متخصص قلب در تهران

اکوی قلب جنین

برای کاهش دادن ریسک بروز مشکلات قلبی در حین تولد نوزاد، سلامت جنین باید به خوبی ارزیابی شود و هر گونه مشکل باید خیلی زود در دوره بارداری شناسایی گردد. اکو قلب مادر در دوران بارداری و اکو قلب جنین یکی از پروسه هایی است که شاید پزشک شما در صورت وجود احتمال مشکل قلبی در جنین، آن را مورد استفاده قرار دهد. دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکوکاردیوگرافی در ادامه این مطلب از اکو قلب جنین و این که چگونه می تواند به تشخیص مشکلات و ریسک های احتمالی کمک کند ، توضیح می دهند.

اکو قلب جنین چیست؟

از هر ۱۰۰ نوزاد، یک نفر با بیماری مادرزادی اختلال قلب به دنیا می آید و طبق پژوهش های به عمل آمده این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات در تولد نوزادان به شمار می رود.

اکوکاردیوگرافی قلب جنین یک آزمایش سونوگرافی غیر تهاجمی ، ساده و بی خطر به شمار می رود که می تواند قلب نوزاد به دنیا نیامده را ارزیابی کند. درست مانند سونوگرافی است .با این تفاوت که این آزمایش را تنها فوق تخصص اکوکاردیوگرافی باید انجام دهد. این آزمایش معمولا در سه ماهه دوم دوران بارداری، بین 18 تا 24 هفته انجام می گردد. همچنین در صورت نیاز می توان آن را در هفته های بعدی و سه ماهه آخر نیز انجام داد.جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین با مطب تماس بگیرید.

این آزمایش از امواج صوتی استفاده می کند تا یک اکوکاردیوگرافی و یا تصویری از قلب جنین تولید کند. در این آزمایش مشکلات قلبی و غیر نرمال بودن قلب، ریتم آن و کارکرد کلی مورد بررسی قرار می گیرند.

آزمایش اکوکاردیوگرافی قلب جنین بنا به دلایلی که در ادامه آورده ایم از اهمیت بالایی برخوردار است:

 •  می تواند مشکلات و غیر نرمال بودن کارکرد قلب فرد را مشخص کند. در صورت کامل و مناسب نبودن نتایج تست، برای بار دوم این آزمایش انجام می شود تا نتایج بهتر و واضحی در اختیارمان قرار گیرد.
 • وقتی که نتایج این آزمایش را دریافت می کنید دقیقا خواهید فهمید که مشکل در کجا است و می توانید دوره بارداری خود را بهتر مدیریت کنید. همچنین به کمک نتایج این تست در دوران پس از بارداری نیز خواهید توانست از کودک خود مراقبت کنید.
 • این تست می تواند به پزشک شما کمک کند تا پروسه درمانی مناسب پس از انجام عمل جراحی اصلاحی را مشخص نماید.

اکوی قلب جنین برای چه کسانی است ؟

همه زنان باردار نیازی به انجام این آزمایش ندارند. برای اکثر خانم ها، سونوگرافی رشد قلب کودک آنها را نشان می دهد.

در صورت عدم نتیجه گیری آزمایشات قبلی و یا تشخیص ضربان قلب غیرطبیعی در جنین، ممکن است پزشک شما این آزمایش را به شما توصیه کند.

همچنین اگر:

⛔ کودک متولد نشده شما در معرض ناهنجاری قلبی یا اختلال دیگری است.

⛔ شما سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید.

⛔ شما قبلاً کودکی با بیماری قلبی به دنیا آورده اید.

⛔ شما در دوران بارداری خود از مواد مخدر یا الکل استفاده کرده اید.

⛔ شما داروهای خاصی مصرف کرده اید یا در معرض داروهایی قرار گرفته اید که می توانند نقایص قلبی ایجاد کنند، مانند داروهای صرع یا داروهای تجویز شده آکنه

⛔ شما سایر بیماری های پزشکی مانند سرخچه ، دیابت نوع 1 ، لوپوس یا فنیل کتونوریا دارید.

اکوکاردیام جنین

موارد لزوم اکوکاردیوگرافی قلب جنین

در صورتی که هر کدام از آزمایش های قبلی نشان دهنده وجود مشکل ضربان قلب در جنین بوده باشند، پزشک شما انجام آزمایش اکوکاردیوگرام جنینی را پیشنهاد خواهد کرد. آزمایش اکو جنین معمولا در سناریو های زیر پیشنهاد می شود:

 • اگر شما یا شریک زندگی شما دارای بیماری قلبی مادرزادی باشید
 • اگر تاریخچه خانوادگی در مشکلات وبیماری های قلبی یا فشار خون بالا داشته باشید
 • اگر مشخص شده باشد که جنین مشکل قلبی و یا آریتمی جنینی دارد
 • اگر جنین دارای یک مشکل ژنتیکی (نظیر سندروم داون) و یا دیگر مشکلات خاص نظیر بیماری های مغزی یا کلیوی باشد.
 • اگر در حین بارداری از الکل و یا مواد مخدر استفاده می کنید
 • اگر از برخی داروهای خاص آکنه یا تشنج استفاده می کنید که می توانند منجر به بروز بیماری های مادرزادی قلبی در جنین شوند.
 • اگر با برخی مشکلات پزشکی از قبیل دیابت نوع ۱، سرخچه، فنیل کتونوری یا لوپوس دست و پنجه نرم می کنید
 • در صورت داشتن آمینوسنتز غیر نرمال
 • اگر از طریق روش آی وی اف و یا دیگر تکنولوژی های بارور شدن که ریسک بروز مشکلات مادرزادی قلبی را بالا می برد باردار شده باشید
 • جمع شدن مایعات زیر پوست و در ناحیه ای که پشت گردن جنین قرار دارد
 • اگر جنین مشکل سندروم انتقالی دو قلو را داشته باشد

جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین با مطب تماس بگیرید.

توصیه می شود مادران نیز در دوران بارداری حتما نسبت به اکو قلب اقدام کنند. تنها پزشک فوق تخصص اکوکاردیوگرافی صلاحیت انجام  این آزمایش را دارا می باشد. 

آزمایش اکوکاردیوگرافی جنین در دوران بارداری یا همان اکو قلب جنین برای همه افراد ضروری نیست، اما اگر پزشک شما انجام آن را ضروری می بیند، باید حتما آن را انجام دهید. گاهی اوقات در سونوگرافی قبل از زایمان نیز ممکن است اطلاعاتی به دست آید که در زمینه سلامت قلب جنین نکاتی را به همراه خواهد داشت.

آمادگی لازم قبل از اکو قلب جنین در بارداری

بر خلاف دیگر آزمایش های سونوگرافی قبل زایمان که در آن ها باید مثانه فرد پر باشد، اکوکاردیوگرافی جنین نیازی به هیچ آمادگی قبلی ندارد. مدت زمان این آزمایش در حدود 30 دقیقه الی دو ساعت است. پیشنهاد می شود همراه با همسر و یا یکی از اعضای خانواده خود به این آزمایش بروید.

اکو قلب جنین

اکو قلب جنین چگونه انجام میشود ؟

آزمایش اکو قلب جنین شباهت زیادی به سونوگرافی بارداری دارد و حدود سی دقیقه به طول می انجامد. این آزمایش ساده و سرپایی از ناحیه شکم انجام می شود. مراحل اکو کاردیوگرافی در بارداری عبارتند از:

اکوکاردیوگرافی شکمی

این پروسه سونوگرافی به شکلی گسترده برای ارزیابی وضعیت قلب جنین مورد استفاده قرار می گیرد. در حین این آزمایش شما باید بر روی یک تخت دراز بکشید، در حالی که یک ژل خاص روان کننده بر روی شکم شما مالیده خواهد شد.

یک ابزار دستی سونوگرافی به شکلی آرام بر روی شکم شما جابجا می گردد. این دستگاه امواج صوتی با فرکانس بالا را ارسال می کند تا پس از وارد شدن آن ها به داخل بدن مادر و رسیدن به پوست جنین اکو ایجاد کنند.

این اکو ها بر روی یک مانیتور رایانه دیده شده و تصاویری از ناحیه مربوطه، شکل و ساختار قلب کودک را ارائه خواهند کرد.

پس از این پروسه، ماده ژل مانند از روی پوست شکل تمیز می شود و می توانید به کارهای روزمره خود برسید.

کل این پروسه بین 30 الی 120 دقیقه زمان می برد و مدت زمان آن به میزان پیچیدگی قلب جنین بر می گردد. در حین این آزمایش نیز درد و ناراحتی را تجربه نخواهید کرد.

اکوکاردیوگرافی دو بعدی

از این روش استفاده می شود تا اندازه واقعی، تحرک دقیق و ساختار قلب جنین ارزیابی شود. اکو خاصی که بر روی صفحه رایانه ظاهر می شود شبیه به یک مخروط بوده و به پزشک این امکان را می دهد تا حرکات زنده ساختار قلب جنین را رصد کند.

اکوکاردیوگرافی چهار بعدی

در این روش از یک کاوشگر مخصوص استفاده می شود که می تواند تصاویر متعددی از قلب جنین را ضبط کند. شما می توانید تصاویر را به صورت همزمان از زوایای مختلف بررسی کرده و آن ها را بازسازی کنید تا تصویری واقعی را از قلب جنین در اختیار داشته باشید. این تکنیک به متخصص کمک می کند تا مشکلات قلبی را بهتر شناخته و درک کند.

اکو جنین در دوران بارداری

اکوکاردیوگرافی داپلر

از این روش استفاده می شود تا گردش خون بین دریچه و بطن های قلب اندازه گیری و ارزیابی شود. این روش می تواند هرگونه مشکل و غیر طبیعی بودن گردش خون را شناسایی کرده و مشکلات مربوط به دریچه ها، بطن و دهلیز و دیواره های قلب را مشخص کند.

داپلر رنگی

این یک روش بهبود یافته از اکوکاردیوگرافی داپلر است. در این روش، رنگ های مختلف کمک می کنند تا بهتر بتوان جریان گردش خون را ارزیابی کرد و در نهایت تفسیر نتایج نهایی آسان تر خواهد بود.

تفسیر دقیق و درست نتایج مربوط به اکوکاردیوگرام برای تجویز راه درمانی درست بسیار ضروری و مهم است.

تفسیر اکو قلب جنین

یک نتیجه نرمال نشان می دهد که هیچ مشکلی در حوزه قلب و عروق جنین وجود ندارد. اما از این روش نمی توان برای تشخیص هرگونه مشکل احتمالی استفاده کرد که از جمله این ها می توان به وجود حفره و سوراخ در داخل قلب اشاره کرد. ممکن است در ابتدا چنین چیزی در اکو قلب کودک مشخص نشود و در صورت تشخیص پزشک نیاز باشد که دوباره این آزمایش را انجام دهید.

اگر نتایج به دست آمده نرمال نباشند، ممکن است از شما خواسته شود آزمایش های بیشتری نظیر ام آر آی جنین و یا دیگر روش های سونوگرافی را انجام دهید. از جمله ناهنجاری و مشکلاتی که احتمال دارد تشخیص داده شوند شامل اختلال قلبی و یا مشکلات ریتمی در کنار دیگر مشکلاتی که می توانند کودک شما را در معرض خطر قرار دهند اشاره کرد.

فلوشیپ اکوکاردیوگرافی پس از انجام آزمایش در مورد نتایج اکو قلب جنین به شما توضیحات کاملی را ارائه خواهد کرد. همچنین در این زمان می توانید پاسخ هر گونه سوالی که دارید را نیز دریافت کنید و سپس به یک متخصص کودکان معرفی خواهید شد.

برای اکو قلب جنین کجا برم؟

جهت انجام اکوی قلب چنین حتما به یک مرکز معتبر و یک فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب اطفال با تجربه مراجعه کنید. زیرا اگر این کار به درستی صورت نگیرد عوارض خطرناکی برای مادر و جنین به همراه دارد. اکوکاردیوگرافی قلب جنین یک آزمایش تخصصی است که باید توسط فلوشیپ اکوکاردیوگرافی انجام شود.جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین با پزشک خانم با مطب تماس بگیرید.

آیا اکو قلب جنین خطرناک است؟

اگر این آزمایش نزذ یک فلوشیپ اکوکاردیوگرافی ماهر انجام شود، یک روش ایمن و بدون هیچ گونه خطر قابل توجهی برای شما یا کودک در حال رشد است.

اکوکاردیوگرام جنین چقدر طول می کشد؟

گرفتن تصاویر مورد نیاز برای دیدن تمام قسمت های قلب ممکن است 30 دقیقه تا 2 ساعت طول بکشد. گاهی اوقات ، موقعیت کودک می تواند دیدن قلب را سخت کند و مدت زمان آزمایش بیشتر طول بکشد.

معایب اکوی قلب جنین

آزمایش اکو قلب جنین فقط یک سونوگرافی است و هیچ خطری جنین شما را تهدید نمی کند. این پروسه امن بوده و گاهی اوقات انجام آن ضروری است. این پروسه شما را از سلامت کامل کودکتان مطمئن خواهد کرد. با این حال اکوکاردیوگرافی جنین دارای محدودیت های خاص خودش است.

محدودیت های اکوکاردیوگرافی قلب جنین چه هستند:

 • این آزمایش نمی تواند هرگونه مشکل قلبی را شناسایی کند.
 • امکان تشخیص مشکلات ضعیف در دریچه ها و یا وجود سوراخ در قلب وجود ندارد.
 • ممکن است نتایجی ضعیف و غیر قابل تفسیر ارائه شود و نیاز باشد دوباره آزمایش مربوطه و یا دیگر آزمایش ها را انجام دهید.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

برای دریافت نوبت با شماره ۰۲۱۲۲۸۹۴۰۸۶ تماس بگیرید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر خانم یکشنبه ۲۱ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام روزتون بخیر
  من قبل از بارداری چکاپ برای قلبم دادم و فوق تخصص قلب گفت مشکلی نداری خیلی کم افتادگی دریچه قلب داری که در دوران بارداری خطری نداره
  آزمایش اکو قلب جنین ام انجام دادم خوب بوده
  میخواستم ببینم اگه الکوی قلب برای مادر تو دوران بارداری انجام ندم مشکلی برای جنین اینجاد نمیشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام اگر علایم قلبی دارید که باید انجام بدید ولی اگر علایمی ندارید بسته به نظر متخصص زنان داره

 • تصویر کاربر مرتضی شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  قبلا سئوال کردم گفتین جواب اکو رو ضمیمه کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   سلام جواب اکو بصورت گزارش هست لطفا دوباره سوال و جواب را ضمیمه کنید من الان به سوال شما دسترسی ندارم ، ویا در ادامه سوال قبلی سوال مجدد را وارد کنید
 • تصویر کاربر کورش جمعه ۱۳ فروردین ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر لطفا کمکم کنید
  سلام خانوم دکتر پسری ۲۴ ساله هستم لطفا کمکم کنید خیلی محتاج کمکم
  اکو قلب کردم نرمال بوده و هولتر ریتم هم بستم نرمال بوده سنگینی پا داشتم و تندی ضربان اما منظم دکتر بهم متورال دادن متورال رو میخورم دچار کویش ضربان میشم با ضربان ۷۰ تا ۸۰ و بعد یک گرگرفتگی کویش میزه اما یکم قفسه سینم سنگین میشه و تمام بدنم میسوزه با پروپرانول هم همین میشم
  موردی بوده متورال به دریچه قلب صدمه بزنه ؟ چون میخورمش کویش ضربان میگیرم اما نوار نرماله
  با یکر گرفتگی و سنگینی قفسه سینه کویش میزه البته کویش و لرزش در ضربان ۷۰ تا ۸۵
  کلا بدنم با دارو مشکل داره آنتی اسید هم مصرف میکنم بدنم به صورت رفلاکس پسش میزنه در صورتی که من حتی ذره ای به دارویی که میخورم قکر نمیکنم اما بدنم دارو رو پس میزنه
  آنتی اسید اسید رو بالایی پس میزنه
  اکو مجدد بعد مصرف متورال دادم دچار mr+ و mvp شدم
  درصورتی که قیل مصرف متدرال نرمال نرمال بودم
  آزمایش خون روتین هم نرمال بوده
  آیا متورال به دریچه من صدمه زده؟
  چرا داروها تو بدنم درست عمل نمیکنن خانوم دکتر
  آنتی اسید هم میخورم اسید بالایی پس میزنه و تمام توی شکم و پشتم میسوزه و هیچی نمیتونمدبخورم بعد مصرف دارو
  لطفا کمکم
  الانم صداهای عجیب میشنوم از تو قلبم چه با متورال چه با دیلتیازم چه پرومراول بدنم درست عمل نمیکنه
  بعد مصرف آنتی اسید دچار فتق هیاتال و التهاب مری شدم !!!!
  لطفا کمکم کنید خیلی محتاج کمکم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 9 ماه پیش)
   سلام متورال سبب اسیب به دریچه نمیشه ، احتمالا استرس زیاد دارید به روانپزشک مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 9 ماه پیش)
   و اگر لازم هست اندوسکپی انجام بدید
  3. تصویر کاربر کورش دوشنبه ۹ فروردین ۰( 9 ماه پیش)
   با سلام خانوم دکتر
   آندوسکوپی دادم
   ولی چرا داروها تو بدنم درست عمل نمیکنن
   گرمیگیرم و تمام پشتم و توپ‌اهام و همه جام سوزش میگیره
   بدنم حتی شربت معده رو پس میزنه به صورت رفلاکس
   و اینکه قرص قلب مثل متوزال کویش ضربان میاره
  4. تصویر کاربر کورش پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 9 ماه پیش)
   با سلام و عرض خسته نباشید ببخشید متن طولانی خانوم دکتر لطفا کمکم کنید
   پسری ۲۴ ساله هستم تندی ضربان و سنگینی پا هنگام پیاده روی داشتم چهارسال قبل یعنی در سن ۲۰ سالگی اکو شدم هولتر ریتم شدم هولتر فشار هم شدم همه چیز ۴ سال قبل نرمال بود به حرف پزشکم گوش ندادم و پیش پزشک دیگه رفتم و ایشون گفتن فشارت ۱۴ باید دارو بخوری بهم متوهگزال دادن دچار لرزش قلب بعد خوردن دارو میشرم لرزش و کویش تا ۲ ساعت ادامه داشت حین این مشکل نوار دادم نرمال بود بعد یک ماه که این وضع ادامه پیدا کرد دیرم که تو بالا پایین رفتن از پله ها قلبم تخلیه میکنه درصورتی که قبل مصرف دارو همچی مشکلی نداشتم و سپس بعد یک گر گرفتن و سنگینی قفسه سینه حس تخلیه کردن قلب ار بین میره دارو رو ول گردم ضربانم تا آسمون میرفت بالا میخوردم ضربان می‌ومد پایین اما حس لرزش و کویش و تخلیه قلب ایجاد شد جوری که بعد یک ماه اصلا راه نمیتونستم برم و صدای تق توق از قلبم می‌ومد
   دارو رو آروم آروم ول کردم تا یک ماه تنگی نفس داشتم و زجر کشیدم بعدش به حالت اولیه خودم برگشتم یعنی قلبم اوگی شد
   ۴ سال از اون ماجرا گذشته متاسفانه الان قلبم همون حالت لرزش و کویش و تخلیه کردن که ۴ سال قبل با دارو برام ایجاد شد رو الان بدون خوردن دارو دارم
   متاسفانه داروهایی مثل متورل یا متوهگزال یا پروپرانول این حالت من رو تشدید میکنن نوار نرمال بوده و اکو جدید
   خانوم دکتر داروها در اون سال چه بلایی سر من اوردن
   و چرا علایم بعد ۴ سال برگشت و با خوردن دارو اون علایم تشدید میشه چه متورال چه پرومرانول چه متوهگزال
   لطفا کمکم کنید
   ای کاش ۴ سال قبل حرف دکتر اولی رو گوش میدادم من قلبم هیچ مشکلی نداشت الکی داروی قلبی خوردم و الان عارضه رو بعد ۴ سال انگار روم گذاشته
   رو ضربان بالا ریتم بهم میخوره
   امیدی هست درست شه؟
   کجای قلب رو صدمه میزد دارو
   آندوسکوپی فتق هیاتال نشون داده
   متاسفانه داروها تو بدنم درست عمل نمیکنن خانوم دکتر نمیدونم چیکار کتم شربت معده هم میخورم معدم پسش میزنه کلا اکثر داروها رو معدم پس میزنه به قفسه سینم حتی آنتی اسید رو
  5. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 9 ماه پیش)
   سلام فتق هیاتال هم سبب رفلاکس میشه ، و میتونه علایم گوارشی را تشدید کنه ، در صورتی که هولتر جدید انجا نادید ، مجدد انجام بدید تا تعداد و نوع اریتمی مشخص بشه ، ازمایش تیرویید هم بدید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما.من مشكلی نداشتم همینجوری.چكاپ قلب انجام دادم میخاستم نوار قلب واكو شما برسی كنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام نارسایی قلب دارید و باید بررسی بشید حتما پیگیری کنید
 • تصویر کاربر سید چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام. خسته نباشید . من برج ۸ کرونای خفیف گرفتم . تنگی نفس شدید داشتم. بعد از اون هر از گاهی قلبم درد می گیره. پیش متخصص رفتم اکو دادم و نوار قلب. فشارم ۱۴ روی ۸ بود. که عکس اکو رو پیوست کردم. میخواستم نظرتون رو بدونم. خیلی نظرتون برام مهمه. قرص پرانول - آسنترا - اکتوپنتین داد دکتر. فقط گفت دریچه قلبت به مشکل خورده. منتظر جوابتون هستم. ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام نارسایی دریچه میترال دارید ولی شدید نیست ، حتما ۶ ماه بعد اکوی تخصصی بدید ، و داروهای تجویزی را مصرف کنید
 • تصویر کاربر سپیده شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب، نتیجه‌ی اکو، افتادگی دریچه میترال و نارسایی جزیی دریچه و نارسایی خفیف دریچه آئورت تشخیص داده شد، نتیجه نوار قلب هم ضربان بالا رو نشون داد
  دکتر برام فلودرکورتیزون و آنژیپول تجویز کرده که هر دو به شدت اذیتم کرد
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام به نظرم نیاز به دارو ندارید ، استرستون را کم کنید و اگر بررسی تیرویید انجام ندادید ، اون را بررسی کنید
 • تصویر کاربر زهره دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام چندروزبودقلبم دردمیکرداکوقلب دادم گفتن دریچه قلبت شلی داره مادرزایی هست بهداشت بهم آمپول سه ماهی نمیزنه ازهرطریق مشکل دارم آیامیشه لوله بندی کرد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگه شلی دریچه کم هست مشگلی نداره
 • تصویر کاربر امیرعلی جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ۳۵ سالمه و یک فرزند دارم و ۲ بار سقط کردم والان هم باردارم دکتر گفته اکو قلب باید بدم چون ۲بار سقط داشتم وقندم ۹۵ بنظرتون لازم اکو بدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام هم به اکو و هم به ازمایشات خون تکمیلی نیاز دارید
 • تصویر کاربر گیتی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  اکو قلب جنین انجام دادم ولی جواب ندادن که مشکلی هست یا نه استرس زیادی دارم واقعا
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اکو مشکلی را نشون ندا ه ولی نیاز به ازمایشات ژنتیکی هم هست
 • تصویر کاربر سودابه چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر.بنده۳۷ سالمه اولین باردایمه.هفته ۱۹ هستم موقع سونا گفتن کمتر از۲ میل اب دور قلب جنینم گرفته همچنین ۲ لکه سفید خیلی کوچک داخل قلب جنین دیده میشه.لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اکو قلب جنین باید انجام بدین ممکنه نیاز به امنیوسنتز باشه ، تیرویید خودتون هم باید بررسی بشه
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید همسرم باردار هستن رفتن اکو قلب جنین دکتر گفتن که قلب جنین دوتا سوراخ داره ASDوVSD راه درمانی وجود داره یا اینکه باید سقط بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگه کوچک باسه نیاز به سقط نیست
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر