آدرس مطب دکتر آرزو خسروی: تهران، خیابان ولیعصر، جنوب به شمال، نرسیده به توانیر، بن بست بخشندگان، ساختمان مدیکو + سنتر، طبقه ۷، واحد ۷۰۱.

درباره دکتر

دکتر آرزو خسروی – متخصص قلب و عروق، فلوشیپ اکو کاردیوگرافی
عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه
رئیس بخش اکوکاردیوگرافی بیمارستان بقیه الله اعظم
عضو انجمن قلب و عروق ایران
عضو انجمن اکو کاردیوگرافی ایران
عضو انجمن قلب اروپا (ESC)
عضو انجمن اکوکاردیوگرافی و تصویربرداری اروپا (EACVI)
عضو انجمن اکو کاردیوگرافی آمریکا (ASE)
عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات اترواسکلروز

AFib

فهرست مطالب

4 علت درد قفسه سینه هنگام خواب

احساس درد قفسه سینه هنگام خواب می تواند کمی نگران کننده باشد. چنانچه شما هم این درد را تجربه می کنید این مطلب را مطالعه کنید. چه در شب یا هر زمان دیگر از روز احساس درد قفسه سینه داشته باشید، باید آن را جدی گرفت.
دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق در ادامه، 4 علت اصلی ناراحتی قفسه سینه هنگام دراز کشیدن و همچنین علائمی که نشان می دهند چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید را توضیح می دهند.

4 علت درد قفسه سینه هنگام خواب

احساس درد در قفسه سینه که در هنگام خواب رخ می دهد 4 علت شایع دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

برای درمان درد قفسه سینه چه قرصی بخوریم؟

  • آسیب به دیواره قفسه سینه

اگر ماهیچه ها و استخوان های دیواره قفسه سینه شما تحت فشار قرار گرفته یا به نوعی آسیب دیده باشند، هر نوع حرکتی که در بالاتنه ایجاد می شود می تواند احساس درد را به همراه داشته باشد. به خصوص اگر عادت دارید مرتباً از پهلویی به پهلوی دیگر جابه جا شوید، یا روی شکم و سینه خود بخوابید، احتمال دارد درد وسط قفسه سینه هنگام خوابیدن را بیشتر تجربه کنید.

  • بازگشت اسید معده به مری و درد قفسه سینه هنگام خواب

    رفلاکس اسید معده که آن را به عنوان بیماری ریفلاکس معده به مری نیز میشناسیم، می تواند باعث احساس سوزش قفسه سینه شود. زمانی که اسید معده به سمت عقب به مری برمیگردد. درد قفسه سینه می تواند در هنگام خواب بدتر شود زیرا مقدار اسید تولید شده افزایش می یابد و به مری باز میگردد.

چنانچه شما هم بعد از صرف وعده های غذایی دچار درد قفسه سینه می شوید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
علت درد قفسه سینه بعد از غذا خوردن چیست؟

  • پلوریت و درد قفسه سینه هنگام خواب

    درد در نواحی چپ یا راست قفسه سینه یک علامت ظاهری پلوریت است. پلوریت زمانی اتفاق می افتد که مایعات در اطراف ریه جمع می شوند. دراز کشیدن به پشت موقه خواب می تواند درد ناشی از التهاب پوشش اطراف ریه را بدتر کند. در پلوریت حتی وقتی که روی پهلوی سالم خود دراز کشیده اید، درد بدتر می شود.

  • آنژین صدری

    وقتی شریان های کرونر که خون را به ماهیچه قلب می رسانند، منقبض یا باریک می شوند و خونرسانی کافی به قلب انجام نمیشود آنژین صدری به وجود می آید. آنژین صدری باعث آسیب به عضله قلب می شود، زیرا قلب در این شرایط مجبور است بیشتر کار کند، حتی زمانی که در خواب هستید.

چه زمانی به متخصص قلب مراجعه کنیم؟

تشخیص اینکه کدام بیماری باعث درد قفسه سینه هنگام خواب می شود دشوار است. به همین دلیل توجه به علائم دیگری که ممکن است داشته باشید بسیار مهم است. در این گونه موارد پزشک متخصص قلب و عروق میتواند با بررسی بیشتر سایر علائم، علت اصلی را تشخیص داده و به درمان آن بپردازد.دکتر آرزو خسروی بهترین متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی در تهران

برای مراجعه به مطب با نوبت دهی به شماره 02122894086 تماس بگیرید.