متخصص قلب در تهران

انجام اکو قلب جنین با پزشک خانم | قیمت اکو قلب جنین سال 1401 | دکتر آرزو خسروی

دکتر آرزو خسرو متخصص قلب و عروق

اکو قلب جنین برای چه کسانی است؟

جهت دریافت نوبت اکوکاردیوگرافی قلب جنین با پزشک خانم با مطب به شماره 02122894086 تماس بگیرید.

موقعیت هایی که در آنها انجام یک آزمایش اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب جنین نیاز می باشد، شامل موارد زیر است اما محدود به آنها نمی باشد:برای اکو قلب جنین کجا برم

 • در صورتی که نوزادان متولد شده در بارداری های قبلی با نقص قلبی مادرزادی به دنیا آمده باشند.
 • وجود سابقه خانوادگی بیماری مادرزادی قلبی مانند ابتلای والدین، خواهران و برادران یا پدر بزرگان و مادربزرگان
 • وجود یک ناهنجاری ژنتیکی یا کروموزومی کشف شده در جنین
 • در صورتی که مادر داروهایی را مصرف کرده باشد که می توانند سبب ایجاد نقص قلبی مادرزادی شوند. از جمله این داروها می توان به داروهای ضد صرع یا دارو های تجویزی آکنه اشاره کرد.
 • در صورتی که مادر در دوران بارداری سو مصرف الکل یا مواد مخدر داشته باشد.
 • در صورتی که مادر به دیابت، لوپوس، فنیل کتونوریا یا یک بیماری بافت متصل کننده ابتلا داشته باشد.
 • در صورتی که مادر در حین بارداری به سرخچه مبتلا شده باشد.
 • در صورتی که در یک آزمایش سونوگرافی ناهنجاری های قلبی احتمالی دیده شده باشد.
 • در صورتی که یک آزمایش سونوگرافی دیگر ناهنجاری های مادرزادی را مانند ناهنجاری کلیوی، مغزی یا استخوانی یافت کرده باشد.

انجام اکوکاردیوگرافی قلب جنین در حین بارداری برای تمامی مادران باردار ضرورت ندارد. آزمایش های سونوگرافی قبل از زایمانی که به صورت متداول انجام می شوند می توانند اطلاعاتی در ارتباط با تشکیل شدن یا نشدن تمامی چهار حفره قلب ارائه دهند. اغلب جنین ها نیازی به انجام آزمایش های بیشتر ندارند، مگر در صورت صلاحدید پزشک متخصص.

اکو قلب جنین معمولا در سه ماهه دوم بارداری و در حدود هفته 18 تا 24 انجام می شود.

جهت دریافت نوبت اکوکاردیوگرافی قلب جنین با پزشک خانم با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

قیمت اکو قلب جنین سال ۱۴۰۱ در مطب؟

طبق تعرفه اعلامی وزارت درمان قیمت این آزمایش فوق تخصصی (سال 1401) در مطب 900 هزار تومان است.

برای اکوکاردیوگرافی قلب جنین باید به چه متخصصی مراجعه کنید؟

اکو قلب جنین آزمایشی شبیه سونوگرافی است که به وسیله امواج فراصوت انجام می شود. جهت ارزیابی قلب جنین در دوران بارداری توسط فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب صورت می گیرد. در این قسمت از سایت دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب، با این آزمایش بیشتر آشنا می شوید.

چرا اکو قلب جنین اهمیت دارد؟

نتایج غیر عادی در اکوی قلب جنین می توانند غیرقطعی بوده و یا جهت یافتن مشکل به انجام آزمایش های بیشتر نیازمند باشند.

گاهی اوقات از عدم وجود مشکلات اطمینان بدست آمده و نیازی به انجام آزمایش های بیشتر نیست. هنگامی که پزشک یک بیماری را تشخیص می دهد، فرد بهتر می تواند بارداری خود را مدیریت کرده و برای زایمان آماده شود.

نتایج ناشی از این آزمایش به فرد و پزشک او در برنامه ریزی درمان هایی کمک می کنند که ممکن است نوزاد پس از تولد به آنها نیاز داشته باشد. از جمله این موارد جراحی های تصحیحی می باشند.

اگر سوالی در رابطه با اکو قلب جنین دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

آیا انجام اکو قلب جنین خطرناک است؟

هیچ خطر شناخته شده ای در ارتباط با اکوکاردیوگرافی وجود ندارد. زیرا این آزمایش به جای تشعشعات از تکنولوژی امواج فراصوت استفاده می کند. بنابراین آزمایشی ایمن و بی خطر است.

برای اکو قلب جنین کجا برم؟

فقط فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب صلاحیت انجام این آزمایش تخصصی را داراست. چرا که به صورت ویژه آموزش های لازم را فراگرفته است. جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین با پزشک خانم با شماره 02122894086 تماس بگیرید. این آزمایش با قرار دادن یک پروب (دستگاه) بر روی شکم مادر (مثل سونوگرافی) جهت به تصویر کشیدن قلب جنین انجام می شود که بی خطر و ایمن است.

تفسیر اصطلاحات اکو قلب جنین

فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب پس از انجام آزمایش نتایج را به طور مفصل برای شما توضیح داده و هر گونه سوالی را پاسخ می دهد. به طور کلی، نتایج عادی به این معنا هستند که پزشک هیچ ناهنجاری قلبی را یافت نکرده است. در صورتی که پزشک موردی مانند یک نقص قلبی، ناهنجاری ضربانی یا مشکلی دیگر یافته باشد، فرد به انجام آزمایش های بیشتری نیاز خواهد داشت. از جمله این آزمایش ها می توان به MRI جنین یا دیگر سونوگرافی های سطح بالا اشاره کرد.

علاوه بر آن، پزشک بیمار را به منابع و متخصصی ارجاع می دهد که می توانند بیماری جنین او را درمان کنند. امکان دارد فرد بیش از یکبار به انجام اکوکاردیوگرافی نیازمند باشد. همچنین در صورتی که پزشک به وجود مشکلی دیگر مشکوک باشد فرد به انجام آزمایش های بیشتری نیاز خواهد داشت.

برای تفسیر اصطلاحات اکو قلب جنین، پیشنهاد می کنیم مقاله تفسیر اصطلاحات اکو قلب را مطالعه کنید.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که پزشک نمی تواند با استفاده از نتایج اکوکاردیوگرافی هر گونه بیماری را تشخیص دهد. تشخیص برخی مشکلات مانند وجود یک سوراخ در قلب حتی با استفاده از تجهیزات پیشرفته دشوار است.

جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین با پزشک خانم با مطب به شماره 02122894086 تماس بگیرید.

اکوکاردیوگرافی، عملکرد و ساختارهای قلب را ارزیابی می کند. یک دستگاه کوچک به نام مبدل (مانند یک میکروفون) بر روی شکم مادر قرار داده شده و امواج فراصوتی را ارسال می کند که فرکانس آن ها بسیار بالا تر از محدوده شنیداری هستند.

هنگامی که دستگاه مبدل در موقعیت هایی خاص با زاویه هایی مشخص قرار داده می شود، امواج فراصوت از پوست و دیگر اندام های مادر و جنین عبور می کنند تا به بافت های قلب جنین برسند. امواج صوتی از این بافت های قلبی بازتاب می شوند.

دستگاه مبدل امواج منعکس شده را دریافت و آن ها را به یک کامپیوتر ارسال می کند. این کامپیوتر امواج بازتابی را به تصاویری از دیواره ها و دریچه های قلب تبدیل می کند.

اکو قلب جنین می تواند به تشخیص ناهنجاری های قلبی قبل از تولد کمک کرده و امکان مداخله پزشکی یا جراحی سریع تر را پس از تولد فراهم کند. این پدیده شانس زنده ماندن نوزادان مبتلا به نقص های قلبی را پس از تولد افزایش می دهد. جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

برای اکو قلب جنین کجا برم

در حین این آزمایش دستگاه مبدل جهت دریافت تصاویری از موقعیت ها و ساختار های قلب جنین به اطراف حرکت داده می شود. تکنیک هایی که گاهی اوقات برای دریافت اطلاعات جزئی پیرامون قلب جنین استفاده می شوند، شامل موارد زیر هستند:

اکوکاردیوگرافی قلب جنین دو بعدی در مطب

این تکنیک برای مشاهده ساختارهای واقعی و حرکت های ساختارهای قلب می باشد. یک آزمایش اکوی دو بعدی به صورت شکلی مخروطی بر روی نمایشگر ظاهر شده و حرکت آنی ساختارهای قلب در آن قابل مشاهده است. این قابلیت پزشک را قادر می سازد تا ساختارهای قلبی مختلف را در حین کار کردن مشاهده و ارزیابی کند.برای اکو قلب جنین کجا برم

اکوکاردیوگرافی قلب جنین داپلر در مطب

تکنیک داپلر جهت سنجش سرعت عبور جریان خون از حفرات و دریچه ها قلبی استفاده می شود. همچنین، داپلر می تواند وجود جریان غیر عادی خون را در قلب تشخیص دهد. این مورد خود می تواند بیانگر وجود مشکلاتی مانند وجود یک مجرا بین حفرات قلب یا مشکل دار بودن یک یا بیش از یک دریچه از چهار دریچه قلب باشد. آزمایش داپلر رنگی برای تعیین جهت حرکت جریان خون در قلب جنین استفاده می شود.

اکوکاردیوگرافی جنینی می تواند به تشخیص ناهنجاری های قلبی قبل از تولد کمک کرده و امکان مداخله پزشکی یا جراحی سریع تر را پس از تولد فراهم می کند. این پدیده شانس زنده ماندن نوزادان مبتلا به نقص های قلبی را پس از تولد افزایش می دهد.

دیگر آزمایش ها یا فرایندهایی که امکان دارد مورد نیاز باشند، شامل موارد زیر می شوند:

سونوگرافی ها یا اکوکاردیوگرافی های اضافی

این آزمایش ها جهت تایید تشخیص پزشک، پیگیری رشد جنین و پایش سلامت او انجام می شوند.

آمنیوسنتز

این مورد آزمایشی است که برای تشخیص وجود نقص های ژنتیکی، کروموزومی یا برخی موارد مادرزادی انجام می شود. آمنیوسنتز شامل وارد کردن یک سوزن به درون شکم، دیواره رحم و کیسه آمنیوتیک می شود تا نمونه ای از مایع آمنیوتیک برداشته شود.

مشاوره ژنتیک

این مشاوره، ارائه یک ارزیابی از عوامل خطر وراثتی و اطلاعاتی به بیماران و بستگانی است که نگران عواقب یک اختلال، احتمال ابتلا یا انتقال آن و همچنین راه های پیشگیری، درمان و مدیریت آن می باشند.

جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین در مطب با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر برای اینکه خدمتتون برسیم انجام اکوی معمولی کفایت می‌کنه برای بررسی دریچه های پدرم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام معمولا اکوی تخصصی کفایت میکنه ، در بعضی از موارد نیاز به اکوی مری هست 

 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  بیماری قلبی دارم و آسپرین و زیلت و چند داروی دیگر مصرف میکنم
  دچار دندان درد شدید شدم و به دندان پزشکی مراجعه کردم برای کشیدن دندان
  گفتن که چون آسپرین مصرف میکنید باید از پزشکتون مشاوره بگیرین
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش)
   سلام با مدارک قبلی حضوری مراجعه کنید
 • تصویر کاربر اسلام چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 322 مشاهده پرسش
  پارامتر RWDD ,EPSS مخفف چیست و تفسیرش چه میباشد .متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام epss مربوط به نارسایی قلب هست ، لطفا جواب اکو را ضمیمه کنید ،
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر