متخصص قلب در تهران

چه چیزى باعث تنگی نفس در خواب مى شود؟

تنگی نفس در خواب شبانه و احساس خفگی در خواب می تواند به علت بیماری، اضطراب یا سبک زندگى ایجاد شود. دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی، درباره این مشکل شایع و درمان احساس خفگی در خواب توضیح می دهند. تنگی نفس موقع خواب همیشه یک وضعیت اورژانس پزشکی نیست، اما مراجعه به پزشک لازم است. زیرا این مسئله می تواند نشانه ای از وجود یک مشکل جدی در سلامتی شما باشد. اگر دچار تنگی نفس در خواب شبانه هستید جهت تشخیص علت تنگی نفس و درمان به مطب دکتر خسروی متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه، کلیک کنید.

احساس خفگی در شب و تنگی نفس در خواب

بیشترین علت تنگی نفس و احساس خفگی در خواب شبانه به دلیل شرایط قلب و ریه است. قلب و ریه های شما در انتقال اکسیژن به بدن شما و از بین بردن دی اکسید کربن دخیل هستند و مشکلات هر یک از این فرایندها بر تنفس شما تأثیر می گذارد.

تنفس توسط مغز تنظیم می شود و تعامل پیچیده ای بین مواد شیمیایی مختلف موجود در خون و هوایی که تنفس می کنیم وجود دارد. میزان اکسیژن ، میزان دی اکسید کربن و میزان هموگلوبین در خون، در تنفس نقش دارد. اگر سطح دی اکسید کربن خون افزایش یابد، مغز به بدن می گوید که تنفس را افزایش دهد.

این می تواند موجب نفس عمیق تر یا سریع تر و یا احساس مشکل در تنفس شود. به همین ترتیب، اسید بیش از حدِ موجود در خون در اثر عفونت، وجود اسید لاکتیک یا دلایل دیگر می تواند منجر به افزایش میزان تنفس و احساس تنگی نفس شود. ممکن است علت تنگی نفس در خواب شبانه نیز یکی از دلایل زیر باشد.

علت تنگی نفس حاد می تواند شامل موارد زیر باشد:

ابلیشن یا سوزاندن رگ قلب به منظور رفع نامنظم و غیرطبیعی بودن ضربان قلب و تنها در بیمارستان ها انجام می گردد. برای آگاهی بیشتر درباره ابلیشن قلبی بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

سوزاندن رگ قلب

 تنگی نفس مزمن ، بیشتر اوقات به دلایل زیر می باشد:

 • آسم
 • COPD (بیماری انسدادی مزمن ریوی)
 • عملکرد غیر طبیعی قلب
 • چاقی
 • سایر بیماری های ریه
 • کراپ
 • سرطان ریه
 • پلوری
 • ورم ریوی
 • فیبروز ریوی و سایر بیماریهای بینابینی ریه
 • فشار خون ریوی
 • سارکوئیدوز
 • بیماری سل

تپش قلب و تنگی نفس در خواب شبانه

تپش قلب در شب هنگامی اتفاق می افتد که بعد از خوابیدن در خواب احساس یک نبض شدید در قفسه سینه، گردن یا سر خود می کنید. توجه به این نکته مهم است که اگرچه این حالات ممکن است ناراحت کننده باشند، اما معمولاً طبیعی هستند و به طور معمول نشانه مشکل جدی نیستند.

اگر به پهلو بخوابید، ممکن است به دلیل نحوه خم شدن بدن و تجمع داخلی فشار، در معرض تپش قلب و تنگی نفس در شب باشید.علت تنگی نفس در شبانه

عامل دیگری که باید هنگام تپش قلب در شب مورد توجه قرار گیرد این است که ممکن است در طول روز هم اتفاق بیفتد، اما شما فقط در شب به دلیل کاهش میزان صدا و تمرکز هنگام خوابیدن متوجه آن می شوید.

احساس خفگی در خواب شبانه نشانه چیست؟

احساس خفگی در خواب و رویاهای مکرر خفگی یا غرق شدن نیز ممکن است با اختلالات تنفسی مرتبط با خواب همراه باشد. یکی از مهم ترین دلایل خفگی در خواب این است که ماهیچه های گلو و زبان بیش از آنچه باید، در هنگام خواب استراحت می کنند و این مانع از ورود جریان هوا به ریه ها می شود. دلایل این نارسایی را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

علت تنگی نفس در خواب شبانه چیست؟

علت رایج تنگى نفس یا احساس خفگی در خواب یا قبل از خواب عبارتند از:

1- اختلال هراس و ترس

2- خروپف

3- عفونت های تنفسی

4- آپنه خواب

5- بیماری انسدادی ریوى مزمن

6- دراز کشیدن بلافاصله پس از خوردن غذا نیز ممکن است موجب تنگى نفس شود. این حالت ممکن است به علت بالا آمدن مواد غذایی به مری و یا فشار غذاى درون معده به دیافراگم باشد. دیافراگم ، شکم و ریه ها را از هم جدا می کند. تنگی نفس و معده با یکدیگر رابطه دارند. نشستن برای چند ساعت تا زمانی که غذا هضم شود، می تواند این احساس ناراحت کننده را از بین ببرد.

7- اضافه وزن: اگر شما چاق یا دارای اضافه وزن هستید، ممکن است هنگام دراز کشیدن دچار تنگى نفس شوید. به این دلیل که وزن بیش از حد باعث ایجاد فشار روی ریه ها و دیافراگم می شود. لباس های تنگ ممکن است احساس مشابهی ایجاد کنند.

8- نارسایی قلبی: در بعضی موارد، مشکل در تنفس می تواند نشانه ای از یک اورژانس پزشکی باشد. علت جدى تنگى نفس در خواب، نارسایی قلبی است. بیشترین عواملی که باعث نارسایی قلبی می شوند شامل حمله قلبی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، نارسایی دریچه قلب و کاردیومیوپاتی است.

علائم کاردیومیوپاتی و درمان احساس خفگی در خواب در مطب دکتر خسروی

📌مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو انجمن اکوکاردیوگرافی ایران، اروپا و آمریکا : کاردیومیوپاتی چیست؟

تفاوت علائم آپنه خواب با انسداد ریوی

علائم اولیه ممکن است شامل نفس کم آوردن به محض دراز کشیدن باشد. ممکن است احساس کنید در تنفس عمیق دچار مشکل شده اید. اگر این علائم ناشی از وضعیت پزشکی مانند آپنه خواب یا بیمارى انسدادى ریوى مزمن رخ دهد، ممکن است علائم دیگرى نیز وجود داشته باشند.که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

📌مطلب پیشنهادی دکتر آرزو خسروی بهترین متخصص تنگی نفس : آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب چیست؟

علائم آپنه خواب

 • مشکل در خوابیدن
 • احساس خستگی در طول روز
 • خروپف هنگام خواب
 • بیدار شدن از خواب با سردرد
 • بیدار شدن از خواب با گلو درد

بیشتر بخوانید: علائم سکته قلبی خفیف در زنان چیست؟

علائم بیمارى انسدادى ریوى مزمن

 • سرفه ى مزمن
 • اشکال در تنفس با فعالیت
 • خستگی
 • عفونت های مکرر قفسه سینه مثل برونشیت

چه موقع تنگی نفس هنگام دراز کشیدن خطرناک است؟

اگر هر کدام از علائم زیر را همراه با تنگى نفس داشتید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

درد قفسه سینه

❗ درد تیر کشنده در ناحیه ى دست ، گردن یا شانه

❗  تب

❗ تنفس سریع و پی در پی

❗ ضربان قلب سریع

❗ نبض ضعیف

❗ سرگیجه با ایستادن یا نشستن

درمان فوری تنگی نفس در خواب شبانه

در صورتی که دچار تنگی نفس ناگهانی شدید، برای رفع سریع آن، ابتدا نفس عمیق بکشید و بدن خود را در حالت راحت و ریلکس قرار دهید، پس از چند ثانیه نفس کشیدن عادی خود را از سر بگیرید.

تشخیص علت تنگی نفس ناگهانی در خواب شبانه

دشواری در تنفس ممکن است به علت یک وضعیت پزشکی جدی نباشد، اما شما باید در مورد هرگونه مشکل تنفسی خود با پزشک صحبت کنید. پزشک یک معاینه ى فیزیکی را انجام خواهد داد تا به کمک آن بتواند علت اصلی مشکل تنفسی را تشخیص دهد. هم چنین  از شما درباره ى علائم و سابقه ى پزشکیتان سوال خواهد کرد.

در مورد هر دارو ى بدون نسخه و تجویزی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید. برخی داروها برای درمان درد، سفتى عضلات یا اضطراب می توانند مسائل تنفسی را به دنبال داشته باشند.

پزشک در معاینه ى فیزیکی به قلب و ریه ها توجه خواهد کرد. ممکن است لازم باشد آزمایش های دیگری نیز انجام شود مانند:

✅ عکس قفسه سینه

عکس قفسه سینه با اشعه ایکس برای دیدن قلب و ریه ها

 اکوی قلب

از اکوکاردیوگرافی برای مشاهده و تشخیص مشکلات بالقوه عملکردى قلب استفاده می شود.آزمایش اکو قلب در مطب دکتر آرزو خسروی ،فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب ، انجام می شود. جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

 نوار قلب

 جهت بررسی فعالیت الکتریکی قلب کاربرد دارد.نوار قلب در مطب دکتر آرزو خسروی انجام می شود. جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

درمان تنگی نفس ناگهانی در خواب شبانه

برای درمان تنگی نفس هنگام دراز کشیدن باید مشکل اصلی ایجاد تنگى نفس بررسی شود. درمان احساس خفگی در خواب با تشخیص علت آن می تواند انجام شود. هر یک از مشکلاتی که در ادامه ذکر میکنیم می توانند با روش هایی برطرف شوند.

عفونت تنفسی

اگر عفونت تنفسی دارید که باعث ایجاد تنگی نفس در هنگام دراز کشیدن  شده، پزشکتان آنتی بیوتیک یا داروی ضد ویروسی برای کمک به پاک کردن عفونت تجویز مى کند. با این وجود، در اکثر موارد عفونت هاى ریوى جزئى ممکن است بدون استفاده از داروها برطرف شوند.

چاقی و اضافه وزن 

اگر حدس می زنید چاقی، علت تنگى نفس در خواب شبانه شما است ، مى توانید به طور موقت براى بهبودى به پهلو بخوابید. خوابیدن به پهلو باعث کاهش فشار روی ریه های شما می شود. درباره ى کاهش وزن با پزشک خود مشورت و در مورد برنامه ى رژیم غذایی از او سوال کنید. کاهش وزن می تواند به جلوگیری از مشکلات دیگر در ارتباط با چاقی کمک کند.

راه درمان تیر کشیدن قلب

انسدادى ریوى مزمن

هیچ درمان قطعى برای بیمارى انسدادى ریوى مزمن در دسترس نیست، اما می توان مشکلات تنفسی را با اسپرى هاى استنشاقى یا سایر دارو هاى مورد استفاده براى عفونت ریوى بهتر کرد.

آپنه خواب

اگر دچار تنگى نفس هنگام دراز کشیدن ناشى از آپنه خواب هستید، ممکن است بتوانید با استفاده از یک گارد دهانى یا فشار مثبت مداوم راه هاى هوایى ، به آن کمک کنید.

تنگی نفس به علت استرس و اضطراب

اگر به علت اختلال اضطراب باعث مشکل تنفسی شده اید، درمان های مختلف می توانند به کاهش علائم آن کمک کنند. درمان با یک دارو یا چند دارو ممکن است به شما کمک کند تا با اضطراب کنار بیایید. درمان معمولا شامل داروهای ضد افسردگی یا ضد اضطراب است. این داروها تنها با نسخه قابل دسترسی هستند و برای درمان تنگی نفس کاربرد دارند.

درد قفسه سینه همیشه علامت یک بیماری قلبی یا سکته قلبی نیست. گاهی حمله عصبی نیز می تواند دردی شبیه به درد قلبی را ایجاد کند. با این حال اگر  سنگینی قفسه سینه با علائمی مانند تب، سرفه و بی حالی همراه شود، می تواند نشان دهنده ی کرونا باشد. از کجا بدانم درد سینه من عصبی است یا حمله قلبی یا ناشی از کرونا؟

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

تلفن نوبت دهی مطب برای ویزیت حضوری 02122894086 می باشد.

 برای دیدن آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرید سه شنبه ۶ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من یک هفته میشه تنگی نفس پیدا کردم بعضی وقتا نمیتونم نفس بگیریم اکثراشبا اینجوریم کارم رنگ کاریه فضای کار آلوده است میشه یه جواب برما بدین مشکل ریه هست یا مشکل قلبی دارم امکانش هست بگید چی غذا هارو نخورم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۶ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام علائم شما بیشتر مربوط به ریه است، ابتدا به پزشک ریه مراجعه کنید و در صورت لزوم به پزشک قلب مراجعه شود.

 • تصویر کاربر قنبرزاده دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من دخترم ۶سالش امشب خوابیده بود مدل نفس کشیدنش منو ترسوند خانم دکتر لطفا راهنماییم کنید۲تانفس عمیق میکشه و۹الی۱۰ثانیه نفسشو نگه میداره باز ۲تا عمیق خانم دکتر لطف بگید مشکلش چی میتونه باشه واینکه خطر ناکه یانه پیش چه دکتری ببرمش ممنونم از پاسخگویتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام حتما مراجعه کنید و معاینه بشن

  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام حتما مراجعه کنید و معاینه بشن به متخصص قلب اطفال 

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ف.میرزایی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام.در خواب اکثر وقت ها احساس میکنم تمام بدنم بی حس میشود و احساس خفگی و کمبود نفس میکنم و نمیتوانم اجزای بدنم را تکان دهم .خیلی تلاش میکنم یکی از پاهام رو تکون میدم کم کم به حال طبیعی برمیگردم.و در هنگام بیداری هم مشکل تنفسی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام جهت بررسی ریه و تست خواب، به متخصص ریه مراجعه شود

 • تصویر کاربر محمودنیازمند چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 93 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت دکتربزرگوار
  مدتی شب موقع اوایل خوابم دچارتنگی نفس تپش شدیدقلب میشم.. کم خونی ومیکروب معده دارم آزمایش معده انجام دادم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام برای کم خونی به دکتر خون مراجعه کنید و اکو  قلب هم لازم دارید

  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام برای کم خونی به دکتر خون مراجعه کنید و اکو  قلب هم لازم دارید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر احم جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر .من احمد ۲۳ ساله ۷۲ کیلو وزندارم .چن ساله تو خواب حس خفگی همراه با کابوس پیدا میکردم الان حدود یکماه هست که به محض چشمام گرم میشه احساس خفگی میکنم به صورتی که اصلا نمیتونم بخوابم تمام ازمایشات گوارشی انجام دادم هیچ مشکلکی نبود فقط استرس و اضطراب بالایی دارم طبق تشخیص پزشک ،قرص پرپرانول ۲۰ هم قبل خواب و قرص دوکسپین ۱۰ استفاده میکنم ولی هیچ تاثیری نداره ،گاهی حالت نبض تو سرم وقتی چشمام گرم میشه حس میکنم .ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام هولتر ریتم انجام بدید 

 • تصویر کاربر آتنا چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 126 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  یه مدتی هست که موقع خواب به محض اینکه چشمام گرم میشه و به خواب میرم احساس میکنم نفسم بند میاد و سریع بیدار میشم، اکو و تست ورزش انجام دادم مشکلی نبوده، پیش فوق تخصص ریه هم رفتم عکس رادیوگرافی گرفتم مشکلی نبوده،
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام از نظر گوارشی بررسی بشید در صورتی که خروپف دارید تست خواب انجام بدید
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 99 مشاهده پرسش
  سلام.مشکلم اینه که قبلا سالی یکی دوبار در خواب نفس تنگی میگرفتم به مدت چند ثانیه ولی اخیرا هر شب تکرار میشه موقع خواب عمیق علتش چیه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام اگر مشکل معده دارید انرا درمان کنید واگر خروپف میکنید تست خواب بدید
 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب بنده بیماری کم کاری تیروئید دارم. درسال ۵-۶بار درخولب دچار تنگی نفس میشم درحالیکه چشمام بازه و هرچقدر به مغزم فشار میارم که نفس بکشم ولی بدنم نمیتونه حرکت کنه حتی نمیتونم پاشم. دادمیزنم ولی بجز یکی دو مورد که خانواده روبیدارکردم بعضا میگن نشنیدیم. حتی بعداز بیدارشدن هم ازترس خفگی نمیخابم ۱ساعت.اکوهم رفتم مشکلی نبوده.کلسترول خونم وضعش بده و کبد گرید دو چرب دارم.ممنونم اگه کمکم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام اگر خروپف در خواب دارید و یا اضافه وزن علت میتونه اون باشه ، مشکلات گوارشی هم میتونه عامل اون باشه
 • تصویر کاربر عیسی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام ‌.من هرچند وقت یکبار در هنگام استراحت شب دوچار سنگینی تنفس وبه به دنبال آن بدن سست میشود طوری که نمیتوانم بخوابم ووقتی بلند میشوم حالم کمی بهتر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام حتما از نظر قلبی بررسی بشید ، اگر مشکل معده دارید اون را هم درمان کنید
 • تصویر کاربر امیرحسین دوشنبه ۱۵ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما دکتر عزیز من پسری هستم ۲۲ ساله قد ۱۸۵ وزن ۱۴۴ کیلو حدود ۳ هفته هست هنگام خواب نفسم تنگ میشه اب دهانم خشک میشه ولی بعد از حدود ۱۰ دقیقه برطرف میشه سابقه هیچ گونه بیماری قبلی ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۵ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام نیاز به انجام اکو دارید
 • تصویر کاربر داودابادی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  سلام من مدتی هست که شبها در خواب با حالت تنگی نفس از خواب پریده و آنقدر سرفه می کنم که موجب حالت تهوع و استفراغ می شود لطفا مرا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش)
   سلام ممکنه مربوط به قلب باشه ، اول به دکتر قلب مراجعه کنید اگر مشکل قلبی نبود از نظر ریه و گوارش بررسی کنید
 • تصویر کاربر B. سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من 19 سالم و طی دو سه ماهی میشه که شب ها دچار تنگی نفس شدید میشم به طوری که اصلا نمی تونم خوب بخوابم چند روزی میشه که در طی روز هم تنگی نفس پیدا میکنم و کتف چپم هم گاهی تیر میکشه ودرد شدید ایجاد میشه روی قفسه سینه ام گاه گاهی هم تپش قلبم خیلی شدید میشه به نظرتون دکتر چه مشکلی میتونم داشته باشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۸ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما نیاز به دکتر قلب و اگر قلب سالم بود به متخصص ریه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مصطفی سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 144 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید
  من ۴۳ ساله قد ۱۹۰ وزن ۱۱۴ کیلو هستم،مدتی قبل کرونا خفیف داشتم و هر دو مرحله واکسن را زدم ولی پس از گذشت حدود یکماه از اخرین واکسن کرونا به مشکلاتی برخورد کرده ام،نوسانات فشار خون و بعضی شب ها در خواب ناگهان بیدار میشم فشار خونم ۱۵ یا ۱۶ و در حالت خوابیده احساس تنگی نفس میکنم خواهشا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه عوارض واکسن باشه و موقت باشه ولی در هر صورت در حال حاضر که فشار بالا هست نیاز به مصرف دارو هست
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  سلام ، من ۲۲ سالمه ، بعضی مواقع در طول روز و بعضی شب ها تو خواب از تپش قلب زیاد که همراه با گرم شدن بدنه و یا با تنگی نفس (در برخی موارد درد سینه همراهش هست) از خواب میپرم و خیلی میترسم و هرچی بیشتره مضطرب میشم تنگی نفسم بدتر میشه ، سابقه بیماری قلبی نداشتم ولی حدودا یک هفته ای میشه که کم و بیش این اتفاقات میوفته و من مدام استرس اینو دارم که یهو به اتفاقی واسم نیوفته . ممنون میشم اگه پاسخ بدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام بتید اکو و هولتر ریتم جهت بررسی انجام بشه
 • تصویر کاربر پارسا سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام.حدود یه سالی میشه که تنگی نفس دارم .بعد از قطع قرص هالوپریدول این اتفاق برام افتاد.روزا تنگی نفس دارم ولی شبا خیلی بدترم به خصوص موقع خواب.تو طول روز هم که باید نفس عمیق بکشم وگرنه نفسم بالا نمیاد.بعد از شام خیلی شدید میشه تنگی نفس .چیکار کنم اقای دکتر کمکم کنید یک ساله درگیرشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام از نظر معده بررسی بشید و اکو هم انجام بدید
 • تصویر کاربر مسعود شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  درود خانم دکتر بعضی شبها اول خواب با احساس تنگی نفس و تپش قلب که تعداد ضربات قلبم در دقیقه 95 تا می شود از خواب بیدار می شوم که با تنفس عمیق و منظم و بلند شدن از بستر و نشستن این حالت فروکش می کند، عرق سردی روی پیشانیم می تشینه و پاهام سرد می شوتد که احساس سردی بهم دست می دهد، پزشک قلب مراجعه کرده ام و
  نوار قلب و اکو و تست ورزش و هالتر 24 ساعته انجام داده ام ولی هنوز علتش مشخص نشده قرص پروپرانول 20 هم برام تجویز کردن و گفتن موقعی که این حالت بهم دست داد استفاده کنم در اینجا نظر شما هم میخواستم بدونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر رفلاکس معده دارید انرا درمان کنید ، علایمی که ذکر میکنید ممکنه به دلیل اضطراب باشه
 • تصویر کاربر امید پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام
  پدرم ۴۵ سالشه و ده ساله در هنگام خواب دچار خفگی و تنگی نفس در هنگام خواب است آزمایشات از قبیل اکو قلب نوار قلب و عکس از قفسه سینم کرفته یه سری دارو دادن که اونام تاثیر نداشته و دیگه نمیخوره باید چکار کنیم ؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام تست خواب بدن

 • تصویر کاربر مرادی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ببخشید سمت راست بالا معده چند وقته درد می کنه ودست راستم از ساعد سنگین می شه جدیدا هم اگر رو شکم می خوابم هم درد می کنه و هم تنگ نفس در ضمن هم آزمایش که دادم sgpt 44هستش ممنون می شم اگر راهنمایی نمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه مربوط به معده و یا روده باشه ، اگر سن بالای ۴۰ سال دارید از نظر قلبی بررسی کنید

 • تصویر کاربر نگین پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز وقتتون بخیر و سلامتی باشه من ی خانم ۳۲ ساله با ۱۷۴ سانت قد و ۷۶ کیلو وزن هستم متاسفانه گاهی اوقات دچار تنگی نفس میشم دمی که فرو میدم انگار گیر کرده و امکان بازدم بسته میشه و یهو دچار دم های مکرر و با صدا ی گرفتگی میشم و گاهی اوقات تو خواب هم حالت لختی برام پیش میاد که صداهارو میشنوم و محیط رو تشخیص میدم اما انگار بیهوش شدم و به سختی نفس میکشم و امکان اینکه از جام بلند شم رو ندارم و باید کسی بتونه از خواب بیدارم کنه مگرنه خیلی دچار عذاب میشم این مشکل ناشی از چی میتونه باشه? من باید به دکتر قلب و عروق مراجعه کنم یا متخصص ریه و دستگاه تنفسی?
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ابتدا به دکتر ریه مراجعه کنید

 • تصویر کاربر سمیرا چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خانم من شب ها نفس کشیدن خیلی سخته و اصلا نفسش بالا نمیاد اینکار داره خفه می شده حتی سیتی اسکن ازش گرفتم چی کار کنم خوب بشه جواب سیتی اسکن گفته سالمه ریه هایش
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر خر وپف میکنند به دکتر ریه برای تست خواب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر سام چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید
  علت خفگی ناگهانی در هنگام خواب و پریدن از خواب چی هست اکو هم دادم مشکلی نداشتم ولی تنگی نفس دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه مربوط به معده و یا مربوط به ریه باشه

 • تصویر کاربر ارمی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 156 مشاهده پرسش
  از بعد از ظهر به بعد نمی توانم نفس بکشم هنگامی که نفس میکشم فشاری شدیدی در قفسه سینه ام احساس می کنم و نمی توانم زیاد نفس بکشم و هنگامی که نفس میکشم بهد تپش قلب شروع میشه می دانین دلیلش چیه ؟ مشگل جدیه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما مراجعه کنید

 • تصویر کاربر احسان۰ چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  باسلام درد قفسه تنگی نفس ودرد که به دست چپ میخورد۸ماه پیش دکتر گفت شما دچار حملات پانیک شدید ودکتر قلب رفتم اکو نوار تست ورزش همه سالم وگفت استرسه وباز۳ماه پیش دکتر قلب واکو ونوار که گفت به یکی از رگها مشکوکم وبایدسیتی اسکن بگیری سیتی گرفتم وگفت سالمه به روانپزشک برو ودیشب هم یهو با تنگی نفس وسر شدن دستها به حالت خاب پریدم وتاصبح ترس داشتم که نکنه چیزی بشه خانم دکتر به نظر شما مشکلم چیست ودر واقع من سیگارم ۳ماه میکشم والان ۷روزه ترک کردم ایا تنگی نفس به دخانیات است
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام به پزشک روانپزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر عارف سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام خدمت دکتر من درخواب احساس خفگی میکنم وفشا رخونمم پاین است واگر زنبور مرانیش بزند خیلی دیر خوب میشوم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت معاینه و در صورت لزوم اکو مراجعه کنید

 • تصویر کاربر صالح سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسروی تو روز چند بار تنگ نفس میشم معمولا تو جاهای بسته یا خوابیدن زیاد اینحوری میشم ممنون راهنمای کنید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما اکوکاردیوگرافی قلب انجام بدید

 • تصویر کاربر حسین شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید مدتی هست درخواب وجدیدا در بیداری احساس خفگی دارم درخواب خیلی به همین خاطر سعی میکنم نخوابم چون خواب وحشت ناک میبینم که در جای باریک گیر کردم ازاین قبل خوابها چندروزهست دربیداری هم همین طور میشوم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت معاینه و انجام اکو به فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب مراجعه کنید اگر نرمال بود ، به خاطر اضطراب هست ، در ضمن اگر مشکل گوارشی دارید انرا درمان کنید

 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  سلام دختری 21 ساله و مجرد هستم. تا یک هفته بعد از تزریق دز اول واکسن کرونا احساس تنگی نفس داشتم کمی. در کل قبل از این هم شب ها احساس تنگی نفس داشتم و دارم. آیا برای تزریق دز دوم مشکلی پیش نخواهد امد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام خیر ، ولی برای بررسی تنگ نفس به متخصص ریه و متخصص قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر حسين شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام، مرد ٢٧ ساله هستم باقد ١٧٥ و، وزن ٦٧
  بعضي وقتا در خواب يا هنگام ورود به خواب كامل رفتن، به هر حالت خواب كه باشم يهو حس ميكنم نفسم ميگيره و هوشيار نميتونم باشم به راحتي، مثلأ ميخوام كه چشامو بازكنم و پاشم خيلي خيلي سخت ميشه برام حتي ميخوام كه ناله و فرياد بزنم به شدت برام سخت ميشه و اصلأ دست خودم نيست كه بخوام هوشيار باشم اون لحظه
  هي ميخوام چشامو بازكنم و حرف بزنم يه حالتي مياد تو چشمم كه به سختي بازش ميكنم، ممنون ميشم از شما راهنماييم كنيد🙏🏻🙏🏻😔
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام علایم به نظر نمیاد مربوط به قلب باشه ، حتما به یک پزشک برای معاینه و راهنمایی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر اکبری چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من یه هفته ای هست قلبم میلرزه به خصوص وقتی میخوابم شروع میکنه به لرزیدن و کل بدنم اکو دادم سالم بوته
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام به آزمایش هولتر ریتم نیاز دارید تا آریتمی بررسی بشه.

 • تصویر کاربر ناهید جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 159 مشاهده پرسش
  سلام من زن۵۲ ساله باقد۱۵۸ ووزن۴۸. شروع علائم کرونا۲۲ روز پیش.روز ۷ اسکن ریه درگیری حدود۵درصد.تنگی نفس درخواب و بعد از تزریق یک دوز دگزا در تونه با چشم باز فینت کردم.مراجعه به بیمارستان و نوارقلب وآزمایش قلب و اکونزد فاوشیپ. گفتن همه خوبه.ولی بازم تنگی نفس در خواب دارم.باید بالش زیاد بذارم زیر سر.دکتر ریه معاینه کرد ریه ها رو گفتن خوبه ولی ۳۰قرص پردنیزولون ۵ دادن که با شربت آلومینیم روزی سه بار استفاده میکنم.کم کاری تیروئید کنترل شده لوتیروکسین0.5 خانم دکتر ممنونم راهنماییم کنید چکار کنم .ضمناشکرخدا علائم کرونا ندارم دیگه .سطح اکسیژن از ۹۷ تا۹۹ متغیر ضربان درموقع استراحت حدود ۶۰ الان حدود۷۰.خیلی سپاسگزارتونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام قرص پنتو پرازول روزی یک عدد صبح ناشتا و فاموتیدین روزی دو عدد بخورید اگر بهتر نشدید مجدد مراجعه کنید ، ارامبخش هم کمک کننده هست
 • تصویر کاربر معصومه جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام الان چند روزی هست که سرفه میکنم و تنگی نفس و تپش قلب نمیزاره شب بخوابم دکتر رفتم و بهم پروپرانول 10 و چند قرص دیگه داده میخورم یکم ثگتپش قلبم کم مبشه ولی نمیتونم بخوابم میتونم قرص آرام بخش هم در کنار این قرص مصرف کتم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما از نظر کرونا بررسی بشید اگر نبود ، دکتر گوارش مراجعه کنید ، مصرف ارامبخش ایرادی نداره
 • تصویر کاربر سید یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب
  من ۳۳ سالمه، مدتی هستش که فقط صبحها زود که برای نماز صبح پا میشم، کمی بعدش که مجدد میخوام بخوابم دچار تنگی نفس حدود پنج الی ده دقیقه اما نه بطور شدید و بدون تپش قلب میشم.. که بعدش برطرف میشه.
  تا حالا سابقه نداشتم فقط از زمان کورونا تا کنون دو دوره اینطوری شدم، یه بار مرداد۹۹ دوهفته ای اینطور شدم و یکبار هم شهریور ۱۴۰۰ که اینسری یکم طولانی تر شده... سیگارو قلیان اصلا نمیکشم و سابقه بیماری قلبی و تنفسی هم ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر مشکل معده دارید اون را درمان کنید ، اگر بهتر نشدید برای اکو مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مجتبی جمعه ۱۲ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر نزدیک 6 یا 7 سال هست که وقتی به روی شانه هام فشار میاد و به پشت میخوابم
  احساس خفگی میکنم و این احساس بعد از فشار و استرس های زیاد درسی توی دانشگاه برام ایجاد شد چند بار دکتر رفتم ولی به نتیجه ای نرسیده از نظر قلبی و عروقی و ریوی هم برسی شدم مشکل نداشت اما با استرس احساس خفگی و تنگی نفس بهم دست میده.چند روزی هست که به کرونا مبتلا شدم اکسیژن خونم روی 98 هست دکترم میگه نیاز به سی تی نداری اما چند روز سرفه میکنم و البته استرس هم دارم امروز کمی احساس تنگی نفس داشتم اما با دراز کشیدن اروم شدم بنظرتون چکار کنم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام در صورتی که سرفه ها زیاد بشه یا تب ادامه دار بشه و یا تنگ نفس داشته باشید و یا اکسیژن زیر ۹۴ بیاد باید سی تی بدید ، اگر اکو انجام دادید و نرمال بوده ممکنه تنگ نفس به دلیل حملات پانیک باشه
 • تصویر کاربر فرزاد شنبه ۳۰ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام بنده 36 سالمه مدتیه دم صبح که میخام بخوابم زمانی که چشمم گرم خواب میشه تپش قلب و نفس تنگی میگیرم و نفس هام کوتاه میشه و گلوم هم خشک خشک میشه که خواب و ازم میگیره و تا چند ساعت دیگه خوابم نمیبره و گاهی موقعه ای که این حالت بهم دست میده سمت چپ پیشونی و پشت گردنم بیشتر سمت چپ عرق میکنه جدیدا سنوگرافی دادم سنگ کلیه دارم میتونه مرتبط باشه و مدتیه کف پای چپم خیلی داغ میشه و یه کم هم بی حس میشه ممنون از راهنماییتون شب بیداری دارم و سیگار هم میکشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۳۰ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما باید از نظر تنگی عروق کرونر و بیماریهای قلبی بررسی بشید
 • تصویر کاربر احمدعلی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام ۳۸ سال سن دارم قبلا زیردوش میرفتم احساس نفس تنگی میکردم چندسال قبل الان چندشبی هست زمانی که میخوابم برم بخوابم این حالت دستم میده روزا اینطور نیستم چند شبی میشه حالت سرفه متوالی هم میاد یعنی فقط شب زمانی که میخام بخوابم.توخوابم انگار آه وناله های خفیف هم دارم. مشکلات معده قبلا داشتم‌ یک‌سال‌مشکل کبدچرب هم ولی اونا برطرف شد واین حالتی نبودم. خداوند خیرتون بده همیشه سمت چپ کتفم درد داره میگم‌یکی‌رگم رو‌فشار بده وبگیره چند وقتیه انگار دست وپاهام هم عضلاتشون درد داره.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر این علایم اخیرا شروع شده از نظر کرونا باید بررسی بشید ، در ضمن اگر تا به حال هیچ بررسی قلبی انجام ندادید باید یک اکو انجام بدید
 • تصویر کاربر سمیرا چهارشنبه ۲ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین خانم دکتر ایا بیماری اسم باعث بزرگی دهلیز راست میشود ؟خانم دکتر همسر من از کودکی بیماری اسم دارن موقع که بوی اسید اینا یا سرما که میخوره خس خس سینه اینا کنارش قلبش خیلی محکم میزنه تا وقتی هم که خوب بشه قلبش اونجور میزنه کلن وقتی مریض هم نیس قلبش محکم میزنه ضربان قلبش نرماله ۷۶ هس ولی محکم میزنه وقتی هم که مریض میشه خیلی محکمتر میشه تو یجا خوندم بیماری های ریوی باعث بزرگ شدن دهلیز راست میشوند واسه اون نگران شدم در ضمن بیماری اسم در خانواده شان ارثی هس قلب دخترعموشون هم چک کردم که اسم داشتن قلب اون هم محکم میزد بنظرتون باعث بزرگ شدن دهلیز راست میشه ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما اکو انجام بدید تا از این بابت اطمینان حاصل بشه و فشار ریه هم ارزیابی بشه
 • تصویر کاربر نیما یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  پنجاه سالمه. در حین خواب با احساس خفگی شدید و بی حسی بدن خصوصا در ناحیه سینه و دست و بازو و گاهی سرم همراه با جیغ و فریاد که اختیارش دست خودم نیست موجب بیداری خود و اطرافیان می شوم و گاهی در همان حالت برای کمک بطور ناخوداگاه به سمت اعضای خانواده می روم و در اکثر موارد با نفس کسیدن عمیق و داد و فریاد مسیر تنفسم باز می شود. لطفا راهنمای فرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما نیاز به مراجعه و بررسی قلبی و اکو ودر صورت نیاز تست خواب دارید
 • تصویر کاربر اکبری پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  هنگام خواب معمولا دم صبح دچار خفگی میشم چوری که نمتونم حرف بزنم دست و پام سنگین میشه ودرقفسه سینه احساس درد شدیدی دارم البته هنگامی که به پشت میخابم اینجوری میشم معده هم اسیدی هست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام در عین حال که درمان مشکلات معده را باید انجام بدید ، از نظر قلبی هم باید بررسی بشید
 • تصویر کاربر سحر دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  با سلام.خانمی هستم ۲۵ ساله.مدتی ست فقط هنگام خواب تنگی نفس دارم.به نحوی که با تنگی نفس و احساس ترکیدن چیزی در قلب یا قفسه سینه از خواب میپرم.تا حدود نیم ساعت نفس کم دارم به نحوی که به اورژانس مراجه کردم دوبار.اما کم کم علائم برطرف میشوند و شب هنگام خواب دوباره حمله دست می دهد.ecgطبیعی بود.اسکن ریوی هم انجام دادم و ریه پاک بود.اگر ممکنه راهنمایی بفرمایین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر اکو انجام ندادید باید اکو انجام بدید و اگر اکو طبیعی بوده از لحاظ گوارشی بررسی بشید و اگر استرس دارید با مصرف دارو استرس را کم کنید
 • تصویر کاربر عباس دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 234 مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید.
  بنده اقایی هستم ۳۰ ساله تقریبا حدود یک سال پیش مشگل تنگی نفس شدید و معده درد داشتم دکتر مراجعه کردم و بعد از استفاده ۶ ماه دارو مشگل معده ام و نفخ شکمم برطرف شد.
  همون اوایل هم که شروع به خوردن دارو کردم سیگارو هم ترک کردم.
  الان بعد یک سال هم سیگار میکشم هم داروهام قطع کردم.حدود یک ماهه نفس تنگی اومده سراغم.احساس میکنم داخل گلوم یه چیزی نمیذاره نفس بکشم.
  وقتایی که از خواب بیدار میشم نفس تنگیم بیشتره.
  میشه راهنمایی کنید که مشگل من از چی میتونه باشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام احتمال اینکه مشکلات گوارشی عکد کرده باشه هست ، ولی اگر نفس تنگی بخصوص با فعاایت و راه رفتن بیشتر میشه بهتره علاوه بر گوارش از نظر قلبی و ریوی هم بررسی بشید
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  سلام،ببخشید من بیشتر اوقات دچار تنگی نفس میشوم طوری که همش نفسهای عمیق باید بکشم و قسمت چپ بالای سینه همیشه درد و سوزش دارم البته اسید معدم هم زیاد هست به تازگی دچار گردن درد و شانه درد هم میشوم میخواستم ببینم مربوط به قلبم هست یا نه،چند سال پیشم اکو قلب دادم نرمال بود فقط یکم تپش قلب رو گفتن عادیه در خانمها، ممنون میشم جواب بدید؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام احتمال بیماری قلبی کمه ، از لحاظ گوارشی درمان بشید
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 316 مشاهده پرسش
  من نفس تنگی عصبی دارم و همین طور افتادگی دریچه قلب.قرص های متازیرو95وونلافاکسین وهالوپریدون هم میخورم مشکلم اینه که بین خواب و بیداری (زمانی که وقت بیدار شدنم هست ولی هنوز خوابم)دچار نفس تنگی میشم.خواستم علتشو بدونم .
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر از نظر قلبی بررسی شدید و اکو شدید و مشکلی ندارید ، از نظر معده هم بررسی کنید در صورتی که مشکلی نبود عصبی هست با روانپزشکتون مشورت کنید در ضمن در صورت خرو پف میکنید ممکنه به ولیل اون باشه
 • تصویر کاربر حسن شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید بیشتراوقات نشسته دچار تنگی نفس میشم استرس واصطراب میگیرم
  بیماری: افتادگی دریچه میترال مادرزادی
  کم خونی مادرزادی
  دوبارم بیمارستان بستری شدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما اگر اکوی جدید ندارید ، تکرار کنید از لحاظ مشکلات گوارشی هم بررسی بشید
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 272 مشاهده پرسش
  سلام موقه خواب نفسم در حد خفگی تنگ شد پاهام زدم به دیوار کمی بهتر شدم سر درد گرفتم و اضولات کمر و پهلو هم درد گرف طریقه درمان دس رسی به پزشک ندارم سیگار میکشم تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه ریفلاکس معده باشه ، ولی حتما در صورت تکرار برای بررسی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر فاطمه چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  دکتر همسرم ازمایش پلاکت خون داده و دکتر گفته ازقبل هم پللکتش پایین تر اومده. و تشخیص دادن نمونه مغز استخوان بدن. واقعا درمانی وجود نداره ایا خطرناک هست؟ لطفا من و راهنمایی کنید خواهش میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام در صورتی که نمونه مغز استخوان نرمال باشه جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام،بنده آقای هستم 41 ساله موقع دراز کشیدن و حتی بعضی اوقات‌که در نیمه های شب بیدار میشم احساس کمبود شدیداکسیژن پیدا میکنم به طوری که بلافاصله میشینم و تند تند نفس میکشم تا به ارامش برسم این را هم بگم از فشار خون بالا و وزن زیاد برخوردارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما نیز به بررسی مثل اکو وتست ورزش یا سی تی انژیو دارید ، اگر اینها نرمال بود مربوط به معده یا ریه ممکنه باشه
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  سلام خانمی هستم ۵۱ ساله. یه چند وقتیه که موقع خواب یا وقتی تو خوابم یهو از خواب بیدار میشم و احساس بی حالی میکنم. فشارمم چک میکنم همون لحظه که معمولاً بالا هستش ۱۴ و ۱۵. بعد استرس هم میگیرم.
  آزمایش خون و تیروئید دادم که عکساشو پیوست کردم. نوار قلب و اکو هم گرفتن گفتن مشکلی ندارم. پیش چند تا دکتر متخصص داخلی هم رفتم که کلی قرص از والسارتان تا لیور گل و ... میخواستم کمک کنید من بدونم مشکل اصلیم چیه که ضعف و بی حالی میاد سراغم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما یک سونوگرافی برای بررسی کبد چرب ، و سنگ کیسه صفرا انجام بدید ، نیاز به هولتر ۲۴ ساعته فشار خون دارید
 • تصویر کاربر م دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  سلام مدتی است سینه درد دارم قسمت چپ تیر می کشه نوار قلب گرفتم مشکلی نداره یکمی حالت سرگیجه دارم پشت گردنم درد می کنه اشتها هم کم شده مرد هستم ۳۴سالم است
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام در صورتی که کمبود ویتامین دی دارید درمان کنید ، داروی معده هم بخورید در صورتی که بهتر نشدید ، جهت بررسی بیشتر مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ساناز پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 227 مشاهده پرسش
  سلام
  وقت بخیر،تقریبا مدت یک هفته س تنگی نفس دارم،دو روز نفس عمیق که میکشم قفسه ی سینه م درد میگیره،دردش مثل وقتی هستش که سینه پهلو میکنیم،وقتی از ماسک استفاده میکنم احساس خفگی بهم دست میده،بعضی شب ها تو خواب سرفه میکنم،البته سابقه ی حساسیت هم دارم،به چه دکتری مراجعه کنم برای درمان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ابتدا به دکتر ریه مراجعه کنید و سپس اگر مشکل ریوی نبود ،قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ? جمعه ۱۹ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 215 مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  خانم دکتر بنده ۳۷ سال سن دارم و حدود دو سه سال هست که اکثر مواقع در خواب نفس کشیدن برام سخت هست
  یعنی با چند بار تلاش نفس می کشم همزمان معمولا با نفخ معده همراه هست در روز هم در بالا رفتن از سربالایی نفسم گاهی باید چندبار تلاش کنم که بالا بیاد
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام هم مشکلات معده و هم مشکلات قلبی سبب این علایم میشود ، حتما ابتدا به متخصص قلب مراجعه کنید وور صورتی که علایم قلبی نبود به متخصص گوارش
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر