متخصص قلب در تهران

درمان قطعی تپش قلب

افراد زیادی به مطب متخصصین قلب و عروق مراجعه می کنند و از تپش قلب خود شکایت می کنند. معمولا پزشک بعد از معاینه و چکاپ قلبی علت تپش قلب را تشخیص می دهد. دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و قفوشیپ اکوکاردیوگرافی در این مطلب به بررسی علل و عوارض تپش قلب می پردازند. اگر میخواهید بدانید بهترین درمان و قرص تپش قلب و چیست؟ ادامه مطلب را مطالعه کنید. 

ضربان قلب نرمال

تعداد ضربان قلب طبیعی بزرگسالان در حالت استراحت بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. اگر ضربان قلب شما بین این دو عدد باشد یعنی تپش قلب ندارید. به طور کلی ضربان قلب پایین در حالت استراحت نشان دهنده ی عملکرد کارآمدتر قلب و تناسب بهتر قلبی عروقی است. برای مثال یک وزرشکار حرفه ای ممکن است در حالت استراحت ضربان قلبی حدود 40 داشته باشد.

ضربان قلب پایین

به ضربان قلب پایین برادی کاردی می گویند. معمولا اگر در بزرگشالان در حالت استراحت ضربان قلب آن ها کمتر از 60 ضربان در دقیقه باشد دچار ضربان قلب پایین می باشند.

ضربان قلب بالا

به ضربان قلب بالا تاکی کاردی نیز می گویند. به طور کلی، برای بزرگسالان، ضربان قلب بالای 100 ضربان در دقیقه (BPM) بیش از حد سریع در نظر گرفته می شود و این افراد دارای ضربان قلب بالا می باشند و باید سریعا به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایند.

علت اصلی ایجاد تپش قلب

تپش قلب ممکن است در قفسه ی سینه، گلو و یا گردن احساس شود. تپش قلب می تواند اذیت کننده و حتی نگران کننده باشد در صورتی که معمولا جدی و خطرناک نیست و معمولا بعد از مدتی خود به خود از بین می رود.

علت تپش قلب ناگهانی

بیشتر اوقات علت تپش قلب ناگهانی می تواند استرس، نگرانی یا به دلیل مصرف بیش از اندازه ی کافئین، نیکوتین یا الکل به وجود می آید.

علت تپش قلب در جوانان

تپش قلب در جوانان و کودکان معمولا به دلیل: مبهوت شدن، ترسیدن یا تحت استرس بودن ایجاد می شود. داروهای سرماخوردگی، آلرژی و آسم، مکمل های گیاهی و سایر داروها، کافئین و الکل نیز می توانند باعث تپش قلب در جوانان و نوجوانان شود. یک مورد از مهمترین دلایل تپش قلب جوانان ننوشیدن مایعات کافی به طور منظم است.

علت تپش قلب بعدازغذاخوردن

به دلایل مختلفی ممکن است بعد از غذا خوردن دچار تپش قلب شوید. غذا خوردن باعث تغییر در جریان خون می شود که می تواند منجر به افزایش ضربان قلب شود. غذا خوردن همچنین می تواند باعث افزایش فشار خون نیز شود. اگر بیش از حد غذا بخورید، قلب خود را مجبور می کنید بیش از حد طبیعی کار کند. در نتیجه شما به خون بیشتری برای سیستم گوارشی خود نیاز دارید که باعث می شود ضربان قلب شما بالا برود. اگر رژیم غذایی شما نا مناسب باشد یا به غذایی که می خورید حساسیت داشته باشید ممکن است پس از خوردن آن غذا دچار تپش قلب شوید.

اکنون که علت تپش قلب بعد از غذا خوردن را فهمیدید شاید برایتان جالب باشد که علت درد قفسه ی سینه بعد از غذا خوردن را نیز بدانید!

علت تپش قلب بعد از خوردن مشروبات الکلی

نوشیدن مشروب و الکل ضربان قلب شما را افزایش می دهد. هرچه بیشتر بنوشید، ضربان قلب شما سریعتر می شود. یک مطالعه اخیر تأیید کرده است که نوشیدن زیاد و مصرف طولانی مدت الکل با انواع مختلف آریتمی قلبی، به ویژه تاکی کاردی سینوسی، همراه است. همچنین ممکن است علائم دیگری مانند سردرد، دردهای عضلانی، حالت تهوع و سرگیجه های خطرناک نیز داشته باشید.

علت تپش قلب بعد از خوردن قهوه

واقعیت این است که قهوه دارای مقدار بسیار زیادی کافئین است که کافئین بر قلب تأثیر می گذارد. وقتی کافئین به مقدار قابل توجهی مصرف شود، سطح اپی نفرین در خون افزایش می یابد. اپی نفرین در واقع همان آدرنالین است. هنگامی که بدن دارای مقادیر زیادی آدرنالین است، فشار خون و نیروی ضربان قلب افزایش می یابد. برای افردی که بیشتر در معرض ریتم غیر طبیعی قلب هستند، کافئین ممکن است باعث تپش قلب یا آریتمی قلبی شود.

رفع تپش قلب قهوه

در بیشتر موار، فرد به مرور زمان به کافئین عادت کرده و اثرات ضربان قلب کاهش می یابد. اگر علائم شدید یا طولانی مدت پس از مصرف کافئین ادامه داشته باشد، یاید مصرف قهوه و سایر کافئین ها را قطع کنید و  برای درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

چه قرصی تپش قلب را بالا میبرد؟

چندین قرص می توانند سیگنال های الکتریکی قلب شما را تحت تأثیر قرار داده و ضربان قلب شما را سریعتر کنند. چند نمونه از این دارو ها عبارتند از:

❌ داروهای آسم

❌ قرص های ضد احتقان و داروهای سرماخوردگی.

❌ داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین.

❌ برخی از قرص های فشار خون و قلب.

❌ برخی از قرص های افسردگی و اضطراب.

❌ داروی تیروئید.

داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین نیز می توانند باعث تغییر در ضربان قلب یا ریتم شما شوند.

درمان تپش قلب

برای تپش قلب چکار کنیم؟ به جز در مواقعی که پزشک شما متوجه وجود یک مشکل قلبی می شود، تپش قلب به ندرت نیاز به درمان دارد. در عوض پزشک شما راه هایی برای مقابله با ایجاد تپش نامنظم قلب و درمان قطعی تپش قلب به شما می آموزد.

اگر تپش قلب شما در اثر یک بیماری مانند آریتمی به وجود آمده باشد، پایین اوردن تپش قلب شما با تمرکز بر روی آن بیماری به انجام می رسد.

درمان خانگی ضربان قلب بالا

روش های زیر می تواند تپش قلب شما را کاهش دهد. درمان های تپش قلب خانگی به صورت زیر است:

 • تنفس عمیق
 • گذراندن وقت در خارج از منزل
 • ورزش و
 • عدم مصرف توتون و تنیاکو، ماری جوانا و داروهای غیر قانونی
 • خنده
 • پاشیدن آب سرد روی صورت
 • دوش آب سرد گرفتن
 • مصرف سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم
 • رژیم غذایی حاوی سیب زمینی، موز، آووکادوها و اسفناج

داروی تپش قلب چیست؟

برای تپش قلب چی خوبه؟ بعضی از داروهای درمان تپش نامنظم قلب و انواع قرص تپش قلب شامل موارد زیر هستند:

 • متوپرولول
 • قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول
 • آتنولول
 • بلاک کننده های کانال کلسیم

بهبود تپش قلب با قرص پروپرانولول

⚠ توجه: این داروی پایین اوردن ضربان قلب ممکن است برای درمان درد قفسه ی سینه، درمان فشار خون بالا و یا بی نظمی ضربان قلب تجویز شوند.

قرص تپش قلب

ضربان قلب نا منظم یا همان آریتمی به حالتی گفته می شود که در آن قلب خیلی سریع، خیلی آهسته یا نامنظم می زند.

در بسیاری از موارد، آریتمی قلبی ممکن است جدی نباشد یا اصلاً به هیچ درمانی نیاز نداشته باشد. با این حال، اگر پزشک متوجه شود که آریتمی می تواند منجر به مشکلات قلبی جدی تری شود، ممکن است دارو تجویز کند. برخی از دارو ها و قرص های تپش قلب و ضربان قلب نامنظم عبارتند از:

مسدود کننده های کانال کلسیم

نمونه هایی از مسدود کننده های متداول کانال کلسیم عبارتند از:

 • آملودیپین
 • دیلتیازم
 • فلودیپین
 • ایزرادیپین
 • نیکاردیپین

مسدود کننده های بتا

نمونه هایی از مسدود کننده های بتا عبارتند از:

داروهای ضد انعقاد خون

ضد انعقادها مشکل ریتم قلب شما را برطرف نمی کنند. آنها فقط به کاهش خطر لخته شدن خون ناشی از آریتمی های خاص کمک می کنند. وارفارین (کومادین) یکی از رایج ترین داروهای ضد انعقاد خون است.

آمپول برای تپش قلب

برای پایین اوردن تپش قلب آمپول های خاصی وجود دارد. اما آمپول کاهش ضربان قلب حتما باید در بیمارستان توسط پزشک تزریق شود و هرگز این کار را سرخود در منزل انجام ندهید.

آیا تپش قلب خطرناک است؟

هر چند این مشکل ممکن است ناخوشایند باشد، اما معمولا بی خطر است. در موارد نادر تپش قلب بالا ممکن است یکی از علائم مشکل های جدی قلبی مانند آریتمی (تپش نامنظم قلب) باشد که نیازمند درمان هستند.

چگونه تپش قلب را متوقف کنیم؟

✔ کاهش استرس و نگرانی ها برای درمان تپش قلب

 تکنیک های ریلکسیشن (آرامش بخش) مانند یوگا و تنفس عمیق درمانی را تمرین کنید.

✔ دوری از محرک ها

 محرک ها مانند کافئین، نیکوتین، بعضی از داروهای سرماخوردگی و نوشیدنی های انرژی زا میتوانند ضربان قلب شما را تند تر یا نامنظم کنند. با عدم مصرف این محرک ها می توانید به درمان ضربان قلب بالا کمک کنید.

✔ خم شدن و آب سرد

خم شدن و استفاده از آب سرد می توانند سبب تحریک عصب واگ و کمک به کنترل ضربان قلب شوند. تنفس عمیق به آرام شدن شما کمک می کند و استرس ناشی از تپش قلب شما را می کاهد.

✔ اجتناب از داروهای غیر قانونی (مخدر ها)

✔ انجام مانور والسالوا 

این روش یکی از بهترین روش ها برای پایین اوردن ضربان قلب فوری می باشد.

مانور والسالوا می تواند باعث کاهش تپش قلب شود

درمان تپش قلب و اضطراب

در حالی که اضطراب می تواند باعث تپش قلب شود، با یادگیری تکنیک های آرام سازی و صحبت با یک روانشناس یا روانپزشک و مصرف داروهای تجویز شده توسط آن ها می توانید به درمان تپش قلب و اضطراب خود کمک کنید. اگر فکر می کنید تپش قلب شما می تواند ناشی از اضطراب باشد حتما قرار ملاقات با روانپزشک را ترتیب دهید.

برای تپش قلب چه بخوریم؟

قبل از استفاده از قرص تپش قلب ، آب بنوشید. کمبود آب بدن می تواند باعث تپش قلب شود. خون شما حاوی آب است، بنابراین وقتی بدن شما کم آب می شود، خون شما غلیظ می شود. هر چقدر خون غلیظ تر باشد، انتقال آن برای قلب از طریق رگها سخت تر می شود. که می تواند ضربان نبض شما را افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به تپش قلب شود.

در رژیم غذایی خود خوراکی هایی را مصرف کنید که حاوی پتاسیم، کلسیم و منیزیم باشد. مواد غذایی مانند سبزیجات، سیب زمینی، موز، لبنیات، آجیل ها، ماهی و … برای درمان قطعی تپش قلب بالا مناسب می باشند.

اگر تپش غیر طبیعی قلب شما به دلیل بیماری قلبی و نقص در پالس های الکتریکی رگ های خونی باشد، نیاز است که عمل ابلیشن انجام گردد. جهت اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید:
سوزاندن رگ قلب

آیا ممکن است در اثر مضطرب بودن دچار تپش قلب شوید؟

در بسیاری از افراد، تاکیکاردی فوق بطنی یک پدیده ی تصادفی بوده و با ورزش و دیگر فعالیت ها ارتباطی ندارد. تاکیکاردی فوق بطنی باعث ایجاد علائمی از قبیل تپش قلب، احساس سبکی سر، ناراحتی قفسه سینه و کوتاه شدن نفس ها شده و ممکن است باعث ایجاد صدمات جدی در شما شود. ذهن شما پاسخ می دهد و میتواند سبب ایجاد علائم بیشتری از اضطراب و وحشت شود.

عوارض تپش قلب

تپش قلب به جز این که یک مشکل قلبی است، عوارض جانبی دیگری نیز به ایجاد می کند. در تپش قلب ناشی از مشکلات قلبی، عوارض زیر ممکن است اتفاق بیافتد.

❇ غش کردن

اگر ضربان قلب شما سریع شود، ممکن است فشار شما بیافتد و باعث غش کردن شما شود. اگر شما بیماری قلبی مانند بیماری های قلبی مادرزادی و مشکلات دریچه ی قلبی داشته باشید، امکان به وجود آمدن این حالت بیشتر است.

❇ ایست قلبی

ایست قلبی در اثر تپش قلب نادر است. تپش قلب می تواند سبب آریتمی های تهدید کننده ی حیات شود و همچنین ممکن است سبب توقف تپش موثر قلب شود.

❇ سکته ی مغزی

تپش قلب می تواند سبب فیبریلاسیون دهلیزی شود، وضعیتی که در آن ضربان طبیعی قلب مختل می شود و خون در یک ناحیه تجمع یافته و می تواند سبب ایجاد لخته شود. این لخته ممکن است کنده شود و شریان های مغزی را مسدود کند و سبب سکته ی مغزی شود.

❇ نارسایی قلبی

این عارضه در صورتی به وجود می آید که قلب برای مدتی طولانی نتواند خون را به خوبی پمپاژ کند و این موضوع باعث آریتمی و فیبریلاسیون دهلیزی شود. بعضی اوقات کنترل آریتمی که سبب انواع نارسایی قلب شده است، می تواند عملکرد قلب را بهبود ببخشد.

بیشترین دلایلی که باعث نارسایی قلبی می شوند شامل حمله قلبی قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، بیماری های دریچه قلب و کاردیومیوپاتی است.

تشخیص با گوشی پزشکی

تشخیص تپش قلب

اگر پزشکتان گمان کند که شما تپش قلب دارید، با گوشی پزشکی به صدای قلب شما گوش خواهد داد. پزشک شما ممکن است به دنبال مشکلات پزشکی مانند تورم غده ی تیروئید که مسبب تپش قلب شما هستند، باشد. دیگر آزمایش هایی که ممکن است پزشک شما درخواست کند، شامل موارد زیر هستند:

✅نوار قلب

در این آزمایش غیرتهاجمی، فرد کارشناس یک سری وسیله روی قفسه سینه شما قرار می دهد که آن ها ضربان های الکتریکی قلب شما را ثبت می کنند.

نوار قلب به پزشک شما کمک می کند تا هر نوع بی نظمی ضربان قلب و مشکلات ساختاری ای که می توانند باعث تپش قلب شوند را تشخیص دهد. این آزمایش ممکن است هم در زمان استراحت و هم در زمان ورزش انجام شود.

تست نوار قلب در مطب دکتر آرزو خسروی انجام می شود.

مانیتورینگ هولتر

مانیتور هولتر یک وسیله ی قابل حمل است که شما آن رو می پوشید تا نوار قلب جاری شما، معمولا برای 24 تا 72 ساعت را ثبت کند. این وسیله در هنگامی که پزشک نتواند با استفاده از نوار قلب متداول علت تپش نامنظم قلب را تشخیص دهد، استفاده می شود.

هولتر ریتم و هولتر فشار خون در مطب دکتر آرزو خسروی انجام می شود.

✅ثبت وقایع

اگر شما همچنان بعد از استفاده از مانیتور هولتر هیچ بی نظمی ضربان قلبی نداشتید، ممکن است پزشک متخصص قلب و عروق از یک وسیله برای ثبت وقایع قلبی شما استفاده کند.

شما تا جای ممکن در طول روز این وسیله را می پوشید و در هنگامی که با علائم تپش قلب مواجه شده، دکمه ی دستگاه را فشار می دهید تا شروع به ثبت وقایع کند. ممکن است نیاز باشد برای چند هفته از این دستگاه استفاده کنید.

✅اکوی قلب

اکوی قلب یک آزمایش غیر تهاجمی است که شامل سونوگرافی قفسه ی سینه می شود. این کار یک تصویر را ارائه می دهد که نشان دهنده ی ساختمان و عملکرد قلب می باشد. با عبور امواج سونوگرافی از قلب شما، یک کامپیوتر آن ها را تحلیل کرده و یک تصویر متحرک روی مانیتور نشان می دهد.

آزمایش اکوی قلب در مطب دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب در مطب انجام می شود.

اکوکاردیوگرافی قلب

سوزش قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟


سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام . بنده آقایی ۴۴ ساله هستم. از نوجوانی دچار فشار خون بالای ارثی هستم. الان حدود ۴ سال است که بصورت جدی قرص فشار مصرف میکنم . اوایل قرص لوزارتان و الان حدود ۲ ساله والسارتان ۸۰ مصرف میکنم . ولیکن متاسفانه همچنان فشار بالادارم و غالبا فشارم ۱۵ روی ۱۰ هستش . همچنین صربان بالای قلبم هم علی رغم اینکه حدود یکساله از قرص پروپرانول ۱۰ مصرف میکنم هیچگاه پایین تر از ۹۵ نمیاد . خواهش میکنم راهنماییم کنید چه بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 هفته پیش)
   سلام داروتون باید تغییر کنه ، کلا نیاز به بررسی قلبی دارید ، به متخصص مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام و وقت به خیر، من دختری۲۸ ساله ام که به مدت ۱۰ سال پیوسته بسکتبال می کردم و در ورزش مساله ای نداشتم، یک سالی است که ورزشم رو به خاطر از دست دادن مادرم کنار گذاشتم و دچار تپش شدم، دکتر رفتم و اکو کردم(همه چیز نرمال بود فقطmvp+شدودکتر گفت که چیزی نیست و هرسه سال اکو بده وپرانول به مدت ۱ ماه دادن و گفتن که دوباره ورزش کن ونیازی نیست قرص بخوری، خرداد امسال من دوباره به دلیل از دست دادن برادرم شوکه شدم و این بار پیش دو متخصص قلب رفتم اکو گرفتن و نتیجه اش باز هم mvp+ شد ولی این بار پزشکم به من گفت که پرولاپس شدید داری، یکی از این دو پزشک پرانول داد و گفت تا سه ماه باید بخوری و اون یکی دارو رو عوض کرد گفت همیشه باید بخوری!!! الان بعداز گذشت دو ماه من پرانول مصرف کردم اما حس می کنم تپش بدتر شده، در صورتی که من اصلا قبل از مصرف این دارو این مدلی نبودم، حالا نمیدونم بابت شردیط روحیم هست یا دارو، و اینکه من پرولاس دارم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   سلام بیشتر علایم روحی هست به یک روانپزشک مراجعه کنید در صورتی کهرهر روز تپش دارید هولتر ریتم انجام بدید ، تست تیرویید و کم خونی هم چک کنید
 • تصویر کاربر ازاده یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام من یه خانم ۴۲ ساله هستم ۲۵ روز پیش واکسن کرونا زدم شبش درد قفسه سینه شروع شد تا یه هفته ادامه داشت بعدش خوب شد الان بعد از سه هفته همون درد همراه بل تپش قلب شدید شروع شده رفتم نوار قلب گرفتم کاملا نرمال بوده ولی فشارم ۱۴ بود دکتر دارو ننوشت گفت چیزی نیس ولی همچنان تپش دارم و نفسم تند هست باید چیکار کنم مشکل از قلب هست یا نه و اینکه از عوارض واکسن برکت هست اونم بعد از ۴ هفته
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   سلام به نظر نمیاد بعد از چهار هفته عوارض واکسن باشه ، مگر اینکه در این فاصله مبتلا به کرونا شده باشید ، اکسژن خونتون را چک کنید ، از نظر کرونا بررسی بشید ، اگر کرونا نبود برای انجام اکو قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  آقای دکتر توروخدا کمکم کنید سه ماه احساس تپش قلب گرفتم هم احساس میکنم و هم تکون خوردن قفسه سینمو میبینم و اینم بی رحمت جواب بدید که مرا تپش قلب تو دستم جسم میکنم و پشت سرم بیشتر موقعی دراز می شم قوی ترمیفهم و ضربانم همیشه نرمال ولی این خیلی آزار دهندس اکو و نوار دادم سلام چیکار کنم هرکار میگفت تا انجام بدم ولی راحتشم خواهش میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   سلام حتما باید هولتر ریتم انجام بدید تا نوار ۲۴ ساعت بررسی بشه
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام
  مادرم حدود 40 روز پیش به کرونا مبتلا شد و پس از دریافت 6 دز رمدیسیویر و قبلش فاویپیرایور پس از 20 روز خوب شد ولی بعلت پایین بودن اکسیژن خون همچنان از دستگاه اکسیژن ساز استفاده می کند و گاهی ضربان قلب تو 125 بالا میره که نصف قرص پروپرانولول بهش میدم پس از مدتی پایین میاد خواستم بدونم برای اوکی شدن اکسیژن و همچنین ضربان قلب چه کاری باید انجام بدیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   سلام اگر اکو نرمال باشه میشه داروهای دیگه برای تپش داده بشه که از پروپرانولول بهتر باشه
 • تصویر کاربر سپیده شنبه ۱۳ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.خسته نباشید.من خانم ۳۲ ساله هستم امروز روز ۲۱ از شروع علائم کرونای بنده هست و این رو هم بگم که من تا بحال هیچ سابقه ناراحتی قلبی و تپش اصلا نداشتم و فشارخونمم همیشه نرمال بوده.بخاطر درگیری ریه ۵ روز تو بیمارستان بصورت سرپایی داروی رمدسیور گرفتم و از همون روز اولش لرز شدید دست و پا مثل علائم پارکینسون و عدم تعادل و سرگیجه و سردرد و تپش قلب دارم که الان واقعا احساس میکنم تمام رگای دست و پام پرش پیدا کرده و از همه بدتر که همش صدای ضربان قلب و نبضم رو توی گوشم موقع خواب و بیداری میشنوم و قفسه سینم پرش پیدا کرده و اینطوری اصلا آرامش و خواب ندارم و ضربان قلبمم که اندازه گرفتم در حالت استراحت همش بین ۸۵ تا ۹۰ هستش و کمتر از این اصلا نمیشه در طول روز و پس از مراجعه به دکتر داخلی بهم قرص بیزوپرولول ۲/۵ دادن که سه روزه مصرف میکنم و هیچ تأثیری روی هیچ کدوم از حالات بنده نداشته.خواهش میکنم راهنماییم کنید من دقیقا باید چه بکنم چون اصلاً این حالتها اجازه خواب و استراحت رو به من نمیده و مدام از احساس سنگینی سر و سردرد مخصوصا تو قسمت شقیقه هام و تمام حالتای بالا رنج‌ میبرم.جواب آزمایشای خون روز اول و دوم تزریق رمدسیور رو هم براتون پیوست کردم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۳ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   سلام این علتیم ممکنه به خاطر عوارض خود کرونا و یا رمدسیویر هم باشه ، بهتره تست تیرویید هم بدید ، ضربان ۸۰ ، ۹۰ خیلی بالا نیست اگر اکسیژن خونتون خوب هست نگران نباشید ، قرص ملاتونین برای خواب بخورید ، اگر بهتر نشدید ، برای بررسی قلبی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مخسن جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام من از چند سال پیش فهمیدم افتادگی میترال دارم عوارضش هم تپش قلب و استرسه معمولا. ولی موضوع اینه که سه هفته پیش کرونا گرفتم و همون شب اول با تپش قلب و استرس شروع شد تا دو‌هفته اول کماببش استرس و تپش داشتم ولی چند روز اخر تپش قلبم ببشترشد و حدود ده شب قرص پرانول میخوردم که تاثیر انچنانی نداشت تا اینکه دیشب از خونه زدم بیرون و ماشین یه بنده خدا رو که خراب شده بود کمی هل دادم ولی نه در حد اینکه بهم فشار بیاد ولی بعدش تپش قلب شدید گرفتم و نفسم بند اومد تا پنج دقیقه نشستم و نفس کشیدم تا کمی خوب شدم بنظر شما این تپش قلب و تنگی نفس از چی میتونه باشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش)
   سلام حتما باید بررسی بشید ممکنه عوارض کرونا هم باشه
 • تصویر کاربر محسن جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر من 28 سال سن دارم حدود 5 ماه قبل عمل ابلیشن کردم اما بعد از دوماه و سه ماه بعد همون تپش قلب ها منتها بعد از مدتی قطع میشد طبق نظر دکتر مسیر اضافه نزدیک مسیر اصلی بوده و امکان سوزاندن کامل نبوده میخواستم به نظرتون چکار کنم
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش)
   سلام حتما باید مدارک دیده بشه و با یک متخصص الکتروفیزیولوژیست متبحر مشورت بشه
 • تصویر کاربر محمدی جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  با سلام من اواسط تیر ماه کرونا مثبت شدم چند روز بعد از بهبودی دراثر یه استرس فشارم بالا رفت و تپش قلب که البته بعدا فهمیدم دستگاه زیاد هم نشان میداده ولی بیمارستان ۱۶ روی ۸ یا ۱۴ روی ۷ هم بود نوار و آنزیم ها و کلیه آزمایشاتم سالم بود دکتر رفتم اکو و نوار دوباره و هولتر فشار هم طبیعی بود گفتن ممکنه دچار فشار خون شدی فرص والزامیکس ۵/ ۱۸۰ نصف صبح و نصف شب و متورال ۵۰ نصف صبح نصف شب چون خیلی افت فشار داد گفتن فقط متورال و این هم بیحالم میکنه ودرد قفسه سینه و پشت بهم میده لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش)
   سلام دارو را قطع کنید فقط والزومیکس ۸۰/۵روزی نصف بخورید و فشار ها را یک هفته صبح و شب بگیرید تا تصمیم گیری شود
 • تصویر کاربر قاسمی جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید امروز پدر من نوبت دوم واکسن کرونا را زد بعد از آمدن به منزل فشارش بالا رفت و ضربان قلبش هم همینطور بالا رفت . می خواستم ببینم قرص استامینوفن بهش بدیم یا نه چون احساس ضعف و خستگی و بی‌قراری داره . قرص فشارش و بهش دادیم یه کم پایین آمده . حدود ۱۴ . اما ضربان قلبش تند است . ممنون می شوم جواب بدید که آیا می تونیم بهش قرص استامینوفن بدیم یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش)
   سلام قرص استامینوفن ضرری نداره ، ولی اگر علایم ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر