متخصص قلب در تهران

درمان قطعی تپش قلب

افراد زیادی به مطب های متخصصین قلب و عروق مراجعه می کنند و از تپش قلب خود شکایت می کنند. معمولا پزشک بعد از معاینه و چکاپ قلبی علت تپش قلب را تشخیص می دهد. در این مقاله به بررسی علل و عوارض تپش قلب می پردازیم.

ضربان قلب نرمال

تعداد ضربان قلب طبیعی بزرگسالان در حالت استراحت بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. اگر ضربان قلب شما بین این دو عدد باشد یعنی تپش قلب ندارید. به طور کلی ضربان قلب پایین در حالت استراحت نشان دهنده ی عملکرد کارآمدتر قلب و تناسب بهتر قلبی عروقی است. برای مثال یک وزرشکار حرفه ای ممکن است در حالت استراحت ضربان قلبی حدود 40 داشته باشد.

ضربان قلب پایین

به ضربان قلب پایین برادی کاردی می گویند. معمولا اگر در بزرگشالان در حالت استراحت ضربان قلب آن ها کمتر از 60 ضربان در دقیقه باشد دچار ضربان قلب پایین می باشند.

ضربان قلب بالا

به ضربان قلب بالا تاکی کاردی نیز می گویند. به طور کلی، برای بزرگسالان، ضربان قلب بالای 100 ضربان در دقیقه (BPM) بیش از حد سریع در نظر گرفته می شود و این افراد دارای ضربان قلب بالا می باشند و باید سریعا به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایند.

علت اصلی ایجاد تپش قلب

تپش قلب ممکن است در قفسه ی سینه، گلو و یا گردن احساس شود. تپش قلب می تواند اذیت کننده و حتی نگران کننده باشد در صورتی که معمولا جدی و خطرناک نیست و معمولا بعد از مدتی خود به خود از بین می رود.

علت تپش قلب ناگهانی

بیشتر اوقات علت تپش قلب ناگهانی می تواند استرس، نگرانی یا به دلیل مصرف بیش از اندازه ی کافئین، نیکوتین یا الکل به وجود می آید.

علت تپش قلب در جوانان

تپش قلب در جوانان و کودکان معمولا به دلیل: مبهوت شدن، ترسیدن یا تحت استرس بودن ایجاد می شود. داروهای سرماخوردگی، آلرژی و آسم، مکمل های گیاهی و سایر داروها، کافئین و الکل نیز می توانند باعث تپش قلب در جوانان و نوجوانان شود. یک مورد از مهمترین دلایل تپش قلب جوانان ننوشیدن مایعات کافی به طور منظم است.

علت تپش قلب بعدازغذاخوردن

به دلایل مختلفی ممکن است بعد از غذا خوردن دچار تپش قلب شوید. غذا خوردن باعث تغییر در جریان خون می شود که می تواند منجر به افزایش ضربان قلب شود. غذا خوردن همچنین می تواند باعث افزایش فشار خون نیز شود. اگر بیش از حد غذا بخورید، قلب خود را مجبور می کنید بیش از حد طبیعی کار کند. در نتیجه شما به خون بیشتری برای سیستم گوارشی خود نیاز دارید که باعث می شود ضربان قلب شما بالا برود. اگر رژیم غذایی شما نا مناسب باشد یا به غذایی که می خورید حساسیت داشته باشید ممکن است پس از خوردن آن غذا دچار تپش قلب شوید.

اکنون که علت تپش قلب بعد از غذا خوردن را فهمیدید شاید برایتان جالب باشد که علت درد قفسه ی سینه بعد از غذا خوردن را نیز بدانید!

علت تپش قلب بعد از خوردن مشروب

نوشیدن مشروب و الکل ضربان قلب شما را افزایش می دهد. هرچه بیشتر بنوشید، ضربان قلب شما سریعتر می شود. یک مطالعه اخیر تأیید کرده است که نوشیدن زیاد و مصرف طولانی مدت الکل با انواع مختلف آریتمی قلبی، به ویژه تاکی کاردی سینوسی، همراه است. همچنین ممکن است علائم دیگری مانند سردرد، دردهای عضلانی، حالت تهوع و سرگیجه های خطرناک نیز داشته باشید.

علت تپش قلب بعد از خوردن قهوه

واقعیت این است که قهوه دارای مقدار بسیار زیادی کافئین است که کافئین بر قلب تأثیر می گذارد. وقتی کافئین به مقدار قابل توجهی مصرف شود، سطح اپی نفرین در خون افزایش می یابد. اپی نفرین در واقع همان آدرنالین است. هنگامی که بدن دارای مقادیر زیادی آدرنالین است، فشار خون و نیروی ضربان قلب افزایش می یابد. برای افردی که بیشتر در معرض ریتم غیر طبیعی قلب هستند، کافئین ممکن است باعث تپش قلب یا آریتمی قلبی شود.

رفع تپش قلب قهوه

در بیشتر موار، فرد به مرور زمان به کافئین عادت کرده و اثرات ضربان قلب کاهش می یابد. اگر علائم شدید یا طولانی مدت پس از مصرف کافئین ادامه داشته باشد، یاید مصرف قهوه و سایر کافئین ها را قطع کنید و  برای درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

چه قرصی تپش قلب را بالا میبرد؟

چندین قرص می توانند سیگنال های الکتریکی قلب شما را تحت تأثیر قرار داده و ضربان قلب شما را سریعتر کنند. چند نمونه از این دارو ها عبارتند از:

❌ داروهای آسم

❌ قرص های ضد احتقان و داروهای سرماخوردگی.

❌ داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین.

❌ برخی از قرص های فشار خون و قلب.

❌ برخی از قرص های افسردگی و اضطراب.

❌ داروی تیروئید.

داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین نیز می توانند باعث تغییر در ضربان قلب یا ریتم شما شوند.

درمان تپش قلب

برای تپش قلب چکار کنیم؟ به جز در مواقعی که پزشک شما متوجه وجود یک مشکل قلبی می شود، تپش قلب به ندرت نیاز به درمان دارد. در عوض پزشک شما راه هایی برای مقابله با ایجاد تپش نامنظم قلب و درمان قطعی تپش قلب به شما می آموزد.

اگر تپش قلب شما در اثر یک بیماری مانند آریتمی به وجود آمده باشد، پایین اوردن تپش قلب شما با تمرکز بر روی آن بیماری به انجام می رسد.

درمان خانگی ضربان قلب بالا

روش های زیر می تواند تپش قلب شما را کاهش دهد. درمان های تپش قلب خانگی به صورت زیر است:

 • تنفس عمیق
 • گذراندن وقت در خارج از منزل
 • ورزش و
 • عدم مصرف توتون و تنیاکو، ماری جوانا و داروهای غیر قانونی
 • خنده
 • پاشیدن آب سرد روی صورت
 • دوش آب سرد گرفتن
 • مصرف سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم
 • رژیم غذایی حاوی سیب زمینی، موز، آووکادوها و اسفناج

داروی تپش قلب چیست؟

برای تپش قلب چی خوبه؟ بعضی از داروهای درمان تپش نامنظم قلب و انواع قرص تپش قلب شامل موارد زیر هستند:

 • متوپرولول
 • قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول
 • آتنولول
 • بلاک کننده های کانال کلسیم

بهبود تپش قلب با قرص پروپرانولول

⚠ توجه: این داروی پایین اوردن ضربان قلب ممکن است برای درمان درد قفسه ی سینه، درمان فشار خون بالا و یا بی نظمی ضربان قلب تجویز شوند.

قرص ضربان نامنظم قلب

ضربان قلب نا منظم یا همان آریتمی به حالتی گفته می شود که در آن قلب خیلی سریع، خیلی آهسته یا نامنظم می زند.

در بسیاری از موارد، آریتمی قلبی ممکن است جدی نباشد یا اصلاً به هیچ درمانی نیاز نداشته باشد. با این حال، اگر پزشک متوجه شود که آریتمی می تواند منجر به مشکلات قلبی جدی تری شود، ممکن است دارو تجویز کند. برخی از دارو ها و قرص های ضربان قلب نامنظم عبارتند از:

مسدود کننده های کانال کلسیم

نمونه هایی از مسدود کننده های متداول کانال کلسیم عبارتند از:

 • آملودیپین
 • دیلتیازم
 • فلودیپین
 • ایزرادیپین
 • نیکاردیپین

مسدود کننده های بتا

نمونه هایی از مسدود کننده های بتا عبارتند از:

داروهای ضد انعقاد خون

ضد انعقادها مشکل ریتم قلب شما را برطرف نمی کنند. آنها فقط به کاهش خطر لخته شدن خون ناشی از آریتمی های خاص کمک می کنند. وارفارین (کومادین) یکی از رایج ترین داروهای ضد انعقاد خون است.

آمپول برای تپش قلب

برای پایین اوردن تپش قلب آمپول های خاصی وجود دارد. اما آمپول کاهش ضربان قلب حتما باید در بیمارستان توسط پزشک تزریق شود و هرگز این کار را سرخود در منزل انجام ندهید.

آیا تپش قلب خطرناک است؟

هر چند این مشکل ممکن است ناخوشایند باشد، اما معمولا بی خطر است. در موارد نادر تپش قلب بالا ممکن است یکی از علائم مشکل های جدی قلبی مانند آریتمی (تپش نامنظم قلب) باشد که نیازمند درمان هستند.

چگونه تپش قلب را متوقف کنیم؟

✔ کاهش استرس و نگرانی ها برای درمان تپش قلب

 تکنیک های ریلکسیشن (آرامش بخش) مانند یوگا و تنفس عمیق درمانی را تمرین کنید.

✔ دوری از محرک ها

 محرک ها مانند کافئین، نیکوتین، بعضی از داروهای سرماخوردگی و نوشیدنی های انرژی زا میتوانند ضربان قلب شما را تند تر یا نامنظم کنند. با عدم مصرف این محرک ها می توانید به درمان ضربان قلب بالا کمک کنید.

✔ خم شدن و آب سرد

خم شدن و استفاده از آب سرد می توانند سبب تحریک عصب واگ و کمک به کنترل ضربان قلب شوند. تنفس عمیق به آرام شدن شما کمک می کند و استرس ناشی از تپش قلب شما را می کاهد.

✔ اجتناب از داروهای غیر قانونی (مخدر ها)

✔ انجام مانور والسالوا 

این روش یکی از بهترین روش ها برای پایین اوردن ضربان قلب فوری می باشد.

مانور والسالوا می تواند باعث کاهش تپش قلب شود

درمان استرس و تپش قلب

در حالی که اضطراب می تواند باعث تپش قلب شود، با یادگیری تکنیک های آرام سازی و صحبت با یک روانشناس یا روانپزشک و مصرف داروهای تجویز شده توسط آن ها می توانید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید. اگر فکر می کنید تپش قلب شما می تواند ناشی از اضطراب باشد حتما قرار ملاقات با روانپزشک را ترتیب دهید.

برای تپش قلب چه بخوریم؟

آب بنوشید. کمبود آب بدن می تواند باعث تپش قلب شود. خون شما حاوی آب است، بنابراین وقتی بدن شما کم آب می شود، خون شما غلیظ می شود. هر چقدر خون غلیظ تر باشد، انتقال آن برای قلب از طریق رگها سخت تر می شود. که می تواند ضربان نبض شما را افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به تپش قلب شود.

در رژیم غذایی خود خوراکی هایی را مصرف کنید که حاوی پتاسیم، کلسیم و منیزیم باشد. مواد غذایی مانند سبزیجات، سیب زمینی، موز، لبنیات، آجیل ها، ماهی و … برای درمان قطعی تپش قلب بالا مناسب می باشند.

اگر تپش غیر طبیعی قلب شما به دلیل بیماری قلبی و نقص در پالس های الکتریکی رگ های خونی باشد، نیاز است که عمل ابلیشن انجام گردد. جهت اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید:
سوزاندن رگ قلب

آیا ممکن است در اثر مضطرب بودن دچار تپش قلب شوید؟

در بسیاری از افراد، تاکیکاردی فوق بطنی یک پدیده ی تصادفی بوده و با ورزش و دیگر فعالیت ها ارتباطی ندارد. تاکیکاردی فوق بطنی باعث ایجاد علائمی از قبیل تپش قلب، احساس سبکی سر، ناراحتی قفسه سینه و کوتاه شدن نفس ها شده و ممکن است باعث ایجاد صدمات جدی در شما شود. ذهن شما پاسخ می دهد و میتواند سبب ایجاد علائم بیشتری از اضطراب و وحشت شود.

عوارض تپش قلب

تپش قلب به جز این که یک مشکل قلبی است، عوارض جانبی دیگری نیز به ایجاد می کند. در تپش قلب ناشی از مشکلات قلبی، عوارض زیر ممکن است اتفاق بیافتد.

❇ غش کردن

اگر ضربان قلب شما سریع شود، ممکن است فشار شما بیافتد و باعث غش کردن شما شود. اگر شما بیماری قلبی مانند بیماری های قلبی مادرزادی و مشکلات دریچه ی قلبی داشته باشید، امکان به وجود آمدن این حالت بیشتر است.

❇ ایست قلبی

ایست قلبی در اثر تپش قلب نادر است. تپش قلب می تواند سبب آریتمی های تهدید کننده ی حیات شود و همچنین ممکن است سبب توقف تپش موثر قلب شود.

❇ سکته ی مغزی

تپش قلب می تواند سبب فیبریلاسیون دهلیزی شود، وضعیتی که در آن ضربان طبیعی قلب مختل می شود و خون در یک ناحیه تجمع یافته و می تواند سبب ایجاد لخته شود. این لخته ممکن است کنده شود و شریان های مغزی را مسدود کند و سبب سکته ی مغزی شود.

❇ نارسایی قلبی

این عارضه در صورتی به وجود می آید که قلب برای مدتی طولانی نتواند خون را به خوبی پمپاژ کند و این موضوع باعث آریتمی و فیبریلاسیون دهلیزی شود. بعضی اوقات کنترل آریتمی که سبب انواع نارسایی قلب شده است، می تواند عملکرد قلب را بهبود ببخشد.

بیشترین دلایلی که باعث نارسایی قلبی می شوند شامل حمله قلبی قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، بیماری های دریچه قلب و کاردیومیوپاتی است.

تشخیص با گوشی پزشکی

تشخیص تپش قلب

اگر پزشکتان گمان کند که شما تپش قلب دارید، با گوشی پزشکی به صدای قلب شما گوش خواهد داد. پزشک شما ممکن است به دنبال مشکلات پزشکی مانند تورم غده ی تیروئید که مسبب تپش قلب شما هستند، باشد. دیگر آزمایش هایی که ممکن است پزشک شما درخواست کند، شامل موارد زیر هستند:

✅نوار قلب

در این آزمایش غیرتهاجمی، فرد کارشناس یک سری وسیله روی قفسه سینه شما قرار می دهد که آن ها ضربان های الکتریکی قلب شما را ثبت می کنند.

نوار قلب به پزشک شما کمک می کند تا هر نوع بی نظمی ضربان قلب و مشکلات ساختاری ای که می توانند باعث تپش قلب شوند را تشخیص دهد. این آزمایش ممکن است هم در زمان استراحت و هم در زمان ورزش انجام شود.

مانیتورینگ هولتر

مانیتور هولتر یک وسیله ی قابل حمل است که شما آن رو می پوشید تا نوار قلب جاری شما، معمولا برای 24 تا 72 ساعت را ثبت کند. این وسیله در هنگامی که پزشک نتواند با استفاده از نوار قلب متداول علت تپش نامنظم قلب را تشخیص دهد، استفاده می شود.

✅ثبت وقایع

اگر شما همچنان بعد از استفاده از مانیتور هولتر هیچ بی نظمی ضربان قلبی نداشتید، پزشک شما ممکن است از یک وسیله برای ثبت وقایع قلبی شما استفاده کند.

شما تا جای ممکن در طول روز این وسیله را می پوشید و در هنگامی که با علائم تپش قلب مواجه شده، دکمه ی دستگاه را فشار می دهید تا شروع به ثبت وقایع کند. ممکن است نیاز باشد برای چند هفته از این دستگاه استفاده کنید.

✅اکوی قلب

اکوی قلب یک آزمایش غیر تهاجمی است که شامل سونوگرافی قفسه ی سینه می شود. این کار یک تصویر را ارائه می دهد که نشان دهنده ی ساختمان و عملکرد قلب می باشد. با عبور امواج سونوگرافی از قلب شما، یک کامپیوتر آن ها را تحلیل کرده و یک تصویر متحرک روی مانیتور نشان می دهد.

اکوکاردیوگرافی قلب

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سمیرا دوشنبه ۹ فروردین ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  تپش قلب با خوردن الکل .میخواستم ببینم پرو پرانول بخورم مشکلی نداره؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   سلام توصیه به بررسی قلبی میشه ، ممکنه پمپاژ قلب ضعیف باشه
 • تصویر کاربر اکبر دوشنبه ۹ فروردین ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من چهل سالمه حقیقتا استرسی هستم تپش قلب دارم مدت پانزده ساله خوب بودم ولی الان مدتی است که کوچکترین استیری داشته باشم تپش قلب میگیرم دکتر هم رفتم هم نوار قلب گرفت هم اتو گفتن قلب سالمه قرض هم استفاده کردم ولی همچنان باز دچار تپش قلب میشوم لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   سلام از نظر تیرویید بررسی کنید اگر مشکل گوارشی هم دارید بررسی کنید ، اگر بهتر نشدید هولتر ۲۴ ساعته ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سن 60. جنس مرد. درحال کار
  از سالهای نوجوانی اریتمی داشتم. اطبا انرا متعارف قلمداد کردند.
  بعدها متوجه شدم میوتونیا دارم. الان تپش شدید و اریتمی دارم خصوصا هنگام ناراحتی ، و از خواب بیدار شدن و ترس و بالا رفتن پله.
  پرپرانولول 10 روزانه دو عدد میخورم ولی مانع از تپش نمیشه. معمولا در ECG در حالت معمولی چیزی دیده نمیشود. در اکو بجز کمی باز شدن دریچه قلب به بالا چیزی یافت نشد.
  گاهی احساس میکنم تپش و اریتمی داره سکته میاره و تا چند ساعت سینه ام درد میکند
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   سلام بهتره از نظر عروق قلبی هم بررسی کنید مثلا سی تی انژیو انجام بدید ، نیاز به هولتر ۲۴ ساعته ریتم هم دارید ، ، اگر مشکلات گوارشیدارید اون را هم باید درمان کنید
 • تصویر کاربر مسعود چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام
  خانم‌دکتر من ۵۹ سال دارم و اخرین اکوی قلبی که انجام دادم 60درصد سلامت قلب داشتم
  به دوچرخه سواری در مسیرهای طولانی (حدود ۱۰۰ کیلومتر) عادت دارم هفته قبل پس از یک تمرین طولانی ودر حالت استراحت احساس ناهماهنگی ضربان قلب کردم بعد از ان دیگه به ورزش ادامه ندادم (این مورد چند بار دیگه تکرار شد)و نگران تکرار مجدد ان هستم خواهشمندیم راهنمای بفرمایید ایا ورزش برای این موضوع مضره
  بی نهایت سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام حتما از نظر قلبی باید بررسی بشید ، اگر این مورد تکرار شد اگر طولانی هست موقعی که نامنظمی ضربان دارید حتما نوار بگیرید ، و یا هولتر ریتم انجام بدید ، تست ورز و اکو هم کمک کننده هست
 • تصویر کاربر کورش شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر
  من حس کوبیدن ضربان قلبم رو ۲۴ ساعته دارم
  ضربان اما تو محدوده ۷۵ تا ۸۵
  دارو متورال یا پروپرانول میخورم کوبش ضربانم تشدید میشه
  مشکل از کجاست خانوم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام حتما اکو انجام بدید ممکنه مشکل دریچه ای باشه ، اگر اکو نرمال بود ممکنه مربوط به اضطراب یا معده باشه
 • تصویر کاربر مینا جمعه ۸ اسفند ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  با عرض سلام.خانم۳۷ ساله هستم.بیماری زمینه ای مثل فشار خون و دیابت ندارم ولی تازگیا بخاطر کوچیک ترین دلخوری شدیدا عصبانی میشم.و تپش قلب وحشتناکی میگیرم طوریکه صدای ضربان قلبمو می شنوم.ولی بعد اینکه آرامبخش می خورم یا به خودم روحیه میدم تپش قلبم خوب میشه.درد قفسه سینه هم ندارم.میخواستم ببینم قلبم مشکل داره.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام به احتمال زیاد مشکل قلبی نیست ولی اگه ادامه پیدا کرد بهتره یک بررسی قلب انجام بدین
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  باسلام خانم دکتر حدود ۹ ساله که درگیر تپش قلبم واحساس میکنم بخاطراسیدی شدن معده ونفخ معده است چون هرچه مراجعه کردم نوار قلب واکو گفتن قلبت سالمه ولی باور کنید هرنوقع دچار تپش میشم دچار عذاب شدیدی میشم تاقطع بشه وقتی هم قطع شد نرمال نرمالم البته بیشترزمانی که غذاهای چرب سنگین مثل کوبیده گوشت قرنز غذاهای آبکی مثل شیر سزیجات فلفل دلمه وقهوه یاچای زیاد میخورم دجار میشن که همراه با تکرر ادرار لحظه ای وداغ است درد قفسه سینه بی جون شدن پاها البته مدتی قرص لانزو ۳۰برای اسید معده استفاده میکنم دیرتر شده یعنی قبلا هفتهای یکببار بود الانیک ماهی هست نگرفتم خلاصه وقتی میگیره خیلی اذیت میشملطفا راهنمایی کنید البته هرموقع دچار اضطراب واسترس یا عصبانی میشم هم دچارش میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام برای تشخیص حتما باید موقعی که طپش دارید نوار بگیرید اگر در اونموقع نوار طبیعی بود ممکنه مربوط به معده باشه در غیر اینصورت ممکنه راه فرعی در قلب باشه . اگر تپش ها هر روز تکرار میشه میتونید هولتر انجام بدید
 • تصویر کاربر صابر چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید من چند ساله طرف چپ و راست سینه ام درد میکرد رفتم اکو گفتند قلبت سالمه و قرص اعصاب نوشت که مصرف نکردم ..چند هفته ی قبل یک ماشینی رو هل دادم بعدش تپش قلبم به شدت رفت بالا تا جایی که نفسم برید و فکر کردم دارم میمیرم . و این مسئله ده دقیقه بعد حل شد بعدش دو هفته از خواب بلند شده بودم که صدای جیغ زن همسایه منو ترسوند و یهو ضربان قلبم رفت بالا و ایندفعه دیگه نفسم جاش نیومد و مجبور شدم برم اورژانس و اکسیژن وصل کنم بنظرتون بیماری من چیه کجا برم چی کار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام در صورتی که نوار داخل بیمارستان که در حال طپش بودهد غیر طبیعی باسهرممکنه راه فرعی توی قلب شما باشه که نیاز به درمان داره
 • تصویر کاربر میکائیلی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام و با بخیر من چند وقتی ست که گاه گاهی سرفه می کنم ودر بعضی از سرفه ها طرف چپ سینه ام درد می کند ود و سه روزی شش است که احساس تپش قلب همراه با سستی و اضطراب دارم در این موقع تپش دردی درسینه ندارم نگرانم خواهش میکنم راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام هین سرفه ها ارتباطی با قلب نداره اگر حین فعالیت درد یا تنگ نفس پیدا میکنید به متخصص قلب مراجعه کنید برای طپش هم بهترین راه این هست که موقع طپش نوار بگیرید
 • تصویر کاربر M.M چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام ...خسته نباشید
  من مادرم ۵۰ سال سن داره و جدیداً از ماهه ۷ دچار افت ناگهانی فشارخون و تپش قلب شدید میگیره برای چند دقیقه ای و بعدش یکمی بیحال میشه و خوب میشه دوباره
  اکو و نوار قلب انجام داده ، مشکلی نداشته
  ازمایش خون هم انجام داده و فقط پتاسیمش کم بوده و ویتامین دی
  علته این تپش ناگهانی و افت فشار یهویی چی میتونه باشه به نظر شما ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام حتما از لحاظ عرق قلبی هم باید بررسی بشن و برای افت پتاسیم هم باید ازمایشات تکمیلی داده بشه
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر