متخصص قلب در تهران

علت و درمان درد زیر سینه چپ

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در این مطلب توضیحات کاملی از 6 علت درد زیر سینه چپ و درد زیر بغل زنان به همراه روش درمان هر یک ارائه می دهند.جهت مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید. درد زیر بغل در زنان میتواند دلایلی از جمله مشکلات هضم غذا تا مشکلات قلبی داشته باشد. در موارد جزئی می‌توان این دردها را در منزل درمان کرد، اما در موارد شدید و حاد مراجعه به پزشک الزامی است. دردهای مربوط به قسمت چپ سینه توسط پزشکان به دو دسته عمده تقسیم می‌گردند : مربوط به گوارش و مربوط به قلب.

اگر سوالی در رابطه با درد زیر سینه چپ خود دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف مدت چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

اندام‌های متعددی از جمله معده، قلب، ریه‌ها، دنده‌ها، روده بزرگ، پانکراس و طحال‌ در قسمت بالایی سینه و سمت چپ هستند که به‌عنوان یکی از دلایل دردهای این ناحیه به‌حساب می‌آیند. در این مقاله علل دردهای این ناحیه، علائم و گزینه‌های درمانی توضیح داده شده است.علت درد زیر بغل زنان

⭐درد قفسه سینه سمت چپ

 از آنجا که قلب در ناحیه چپ و وسط سینه قرار گرفته است لذا دردهای این ناحیه گاهی از علائم حملات قلبی است. در زمان حملات قلبی، درد در ناحیه چپ و مرکزی سینه اتفاق می‌افتد و معمولا پس از چند دقیقه ناپدید شده و سپس دوباره ظاهر میگردد.

علت درد سینه چپ در زنان و مردان می تواند حمله قلبی باشد ولی این مورد فقط یکی از علل درد سینه سمت چپ می باشد. گاهی خانم های مبتلا به افتادگی دریچه میترال نیز دچار دردهای خفیف می شوند. در ادامه سایر موارد را ذکر خواهیم نمود.

علائم حمله و سکته قلبی بین زنان و مردان

⭐احساس سوزش در سینه سمت چپ

درد ناشی از حملات قلبی موجب احساس ناراحتی، فشار و تنگی بسیار در ناحیه چپ سینه می‌شود که بیشتر فرد احساس سوزش بسیار شدید را تجربه می‌کند. برخی افراد از جمله زنان، افراد سن بالا و دیابتی نیز ممکن است درد خفیف‌تری را تجربه کنند. علائم دیگر همچنین شامل موارد زیر میشود:

 • تعرق شدید
 • حالت تهوع و استفراغ
 • نفس‌تنگی
 • ضعف و سنگینی شانه‌ها و بازو
 • پخش شدن درد شدید در دیگر قسمت‌ها مانند بازو، فک، گردن، کمر و دیگر قسمت‌های بدن
 • سرگیجه‌
 • احساس اضطراب شدید

در صورتیکه فردی مشکوک به حمله قلبی باشد، باید فورا با اورژانس تماس گرفت و در صورت امکان به وی قرص آسپرین داد. گزینه‌های درمانی دیگر نیز بستگی به زمان بروز علائم و وخامت وضع بیمار دارند. در صورتیکه علت حمله قلبی مسدود شدن عروق کرونری باشد، ابتدا با روش آنژیوگرافی قلب، گرفتگی عروق تشخیص داده شده و سپس پزشک برای باز کردن عروق از روشی تحت عنوان آنژیوپلاستی استفاده می‌کند.علت درد زیر بغل زنان

⭐علت درد سینه چپ در زنان

در این بخش میخواهیم بدانیم درد زیر سینه چپ نشانه چیست؟ موارد زیر از علل درد زیر سینه چپ و یا درد زیر دنده سمت چپ محسوب میشوند.

⭐ آنژین‌ و درد زیر سینه چپ

زمانی که اکسیژن کافی به دلیل انسداد عروق خونی به عضلات قلب نرسد، منجر به درد موضعی در ناحیه چپ و مرکز سینه می‌شود. دردهای موضعی در این ناحیه و  درد زیر دنده سمت چپ، آنژین‌ نامیده می‌شوند.

از علائم آنژین‌، احساس درد در شانه‌ها، بازوها، گردن، فک و گردن است. درد آنژین‌ شبیه دل‌درد است و فرد همچنین ممکن است تعرق، سردرد، حالت تهوع و نفس‌تنگی را نیز تجربه نماید.

درد قفسه سینه علائم و علل زیادی دارد برای اطلاعات کامل درباره درد قفسه سینه به لینک زیر مراجعه نمایید.

درد قفسه سینه

درمان آنژین

آنژین‌ یکی از علائم احتمالی حمله قلبی شدید است که اقدامات پزشکی باید بلافاصله در مورد شخصی که دارای این علائم است، انجام شود. داروهایی از قبیل بتابلاکرها، استاتین ها و آسپرین نیز در مواردی توسط پزشک تجویز می‌ شوند.

⭐ پریکاردیت‌ و درد زیر سینه چپ

قلب توسط غشایی نازک پوشیده و محافظت می‌شود که پریکارد نام دارد. این لایه غشایی زمانیکه سیستم ایمنی بدن دچار خود ایمنی شود دچار التهاب و عفونت می‌شود. بعضی از علائم پریکاردیت‌ عبارتند از:

 • دردهای تند در زیر سینه چپ و سینه
 • درد در یک یا هر دو شانه
 • تشدید شدن درد در زمان تنفس عمیق و خوابیدن در حالت پشت
 • احساس گرما، تب، تعرق، سردرد و نفس تنگی

درمان پریکاردیت

درمان سریع برای اینگونه موارد، مصرف داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن و استراحت برای برطرف شدن علائم است. داروهای استروئیدی مانند پردنیزون‌ زمانی تجویز می‌شوند که بیمار شرایط سختی را پشت سر بگذارد. همچنین در صورتیکه اوضاع بیمار بسیار وخیم باشد باید برای مراقبت بیشتر به بیمارستان منتقل گردد.

اگر سوالی در رابطه با درد زیر سینه چپ خود دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف مدت چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

⭐ گاستریت‌ و درد زیر سینه چپ

التهاب پوشش معده، گاستریت نامیده می‌شود. علائم گاستریت در برخی افراد ظهور می‌یابد اما احساس درد و سوزش در قسمت چپ و پایین سینه، از علائم بالقوه‌ گاستریت است. این دردها نیز ممکن است همراه با سوزش قلب، احساس بیماری، استفراغ و ورم همراه باشد.

درمان گاستریت

در مورد کسانی که علائم خفیفی دارند، از طریق تغیر رژیم غذایی درد به‌مرور تخفیف می‌یابد. مصرف برخی داروهای بدون نسخه مانند آنتی‌اسیدها برای کاهش حالت اسیدی معده بسیار مؤثر است. علاوه بر این موارد زیر نیز برای کاهش دردهای زیر سینه چپ حاصل از گاستریت توصیه می‌گردد:

 • کاهش مصرف الکل
 • خوردن وعده‌های غذایی کوچک بجای وعده‌های بزرگ
 • پرهیز از مصرف لبنیات، ادویجات، غذاهای چرب و نوشیدنی‌های کافئین دار
 • عدم استعمال دخانیات
 • کاهش مصرف بالای داروهای ضدعفونی غیر استروئیدی علت درد زیر بغل زنان
 • مصرف غذاهای مغذی و دارای فیبر

گاستریت

در صورتیکه درد به دلیل وجود باکتری‌ها باشد، هلیکوباکتر پیلوری نامیده می‌شود. در این صورت مصرف برخی داروها و آنتی‌بیوتیک‌ها به‌منظور کاهش تولید اسید معده توسط پزشک تجویز می‌شود.علت درد زیر بغل زنان

⭐ ورم لوزالمعده‌ و درد زیر سینه چپ

آماس‌ لوزالمعده‌ در واقع به التهاب پانکراس گفته می‌شود. علائم آماس لوزالمعده عبارتند از:

 • دردهای شدید و ناگهانی در زیر سینه چپ و در قسمت بالایی شکم
 • حالت تهوع و استفراغ
 • ضربان قلب شدید
 • تب

آماس‌ لوزالمعده‌ شدید به‌مرور زمان شرایط بدتری را ایجاد می کند و علائمی از جمله موارد زیر دارد:

 • دردهای مکرر و طولانی در زیر سینه چپ که تا کمر می‌رسد.
 • حالت تهوع و استفراغ
 • مدفوع چرب و بی‌رنگ
 • اسهال‌

درمان آماس لوزالمعده

درمان آماس‌ لوزالمعده‌ شدید اغلب با تجویز داروهای قوی‌تر صورت می‌گیرد اما در صورتیکه دردهای این قسمت بسیار شدید باشد، عمل جراحی برای درمان این قسمت تجویز می‌شود.

⭐سوزش‌ معده‌ و درد زیر سینه چپ

هنگامیکه اسید معده به گلو برگردد موجب ایجاد احساس سوزش در ناحیه سینه و گلو و در مواردی زیر سینه چپ می‌شود. سوزش معده همچنین می‌تواند به دلیل مشکلات سوءهاضمه‌ و اسید معده باشد. علائم آن شامل موارد زیر می‌شود:

 • احساس تنگی و سوزش در گلو و بالا سینه که تا زیر سینه چپ و فک‌ها می‌رسد.
 • مزه تلخ دهان
 • درد در زیر قسمت چپ سینه در هنگام خوابیدن و یا پس از غذا خوردن

درمان سوزش معده

برای درمان سوزش معده بهتر است از مصرف وعده‌های غذایی بزرگ، خوابیدن و دراز کشیدن بلافاصله پس از غذا اجتناب گردد. برای جلوگیری از بالا آمدن اسید معده، بالا آوردن زیر سر در هنگام خواب توصیه می‌شود که مانع بازگشت اسید معده می‌گردد. در موارد خفیف نیز از داروهای آنتی‌اسید می‌توان بهره جست.

⭐ ایسکمیک قلبی و درد زیر سینه چپ

در این بیماری، عروق کرونر تنگ شده و در نتیجه خون رسانی به قلب با مشکل مواجه می شود. یکی از علائم سکته قلبی خفیف در زنان و عوامل آنژین نیز همین بیماری ایسکمی قلبی است.

درمان بیماری ایسکمی قلبی

برای درمان ایسکمی قلبی، پزشکان اقلب داروها بتا بلاکر و ACE را تجویز می کنند تا بدین ترتیب بتوانند فشار خون را کنترل کرده و از افزایش فشار خون جلوگیری کنند. برای تسکین درد قفسه سینه و جلوگیری از ابتلا به آنژین نیز داروهای نیترات مانند نیتروگلیسرین زیر زبانی تجویز می شود.بیماری ایسکمیک قلبی

 ⭐بارداری

احساس درد و سوزش در زیر سینه چپ در زمان بارداری اغلب به دلیل فشار بالای رحم است که در صورت ضربه زدن جنین نیز اتفاق میافتد. این دردها در هنگام خم شدن به سمت جلو نیز تشدید می‌یابد.

کشیدگی بافت‌ها و عضلات به دلیل رشد جنین نیز یکی دیگر از دلایل دردهای مربوط به این قسمت است. به طور کلی درد قلب در دوران بارداری ممکن است منشا حاد داشته باشد که باید تحت نظر پزشک متخصص به درمان آن پرداخت.

گاهی اوقات شما هیچ گونه درد خاصی ندارید و فقط دچار تپش قلب شدید شده اید. برای درمان روی تپش قلب کلیک نمایید.

اگر سوالی در رابطه با درد زیر سینه چپ خود دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف مدت چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

⭐درد سمت چپ شکم زیر دنده

به دلایل زیادی افراد می توانند درد زیر دنده ها را در قسمت فوقانی چپ شکم تجربه کنند. برخی از دلایل احتمالی شامل مشکلات گوارشی و شرایط یا آسیب هایی است که اندام های خاصی را در سمت چپ بالای بدن تحت تأثیر قرار می دهد.

قفسه دنده به استخوان سینه و ستون فقرات متصل می شود و دنده ها از بسیاری از اندام های حیاتی در سمت چپ بدن محافظت می کنند. این اندام ها عبارتند از:

 • قلب
 • ریه چپ
 • طحال
 • کلیه چپ
 • لوزالمعده
 • معده

برخی از دلایل احساس درد در سمت چپ شکم در زیر دنده ها عبارتند از کوستوکندریت، عفونت کلیه و سنگ کلیه،شکستن و کبودی دنده ها، بزرگ شدن طحال و آنوریسم آئورت شکمی باشد.

درد یا حساسیت به لمس در سمت چپ شکم فوقانی در زیر دنده ها می تواند در نتیجه شکسته شدن دنده یا شرایط مختلفی باشد که اندام های اطراف را تحت تأثیر قرار می دهد. افراد همچنین ممکن است درد در قفسه سینه یا کمر خود را تجربه کنند.

اگر درد شکم فوقانی چپ و منظم یا شدید است، برای تعیین علت به پزشک مراجعه کنید. پزشک بسته به شرایط زمینه ای گزینه های درمانی را ارائه می دهد.

تفاوت علائم بیماری قلبی در زنان و مردان

⭐علت درد زیر سینه چپ و زیر بغل

درد زیر بغل چپ ممکن است نگران کننده باشد و بسیاری از افراد هر دردی را در سمت چپ بدن خود با حمله قلبی مرتبط می دانند. با این حال، بیشتر اوقات، درد زیر بغل چپ نشانه ای از بیماری های قلبی نیست زیر بغل یک نقطه ملاقات پیچیده برای عضلات و بافت های همبند، غدد لنفاوی و رگ های خونی است. به همین دلیل، بسیاری از مسائل در این زمینه می تواند منجر به درد در این ناحیه شود.

دلایلی مانند آنژین، کشیدگی عضلات، حساسیت پوستی، تورم غدد لنفاوی، سرطان پستان، کیست و … می باشد.

هر کسی که علائم زیر را همراه با درد سینه سمت چپ و زیر بغل دیده است، باید فوراً به پزشک مراجعه کند:

متخصص قلب و عروق همچنین می تواند درد ناشی از سایر موارد مانند عفونت یا تورم غدد لنفاوی را تشخیص و درمان کند. اگر درد در زیر بغل سمت چپ ناشی از کشیده شدن عضلات باشد باید در حدود یک هفته در اکثر موارد برطرف شود.

مراجعه به متخصص قلب و عروق

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی درد زیر بغل زنان

بعضی‌ اوقات این موارد با مصرف دارو و استراحت برطرف می‌گردد، اما در موارد شدیدی که در ادامه ذکر شده است، مراجعه به پزشک می‌تواند معقولانه‌ترین راه باشد.

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟

درد قفسه سینه نشانه ی چیست؟

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه

جهت مراجعه حضوری به مطب با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

جهت مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Mahsa پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام چن روز پیش در حال رفتن ب بالا بودن یکم شیب دار بود یکدفعه وسط سینه م غلغلک شد ک احساس کردم نفس م سخت شده نشستم و مسافت خیلی کوتاه بود رفتم طبقه بالا ک احساس کردم رنگ م داره تغییر می‌کنه و وقتی ب هوش آمدم زبان وسرم وفکم ک زمین خورده بودم درد داشت و احساس خوشی ب این پیشامد ندارم نوار قلب واسکن سرم خوب بود
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما هم به متخصص قلب و هم مغز و اعصاب برای بررسی بیشتر مراجعه کنید ،نیاز به بررسی بیشتر هست
 • تصویر کاربر سحر جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین.ببخشید من خانوم ۲۳ساله هستم که بیماری خاصی ندارم. چند روزه سمت سینه چپم شروع میکنه به درد وسوزش و خوب میشه بعضی اوقات هم درد تیزی داره.یعنی در روز شاید ۲۰بار این اتفاق بیفته( پارسال نصف شب با تپش شدید قلبم طوری که از رو لباس حس میشد از خواب پریدم و دست سمت چپم درد میکرد و فکم سنگین شده بود و تنگی نفس شدید که همون صبح علائمش ازبین رفت به دکتر مراجعه کردم از من نوار قلب گرفت و گفت فقط تپش قلب داری وقرص برای استرس داد که من مصرف نکردم ولی خوب شدم )میخاستم بدونم ممکنه این دردهایه جدید از قلب باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام به نظر علایم به درد قلبی نمیخوره ولی اگه با راه رفتن بدتر میشه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر رز جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من 28 سالمه خانم هستم. چند روزه که دنده ی سمت چب م زیر سینه خیلی درد میکنه سرفه هم ک میکنم درد شدید میشه دکتر واسم پنتوپرازول نوشته و پشت کمرم هم درد میکنه.هم رفلاکس داشتم قبلا و هم یکی از دریچه هام یک مقدار افتادگی داشته.. الان نمیدونم مشکل از چیه ونگران شدم لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید
 • تصویر کاربر معصومه سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  سلام من حدود یکماه پیش دستام و بازوهام بشدت درد میکرد ببشتر صبح موقع بیدارشدن.الان حدود ده روزه سینه سمت چپم درد میگیره زیرش و داخلش بعد بعضی مواقع زیربغلم میزنه یکبارم پشت کمرم.خواستم دلیلشو بدونم ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه مشکل قلی باشه باید معاینه بشید
 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  سلام
  من ۱۷سالمه و سه روزه که درد زیر سینه چپ دارم و در پشت و شانه هم درد دارم و گاهی هم درد رو در مابین سینه ها هم احساس میکنم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   احتمال زیتد مربوط به معده هست اگه با راه رفتن ریاد میشه از نظر قلبی هم باید برررسی بشید
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  سلام
  من 38دارم حدود 2سال است که هنگام غذا خوردن یا هر خوراکی دیگری(بیشتر غذا)بیش از حد معمول طرف چپ سینه‌ام زیر قلبم درد می گیرد از شما خواهشمندم در این خصوص راهنمایی ام کنید که مشکل چیست ویا اینکه به کدام متخصص مراجعه نمایم
  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اول به متخصص گوارش مراجعه کنید ، اگه موقع را رفتن هم درد دارید به متخصص قلب هم مراجعه کنید
 • تصویر کاربر علبرضا سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام بیشتر وقت‌ها سمت چپ قلبم ب شدت درد میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام احتمال مشکل قلبی یا معده یا اسکلتی هست ، بررسی نیاز داره
 • تصویر کاربر بهاره پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  با سلام ..من یه چند مدت بصورت بسیار پراکنده قسمت زیر سینه سمت چپم تیر میکشد بعد چند لحظه چندین بار تکرار میشود حتی زمانی که ثابت هستم و بعد چند دقیقه کاملا از بین میرود کاملا درد رو روی عصلات دنده ای احساس میکنم و با یک نفس عمیق در همان لحظه شدیدا تیر میکشد ولی بعد یک دقیقه خوب میشود اصلا انگار نه انگار
  ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام بیشتر به خاطر درد عضلانی هست یا کمبود ویتامین دی ، اگه با راه رفتن هم زیاد میشه ممکنه قلبی باشه
 • تصویر کاربر صبا جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام ممنون میشم سوالمو جواب بدین مادر من قرص فشار خون مصرف میکنن و امروز دست چپشون درد خفیفی گرفت و شب هم درد طولانی در سینه سمت چپ احساس کردن.
  میخواستم بدونم این دردمربوط به قلبشون هست یا سینه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه باشه حتما مراجعه کنید
 • تصویر کاربر نفیسه دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  سلام.من۲۵ سالمه. ۲روز بعد از استفاده ازموادشوینده حس تنگی نفس و کمی دردبه هنگام نفس کشیدن داشتم.بعداز یک روز هنگام نفس کشیدن حس میکردم یک لقمه تو گلو گیر کرده.بعد از ۲ روز هنگام کشیدن یه جسم محکم احساس ایجاد درد در یک نقطه از قفسه سینه کردم.بعد از یک روز درد داشتم و سمت بازو و بعد مچ دستم هم درد گرفت.اورژانس گف چیزی نیست و آسپرین تجویز کرد.اما هنوز درد داره و این درد رو گاهی زیر سینه گاهی در پشت و دست چپ حس میکنم.(البته ۳ روز ورزش هم داشتم قبل از این قضیه، وهمچنین پدرم هم سابقه عمل قلب دارن)
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام سطح ویتامین دی چک کنید وسپس ویتامین دی مصرف کنید ، داروی امپرازول صبح ناشتا یک عدد

 • تصویر کاربر باران پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید برادری ۲۷ ساله دارم که افتادگی دریچه میترال دارد حدود دو هفته پیش دچار تنگی نفس و حالت تهوع و بی حسی دست و پا شده بود بطوری ک شب نتوانسته بود بخوابد ولی صب برطرف شدالبته قبلا دچار تنگی نفس میشد ولی به گفته خودش اینبار شدید تر بود و من ب شخصه شک کردم ک شاید کرونا باشد ولی دیگه ادامه دار نبود تا اینکه دیشب حدود دو دقیقه سمت چپ بدنش گرفت بطوری ک نمیتوانست خم شود ولی باز برطرف شد داروی خاصی برای قلب مصرف نمیکنه ولی قرص کنکور دکتر برایش تجویز کرده و گفته ک هروقت مشکل داشتی مصرف کن
  بدلیل مشکل کرونا و اینکه نمیشود ب بیمارستان ها ودرمانگاه مراجعه کرد خواستم اگر میشود راهنمایی کتید من خیلی نگرانش هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام اگه بی حسی تکرار شونده هست باید دکتر مغز و اعصاب  مراجعه کنن و اگه مشکل عصبی  نبود به دکتر قلب مراجعه کنن ، چون خیلی علایم به مشکلات قلبی نمیخوره

 • تصویر کاربر سید پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشیدخدمت خانم دکتر
  ببخشید بنده از شهریور ۹۸ تا حالا قسمت چپ قفسه سینه ام درد میکنه (در استراحت و در موقع ورزش و کار فرقی نمیکندو درد ادامه دارد) بعضی اوقات دردش نقطه ای و مشخص هست ولی بعضی اوقات ناحیه ای برای درد مشخص نیست و مبهم هست
  قلبم روزی یک بار دوبار تیر میکشه و باعث تشدید درد قفسه سینه ام میشه و احساس فشار روی قفسه سینه ام دارم
  استرس و حالت تهوع هم جدیدا گرفتم
  همکارتان اکو گرفتند و فرمودند درد شما بیشتر اسکلتی عضلانی است و خیلی خفیف ضربان قلب ناظمی دارید
  قرص متازیرو و پروپرانولول هم مصرف کردم اثری نداشت
  به نظر شما برای بهبودی زودتر چه کار انجام دهم؟
  1. تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   تصاویر مربوط به اکو و نوار قلب
  2. تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   عذر خواهی میکنم خانم دکتر ۲۷ سال سن دارم
   چند سالی هست مشکل معده ی خیلی خفیفی دارم
   متخصص ریه فرموند ریه شما سالم هست
  3. تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   عذر خواهی میکنم خانم دکتر سنم 27سال هست
   چند سالی هست مشکل خیلی جزئی معده دارم
   متخصص ریه فرمودند ریه شما سالم هست
   کم خون هم هستم
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام سطح ویتامین دی را اصلاح کنید و درمان ناراحتی معده باید انجام بدین در صورت تداوم علایم بررسی بیشتر قلبی لازم هست

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سبا سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  سلام من خانم ۳۳ ساله هستم و الان ۳ روزه که زیر سینه چبم و شونه چپم درد میکنه . البته دردش کم و زیاد میشه و من مشکل آسم خفیف دارم که هر شب اسبری سروفلو ۲۵۰ مصرف میکنم و افتادگی دریچه میترال دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   اگه دردتون ، با خم و راست شدن زیاد میشه ، مربوط به قلب نیست اگه نفخ و مشکل گوارشی دارین درمان کنین ، اگه بهتر نشدین از نظر قلب و ریه بررسی بشین

 • تصویر کاربر س. پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 158 مشاهده پرسش
  مدتی است که درزیر سینه چپ وپشتم احساس درددارم. دردی شبیه دل درد همراه باتنگی نفس ودرد درگردن
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  سلام، 4سال پیش در منطقه کویری از آب یخ برای رفع تشنگی استفاده کردم، بعد از گذشت چند ساعت دردی در قفسه سینه بوجود آمد که هنوزم وجود دارد، به متخصص مراجعه کردم ونوار قلب گرفتن دکتر گفت مشکل قلبی نداری
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  سلام من 18 سالمه الان 3روزه وقتی نفس عمیق میکشم به قفسه سینه سمت چپ فشار میاد و احساس درد میکنم قبلا چند دفعه واسه 10 دقیقه این جوری میشد بعد چند نفس عمیق دردش میرفت ولی این دفعه سه روز هست این درد با نفس عمیق میاد لطفا بگید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر خدا سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 795 مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید.من به محضی که پریود شدم قفسه سینه سمت چپم درد گرفته.ضمنا قبل از پریود شدنم بابونه و آب جوش با عسل خورده بودم.علت این درد چیه؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر الا سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشيد علت درد تير كشيدن سمت چپ شكم تقريبا پانزده سانت زير سينه سمت چپ چيست؟يه خانم ٢٤ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر علیرضا سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام زیر سینه زیر قلب من سنگینی میکنه علت چیه ممنون میشم جواب بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر غزال جمعه ۲۱ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  دنده زیر سینه چپ درد شدید داره و برآمده شده وقتی جابه جا میشم حس میکنم چیزی تکون میخوره زیر سینم نمیتونم نفس بکشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۱ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   به نظر نمياد ربطي به قلب داشته باشه اول به متخصص داخلي يا ارتوپدي يا جراح عمومي مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 183 مشاهده پرسش
  با سلام چند وقتی هست که دردی در ناحیه سمت چپ دنده و زیر قلب دارم و همراه با فشار هست چکار کنم.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 3 سال پیش)


   سلام مراجعه كنيد تا معاينه بشيد و در صورت لزوم بررسي بيشتر مثل اكو، عكس قفسه سينه يا تست ورزش يا بررسي هاي ديگه انجام بدين

 • تصویر کاربر علي دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 756 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما پارامتر pap در اكو عدد نرمال براش زير چند است من در اكو pap 25 30 ميشه يع راهنمايي كنيد؟ و ef نرمال از چند تا چند است
  1. تصویر کاربر علي دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 3 سال پیش)
   و دكتر يه سوال جدي خود شكني نكنيد ايا اكو كه شما انجام ميديد با اكويي كع فلوشيپ هاي ديگر انجام مي دهند فرق دارد؟!
  2. تصویر کاربر علي سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش)
   ايرادي وجود داره؟
  3. تصویر کاربر علي شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 3 سال پیش)
   پيش ٣ دكتر اكو رفتم دكتر اولي ef60 trivaltr pap30 35 Ph28 دكتر دومي ef60 mild mr دكتر سومي ef65 novhd دكتر اولي مجدد رفتم پيشش براي اكو اين دفعه pap25 ef60 ph0 trivaltricuspid ما مونديم اين وسط ef 65 يا ٦٠ بلاخره pap 35 يا ٢٥ ph دارم يا خير mild mr هستم يا خير فلوشيپ دكتر اولي انژيو دومي نارسايي قلبي سومي انژيو ميخوام بيام پيش شما كه فلوشيپ اكو هستيد دقيق ببينيد مشكلي دارم يا ندارم بلاخره گيج شدم حسابي
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 3 سال پیش)


   عدد نرمال PAP زير ٣٠ و عدد نرمال EF بالاي ٥٣-٥٤ كه معمولا ما ٥٥ را در نظر ميگيريم اگه ٥٠ تا ٥٥ ذكر شده باشد نرمال تلقي ميشود

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 144 مشاهده پرسش
  باسلام ، درد خفیف درزیر پستان چپ حدود بیست روزی هست که دارم ۴۷ ساله هستم هشت ماه است که فشار گرفته ام لوزارتان ۲۵ وآمیلو پرس میخوردم ۱۰روز پیش دکتر نفرولوژی به جهت دفع کم کردن پرتئین دارو را عوض نمود اکنون والسارتان ۱۶۰ ومتوپرولول منو کسینات ۴۷.۵ میخورم علت درد چیست با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 3 سال پیش)


   سلام با توجه به سن و سابقه فشار خون بايد بررسي بشه. نياز به تست ورزش و اكو داريد.

 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 138 مشاهده پرسش
  با سلام . من بیست سالمه دردای شدید معده دارم امااین درد ب کمرم نمیزنه . چند وقته که درد توی قفسه سینم دارم .. سمت؟چپم ب شدت درد میکنه حتی پایین سمت سینه چپ اما سمت راستم وقتی دست میزنم درد میگیره . گاهی وقتا تو دویدن ب شکمدراز کشیدن باعث سخت نفس کشیدنم میشه . نوار قلب گرفتم مشکلی نداشت . دکتر گفت کمبود اهن و خون دارم و برام دارو تجویز کردند. اما هنوزم که هنوزه قفسه سینه م درد میکنه .ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   از لحاظ كمبود ويتامين دي و رفلاكس معده هم چك بشيد اگه بهتر نشدين اكو هم لازم دارين

 • تصویر کاربر زهرا شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام ، مامانم سابقه بیماری قلبی و عفونت معده دارن . حدود یک ماهه که گاهی درد غیرقابل تحملی قسمت زیر سینه چپ ، پشت و پهلوی چپ شون رو میگیره . چند روزی بیمارستان بستری بودن. متخصص قلب گفتن مربوط به قلب نیست میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام

   اگر اسكن يا تست ورزش يا انژيو گرافي انجام دادن و طبيعي بوده مر بوط به قلب نيست

 • تصویر کاربر M جمعه ۱۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام من هفنه 29 بارداری هستم الان حدود 3 یا 4 هفتس که درد شدید همراه با سوزش وحشتناک زیر سینه سمت چپم دارم به طوری که اصلا نمیتونم به پهلو بخوابم و دردش و تحمل کنم احیاس میکنم ماهیچه هام دارن پاره میشن با این سوزش وحشتناک .این مشکل از چیه و چ کار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام به احتمال زياد این علايم مربوط به دستگاه گوارش هست ولی اگر درد شما با راه رفتن شدیدتر ميشود بهتر است به متخصص قلب مراجعه كنيد.

   برای دریافت نوبت پزشک قلب می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • تصویر کاربر ایوب جمعه ۱۸ آبان ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  من 39 سالمه حدود یک هفته هست که زیر قفسه سینه سمت چپم درد میکنه یعنی نه قادر به کشیدن نفس عمیق هستم نه سرفه یا عطسه... از پماد های حاوی زنجبیل و فلفل هم استفاده کردم و از قرص باکلوفن 10 . ولی هیچ اثری ندیدم . در ضمن در حالت عادی هم درد به پشتم و شکنه سمت چپم میزنه . لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام توصیه می شود به پزشک متخصص قلب مراجعه كنيد. ممكن است مشکل شما مربوط به پرده دور قلب و ريه باشد

 • تصویر کاربر سما شنبه ۶ مرداد ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  سلام خواهش می کنم به سوالم جواب بدین دخترم 18ماهه است دکتر گفت بالای دریچه ریوی روی رگش یه گوشت اضافی داره که این باعث شده فشار خون داخل قلب بالا بره باید عمل بشه دیروز عملش کردیم دکتر گفت احتمالا چند سال دیگه دریچه ریوی هم دچار مشکل میشه ایا این درسته؟ دارم دیوونه میشم یه امیدی بدین به یه مادر .دارم میمیرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۶ مرداد ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام البته علايمي که گفتين به نظرم مربوط به تنگي دريچه ريوي هست ، البته اينكه عمل باز بوده يا بسته هم مهمه و بسته به اين هست كه اين عمل چه قدر موفقيت اميز بوده ، به هر صورت تا اكو بعد از عمل انجام نشه نميشه با قاطعیت نظر داد ، بهتره شما فعلا نگران نباشين ، مدارك قبل. و بعد از عمل و شرح عمل، به اظهار نظر كمك ميكنه.
 • تصویر کاربر پروا شنبه ۶ مرداد ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  سلام چند سالی هست به تپش قلب مبتلا شدم . نوار قلب و اکو هم انجام شد. نتایج اندکی گشادی یکی از دیچه های قلب بود ابتدا با پروپرانول تپش بهتر شد بعدها که این دارو افاقه نکرد دکتر متوهگزال تجویز کرد. لطفا راهنمایی کنید چگونه میتوان بدون دارو تپش قلب را منظم کرد. اکنون روزی نصف مصرف میکنم. واینکه مصرف این دارو در زمان بارداری چگونه است.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۶ مرداد ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام
   بهتره علت تپش قلب مشخص بشه مثل كم خوني ، پر كاري تيروييد و استرس و عوامل ديگه تا بشه علت را درمان كرد داروهاي متوهگزال و پروپرانولول درمان علامتي هستن والبته بهتره در بارداري قطع بشن
 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  سیگاری هستم هنگام خواب خفگی بهم دست میده با توجه به سابقه بیماری قلبی موروثی فشارم بالا و پائین میشه
  بنظرتون مشکل قلبی هست یا ریوی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام احتمال مشكل قلبي هم هست بايد بررسي بشيد چون قلب وريه ممكنه روي هم اثر بزارن
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 3 سال پیش)
   دکتر خسروی:
   سلام احتمال مشكل قلبي هم هست بايد بررسي بشيد چون قلب وريه ممكنه روي هم اثر بزارن
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام احتمال مشكل قلبي هم هست بايد بررسي بشيد چون قلب وريه ممكنه روي هم اثر بزارن
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر شکوفه یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر مادر من.در قسمت پهلو دقیقا انتهای آخرین دنده اش احساس سوزش و درد داره. دکترا گفتن از کلیه اش سونو داده اما چیزی،نبود. بعدم گفتن از،اعصاب قرص براش نوشتن اما همچنان درد رو داره گاهی موقع کار کردن هم بیشتر میشه حتی گاهی قسمتی از صورتش یا لب یا چشم یا بینی اش ورم میکنه که براش شربت ضد آلرژی نوشتن.میخاستم بینم این درد از چیه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام علت هاي مختلف مثل پوكي استخوان ، بيماريهاي گوارشي و تيروييد ، و .... ممكنه باشه كه هركدوم با شرح حال دقيق تر بايد بررسي بشه
 • تصویر کاربر شهرام سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  مادر۸۰ ساله ام مبتلا بهAF بیش از یک سال مصرف وارفارین حدود ۱۸ روز گذشته(با فاصله دادن ۳ روز به وارفارین) ریواروکسابان ۱۵ استفاده کرده .نتیجه تست INR امروز ۱ و پی تی ۱۲ شده. ایا INR با عدد ۱ صحیح است در حالی که با وارفارین بین 1.6 و ۲ بوده .لطفا نظرتان را اعلام فرمایید.
  با تشکر سرافراز
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷( 3 سال پیش)
   ريواروكسابان روي pt اثر نميذاره و با قطع وارفارين pt كاهش پيدا ميكنه مشكلي نيست به مصرف ريواركسابان ادامه بديد
 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  ایا صدای اضافی در قلب نشانه بیماری خاصی هست یا نه ...لطفا راهنمایی کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام الزاما هميشه نه و به نوع صدا هم بستگي داره ، ولي اول بايد بررسي بشه سپس نظر داده بشه
 • تصویر کاربر ماندانا پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  بعد از دو روز درد در قفسه و سینه و دست و چپ و قسمت پشت بدنم، رفتم درمانگاه و نوار قلب گرفتن، پزشک عمومی نوشت برا اکو، که هنوز نوبتش نرسیده، ی قسمتیی از نوار قلب ظاهرا ایراد داره..اما دارویی ندادن، موقع خواب و راه رفتن تنگی نفس دارم...درد هم که همیشه هست..چه مسکنی مصرف کنم؟
  نوار قلب رو ضمیمه کردم.متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام نوارتون خيلي مشكل جدي نداره منتظر اكو بمونين اگه خيلي درد شديد بود به اورژانس مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۸ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من 2سوال از خدمتتون دارم :
  1.کسیکه قرار هست ریواروکسابان 20 را شبی یک عدد به منظور جلوگیری از لخته شدن خون در آریتمی فیبریلاسیون دهلیزی (AF) (نوعی ضربان نامنظم قلب) تا پایان عمر مصرف می کند به چه میزان در معرض خطر خونریزی های خطرناک مثل خونریزی مغز قرار دارد؟ و اگر این شخص بخواهد از خونریزی احتمالی جلوگیری کند باید چه نوع آزمایشی را انجام دهد؟ و آیا با این آزمایش ها به طور کامل از احتمال خونریزی آگاه می شود؟
  2.از عوارض داروهای ضدانعقاد (مثلا ریواروکسابان20) که بطور همیشگی قرار هست مصرف شوند، خونریزی مغزی است حالا سوال من این هست این دارو خودش باعث شروع خونریزی می شود یا درصورت شروع خونریزی باعث تشدید آن می شود؟
  بسیار ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۸ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام ١/ريسك خونريزي خطرناك مثل خونريزي مغزي جزء عوارض ريواروكسابان هست ولي در مقابل اثر پيشگيري كننده از سكته مغزي نا چيز هست و ازمايش خاصي هم نياز نيست، در موارد خاصي نياز به كاهش دوز هست كه پزشك شما با توجه به شرايط بيمارتون بايد تصميم بگيرند
 • تصویر کاربر مشایخی سه شنبه ۸ اسفند ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  درباره اکومری ایا بیماری که سیگاری است وریه ضعیفی دارد وقبل ازاکومری استکانی اب وسیگار کشیده باشددرحین اکومری دچارایست تنفسی شود قصور از بیمار است یا کسی که اکومری انجام می دهد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۸ اسفند ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام با توجه به اينكه بيمار جهت اكوي مري ٤-٦ ساعت بايد كاملا ناشتا باشد امكان ورود اب و غذا به راههاي هوايي و ايست تنفسي وجود دارد.
 • تصویر کاربر محمدجواد دوشنبه ۹ بهمن ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  سلام
  من قلبم باتری داره تنگی نفس شدید دارم جدیدنهم روی پوست سینم درست جای باتری سه تا نقطه حالت جوش زده گاه گداری هم قفسه سینم تاکتفم درد میگیره ممنون میشم بفرمایید مشکلم چی هست سپاسگذارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ بهمن ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام علت جاگذاري باتري و بيماري اوليه كه نياز به باتري داشته و نوع باتري در بررسي علت تنگ نفس شما كمك كننده است و اگه التهاب در محل باتري ديده ميشه به خاطر اون ضايعات پوستي بهتره به پزشك مراجعه كنيد چون اطلاعات بيشتري براي تشخيص مثل تب و معاينه محل و... نياز هست.
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر