متخصص قلب در تهران

علت تپش قلب در خواب چیست؟ دکتر آرزو خسروی متخصص تپش قلب در تهران

بیدار شدن با تپش قلب ممکن است گیج کننده و ترسناک باشد، اما علت تپش قلب در خواب و تپش قلب صبحگاهی بندرت جای نگرانی دارد. بسیاری از عوامل می توانند باعث بیدار شدن فرد با تپش قلب شوند. از جمله رژیم غذایی، استرس، کمبود خواب و آریتمی ها. دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق در ادامه این مطلب از دلایل و درمان تپش قلب می گویند.

چرا با تپش قلب صبحگاهی بیدار می شوم؟

گاهی اوقات هنگام بیدار شدن از خواب ممکن است احساس کنید قلبتان خیلی سریع می زند. همچنین ممکن است فرد در صورت بروز این حالت احساس لرزش یا اضطراب کند. برای ارتباط با نوبت دهی و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

تپش قلب ممکن است شبیه آریتمی باشد. اگرچه این حالت ممکن است احساس نگرانی ایجاد کند اما معمولاً با عوامل روزمره مانند اضطراب و رژیم غذایی مرتبط بوده و معمولاً موقتی است. همچنین ممکن است فرد به دلیل وجود یک بیماری زمینه ای مانند دیابت، اختلال خواب یا کم خونی با تپش قلب از خواب بیدار شود.

📌مطلب مرتبط : بررسی آریتمی های خطرناک قلبی

افرادی که این مشکل را مرتباً تجربه می کنند بهتر است به پزشک خود مراجعه کنند تا علت اصلی آن را تعیین یا درمان کند.

فقط ورزش نیست که می تواند ضربان قلب شما را تند کند. عوامل حیاتی فیزیولوژیکی نیز می تواند باعث تند شدن ضربان قلب شما شوند و همه ی آن ها بی خطر نیستند. یافتن علت آن اولین قدم برای متوقف کردن آن است.

اگر در رابطه با تپش قلب صبحگاهی یا تپش قلب در خواب سوالی دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

اضطراب

آیا استرس زندگی روزمره را احساس می کنید؟ آیا همه چیز باعث می شود شما احساس کنید تحت فشار فوق العاده ای هستید؟

وقتی سرتان را روی بالشت می گذارید نگرانی های شما متوقف نمی شوند. اگر با تپش قلب بیدار می شوید و علامت دیگری ندارید نشانه خوبی است که علت آن فقط استرس و اضطراب است. استرس باعث می شود که هورمون ها در بدن شما زیاد شوند و شما را در یک حالت جنگ یا پرواز مداوم قرار دهد. بدن شما اهمیتی نمی دهد که “خطر” چیست و فقط به امنیت شما اهمیت می دهد. وقتی این هورمون ها زیاد شدند، آن اضطراب می تواند تا شب ادامه یابد بدون اینکه شما متوجه شوید چه اتفاقی افتاده است.

۵ علت تپش قلب در خواب صبحگاهی

کافئین زیاد، علت تپش قلب در خواب

آیا بیش از حد چای یا قهوه و مشتقات قهوه مصرف می کنید؟ شما می دانید که کافئین می تواند ضربان قلب شما را بالا ببرد و بدن شما را در یک مبارزه یا پاسخ پرواز نگه دارد. همان مواد شیمیایی که باعث می شوند صبح زود بیدار شوید، ممکن است در صورت وجود مقدار بسیار زیاد، علیه شما اثر کنند.

اگر به کافئین حساس باشید، ممکن است احساس همان اثر آنقدر طول نکشد. بسته به زیست شناسی شما پردازش مقدار کمی کافئین نیز می تواند مشکل باشد بنابراین اثرات آن را با دقت مشاهده کنید.

قند و شکر

مصرف مقادیر زیادی مواد قندی قبل از خواب می تواند میزان قند خون شما را افزایش داده و باعث تند شدن ضربان قلب شود. همانطور که بدن شما سعی در هضم این قندها دارد احتمال تپش قلب وجود دارد. حتی چیزهایی مانند غلات برای یک میان وعده بی ضرر نیستند چراکه می توانند همان جهش های قند خون را ایجاد کنند و شما را از استراحت کامل باز دارند.

الکل

فرآورده های الکلی تقریباً مشابه قند اثر می گذارند. الکل باعث کمبود آب بدن و افزایش قند خون می شود که شما را از خواب آرام باز می دارد. هنگامی که زیاد الکل می نوشید چه قبل از خواب یا غیر از آن، باعث آسیب رساندن به خواب آرام شما می شود و ممکن است با تپش قلب از خواب بیدار شوید.علت تپش قلب در خواب

همانطور که بدن شما قندهای حاصل از الکل را پردازش می کند باعث آریتمی می شود. اگر الکل می نوشید زیرا استرس دارید و می خواهید آرام شوید، حتی ممکن است در طولانی مدت شرایط را برای خودتان بدتر کنید. راحت تر می توانید بخوابید، اما در طولانی مدت خیلی سخت تر می شود.علت تپش قلب در خواب

آپنه خواب، علت تپش قلب در خواب

حتی ممکن است متوجه نشوید که از آپنه خواب رنج می برید اما یکی از نشانه های این بیماری کوبیده شدن قفسه سینه در صبح است. آپنه خواب بدن شما را تحت فشارهای مداومی قرار می دهد که باعث می شود شما به بیماری فیبریلاسیون دهلیزی یا تپش قلب مبتلا شوید. ممکن است در هر ساعت از روز اتفاق بیفتد، اما بیشتر صبح ها رخ می دهد.

ممکن است برای آپنه خواب بررسی نشوید اما اگر هر احتمال دیگری را رد کرده باشید، این حالت می تواند یک قسمت حیاتی در تشخیص شما باشد. برای ارتباط با نوبت دهی و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

ضربان قلب خطرناک چند است؟

مشکلات تیروئیدی از عوامل تپش قلب صبحگاهی

اگر از پرکاری تیروئید رنج می برید بدن شما بیش از حد هورمونی به نام تیروکسین تولید می کند. این هورمون سرعت متابولیسم شما را افزایش می دهد، که می تواند باعث ضربان قلب نامنظم یا سریع شود. ممکن است در طول روز اینقدر آن متوجه نشوید اما شب ها بسیار بیشتر قابل توجه است. علائم دیگر آن شامل کاهش وزن ناگهانی و اشتهای شدید غیرمعمول است. همه موارد به ظاهر مثبت اما در واقع اثرات طولانی مدت کم کاری تیروئید خطرناک می باشد.

کم خونی، موثر در تپش قلب صبحگاهی

اگر خون شما اکسیژن کافی نداشته باشد، قلب شما مجبور است بیشتر کار کند تا خون بیشتری تأمین کند تا بدن دچار شوک نشود. خون بیشتر ممکن است به معنای اکسیژن بیشتر باشد اما همچنین باعث تپش قلب می شود. کم خونی زمانی اتفاق می افتد که سلول های خون یا هموگلوبین کافی در خون نداشته باشید و علائم دیگر آن می تواند خستگی، سرگیجه و رنگ پریدگی پوست باشد. سردرد نیز شایع است.

هورمون های جنسی زنانه که عامل تپش قلب صبحگاهی هستند

بیدار شدن با تپش قلب ممکن است به چرخه قاعدگی مرتبط باشد. به طور خاص، تپش قلب ممکن است به دلیل تغییر در سطح هورمون های بدن رخ دهد. تغییرات قابل توجه در میزان استروژن و پروژسترون در بدن ممکن است منجر به تپش قلب در برخی زنان شود. با نزدیک شدن به یائسگی سطح استروژن آن ها به طور طبیعی کاهش می یابد که ممکن است باعث افزایش ضربان قلب نیز شود. دوره های گرگرفتگی نیز ممکن است باعث تپش قلب صبحگاهی شوند.

دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

تب

تغییر در درجه حرارت بدن، مانند تب ممکن است باعث تغییر در ضربان قلب شود.

دارو، علت تپش قلب صبحگاهی

داروها می توانند دلیل برخی از مسائل قلبی باشند. هنگامی که شروع به مصرف داروی جدیدی می کنید عوارض جانبی آن را بررسی کنید تا ببینید آیا مشکلات قلبی دارد یا خیر. تپش قلب یک عارضه جانبی رایج است که پزشکان معمولاً از شما در مورد داروهایی که مصرف می کنید سوال می کنند. برخی از داروها، به ویژه داروهای محرک ممکن است باعث بیدار شدن فرد با تپش قلب شوند.

تپش قلب ممکن است یکی از عوارض جانبی داروهای زیر که جزو قرص های خطرناک برای قلب هستند، باشد:

 • استروئیدهای استنشاقی، مانند داروهای درمان آسم
 • سودو افدرین، که یک ماده رایج در داروهای سرماخوردگی است
 • ریتالین و آدرال، که از آن ها برای درمان علائم اختلال بیش فعالی با کمبود توجه استفاده می کنند
 • برخی از داروهای تیروئید

هر فردی که دارو مصرف می کند باید برچسب آن را بررسی کند یا با داروخانه تماس بگیرد تا از عوارض جانبی احتمالی که ممکن است بر قلب بگذارد مطلع شود.

علت تپش قلب ناگهانی در خواب چیست؟

تپش قلب در شب هنگامی اتفاق می افتد که بعد از خوابیدن در خواب احساس یک نبض شدید در قفسه سینه، گردن یا سر خود می کنید. توجه به این نکته مهم است که اگرچه این ها ممکن است ناراحت کننده باشند، اما معمولاً طبیعی هستند و به طور معمول نشانه چیز جدی تری نیستند.

اگر به پهلو بخوابید ممکن است به دلیل نحوه خم شدن بدن و تجمع داخلی فشار بر روی قلب در معرض تپش قلب در شب باشید.

رایج ترین حالت تپش قلب که به قلب شما ارتباط ندارد هنگام خم شدن اتفاق می افتد، زیرا فشار شکمی افزایش می یابد که سپس به مری منتقل شده که در پشت دهلیز سمت چپ قلب شما قرار دارد.

عامل دیگری که هنگام احساس تپش قلب در شب باید در نظر گرفت این است که ممکن است تپش قلب را در طول روز داشته اید اما فقط در شب به دلیل کاهش سطح صدا و کاهش حواس پرتی هنگام خوابیدن متوجه آن شده اید.

تپش قلب و لرزش بدن در خواب

لرزش شبانه بیماری نیست بلکه به عنوان علامت یک مسئله اساسی بروز می کند. شرایط مختلفی وجود دارد که می تواند منجر به لرزش شبانه شوند.مطالعات نشان می دهد که سندرم پای بی قرار و سندرم مشابهی به نام اختلال حرکتی دوره ای اندام دو دلیل اصلی لرزش شب در بزرگسالان می باشند.

تعداد ضربان قلب در خواب

در طول خواب ضربان قلب آهسته با سرعت حدود 40-50 ضربه در دقیقه معمول است و طبیعی تلقی می شود.

وقتی قلب به صورت منظم نمی تپد از آن به عنوان آریتمی یاد می شود. ناهنجاری های ضربان قلب گاهی بیماری را نشان می دهند.

درمان تپش قلب صبحگاهی

برای بسیاری از موضوعات بالا درمان فقط قطع محرک است. الکل، شکر و کافئین محرک هستند بنابراین می توانید با دقت مقدار مصرف و زمان مصرف خود را کنترل کنید.

برای شرایط روحی کمک به آرامش و کاهش سرعت ذهن می تواند به کاهش وقوع تپش قلب کمک کند. آموزش آگاهی ذهن، یا صرف یک روز تعطیلی کار می تواند به شما کمک کند. همچنین وسایل الکترونیکی را کنار بگذارید و درست قبل از خواب با آن ها کار نکنید. استفاده از رایحه های آرام برای کمک به آرامش و نوشیدن دمنوش های آرامبخش میتواند باعث آرامش ذهن گردد و متعاقباً خواب آرامتری ا تجربه کنید.

عوامل جسمی ممکن است دشوارتر باشند زیرا قبل از دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید، به تشخیص نیاز خواهید داشت. درمان علت اصلی جسمی ممکن است به کاهش ضربان قلب کمک کند، اما تا زمانی که وضعیت شما کنترل نشود آن را نمی دانید. اگر با رعایت این موارد هنوز دچار تپش قلب صبحگاهی هستید ممکن است مجبور شوید عوامل دیگر محرک آن را پیدا کنید.


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

برای ارتباط با نوبت دهی و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مختار چهارشنبه ۲۰ مهر ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام وخداقوت
  خانم دکتر نازنین من در کودکی دچار پلورزی شده بودم و بدون مصرف کورتون بهبود پیداکردم اما الان در 56 سالگی احساس تنگی نفس و خصوصا در زمان خوابیدن و فعالیت وحتی گاهی زمان استراحت و غذاخوردن هم مشکل پیدامیکنم نیاز به پیگیری ریه دارم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مهر ۱( 3 ماه پیش)

   سلام بله حتما پیگیری کنید 

 • تصویر کاربر ستاره جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید من ۴۲ ساله هستم و شاغل. بعضی وقتا که خیلی خسته هستم نصف شب با کوبیده شده محکم قلب از خواب بیدار می شم و به شدت استرس می گیرم. جدیدا اینجوری شدم و خواهش می کنم راهنمایی کنم چکار کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام جهت گرفتن نوار و بررسی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر ساناز سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  سلام ،من خانم 39ساله هستم . چند روزه صبحهابا دلشوره وتپش قلب بیدار میشم. اینم بگم که به پزشک قلب مراجعه کردم نوار و اکو مشکلی نداشت فقط افتادگی دریچه میترال دارم. واینکه مدتی داروهای اعصاب میخورم سر خود قطع کردم باعث شد اضطرابم برگرده الان دوباره دارو میخورم . ایا باادامه مصرف دارو بهتر میشم یا مشکلی دارم ؟ اضطرابم زیاده داخل بدنم یهو داغ میشه تپش قلبم برمیگرده ولی دردی همراهش ندارم .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش)
   سلام به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ساناز سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  سلام .من تقریبا دوماهه بخاطر قطع سرخود داروهای اعصابم دچار اضطراب شدید شدم والان دارم مجدددارو استفاده میکنم. ولی چندروزه صبح به محض بیدار شدن دلشوره وتپش قلب میگیرم .اینم بگم که افتادگی دریچه میترالم دارم . ایا باادامه مصرف داروهام به تعادل میرسم و این مشکل برطرف میشه ؟ خیلی اذیت میشم
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش)
   به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید اگر بهتر نشدید به متخصص قلب برای بررسی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر sanaz پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر من 29 سالمه مجرد هستم چند روز پيش يهو فشارم افتاد رفتم دكتر گفتم فشارت پايين كه 8 بود الان چند روز گذشته صبح كه بيدار ميشم حالم خوب فقط وقتي صبحانه ميخورم تپش قلب ميگيرم نميدونم چكار كنم ميشه من دوز اول واكسن تزريق كردم حالا براى دوز دوم اصلا امادگى ندارم لطفا راهنماييي كنيد ممنون ميشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر مشکل گوارشی دارید انرا در مان کنید ،بخصوص ترش کردن واکسن نوبت دوم را بزنید، موقع تپش قلب ، نوار قلب بگیرید

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  با سلام محمد هستم از استان کرمانساه ۲۷ ساله موضوع این میباشد که حدود ۱ الا ۲ ساله که بعضی شبها میخوابم صبح که بیدار میشم با تپش قلب و فشار قلب از خواب بیدار میشم و یک حالت ناراحت کننده ای به من دست میده و تا حدود نیم ساعت طول میکشه و کتف دست چپم هم درد میگیره و بیشتر وقتها هم بدنم از ناحیه پشت و کتف و بعضی وقتها هم به ناحیه دور کمر و کلیه هام تیر وارد میشه.
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه مشکل گوارشی باشه ولی موقعی که این علایم را دارید نوار بگیرید

 • تصویر کاربر A سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  سلامو وقت به خیرخدمت شما
  من خانمی ۴۲ ساله هستم.که دائما دچار تپش قلب میشوم.شدیدا دارای اضطراب و استرس بیماری هستم.ونگران ازبیماری.تاحالاچندین باراکو و نوارقلب گرفتم ولی گفتندموردی نیست و اضطراب داری.اکنون پروپرانولول ۱۰ و نورتریپتیلین ۱۰ استفاده میکنم.ازوقتی کروناگرفتم این حالت بیشتربرام پیش میاد وشدیدا نگرانم کرده.طوری که شبها باتپش قلب بیدار میشوم وحس میکنم دستها و پاهایم سرهستند.ازبیقراری و ناآرومی مدام راه میروم.وقتی راه میرم حس بهتری دارم.وقتی میایستم احساس سرگیجه دارم.مدام ضربان قلبم راچک میکنم.
  هنگام تپش ۱۴۹ هم نوارگرفتم.گفتند مشکلی نیست.خیلی میترسم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام تست تیرویید بدید و داروی ضد اضطراب استفاده کنید اگر بهتر نشدید،حضوری مراجعه کنید

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۲ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر من قبلا به دلیل ضربان احساس مرگ و حمله های پانیک دکتر قلب رفتم تشخیصشون این بود با هولتر 48ساعته که من ضربانم پایینه و باید باتری بزارم اما وقتی تست ورزش گرفتن عالی بود و اکو متوجه شدن ضربان پایین به دلیل آمادگی بدنم بوده چون من ورزش حرفه ای کار میکردم البته اون زمان افسردگی زمین گیرم کرده بود .حالا بعد چند سال از دو هفته پیش اظطراب و استرس شدیدی در من به وجود اومده و بی‌حالی شدید و ترس بسیار زیاد در طول روز احساس کردم پانیک باز برگشته اما از ترس باز اکو قلب و یه نوار قلب ساده دادم که گفتن سالم هست.اما خانوم دکتر سوال اصلیم اینه من در طول روز استرسو اظطراب دارم که نکنه تپش قلب بیاد سراغم ..بعد در طول روز یهو قلبم فقط یه تپش عجیب میزنه گاهی عین ریختن یا به صورته یه تپش در قفسه سینه بعدش با اون یه تپش احساس خاموش شدن میکنم.اظطراب دارم خانوم دکتر میترسم باشگاه برم ..میگم نکنه اون یه تپش از آریتمی یا چیزی باشه. هرچند تا دوهفته پیشم که ورزش میکردم مشکل قلبی اصلا نداشتم نه سرگیجه نه خستگی ...حتی تو هین اون یدونه تپش عجیبم سرگیجه ندارم.توروخدا کمکم کنین ..می‌تونه اون یدونه تپش که با حس دلهره یا کوبش هست از اظطراب باشه ...مثلا از صب ک استرسو اظطراب دارم ضربانم مدام بالاس اما این وسطاش یهو یدونه تپش سخت با سیاهی رفتن چشم در حد یک ثانیه از چیه؟اخه قبلنا در دوران پانیک این یه تپش عجیب و نداشتم اما الان این یدونه توشه برام عجیبه دلم می‌ریزه یا تو گلوم شدید حسش میکنم بعدش از ترس عذاب میکشم لطفاً نظرتون بگین آیا این تپش به من استرسو عذاب میده یا استرس باعث این تپش هست؟همچنین از استرس رفلاکس و تنگی نفس و بیدار شدن از خواب با تپش قلب و دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۲ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام تپش نا به جا ممکنه به دلیل ریفلاکس معده باشه ، اون را درمان کنید اگر بهتر نشدید دوباره هولتر ۲۴ ساعته بدید
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر من قبلا به دلیل ضربان احساس مرگ و حمله های پانیک دکتر قلب رفتم تشخیصشون این بود با هولتر 48ساعته که من ضربانم پایینه و باید باتری بزارم اما وقتی تست ورزش گرفتن عالی بود و اکو متوجه شدن ضربان پایین به دلیل آمادگی بدنم بوده چون من ورزش حرفه ای کار میکردم البته اون زمان افسردگی زمین گیرم کرده بود .حالا بعد چند سال از دو هفته پیش اظطراب و استرس شدیدی در من به وجود اومده و بی‌حالی شدید و ترس بسیار زیاد در طول روز احساس کردم پانیک باز برگشته اما از ترس باز اکو قلب و یه نوار قلب ساده دادم که گفتن سالم هست.اما خانوم دکتر سوال اصلیم اینه من در طول روز استرسو اظطراب دارم که نکنه تپش قلب بیاد سراغم ..بعد در طول روز یهو قلبم فقط یه تپش عجیب میزنه گاهی عین ریختن یا به صورته یه تپش در قفسه سینه بعدش با اون یه تپش احساس خاموش شدن میکنم.اظطراب دارم خانوم دکتر میترسم باشگاه برم ..میگم نکنه اون یه تپش از آریتمی یا چیزی باشه. هرچند تا دوهفته پیشم که ورزش میکردم مشکل قلبی اصلا نداشتم نه سرگیجه نه خستگی ...حتی تو هین اون یدونه تپش عجیبم سرگیجه ندارم.توروخدا کمکم کنین ..می‌تونه اون یدونه تپش که با حس دلهره یا کوبش هست از اظطراب باشه ...مثلا از صب ک استرسو اظطراب دارم ضربانم مدام بالاس اما این وسطاش یهو یدونه تپش سخت با سیاهی رفتن چشم در حد یک ثانیه از چیه؟اخه قبلنا در دوران پانیک این یه تپش عجیب و نداشتم اما الان این یدونه توشه برام عجیبه دلم می‌ریزه یا تو گلوم شدید حسش میکنم بعدش از ترس عذاب میکشم لطفاً نظرتون بگین آیا این تپش به من استرسو عذاب میده یا استرس باعث این تپش هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر مشکل گوارشی دارید اون را درمان کنید حتما به روانپزشک برای کنترل اضطراب مراجعه کنید ، حتما تیرویید بررسی بشه ، اگر این علایم باقی ماند هولتر مجدد انجام بدید

 • تصویر کاربر بهار شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام من یه مدت یه بار موقع بیدار شدن از خواب احساس ضربان در سینه میکنم او احساس ضعف و سردی دست و پا میکنم و چند روز بی حال میشم این مشکل یه ماه یه بار سراغم میاد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت گرفتن نوار قلب و یا اکو به پزشک فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر منصور جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  با سلام، من ۳۵ سالمه. حدود ده سال با حملات پنیک زندگی کردم و هنگام این حملات ترس و فشار شدیدی به قلبم وارد میشد و ضربان قلبم یک دفعه بالا میرفت. که قبلا چندبار به متخصص قلب مراجعه کردم و انواع تستهارو دادم و مشکلی نداشتم و با مراجعه به روانپزشک و مصرف داروهایی مثل پروپرانولول مشکل پنیکم حل شده. . اما هر از گاهی در طول روز یا موقع بیدار شدن از خواب (وقت فعالیت مشکلی ندارم) احساس تپش قلب دارم. که بار روانی بدی برام داره. جدید هم موقع اضطراب و تپش قلب در بازوی چپم احساس درد میکنم. لطفا برای درمان راهنمایی کنید. باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام اول سطح ویتامین دی و گوارش را از نطر رفلاکس را بررسی کنید اگر مشکلی نبود ، هولتر ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید.بنده هنگامی که استراحت میکنم حتی شده واسه چند دقیقه تپش قلب شدید میگیرم و شبها که واسه آب خوردن یا دست به آب بیدار میشم وقتی میام بخوابم تپش قلب شدید پیدا میکنم که بعد نیم ساعت آروم میشه.روزها هم همینجوریه که وقتی دراز میکشم و بلند میشم تپش قلب شدید میگیرم.بنده حدودا ده ماه پیش نوار قلب و اکو دادم سالم بود.و دو ماه پیش آزمایش دادم تیروئد کم کار دارم و قند خون ۱۱۰ و چربی ۳۹۵ بوده.میخواستم بپرسم که خانم دکتر چیکار کنم؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما تیرویید را مجدد چک کنید ، برای جربی جزییات ازمایشتون لازم هست ، اگر تیرویید طبیعی بود ، هولتر ریتم بدید
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید . من بعضی مواقع صبح ها با تپش قلب از خواب بیدار میشم .تپش قلبی که وقتی دست روی سینم میذارم صداشو قشنگ میشنوم که میکوبه . اما درد و چیز دیگه ای ندارم .دکتر هم رفتم بعد از اکو و نوار قلب و هولتر و تست ورزش و ...... هیچی نبودش و گفتن که اریتمی هستش. قرص فلکاینید دادن صبح و شب. اما خیلی نگرانم کرده این مسعله میخواستم ببینم این داروهارو همیشه باید بخورم ؟ درمانش چیه این موضو؟یه معمولا هم صبح اتفاق میفته از خواب بیدارم میکنه. یک بار هم‌ اینطوری شد انگار از ریتم خارج شد که بیمارستان رفتم ۳تا قرص فلکاینیدو با هم دادن خوردم بعد از یک ساعت خوب شدش؟ میخواستم ببینم درمانش همینه ؟ من باید چکار کنم . خیلی استرس دارم .ممنون میشم راهنماییم کنید . در ضمن معدم هم ورم داره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام تست تیرویید باید بدید ،مشکل معده را بررسی کنید ، اگر ضربان نا منظم هست اقدامات دیگر مثل ابلیشن هم میتوان انجام داد، در کل نیاز به بررسی بیشتر هست
 • تصویر کاربر سیمین پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  ۵۳ ساله هستم. التهاب معده دارم و دوماه پیش هم بخاطر سنگ های موجورد و ضخیم شدن دیواره ی کیسه صفرا با لاپاراسکوپی . کیسه ی صفرا رو خارج کردن.مدتی ست علائم گر گرفتگی و تعریق و تپش قلب دارم و صبح ها با تپش قلب شدید و دلهره و دلشوره از خواب پامیشم.. بعد از عمل فقط با قرص های الپرازولام ۰/۵ خوابم‌میبره .. بطور طبیعی فقط ۲ ساعت شب ها میخوابم . درضمن دچار افتادگی دریچه ی قلب هم هستم که پروپرانول ۱۰ روزانه یک عدد مصرف میکنم و کم کاری تیروئید هم دارم که یک چهارم لووتیروکسین مصرف میکنم . خواستم راهنمایی م کنید که نیازه دوباره به دکتر قلب مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام بله مراجعه کنید و تست تیرویید هم مجدد بدید
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 187 مشاهده پرسش
  با عرض سلام من به مدت ۲۸ روز تحت استرس و دلشوره و اضطراب و تپش قلب زیاد بودم بعدش به مدت ۲۰ روز خیلی خوب بودم ولی الان چند روزه فقط موقعی که می خوابم بعد از گذشت نیم ساعت از خواب بیدار میشم و دچار تپش قلب میشم و بعد ار چند دقیقه دوباره می خوابم و به همین صورت هیچ دلشوره و اضطرابی الان ندارم فقط پس از خوابیدن در روز یا شب فرقی نداره دچار تپش قلب میشم و از خواب بیدار میشم به دکتر قلب هم مراجعه کردم آزمایش هم دادم مشکلی نداشتم . علت این تپش چیست هیچ سابقه ی بیماری هم ندارم . بعضی ها میگن به علت عوارض کرونا می باشد که به سیستم عصبی حمله کرده آیا این میتونه درست باشه ممنون و تشکر اگه پاسخ بدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر ریفلاکس معده دهرید درمان کنید ، واگر بهتر نشدید برای اکو و هولتر مراجعه کنید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من اکو و اسکن هسته ای قلب گرفتم به چندتا متخصص نشون دادم گفتن قلبت سالمه ولی همچنان تپش قلب دارم صبحها بیشتره موقع بلندشدن از خواب
  پروپرانول ۱۰هم روزی یکی میخورم ولی بازم تپش قلب دارم
  شبهاهم قلبم تیر میکشه بدنم گر میگیره یهو مخصوصا دستها و گردنم
  ایا احتمال داره گرفتگی عروق باشه یا اریتمی یا مشکل دریچه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر اکو و اسکن نرمال بوده ابتدا از نظر گوارش و تیرویید بررسی بشید ، اگر اونها طبطعی بود هولتر ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر ارزومند دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 264 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر تقریبا ۲۰روز قبل تست کرونا من بدون علایم مثبت شد بعد از ۱۴ روز که از قرنطینه دراومدن احساس سختی نفس کشیدن عمیق و داشتم برای احتیاط تست سی تی دادم که ۵درصد درگیری ریه داشتم و دوباره قرنطینه و دارو پردینزولون دادن که بعد ده روز مراجعه کنم اما الان چند روزه طرفهای شب که میشه نفس عمیق سخت میکشم و قفسه سینه ام درد میگیره .نمی‌دونم دوباره مراجعه کنم یا استرس؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما دوباره مراجعه کنید ممکنه نیاز به تکرار سی تی یا اکو باشه
 • تصویر کاربر بیتا چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  با سلام.دکتر عزیز من خانمی سی و هفت ساله و داری سه فرزند و زندگی آروم بدون استرسی هستم بنده سه‌چهار ماه پیش به طور ناگهانی متوجه شدم که هنگام استراحت و خوابیدن و به طور کلی با فعالیت نکردن ضربان قلبم به یکبار یه توقف دو تا ثانیه ای دارد و سپس با یه ضربه محکم دوباره ضربان شروع میشود و در قسمت انتهای جناب سینه یه فشار و تهوع ایجاد میشه که با فشار قسمت وسط جناق که بقولی معده است تهوع تشدید می‌شود و قابل توجه این هست که من در مواقع فعالیت و کار کردن و حتی کار سنگین بسیار حالم خوب و سرحالم ولی درحال استراحت و بدون فعالیت ، این حال بد شروع میشود.من بابت این مسئله به تجویز پزشک بستری شدم در آیسی یو و با آنژیو گرافی و باقی آزمایشات قلبم سالم و بدون کوچکترین ایراد ومشکل هست.من مدتی دارو مصرف میکردم(کنکور...) که دکتر متوقف کرد و گفت دیگه نیازی نیس ولی حال من هیچ تغییر نکرد و من باید این رو هم در جریان بگذارم که دچار نامنظم بودن قاعدگی هم هستم و در زمان پریود کاملا مشکلم تمام میشود دوباره بعد پریود به سراغم میاید و اینکه به تجویز دکتر زنان من قرص مدروکسی برای تنظیمات پریود می‌خوردم هم این انوریتمی متوقف بود(این مطالب رو براتون می‌نویسم که آیا احتمال کم کاری تیرویید و یا مشکلات هورمونی هم می‌تونه مسبب این مشکل باشه؟؟؟؟) قابل ذکر هست که من سه سالی هست به خاطر فشار خون در بارداری دچار بودم به تجویز پزشک الان ساینو میکس مصرف میکنم و فشارم کنترل شده بود و هست.به نظر شما من چه کنم و این احوالم که منو باعث شب بیداری و استرس از ایستادن قلبم و....میشود و من با این وضعیت روزی بد و پر از دلنگرانی و خستگی رو میگذرونیم و همیشه عصبی هستم ممنونم منو نجات بدید و خودمو باختم و کوچولوی من فقط سه ساله اش هست،😔
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما از نظر تیرویید بررسی کنید برای مدت یک ماهی داروی ضد ریفلاکس معده بخورید و هولتر ۲۴ ساعته ریتم برای تشخیص دقیق اریتمی انجام بدید ، برای استرس هم به دکتر روانپزشک مراجعه کنید جون استرس سبب تشدید علایم میشه
 • تصویر کاربر بهرام جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  سلام من به دکتر ظفرمندی در اردبیل مراجعه کردم وبعد ازنواروآزمایش به من ویتامین دی وپروپرانولود وسرترالین تجویز کردن وگفتن مشکلی نداری درحالی که من درون سینهوقلیم احساس میکنم کهتوقلبم تبادل خون درست صورت نمیگیره وهمیشه بعد ازکمی فعالیت بدنی عرق شدید وتپش قلی وحبس نفس دارم لطفا بفرمایید مشکل قلب من چیه من ۴۷ساله هستم ممنون ازلطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام از نظر عروق قلبی بررسی بشید
 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  با سلام
  اینجانب فاطمه میکائیلی متولد ۱۳۲۴ و خانه دار حدود ۳ ماه پیش به کرونا مبتلا شدم. خوشبختانه این بیماری دارای عوارض ریوی و تنفسی نبود و صرفا با بیحالی و درد بدن همراه بود که بحمداِلله بخیر گذشت. اما بعد از آن دچار اضطراب و استرس مستمر شدم. پس از بهبودی هر روز صبح با تپش قلب از خواب بیدار می شوم بطوریکه صدای ضربان قلب خود را می شنوم. لازم ذکر است که قبل از ابتلا به کرونا و به دلیل قزنطینه اجباری و تنهایی ناشی از عدم رفت و آمد کمی دچار افسردگی نیز بودم.
  خواهشمندم در خصوص تپش قلب صبحگاهی راهنمائی لازم را مبذول فرمایید.
  با سپاس
  فاطمه میکائیلی
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام تپش صبحگاهی ممکنه بدلیل ریفلاکس معده هم باشه اگر علایم ریفلاکس را ندارید حتما از لحاظ قلب و فشار خون بررسی بشید ، در صورتی که نرمال بود به روانپزشک برای کنترل استرس مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر