررسی انواع درد قفسه سینه و تفاوت درد قفسه سینه ناشی از استرس، حمله قلبی و کرونا می پردازیم.

 

در شرایط فعلی علت درد یا گرفتگی در قفسه سینه می تواند ناشی از اضطراب باشد چرا که شیوع ویروس کرونا در همه ی جنبه های زندگی، سبب افزایش استرس های روزانه و درگیری های روحی روانی در افراد شده است.علت درد قفسه سینه

با این حال علت درد قفسه سینه می تواند در نتیجه ی موضوعات غیر قلبی و یا کرونا مانند رفلاکس معده، نفخ، مشکل عضلانی یا استخوانی در جناغ سینه نیز رخ دهد. حتی هنگامی که شما دچار وحشت می شوید، نیز درد قلبی را ممکن است تجربه کنید.

احساس درد در این ناحیه از بدن به شکل های مختلفی از شدید تا خفیف ظاهر می شود. گاهی مانند احساس فشار یا سوزش است. در موارد خاص، درد ممکن است به گردن، فک و یک یا دو بازو انتشار پیدا کند. درد این ناحیه از بدن می تواند موجب بروز علائم بسیاری شود، اما اغلب علت آن مربوط به قلب نیست.علت درد قفسه سینه

تفاوت درد قفسه سینه در حمله قلبی و حمله عصبی

وقتی فردی مضطرب است، خونرسانی به قسمت های مختلف بدن او، کاهش پیدا می کند؛ زیرا بدن در حالت مقابله و یا پاسخگویی به حمله عصبی قرار می گیرد و خون بیشتری را به سمت عضلات بدن هدایت می کند؛ در نتیجه خون کمتری به عضله قلب می رسد. همچنین افرادی که دچار اضطراب شدید هستند، علاوه بر تپش قلب بالا، اغلب دچار مشکلاتی در نفس کشیدن خواهند شد که می تواند سبب سرگیجه و یا گرفتگی عضلات قفسه سینه شود.علت درد قفسه سینه

احساس درد قلبی به دنبال استرس می تواند با علائمی همچون: تپش قلب، تعریق، لرزیدن، احساس تنگی نفس، احساس خفگی، سرگیجه و بی حسی همراه باشد. علائمی که در بالا ذکر شدند معمولا  10 تا 20 دقیقه باقی مانده و سپس از بین می روند.

 

علائم درد قلب در زنان

شما ممکن است که در طی چند ساعت، چندین حمله عصبی داشته باشید. برخی افراد به دلیل مشکلات روحی ممکن است که روزانه یا هفتگی دچار چنین حالت هایی شوند.

علائم حمله عصبی می تواند با حمله ی قلبی نیز اشتباه گرفته شود تا جایی که گاهی فرد در تشخیص درست این دو می ماند! اکثر افراد زمانی که دچار درد در این ناحیه از بدن می شوند به پزشک مراجعه می کنند چرا که معتقدند دچار مشکل قلبی یا گرفتگی عروق شده اند؛ اما تحقیقات نشان می دهد که تقریبا 60 تا 90 درصد این بیماران  مشکل قلبی ندارند.

گرچه علائم حمله قلبی بسیار شبیه به حمله عصبی است و افراد اغلب اوقات دچار تنگی نفس، سرگیجه و احساس درد قفسه سینه می شوند اما باید توجه داشت که نوع درد در حمله عصبی حالت تیز و خنجر مانند دارد و اغلب در وسط قفسه سینه احساس می شود در مقابل درد ناشی از حمله قلبی شبیه فشار بر روی سینه یا زور آمدن به آن است. علاوه بر این، حمله قلبی معمولا در حین فعالیت های جسمی رخ می دهد در صورتی که حمله عصبی در شرایط استراحت نیز بروز می کند.

احتمال حمله قلبی معمولا زمانی افزایش می یابد که بار یا حجم کار قلب زیاد شود، به عنوان مثال در حالی که فرد در حال بالا رفتن از پله یا برف روبی است، به ویژه در افرادی که هیچ گونه سابقه ی فعالیت جسمانی ندارند!

مهمترین تفاوت ، مدت زمان حمله است که معمولا حملات عصبی بعد از 20 دقیقه فروکش کرده و خود به خود برطرف می شوند اما حمله قلبی اغلب ادامه دارد و با گذر زمان بدتر می شود.

حمله قلبی ممکن است در زنان خفیف تر باشد و به جای درد قفسه سینه، خود را به شکل خستگی غیر معمول و حس ناراحتی در قفسه سینه نشان دهد. در هر صورت، برای پی بردن به علت اصلی درد ، مراجعه به متخصص قلب و عروق و یا اورژانس ضروری است.علت درد قفسه سینه

نشانه های حمله قلبی

⛔ فشار بر روی قفسه سینه

⛔ شروع ناگهانی در حین انجام یا به دنبال فعالیت بدنی

⛔ دردی که به سمت باز، فک یا شانه کشیده می شود

⛔ درد و علائمی که با گذر زمان بدتر می شود

⛔ تنگی نفس

⛔ غش کردن

⛔ تعریق

⛔ حالت تهوع و استفراغ

سوزش قفسه سینه نشانه چیست؟

سوزش قفسه سینه می تواند به علت مشکلات معده و گوارش یا دردهای عضلانی و در مواردی به دلیل بیماری قلبی و شیردهی و … اتفاق بیفتد که در لینک زیر به طور مفصل به آنها پرداخته ایم:

علل سوزش قفسه سینه چیست و چگونه درمان می شود؟

درد قفسه سینه نشانه چیست؟

این احساس ناراحتی می تواند نشانه هشدار دهنده حمله قلبی باشد. حمله قلبی زمانی اتفاق می افتد که خون رسانی به قلب شما مسدود شده و به عضله قلب آسیب رسیه باشد. هنگامی که در این ناحیه از بدن احساس درد دارید، اولین فکر شما این است که دچار حمله قلبی شده اید. در حالی که این درد نشانه ای کاملاً اثبات شده از حمله قلبی است، اما می تواند ناشی از بسیاری از بیماری های دیگر نیز باشد. این درد معمولا نشانه هیچ چیز جدی نیست اما در هر صورت باید از مشاوره پزشکی استفاده کنید. اگر فکر می کنید دچار حمله قلبی شده اید سریعا با اورژانس تماس بگیرید.علت درد قفسه سینه

علائم حمله عصبی

🔴 افزایش ضربان قلب

🔴 شروع یا شدت گرفتن در هنگام استرس و اضطراب

🔴 دردی که با گذر زمان بهتر می شود

🔴 تنگی نفس

🔴 تعریق

🔴 سوزن سوزن شدن دست ها

کرونا علت درد قفسه سینه

در قفسه سینه یکی از علائم نادر کرونا است. بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، اگر کرونا داشته باشید، شما در قفسه سینه ی خود حس تنگ شدن و سفتی دارید و یا احساس می کنید که انگار نمی توانید به راحتی نفس عمیق بکشید. تنگی قفسه سینه و تنگی نفس سومین علامت کرونا ویروس (COVID-19)  و یکی از علت های جدی کرونا است که خود به خود و بدون سرفه اتفاق می افتد (تب، خستگی و سرفه خشک از شایع ترین علائم بیماری کرونا هستند).

بنابراین گرچه درد قفسه سینه به تنهایی در فهرست نشانه های کرونا وجود ندارد، اما به عنوان یک علامت جدی بیماری کرونا همراه با دشواری در تنفس، تنگی نفس، درد یا فشار سینه و ….ذکر شده است.

 چرا افراد مبتلا به کرونا ممکن است دچار درد قفسه سینه شوند؟

گاهی شدت سرفه ها در بیماران کرونایی به حدی زیاد است که سبب فشار بر روی عضلات و دنده های قفسه سینه می شود. علاوه بر این، ملتهب بودن ریه ها نیز به تنهایی برای ایجاد درد در این ناحیه از بدن در شما کافی ست!

اگر دچار درد قفسه سینه هستید که با تب، از دست دادن حس بویایی و سرفه همراه است، ممکن است به کرونا مبتلا شده باشید.

به طور متوسط 5 تا 6 روز طول می کشد تا علائم کرونا در فرد آلوده، خود را نشان دهد اما ممکن است این حالت تا 14 روز نیز زمان ببرد.

آیا بیماری قلبی میتواند علت درد قفسه سینه باشد؟

درد وسط قفسه سینه  اغلب با بیماری قلبی همراه است. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری قلبی احساس ناراحتی مبهمی را تجربه می کنند که لزوما به عنوان درد شناخته نمی شود.

⛔ به طور کلی، ناراحتی قفسه سینه ای که مربوط به یک حمله قلبی یا یک مشکل دیگر قلبى است، توسط یک یا چند مورد زیر توضیح داده می شود:

 • فشار، پری، سوزش یا تنگی در قفسه سینه
 • درد فشاری یا سوزشی که به پشت، گردن، فک، شانه و یک یا هر دو بازو منتشر می شود.
 • دردى که بیش از چند دقیقه طول می کشد، با فعالیت بدتر می شود، از بین می رود و دوباره بر می گردد یا شدت آن تغییر می کند.
 • تنگی نفس
 • تعریق سرد
 • سرگیجه یا ضعف
 • تهوع یا استفراغ

✅ درد قفسه سینه ای که احتمالا علت قلبى آن کمتر است، بیشتر در ارتباط با علائم زیر است:

 • مزه ترش دهان یا احساس بازگشت مجدد غذا به دهان
 • درد قفسه سینه ناشی از معده (به دلیل التهاب جداره معده)
 • اشکال در بلع
 • دردی که با تغییر موقعیت بدن بهتر یا بدتر می شود
 • دردی که هنگام تنفس عمیق یا سرفه شدیدتر می شود
 • حساسیت به تماس با قفسه سینه
 • درد مداوم

درد زیر سینه چپ

علائم کلاسیک سوزش سر دل – احساس درد دردناک و سوزش پشت سینه – می توانند به علت مشکلات قلبی یا معده ای ایجاد شوند.

درد در این ناحیه از بدن علل بسیاری دارد که همه آنها به مراقبت های پزشکی نیاز دارند. نمونه هایی از علل درد در این نقطه که مرتبط با قلب هستند عبارتند از:

 حمله قلبی

حمله قلبی به علت انسداد جریان خون به عضله قلب ناشی از لخته شدن خون رخ می دهد.

  دایسکشن آئورت

این وضعیت تهدید کننده زندگی مربوط به شریان اصلی که از قلب می آید ( آئورت ) می باشد. اگر لایه های داخلی این رگ خونی جدا شوند، خون بین لایه ها پخش می شود و می تواند باعث پارگی آئورت شود.

 پریکاردیت

پریکاردیت التهاب کیسه اطراف قلب است. معمولا در هنگام نفس کشیدن و یا دراز کشیدن، درد شدید ایجاد می شود.

  آنژین

آنژین به معنای درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف به قلب می باشد. این حالت اغلب ناشی از ایجاد پلاک های ضخیم بر روی دیواره های داخلی شریان هایی است که خون را به قلب حمل می کنند. این پلاک ها شریان ها را تنگ می کنند و خون رسانی قلب را محدود می کنند، به ویژه در هنگام اعمال فشار.

سلام خسته نباشین دکتر. مدتی هست پدر بزرگم قسمت پایین قفسه سینه (وسط) گاهی اوقات دردش کمتر و در مواقع بیشتر شدن محل ذکر شده داغ میشه وهمراه با تنگی نفس و بیتابی و بیخوابی می شود. لطفا راهنمایی کنید ممنون.


دکتر خسروی: سلام حتما به دکتر قلب مراجعه کنن ممکنه از علایم تنگی عروق باشه.

چرا پس از صرف غذا دچار درد قفسه سینه  می شویم؟

عواملی که باعث رفلاکس معده می شوند:

 • خوردن بیش از حد در وعده های غذایی
 • خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی
 • سیگار کشیدن
 • چاقی

سلام . نزدیک یک هفته ست که قلبم انگار اکسیژن بهش نمیرسه.مثل کسی که داره خفه میشه. بعد بعضی روزها ریتم قلبم غیرطبیعی میشه. یه نقطه زیر سینه چپم هم هست که وقتی فشار میدم درد میگیره.

از طرفی من آی بی اس دارم و باردارم. ماه پیش خیلی استرس بالایی داشتم. به نظرتون مشکل قلبی برام پیش اومده؟


دکترخسروی: سلام علائم شما ارتباطی با درد قلبی ندارد و مساله به دلیل مشکلات گوارشی است. پیشنهاد می کنم از شربت آلومینیوم ام جی هر 8 ساعت یکبار استفاده کنید.

درد معده و قلب را چگونه از یکدیگر تشخیص دهیم؟

علت درد اسکلتی قفسه سینه

برخی از انواع درد در این ناحیه از بدن با آسیب و سایر مشکلات مربوط به ساختارهایی که دیواره قفسه سینه را تشکیل می دهند، می باشد، که شامل موارد زیر است:

کوستوکوندریت

در این شرایط، غضروف قفسه سینه، به ویژه غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند، ملتهب و دردناک می شود. مدت زمان درد در این ناحیه از بدن ناشی از کوستوکوندریت از چند هفته تا چند ماه می باشد. اما در مواردی شاهد این درد تا یک سال می باشید.

 آسیب به دنده ها

دنده کبود یا شکسته می تواند باعث احساس درد در این ناحیه از بدن شود.

علائم درد اسکلتی سینه (کوستوکوندریت)

 • سوزش سینه
 • احساس درد هنگام نفس عمیق و سرفه
 • احساس درد هنگام بلند کردن دست ها
 • احساس درد در سمت چپ استخوان سینه

 درد عضلانی

سندرم های درد مزمن، مانند فیبرومیالژیا، می توانند در این ناحیه از بدن درد مداوم و مرتبط با عضلات را ایجاد کنند.

سلام خانم دکتر وقت بخیر. امروز صبح با درد بسیار شدید در ناحیه قفسه سینه مایل به چپ از خواب پریدم، این درد رو در ناحیه پشت حتی تا زیر استخوان کتف هم حس میکردم و اصلا توان تنفس عمیق نداشتم.درد در یک ناحیه به اندازه کف دست بسیار شدید بود و مثل ریشه گیاه به اطراف بخش شده بود، حدودا ۵ – ۶ دقیقه طول کشید تا آروم تر شدم، الان بعد از گذشت چند ساعت در نواحی درگیر با درد حسی مشابه گرفتگی عضلات بعد از ورزش کردن دارم.

با توجه به اینکه پرولاپس میترال دارم، آیا این درد ناشی از مشکلات قلبی هستش؟


دکتر خسروی: سلام نه به نظر مربوط به قلب نیست، بیشتر گرفتگی عضلانی هست. سطح ویتامین دی را چک کنید.

مشکلات ریوی میتواند علت درد قفسه سینه باشد؟

بسیاری از اختلالات ریوی ممکن است باعث درد در این ناحیه از بدن شوند، از جمله:

 آمبولی ریه

آمبولی ریه زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در یک شریان ریوی گیر کند  و جریان خون به بافت ریه را متوقف کند.

آیا آمبولی ریه منجر به مرگ می شود؟

پلورزی

اگر غشائی که ریه ها را می پوشاند، ملتهب شود می تواند موجب درد در این ناحیه از بدن هنگام تنفس یا سرفه شود.

ریه های روی هم خوابیده

درد در این ناحیه از بدن مرتبط با ریه های روی هم خوابیده به طور ناگهانی شروع می شود و می تواند چند ساعت ادامه یابد و به طور کلی با تنگی نفس همراه است. این حالت هنگامی رخ می دهد که هوا وارد فضای بین ریه و دنده ها می شود.

پرفشاری خون ریوی

این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که فشار خون در شریان هایی که خون را به ریه ها حمل می کنند بالا باشد که می تواند باعث احساس درد در این ناحیه از بدن شود.

زونا و درد قفسه سینه

واکنش مجدد ویروس آبله مرغان در بزرگسالی منجر به بیماری زونا می شود که ممکن است باعث درد از پشت به اطراف قفسه سینه شود.

علت درد پشت قلب

درد پشت قلب در قسمت بالای کمر کمی نگران کننده است. درد قسمت فوقانی کمر و پشت قفسه سینه ممکن است به تدریج شروع شود و طی مدت طولانی تشدید شود، یا می تواند به طور ناگهانی رخ دهد. این درد به طور معمول بیشتر در یک طرف ستون فقرات احساس می شود. قفسه سینه و قسمت فوقانی کمر در نزدیکی یکدیگر قرار دارند و هر دو دارای دنده های زیادی هستند که به محافظت از اندام های داخلی حیاتی کمک می کند.

برخی از دلایل در پشت قلب عبارتند از:

 • اختلال عملکرد عضلات
 • فشرده سازی یا التهاب عصب
 • مشکل اندام های داخلی
 • کشیدگی عضله
 • کوستوکندریت
 • و …

درمان درد قفسه سینه با دارو

درمان درد قفسه سینه بر اساس علتی که باعث درد قفسه سینه می شود، متفاوت است. داروهای مورد استفاده برای درمان برخی از شایع ترین علل درد قفسه سینه عبارتند از:

✅ قرص زیر زبانی در درمان درد قفسه سینه

نیتروگلیسرین یا زیرزبانی شریان های قلب را شل می کند، بنابراین خون می تواند از طریق فضاهای تنگ شده به راحتی جریان یابد. بعضی از داروهای فشار خون نیز رگ های خونی را شل و باز می کنند.

✅ آسپرین برای درمان درد قفسه سینه

اگر پزشکان معتقد باشند که درد قفسه سینه شما با قلب شما ارتباط دارد، احتمالا آسپرین به شما داده می شود.

✅ داروهای ترومبولیتیک

اگر دچار حمله قلبی شده باشید، ممکن است این داروها تجویز شوند.  این دارو ها باعث حل کردن لخته ای که جلوی رسیدن خون به عضله قلب را گرفته است، می شوند.علت درد قفسه سینه

رقیق کننده های خون موثر در درمان درد قفسه سینه

اگر یک لخته خون در یک شریانی که به قلب یا ریه ها می رود داشته باشید، به شما داروهایی داده می شود که لخته شدن خون را مهار می کنند تا از تشکیل لخته های جدید جلوگیری شود.علت درد قفسه سینه

✅ داروهای سرکوب کننده اسید برای درمان

اگر درد قفسه سینه ناشی از بازگشت اسید معده از معده به مری باشد، پزشک ممکن است داروهایی را پیشنهاد کند که میزان اسید را در معده کاهش دهند.علت درد قفسه سینه

داروهای ضد افسردگی جهت

اگر شما در معرض حملات پانیک باشید، پزشک ممکن است داروهای ضد افسردگی را برای کنترل علائم تجویز کند. درمان روانشناختی، مانند درمان رفتاری شناختی نیز ممکن است توصیه شود.علت درد قفسه سینه

 

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  وقت شما بخیر
  من مادرم ۷۲ سالشون هست و سابقه عمل بای پس قلب در ده سال پیش رو داشتن و همچنین به بیماری دیابت هم مبتلا هستن.
  به دلیل تنگی کانال نخاعی تحرک ایشان بسیار کم بوده و در طول پنج ماهه گذشته نیز به دلیل زخم پای دیابتی و به جهت پرهیز از ایراد فشار به محل زخم تحرکشون بسیار محدودتر بود. الان چند روز هست که در ناحیه انتهایی جناغ سینه احساس درد دارند. البته گاهی روزها اصلا هیچ دردی وجود ندارد یا اینکه مثلا از صبح تا شب دردی نیست ولی شب یا عصر درد شروع میشود. معمولا با مصرف مسکن استامینوفن درد تخفیف می یابد. به غیر از درد هیچ گونه علامت دیگری نظیر تنگی نفس یا انتشار درد به پشت و بازو نیز وجود ندارد. حتی در هنگام درد و با راه رفتن نیز درد نه کم میشود و نه زیاد. گاهی وقتها وقتی به سمت راست متمایل میشن شدت درد بیشتر میشود. لازم به ذکر است که ایشان برای مشکل معده داروی آنتی اسید نولپازا نیز مصرف میکنند. از شما راهنمایی میخواستم که آیا با توجه به شرح حال گفته شده و سابقه ایشان علت احتمالی چیست؟
  با تشکر و سپسا فراوان از صرف وقتی که می فرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 2 هفته پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را بررسی کنید اگر کم بود درمان بشن واگر نرمال بود اسکن هسته ای برای بررسی عروق انجام بشه
 • تصویر کاربر فریبا شنبه ۱۵ آبان ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  از سه روز پیش درد در شانه و کتف چپ داشتم که دیلکلوفناک مصرف کردم کمی آرام شد و فعلا به پزشک مراجعه نکردم . تقریبا سه سال پیش اکو داشتم که موردی نداشته . الان درد در سینه چپ دارم که نمیتونم حتی بخوابم . میتونه مشکل قلبی باشه و باید به اورژانس مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 3 هفته پیش)
   سلام بله حتما مراجعه کنید
 • تصویر کاربر علیرضا جمعه ۷ آبان ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  باسلام من سه چهار ماه پیش کرونا گرفته بودم بعد بهبودی استرس واضطراب مدتی داشتم سوزش معده هم داشتم بعد مراجعه بدکترقلب ومصرف دارو بهتر نشدم به طوری که بعضی موقع افت فشار داشتم و شبها از خواب بیدار میشدم بعد مراجعه دوباره به دکتر وانجام اکو وتست ورزش گفتند که مشکلی نداری و دارو تجویز کردن الان هم بهتر نشدم درد قفسه سینه و بی حال یه کم هم درد اطاف قلب دارم در حال حاضر دارو اعصاب و معده هم مصرف میکنم مخواستم علت را بدونم با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آبان ۰( 1 ماه پیش)
   سلام این علایم ربطی به قلب نداره ، ممکنه به خاطر استرس باشه اگر همه تستها قابل قبول هستن به دکتر اعصاب و روان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر فاطیمل جمعه ۳۰ مهر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۵ سالمه و وقتی هیجان زده میشم باعث میشه تو قفسه سینم درد احساس کنم و دردش تا وسط کتفم میاد قبلا کمتر بود و مواقع خاصی اینجوری میشدم رفتم دکتر و دکتر گفت بخاطر معدته اما الان وقتی ناراحت میشم یا استرس میگیرم یا هیجان زده میشم دردش طاقت فرسا میشه و من نمیتونم درست نفس بکشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۰ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام به متخصص قلب مراجعه کنید ، تا برای اطمینان اکو انجام بدید
 • تصویر کاربر سجادس جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر
  من یک ماه پیش بعد از حین تمرین بدنسازی ضربان قلبم رفت بالا و یکم تنگی نفس حین حرکات داشتم
  شب خوابیدم صبح که پا شدم از خواب...
  قفیه سینه ام درد می گرفت و نفس تنگی داشتم...
  رفتم بیمارستان نوار قلب گرفت گفت اوکی هستش
  عضلات دنده ات و سینه ات فشار اومده کشیده شدن
  آمپول متوکاربامول و پیروکسیکام تجدیز کرد و گفتن یک ماه نرو
  جون سمت قلب بود من رفتم متخصص قلب هم، نوار گرفت گفت اوکی، اکو هم اوکی، تست ورزش دادم ده دقیقه روی تردمیل دویدن
  جوابش دید گفت تو اون یک دقیقه پایانی و اوج دویدن ات اختلال هست و قرص دادن مثل آنپتوراستاتین و زیلت
  ولی من الان درد قلب ندارم
  فقط دنده ها پایینی ام درد خفیف دارن و وقتی مثلا زیاد بخندم موجب تنگی نفس میشه
  آیا همون کشیدگی عضلات دنده هستش یا قلب؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام علایمی که عنوان میکنید به نظر نمیرسه مربوط به مشکل قلبی باشه ولی اگر سن بالای ۳۰ دارید و عوامل خطر مثل سیگار قند و چربی و فشار خون دارید بهتره تست دیگه ای مثل سی تی انژیو هم انجام بدید
 • تصویر کاربر yar جمعه ۹ مهر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من حدود 6ما قفسه سینم درد میکنم وپشتم بین دو شانه.نفسم هم میگیره وقتی کاری انجام میدم یا ناراحت میشم بیشتر این حالت بهم دست میده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام باید تست ورزش و اکو انجام بدید البته نیاز به شرح حال دقبق تر برای تضمیم گیری هست
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۹ مهر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید .
  چند ماه پیش کرونا خفیف گرفتم و سرفه زیاد داشتم .
  بین دو کتفم کمی درد میکرد و خوب شد .
  سه هفته پیش دقیقا همون نقطه که اندازه یه بند انگشته باز درد گرفت اینبار جلوی سینه سمت راست هم درد گرفت . درد تیز و سوزش جلو و پشت سینم نفسمو بند اورد و احساس کردم توی سینم یه چیزی هست . مث یه بادکنک احساس میکردم باد میشه جلوی سینم . دو سه ساعتی طول کشید. بعدش دیگه تا حالا جلو سینه و پشتم وقتی دراز میکشم یا گاهی خود بخود درد میگیره . چسب درد هم استفاده کردم خوب نشد .
  ممنون
  1. تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۶ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   در ضمن زمان پیاده روی یا پله بالا رفتن از خیلی وقت پیش سمت راست سینم درد میگرفت که فک میکردم حساسیتی چیزی هست و بهش توجه نکردم زیاد . یکم استراحت میکردم خوب میشد و باز ادامه میدادم .
   تجربه شوک انافیلاکسی داشتم
   در معرض دود سیگار هم یک سالی بودم قبلا .
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام حتما اگر میتونید در مواقعی که این حالت تکرار میشه نوار بگیرید حتما حهت انجام اکو و بررسی قلبی مراجعه کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سلام یکشنبه ۴ مهر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام شب بخیرمن دردقفسه هنگام درازکشیدن بیشتر میشود وانگار چیزی توگلوم گیرکرده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و56سال سن دارم ویکی ازرگهای قلبم گرفته شده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۴ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام ممکنه مربوط به معده باشه ولی چون سابقه بیماری قلبی دارید بهتره بررسی بشید
 • تصویر کاربر افسانه شنبه ۳ مهر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام روز خوش
  چند روزی هست که قفسه سینه ام درد میکنه وحالت تهوع هم دارم لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۳ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام اگر مخصوصا با راه رفتن بدتر میشه باید از نظر قلبی بررسی بشید
 • تصویر کاربر فرهاد چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام
  من تقریبا نزدیک ۴۵ روزه احساس درد کم در بالای قفسن سینه و گلو دارم و یکم سرفه .رفتم دکتر گفتن علایم کرونا نداری .گفتم ببینم مشکل از کجاست و به چه پزشکی مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 2 ماه پیش)
   اگر با راه رفتن بدتر میشه به متخصص قلب و اگر با غذا بدتر مبشه گوارش ، معاینه هم کمک کننده هست
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر