متخصص قلب در تهران

12 علامت سکته قلبی خفیف | علائم سکته قلبی و درد قلب در مردان و زنان

حتما تا به حال سکانس هایی را که در آن مردی با شروع تنگی نفس و درد قفسه سینه به زمین می افتد را مشاهده کرده اید. اما در واقعیت، قربانی سکته قلبی به راحتی می تواند یک زن باشد. با دانستن علائم اولیه سکته قلبی تا حدودی می توانید از این حادثه جلوگیری کرد. دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در این مطلب علائم اولیه سکته قلبی و نشانه های سکته قلبی خفیف در زنان را معرفی می کنند. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

نشانه ها و علائم سکته قلبی زنان 

به طور کلی نشانه ها و علائم سکته قلبی در زنان و مردان مشابه است ولی برخی از نشانه ها در زنان بیشتر از مردان دیده می شود. از طرف دیگر بسیاری از خانم ها به دلیل ترسی که از بیماری های قلبی دارند، شاید نشانه ها را ندیده بگیرند و به آن ها بی توجهی کنند.

چنانچه در رابطه با علائم سکته قلبی سوالی دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

علائم هشدار دهنده ناراحتی قلبی (علائم اولیه سکته قلبی)

 • درد قفسه سینه

رایج ترین نشانه بیماری قلبی، احساس فشار ناخوشایند ، سنگینى یا درد در وسط قفسه ى سینه است و معمولا بیش از چند دقیقه طول می کشد، یا از بین می رود و دوباره به وجود می آید.

گاهی اوقات این حس به شما دست می دهد که شئ سنگینی روی قفسه سینه شما فشار می آورد. همچنین ممکن است این درد به شانه ها و گردن، فک و صورت نیز گسترش پیدا کند.

سه نوع درد قفسه سینه که شما را نمی کشد!!!

 • تنگی نفس

یکی از نشانه های بیماری قلبی، تنگی نفس در هنگام فعالیت های عادی یا نیمه سنگین مثل پیاده روی یا بالا رفتن از پله هاست، اگر نسبت به سال های قبل زودتر به نفس نفس می افتید یا حتی هنگام استراحت نیز سختی در تنفس دارید باید به فکر باشید و به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عضو انجمن قلب و عروق ایران، اروپا و آمریکا از دلایل تنگی نفس می گویند:علت تنگی نفس و درمان

 • درد یا ناراحتی در اعضای بدن

همان طور که در بالا اشاره کردیم، درد قفسه سینه می تواند به اندام های دیگر نیز سرایت کنند. این درد ها رو می توان به صورت زیر دسته بندی کرد :

 • درد و احساس گرفتگی در فک و گردن
 • کرختی و سنگینی در دست ها
 • درد سنگین در بالای کمر و شانه ها
 • احساس فشار شدید در صورت و پشت چشم ها
 • عرق سرد و حالت تهوع

عرق سرد در شرایطی که فعالیت کمی داشته اید می تواند یکی از دیگر نشانه های نزدیکی حمله قلبی باشد. این تعریق معمولا با احساس حالت تهوع همراه است.

 • غش کردن و از حال رفتن

حمله قلبی موجب قطع جریان خون به اندام های حیاتی از جمله مغز می گردد و موجب از دست دادن هوشیاری و به اصطلاح غش کردن می شود.

علائم سکته قلبی در زنان و مردان

علائم سکته قلبی را جدی بگیرید.

 حمله قلبی مى تواند بدون فشار قفسه سینه نیز رخ دهد.در عوض ممکن است تنگى نفس، فشار یا درد در قسمت پایین قفسه سینه یا بالاى شکم ، سرگیجه، حساسیت به نور ، غش کردن ، فشار خون بالا یا خستگی شدید ایجاد شود.حتی وقتی علائم خفیف هستند، اگر به فرد کمک نرسد عواقب آن می تواند کشنده باشد.

اگر تعدادی از این علائم را بیشتر از 5 دقیقه تجربه کردید، با آمبولانس تماس بگیرید و بلافاصله به بیمارستان بروید.

علائم بیماری قلبی در زنان

 • خمیازه کشیدن حین ورزش

بدن انسان روش های مختلفی برای خنک کردن اندام ها دارد که رایج ترین آن تعریق پوستی است، ولی هنگامی که مغز حرارت بیشتری تولید می کند یا نیاز به اکسیژن بیشتری دارد، بدن با خمیازه کشیدن سعی می کند تا اکسیژن بیشتری را وارد جریان خون کرده و حرارت مغز را کاهش دهد.

در بدن سالم، هنگام ورزش، بدن نیازی به خمیازه کشیدن برای کاهش دما پیدا نمی کند ولی امکان دارد به دلیل مشکل در گردش خون و بیماری قلبی خون رسانی به مغز در هنگام ورزش کم شود و فرد برای جبران کمبود اکسیژن، هنگام ورزش خمیازه بکشد.

 • لکه های چربی روی پوست

اگر کلسترول خون بیش از حد بالا باشد، عروق نزدیک به سطح پوست به علت ضخامت کمتر خود نمی توانند آن را از خود عبور دهند و برای حفظ تعادل جریان خون، این چربی اضافه را به زیر پوست منتقل می کنند. این چربی زیر پوستی به شکل لکه های چربی کوچک در آرنج و زانو، پلک ها و دیگر نقاط دیده می شوند که به آن زانتوما Xantoma گفته می شود.

زانتوما در پلک علائم سکته قلبی در زنان
زانتوما در پلک علائم سکته قلبی در زنان
 • بوی ناخوشایند دهان بدون دلیل

هنگامی که در دهان فرد بوی ناخوشایندی احساس می شود علت آن وجود عفونت در لثه یا بافت نرم دهانی می تواند باشد. عوارض عفونت باکتریایی فقط به دهان محدود نمی شود و این باکتری ها ممکن است به سیستم گردش خون نیز نفوذ کرده و موجب التهاب در بافت قلب نیز بشوند.

پس بوی بد دهان و عفونت ها و التهاب های لثه را جدی بگیرید و پیش از پیشروی آن و تبدیل به عارضه قلبی به کمک دندانپزشک خود آن را درمان کنید.

 • نداشتن آکنه و جوش در دوران جوانی

در تحقیقی که سال 2005 در مجله اپیدمولوژی آمریکا به چاپ رسید، ارتباط بین ریسک کمتر بیماری های قلبی و داشتن آکنه و جوش در دوران بلوغ اثبات شده است. یعنی در میان افرادی که در دوران نوجوانی و بلوغ جوش و آکنه نداشتند، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی 33 % بیشتر است.

این رابطه عجیب به تاثیر هورمون تستوسترون در اعضای بدن باز می گردد. با اینکه نوجوانانی که سابقه آکنه دارند ریسک کمتری در ابتلا به بیماری های قلبی دارند، اما از سوی دیگر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند.

 • کبودی لب ها در زندگی روزمره

در حالت عادی، پدیده هایی مثل سرمای شدید می توانند خون رسانی به لب ها را کم کرده و باعث متمایل شدن رنگ لب به آبی شوند. ولی هنگامی که در زندگی روزمره این اتفاق رخ می دهد، می تواند نشان دهنده اختلال در خون رسانی و بیماری قلبی باشد. این مورد یکی از اصلی ترین علائم درد قلب در زنان می باشد.

چنانچه در رابطه با علائم سکته قلبی سوالی دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

 • تغییر فرم و ضخامت ناخن

خم شدن ناخن ها رو به پایین و متورم شدن نوک انگشتها، یا دیدن خطوط بنفش و کبود زیر ناخن ها، معمولا می تواند نشانه عفونت قلبی، بیماری قلبی و یا مشکل در ریه باشد.

تغییر فرم ناخن از علائم سکته قلبی در زنان
تغییر فرم ناخن از علائم سکته قلبی در زنان

 

خطوط بنفش وقتی با نشانه های دیگر مثل تب بالا، ضربان قلب ضعیف یا غیر عادی ( این مورد یکی از نشانه های قلب ضعیف میباشد.) همراه شوند باید جدی گرفته شوند و فرد برای چک کردن سلامت قلبی خود باید به پزشک مراجعه کند. زیرا این موارد می تواند علامت سکته قلبی باشد!

 • خستگی و بی حالی مفرط

بسیاری از بیمارانی که عارضه قلبی در آنها تشخیص داده شده است. از احساس ضعف و خستگی مفرط و کمبود انرژی برای فعالیت های روزمره خود شکایت کرده اند.

اشتباهات رایج حمله قلبی در زنان

با وجود این که بیماری قلبی، قاتل شماره 1 زنان است، زنان اغلب عوامل سکته قلبی را به شرایط کم خطر تر مثل اسید معده و یا پیرى ربط مى دهند. آن ها این کار را به خاطر آنکه می ترسند انجام می دهند. هنوز بسیاری از زنان وجود دارند که  از حمله ى قلبى خود شوکه مى شوند.

در هر ۴٣ ثانیه حمله قلبی فردى را تحت تاثیر قرار مى دهد . این اتفاق زنانى می افتد که جریان خونى که اکسیژن را به عضله قلب مى رساند شدیدا کاهش می یابد و یا کاملا قطع می شود. این امر به این دلیل است که شریان هایی که خون قلب را تامین می کنند، به آرامی به علت افزایش چربی، کلسترول و سایر مواد (پلاک) باریک می شوند.

بسیاری از زنان تصور می کنند که نشانه های حمله قلبی بسیار مشهود هستند ، اما در واقع می توانند زیرکانه تر و گاه گیج کننده باشند.

برخی از زنان مبتلا به حمله قلبی، از فشار بیش از حد در پشت شکایت مى کنند. سیاهى رفتن چشم ها، سرگیجه و یا خستگی شدید ممکن است علایم سکته قلبی باشند، که باید مورد توجه قرار گیرند.

بسیاری از زنان زمانى که فکر می کنند دچار حمله ى قلبی شدند یک آسپیرین مصرف مى کنند و به بیمارستان نمى روند  که کار اشتباهى است .

علائم اولیه سکته ی قلبی در زنان و مردان

آیا بدن شما قبل از حمله قلبی به شما هشدار می دهد؟ چه مدت قبل از حمله قلبی می تواند علائم رخ دهد؟ علائم اولیه سکته یا اولین نشانه های سکته قلبی چیست؟ و … .

در پاسخ به سوالات بالا باید گفت که اگر شما سابقه بیماری قلبی دارید یا قلب شما دچار کمی مشکل است اگر با یکی از علایم زیر رو به شدید به سرعت با اورژانس یا دکتر قلب خود تماس حاصل نمایید:

 • بی حسی یا ضعف ناگهانی صورت، بازو یا پا.
 • گیجی ناگهانی ، مشکل در گفتار یا درک.
 • مشکل ناگهانی دیدن در یک یا هر دو چشم.
 • مشکل ناگهانی در راه رفتن، سرگیجه، از دست دادن تعادل یا هماهنگی.
 • سردرد ناگهانی و شدیدی بدون علت مشخص.
 • احساس  درد در مرکز قفسه سینه.
 • درد یا ناراحتی در یک یا هر دو بازو، پشت، گردن، فک یا معده.
 • تنگی نفس.
 • علائم دیگری مانند عرق سرد، حالت تهوع یا سبکی سر

چنانچه در رابطه با علائم سکته قلبی سوالی دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

سن سکته قلبی در زنان

امروزه نسبت به گذشته جوانان و حتی نوجوانان زیادی دچار سکته قلبی می شوند. اما در این بین زنان بالای 50 سال به خصوص افرادی که سیگار مصرف می کنند بیشتر دچار سکته قلبی و حملات قلبی می شوند.

هنگام سکته قلبی چه کنیم؟

سکته قلبی یا انفارکدوس میوکارد (MI) می تواند کشنده باشد. مهم ترین فاکتور در جلوگیری از عوارض ماندگار سکته قلبی و مرگ، سرعت عمل و رساندن مراقبت های اولیه در سریع ترین زمان ممکن به بیمار است. در مقاله زیر هر آنچه که نیاز است در مراقبت های ساعات اولیه پس از حمله قلبی بدانید گردآوری کرده ایم.

اقدامات اولیه در سکته قلبی

پیشگیری از سکته قلبی

در اینجا نکات برجسته برای پیشگیری از بیماری قلبی را گردآوری کرده ایم.

 • در مورد خطرات و ریسک هاى حمله ى قلبى در خودتان از یک پزشک سوال کنید .
 • سیگار را ترک کنید . فقط یک سال پس از ترک، خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را تا 50 درصد کاهش می دهید!
 •  یک برنامه ى تمرینى را شروع کنید . فقط 30 دقیقه در روز راه رفتن می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش دهد.
 • رژیم غذایی خانواده خود را در صورت نیاز بررسی کنید. غذاهاى سالم را جایگزین فست فود ها کنید.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام.دکتر عزیزقبلا آزمایش تیرویید انجام دادم.نرمال بوده.ایا با توجه به انجام هولتر که خدمتتون ارسال کردم.نیاز به هولتر جدید هست؟فقط بیزوپرالول رو قطع کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش)
   سلام من به سوال قبلی شما و هولتر دسترسی ندارم
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۵ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  درود بر شما خانم دکتر
  ۲۲ سالمه
  فشار خون و سری اعضای بدن و سر و قلب درد در تمام بدن
  ۳ سال هست کمر درد دارم و سوزش معده دارم
  نمیدونم چیکار کنم تامین اجتماعی ندارم
  بی حالی و افسردگی شدید دارم درد از قسمت کمر تا ران پا دارم
  از بچگی مشکل کلسیم دارم وقتی مریض میشم دست و پام کج میشه تو حالت عادی کلسیم خوبه ولی مریض میشم متاسفانه دست و پام حالت فلج پیدا میکنه و درد میگیره بچه بودم شیرخشک خوردم مامان گفت شیرمو دوست نداشتی بخوری
  راستی چشم هایم ضعیف شده و درد سرم کلافه میکنه
  قرص های کلسیم زیادی خوردم متاسفانه بدنم دفن میکنه
  چند سال پیش دکتر تغذیه رفتم اون کار هم نشد
  ی موقعه هایی بینیم و پیشونیم سوزش یا گزگز حس میشه خانم دکتر قلبم کم میاره یا سرم درد میگیره راه هم میرم زیاد عضلات سفت میشن یبار انقدر دویدم حالم بد شد یعنی گفتم ای کاش نمیکردم چشمام داشت میزد بیرون
  مشکل از کجاست
  آمپول ویتامین میزنم دفن میشه قشنگ حس میکنم و یا بو دارو از تو ادرار راستی دست راستم گز گز میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۵ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام به فوق تخصص غدد یا کلیه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر اسما پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  باسلام مادرم ۵۲ سال سن داره یک هفته پیش عمل سنگ کیسه صفرارا انجام داده باوجود این که یکی از رگهای قلبشون دچار گرفتگی است و باید فنر بگذارند ، قبل از عمل صفرا به طور ناگهانی دچار تنگی نفس و سرگیجه و بیحالی شدند بردبم بیمارستان یک سری آزمایشات و نوارقلب گفتن مشکلی نیست مال استرسه از بعد از عمل هنوز بعضی اوقات دچار خستگی و ضعف و بیحالی ناگهانی میشوند میخاستم بدونم مشکلشون مال چیه آیا بخاطر گرفتگی رگ قلبشون هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر رگ نیاز به باز کردن داره بهتره باز بشه

 • تصویر کاربر الهه چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.
  خانم ۳۴ ساله هستم. چند روز هست که در قفسه سینه‌چپم احساس سنگینی میکنم. خصوصا موقع خواب بیشتر حس میکنم. پشت کتفم هرازگاهی درد میکنه و نمیتونم با دست چپم ظرف سنگین بشورم. مقطعی حالت تهوع هم دارم.میخواستم بدونم مربوط به قلبم میشه؟چیکار بکنم؟ ضمنا چهار ماهه که زایمان کردم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت معاینه مراجعه کنید و ازمایش بدید

 • تصویر کاربر س.ق شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خانمی ۴۲ساله هستم خسته نباشید من دیشب به یکباره دچار درد وگرفتگی در ناحیه گردن و شانه وفک وصورت و سر شدم و تا الان هم ادامه دارد طرف صبح هم حالت تهوع و سوزش معده داشتم.از چند روز قبل هم قلبم تیر میکشه و دستهام بیحس شده بود و سردرد و چشم درد هم داشتم.دلیلش چی میتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه اسپاسم باشه ولی نیاز به بررسی قلبی و نوار قلب و اکوکاریوگرافی دارید

 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  با عرض سلام،ایا تورم دور دهان از علائم سکته میباشد،چون از دیروز صورت مادر من متورم شده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام.خیر

 • تصویر کاربر زری جمعه ۷ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 235 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر. خانم 43 سال سن دارم.
  یک ماه پیش با درد قفسه سینه و تنگی نفس به بیمارستان مراجعه کردم. نوار قلب نا میزان داشتم واورژانس بستری شدم.
  بعد از انجام آزمایشات اولیه، آنزیم های خونم رو گفتن نرماله و با تجویز آسپرین و آلپروزلام مرخص شدم.
  گفتن که از اعصابه مشکلم.
  الان دوروزی هست که درد سینه سمت چپ دارم درد بازو و بی حسی دوتا از انگشتان دست پچم.
  قرصی هم نخوردم. بیحالم احساس خستگی میکنم و فشار خون هم پایینه. ممنونم راهنمایی بفرمایید که چکار کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید از لحاظ ویسک گردن هم بررسی بشید اگر درد با راه رفتن زیاد مبشه از نطر قلبی باید بررسی بیشتری بشید
 • تصویر کاربر نسیم چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 180 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  خانم ۳۷ سن دارم. چندشب پیش ضربان قلبم بالا رفت و چندین ساعت اینطوری بودم چون سابقه pvst دارم قرص خوردم که آروم بشم(Beloc Zok50) و خوابم برد اما نصف شب بیدار شدم و گوشم زنگ میزد و همچنان ضربانم بالا بود و چند دقیقه بعد از بیدار شدن خیلی بد و ناگهانی بالا آوردم که بعد از بالا آوردن ضربان من سریع اومد پایین از اون شب من درد بدی در قفسه سینه و کتفم احساس میکنم. آیا این می‌تونه نشونه حمله قلبی باشه؟ در آزمایشات جدید هم تشخیص غلظت خون بالا داده شده است. ممنونم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما جهت معابنه و نوار قلب ودر صورت نیاز اقدامات لازم مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام روزتون بخیر،من خانم هستم ۳۹سالمه،خیلی ساله که درد درقفسه سینه وپشت و تازگی گردن ودستها دارم، معمولا خواب شبانه کاملی هم ندارم وتازگی هنگام خواب ،دم وبازدم بدی دارم تا جایی که همسرم از این وضیعت اذیت میشن،هنگام راه رفتن تندوپله بالا رفتن هم دچار تنگی نفس میشم،در طول روز هم بیشتروقتها خسته هستم ومیل به خوابیدن یا نشستن دارم،تازگی هم خیلی عرق میکنم لطفا راهنماییم کنید که علتش چیست!؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر در خواب خر وپف میکنید باید تست خواب بدید ، و تیرویید هم بررسی بشه ، اکو هم برای برسی فشار ریه لازم دارید
 • تصویر کاربر الهام دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شما
  تقریبا یکسالی هست مرتب با کو‌چکترین صدا از خواب میپرم وتپش قلب۱۲۰تا۱۴۰ همراه با حالت تهوع شدید دارم واحساس میکنم قلبم چندین برابر شده لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اکو و هولتر ریتم انجام بدید و تست تیرویید چک کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   در صورتی که مشکلات گوارشی دارید انرا هم درمان کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سلام جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  با سلام خانمی سی ساله هستم دیروز با شنیدن صدای بلند ناگهانی احساس کردم رگی از قلبم سوخت و تا به الان تقریبا در همه اوقات درد مبهمی در قلبم احساس میکنم موقع استراحت بدتر میشه و تپش قلب خودم رو در گردنم احساس میکنم و دیشب تا صبح دست چپم درد میکرد بسیار رنگم پریده لطفاً راهنمایی بفرمایید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما برای معاینه و گرفتن نوار مراجعه کنید
 • تصویر کاربر کوثر یکشنبه ۲ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  سلام...من 23سالمه و همیشه ضربان قلبم بالاست بین90تا100و بعضی اوقات تپش قلب دارم...حدود 2سال پیش دچار سرگیجه،دردقفسه سینه و احساس سنگینی در قسمت قفسه سینه داشتم و احساس میکردم یه درد فشار دهنده به یکم وارد میشه و دچار لرز و احساس سرما و کمی حالت تهوع شدم...به بیمارستان مراجعه کردم نوار قلب گرفتن ولی متاسفانه اطلاعی درمورد نوار قلبم به من داده نشد...بعد از گذشت چند روز به متخصص قلب مراجعه کردم و ایشون گفتن که مشکلی ندارم... میخواستم بدونم جای نگرانی نیست؟آخه گاهی دچار درد خفیف میشم و دچار قلب و احساس داغی در قسمت صورت میکنم و چهره م برافروخته میشه...ممنونم میشم بنده رو راهنمایی کنین.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما تست تیرویید بدید و فشارتون را هم کنترل کنید ، سطح ویتامین دی را بررسی کنید و در صورتی که مشکلات گوارشی دارید ، داروی گوارش مصرف کنید
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 249 مشاهده پرسش
  سلام خانومی 42 ساله هستم من دیروز سر دلم درد شروع شد تا داخل فکم و امروز هم پشت بازو درد دارم تا انگشت نوک پا سمت چپ بدنم هست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام درد قلبی به پا انتشار نداره ، ولی درد قفسه سینه و سر دل ممکنه مربوط به قلب باشه ، به خصوص اگر با راه رفتن تشدید بشه
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   البته ممکنه مربوط به معده هم باشه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رادین شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 262 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من خانم هستم و ۲۶ سالمه چندروزه که سرما خوردم وگاهی درطول روز بی حال میشم.بعد دو روز گردنم گرفت.و معده دردم.و الان چندروزه علاوه به گردن درد گاهی پشتم بین کتفم و قفسه سینم احساس درد و فشار دارم و یکم نفسم تنگ میشه شاید دوبار در طول روز تکرار بشه.و گاهی سر درد میشم قسمت بالاسر و پیشانی.به نظر شما میتونه از قلبم باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما از نظر کرونا بررسی کنید ، واگر نبود و بهتر نشدید ، مراجعه کنید
 • تصویر کاربر زیبا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 244 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. تقریبا دو هفته پیش بعداز اینکه یک لیوان آب خوردم و نماز صبحم را خواندم و دراز کشیدم احساس کردم در سمت چپ قفسه سینه ام انگار گیر کرده بود و تا یکی دوروز هم ادامه داشت ولی حدودا بعداز دوهفته که گذشته بعضی وقت ها پشت شانم و دست چپم یک حالتی دارد و بعداز کمی استراحت دوباره خوب میشه ولی من رفلاکس معده هم دارم
  می خواستم برم دکتر و اکو بگیرم ولی بخاطر شرایط کرونا نرفتم ولی نگران هستم. اگر زحمتی نیست من رو راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگر سنتون بالای ۴۰ هست و فشار خون ، دیابت و چربی دارید ،حتما مراجعه کنید ، سطح ویتامین دی را چک کنید و اگر مشکل معده دارید داروی مصرف کنید
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۴۰سالم هست یک ماه پیش با درد سینه وتپش قلب به بیمارستان مراجعه کردم دکتر دستور بستری داد آزمایش،نوار قلب،اکو وتست ورزش انجام دادم دکتر گفت همه چی نرماله مرخصم کرد تا دیشب از درد قفسه سینه وسوزش معده ودرد سمت چپ تعریق شدید از خواب بیدار شدم حدود ۱۰دقیقه عرق میکردم ولی وقتی بلند میشدم یا در حالت نشسته بودم دردم کمتر میشد فشارم تو همون حالت روی ۱۳بود الان هم قرص پرانول ۵آلپرازولام ۰/۵میخورم و استرس،اضطراب دارم وعصبی هستم میخوام بدونم با این موردی که دیشب برام پیش اومد این مشکل قلبی نیست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام در صورتی که عایم و درد با فعالیت بدنی بیشتر میشه بهتره بررسی بیشتری انجام بدین
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 271 مشاهده پرسش
  سلام ،مادرم ۵۲سالشه چن روزه قلبش درد میکنه وکتف ودست چپش بیحال میشه و عرق سردی میکنه یه سال پیش رحمشو برداشته سه ماه پیشم چکاب شد قلب رو گفتن مشکلی جدی نداره واسپرین ومتورال میخوره دیابت نوع دو هم دارن و کبد شون انزیمش بالا رفته بود که ازسه ماه پیش قرص میخوره الان این قلب درد براچیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه اسکن هسته ای یا سی تی انژیو انجام ندادن ، حتما باید انجام بدن ، باید مجدد توسط متخصص قلب ویزیت بشن و مدارک قبلی باز بینی بشه ، در ضمن عرق سرد ممکنه مربوط به افت قند هم باشه
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 286 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من جدیدا وقتی عصبانی و هیجانی میشم احساس درد در بازو و سنگینی در سینه می کنم. در گذشته هم که اکو و نوار دادم مشکلی نداشتم. کلسترول و تریگلیسیریدم ۱۷۰ هست و ضربانم هم در حال استراحت ۶۰ و فعالیت معمولی ۸۵ تا ۹۰. خواستم راهنمایی کنید که این درد ها به چه علت هستند. زمانی هم که بهش فکر می کنم سریعا این حالت ها تشدید میشن و حتی در مان استراحت. تا ۲ ماه پیش هم ورزش می کردم و به راحتی ۲۵ دقیقه روی تردمیل میدوییم و راحت ضربان رو بالا میبردم و پایین میاوردم. فشارم هم ۱۲ روی ۸ هست.
  1. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   ببحشید میشه به سوالم جواب بدید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام احتمال داره مربوط به معده باشه ، اول از نظر معده بررسی بشید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر زینب جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 293 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من خانمی ۴۸ ساله هستم گاهی اوقات بین هر دو سینه احساس سنگینی میکنم بطوری که مجبورمیشم با دست ماساژ بدم گاهی اوقات هم بالای سینه احساس سنگینی دارم گاهی وقتها هم یا بالای سینه چپ یا زیر آن در یک نطقه احساس سنگینی میکنم فکر میکنم با عصبی شدن تشدید میشه در ضمن من ۱۰ ماه پیش کیسه صفرا رو برداشتم همچنین کم کاری تیرو ئید هم دارم جدیدا به خاطر یک سری مشکلات که برای پسرم پیش آمده من خیلی غصه می خورم ممنون میشم راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام در صورتی که سایقه فشار خون ، قند ویا افزایش چربی و یا سابقه فامیلی بیماری قلبی در خانواده درجه یک دارید و علایمتون با فعالیت بیشتر میشه ، حتما از نظر قلبی بررسی بشید .
 • تصویر کاربر هلگا جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 310 مشاهده پرسش
  سلام مادرم ۵۵ ساله هست سیگاری هست وسط قفسه سینه اش درد داره گردنش چند روز پیش بود حالت تهوع هم داره البته فقط حالتش کمرش پشت قفسه سینه درد داره تنگی نفسم داره زیر قفسه سینه هم درد داره آیا علائم سکته هست می تونه خانگی درمان شه طب سنتی یا باید بره پیش متخصص؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما مراجعه به متخصص داشته باشن ، احتمال بیماری قلبی هست
 • تصویر کاربر حیدری شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 297 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و تشکر ویژه،خدمت سرکار خانم دکتر خسروی
  بنده دو سه بار تحت تحریکات عصبی دچار حمله قلبی شدم و هر چند زیر نظر خ دکتر سیمایی در قم آزامایش آنزیم قلبی انجام دادم و منفی بود ولی بجهت علائمی که داشتم مثل درد شدید ناحیه قلب و دست چپ و به مرور گردن و دست راست و تشدید درد بعد از تحرک شدبد و یا از پله بالا رفتن ووو خانم دکتر گفتند باید سریعا آنژیوگرافی انجام بدم و از آنجاییکه سابقه ی دردهای عصبی داشتم و دکتر جراحی اعصاب با تشخیص چسبندگی رگهای گردن پس از ام آر آی داروی گاباپنتین ۱۰۰ تجویز کرده بود ،بنده از ترس آنژیو زیربار نرفته و شروع کردم به مصرف گابانتین مذکورکه البته برای مدتی بهتر شدم تا یک هفته ی پیش که دوباره یه شوک عصبی دریافت کردم و حمله ی شدیدتری نسبت به قبل داشتم که بازهم بنا رو گذاشتم به همون پانیک عصبی ولی با مصرف گاباپنتین دوباره فقط درد ناحیه گردنم بهترشده ولی قسمت زیر سینه و خود قلب و پشت قلبم هنوز دردناک است که البته با پیاده روی امشبم اصلا تشدید نشد قابل ذکر است که سن بنده زن و ۴۹ سال دارم و تری گیلیسرید بالا هم دارم ،میخاستم نظر سرکار عالی در مورد مراجعه به متخصص قلب جویا شوم ،لطف کنید نظرتونو بفرمائید،از زحماتتون بی نهایتمتشکرم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بهتره حتما عروق قلب بررسی بشه ، به جای انژیو میتونید اسکن هسته ای یا سی تی انژیو انجام بدید و اگر غیر طبیعی بود حتما نیاز به انژیو دارید
 • تصویر کاربر عسل جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 295 مشاهده پرسش
  با سلام ، خانمی چهل ساله هستم از صبح تا حالا دچار درد سوزشی در ناحیه زیر سینه سمت چپ شده ام ، در حالت نشسته یا خوابیده درد کمتر میشود ولی در حالت ایستاده درد مداوم است ، باید به اورژانس مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه درد شدید هست و با راه رفت بیشتر میشه باید مراجعه کنید ، در موارد اورژانسی در اسرع وقت با پزسک تماس بر قرار کرده و ویزیت بشید
 • تصویر کاربر آیلار چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 389 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر خدمت دکتر خسروی عزیز:
  خانم دکتر مادر بنده با ۵۹ سال سن ۱ ماه و نیم پیش به دلیل وجود آریتمی PAT  بدون هیچ سابقه قبلی و با وجود اینکه فقط ۲ بار تپش قلب بالا رو تجربه کرده بودن یکبار ۸ ماه پیش یکبار هم همون ۱ ماه و نیم پیش قبل از عملشون با بستن هولتر ۲۴ ساعته و تشخیص پزشکشون تحت عمل ابلیشن قرار گرفتند اون هم فقط با ۲ بار تجربه PAT پزشکشون گفتن که دارو جواب نمیده و حتما باید برای جلوگیری از سکته قلبی یا مغزی ابلیشن انجام بدن ما هم برای جلوگیری از این اتفاق راضی به انجام این عمل شدیم اما چند روز بعد از ابلیشن متاسفانه ترومبو آمبولی کردن و در اثر اون دچار ایسکمی مغزی شدن  که میخواستم لطف کنید علت این اتفاق رو به ما بفرمایید چون مادر من قرص آسپرین هم مصرف میکردن ۲ سال که بعد از ابلیشن پزشکشون گفتن که همون قرص رو ادامه بدن و داروی دیگه ای تجویز نشد و تحرک مکفی هم بعد عمل داشتن و مدام راه میرفتن پس چرا آمبولی اتفاق افتاد؟!!!اگر پزشکشون بعد از ابلیشن یه ضد انعقاد مثل هپارین یا سلکسان یا غیره رو در همون زمان ۱ شب بستریشون در بیمارستان بعد از عمل تجویز میکردن ممکن بود این اتفاق رخ نده؟!البته شکر خدا به خیر گذشت و عارضه ای در مغزشون نگذاشت و فقط یه پلاک ۱ میلی متری در عروق کاروتید گردنشون به جا گذاشت و ایشون به مدت ۱۰ روز در بیمارستان بستری شده و تحت درمان با هپارین دریپ قرار گرفتن و با تجویز مصرف توام قرص آسپرین و پلاویکس به عنوان آنتی پلاکت و قرص متازیرو و آلپرازولام از بیمارستان ترخیص شدن اما پس از مراجعه به پزشکی که عمل ابلیشن رو برای ایشون انجام داده بودن و بستن هولتر یک هفته ای (چون ایشون به آریتمی AF مشکوک شدن پس از اتفاقی که برای مادرم رخ داد) و علی رغم اینکه ریتم AF ثبت نشد ایشون مصرف دو قرص قبلی رو قطع کردن و به جای اونها مصرف یک قرص آنتی کواگولانت به نام  ریواروکسابان رو توصیه کردن که مادر بنده در حال حاضر این قرص رو مصرف میکنن.خواستم بدونم با توجه به شرایط مادر من و پلاکی که تو کاروتیدشون به وجود اومده و شرایط قلبشون مصرف این قرص با وجود عوارض زیادی که داره بیشتر به صلاحشون هست و از رشد اون پلاک جلوگیری میکنه و به تنهایی برای جلوگیری از سکته یا آمبولی مجدد کفایت میکنه یا مصرف توام قرص آسپرین و پلاویکس بهتره؟!
داروهایی که در حال حاضر مادرم هر روز استفاده میکنن هم به شرح زیر هست:

والزومیکس ۵/۸۰  ، متازیرو ۴۷/۵ نصف صبح نصف شب ، زیپ مت ۵۰/۵۰۰  ، آلپرازولام ۰/۵ ، ریواروکسابان ۲۰  ، آتورواستاتین ۲۰ .

مکملهایی نظیر امگا ۳ دوبار در هفته ، ویتامین E  یکبار در هفته ، کلسیم هر شب رو هم سالهاست که مصرف میکنن چون امگا ۳ و ویتامین E هم خاصیت ضد انعقادی دارند مصرف همزمانشون با ریواروکسابان ریسک خونریزی رو بالا نمیبره خانم دکتر؟!
ضمنا بعد از عمل ابلیشنشون با وجود اینکه ۴۵ روز از عملشون میگذره زمانی که میخندن قلبشون کمی درد میگیره و اونو سفت میگیرن و کمی هم بعضی روزها احساس سنگینی در قلبشون دارن قبلا همچین مواردی رو به هیچ وجه نداشتن و بعد از عمل ابلیشنشون از همون روزای بعد عمل شروع شده علتش چیه برطرف میشه به مرور؟!؟


  قبلا از راهنمایی و حسن توجه شما سپاسگزارم...
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام برای اینکه در مورد علت اظهار نظر بشه بسته به شرح عمل داره ، و ممکنه ارتباطی به انجام ابلیشن نداشته باشه ، بخصوص اگر دستکاری در سمت چپ قلب نشده ، باشه ،، سوراخ pfo هم باید رد بشه ، اگه احتمال ریتم AF هست باید داروی ریواروکسابان را بخورن و بهتره فعلا ویتامین Eو امگا ۳ را قطع کنن
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   درد ارتباطی با ابلیشن نداره شاید به خاطر کم تحرکی باشه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ستاره جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 268 مشاهده پرسش
  سلام خانومی ۴۳ساله هستم،دیابتی،کلسترول وچربی خون دارم،همیشه فشارخون پایین داشتم ولی الان یکسالی میشه گاهی فشارم۱۳یا۱۴میره. حدود۲ساله که تپش قلب مداوم دارم ۲/۳باری نوارقلب برداشتن گفتن مشکلی نداری،آخرین بار قبل ازشروع کرونا،بعدش ترسیدم درمانگاه و...برم بخاطرویروس. بشدت استرسی و ترسوهستم ونگران بچه هامم که بیرون ازخونه کلاس میرن.فعالیت و کارو دوندگی زیاد دارم داخل و بیرون خونه چون سرپرست خانواده ام. حدود یک هفته ای میشه ناخن های دست وپام کبودشده، به نظرتون مشکل قلبی دارم یا کم خونی یا..
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما از نظر قلبی نیاز به بررسی دارید به پزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ثمین چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.خانمی با ۲۷ سال سن هستم و سابقه هیچ بیماری ندارم و بچه دار هم نیستم ولی مدتی عست احساس تنگی نفس و تپش قلب میکنم و هر از گاهی دست چپم تیر میکشه و مدام احساس قولنج ودرد در همان ناحیه دارم تا اینکه دیروز بدون دلیل قلب درد گرفتم قلبم تیر میکشه و سمت چپ بدنم درد میکنه دستم از گردنم تا نوک انگشتم درد میگیره اخساس میکنم کمرم داره سوراخ میشه و هز از گاهی حالت تهوع دارم.بدنم گاهی گرمش میشه ۲دقیقه طول نمیکشه سردم میشه از موقعی که قلبم درد میکنه فشارم نرمال نیس دلیلش جی میتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام به متخصص داخلی مراجعه کنید در صورتی که صلاح دونستن و مشکل داخلی نبود به قلب جهت بررسی بیشتر مراجعه کنید
 • تصویر کاربر پریسا چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  سلام آیا درد قلب وانتشار درد ب دست و قبل از این مرحله سوزش سر معده اغلب در شب نشانه بیماری قلبی هست؟ فشار پشت چشم سمت چپ همراه با حالت تهوع و بی حالی مفرط میتونه جزو علایم باشد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بله ، حتما مراجعه کنید
 • تصویر کاربر پریسا چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام آیا درد قلب وانتشار درد ب دست و قبل از این مرحله سوزش سر معده اغلب در شب نشانه بیماری قلبی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام احتمال داره ،ممکنه مربوط به معده هم باشه
 • تصویر کاربر اعظم پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 253 مشاهده پرسش
  چند روزی هست پشت دو کتفم خیلی درد میکنه ویواش یواش به دست چپم هم این درد رسید و هر از گاهی هم گردن و پشت کمرم درد میکنه آیا از علائم حمله قلبی میتونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ممکنه مربوط به گردن و دیسک باشه
 • تصویر کاربر احمدی پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 256 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام خدمت خانم دکتر خسروی
  من خانمی ۳۸ ساله هستم،که تاحالا سابقه ی هیچ بیماری خاصی نداشتم ، تقریبا حدود ۴۰-۵۰روز پیش احساس فشاری در قفسه ی سینه داشتم که به دکتر مراجعه کردم و گفتن احتمالا مشکل معده ست ولی با مصرف دارو بهتر نشدم حتی بعد از حدود دو هفته این درد به گردن و فک و دست و کتف سمت راست هم سرایت کرد که خودم فکر میکردم به خاطر خونه تکونی که کردم بدن درد گرفتم ، چند روز این درد ادامه داشت و حتی دو بار هم پشت چشمام احساس فشار سنگینی داشتم و حتی دچار تاری دید شده بودم ولی به خاطر کرونا کلا جرات نکردم به متخصصی مراجعه کنم ، الان بعد از حدود بیش از یکماه همه ی این مشکلات برطرف شده ولی هنوز در قفسه ی سینه و زیر گلو احساس فشار و درد خفیفی دارم که اینبار به سمت چپ سینه میزنه ، به نظرتون مشکل چی میتونه باشه و آیا نیاز هست تو این شرایط قرنطینه به متخصص مراجعه کنم؟
  با تشکر از شما بابت وقتی که میگذارید ،
  سپاسگذارم🌹
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر س سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 270 مشاهده پرسش
  سلام روزتون بخیر.. خانمی هستم 32 ساله ومتاهل دوهفته ای هست که تنگی نفس دارم احساس میکنم قلبم سنگین شده قسمت چپ قفسه سینم درد میکنه که این فشارودرد موقع خواب تشدید میشه ومانع خوابیدنم میشه به قسمت دست چپ وسر وکتف وچشمانم فشار وارد میشه بعضی اوقات موقع فعالیت عادی دچارسرگیجه وحالت تهوع میشم میشه لطفا راهنماییم کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 250 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر،خسته نباشیدببخشیدمن ازدیشب تاالان دست سمت چپم دردمیکنه وانگار احساس بی حسی دارم خیلی بی حس نیستااماانگارعضلات داخل دستم دردمیکنه وجون توش نیست،ازشانه تاتوی انگشتام،قبلاهم گاهی انگاریه رگ توی دست سمت چپم تیرمیکشیدتاتوی انگشت انگشترم واینکه پایین ناخنام گاهی یه کم کبودمیشه ووسطش سفیدمیشه بعدفکرکردم بخاطرریه هام هست رفتم دکترگفتن ریه هات مشکل نداره وممکنه مشکلتون قلبی وعروقی باشه،میخواستم ببینم خطرداره؟!خواهش میکنم جواب بدید،ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر هادی چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  سلام خدا قوت الان سه هفته هست کلاتوور ۱۵ روزی دو نوبت استفاده کردم و الان هم یک نوبت ۲۰میلی استفاده میکنم. حالا سوال اینکه آیا پیاده روی ضرر داره یانه چونکه بعد از پیاده روی مچ پایم ورم میکنه وزانو هم کمی درد میگیره. بعد از کمی نشستن نشیمنگاهم درد میگیره بعد پاهام خواب میروند. روزه گرفتن ضرر داره یانه؟خانمم میتونه باردار بشود؟ به دکتر قلب مراجعه کنم یانه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش)


   سلام همه اين مسايلي كه گفتين ارتباطي با مصرف كلات اور نداره ولي اگه اين علايم را داريد حتما سطح ويتامين دي را چك كنيد و بايد تحت نظر دكتر قلب هم باشيد

 • تصویر کاربر مرجان چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 327 مشاهده پرسش
  با سلام بنده خانمی با ۲۷سال یک درد که به صورت تیر کشیدن است از گردن اغاز و تا دور سینه ای سمت چپم ادامه داشت تا به زیر بغلم و دست چپم رسید نمیتوانستم تکان بخورم یا نفس عمیق بکشم حالت تهوع داشتم که حدود ۴۰دقیقه طول کشید تا کمی ارام گرفتم بنده متاهل و با وزن 68کیلوگرم و قد ۱۵۶سانتی متر است اولین بار این اتفاق برام میفته و سابق نداشته .خواهشمندم پاسخ بده را بدهید‌باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش)


   سلام به نظر درد مربوط به گرفتگي عضلات باشه اگه تكرار شونده بود جهت معاينه مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر عادل جمعه ۳ اسفند ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 260 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من قلبم دارای دو صدا است و یک توده 13 میلیمتری از سمت بطن به دریچه میترال چسبیده.
  آیا این توده خطر ناک است؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 3 سال پیش)


   سلام بايد اكو ديده بشه تا نظر داد ، ميتونيد از پزشك معالجتون بپرسين ، بسته به نوع ، جنس اندازه و تحرك ضايعه ، تشخيص متفاوت هست
   ممكنه براي تشخيص بررسي هاي بيشتر مثل MRI لازم باشه

 • تصویر کاربر مهشید پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 246 مشاهده پرسش
  سلام الان نزدیک دوهفته سمت چپ قفسه سینم بالاش درد میکنه والان به دست چپم زده خیلی میترسم ایا علامت سکته؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 4 سال پیش)


   سلام اگه با فعاليت و راه رفتن بد تر ميشه احتمال داره مربوط به قلب باشه بخصوص اگه ريسك فاكتوهاي قلبي را داشته باشين و سنتون هم در ميانسالي باشه بهتره بررسي بشين

 • تصویر کاربر مهسا پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 299 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشيد خدمت شما اين عبارت normal rv size mdc اين mdc به چه معناس در اكو بنده و سوال دومم براي اكو به سه پزشك مراجعه كردم يكي trival t تشخيص داد يكي فقط mild mr و يكي no sign of vhd چرا هركي يه تشخيص ميده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام
   اين مفهوم در جواب اكو خوانا نيست ، و در مورد سوال دوم ، در واقع مشكل جدي در اكو نبوده است

 • تصویر کاربر غلام سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 259 مشاهده پرسش
  با سلام بدلیل نار احتی قلبی در سی سی یو بستری شدم و بس از معالجات تشخیض pas , و pvd تشخسض داده شده هست لظفا بفرمایید ابا خظر ناک است یا ضزفا با دارو کنتل و درمان میشود متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام Pac خطر ناك نيست ، pvd نداريم ! البته سن و ريسك فاكتورهاي قلبيتون براي تشخيص مهم هست ، در كل در قلبي كه از نظر ساختماني ، دريچه و عروق سالم هست اهميت چنداني نداره
 • تصویر کاربر مرتضی یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشی خدمت خانم دکتر محترم
  من در کودکی مبتلا به رماتیسم بوده ام ، الان 34 سال سن دارم و در مراجعه به متخصص قلب متوجه شدم که دریچه آئورت قلب من به حالت خفیف نزدیک به متوسط گشاد شده سوال بنده این است با توجه به این که به واسطه شغلم (کارگر )مجبور به فعالیت شدید بدنی هستم این موضوع چقدر روی قلبم تاثیر گذار است و اینکه چه ورزشهای را می توانم انجام بدهم
  با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه بقيه پارامترها از جمله اندازه و پمپاژ بطن چپ و فشار ريه نرمال باشه فعلا منعي براي فعالیت بدني نيست ، ساليانه اكو انجام بديد.
 • تصویر کاربر مینا چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر سوزش شدید پشت قفسه سینه دارم
  ریفلاکس معده داشتم و داروهای ضد اسید معده مصرف میکنم از وقتی آندوسکوپی شدم سوزش پشت قفسه سینه ام زیاد شده . وقتی نفس میکشم سینه ام خس خس میکند , نوار قلبی گرفتم قلبم مشکلی ندارد. لطفا راهنمایی کنید.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   بسته به سنتون شايد نياز به بررسي بيشتر مثل تست ورزش داشته باشين.
 • تصویر کاربر طاهرآموز چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 312 مشاهده پرسش
  با سلام.مادرم قرص ریواروکسابان ۲۰مصرف میکند .تازگیها روی پاها خونمردگی و سیاهی ایجاد شده.آیا به دارو ربط دارد؟نظر شما چیست؟با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   بله ممكنه مربوط به دارو باشه فاكتورهاي خوني و كليوي و بقيه داروها كه تداخل با اين دارو دارند، بايد چك بشه.
 • تصویر کاربر یوسف چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  سلام من معلول نخایی هستم بعضی وقتها قفسه سینه هم وبازو، شانه، فک یا پشت به مدت 10دقیقه درد میکنه ممکنه چه مشکلی داشته باشم لطفا دکتر عزیز نظرتونو بفرمائید.با تشکر زیاد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام با توجه به اينكه فعاليت ندارين و بررسي علايم با ورزش امكان پذير نيست ، حتما بايد بررسي شويد ، اسكن و اكو لازم داريد
 • تصویر کاربر ماندانا سه شنبه ۲ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض خسته نباشید.مدتیه صدای سومی تو قلبم که تا گلو میکشه احساس می کنم ویه حالت تهوع بهم دست میده وته دلم رو خالی میکنه .البته ناگفته ماند مدتیه شدیدا حرص می خورم.واضطراب دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام ممكنه ضربان های نابجاي قلبي باشه كه با استرس هم بيشتر ميشه, نوار قلب بگيريد و اگه لازم بود بررسي بيشتر انجام بشه.
 • تصویر کاربر ع شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 310 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر جواب سوال قبلمان را ندادید میشود در باره جابجایی وریدی توضیح دهید و درمانش/مممونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سوال خیلی کلی هست و توضیح زیادی داره،سوال خودتون رو جزئی تر مطرح بفرمایید
 • تصویر کاربر م.نوری یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 234 مشاهده پرسش
  با سلام .ببخشید پدرم INR عدد ۷ بود.وارفارین روزی یک و روز بعد یک و نیم مصرف میکردند با قرص ASA.بعد از بستری و قطع وارفارین عدد به ۳ رسید.دوباره روزی ۱ عدد وارفاین میخورند بدون ASA.امروز عدد ۵ نشون داده علتش چیه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   اگه تعويض دريچه شدن يا تنگي عروق دارن حتما بايد asa مصرف كنن ، مقدار وارفارين بايد كم بشه با نظر پزشك
 • تصویر کاربر ع پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 978 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض احترام نوزاد 5 ماهه ای درم که تنگی دریچه ریوی دارد و داروی پروپرانول می گیرد همچنین از بدو تولد زیر پوستش حالت شبکه ای دارد که دکتر احتمال جابجایی وریدی داده اند و پیشنهاد سی تی آنژیوگرافی داده اند. خواستم بپرسم آیا این کار برای کودکم دردناک است و رگ گیری برایش خطر دارد؟ممنون و باسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   حتما بايد انجام بشه ، راه تشخيص از همين طريق هست ، رگ گيري خطري نداره
 • تصویر کاربر کورش یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  پسری ۲۲ ساله هستم گاهی بخاطر تپش قلب متورال یا پروپرانول میخورم اما تا این قرص رو میخورم توی سمت قلبم یه حالتی مثل یه دونه هوا به وجود میاد که با گر گرفتگی و حرارت کل بدن اون حالت از بین میره تا یکی دوساعت اول قرص اینجوری ام بعدش مشکل حل میشه
  اما دیروز دارو رو خوردم این حالت من تبدیل شده به حالت خنجری موقع پیاده ردی
  من قلبم سالم بود گاهی تپش داشتم.
  پارسال اکو و نوارمم سالم بود
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   ممكنه با مصرف متور ال نبض كند بشه يا افت فشار پيدا کنید , جهت بررسي به متخصص قلب مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر منصوره پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 275 مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید.برای قلب بزرگ شده یک فرد سالمند چگونه درمانی نیاز است؟؟؟؟متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام ابتدا بايد علت مشخص بشه و بر اساس اون و شرايط بيمار تصميم درماني دارويي يا جراحي و غيره گرفته بشه
 • تصویر کاربر موسوی پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 471 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من ازمایش NT PRO BNP دادم جوابش شده 218 در صورتی که مقدار نورمالش 125 حالا نمی دونم تنیجش چیه خوبه یا بده متخصص که برام نوشته نیستش رفته مسافرت میشه به من بگید نتیجش چطوره و این ازمایش برای چی میگیرن
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اين ازمايش در بيماريهاي قلبي بالا ميره بهتره اكو بشيد و اگه نياز بود بيماريهاي ديگه بررسي بشن
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 301 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  معمولا در آریتمی قلبی af تعداد ضربان بالا هست آیا ممکن هست شخص در حلیکه ضربانش کند یا نرمال است دچار af شود؟ (منظورم دقیقا همان زمان ضربان کند یا نرمال است)
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام بله
 • تصویر کاربر موسوی دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 300 مشاهده پرسش
  دکتر سلام خسته نباشید دو ماه پیش عمل تعویض دریچه پیش دکتر کلانتر در بیمارستان بقیه الله داشتم حالا تپش قلب خیلی شدیدی دارم که به حد 160 میرسه رفتم اینجامتخصص برام دیوگسین نوشته خواستم ببینم این دیوگسن با داروهای دگم تداخل نداره من قرص کنکور و اسپرین مصرف میکنم دو بار کارم به بیمارستان کشید تو بیمارستان یه امپول به من تزریق کردن که در جا خوب شد یعنی تپشمو اورد پایین ولی متاسفانه این امپول تو داروخونه نمیتونم پیدا کنم باید برم بیمارستان تزریقش کنم آیا با زدن مداوم این آمپول تپشم قط میشه یا باید آپلیشن کنم البته قبل از عمل هم این مشکلو داشتم ولی هم مدت زمانش کمتر بود و فاصله روزانه متخصص اینجا قرص وراپامیل و کاپتوپریل قط کرد آیا باید اینارو قط کنم چون با دیوگسن تداخل دارند لطفا راهنمایی کنید یا دارویی معرفی کنید که تپشم بهتر بشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام حتما بايد نوع اريتمي مشخص بشه بعضي از انواع اريتمي پس از عمل نياز به ابليشن دارن ، مصرف زياد ديگوگسين ممكنه عوارض داشته باشه حتما توسط متخصص داخلي قلب و عروق ويزيت بشيد تا داروها تنظيم بشه و يك نوار موقع تپش گرفته با خودتون ببريد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر