متخصص قلب در تهران

درد قفسه سینه ناشی از معده | درد معده و قلب

هر دردی که در قلب، احساس می کنیم، بیماری قلبی نیست! این مطلب بیان می کند که گاهی اوقات برخی بیماری ها مربوط به اعضای دیگری از بدن می باشد مانند بیماری قلبی ناشی از سوزش معده. بنابراین باید در تشخیص علائم آن دقت کافی به خرج دهیم تا بتوانیم به درستی به درمان آن بپردازیم.

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه در این مطلب از تفاوت بین درد معده و قلب می گویند. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

تفاوت مشکل گوارشی و مشکل قلبی

گاهی اوقات تشخیص تفاوت بین مشکل گوارشی و مشکل قلبی برای پزشک دشوار است.

 به همین دلیل در صورتی که درد مداوم معده دارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. علائم خود را خیلی دقیق و واضح توصیف کنید.  هرچه دقیق تر در مورد علائم خود به پزشک خود بگویید ، کمک بیشتری برای تشخیص مشکل می کنید.

بعضی اوقات افراد، درد خود را مانند مشت زدن و محکم فشار آوردن به چیزی توصیف می کنند. وقتی بیماری دردش را اینگونه توصیف مى کند : “هر وقت ورزش می کنم این درد ایجاد می شود “، اغلب مربوط به بیماری قلبی است. سرنخ مهم دیگر این است که درد به بازو یا فک منتشر می شود. چنانچه شما هم این علائم را در خود احساس می کنید به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.چنانچه هر یک از این علائم را در خود یا عزیزانتان مشاهده می کنید به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

درد کتف ناشی از قلب

علائم درد قلبی

 علائم را یک پزشک متخصص باید تفسیر کند. حتما به یک پزشک حرفه اى مراجعه کنید.

به عنوان یک قاعده کلی، درد قفسه سینه ای که شدید، مداوم یا هر دو باشد، باید مورد توجه پزشکی قرار گیرد. یک علت قلبی مانند حمله قلبی باید به سرعت بررسی شود. پس از آن می توان علل دیگری که کمتر خطرناک هستند، بررسی شود .

درد قفسه سینه ناشی از معده

درد قفسه سینه می تواند ناشی از اختلالات سیستم گوارش و معده باشد، از جمله:

 نفخ معده و درد قفسه سینه

در افراد دچار یبوست و یا افراد مبتلا به بیماری سندروم روده ی تحریک پذیر، به دلیل نفخ شدید، دردهایی مشابه درد قلبی در زیر سینه ایجاد می شود که هیچ ارتباطی با درد قلبی ندارند .در حقیقت درد قفسه سینه میتواند ناشی از نفخ معده باشد.درد قفسه سینه ناشی از معده

 سوزش سر دل

این حس دردناک سوزش معده و سوزش پشت سینه زمانی رخ می دهد که اسید معده از معده به داخل مری بیاید.در اینگونه موارد درد قفسه سینه می تواند ناشی از سوزش سر دل و مشکلات معده باشد.

 اختلالات بلع

اختلالات مری می تواند منجر به بلع سخت و حتی دردناک شود.

 مشکلات کیسه صفرا یا پانکراس

سنگ های صفراوی یا التهاب کیسه صفرا یا پانکراس می توانند درد شکمی که به قفسه سینه منتشر می شود را ایجاد کند.

درد قفسه سینه پس از غذا خوردن

برخی از افراد پس از بلع و غذا خوردن به خصوص غذای چرب احساس درد در ناحیه سینه می کنند. دلیل این اتفاق می تواند ریفلاکس معده، التهابات مری و … باشد. در این مواقع می توانید با نوشیدن سرکه ی سیب یا یک نوشیدنی گرم ،درد خود را تسکین دهید. اما در زمانی که درد شما شدید می باشد و بهبود نمی یابد حتما باید به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا علت اصلی درد مشخص و درمان شود.

مطلب مرتبط : چرا پس از صرف غذا دچار درد قفسه سینه  می شویم؟

عواملی که باعث رفلاکس معده می شوند:

 • خوردن بیش از حد در وعده های غذایی
 • خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی
 • سیگار کشیدن
 • چاقی

پرسش بیمار: سلام خانم دکتر یه سوالی داشتم‌. نزدیک یک هفته ست که قلبم انگار اکسیژن بهش نمیرسه.مثل کسی که داره خفه میشه. بعد بعضی روزها ریتم قلبم غیرطبیعی میشه. یه نقطه زیر سینه چپم هم هست که وقتی فشار میدم درد میگیره.

از طرفی من آی بی اس دارم و باردارم. ماه پیش خیلی استرس بالایی داشتم. به نظرتون مشکل قلبی برام پیش اومده؟


دکترخسروی: سلام علائم شما ارتباطی با درد قلبی ندارد و مساله به دلیل مشکلات گوارشی است. پیشنهاد می کنم از شربت آلومینیوم ام جی هر 8 ساعت یکبار استفاده کنید.

درد قلبی ناشی از سوزش معده

درد قفسه سینه خفیف ناشی از معده،که مربوط به مواد غذایی است و با مصرف آنتی اسیدها به راحتی از بین می رود(داروئی که اسیدیته معده را خنثی می کند)،خطرناک و فوریتی نبوده و جای نگرانی ندارد.

 با این حال ، اگر درد با اقدامات ساده ای مانند آنتی اسیدها تسکین نمى یابد، شدیدتر یا مداوم مى شود، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.  به عنوان یک قاعده، هر چه درد شدیدتر باشد، مراجعه به پزشک باید سریع تر باشد.

تشخیص درد معده و قلب در مطب دکتر آرزو خسروی

 برای تشخیص این که آیا اختلال گوارشی باعث ایجاد درد در قفسه سینه شما شده است یا خیر یا بیماری قلبی و درد قفسه سینه ناشی از سوزش معده باشد، متخصص گوارش ممکن است برای معاینه مری، معده یا روده کوچک، آندوسکوپی را انجام دهد.  این پروسه یک پروسه غیر جراحی است که در آن آندوسکوپ، یک لوله انعطاف پذیر با نور و دوربین متصل به آن، از طریق دهان و گلو به داخل مری منتقل می شود.

 امروزه با پیشرفت آندوسکوپی امکان تشخیص علل علائم دستگاه گوارش فوقانی مانند درد قفسه سینه وجود دارد. اگر اقدام درمانی لازم باشد، بسیاری از تکنیک ها نیز به راحتی در دسترس هستند.

به عنوان مثال، می توان قسمت باریک شده ی مری را گشاد کرد، از لیزر یا پرتو پلاسما آرگون استفاده کرد. با این کار میتوان انسداد موضعی ناشی از سرطان مری را از بین برد و از ابزارهایی برای برداشت مواد غذایی یا شئ خارجی که در مری گیر کرده، استفاده کرد.

رفلاکس معده و درد قلب

 از نظر تشخیص اختلالات حرکتی، اگر یافته های بصری توسط آندوسکوپی اطلاعات کافی در اختیار پزشک قرار ندهد، دستگاه های پیچیده ای برای اندازه گیری فشار در قسمت های مختلف مری، ریفلاکس اسید به مری و جریان مایعات در مری وجود دارد. تجزیه و تحلیل این اندازه گیری ها می تواند به پزشکان در تشخیص نوع اختلال حرکتی که باعث ایجاد علائم شما می شود، کمک کند.

محل درد قلبی
درد معده و قلب محل درد قلبی

علائم حمله قلبی چیست؟

علائم حمله قلبی شامل احساس فشار شدید بر روی قفسه سینه و درد قفسه سینه از جمله فشار یا احساس کامل است. این ناراحتى می تواند با درد در یک یا هر دو بازو، فک، پشت، معده یا گردن همراه باشد. از دیگر علائم حمله قلبی می توان به تنگی نفس، حالت تهوع، استفراغ، سرگیجه و احساس سبکی سر و عرق سرد اشاره کرد.

 اگر در مرکز قفسه سینه یا در بازوها، پشت، فک، گردن یا معده، درد، فشار یا ناراحتی جدید یا غیر قابل توضیح تجربه کرده اید- به همراه تنگی نفس، عرق سرد، حالت تهوع، خستگی یا سبکی سر- براى حداقل  پنج دقیقه- سریعا با اورژانس تماس بگیرید.

 این علائم ممکن است نشانه حمله قلبی یا انفارکتوس میوکارد باشد.  درمان فوری برای نجات عضلات قلب ضروری است.

 اما هنگامی که درد قفسه سینه زودگذر است، غالباً متفاوت است.

کدام درد قلب مهم نیست؟

 علائمی که مشکل دیگری را مطرح می کنند:

 علائم زیر بعید است که علامت حمله قلبی را اعلام کنند:

 • ناراحتی قفسه سینه گذرا
 • ناراحتی یا درد قلبی که معمولاً برای چند دقیقه بى امان است.

ناراحتی قفسه سینه گذرا به احتمال زیاد ناشی از آسیب دیدگی عضلانی اسکلتی یا التهاب یا درد عصبی است(به عنوان مثال، یک دنده ترک خورده، یک عضله کشیده در دیواره قفسه سینه یا زونایی که شامل قفسه سینه باشد).

درد قفسه سینه ناشی از بیماری قلبی

ناراحتی قفسه سینه نقطه ای که با تنفس، بدتر می شود.

درد قلب معمولاً پراکنده یا منتشر شونده است است. ناراحتی قفسه سینه نقطه ای که با انبساط قفسه سینه بدتر می شود (مثلاً تنفس) احتمالاً مربوط به درگیری ریه ها می شود.

ناراحتی قفسه سینه که با ورزش بهتر می شود.

درد ناشی از گرفتگی قلبی به طور معمول با ورزش بدتر می شود. درد ناگهانی قفسه سینه که با حرکت بهبود می یابد، احتمالاً دلایل دیگری دارد (مثلاً ریفلاکس اسید).

اگرچه درد قفسه سینه و فشار بر روی قفسه سینه از علائم بارز است، اما احتمال حمله قلبی یا علائم غیر معمول در زنان تا حدودی از مردان بیشتر است. درعوض، ممکن است برخی از زنان علائم دیگری از سکته قلبی را مانند موارد زیر تجربه کنند:

 • سبکی سر
 • حالت تهوع
 • خستگی شدید
 • غش
 •  سرگیجه
 • فشار در قسمت فوقانی پشت.
 • علائم و نشانه های هشدار دهنده حمله قلبی: مشکلات گوارشی
 • حالت تهوع

حالت تهوع یا احساس ناراحتى در معده یک علامت کمتر شایع حمله قلبی است. برخی از بیماران احساسی مانند سوء هاضمه مرتبط با حمله قلبی را توصیف می کنند.  زنان احتمالاً بیش تر نسبت به مردان این علائم کمتر شایع قلبی را گزارش می کنند، و برخی از بیماران این احساس را به عنوان پیشرفت آنفولانزا توصیف می کنند.

 • استفراغ
 • حالت تهوعی که همراه با گرما است می تواند آنقدر شدید شود که استفراغ رخ دهد.
 • ناراحتی اپیگاستریک  (قسمت بالایی و میانی شکم)

گاهی اوقات درد حمله قلبی به عنوان درد معده یا درد در وسط بالای شکم توصیف می شود. این درد معمولاً بیشتر به صورت ناراحتی شدید و ضربان دار احساس می شود و درد بیشتر از چند دقیقه ادامه می یابد.  این حالت می تواند با یا بدون درد در  قفسه سینه رخ دهد.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر معصومه شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  باسلام جعفربگلو هستم
  چند روزی است که در سمت چپ احساس سنگینی در قفسه سینه میکنم نفس عمیق میکشم برخی مواقع درد در شانه واحساس خواب رفتگی در ناحیه دست میکنم
  دهنم تلخ میشود دوست دارم آروغ بزنم نمی دونم از قلبمه یا از معدهام میباش لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش)

   سلام هم معده و هم قلب این علایم را ایجاد میکند لطفا مراجعه جهت گرفتن نوار انجام شود 

 • تصویر کاربر حامد جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من حدود چهار ماه هست که زیر دنده سمت چپ درد دایمی دارم که به متخصص داخلی مراجعه کردم و بعد از آندوسکوپی و معاینه گفت که مشکلی در معده یا قلب نیست ولی بعضی وقتها انگار رگ های قلبم رعد و برق میزنه ( اسپاسم ) و زیر دنده در سه نقطه به صورت متناوب درد میره و برمیگرده و همیشه با من هست ، لانزو ۳۰ و پنتاپرازول ۴۰ هم مصرف کردم ماهانه ولی تفاوتی حاصل نشده نمیدونم مشکل قلبی هست یا گوارشی ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام اگر بررسی های معده خوب بوده از نظر قلبی هم بهتره  بیشتر بررسی بشید 

 • تصویر کاربر فرزاد سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر.
  خانم دکتر من در شهرستان زندگی میکنم و اینجا یه دکتر درست حسابی نداریم فقط دارو تجویز میکنن.
  من حالت گرفتن سر دنده چپم و معد انگار جم میشه بد سینه سمت چپم درد داره گاهی اوقات یه طرف که خم میشم بد راست میشم پشتم احساس میکنم رگم سفت میشه
  یا وقتی که گرسنه میشم خیلی بد سوزش معده دارم بد این که سینم چپم درد میکنه احساس حمله قلبی میکنم احساس این که فکر مبکنم میمیرم بیشتره اوقاتم سر گیجه دارم.
  بی زحمت راهنمایی کنین منو.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام حتما به دکتر گوارش مراجعه کنید داروی معده بخورید و در ان حالتی که درد دارید نوار قلب بگیرید
  2. تصویر کاربر فرزاد پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   خانم دکتر من یه بار به دکتر متخصص قلب مراجعه کردم اکو گرفتن ازم نوار قلب گرفتن فقط گفت که افتادگی دریچه قلب داری ولی برایه ۸ ماه پیش بود
   بد دوباره رفتم مشهد پیش دکتر ابراهیمی ایشونم معاینه کردن گفتن مشکلی نداری به دکتر اعصاب روان مراجع کردم روزانه ۵ تا قرص اعصاب میخورم
   ولی هر از گاهی حالم خیلی بد میشه احساس مرگ میکنم استرس میگیره طبش قلب میگیرم توری که صدای قلب و احساس میکنم🥺
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش)
   سلام موقع علایم ندار بگیرید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر . سه روز پیش درد شدیدیی در ناحیه ی قفسه سینه در حین خواب داشتم که حدود ۳ یا ۴ دقیقه طول کشید . اول فکر کردم مشکل قلبی هست ولی الان فکر میکنم که درد ناشی از رفلاکس شدید بوده و حتی باعث سوزش ریه و قلب شده . وقتی صبح از خواب بیدار میشم تنگی نفس زیادی به وجود میاد و به مدت ۵ دقیقه طول میکشه . میدونم که این مشکل از رفلاکس به وجود اومده چون در قسمت قفسه سینه لکه های کم رنگ قرمز وجود داره . من چیکار کنم که این وضعیت زودتر تموم بشه چون روی اعصابم هم به شدت تاثیر گذاشته و الان بوسیپرون مصرف میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام از نظر قلبی هم باید بررسی بشید
 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  باسلام قفسه سینم بین دوتا سینم تیر می‌کشه که بعضی اوقات دردش به نوک سینه چپم هم میرسه دردش ناشی از معده است یا قلبم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام به هر دو میتونه ربط داشته باشه
 • تصویر کاربر ارتین پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 138 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشی
  سه چهار روزه تیر شدیدی میشکه قلبم از اون ورم معده درد شدیدی گرفتم که با هیچ دارویی اروم نشده و میزنه توی پشتم ممنون اکه بهم کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما جهت انجام سونوگرافی و اندوسکپی به دکتر متخصص گوارش مراجعه کنید

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 159 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من از چند سال‌ قبل معدم درد میکنه چند باری رفتم دکتر قرص امپرازول بهم دادن و هر از گاهی درد داشتنی استفاده‌ میکردم خوب میشد تقریبا دوماه پیش یکی از آشناهامون دکتر سنتی هستش از من‌ خواستن عکس زبونمو بفرستم، طبق عکس زبونم دمنوش های گیاهی 40 روزه دادن بهم بعد از خوردن آنها درد معدم دوباره شروع شد الان که دیگ مصرف نمیکنم بازم اون دردو دارم، بعضی وقتا درد به پشت کمرم میزنه و بعضی وقتها هم سوزش معده دارم که به قلبم میزنه، من‌ ازشون پرسیدم گفتن طبیعیه داری سردی از بدنت خارج میشه و معدت پاک سازی میشه، ممنون میشم به من مشاوره بدیه 🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام من توصیه به مصرف این دمنوش ها نمیکنم و اطلاعی هم ندارم ، به متخصص گوارش مراجعه کنید در صورتی که بهتر نشدید متخصص قلب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 116 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید من معدم زخم هست و دوازدهه معدمم زخم داره یهو بعضی وقتا نفسم چند ثانیه میره خیلی اذیت میشم سنوگرافی و کابلرداپلر هم انجام دادم همه نرمال بودن فقط یه کوچولو افتادگی دریچه میترال دارم امکان این که تنگی نفس ناگهانی میگیرم امکانش هست بخاطر زخم معده باشه ممنون اگه جواب بدین🙏
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ، بله ممکنه به دلیل افزایش اسید معده باشه

 • تصویر کاربر مجدی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من۳۳ساله هستم ۳سال میشه اعصاب معده دارم چندروزیه داداشم فوت کرده الان خیلی ناراحتم بعدفوت داداشم دوباره سوزش معده التهاب دارم وتنگی نفس سوزش سینه دارم شانه هام سوزش دردداره میخواستم بدونم مربوط به قلب میشه برم دکترقلب ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام احتمال اینکه قلبی باشه کم هست

 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  سلام من قلبم بعضی وقتها معدم سوزش و دست چپم درد میکنه قبلا سرگیجه و تنکی نفس هم داشتم ولی رفتم دویدم بهتر شدن ولی الان قلبم ودست چپم درد میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام جهت گرفتن نوار قلب و بررسی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر انصاری جمعه ۳۰ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر مردی ۴۶ساله مدتیه که یه مرتبه دچار حمله تنگی نفس توش و افزایش فشار میشم و سرگیجه حالتی که خون تو سرم می‌جهد.اکو تست هپلتر و سی تی آنژیو نرمال بوده اند. من از کار زندگی افتاده ام پا از خونه بیرون میذارم گلوم تا گودی سینه منقبض درد شدید پشت کتف چپ و جلو سینه چپ که با انگشت فشار میدم درد حس میکنم اگه من مشکل قلبی ندارم چرا من حالت مرگ بهم دست میده چرا فشارم تا بیت می‌ره درد بازو چپ و درد روی سینه ام دنیا میکنم تا زیر دنده چپ انگار که تا روده ها می‌کشه نمیدانم چکار باید بکنم من افسردگی استرس زیاد دارم ولی چرا باید تنگی نفس و موارد بالا منو از زندگی بندازه .چقدر آلپرازولام بخورم که همه اش خواب باشم ؟چرا درمانی نیست .می‌خوام برم سر کوچه یکباره تو گلو داغ میشه شروع به حمله تنگی نفس و تپش و افزایش فشار می‌کنه چند بار اورژانس خبر کردیم است تروپونین و غیره تکراری خرج تشخیص و درمان کمرم شک.نپه قرض کردم سی تی آنژیوگرافی کردم آزمایشات تیرویید و چربی خوبن تو دویدن زیاد خسته نمیشم عرق کف پاها سرد طوریکه جورابم‌خیس میشن شبها می‌دونم قلبم مشکل ندارن ولی با ترس مبادا حمله تو خواب دست بده این استرس هم میترسم من را با تشخیص واقعی به اشتباه انداخته باشه گیرم که اینا استرسی باشه آیا باید در طول روز وقت بی وقت حین کار حمل بهم دست بده ؟نو برم والله.اینجوری تو هیچ جا ندیده ام.خدا خیرتون بده یه راه پیش پام بذارید.عکس اکو تست و ریپورت سی تی فرستاده ام .ممکنه تو اکو اشتباهی شده باشه که اکو تکرار بشه ؟ممکنه من یه مشکل معده داشته باشم درحالیکه درد معده ندارم اشتها نسبتا بد نیست ولی ضعف شدید مزمن و کاهش وزن دارم سی ای از ریه کردمیه جا ریپورت همه اش زده نرمال یه پزشک دیگه گفته اینفیلتراسیون و برونشیت و شاید امفیزم.
  ‌ ممنونمم ممنون
  The total calcium score (AJ-130 Method) is 1 due to calcification of the proximal
  portion of the LCX.
  Coronary Dominance: Rt. dominant.
  Rt. Coronary Artery (RCA): Normal origin with normal course and caliber with
  normal branching of acute marginal continuing into the PDA and PLVB .
  Lt. Main Coronary Artery (LMA): Normal origin and caliber with normal
  branching into the LAD, LCX and the intermediate artery.
  LAD: Normal origin, course and caliber with normal branching into the diagonal
  branches (D1 and D2). The D1 and D2 are small size vessels.
  LCX: Normal origin, but there is a small size extra luminal calcified plaque in the
  proximal portion of the LCX result non significant stenosis (less than 5% narrowing
  is detected).
  There is normal branching of the LCX into the obtuse marginal branches (OM1 and
  OM2) which are normal vessels
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۰ مهر ۰( 1 سال پیش)
   سلام این تستها مشکل قلبی خاصی را نشان نداده ، ابتدا فشار خون را با دارو کنترل کنید و به متخصص گوارش برای معده مراجعه کنید ، البته در صورتی که استرس دارید الپرازولام درمان این حملات نیست و به متخصص روانپزشک برای کنترل حملات پانیک مراجعه کنید ، در صورتی که بهتر نشدید به ناچار باید انژیوگرافی انجام بدید شاید در جواب سب تی انژیو خطایی وجود داشته باشد
 • تصویر کاربر مازیار جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  باسلام. چند سالیست که دکتر گوارش ibs (گوارش عصبی) برایم تشخیص دادن و این اواخر درطول روز اضطراب غیر قابل کنترل میگیرم و موقع خواب ضربان قلبم بهم میریزه و نمیتونم بخوابم. دکتر علاوه بر دارو معده برایم دلوکساتین و پوکساکیم نوشتند ولی چونکه شنیدم اعتیادآور است واهمه دارم از مصرف و با این اوضاعی هم که دارم میترسم قلبم هم مشکل پیدا کند. خواهش میکنم راهنمایی کنید که چکاری انجام دهم.داروهای دیگر معده مبورین و کلگارد و بیسموت مصرف میکنم و پسر ۲۷ ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام داروهایی که دکتر دادند مصرف کنید ، نگران نباشید اعتیاد نمیاره ، در صورتی که بهتر نشدید جهت اکو و هولتر مراجعه کنید
 • تصویر کاربر الف. دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  با سلام خانومی 34ساله هستم، حدود یک ماه هست که گاهی احساس سنگینی قفسه سینه میکنم که گاهی به کتف هم منتشر میشودو در موقع سنگینی قفسه سینه درد بازو تا مچ دست هم میگیرم که با ماساژ و تکان دادن خوب نمیشه و تا چند ساعت هم ادامه داره
  حدود ده روز پیش به طور ناگهانی احساس ضعف و بی حالی کردم که کلا هر دو پام سست شدن و موقع حرف زدن هم احساس کردم که سمت چپ صورتم مخصوصا لبهام یه مقدار کج شدن با لبخند این کجی تشدید میشد که حدود 24ساعت بعد علائم از بین رفت.
  آیا نیاز به پیگیری خاصی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام بله، هم به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید و هم باید اکو قلب انجام بدید
 • تصویر کاربر - پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 235 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. مادرم مریض شماست. جواب آخرین آزمایشی که خواستید شامل : پی تی ۴۶/۵، اوره ۶۵ ، کراتینین ۱/۱۹ ، سدیم ۱۳۴ و پتاسیم ۵ هست. ورم پای راست تا زیر زانو کشیده شده و علیرغم زیاد کردن قرص فورزماید که فرمودین ، هنوز بهتر نشده. در مدیکو سنتر هم پیام گذاشتیم اما پاسخی دریافت نشد . لطفا راهنمایی بفرمائید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام وارفارین را سه روز قطع و مجدد ازمایس پی تی بدن ، بقیه داروها را تغییر ندید اگه بهتر نیستن باید بستری بشن
 • تصویر کاربر هادی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر،دکتر من یهو تپش قلب میگیرم و داروی تپش قلب میخورم و خوب میشم وقتی اروغ میزنم سوزش معده گلومو میگیره و گلوم درد میکنه ایراد از کجاست،ورزش میکنم میبینم قلبم خوب کار میکنه و هرچقد بخوام میتونم بدوعم ولی گاهی تپشم میگیره
  1. تصویر کاربر هادی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   تنگی نفسم میگیرم وقتی تپش قلب میگیرم ولی راه میرم میدوئم و حتی نوارقلب گرفتم گفتن خوبه فک کنم معده درد دارم
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام درمان رفلاکس معده برای دو ماه انجام بدین
  3. تصویر کاربر هادی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   ببخشین خانوم دکتر عذر میخوام این تپش قلب یهویی و تنگی نفس خفیف مال چیه که سر سوزش معده انجام میشه دیشب رفتم نوار قلب گفت یه اشکال جزئی داره قلبت و برام پروپرونولول10 تجویز کرد آیا نیاز هست به متخصص قلب برم یا مشکلم معده است اخه مادرم مشکل معده داره و تپش قلبم داره ولی همش بهش میگن از معدته...میشه بگین مشکل بنده از چیه؟؟کدوم متخصص برم
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   در صورتی که با داروی معده بهتر نشدید به متخصص قلب مراجعه کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ویدا جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 332 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.
  چند سالی میشه که احساس فشار میکنم تو قفسه سینه ام بعد فعالیت و هنگام فعالیت. تا تو گلوم درد میگیره سمت چپ ام میاد تا بالا. صدای ضربان قلبم و احساس میکنم.پارسال رفتم دکتر عمومی و گفت صدای اضافه تو قلبت داری و اکو نوشت. رفتم و جواب این شد که سه تا نارسایی خفیف دارم. و پروپرانول 20 یکم دادن تا موقع. درد بخورم.دو دوره امپرازول ام خوردم برا معده ام. از ت. آذر ام درد پشت دارم که تشخیص خاصی نداشتن و چند بار شدید گرفته و همچنان درد خفیفی داره. ولی جدیدا همیشه این فشار قفسه سینه رو وقت فعالیت و خستگی دارم. حتی وقتی یکم معده ام پر بشه مثلا چایی دوتا چای پشت سرهم بخورم.تو دو ماه اخیر چند بار موقع فعالیت دوستام میگفتن رنگ ات مریده و بعدش کبود میشدم و تمام تن ام یخ میکنه. میخواستم ازتون بپرسم. چی میتونه باشه و باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر ویدا شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   34 سالمه و ورزش سنگین ام میکنم. مثل دوچرخه سواری سنگین و کوهنوردی ولی به تازگی خیلی کم.میارم.
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما باید از نظر عروق قلبی بررسی کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سرشار سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 331 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.دیروز عصر با افت فشار مواجه شدم و دکتر برام سروم تقویتی و مترونیدازول تجویز کرد چون گلوهام هم عفونت داشت. موقع خواب عرق سردی کردم و خوابیدم. ساعت ۴ صبح با تپش قلب شدید بیدار شدم و با خوردن آب و کمی دراز کشیدن و خوردن قرص پراپونونول ۱۰ آروم شدم و خوابیدم. صبح یکم احساس درد و فشار روی قفسه سینه داشتم. که دردش ول میکنه و میگیره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما به زشک راجعه کنید کرونا را هم مد نظر داشته باشید
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 249 مشاهده پرسش
  با سلام وخسته نباشید مدت زیادی هست تنگی،نفس میگیرم بیشتر موقعی که غذا میخورم،ودر حالت نشسته هم اذیت میشم و مدتی هست که معده درد هم دارم خصوصا موقعی که آبجوش ی چای که میخورم حتی موقعی که چای ی آبجوش هم،که میخورم حتی ولرم هم اذیت میشم واحساس،سوزش،میکنم ،با،تشکر،33ساله
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام هم از جهت گوارشی و هم قلبی باید بررسی بشید
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  سلام من یه دو ماه ای است اگه چیز شیرینی یک کیک یا تی تاب بخورم در بالای معده سوزش احساس میکنم و در سمت چپ بدن بیشتر آرنج دست یا زانو و گاهی اوقات احساس میکنم قلبم درد خفیف داره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام احتمال زیاد مربوط به معده هست ، به متخصص داخلی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  سلام. اقا هستم.29 سالمه. سیگاری نیستم. هفته ای 2 بار فوتسال میرفتم (موقع قبل کرونا)، سابقه اضطراب و دلهره به صورت ارثی داریم. بعضی وقتا هم(یکی دو بار در ماه) قلبم یهو وسط بازی میسوزه و تیر میکشه.
  این مدته که خونه هستم، روز دیر بیدار میشم، صبحانه نمیخورم، ناهار هم کم میخورم معده سنگین نشه، ولی ولی ولی ساعت 6 به بعد یه چیزی اندازه توپ تنیس وسط قفسه سینه م درد میگییره و گاهی هم میزنه شونه دست چپم، چکار باید کنم؟
  لطفا مرحمت می کنید راهنماییم کنید.
  تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام داروی پنتوپرازول روزی دوتا بخورین موقع درد هم سربت الومینیم ام جی اس بخورین اگه بهتر نشدین و یا درد با فعالیت تشدید میشد حتما به متخصص قلب مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر