متخصص قلب در تهران

علائم سکته قلبی خفیف در زنان | علائم درد قلب در زنان

 همه ما صحنه های فیلم ها را دیدیم که در آن یک مرد نفسش می گیرد، قفسه سینه خود را مى گیرد و به زمین می افتد. در واقعیت، قربانی حمله قلبی به راحتی می تواند یک زن باشد، و ممکن است صحنه به شدت دراماتیک باشد. اما شما با دانستن علائم سکته قلبی تا حدودی می توانید از این حادثه جلوگیری نمایید.

نشانه هاى حمله ى قلبی در زنان

به طور کلی نشانه ها و علائم حمله قلبی در زنان و مردان به همدیگر مشابه است ولی برخی از نشانه ها در زنان بیشتر از مردان دیده می شود. از طرف دیگر بسیاری از خانم ها به دلیل ترسی که از بیماری های قلبی دارند، شاید نشانه ها را ندیده بگیرند و به آن ها بی توجهی کنند.

علائم هشدار دهنده ناراحتی قلبی (علائم سکته قلبی)

درد قفسه سینه

رایج ترین نشانه بیماری قلبی، احساس فشار ناخوشایند ، سنگینى یا درد در وسط قفسه ى سینه است و معمولا بیش از چند دقیقه طول می کشد، یا از بین می رود و دوباره به وجود می آید.

درد قفسه سینه

گاهی اوقات این حس به شما دست می دهد که شی ء سنگینی روی قفسه سینه شما فشار می آورد. همچنین ممکن است این درد به شانه ها و گردن، فک و صورت نیز گسترش پیدا کند.

سه نوع درد قفسه سینه که شما را نمی کشد!!!

تنگی نفس

یکی از نشانه های بیماری قلبی، تنگی نفس در هنگام فعالیت های عادی یا نیمه سنگین مثل پیاده روی یا بالا رفتن از پله هاست، اگر نسبت به سال های قبل زودتر به نفس نفس می افتید یا حتی هنگام استراحت نیز سختی در تنفس دارید باید به فکر باشید و به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

درد یا ناراحتی در اعضای بدن

همان طور که در بالا اشاره کردیم، درد قفسه سینه می تواند به اندام های دیگر نیز سرایت کنند. این درد ها رو می توان به صورت زیر دسته بندی کرد :

 • درد و احساس گرفتگی در فک و گردن
 • کرختی و سنگینی در دست ها
 • درد سنگین در بالای کمر و شانه ها
 • احساس فشار شدید در صورت و پشت چشم ها

عرق سرد و حالت تهوع

عرق سرد در شرایطی که فعالیت کمی داشته اید می تواند یکی از دیگر نشانه های نزدیکی حمله قلبی باشد. این تعریق معمولا با احساس حالت تهوع همراه است.

غش کردن و از حال رفتن

حمله قلبی موجب قطع جریان خون به اندام های حیاتی از جمله مغز می گردد و موجب از دست دادن هوشیاری و به اصطلاح غش کردن می شود.

علائم حمله و سکته قلبی در بین زنان و مردان مقایسه شده است. زمان طلایی برای درمان یک ساعت اول است.

علائم سکته قلبی را جدی بگیرید.

 حمله قلبی مى تواند بدون فشار قفسه سینه نیز رخ دهد.در عوض ممکن است تنگى نفس، فشار یا درد در قسمت پایین قفسه سینه یا بالاى شکم ، سرگیجه، حساسیت به نور ، غش کردن ، فشار خون بالا یا خستگی شدید ایجاد شود.حتی وقتی علائم خفیف هستند، اگر به فرد کمک نرسد عواقب آن می تواند کشنده باشد.

اگر تعدادی از این علائم را بیشتر از 5 دقیقه تجربه کردید، با آمبولانس تماس بگیرید و بلافاصله به بیمارستان بروید.

علائمی که می تواند نشانه بیماری قلبی باشد! (علائم بیماری قلبی در زنان)

خمیازه کشیدن حین ورزش

بدن انسان روش های مختلفی برای خنک کردن اندام ها دارد که رایج ترین آن تعریق پوستی است، ولی هنگامی که مغز حرارت بیشتری تولید می کند یا نیاز به اکسیژن بیشتری دارد، بدن با خمیازه کشیدن سعی می کند تا اکسیژن بیشتری را وارد جریان خون کرده و حرارت مغز را کاهش دهد.

در بدن سالم، هنگام ورزش، بدن نیازی به خمیازه کشیدن برای کاهش دما پیدا نمی کند ولی امکان دارد به دلیل مشکل در گردش خون و بیماری قلبی خون رسانی به مغز در هنگام ورزش کم شود و فرد برای جبران کمبود اکسیژن، هنگام ورزش خمیازه بکشد.

لکه های چربی روی پوست

اگر کلسترول خون بیش از حد بالا باشد، عروق نزدیک به سطح پوست به علت ضخامت کمتر خود نمی توانند آن را از خود عبور دهند و برای حفظ تعادل جریان خون، این چربی اضافه را به زیر پوست منتقل می کنند. این چربی زیر پوستی به شکل لکه های چربی کوچک در آرنج و زانو، پلک ها و دیگر نقاط دیده می شوند که به آن زانتوما Xantoma گفته می شود.

زانتوما در پلک

بوی ناخوشایند دهان بدون دلیل

هنگامی که در دهان فرد بوی ناخوشایندی احساس می شود علت آن وجود عفونت در لثه یا بافت نرم دهانی می تواند باشد. عوارض عفونت باکتریایی فقط به دهان محدود نمی شود و این باکتری ها ممکن است به سیستم گردش خون نیز نفوذ کرده و موجب التهاب در بافت قلب نیز بشوند.

پس بوی بد دهان و عفونت ها و التهاب های لثه را جدی بگیرید و پیش از پیشروی آن و تبدیل به عارضه قلبی به کمک دندانپزشک خود آن را درمان کنید.

نداشتن آکنه و جوش در دوران جوانی

در تحقیقی که سال 2005 در مجله اپیدمولوژی آمریکا به چاپ رسید، ارتباط بین ریسک کمتر بیماری های قلبی و داشتن آکنه و جوش در دوران بلوغ اثبات شده است. یعنی در میان افرادی که در دوران نوجوانی و بلوغ جوش و آکنه نداشتند، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی 33 % بیشتر است.

این رابطه عجیب به تاثیر هورمون تستوسترون در اعضای بدن باز می گردد. با اینکه نوجوانانی که سابقه آکنه دارند ریسک کمتری در ابتلا به بیماری های قلبی دارند، اما از سوی دیگر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند.

کبودی لب ها در زندگی روزمره

در حالت عادی، پدیده هایی مثل سرمای شدید می توانند خون رسانی به لب ها را کم کرده و باعث متمایل شدن رنگ لب به آبی شوند. ولی هنگامی که در زندگی روزمره این اتفاق رخ می دهد، می تواند نشان دهنده اختلال در خون رسانی و بیماری قلبی باشد. این مورد یکی از اصلی ترین علائم درد قلب در زنان می باشد.

تغییر فرم و ضخامت ناخن

خم شدن ناخن ها رو به پایین و متورم شدن نوک انگشتها، یا دیدن خطوط بنفش و کبود زیر ناخن ها، معمولا می تواند نشانه عفونت قلبی، بیماری قلبی و یا مشکل در ریه باشد.

تغییر فرم ناخن

 

خطوط بنفش وقتی با نشانه های دیگر مثل تب بالا، ضربان قلب ضعیف یا غیر عادی ( این مورد یکی از نشانه های قلب ضعیف میباشد.) همراه شوند باید جدی گرفته شوند و فرد برای چک کردن سلامت قلبی خود باید به پزشک مراجعه کند. زیرا این موارد می تواند علامت سکته قلبی باشد!

خستگی و بی حالی مفرط

بسیاری از بیمارانی که عارضه قلبی در آنها تشخیص داده شده است. از احساس ضعف و خستگی مفرط و کمبود انرژی برای فعالیت های روزمره خود شکایت کرده اند.

اشتباهات رایج حمله قلبی در زنان

با وجود این که بیماری قلبی، قاتل شماره 1 زنان است، زنان اغلب عوامل سکته قلبی را به شرایط کم خطر تر مثل اسید معده و یا پیرى ربط مى دهند. آن ها این کار را به خاطر آنکه می ترسند انجام می دهند. هنوز بسیاری از زنان وجود دارند که  از حمله ى قلبى خود شوکه مى شوند.

در هر ۴٣ ثانیه حمله قلبی فردى را تحت تاثیر قرار مى دهد . این اتفاق زنانى می افتد که جریان خونى که اکسیژن را به عضله قلب مى رساند شدیدا کاهش می یابد و یا کاملا قطع می شود. این امر به این دلیل است که شریان هایی که خون قلب را تامین می کنند، به آرامی به علت افزایش چربی، کلسترول و سایر مواد (پلاک) باریک می شوند.

بسیاری از زنان تصور می کنند که نشانه های حمله قلبی بسیار مشهود هستند ، اما در واقع می توانند زیرکانه تر و گاه گیج کننده باشند.

برخی از زنان مبتلا به حمله قلبی، از فشار بیش از حد در پشت شکایت مى کنند. سیاهى رفتن چشم ها، سرگیجه و یا خستگی شدید ممکن است علایم سکته قلبی باشند، که باید مورد توجه قرار گیرند.

بسیاری از زنان زمانى که فکر می کنند دچار حمله ى قلبی شدند یک آسپیرین مصرف مى کنند و به بیمارستان نمى روند  که کار اشتباهى است .

علائم سکته ی قلبی قبل از وقوع

آیا بدن شما قبل از حمله قلبی به شما هشدار می دهد؟ چه مدت قبل از حمله قلبی می تواند علائم رخ دهد؟ علائم اولیه سکته یا اولین نشانه های سکته قلبی چیست؟ و … .

در پاسخ به سوالات بالا باید گفت که اگر شما سابقه بیماری قلبی دارید یا قلب شما دچار کمی مشکل است اگر با یکی از علایم زیر رو به شدید به سرعت با اورژانس یا دکتر قلب خود تماس حاصل نمایید:

 • بی حسی یا ضعف ناگهانی صورت، بازو یا پا.
 • گیجی ناگهانی ، مشکل در گفتار یا درک.
 • مشکل ناگهانی دیدن در یک یا هر دو چشم.
 • مشکل ناگهانی در راه رفتن، سرگیجه، از دست دادن تعادل یا هماهنگی.
 • سردرد ناگهانی و شدیدی بدون علت مشخص.
 • احساس  درد در مرکز قفسه سینه.
 • درد یا ناراحتی در یک یا هر دو بازو، پشت، گردن، فک یا معده.
 • تنگی نفس.
 • علائم دیگری مانند عرق سرد، حالت تهوع یا سبکی سر

سن سکته قلبی در زنان

امروزه نسبت به گذشته جوانان و حتی نوجوانان زیادی دچار سکته قلبی می شوند. اما در این بین زنان بالای 50 سال به خصوص افرادی که سیگار مصرف می کنند بیشتر دچار سکته قلبی و حملات قلبی می شوند.

هنگام سکته قلبی چه کنیم؟

سکته قلبی یا انفارکدوس میوکارد (MI) می تواند کشنده باشد، مهم ترین فاکتور در جلوگیری از عوارض ماندگار سکته قلبی و مرگ، سرعت عمل و رساندن مراقبت های اولیه در سریع ترین زمان ممکن به بیمار است. در مقاله زیر هر آنچه که نیاز است در مراقبت های ساعات اولیه پس از حمله قلبی بدانید گردآوری کرده ایم.

اقدامات اولیه در سکته قلبی

پیشگیری از سکته قلبی

در اینجا نکات برجسته برای پیشگیری از بیماری قلبی را گردآوری کرده ایم.

 • در مورد خطرات و ریسک هاى حمله ى قلبى در خودتان از یک پزشک سوال کنید .
 • سیگار را ترک کنید . آیا می دانستید که فقط یک سال پس از ترک، خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را تا 50 درصد کاهش می دهید؟
 •  یک برنامه ى تمرینى را شروع کنید . فقط 30 دقیقه در روز راه رفتن می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش دهد.
 • رژیم غذایی خانواده خود را در صورت نیاز بررسی کنید. غذاهاى سالم را جایگزین فست فود ها کنید.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

برای پرسش از دکتر بر روی مشاوره پزشکی کلیک کنید.

برای نوبت دهی باشماره ۰۲۱۲۲۸۹۴۰۸۶ در تماس باشید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر کوثر یکشنبه ۲ خرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام...من 23سالمه و همیشه ضربان قلبم بالاست بین90تا100و بعضی اوقات تپش قلب دارم...حدود 2سال پیش دچار سرگیجه،دردقفسه سینه و احساس سنگینی در قسمت قفسه سینه داشتم و احساس میکردم یه درد فشار دهنده به یکم وارد میشه و دچار لرز و احساس سرما و کمی حالت تهوع شدم...به بیمارستان مراجعه کردم نوار قلب گرفتن ولی متاسفانه اطلاعی درمورد نوار قلبم به من داده نشد...بعد از گذشت چند روز به متخصص قلب مراجعه کردم و ایشون گفتن که مشکلی ندارم... میخواستم بدونم جای نگرانی نیست؟آخه گاهی دچار درد خفیف میشم و دچار قلب و احساس داغی در قسمت صورت میکنم و چهره م برافروخته میشه...ممنونم میشم بنده رو راهنمایی کنین.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲ خرداد ۰( 2 ماه پیش)
   سلام حتما تست تیرویید بدید و فشارتون را هم کنترل کنید ، سطح ویتامین دی را بررسی کنید و در صورتی که مشکلات گوارشی دارید ، داروی گوارش مصرف کنید
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام خانومی 42 ساله هستم من دیروز سر دلم درد شروع شد تا داخل فکم و امروز هم پشت بازو درد دارم تا انگشت نوک پا سمت چپ بدنم هست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام درد قلبی به پا انتشار نداره ، ولی درد قفسه سینه و سر دل ممکنه مربوط به قلب باشه ، به خصوص اگر با راه رفتن تشدید بشه
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   البته ممکنه مربوط به معده هم باشه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رادین شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من خانم هستم و ۲۶ سالمه چندروزه که سرما خوردم وگاهی درطول روز بی حال میشم.بعد دو روز گردنم گرفت.و معده دردم.و الان چندروزه علاوه به گردن درد گاهی پشتم بین کتفم و قفسه سینم احساس درد و فشار دارم و یکم نفسم تنگ میشه شاید دوبار در طول روز تکرار بشه.و گاهی سر درد میشم قسمت بالاسر و پیشانی.به نظر شما میتونه از قلبم باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام حتما از نظر کرونا بررسی کنید ، واگر نبود و بهتر نشدید ، مراجعه کنید
 • تصویر کاربر زیبا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. تقریبا دو هفته پیش بعداز اینکه یک لیوان آب خوردم و نماز صبحم را خواندم و دراز کشیدم احساس کردم در سمت چپ قفسه سینه ام انگار گیر کرده بود و تا یکی دوروز هم ادامه داشت ولی حدودا بعداز دوهفته که گذشته بعضی وقت ها پشت شانم و دست چپم یک حالتی دارد و بعداز کمی استراحت دوباره خوب میشه ولی من رفلاکس معده هم دارم
  می خواستم برم دکتر و اکو بگیرم ولی بخاطر شرایط کرونا نرفتم ولی نگران هستم. اگر زحمتی نیست من رو راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام اگر سنتون بالای ۴۰ هست و فشار خون ، دیابت و چربی دارید ،حتما مراجعه کنید ، سطح ویتامین دی را چک کنید و اگر مشکل معده دارید داروی مصرف کنید
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۸ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۴۰سالم هست یک ماه پیش با درد سینه وتپش قلب به بیمارستان مراجعه کردم دکتر دستور بستری داد آزمایش،نوار قلب،اکو وتست ورزش انجام دادم دکتر گفت همه چی نرماله مرخصم کرد تا دیشب از درد قفسه سینه وسوزش معده ودرد سمت چپ تعریق شدید از خواب بیدار شدم حدود ۱۰دقیقه عرق میکردم ولی وقتی بلند میشدم یا در حالت نشسته بودم دردم کمتر میشد فشارم تو همون حالت روی ۱۳بود الان هم قرص پرانول ۵آلپرازولام ۰/۵میخورم و استرس،اضطراب دارم وعصبی هستم میخوام بدونم با این موردی که دیشب برام پیش اومد این مشکل قلبی نیست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام در صورتی که عایم و درد با فعالیت بدنی بیشتر میشه بهتره بررسی بیشتری انجام بدین
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام ،مادرم ۵۲سالشه چن روزه قلبش درد میکنه وکتف ودست چپش بیحال میشه و عرق سردی میکنه یه سال پیش رحمشو برداشته سه ماه پیشم چکاب شد قلب رو گفتن مشکلی جدی نداره واسپرین ومتورال میخوره دیابت نوع دو هم دارن و کبد شون انزیمش بالا رفته بود که ازسه ماه پیش قرص میخوره الان این قلب درد براچیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام اگه اسکن هسته ای یا سی تی انژیو انجام ندادن ، حتما باید انجام بدن ، باید مجدد توسط متخصص قلب ویزیت بشن و مدارک قبلی باز بینی بشه ، در ضمن عرق سرد ممکنه مربوط به افت قند هم باشه
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من جدیدا وقتی عصبانی و هیجانی میشم احساس درد در بازو و سنگینی در سینه می کنم. در گذشته هم که اکو و نوار دادم مشکلی نداشتم. کلسترول و تریگلیسیریدم ۱۷۰ هست و ضربانم هم در حال استراحت ۶۰ و فعالیت معمولی ۸۵ تا ۹۰. خواستم راهنمایی کنید که این درد ها به چه علت هستند. زمانی هم که بهش فکر می کنم سریعا این حالت ها تشدید میشن و حتی در مان استراحت. تا ۲ ماه پیش هم ورزش می کردم و به راحتی ۲۵ دقیقه روی تردمیل میدوییم و راحت ضربان رو بالا میبردم و پایین میاوردم. فشارم هم ۱۲ روی ۸ هست.
  1. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   ببحشید میشه به سوالم جواب بدید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام احتمال داره مربوط به معده باشه ، اول از نظر معده بررسی بشید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر زینب جمعه ۱۲ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من خانمی ۴۸ ساله هستم گاهی اوقات بین هر دو سینه احساس سنگینی میکنم بطوری که مجبورمیشم با دست ماساژ بدم گاهی اوقات هم بالای سینه احساس سنگینی دارم گاهی وقتها هم یا بالای سینه چپ یا زیر آن در یک نطقه احساس سنگینی میکنم فکر میکنم با عصبی شدن تشدید میشه در ضمن من ۱۰ ماه پیش کیسه صفرا رو برداشتم همچنین کم کاری تیرو ئید هم دارم جدیدا به خاطر یک سری مشکلات که برای پسرم پیش آمده من خیلی غصه می خورم ممنون میشم راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام در صورتی که سایقه فشار خون ، قند ویا افزایش چربی و یا سابقه فامیلی بیماری قلبی در خانواده درجه یک دارید و علایمتون با فعالیت بیشتر میشه ، حتما از نظر قلبی بررسی بشید .
 • تصویر کاربر هلگا جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام مادرم ۵۵ ساله هست سیگاری هست وسط قفسه سینه اش درد داره گردنش چند روز پیش بود حالت تهوع هم داره البته فقط حالتش کمرش پشت قفسه سینه درد داره تنگی نفسم داره زیر قفسه سینه هم درد داره آیا علائم سکته هست می تونه خانگی درمان شه طب سنتی یا باید بره پیش متخصص؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام حتما مراجعه به متخصص داشته باشن ، احتمال بیماری قلبی هست
 • تصویر کاربر حیدری شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و تشکر ویژه،خدمت سرکار خانم دکتر خسروی
  بنده دو سه بار تحت تحریکات عصبی دچار حمله قلبی شدم و هر چند زیر نظر خ دکتر سیمایی در قم آزامایش آنزیم قلبی انجام دادم و منفی بود ولی بجهت علائمی که داشتم مثل درد شدید ناحیه قلب و دست چپ و به مرور گردن و دست راست و تشدید درد بعد از تحرک شدبد و یا از پله بالا رفتن ووو خانم دکتر گفتند باید سریعا آنژیوگرافی انجام بدم و از آنجاییکه سابقه ی دردهای عصبی داشتم و دکتر جراحی اعصاب با تشخیص چسبندگی رگهای گردن پس از ام آر آی داروی گاباپنتین ۱۰۰ تجویز کرده بود ،بنده از ترس آنژیو زیربار نرفته و شروع کردم به مصرف گابانتین مذکورکه البته برای مدتی بهتر شدم تا یک هفته ی پیش که دوباره یه شوک عصبی دریافت کردم و حمله ی شدیدتری نسبت به قبل داشتم که بازهم بنا رو گذاشتم به همون پانیک عصبی ولی با مصرف گاباپنتین دوباره فقط درد ناحیه گردنم بهترشده ولی قسمت زیر سینه و خود قلب و پشت قلبم هنوز دردناک است که البته با پیاده روی امشبم اصلا تشدید نشد قابل ذکر است که سن بنده زن و ۴۹ سال دارم و تری گیلیسرید بالا هم دارم ،میخاستم نظر سرکار عالی در مورد مراجعه به متخصص قلب جویا شوم ،لطف کنید نظرتونو بفرمائید،از زحماتتون بی نهایتمتشکرم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام بهتره حتما عروق قلب بررسی بشه ، به جای انژیو میتونید اسکن هسته ای یا سی تی انژیو انجام بدید و اگر غیر طبیعی بود حتما نیاز به انژیو دارید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر