متخصص قلب در تهران

آلپرازولام بر فشار خون چه تاثیری دارد؟

آیا می دانید تاثیر قرص آلپرازولام بر قلب و فشار خون چیست؟ بیماری قلبی منجر به حملات قلبی می شود، که می تواند باعث بروز اختلال استرس و اظطراب در افراد شود. به این دلیل که:

 • حملات قلبی، فرد را در معرض خطر مرگ قرار می دهد.
 • اضطراب پس از حمله قلبی می تواند خوابیدن را برای فرد دشوار کند.
 • ممکن است فردی درباره آینده خود نا امید شده باشد یا احساس کند که زندگی او ناگهان به پایان رسیده است.

اگر سابقه حمله عصبی دارید برای درمان به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید زیرا استرس و ضربان نامنظم قلب رابطه ی مستقیمی با یکدیگر دارند. اضطراب خود به تنهایی می تواند فشار خون را در فرد افزایش دهد زیرا بیماران در مواجهه با احساس نگرانی به اعمالی از قبیل : سیگار کشیدن، پرخوری یا استفاده از نوشیدنی های الکلی روی می آوردند. آلپرازولام و سایر بنزودیازپین ها می توانند احساس آرامش در بیماران ایجاد کنن ، اما استفاده منظم از این داروهای آرامبخش ، فشار خون را  افزایش می دهند. دلیل این امر ایجاد عادت است و اعتیاد یا وابستگی به آن نیز باعث اضطراب می شود. بنابراین ، اضطراب و فشار خون بالا به یک چرخه تبدیل می شود و دانستن اینکه کدام یک عامل دیگری است دشوار است.

اعتیاد به آلپرازولام

اگر چه داروی آرام بخش آلپرازولام می تواند به افراد مبتلا به اضطراب کمک کند، اما نباید به عنوان یک درمان طولانی مدت برای این مشکل استفاده شود. اگر از آلپرازولام استفاده می کنید ، این موضوع را در نظر داشته باشید که این آرامبخش ، حتی با یک ماه مصرف و طبق دستور پزشک ، ممکن است در شما احساس وابستگی ایجاد کند.

تاثیر آلپرازولام بر قلب و فشار خون
تاثیر آلپرازولام بر قلب و فشار خون

تأثیر آلپرازولام بر بیماران قلبی؟

آلپرازولام می تواند با برخی از داروهای کنترل فشار خون یا سایر داروهای قلبی تداخل نامطلوبی داشته باشد. اما به این معنا نیست که فردی نمی تواند از این آرامبخش در درمان اختلالات اضطرابی کمک بگیرد .با توجه به تاثیر آلپرازولام بر قلب و فشار خون ،حتما لیست داروها و حتی مکمل هایی که استفاده می کنید را به پزشک متخصص اطلاع دهید تا از بروز اختلالات دارویی احتمالی جلوگیری کنید .

درمان خانگی فشار خون بالا

عوارض آلپرازولام

اگر پزشک متخصص قلب و عروق از سوابق پزشکی بیمار آگاهی کامل داشته باشد ، می توانند اقدامات احتیاطی صحیح را انجام دهد. حتی در این صورت، بیمارانی که آلپرازولام برای آنها تجویز شده لازم است به عوارض جانبی رایج آن توجه کنند و در صورت مشاهده علائم خاصی مانند:

در رابطه با ادامه مصرف این دارو با پزشک مشورت کنند .اگر چه بسیاری از این عوارض جانبی کاملاً نادر هستند .

آلپرازولام همچنین می تواند باعث احساس خواب آلودگی در افراد شود و نباید هنگام شروع مصرف آن رانندگی کنید.

با توجه به تاثیراتی که با مصرف آلپرازولام بر قلب و فشار خون و تپش قلب دارد، افرادی که اضطراب یا ناراحتی قلبی دارند می توانند روش های بهتر و بی خطر تری را برای درمان این اختلالات اظطرابی خود انتخاب کنند ‌. ورزش، مراقبه، عادات غذایی سالم ، راه هایی هستند که اگر چه برای درمان به زمان بیشتری نیاز دارند، اما مشکلاتی را که به آلپرازولام نسبت داده می شود را ایجاد نمی کنند و به این صورت از خطرات مصرف داروهای آرامبخش جلوگیری می کنید.


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر عبداله جمعه ۹ مهر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام ۵۵ساله هستم سال ۹۰جراحی باز شدم وچهار رگ پیوند خورد که سه تای آن بعد یه سال بسته شد از ۹۳تاحال دارو مصرف می کنم اخیر ا داروهایم را اضافه کردند وآریتمی هم پیدا کردم بیشتراوقات اضطراب واسترس اذیتم می کند وآریتمی هایم شدید تر می شود برای کنترل اضطراب آلپروزلام استفاده کنم یا تری فلوئوپرازین لیست داروهای قلبی که استفاده می کنم هم عبارتند از
  نیتروکانتین ۶/۴ روزی دوعدد
  لوزار۲۵روز دوعدد
  متازیرو ۴۷/۵روزی دوبار نصف قرص
  رانولیز ۵۰۰روز دوعدد
  رزوواستاتین ۴۰ روزی یک عدد
  متفورمین روزی یک عدد
  اسویکس وآاس آ روزی یک عدد هرکدام
  لنزوپرازول ۳۰روزی یک عدد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام هولتر ۲۴ ساعته ریتم انجام بدید اگر تعداد اریتمی زیاد باشه یا دارو و یا icd لازم دارید ، برای کنترل اضطراب به متخصص روانپزشکی مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر