متخصص قلب در تهران

برای درمان قطعی تپش قلب چه بخوریم | دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق در تهران

علت اکثر مراجعات بیماران به مطب پزشکان، تپش قلب بالا است. متخصص قلب و عروق بعد از تشخیص علت با تجویز دارو به درمان تپش قلب شما کمک می کند. بهترین داروی موثر در درمان تپش قلب و قرص تپش قلب را در ادامه مطلب مطالعه کنید. دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی در این مطلب به بررسی علل و عوارض و درمان تپش قلب می پردازند.

تپش قلب نرمال

تعداد ضربان قلب طبیعی بزرگسالان در حالت استراحت بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. اگر ضربان قلب شما بین این دو عدد باشد یعنی تپش قلب ندارید. به طور کلی ضربان قلب پایین در حالت استراحت نشان دهنده ی عملکرد کارآمدتر قلب و تناسب بهتر قلبی عروقی است. برای مثال یک وزرشکار حرفه ای ممکن است در حالت استراحت ضربان قلبی حدود 40 داشته باشد.

ضربان قلب پایین

به ضربان قلب پایین برادی کاردی می گویند. معمولا اگر در بزرگشالان در حالت استراحت ضربان قلب آن ها کمتر از 60 ضربان در دقیقه باشد دچار ضربان قلب پایین می باشند.

ضربان قلب بالا

به ضربان قلب بالا تاکی کاردی نیز می گویند. به طور کلی، برای بزرگسالان، ضربان قلب بالای 100 ضربان در دقیقه (BPM) بیش از حد سریع در نظر گرفته می شود و این افراد دارای ضربان قلب بالا می باشند و باید سریعا به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایند.

علت اصلی ایجاد تپش قلب

تپش قلب ممکن است در قفسه ی سینه، گلو و یا گردن احساس شود. تپش قلب می تواند اذیت کننده و حتی نگران کننده باشد در صورتی که معمولا جدی و خطرناک نیست و معمولا بعد از مدتی خود به خود از بین می رود.

علت تپش قلب ناگهانی در خانم ها

بیشتر اوقات علت تپش قلب ناگهانی می تواند استرس، نگرانی یا به دلیل مصرف بیش از اندازه ی کافئین، نیکوتین یا الکل به وجود می آید.

اگر مدتیست دچار تپش قلب شده اید می توانید سوال خود را در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

علت تپش قلب در جوانان

تپش قلب در جوانان و کودکان معمولا به دلیل: مبهوت شدن، ترسیدن یا تحت استرس بودن ایجاد می شود. داروهای سرماخوردگی، آلرژی و آسم، مکمل های گیاهی و سایر داروها، کافئین و الکل نیز می توانند باعث تپش قلب در جوانان و نوجوانان شود. یک مورد از مهمترین دلایل تپش قلب جوانان ننوشیدن مایعات کافی به طور منظم است.

علت تپش قلب بعد از غذا خوردن

به دلایل مختلفی ممکن است بعد از غذا خوردن دچار تپش قلب شوید. غذا خوردن باعث تغییر در جریان خون می شود که می تواند منجر به افزایش ضربان قلب شود. غذا خوردن همچنین می تواند باعث افزایش فشار خون نیز شود. اگر بیش از حد غذا بخورید، قلب خود را مجبور می کنید بیش از حد طبیعی کار کند. در نتیجه شما به خون بیشتری برای سیستم گوارشی خود نیاز دارید که باعث می شود ضربان قلب شما بالا برود. اگر رژیم غذایی شما نا مناسب باشد یا به غذایی که می خورید حساسیت داشته باشید ممکن است پس از خوردن آن غذا دچار تپش قلب شوید.

اکنون که علت تپش قلب بعد از غذا خوردن را دانستید شاید برایتان جالب باشد که علت درد قفسه ی سینه بعد از غذا خوردن را نیز بدانید!

علت تپش قلب بعد از خوردن نوشیدنی های الکلی

نوشیدن مشروب و الکل ضربان قلب شما را افزایش می دهد. هرچه بیشتر بنوشید، ضربان قلب شما سریعتر می شود. یک مطالعه اخیر تأیید کرده است که نوشیدن زیاد و مصرف طولانی مدت الکل با انواع مختلف آریتمی قلبی، به ویژه تاکی کاردی سینوسی، همراه است. همچنین ممکن است علائم دیگری مانند سردرد، دردهای عضلانی، حالت تهوع و سرگیجه های خطرناک نیز داشته باشید.

علت تپش قلب بعد از خوردن قهوه

واقعیت این است که قهوه دارای مقدار بسیار زیادی کافئین است که کافئین بر قلب تأثیر می گذارد. وقتی کافئین به مقدار قابل توجهی مصرف شود، سطح اپی نفرین در خون افزایش می یابد. اپی نفرین در واقع همان آدرنالین است. هنگامی که بدن دارای مقادیر زیادی آدرنالین است، فشار خون و نیروی ضربان قلب افزایش می یابد. برای افردی که بیشتر در معرض ریتم غیر طبیعی قلب هستند، کافئین ممکن است باعث تپش قلب یا آریتمی قلبی شود.

رفع تپش قلب ناشی از قهوه

در بیشتر موار، فرد به مرور زمان به کافئین عادت کرده و اثرات ضربان قلب کاهش می یابد. اگر علائم شدید یا طولانی مدت پس از مصرف کافئین ادامه داشته باشد، یاید مصرف قهوه و سایر کافئین ها را قطع کنید و  برای درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

چه قرصی تپش قلب را بالا میبرد؟

چندین قرص می توانند سیگنال های الکتریکی قلب شما را تحت تأثیر قرار داده و ضربان قلب شما را سریعتر کنند. چند نمونه از این دارو ها عبارتند از:

❌ داروهای آسم

❌ قرص های ضد احتقان و داروهای سرماخوردگی.

❌ داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین.

❌ برخی از قرص های فشار خون و قلب.

❌ برخی از قرص های افسردگی و اضطراب.

❌ داروی تیروئید.

داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین نیز می توانند باعث تغییر در ضربان قلب یا ریتم شما شوند.

درمان استرس و تپش قلب بالا و اضطراب

برای تپش قلب چکار کنیم؟ به جز در مواقعی که پزشک شما متوجه وجود یک مشکل قلبی می شود، تپش قلب به ندرت نیاز به درمان دارد. در عوض پزشک شما راه هایی برای مقابله با ایجاد تپش نامنظم قلب و درمان قطعی تپش قلب به شما می آموزد.

اگر تپش قلب شما در اثر یک بیماری مانند آریتمی به وجود آمده باشد، پایین اوردن تپش قلب شما با تمرکز بر روی آن بیماری به انجام می رسد.

درمان خانگی ضربان قلب بالا

روش های زیر می تواند تپش قلب شما را کاهش دهد. درمان های تپش قلب خانگی به صورت زیر است:

 • تنفس عمیق
 • گذراندن وقت در خارج از منزل
 • ورزش
 • عدم مصرف توتون و تنیاکو، ماری جوانا و داروهای غیر قانونی
 • خنده
 • پاشیدن آب سرد روی صورت
 • دوش آب سرد گرفتن
 • مصرف سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم
 • رژیم غذایی حاوی سیب زمینی، موز، آووکادوها و اسفناج

داروی تپش قلب بالا و اضطراب چیست؟

برای تپش قلب چی خوبه؟ بعضی از دارو های درمان تپش نامنظم قلب و انواع قرص تپش قلب شامل موارد زیر هستند:

 • متوپرولول
 • قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول
 • آتنولول
 • بلاک کننده های کانال کلسیم

مقاله پیشنهادی دکتر خسروی :بهبود تپش قلب با قرص پروپرانولول

⚠ توجه: این داروی پایین اوردن ضربان قلب ممکن است برای درمان درد قفسه ی سینه، درمان فشار خون بالا و یا بی نظمی ضربان قلب تجویز شوند.

قرص تپش قلب بالا و اضطراب

ضربان قلب نا منظم یا همان آریتمی به حالتی گفته می شود که در آن قلب خیلی سریع، خیلی آهسته یا نامنظم می زند.

در بسیاری از موارد، آریتمی قلبی ممکن است جدی نباشد یا اصلاً به هیچ درمانی نیاز نداشته باشد. با این حال، اگر پزشک متوجه شود که آریتمی می تواند منجر به مشکلات قلبی جدی تری شود، ممکن است دارو تجویز کند. برخی از دارو ها و قرص های تپش قلب و ضربان قلب نامنظم عبارتند از:

مسدود کننده های کانال کلسیم

نمونه هایی از مسدود کننده های متداول کانال کلسیم و داروی تپش قلب عبارتند از:

 • آملودیپین
 • دیلتیازم
 • فلودیپین
 • ایزرادیپین
 • نیکاردیپین

مسدود کننده های بتا

نمونه هایی از مسدود کننده های بتا و داروی تپش قلب عبارتند از:

داروهای ضد انعقاد خون

ضد انعقادها مشکل ریتم قلب شما را برطرف نمی کنند. آنها فقط به کاهش خطر لخته شدن خون ناشی از آریتمی های خاص کمک می کنند. وارفارین (کومادین) یکی از رایج ترین داروهای ضد انعقاد خون است.

آمپول برای تپش قلب بالا

برای پایین اوردن تپش قلب آمپول های خاصی وجود دارد. اما آمپول کاهش ضربان قلب حتما باید در بیمارستان توسط پزشک تزریق شود و هرگز این کار را سرخود در منزل انجام ندهید.

آیا تپش قلب بالا خطرناک است؟

هر چند این مشکل ممکن است ناخوشایند باشد، اما معمولا بی خطر است. در موارد نادر تپش قلب بالا ممکن است یکی از علائم مشکل های جدی قلبی مانند آریتمی (تپش نامنظم قلب) باشد که نیازمند درمان هستند.

همچنین مطالعه کنید : چه چیزی یک ضربان قلب خطرناک تلقی می‌شود؟

چگونه تپش قلب بالا را متوقف کنیم؟

✔ کاهش استرس و نگرانی ها برای درمان تپش قلب بالا

 تکنیک های ریلکسیشن (آرامش بخش) مانند یوگا و تنفس عمیق درمانی را تمرین کنید.

✔ دوری از محرک ها

 محرک ها مانند کافئین، نیکوتین، بعضی از داروهای سرماخوردگی و نوشیدنی های انرژی زا میتوانند ضربان قلب شما را تند تر یا نامنظم کنند. با عدم مصرف این محرک ها می توانید به درمان ضربان قلب بالا کمک کنید.

✔ خم شدن و آب سرد

خم شدن و استفاده از آب سرد می توانند سبب تحریک عصب واگ و کمک به کنترل ضربان قلب شوند. تنفس عمیق به آرام شدن شما کمک می کند و استرس ناشی از تپش قلب شما را می کاهد.

✔ اجتناب از داروهای غیر قانونی (مخدر ها)

✔ انجام مانور والسالوا 

این روش یکی از بهترین روش ها برای پایین اوردن ضربان قلب فوری می باشد.

مانور والسالوا می تواند باعث کاهش تپش قلب شود

درمان استرس و تپش قلب بالا

در حالی که اضطراب می تواند باعث تپش قلب شود، با یادگیری تکنیک های آرام سازی و صحبت با یک روانشناس یا روانپزشک و مصرف داروهای تجویز شده توسط آن ها می توانید به درمان تپش قلب و اضطراب خود کمک کنید. اگر فکر می کنید تپش قلب شما می تواند ناشی از اضطراب باشد حتما قرار ملاقات با روانپزشک را ترتیب دهید.

برای تپش قلب چه بخوریم؟

قبل از استفاده از قرص تپش قلب ، آب بنوشید. کمبود آب بدن می تواند باعث تپش قلب شود. خون شما حاوی آب است، بنابراین وقتی بدن شما کم آب می شود، خون شما غلیظ می شود. هر چقدر خون غلیظ تر باشد، انتقال آن برای قلب از طریق رگها سخت تر می شود. که می تواند ضربان نبض شما را افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به تپش قلب شود.

در رژیم غذایی خود خوراکی هایی را مصرف کنید که حاوی پتاسیم، کلسیم و منیزیم باشد. مواد غذایی مانند سبزیجات، سیب زمینی، موز، لبنیات، آجیل ها، ماهی و … برای درمان قطعی تپش قلب بالا مناسب می باشند.

اگر تپش غیر طبیعی قلب شما به دلیل بیماری قلبی و نقص در پالس های الکتریکی رگ های خونی باشد، نیاز است که عمل ابلیشن انجام گردد. جهت اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید:
سوزاندن رگ قلب

آیا استرس و اضطراب، علت تپش قلب بالا هستند؟

در بسیاری از افراد، تاکیکاردی فوق بطنی یک پدیده ی تصادفی بوده و با ورزش و دیگر فعالیت ها ارتباطی ندارد. تاکیکاردی فوق بطنی باعث ایجاد علائمی از قبیل تپش قلب، احساس سبکی سر، ناراحتی قفسه سینه و کوتاه شدن نفس ها شده و ممکن است باعث ایجاد صدمات جدی در شما شود. ذهن شما پاسخ می دهد و میتواند سبب ایجاد علائم بیشتری از اضطراب و وحشت شود.

عوارض تپش قلب بالا

تپش قلب به جز این که یک مشکل قلبی است، عوارض جانبی دیگری نیز به ایجاد می کند. در تپش قلب ناشی از مشکلات قلبی، عوارض زیر ممکن است اتفاق بیافتد.

❇ غش کردن

اگر ضربان قلب شما سریع شود، ممکن است فشار شما بیافتد و باعث غش کردن شما شود. اگر شما بیماری قلبی مانند بیماری های قلبی مادرزادی و مشکلات دریچه ی قلبی داشته باشید، امکان به وجود آمدن این حالت بیشتر است.

❇ ایست قلبی

ایست قلبی در اثر تپش قلب نادر است. تپش قلب می تواند سبب آریتمی های تهدید کننده ی حیات شود و همچنین ممکن است سبب توقف تپش موثر قلب شود.

❇ سکته ی مغزی

تپش قلب می تواند سبب فیبریلاسیون دهلیزی شود، وضعیتی که در آن ضربان طبیعی قلب مختل می شود و خون در یک ناحیه تجمع یافته و می تواند سبب ایجاد لخته شود. این لخته ممکن است کنده شود و شریان های مغزی را مسدود کند و سبب سکته ی مغزی شود.

❇ نارسایی قلبی

این عارضه در صورتی به وجود می آید که قلب برای مدتی طولانی نتواند خون را به خوبی پمپاژ کند و این موضوع باعث آریتمی و فیبریلاسیون دهلیزی شود. بعضی اوقات کنترل آریتمی که سبب انواع نارسایی قلب شده است، می تواند عملکرد قلب را بهبود ببخشد.

بیشترین دلایلی که باعث نارسایی قلبی می شوند شامل حمله قلبی قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، بیماری های دریچه قلب و کاردیومیوپاتی است.

تشخیص تپش قلب بالا در مطب دکتر آرزو خسروی

اگر پزشکتان گمان کند که شما تپش قلب دارید، با گوشی پزشکی به صدای قلب شما گوش خواهد داد. پزشک شما ممکن است به دنبال مشکلات پزشکی مانند تورم غده ی تیروئید که مسبب تپش قلب شما هستند، باشد. دیگر آزمایش هایی که ممکن است پزشک شما درخواست کند، شامل موارد زیر هستند:

در این آزمایش غیرتهاجمی، فرد کارشناس یک سری وسیله روی قفسه سینه شما قرار می دهد که آن ها ضربان های الکتریکی قلب شما را ثبت می کنند.

نوار قلب به پزشک شما کمک می کند تا هر نوع بی نظمی ضربان قلب و مشکلات ساختاری ای که می توانند باعث تپش قلب شوند را تشخیص دهد. این آزمایش ممکن است هم در زمان استراحت و هم در زمان ورزش انجام شود.

تست نوار قلب در مطب دکتر آرزو خسروی انجام می شود.برای نوبت دهی مطب با شماره 02122894086 تماس بگیرید.داروی تپش قلب

مانیتور هولتر یک وسیله ی قابل حمل است که شما آن را می پوشید تا نوار قلب جاری شما، معمولا برای 24 تا 72 ساعت را ثبت کند. این وسیله در هنگامی که پزشک نتواند با استفاده از نوار قلب متداول علت تپش نامنظم قلب را تشخیص دهد، استفاده می شود.

هولتر ریتم و هولتر فشار خون در مطب دکتر آرزو خسروی انجام می شود.برای نوبت دهی مطب با شماره  02122894086  تماس بگیرید. 

اکوی قلب یک آزمایش غیر تهاجمی است که شامل سونوگرافی قفسه ی سینه می شود. این کار یک تصویر را ارائه می دهد که نشان دهنده ی ساختمان و عملکرد قلب می باشد. با عبور امواج سونوگرافی از قلب شما، یک کامپیوتر آن ها را تحلیل کرده و یک تصویر متحرک روی مانیتور نشان می دهد.

اکو-مطب

سوزش قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرزاد چهارشنبه ۷ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۲ سالمه مشکل تپش قلب دارم از چند سال قبل ک دکتر هم رفتم بهم چیزهایی رو گفت ک نباید انجام بدم و ندادم هنوزم و تنها دارو پراپرانول بهم داده منم هفته ای یکی هم نخوردم یعنی خوب بودم و العان ۱ ماه میشه شدیدا تپش دارم و روزی دوتا پراپرانول میخورم بعد غذا خوردنم بیشتر میشه ممنون میشم🙏
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۷ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام ،  فعلا داروی ضد اسید معده بخورین 

 • تصویر کاربر مهرداد جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام، دکتر من پارسال با درگیری ریه 90درصد شدم بعد از بستری و درمان گاهی دراوایل ضربانم تا 135 وگاهی تا 50 پایین میومد هر 3دوز واکسن و هم زدم ولی چون دیابتی هستم تمام سویه هارو تجربه کردم الانم چند روزه ویروس تازه رو گرفتم و اغلب ضربانم 120 به بالا هستش، نظرتون چیه چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام اگر اکو انجام ندادید حتما انجام بدید 

 • تصویر کاربر ناشناس جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 94 مشاهده پرسش
  سلام این هفته کنکور دارم و خیلی استرس دارم مشکل دریچه میترال هم دارم که خودش باعث تپش قلب بیشتر میشه د دکترم برام چندسال قبل پروپرانول نوشت ولی از وقتی که فهمیدم روی حافظه تاثیر گذاره مصرفش نکردم الانم نمیدونم چکار کتم قرصی نیست که رو حافظه اثری نداشته باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش)

   سلام اکثر داروهای ضد استرس بر روی تمرکز اثر دارند ولی عوارض پروپرانول از همه کمتر است

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۰ سالمه یه ساله همش تپش قلب میگیرم تو خواب میبینم که مردم هی خوابای بد راجب مردن میبینم تنگی نفس ودرد درقفسه سینه هم دارم موقع تپش قلب دست وپام هم سر میشه نوار قلبی هم گرفتم دکتر گفت که سالمه لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام در موقع تپش قلب نوار بگیرید و در صورتی که تپش ها هر روز تکرار می شود، هولتر ریتم انجام دهید. جهت کنترل استرس به روان پزشک مراجعه کنید.

 • تصویر کاربر نازین جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  دختر بنده 14 ماه سن داره و داری سوراخ بین بطنی و بین دهلیزی بود که عمل باز قلب شدن، الان پنج روز است بعد مرخص شدن داروی فوروزماید با یک دوم قرص روزی دوبار ،کاپتوپریل با یک دوم قرص روزی دوبار و تیافیل10(تادالافیل) نصف قرص روزی سه بار مصرف برای تجویز کردن.
  بعد گذشت پنج روز از مصرف این داروها ناحیه تناسلی دخترمون قرمز و بزرگ شده به نوعی ورم کرده و حالت سوختگی گرفته.
  سوال ما اینه بود که علل این ورم و سوختگی در ناحیه تناسلی دخترمون چی هستش؟؟ش
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام ممکنه به دلیل عوارض تادالافیل باشه با پزشکشون مشورت کنید 

  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام ممکنه به دلیل عوارض تادالافیل باشه با پزشکشون مشورت کنید 

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مشایخی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  من بیست و دو ساله هستم و الان چهار روز که دچار تپش قلب بالا شدم
  جوری که شب ها موقع خوابیدن احساس تنگی نفس میکنم از قرص پروپرانولول هم استفاده کردم ولی فایده نداشت
  میشه بگین من باید چه کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام موقع تپش قلب، نوار قلب بگیرید

 • تصویر کاربر بوباش پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  از اقای بوباش هستم ۵۶ ساله تهران پردیس
  الان ۲ روزه بی حالی و سستی و بعضی موقع سستی دست و پا طپش قلبم داشتم روز اول
  کم اشتهایی وزنم ۱ کیلو کم شده ۷۷ بودمشدم ۷۶
  علت چی هست مرسی
  فشار خون ۱۲ روی ۶
  قندم بعد از صبحانه ۱۱۵ بود
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر علائم ادامه یافت جهت معاینه و انجام ازمایش کامل مراجعه کنید

 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر یه چند وقتی هست که قلبم بدون اینکه استرس داشته باشم تند تند میزنه و سرم میلرزه و حس میکنم کنترل خودمو از دست دادم لطفا بگید چه کار کنم الان نمیتونم برم بیرون نمیتونم برم سرکار
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام یا در موقع تپش نوار بگیرید یا هولتر ۲۴ ساعته ریتم انجام بدید ، اکو هم نیاز دارید

 • تصویر کاربر جواد پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام من تپش قلب ۱۱۲دارم لطفا بفرمایید چه کارهایی برای کاهش ونرمال کردن آن انجام بدم.سن ۳۸وزن ۷۱
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام تست تیرویید بدید ، کم خونی را درمان کنید و استرس را کم کنید اگر بهتر نشدید ، به متخصص قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  تپش قلب شدید استرس و بی قراری
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ابتدا استرس و اضطراب را درمان کنید

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۳ سالمه و کم خونی دارم تقریبا خیلی زیاد پیش اومده که یه دفعه سرم گیج بره چشمام سیاهی برن و در همون موقع اصلا نتونم نفس بکشم این برام عادی شده بود تا وقتی همین چند روز درد خیلی شدیدی رو توی قفسه ی سینم حس میکنم و دقیقا همون نقطه کمرم هم درد میکنه و نمیتونم زیاد خوب نفس بکشم یا درست وایسم باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام باید از نظر ریه و قلب بررسی بشید

 • تصویر کاربر مصطفی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام،وقت بخیر،۳۰ سالمه و بعضی روزها بمدت ۵ دقیقه تپش قلب شدید میگیرم(بشدت تند)،،پیش ۴ تا روانپزشک و روانشناس رفتم ک اثری نداشت،قبلا قرص ولبان۷۵ میخوردم بد نبود ولی الان نمیسازه بهم،چکار باید کنم؟استرسی و عجول هم هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام به متخصص قلب مراجعه کنید و نوار و اکو بگیرید
 • تصویر کاربر ممد سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  سلام من تمام روز قلبم نورماله ولی شبا موقه خواب ی دفه تپش قلب میگیرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام هولتر ریتم جهت تشخیص لازم دارید

 • تصویر کاربر لیلا سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  با سلام .ب مدت شیش ماهه تپش قلب دارم ولی دو سه روزه خیلی بیشتر شده .دلیلش چی می‌تونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام نوارقلب بگیرید و مراجعه کنید

 • تصویر کاربر مامان شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  یکی دو روزه که پسرم یکی دوبار اومده و در حالی که فعالیت چندانی نداشته میگه مامان ببین قلبم داره تب تب میزنه ..وقتی نبذشو گرفتم حدود ۱۲۰ ضربه در دقیقه بوده و بعد از چند دیقیه بهتر شده ..نیازی به مراجعه به پزشک هست یا خیر؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام بله به متخصص قلب اطفال مراجعه کنید

 • تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  بعد از مصرف تریاک فشار خون بالا میره در حالی که قبلا اینطوری نبودم چه باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام به پزشک جهت بررسی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر محسن شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر 36 سالمه پارسال اکو.. دادم مشکل قلبی ندارم فقط گفتن دریچه میترالم یکم گشاده، امسال 3 4 بار پیش اومده یهو تپش قلب گرفتم و قلبم شروع کرده به تند کار کردن طوری که قشنگ ضربانشو هس کردم ولی دردی چیزی تو قلب و قفسه سینه نداشتم بعدم خود به خود زود تموم شده و به حالت نرمال برگشته میخام ببینم این تپشها خطری نداره؟ وقتی اینجوری میشم یه دونه پروپرانول 10 بخورم مشکلی نداره و آیا باید وضیت بشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر تپش طولانی هست نوار در موقع تپش بگیرید ، اگر مشکل معده دارید درمان بشه در صورتی که تپشها زیاد هست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سینا شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  سلام من دیروز و امروز صبح قرص لاعری مصرف کردم امروز صبح فشار خونم ۱۳ بود بعداز خوردن ابلیمو دیگه بعداز طهر رسید به ۱۱.۶طپش قلبم تا صد و بیست رسید بود خوب الان کمتر شده
  البته نمیخورم دیگه از فردا
  سردرد دارم و صعف وابنکه یکم گرفتگی توی گلوم
  من اسم و الرزی هم دارم
  از لحاظ تنفسی مشکلی ندارم ولی سر معدم داغ شده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام به احتمال زیاد از عوارض داروی لاعری هست و بسیار خطرناک هست این قرصها ممکنه موادی شبیه شسشه داشته باشند
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   شیشه
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   دیگر مضرف نشود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مجتبی جمعه ۷ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  با سلامو ارادت
  من ۴۲ سال سن دارم تقریبا یک ماهه دچار تپش قلب شدم پیش دکتر متخصص رفتم و نوار قلب و اکو و تست ورزش دادم ایشون لانسوپرازول و بیزوپرولول دادن .نزد دکتر روانپزشک رفتم ایشونم کلردیازپوکساید و نورتریپتیلین تجویز کردن.قبلا با پروپرانول تپشم کنترل میشد ولی الان با مصرف داروی ضد افسردگی و بیزوپرولول باز تپش قلب میگیرم.سوالم این بود برای کسایی که قرص افسردگی استفاده میکنن برای کنترل تپش ایا پروپرانول بهتر از بیزوپرولول نیس؟چون حس میکنم بعد از استفاده از پروپرانول سریع تپشم پایین میومد.نکته دیگه ایا میشه ازدوتا قرص بطور همزمان استفاده کرد؟منظورم پروپرانول و بیزوپرولول هست.ممنوون میشم جواب بدین.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام از دو قرص همزمان استفاده نکنین ، اگر با مروپرانولول بهترین ، بیزوپرولول را قطع و پروپرانولول را بخورید
 • تصویر کاربر محسن جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  سلام . بنده آقایی ۴۴ ساله هستم. از نوجوانی دچار فشار خون بالای ارثی هستم. الان حدود ۴ سال است که بصورت جدی قرص فشار مصرف میکنم . اوایل قرص لوزارتان و الان حدود ۲ ساله والسارتان ۸۰ مصرف میکنم . ولیکن متاسفانه همچنان فشار بالادارم و غالبا فشارم ۱۵ روی ۱۰ هستش . همچنین صربان بالای قلبم هم علی رغم اینکه حدود یکساله از قرص پروپرانول ۱۰ مصرف میکنم هیچگاه پایین تر از ۹۵ نمیاد . خواهش میکنم راهنماییم کنید چه بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام داروتون باید تغییر کنه ، کلا نیاز به بررسی قلبی دارید ، به متخصص مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  سلام و وقت به خیر، من دختری۲۸ ساله ام که به مدت ۱۰ سال پیوسته بسکتبال می کردم و در ورزش مساله ای نداشتم، یک سالی است که ورزشم رو به خاطر از دست دادن مادرم کنار گذاشتم و دچار تپش شدم، دکتر رفتم و اکو کردم(همه چیز نرمال بود فقطmvp+شدودکتر گفت که چیزی نیست و هرسه سال اکو بده وپرانول به مدت ۱ ماه دادن و گفتن که دوباره ورزش کن ونیازی نیست قرص بخوری، خرداد امسال من دوباره به دلیل از دست دادن برادرم شوکه شدم و این بار پیش دو متخصص قلب رفتم اکو گرفتن و نتیجه اش باز هم mvp+ شد ولی این بار پزشکم به من گفت که پرولاپس شدید داری، یکی از این دو پزشک پرانول داد و گفت تا سه ماه باید بخوری و اون یکی دارو رو عوض کرد گفت همیشه باید بخوری!!! الان بعداز گذشت دو ماه من پرانول مصرف کردم اما حس می کنم تپش بدتر شده، در صورتی که من اصلا قبل از مصرف این دارو این مدلی نبودم، حالا نمیدونم بابت شردیط روحیم هست یا دارو، و اینکه من پرولاس دارم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام بیشتر علایم روحی هست به یک روانپزشک مراجعه کنید در صورتی کهرهر روز تپش دارید هولتر ریتم انجام بدید ، تست تیرویید و کم خونی هم چک کنید
 • تصویر کاربر ازاده یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  سلام من یه خانم ۴۲ ساله هستم ۲۵ روز پیش واکسن کرونا زدم شبش درد قفسه سینه شروع شد تا یه هفته ادامه داشت بعدش خوب شد الان بعد از سه هفته همون درد همراه بل تپش قلب شدید شروع شده رفتم نوار قلب گرفتم کاملا نرمال بوده ولی فشارم ۱۴ بود دکتر دارو ننوشت گفت چیزی نیس ولی همچنان تپش دارم و نفسم تند هست باید چیکار کنم مشکل از قلب هست یا نه و اینکه از عوارض واکسن برکت هست اونم بعد از ۴ هفته
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام به نظر نمیاد بعد از چهار هفته عوارض واکسن باشه ، مگر اینکه در این فاصله مبتلا به کرونا شده باشید ، اکسژن خونتون را چک کنید ، از نظر کرونا بررسی بشید ، اگر کرونا نبود برای انجام اکو قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  آقای دکتر توروخدا کمکم کنید سه ماه احساس تپش قلب گرفتم هم احساس میکنم و هم تکون خوردن قفسه سینمو میبینم و اینم بی رحمت جواب بدید که مرا تپش قلب تو دستم جسم میکنم و پشت سرم بیشتر موقعی دراز می شم قوی ترمیفهم و ضربانم همیشه نرمال ولی این خیلی آزار دهندس اکو و نوار دادم سلام چیکار کنم هرکار میگفت تا انجام بدم ولی راحتشم خواهش میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما باید هولتر ریتم انجام بدید تا نوار ۲۴ ساعت بررسی بشه
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام
  مادرم حدود 40 روز پیش به کرونا مبتلا شد و پس از دریافت 6 دز رمدیسیویر و قبلش فاویپیرایور پس از 20 روز خوب شد ولی بعلت پایین بودن اکسیژن خون همچنان از دستگاه اکسیژن ساز استفاده می کند و گاهی ضربان قلب تو 125 بالا میره که نصف قرص پروپرانولول بهش میدم پس از مدتی پایین میاد خواستم بدونم برای اوکی شدن اکسیژن و همچنین ضربان قلب چه کاری باید انجام بدیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر اکو نرمال باشه میشه داروهای دیگه برای تپش داده بشه که از پروپرانولول بهتر باشه
 • تصویر کاربر سپیده شنبه ۱۳ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.خسته نباشید.من خانم ۳۲ ساله هستم امروز روز ۲۱ از شروع علائم کرونای بنده هست و این رو هم بگم که من تا بحال هیچ سابقه ناراحتی قلبی و تپش اصلا نداشتم و فشارخونمم همیشه نرمال بوده.بخاطر درگیری ریه ۵ روز تو بیمارستان بصورت سرپایی داروی رمدسیور گرفتم و از همون روز اولش لرز شدید دست و پا مثل علائم پارکینسون و عدم تعادل و سرگیجه و سردرد و تپش قلب دارم که الان واقعا احساس میکنم تمام رگای دست و پام پرش پیدا کرده و از همه بدتر که همش صدای ضربان قلب و نبضم رو توی گوشم موقع خواب و بیداری میشنوم و قفسه سینم پرش پیدا کرده و اینطوری اصلا آرامش و خواب ندارم و ضربان قلبمم که اندازه گرفتم در حالت استراحت همش بین ۸۵ تا ۹۰ هستش و کمتر از این اصلا نمیشه در طول روز و پس از مراجعه به دکتر داخلی بهم قرص بیزوپرولول ۲/۵ دادن که سه روزه مصرف میکنم و هیچ تأثیری روی هیچ کدوم از حالات بنده نداشته.خواهش میکنم راهنماییم کنید من دقیقا باید چه بکنم چون اصلاً این حالتها اجازه خواب و استراحت رو به من نمیده و مدام از احساس سنگینی سر و سردرد مخصوصا تو قسمت شقیقه هام و تمام حالتای بالا رنج‌ میبرم.جواب آزمایشای خون روز اول و دوم تزریق رمدسیور رو هم براتون پیوست کردم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۳ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام این علتیم ممکنه به خاطر عوارض خود کرونا و یا رمدسیویر هم باشه ، بهتره تست تیرویید هم بدید ، ضربان ۸۰ ، ۹۰ خیلی بالا نیست اگر اکسیژن خونتون خوب هست نگران نباشید ، قرص ملاتونین برای خواب بخورید ، اگر بهتر نشدید ، برای بررسی قلبی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مخسن جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  سلام من از چند سال پیش فهمیدم افتادگی میترال دارم عوارضش هم تپش قلب و استرسه معمولا. ولی موضوع اینه که سه هفته پیش کرونا گرفتم و همون شب اول با تپش قلب و استرس شروع شد تا دو‌هفته اول کماببش استرس و تپش داشتم ولی چند روز اخر تپش قلبم ببشترشد و حدود ده شب قرص پرانول میخوردم که تاثیر انچنانی نداشت تا اینکه دیشب از خونه زدم بیرون و ماشین یه بنده خدا رو که خراب شده بود کمی هل دادم ولی نه در حد اینکه بهم فشار بیاد ولی بعدش تپش قلب شدید گرفتم و نفسم بند اومد تا پنج دقیقه نشستم و نفس کشیدم تا کمی خوب شدم بنظر شما این تپش قلب و تنگی نفس از چی میتونه باشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما باید بررسی بشید ممکنه عوارض کرونا هم باشه
 • تصویر کاربر محسن جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 248 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر من 28 سال سن دارم حدود 5 ماه قبل عمل ابلیشن کردم اما بعد از دوماه و سه ماه بعد همون تپش قلب ها منتها بعد از مدتی قطع میشد طبق نظر دکتر مسیر اضافه نزدیک مسیر اصلی بوده و امکان سوزاندن کامل نبوده میخواستم به نظرتون چکار کنم
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما باید مدارک دیده بشه و با یک متخصص الکتروفیزیولوژیست متبحر مشورت بشه
 • تصویر کاربر محمدی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 244 مشاهده پرسش
  با سلام من اواسط تیر ماه کرونا مثبت شدم چند روز بعد از بهبودی دراثر یه استرس فشارم بالا رفت و تپش قلب که البته بعدا فهمیدم دستگاه زیاد هم نشان میداده ولی بیمارستان ۱۶ روی ۸ یا ۱۴ روی ۷ هم بود نوار و آنزیم ها و کلیه آزمایشاتم سالم بود دکتر رفتم اکو و نوار دوباره و هولتر فشار هم طبیعی بود گفتن ممکنه دچار فشار خون شدی فرص والزامیکس ۵/ ۱۸۰ نصف صبح و نصف شب و متورال ۵۰ نصف صبح نصف شب چون خیلی افت فشار داد گفتن فقط متورال و این هم بیحالم میکنه ودرد قفسه سینه و پشت بهم میده لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام دارو را قطع کنید فقط والزومیکس ۸۰/۵روزی نصف بخورید و فشار ها را یک هفته صبح و شب بگیرید تا تصمیم گیری شود
 • تصویر کاربر قاسمی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید امروز پدر من نوبت دوم واکسن کرونا را زد بعد از آمدن به منزل فشارش بالا رفت و ضربان قلبش هم همینطور بالا رفت . می خواستم ببینم قرص استامینوفن بهش بدیم یا نه چون احساس ضعف و خستگی و بی‌قراری داره . قرص فشارش و بهش دادیم یه کم پایین آمده . حدود ۱۴ . اما ضربان قلبش تند است . ممنون می شوم جواب بدید که آیا می تونیم بهش قرص استامینوفن بدیم یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام قرص استامینوفن ضرری نداره ، ولی اگر علایم ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر Tala چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من خانم هستم و ۳۰ سال سن دارم در تاریخ ۱۴ مرداد دوز اول واکسن سینوفارم تزریق کردم و از شب اول تزریق واکسن، شب ها هنگام خواب دچار تپش قلب میشم و نمیتونم بخوابم در تاریخ ۱۶ مرداد یک عدد قرص پروپرانولول خوردم و بهتر شدم اما همچنان تپش قلب دارم، باید چیکار کنم !؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام قرص پرو پرانولول را ادامه بدید ،اگر بهتر نشدید باید برای بررسی بیشتر و گرفتن نوار مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مددی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  خانم چهل و نه ساله که به علت پریود های شدید دارای کم خونی میباشد و از قرص پلاویکس و زالربان به علت گرفتگی رگ مغزی استفاده میکند و نولپازای 40 هم مصرف میکنن
  امروز تپش قلب ناگهانی و خیلی شدیدی داشتن در یک لحظه ی کوتاه
  قرص خاصی هم برای قلب مصرف نمیکنند
  دکتر قلب هم مراجعه کردن
  و یک دکتر گف متورال 50 یک چهارم هر دوازده ساعت و یک دکتر دیگر هم گفتن در مواقع استرس پروپرانول مصرف شود
  این تپش امروز خیلی نگرانشون کرده
  با خوردن متورال خونرسانی مغزشون ضعیف میشود و کلا فشار خون به هشت تا یازده میرسد
  ایا جای نگرانی دارد؟ ممنون میشم جدواب بدید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتمااز نظر کم خونی بررسی بشند ، مصرق متورال منعی نداره بهتره بخورن ، اگر تپش داشتن ،موقع تپش نوار بگیرن
 • تصویر کاربر مهسا چهارشنبه ۲۳ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 211 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من حدود ۵تا ۶ ماهه که درد قفسه سینه دارم حدود ۶ ماهه پیش عکس از قفسه سینه گرفتم و نوار قلب دادم دکتر گفتن مشکلی نداری ..ولی باز همون مشکل و به شکل بدتری تجربه کردم ..اینبار همراه با درد دست چپ پشت سر فک پشت قفسه سینه ..به دکتر قلب مراجعه کردم گفتن افتادگی دریچه میترال داری ..قرص متورال دادن که استفاده کنم ولی وقتی استفاده میکنم تمام بدنم سرد و بی حس میشه و از خواب می پرم..میشه خواهش کنم راهنمایی کنید..هنوزم با خوردن این قرصا احساس درد دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۳ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلتم به احتمال زیاد درد ارتباط با قلب نداره به پزشک گوارش مراجعه کنید و سطح ویتامین دی را جک کنید
 • تصویر کاربر نگار پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  با سلام بنده ۳۷ سال سن دارم
  شش ماهی میشه بعد از مصرف یک قرص لاغری که حاوی کافءین بود با اولین دانه قرص ضربان قلبم رفت رو ۱۴۵ و فشار خونم ۱۷
  در حالت عادی فشار خونم همیشه ۱۰ با روی ۷ میباشد ولی هررچند روز یکبار با مصرف کوچکترین قهوه یا حتی بوی عود یا سیگار یابوی تینرو یا حتی بوهای شدید باعث افزایش ضربان قلبم و افزایش فشار خونم میشود که واقعا آزار دهنده میباشد.
  و با مصرف داروی کاپتوپریل زیر زبانی و متازیرو بعد از چند ساعت به حال عادی بر میگردد.ولی خیلی این حملات من رو آزار میده.تروخدا راهنماییم کنید
  اکو و تست ورزش نرمال بوده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه اون قرص لاغری به جز کافئن ، مواد شبیه مخدر شیشه و اگر مستعد فسار خون بودید سبب بروز اون شده باشه ، باید هولتر فشار خون انجام بدید ، تا مشخص بشه که فشار خون دارید یا نه
 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  مادرم ۷۲ساله هست فشار خون هم دارد الان دو روزه تپش قلب بالا دارد کرونا هم ندارد لطفا کمکمون کنید آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما نوار بگیرید ممکنه ریتم قلب بهم ریخته باشه
 • تصویر کاربر ندا شنبه ۱ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من یه مدت تپش قلب به همراه تنگی نفس دارم و قرص پرانول میخورم تا اونو نخورم خوب نمیشم و دو روز هم هست زیر سینه چپم تیر میکشه و همینطور پشتم و این موضوع اذیتم میکنه اکو هم انجام دادم گفتن 10 درصد نارسایی دریچه دارم ولی واقعا داره اذیتم میکنه این موضوع چکار باید انجام بدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام باید هولتر ۲۴ ساعته ریتم انجام بدید ، همچنین ، اگر مشکل معده دارید ان را درمان کنید ، کم خونی و تیرویید را هم باید بررسی کنید
 • تصویر کاربر پریسا چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  باسلام، من حدود یکسالی هس که تپش قلب دارم، که در اکثرا مواقع وقتی بلند میشم و سرپا هستیم چشام گیج میره که این سرگیجه همراه با تپش قلب و لرزش مخصوصا تو قسمت شانه و دست هام هس، چندباری هم باعث از دست دادن هوشیاری برای چندثانیه و خوردن زمین شده، دردقفسه سینه و تو هنگام خواب تنگی نفس هم دارم. دکتر قلب رفتم که بعد نوار قلب تشخیص تاکی کاردی دارن و گفتن به یه دکتر الکتروفیزلوزیست مراجعه کنم، دکتر متخصص الکترو فیزلوژیست بعد نوار قلب و اکو گفتن چیزیم نیس و مشکلی تو قلبم نیس ولی گفتن تپش قلبت خیلی بالاس حدود 200 . تو ازمایش خونی هم دادم هیچ مشکلی از کم خونی و تیروئید ندارم. میخواستم بپرسم علت این تپش قلب و درد قفسه سینه از چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر اصطراب و یا ریفلاکس معده ومشکلات گوارشی دارید ، ممکنه مربوط به اون باشه ، مایعات هم زیاد بخورید
 • تصویر کاربر شهریار دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 310 مشاهده پرسش
  عرض سلام و احترام خدمت شما.
  بنده مدت 4 سال است که قرص پرانول 10 هر شب یک عدد مصرف میکردم بنا به تجویز پزشک.
  در حال حاضر 27 سالمه هستم و معمولا به دلیل تحصیل و امتحان و وضعیت زندگی و آینده استرس دارم که البته نسبت به دو سه سال گذشته بسیار ازش کاسنه شده.
  حدود دوهفته پیش تصمیم گرفتم که خودمو از قرص رهایی بدم . قرص رو گذاشتم کنار و هفته اول هیچ مشکلی نداشتم اما از هفته دوم تپش یا ضربان قلب ناگهانی و قابل احساسی در من ایجاد شد . از هر سه چهار تپش عادی ، یک تپش کمی با شدت بیشتر رو تجربه میکنم . مصرف مایعات در من بسیار پایین بود که در تلاشم تا آروم آروم مصرف آب و چای کم رنگ رو بیشتر بکنم.
  در حال حاضر این تپش های غیر عادی اذیتم میکنه و احساس غیر عادی بودن دارم. چربی خون و قند خون هم ندارم.
  آیا خوردن قرص کلردیازپوکساید 5 میتونه جایگزینی بهتر برای پرانول 10 برای من باشه و من رو از استرس ناخودآگاهی که در من هست رها کنه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام قرص پروپرانولول را نباید به طور ناگهانی قطع میکردین ، ولی الان که قطع کردین به نظر من دیگه مرتب نخورید به جز مواقعی که تپش خیلی شدید دارید ، قرص کلر دیازپوکساید هم نباید مرتب بخورید چون بهش عادت میکنید ، اگر ترش میکنید و مشکل گوارشی دارید اون را درمان کنید ، و قهوه و ادویه و مواد محرک نخورید 🙏🙏
 • تصویر کاربر سهراب چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  مادرم ۶۳سال دارد افزایش فشار خون داره لوزارتان میخوره ۶ماه پیش کرونا گرفت بعد از خوب شدن تپش قلب داره متورال استفاده میکرد الان تپش قلبش زیاد شده متورال جواب نمی ده. هرداروی دیگه ای غیر از این دو ناراحتش می کنه حتی داروی سرماخوردگی. لطفا راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما به متخصص مراجعه کنید نیاز به اکو و نوار ودر صورت لزوم اسکن هسته ای هست
 • تصویر کاربر سعیده چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت بخیر. ببخشید من هفته 30 بارداری هستم و یک دو هفته هست ضربان قلبم نامنظم شده جوری که نفسم بالا نمیاد تا 120 بار در دقیقه هم میرسه و در طول روز گاها چندین و چند بار اتفاق می افته. هم زمان سردرد هایی هم میگیرم. با مراجعه به همکاراتون یک ازمایش خون برام نوشتن که خدمتتان ارسال میکنم. فقط اینم بگم از اول بارداری من تیرویید هم داشتم و روزی نصف لیتروکسین 10 برام تجویز شده. سایر داروهایی که مصرف میکنم مولتی ویتامطن ماما لایف و کلسیم و آهن و ویتامین دی هستن.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام تست خوبه فقط ویتامین وی پایین هست ، اگر علامت تنگ نفس دارید اکو و نوار لازم هست
 • تصویر کاربر یوسف دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  با سلام، همیشه قرص قلب بیزوپرولول2/5شرکت کوثر میخوردم و الآن که شرکتش عوض شده و منداوا هست، دیشب خوردم(ونصف قرص فشارلوزاتن هم خوردم) ، امشب ضربان قلبم پایین اومد رو شصت و گاهی حالم مساعد نیست وقتی اینو میخورم(البته دکترم گفته بود اگه این قرص گیرت نیومد، متورال بخور) چه کنم؟ امشب احساس تنگی سر دل هم داشتم در کنار این ضربان کم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر ضربان زیر ۵۵ نمیاد علایمتون به قرص ارتباط نداره ، ولی اگر در کل حالتون خوب نیست بهتره مراجعه کنید چون ممکنه به قرص ربطی نداشته باشه ، مشکل گوارشی هم اگر دارید درمان کنید
 • تصویر کاربر وحید چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 253 مشاهده پرسش
  من چند وقت پیش علائمی مانند تپش قلب های شدید ضربان بالا (160 یا 188) رو تجربه میکردم. دو هفته تنگی نفس شدید داشتم بعد از سرما خوردگی و به نظر کرونا میومد و بعد چون تپش قلب هم بهش اضافه شد برخی از دکتر ها گفتند ممکنه حمله پانیک یا اضطرابی برخی هم گفتن مشکل قلبی هستش .
  من به دکتر قلب مراجعه کردم و اکو گرفت که نرمال بودش و تست ورزش که مشکلاتی رو نشون داد. مشکلم اینه که دکتر اول و دکتر دومی دو تا نظر متفاوت درمورد این تست ورزش داشتن.
  الان هم که بهتر شدم گاها تپش قلب میگیرم احساس میگیرم و یکم کمتر نفس دارم. مثلا یک قبلا تا دو دقیقه می تونستم نفسم رو حبس کنم الان 40 ثانیه! و بعدش به نفس نفس یا هم تپش قلب میوفتم. و ال.کل هم که یکبار امتحان کردم تپش قلب 170 تا رو داد و دیگه تست نکردم!
  خروج مایع semen هم باعث تنگی نفس و گاها تپش قلب میشه.
  مشکلات معده هم دارم اسید ریفلاکس و آروغ زدن زیاد.
  نظر شما چیه؟‌برخی از این صفحات ظاهرا مشکوک هستن! نظر میتونه بسیار مهم باشه در جهت این که نشون بده.
  تست ورزش و یک نوار قلب بعد از یک حمله که وقتی به اورژانس رسیدم 121 بود.
  لطفا برسی کنید اگر لازمه بفرمایید اقدامات جدی تر چیه
  1. تصویر کاربر وحید سه شنبه ۱۷ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   این هم ادامه تست ورزش و نوار قلب.
   من همچنین بندسازی هم شروع کردم دو هفته ای میشه. درد قفس سینه ندارم جز اون دو هفته که احساس تنگی نفس شدید داشتم.
   تنگی نفس های شبونه گه گاهی دارم و خیلی زیاد نیستش.

   قد 173 سانت
   سن 26 سال
   ورزن 63
   بدون سابقه خانوادگی
   بدون ریسک فکتور های قلبی

   برخی از صفحات این تست ورزش مشکلی رو نشون نمیدن و لطفا تماما برسی بشه.
   باتشکر از این که وقت میگذارید.
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام تست ورزش مشکلی نداره ، اگر تپش دارید باید در موقع تپش نوار بگیرید و یا هولتر ریتم انجام بدید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سمیرا دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 270 مشاهده پرسش
  تپش قلب با خوردن الکل .میخواستم ببینم پرو پرانول بخورم مشکلی نداره؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام توصیه به بررسی قلبی میشه ، ممکنه پمپاژ قلب ضعیف باشه
 • تصویر کاربر اکبر دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من چهل سالمه حقیقتا استرسی هستم تپش قلب دارم مدت پانزده ساله خوب بودم ولی الان مدتی است که کوچکترین استیری داشته باشم تپش قلب میگیرم دکتر هم رفتم هم نوار قلب گرفت هم اتو گفتن قلب سالمه قرض هم استفاده کردم ولی همچنان باز دچار تپش قلب میشوم لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام از نظر تیرویید بررسی کنید اگر مشکل گوارشی هم دارید بررسی کنید ، اگر بهتر نشدید هولتر ۲۴ ساعته ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  سن 60. جنس مرد. درحال کار
  از سالهای نوجوانی اریتمی داشتم. اطبا انرا متعارف قلمداد کردند.
  بعدها متوجه شدم میوتونیا دارم. الان تپش شدید و اریتمی دارم خصوصا هنگام ناراحتی ، و از خواب بیدار شدن و ترس و بالا رفتن پله.
  پرپرانولول 10 روزانه دو عدد میخورم ولی مانع از تپش نمیشه. معمولا در ECG در حالت معمولی چیزی دیده نمیشود. در اکو بجز کمی باز شدن دریچه قلب به بالا چیزی یافت نشد.
  گاهی احساس میکنم تپش و اریتمی داره سکته میاره و تا چند ساعت سینه ام درد میکند
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام بهتره از نظر عروق قلبی هم بررسی کنید مثلا سی تی انژیو انجام بدید ، نیاز به هولتر ۲۴ ساعته ریتم هم دارید ، ، اگر مشکلات گوارشیدارید اون را هم باید درمان کنید
 • تصویر کاربر مسعود چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  سلام
  خانم‌دکتر من ۵۹ سال دارم و اخرین اکوی قلبی که انجام دادم 60درصد سلامت قلب داشتم
  به دوچرخه سواری در مسیرهای طولانی (حدود ۱۰۰ کیلومتر) عادت دارم هفته قبل پس از یک تمرین طولانی ودر حالت استراحت احساس ناهماهنگی ضربان قلب کردم بعد از ان دیگه به ورزش ادامه ندادم (این مورد چند بار دیگه تکرار شد)و نگران تکرار مجدد ان هستم خواهشمندیم راهنمای بفرمایید ایا ورزش برای این موضوع مضره
  بی نهایت سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما از نظر قلبی باید بررسی بشید ، اگر این مورد تکرار شد اگر طولانی هست موقعی که نامنظمی ضربان دارید حتما نوار بگیرید ، و یا هولتر ریتم انجام بدید ، تست ورز و اکو هم کمک کننده هست
 • تصویر کاربر کورش شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 211 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر
  من حس کوبیدن ضربان قلبم رو ۲۴ ساعته دارم
  ضربان اما تو محدوده ۷۵ تا ۸۵
  دارو متورال یا پروپرانول میخورم کوبش ضربانم تشدید میشه
  مشکل از کجاست خانوم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما اکو انجام بدید ممکنه مشکل دریچه ای باشه ، اگر اکو نرمال بود ممکنه مربوط به اضطراب یا معده باشه
 • تصویر کاربر مینا جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  با عرض سلام.خانم۳۷ ساله هستم.بیماری زمینه ای مثل فشار خون و دیابت ندارم ولی تازگیا بخاطر کوچیک ترین دلخوری شدیدا عصبانی میشم.و تپش قلب وحشتناکی میگیرم طوریکه صدای ضربان قلبمو می شنوم.ولی بعد اینکه آرامبخش می خورم یا به خودم روحیه میدم تپش قلبم خوب میشه.درد قفسه سینه هم ندارم.میخواستم ببینم قلبم مشکل داره.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام به احتمال زیاد مشکل قلبی نیست ولی اگه ادامه پیدا کرد بهتره یک بررسی قلب انجام بدین
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 248 مشاهده پرسش
  باسلام خانم دکتر حدود ۹ ساله که درگیر تپش قلبم واحساس میکنم بخاطراسیدی شدن معده ونفخ معده است چون هرچه مراجعه کردم نوار قلب واکو گفتن قلبت سالمه ولی باور کنید هرنوقع دچار تپش میشم دچار عذاب شدیدی میشم تاقطع بشه وقتی هم قطع شد نرمال نرمالم البته بیشترزمانی که غذاهای چرب سنگین مثل کوبیده گوشت قرنز غذاهای آبکی مثل شیر سزیجات فلفل دلمه وقهوه یاچای زیاد میخورم دجار میشن که همراه با تکرر ادرار لحظه ای وداغ است درد قفسه سینه بی جون شدن پاها البته مدتی قرص لانزو ۳۰برای اسید معده استفاده میکنم دیرتر شده یعنی قبلا هفتهای یکببار بود الانیک ماهی هست نگرفتم خلاصه وقتی میگیره خیلی اذیت میشملطفا راهنمایی کنید البته هرموقع دچار اضطراب واسترس یا عصبانی میشم هم دچارش میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام برای تشخیص حتما باید موقعی که طپش دارید نوار بگیرید اگر در اونموقع نوار طبیعی بود ممکنه مربوط به معده باشه در غیر اینصورت ممکنه راه فرعی در قلب باشه . اگر تپش ها هر روز تکرار میشه میتونید هولتر انجام بدید
 • تصویر کاربر صابر چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید من چند ساله طرف چپ و راست سینه ام درد میکرد رفتم اکو گفتند قلبت سالمه و قرص اعصاب نوشت که مصرف نکردم ..چند هفته ی قبل یک ماشینی رو هل دادم بعدش تپش قلبم به شدت رفت بالا تا جایی که نفسم برید و فکر کردم دارم میمیرم . و این مسئله ده دقیقه بعد حل شد بعدش دو هفته از خواب بلند شده بودم که صدای جیغ زن همسایه منو ترسوند و یهو ضربان قلبم رفت بالا و ایندفعه دیگه نفسم جاش نیومد و مجبور شدم برم اورژانس و اکسیژن وصل کنم بنظرتون بیماری من چیه کجا برم چی کار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام در صورتی که نوار داخل بیمارستان که در حال طپش بودهد غیر طبیعی باسهرممکنه راه فرعی توی قلب شما باشه که نیاز به درمان داره
 • تصویر کاربر میکائیلی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام و با بخیر من چند وقتی ست که گاه گاهی سرفه می کنم ودر بعضی از سرفه ها طرف چپ سینه ام درد می کند ود و سه روزی شش است که احساس تپش قلب همراه با سستی و اضطراب دارم در این موقع تپش دردی درسینه ندارم نگرانم خواهش میکنم راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام هین سرفه ها ارتباطی با قلب نداره اگر حین فعالیت درد یا تنگ نفس پیدا میکنید به متخصص قلب مراجعه کنید برای طپش هم بهترین راه این هست که موقع طپش نوار بگیرید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر