متخصص قلب در تهران

درمان قطعی تپش قلب

افراد زیادی به مطب های متخصصین قلب و عروق مراجعه می کنند و از تپش قلب خود شکایت می کنند. معمولا پزشک بعد از معاینه و چکاپ قلبی علت تپش قلب را تشخیص می دهد. در این مقاله به بررسی علل و عوارض تپش قلب می پردازیم.

ضربان قلب نرمال

تعداد ضربان قلب طبیعی بزرگسالان در حالت استراحت بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. اگر ضربان قلب شما بین این دو عدد باشد یعنی تپش قلب ندارید. به طور کلی ضربان قلب پایین در حالت استراحت نشان دهنده ی عملکرد کارآمدتر قلب و تناسب بهتر قلبی عروقی است. برای مثال یک وزرشکار حرفه ای ممکن است در حالت استراحت ضربان قلبی حدود 40 داشته باشد.

ضربان قلب پایین

به ضربان قلب پایین برادی کاردی می گویند. معمولا اگر در بزرگشالان در حالت استراحت ضربان قلب آن ها کمتر از 60 ضربان در دقیقه باشد دچار ضربان قلب پایین می باشند.

ضربان قلب بالا

به ضربان قلب بالا تاکی کاردی نیز می گویند. به طور کلی، برای بزرگسالان، ضربان قلب بالای 100 ضربان در دقیقه (BPM) بیش از حد سریع در نظر گرفته می شود و این افراد دارای ضربان قلب بالا می باشند و باید سریعا به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایند.

علت اصلی ایجاد تپش قلب

تپش قلب ممکن است در قفسه ی سینه، گلو و یا گردن احساس شود. تپش قلب می تواند اذیت کننده و حتی نگران کننده باشد در صورتی که معمولا جدی و خطرناک نیست و معمولا بعد از مدتی خود به خود از بین می رود.

علت تپش قلب ناگهانی

بیشتر اوقات علت تپش قلب ناگهانی می تواند استرس، نگرانی یا به دلیل مصرف بیش از اندازه ی کافئین، نیکوتین یا الکل به وجود می آید.

علت تپش قلب در جوانان

تپش قلب در جوانان و کودکان معمولا به دلیل: مبهوت شدن، ترسیدن یا تحت استرس بودن ایجاد می شود. داروهای سرماخوردگی، آلرژی و آسم، مکمل های گیاهی و سایر داروها، کافئین و الکل نیز می توانند باعث تپش قلب در جوانان و نوجوانان شود. یک مورد از مهمترین دلایل تپش قلب جوانان ننوشیدن مایعات کافی به طور منظم است.

علت تپش قلب بعدازغذاخوردن

به دلایل مختلفی ممکن است بعد از غذا خوردن دچار تپش قلب شوید. غذا خوردن باعث تغییر در جریان خون می شود که می تواند منجر به افزایش ضربان قلب شود. غذا خوردن همچنین می تواند باعث افزایش فشار خون نیز شود. اگر بیش از حد غذا بخورید، قلب خود را مجبور می کنید بیش از حد طبیعی کار کند. در نتیجه شما به خون بیشتری برای سیستم گوارشی خود نیاز دارید که باعث می شود ضربان قلب شما بالا برود. اگر رژیم غذایی شما نا مناسب باشد یا به غذایی که می خورید حساسیت داشته باشید ممکن است پس از خوردن آن غذا دچار تپش قلب شوید.

اکنون که علت تپش قلب بعد از غذا خوردن را فهمیدید شاید برایتان جالب باشد که علت درد قفسه ی سینه بعد از غذا خوردن را نیز بدانید!

علت تپش قلب بعد از خوردن مشروب

نوشیدن مشروب و الکل ضربان قلب شما را افزایش می دهد. هرچه بیشتر بنوشید، ضربان قلب شما سریعتر می شود. یک مطالعه اخیر تأیید کرده است که نوشیدن زیاد و مصرف طولانی مدت الکل با انواع مختلف آریتمی قلبی، به ویژه تاکی کاردی سینوسی، همراه است. همچنین ممکن است علائم دیگری مانند سردرد، دردهای عضلانی، حالت تهوع و سرگیجه های خطرناک نیز داشته باشید.

علت تپش قلب بعد از خوردن قهوه

واقعیت این است که قهوه دارای مقدار بسیار زیادی کافئین است که کافئین بر قلب تأثیر می گذارد. وقتی کافئین به مقدار قابل توجهی مصرف شود، سطح اپی نفرین در خون افزایش می یابد. اپی نفرین در واقع همان آدرنالین است. هنگامی که بدن دارای مقادیر زیادی آدرنالین است، فشار خون و نیروی ضربان قلب افزایش می یابد. برای افردی که بیشتر در معرض ریتم غیر طبیعی قلب هستند، کافئین ممکن است باعث تپش قلب یا آریتمی قلبی شود.

رفع تپش قلب قهوه

در بیشتر موار، فرد به مرور زمان به کافئین عادت کرده و اثرات ضربان قلب کاهش می یابد. اگر علائم شدید یا طولانی مدت پس از مصرف کافئین ادامه داشته باشد، یاید مصرف قهوه و سایر کافئین ها را قطع کنید و  برای درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

چه قرصی تپش قلب را بالا میبرد؟

چندین قرص می توانند سیگنال های الکتریکی قلب شما را تحت تأثیر قرار داده و ضربان قلب شما را سریعتر کنند. چند نمونه از این دارو ها عبارتند از:

❌ داروهای آسم

❌ قرص های ضد احتقان و داروهای سرماخوردگی.

❌ داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین.

❌ برخی از قرص های فشار خون و قلب.

❌ برخی از قرص های افسردگی و اضطراب.

❌ داروی تیروئید.

داروهای غیرقانونی مانند کوکائین یا آمفتامین نیز می توانند باعث تغییر در ضربان قلب یا ریتم شما شوند.

درمان تپش قلب

برای تپش قلب چکار کنیم؟ به جز در مواقعی که پزشک شما متوجه وجود یک مشکل قلبی می شود، تپش قلب به ندرت نیاز به درمان دارد. در عوض پزشک شما راه هایی برای مقابله با ایجاد تپش نامنظم قلب و درمان قطعی تپش قلب به شما می آموزد.

اگر تپش قلب شما در اثر یک بیماری مانند آریتمی به وجود آمده باشد، پایین اوردن تپش قلب شما با تمرکز بر روی آن بیماری به انجام می رسد.

درمان خانگی ضربان قلب بالا

روش های زیر می تواند تپش قلب شما را کاهش دهد. درمان های تپش قلب خانگی به صورت زیر است:

 • تنفس عمیق
 • گذراندن وقت در خارج از منزل
 • ورزش و
 • عدم مصرف توتون و تنیاکو، ماری جوانا و داروهای غیر قانونی
 • خنده
 • پاشیدن آب سرد روی صورت
 • دوش آب سرد گرفتن
 • مصرف سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم
 • رژیم غذایی حاوی سیب زمینی، موز، آووکادوها و اسفناج

داروی تپش قلب چیست؟

برای تپش قلب چی خوبه؟ بعضی از داروهای درمان تپش نامنظم قلب و انواع قرص تپش قلب شامل موارد زیر هستند:

 • متوپرولول
 • قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول
 • آتنولول
 • بلاک کننده های کانال کلسیم

بهبود تپش قلب با قرص پروپرانولول

⚠ توجه: این داروی پایین اوردن ضربان قلب ممکن است برای درمان درد قفسه ی سینه، درمان فشار خون بالا و یا بی نظمی ضربان قلب تجویز شوند.

قرص ضربان نامنظم قلب

ضربان قلب نا منظم یا همان آریتمی به حالتی گفته می شود که در آن قلب خیلی سریع، خیلی آهسته یا نامنظم می زند.

در بسیاری از موارد، آریتمی قلبی ممکن است جدی نباشد یا اصلاً به هیچ درمانی نیاز نداشته باشد. با این حال، اگر پزشک متوجه شود که آریتمی می تواند منجر به مشکلات قلبی جدی تری شود، ممکن است دارو تجویز کند. برخی از دارو ها و قرص های ضربان قلب نامنظم عبارتند از:

مسدود کننده های کانال کلسیم

نمونه هایی از مسدود کننده های متداول کانال کلسیم عبارتند از:

 • آملودیپین
 • دیلتیازم
 • فلودیپین
 • ایزرادیپین
 • نیکاردیپین

مسدود کننده های بتا

نمونه هایی از مسدود کننده های بتا عبارتند از:

داروهای ضد انعقاد خون

ضد انعقادها مشکل ریتم قلب شما را برطرف نمی کنند. آنها فقط به کاهش خطر لخته شدن خون ناشی از آریتمی های خاص کمک می کنند. وارفارین (کومادین) یکی از رایج ترین داروهای ضد انعقاد خون است.

آمپول برای تپش قلب

برای پایین اوردن تپش قلب آمپول های خاصی وجود دارد. اما آمپول کاهش ضربان قلب حتما باید در بیمارستان توسط پزشک تزریق شود و هرگز این کار را سرخود در منزل انجام ندهید.

آیا تپش قلب خطرناک است؟

هر چند این مشکل ممکن است ناخوشایند باشد، اما معمولا بی خطر است. در موارد نادر تپش قلب بالا ممکن است یکی از علائم مشکل های جدی قلبی مانند آریتمی (تپش نامنظم قلب) باشد که نیازمند درمان هستند.

چگونه تپش قلب را متوقف کنیم؟

✔ کاهش استرس و نگرانی ها برای درمان تپش قلب

 تکنیک های ریلکسیشن (آرامش بخش) مانند یوگا و تنفس عمیق درمانی را تمرین کنید.

✔ دوری از محرک ها

 محرک ها مانند کافئین، نیکوتین، بعضی از داروهای سرماخوردگی و نوشیدنی های انرژی زا میتوانند ضربان قلب شما را تند تر یا نامنظم کنند. با عدم مصرف این محرک ها می توانید به درمان ضربان قلب بالا کمک کنید.

✔ خم شدن و آب سرد

خم شدن و استفاده از آب سرد می توانند سبب تحریک عصب واگ و کمک به کنترل ضربان قلب شوند. تنفس عمیق به آرام شدن شما کمک می کند و استرس ناشی از تپش قلب شما را می کاهد.

✔ اجتناب از داروهای غیر قانونی (مخدر ها)

✔ انجام مانور والسالوا 

این روش یکی از بهترین روش ها برای پایین اوردن ضربان قلب فوری می باشد.

مانور والسالوا می تواند باعث کاهش تپش قلب شود

درمان استرس و تپش قلب

در حالی که اضطراب می تواند باعث تپش قلب شود، با یادگیری تکنیک های آرام سازی و صحبت با یک روانشناس یا روانپزشک و مصرف داروهای تجویز شده توسط آن ها می توانید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید. اگر فکر می کنید تپش قلب شما می تواند ناشی از اضطراب باشد حتما قرار ملاقات با روانپزشک را ترتیب دهید.

برای تپش قلب چه بخوریم؟

آب بنوشید. کمبود آب بدن می تواند باعث تپش قلب شود. خون شما حاوی آب است، بنابراین وقتی بدن شما کم آب می شود، خون شما غلیظ می شود. هر چقدر خون غلیظ تر باشد، انتقال آن برای قلب از طریق رگها سخت تر می شود. که می تواند ضربان نبض شما را افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به تپش قلب شود.

در رژیم غذایی خود خوراکی هایی را مصرف کنید که حاوی پتاسیم، کلسیم و منیزیم باشد. مواد غذایی مانند سبزیجات، سیب زمینی، موز، لبنیات، آجیل ها، ماهی و … برای درمان قطعی تپش قلب بالا مناسب می باشند.

اگر تپش غیر طبیعی قلب شما به دلیل بیماری قلبی و نقص در پالس های الکتریکی رگ های خونی باشد، نیاز است که عمل ابلیشن انجام گردد. جهت اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید:
سوزاندن رگ قلب

آیا ممکن است در اثر مضطرب بودن دچار تپش قلب شوید؟

در بسیاری از افراد، تاکیکاردی فوق بطنی یک پدیده ی تصادفی بوده و با ورزش و دیگر فعالیت ها ارتباطی ندارد. تاکیکاردی فوق بطنی باعث ایجاد علائمی از قبیل تپش قلب، احساس سبکی سر، ناراحتی قفسه سینه و کوتاه شدن نفس ها شده و ممکن است باعث ایجاد صدمات جدی در شما شود. ذهن شما پاسخ می دهد و میتواند سبب ایجاد علائم بیشتری از اضطراب و وحشت شود.

عوارض تپش قلب

تپش قلب به جز این که یک مشکل قلبی است، عوارض جانبی دیگری نیز به ایجاد می کند. در تپش قلب ناشی از مشکلات قلبی، عوارض زیر ممکن است اتفاق بیافتد.

❇ غش کردن

اگر ضربان قلب شما سریع شود، ممکن است فشار شما بیافتد و باعث غش کردن شما شود. اگر شما بیماری قلبی مانند بیماری های قلبی مادرزادی و مشکلات دریچه ی قلبی داشته باشید، امکان به وجود آمدن این حالت بیشتر است.

❇ ایست قلبی

ایست قلبی در اثر تپش قلب نادر است. تپش قلب می تواند سبب آریتمی های تهدید کننده ی حیات شود و همچنین ممکن است سبب توقف تپش موثر قلب شود.

❇ سکته ی مغزی

تپش قلب می تواند سبب فیبریلاسیون دهلیزی شود، وضعیتی که در آن ضربان طبیعی قلب مختل می شود و خون در یک ناحیه تجمع یافته و می تواند سبب ایجاد لخته شود. این لخته ممکن است کنده شود و شریان های مغزی را مسدود کند و سبب سکته ی مغزی شود.

❇ نارسایی قلبی

این عارضه در صورتی به وجود می آید که قلب برای مدتی طولانی نتواند خون را به خوبی پمپاژ کند و این موضوع باعث آریتمی و فیبریلاسیون دهلیزی شود. بعضی اوقات کنترل آریتمی که سبب انواع نارسایی قلب شده است، می تواند عملکرد قلب را بهبود ببخشد.

بیشترین دلایلی که باعث نارسایی قلبی می شوند شامل حمله قلبی قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، بیماری های دریچه قلب و کاردیومیوپاتی است.

تشخیص با گوشی پزشکی

تشخیص تپش قلب

اگر پزشکتان گمان کند که شما تپش قلب دارید، با گوشی پزشکی به صدای قلب شما گوش خواهد داد. پزشک شما ممکن است به دنبال مشکلات پزشکی مانند تورم غده ی تیروئید که مسبب تپش قلب شما هستند، باشد. دیگر آزمایش هایی که ممکن است پزشک شما درخواست کند، شامل موارد زیر هستند:

✅نوار قلب

در این آزمایش غیرتهاجمی، فرد کارشناس یک سری وسیله روی قفسه سینه شما قرار می دهد که آن ها ضربان های الکتریکی قلب شما را ثبت می کنند.

نوار قلب به پزشک شما کمک می کند تا هر نوع بی نظمی ضربان قلب و مشکلات ساختاری ای که می توانند باعث تپش قلب شوند را تشخیص دهد. این آزمایش ممکن است هم در زمان استراحت و هم در زمان ورزش انجام شود.

مانیتورینگ هولتر

مانیتور هولتر یک وسیله ی قابل حمل است که شما آن رو می پوشید تا نوار قلب جاری شما، معمولا برای 24 تا 72 ساعت را ثبت کند. این وسیله در هنگامی که پزشک نتواند با استفاده از نوار قلب متداول علت تپش نامنظم قلب را تشخیص دهد، استفاده می شود.

✅ثبت وقایع

اگر شما همچنان بعد از استفاده از مانیتور هولتر هیچ بی نظمی ضربان قلبی نداشتید، پزشک شما ممکن است از یک وسیله برای ثبت وقایع قلبی شما استفاده کند.

شما تا جای ممکن در طول روز این وسیله را می پوشید و در هنگامی که با علائم تپش قلب مواجه شده، دکمه ی دستگاه را فشار می دهید تا شروع به ثبت وقایع کند. ممکن است نیاز باشد برای چند هفته از این دستگاه استفاده کنید.

✅اکوی قلب

اکوی قلب یک آزمایش غیر تهاجمی است که شامل سونوگرافی قفسه ی سینه می شود. این کار یک تصویر را ارائه می دهد که نشان دهنده ی ساختمان و عملکرد قلب می باشد. با عبور امواج سونوگرافی از قلب شما، یک کامپیوتر آن ها را تحلیل کرده و یک تصویر متحرک روی مانیتور نشان می دهد.

اکوکاردیوگرافی قلب

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهسا چهارشنبه ۲۳ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من حدود ۵تا ۶ ماهه که درد قفسه سینه دارم حدود ۶ ماهه پیش عکس از قفسه سینه گرفتم و نوار قلب دادم دکتر گفتن مشکلی نداری ..ولی باز همون مشکل و به شکل بدتری تجربه کردم ..اینبار همراه با درد دست چپ پشت سر فک پشت قفسه سینه ..به دکتر قلب مراجعه کردم گفتن افتادگی دریچه میترال داری ..قرص متورال دادن که استفاده کنم ولی وقتی استفاده میکنم تمام بدنم سرد و بی حس میشه و از خواب می پرم..میشه خواهش کنم راهنمایی کنید..هنوزم با خوردن این قرصا احساس درد دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۳ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   سلتم به احتمال زیاد درد ارتباط با قلب نداره به پزشک گوارش مراجعه کنید و سطح ویتامین دی را جک کنید
 • تصویر کاربر نگار پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  با سلام بنده ۳۷ سال سن دارم
  شش ماهی میشه بعد از مصرف یک قرص لاغری که حاوی کافءین بود با اولین دانه قرص ضربان قلبم رفت رو ۱۴۵ و فشار خونم ۱۷
  در حالت عادی فشار خونم همیشه ۱۰ با روی ۷ میباشد ولی هررچند روز یکبار با مصرف کوچکترین قهوه یا حتی بوی عود یا سیگار یابوی تینرو یا حتی بوهای شدید باعث افزایش ضربان قلبم و افزایش فشار خونم میشود که واقعا آزار دهنده میباشد.
  و با مصرف داروی کاپتوپریل زیر زبانی و متازیرو بعد از چند ساعت به حال عادی بر میگردد.ولی خیلی این حملات من رو آزار میده.تروخدا راهنماییم کنید
  اکو و تست ورزش نرمال بوده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   سلام ممکنه اون قرص لاغری به جز کافئن ، مواد شبیه مخدر شیشه و اگر مستعد فسار خون بودید سبب بروز اون شده باشه ، باید هولتر فشار خون انجام بدید ، تا مشخص بشه که فشار خون دارید یا نه
 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  مادرم ۷۲ساله هست فشار خون هم دارد الان دو روزه تپش قلب بالا دارد کرونا هم ندارد لطفا کمکمون کنید آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   سلام حتما نوار بگیرید ممکنه ریتم قلب بهم ریخته باشه
 • تصویر کاربر ندا شنبه ۱ خرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من یه مدت تپش قلب به همراه تنگی نفس دارم و قرص پرانول میخورم تا اونو نخورم خوب نمیشم و دو روز هم هست زیر سینه چپم تیر میکشه و همینطور پشتم و این موضوع اذیتم میکنه اکو هم انجام دادم گفتن 10 درصد نارسایی دریچه دارم ولی واقعا داره اذیتم میکنه این موضوع چکار باید انجام بدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱ خرداد ۰( 2 ماه پیش)
   سلام باید هولتر ۲۴ ساعته ریتم انجام بدید ، همچنین ، اگر مشکل معده دارید ان را درمان کنید ، کم خونی و تیرویید را هم باید بررسی کنید
 • تصویر کاربر پریسا چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  باسلام، من حدود یکسالی هس که تپش قلب دارم، که در اکثرا مواقع وقتی بلند میشم و سرپا هستیم چشام گیج میره که این سرگیجه همراه با تپش قلب و لرزش مخصوصا تو قسمت شانه و دست هام هس، چندباری هم باعث از دست دادن هوشیاری برای چندثانیه و خوردن زمین شده، دردقفسه سینه و تو هنگام خواب تنگی نفس هم دارم. دکتر قلب رفتم که بعد نوار قلب تشخیص تاکی کاردی دارن و گفتن به یه دکتر الکتروفیزلوزیست مراجعه کنم، دکتر متخصص الکترو فیزلوژیست بعد نوار قلب و اکو گفتن چیزیم نیس و مشکلی تو قلبم نیس ولی گفتن تپش قلبت خیلی بالاس حدود 200 . تو ازمایش خونی هم دادم هیچ مشکلی از کم خونی و تیروئید ندارم. میخواستم بپرسم علت این تپش قلب و درد قفسه سینه از چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   سلام اگر اصطراب و یا ریفلاکس معده ومشکلات گوارشی دارید ، ممکنه مربوط به اون باشه ، مایعات هم زیاد بخورید
 • تصویر کاربر شهریار دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  عرض سلام و احترام خدمت شما.
  بنده مدت 4 سال است که قرص پرانول 10 هر شب یک عدد مصرف میکردم بنا به تجویز پزشک.
  در حال حاضر 27 سالمه هستم و معمولا به دلیل تحصیل و امتحان و وضعیت زندگی و آینده استرس دارم که البته نسبت به دو سه سال گذشته بسیار ازش کاسنه شده.
  حدود دوهفته پیش تصمیم گرفتم که خودمو از قرص رهایی بدم . قرص رو گذاشتم کنار و هفته اول هیچ مشکلی نداشتم اما از هفته دوم تپش یا ضربان قلب ناگهانی و قابل احساسی در من ایجاد شد . از هر سه چهار تپش عادی ، یک تپش کمی با شدت بیشتر رو تجربه میکنم . مصرف مایعات در من بسیار پایین بود که در تلاشم تا آروم آروم مصرف آب و چای کم رنگ رو بیشتر بکنم.
  در حال حاضر این تپش های غیر عادی اذیتم میکنه و احساس غیر عادی بودن دارم. چربی خون و قند خون هم ندارم.
  آیا خوردن قرص کلردیازپوکساید 5 میتونه جایگزینی بهتر برای پرانول 10 برای من باشه و من رو از استرس ناخودآگاهی که در من هست رها کنه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   سلام قرص پروپرانولول را نباید به طور ناگهانی قطع میکردین ، ولی الان که قطع کردین به نظر من دیگه مرتب نخورید به جز مواقعی که تپش خیلی شدید دارید ، قرص کلر دیازپوکساید هم نباید مرتب بخورید چون بهش عادت میکنید ، اگر ترش میکنید و مشکل گوارشی دارید اون را درمان کنید ، و قهوه و ادویه و مواد محرک نخورید 🙏🙏
 • تصویر کاربر سهراب چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  مادرم ۶۳سال دارد افزایش فشار خون داره لوزارتان میخوره ۶ماه پیش کرونا گرفت بعد از خوب شدن تپش قلب داره متورال استفاده میکرد الان تپش قلبش زیاد شده متورال جواب نمی ده. هرداروی دیگه ای غیر از این دو ناراحتش می کنه حتی داروی سرماخوردگی. لطفا راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   سلام حتما به متخصص مراجعه کنید نیاز به اکو و نوار ودر صورت لزوم اسکن هسته ای هست
 • تصویر کاربر سعیده چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت بخیر. ببخشید من هفته 30 بارداری هستم و یک دو هفته هست ضربان قلبم نامنظم شده جوری که نفسم بالا نمیاد تا 120 بار در دقیقه هم میرسه و در طول روز گاها چندین و چند بار اتفاق می افته. هم زمان سردرد هایی هم میگیرم. با مراجعه به همکاراتون یک ازمایش خون برام نوشتن که خدمتتان ارسال میکنم. فقط اینم بگم از اول بارداری من تیرویید هم داشتم و روزی نصف لیتروکسین 10 برام تجویز شده. سایر داروهایی که مصرف میکنم مولتی ویتامطن ماما لایف و کلسیم و آهن و ویتامین دی هستن.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   سلام تست خوبه فقط ویتامین وی پایین هست ، اگر علامت تنگ نفس دارید اکو و نوار لازم هست
 • تصویر کاربر یوسف دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  با سلام، همیشه قرص قلب بیزوپرولول2/5شرکت کوثر میخوردم و الآن که شرکتش عوض شده و منداوا هست، دیشب خوردم(ونصف قرص فشارلوزاتن هم خوردم) ، امشب ضربان قلبم پایین اومد رو شصت و گاهی حالم مساعد نیست وقتی اینو میخورم(البته دکترم گفته بود اگه این قرص گیرت نیومد، متورال بخور) چه کنم؟ امشب احساس تنگی سر دل هم داشتم در کنار این ضربان کم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   سلام اگر ضربان زیر ۵۵ نمیاد علایمتون به قرص ارتباط نداره ، ولی اگر در کل حالتون خوب نیست بهتره مراجعه کنید چون ممکنه به قرص ربطی نداشته باشه ، مشکل گوارشی هم اگر دارید درمان کنید
 • تصویر کاربر وحید چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  من چند وقت پیش علائمی مانند تپش قلب های شدید ضربان بالا (160 یا 188) رو تجربه میکردم. دو هفته تنگی نفس شدید داشتم بعد از سرما خوردگی و به نظر کرونا میومد و بعد چون تپش قلب هم بهش اضافه شد برخی از دکتر ها گفتند ممکنه حمله پانیک یا اضطرابی برخی هم گفتن مشکل قلبی هستش .
  من به دکتر قلب مراجعه کردم و اکو گرفت که نرمال بودش و تست ورزش که مشکلاتی رو نشون داد. مشکلم اینه که دکتر اول و دکتر دومی دو تا نظر متفاوت درمورد این تست ورزش داشتن.
  الان هم که بهتر شدم گاها تپش قلب میگیرم احساس میگیرم و یکم کمتر نفس دارم. مثلا یک قبلا تا دو دقیقه می تونستم نفسم رو حبس کنم الان 40 ثانیه! و بعدش به نفس نفس یا هم تپش قلب میوفتم. و ال.کل هم که یکبار امتحان کردم تپش قلب 170 تا رو داد و دیگه تست نکردم!
  خروج مایع semen هم باعث تنگی نفس و گاها تپش قلب میشه.
  مشکلات معده هم دارم اسید ریفلاکس و آروغ زدن زیاد.
  نظر شما چیه؟‌برخی از این صفحات ظاهرا مشکوک هستن! نظر میتونه بسیار مهم باشه در جهت این که نشون بده.
  تست ورزش و یک نوار قلب بعد از یک حمله که وقتی به اورژانس رسیدم 121 بود.
  لطفا برسی کنید اگر لازمه بفرمایید اقدامات جدی تر چیه
  1. تصویر کاربر وحید سه شنبه ۱۷ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   این هم ادامه تست ورزش و نوار قلب.
   من همچنین بندسازی هم شروع کردم دو هفته ای میشه. درد قفس سینه ندارم جز اون دو هفته که احساس تنگی نفس شدید داشتم.
   تنگی نفس های شبونه گه گاهی دارم و خیلی زیاد نیستش.

   قد 173 سانت
   سن 26 سال
   ورزن 63
   بدون سابقه خانوادگی
   بدون ریسک فکتور های قلبی

   برخی از صفحات این تست ورزش مشکلی رو نشون نمیدن و لطفا تماما برسی بشه.
   باتشکر از این که وقت میگذارید.
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   سلام تست ورزش مشکلی نداره ، اگر تپش دارید باید در موقع تپش نوار بگیرید و یا هولتر ریتم انجام بدید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر