متخصص قلب در تهران

پیشرفته ترین مرکز اکو قلب جنین در تهران |دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب

برای کاهش دادن ریسک بروز مشکلات قلبی در حین تولد نوزاد، سلامت جنین باید به خوبی ارزیابی شود و هر گونه مشکل باید خیلی زود در دوره بارداری شناسایی گردد. اکو قلب مادر در دوران بارداری و اکو قلب جنین یکی از پروسه هایی است که شاید پزشک شما در صورت وجود احتمال مشکل قلبی در جنین، آن را مورد استفاده قرار دهد. دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب در ادامه این مطلب از اکو قلب جنین و این که چگونه می تواند به تشخیص مشکلات و ریسک های احتمالی کمک کند، توضیح می دهند.

اکوکاردیوگرافی قلب جنین چیست؟

از هر ۱۰۰ نوزاد، یک نفر با بیماری مادرزادی اختلال قلب به دنیا می آید و طبق پژوهش های به عمل آمده این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات در تولد نوزادان به شمار می رود.

اکوکاردیوگرافی قلب جنین یک آزمایش سونوگرافی غیر تهاجمی، ساده و بی خطر به شمار می رود که می تواند قلب نوزاد به دنیا نیامده را ارزیابی کند. درست مانند سونوگرافی است . با این تفاوت که این آزمایش را تنها فوق تخصص اکوکاردیوگرافی باید انجام دهد. این آزمایش معمولا در سه ماهه دوم دوران بارداری، بین 18 تا 24 هفته انجام می گردد. همچنین در صورت نیاز می توان آن را در هفته های بعدی و سه ماهه آخر نیز انجام داد. جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین در مطب با پزشک خانم با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

این آزمایش از امواج صوتی استفاده می کند تا تصویری از قلب جنین نمایش دهد. در این آزمایش مشکلات قلبی و غیر نرمال بودن قلب، ریتم آن و کارکرد کلی مورد بررسی قرار می گیرند.

آزمایش اکوکاردیوگرافی قلب جنین بنا به دلایلی که در ادامه آورده ایم از اهمیت بالایی برخوردار است:

 •  می تواند مشکلات و غیر نرمال بودن کارکرد قلب فرد را مشخص کند. در صورت کامل و مناسب نبودن نتایج تست، برای بار دوم این آزمایش انجام می شود تا نتایج بهتر و واضحی در اختیارمان قرار گیرد.
 • وقتی جواب آزمایش اکو را دریافت می کنید دقیقا خواهید فهمید که مشکل در کجا است و می توانید دوره بارداری خود را بهتر مدیریت کنید. همچنین به کمک نتایج این تست در دوران پس از بارداری نیز خواهید توانست از کودک خود مراقبت کنید.
 • این تست می تواند به پزشک شما کمک کند تا پروسه درمانی مناسب پس از انجام عمل جراحی اصلاحی را مشخص نماید.

همچنین مطالعه کنید : علل تپش قلب در بارداری + روش درمان

برای اکوکاردیوگرافی قلب جنین کجا برم؟

جهت انجام اکو قلب چنین حتما به یک مرکز معتبر و یک فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب اطفال با تجربه مراجعه کنید. زیرا اگر این کار به درستی صورت نگیرد عوارض خطرناکی برای مادر و جنین به همراه دارد. اکوکاردیوگرافی قلب جنین یک آزمایش تخصصی و تشخیصی است که باید توسط فلوشیپ اکوکاردیوگرافی انجام شود. جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین با پزشک خانم در مطب  با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

اکو قلب جنین برای چه کسانی است ؟

همه زنان باردار نیازی به انجام این آزمایش ندارند. برای اکثر خانم ها، سونوگرافی رشد قلب کودک آنها را نشان می دهد.

در صورت عدم نتیجه گیری آزمایشات قبلی و یا تشخیص ضربان قلب غیرطبیعی در جنین، ممکن است پزشک شما این آزمایش را به شما توصیه کند.

همچنین اگر:

⛔ کودک متولد نشده شما در معرض ناهنجاری قلبی یا اختلال دیگری است.

⛔ شما سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید.

⛔ شما قبلاً کودکی با بیماری قلبی به دنیا آورده اید.

⛔ شما در دوران بارداری خود از مواد مخدر یا الکل استفاده کرده اید.

⛔ شما داروهای خاصی مصرف کرده اید یا در معرض داروهایی قرار گرفته اید که می توانند نقایص قلبی ایجاد کنند، مانند داروهای صرع یا داروهای تجویز شده آکنه

⛔ شما سایر بیماری های پزشکی مانند سرخچه ، دیابت نوع 1 ، لوپوس یا فنیل کتونوریا دارید.

اکوکاردیام جنین

چرا باید اکو قلب جنین انجام دهیم؟

در صورتی که هر کدام از آزمایش های قبلی نشان دهنده وجود مشکل ضربان قلب در جنین بوده باشند، پزشک شما انجام آزمایش اکوکاردیوگرافی قلب جنین را پیشنهاد خواهد کرد. آزمایش اکو جنین معمولا در موارد زیر پیشنهاد می شود:

 • اگر شما یا شریک زندگی شما دارای بیماری قلبی مادرزادی باشید
 • اگر سابقه خانوادگی مشکلات و بیماری های قلبی یا فشار خون بالا داشته باشید
 • اگر مشخص شده باشد که جنین مشکل قلبی و یا آریتمی جنینی دارد
 • اگر جنین دارای یک مشکل ژنتیکی (نظیر سندروم داون) و یا دیگر مشکلات خاص نظیر بیماری های مغزی یا کلیوی باشد.
 • اگر در حین بارداری از الکل و یا مواد مخدر استفاده می کنید
 • اگر از برخی داروهای خاص آکنه یا تشنج استفاده می کنید که می توانند منجر به بروز بیماری های مادرزادی قلبی در جنین شوند.
 • اگر با برخی مشکلات پزشکی از قبیل دیابت نوع ۱، سرخچه، فنیل کتونوری یا لوپوس دست و پنجه نرم می کنید
 • در صورت داشتن آمینوسنتز غیر نرمال
 • اگر از طریق روش IVF و یا دیگر تکنولوژی های بارور شدن که ریسک بروز مشکلات مادرزادی قلبی را بالا می برد باردار شده باشید
 • جمع شدن مایعات زیر پوست و در ناحیه ای که پشت گردن جنین قرار دارد
 • اگر جنین مشکل سندروم انتقالی دو قلو را داشته باشد

اکو قلب جنین توسط پزشک فلوشیپ اکوکاردیوگرافی اطفال در مطب انجام می شود. جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین با مطب به شماره 02122894086 تماس بگیرید.

آزمایش اکوکاردیوگرافی جنین در دوران بارداری یا همان اکو قلب جنین برای همه افراد ضروری نیست، اما اگر پزشک شما انجام آن را ضروری می بیند، باید حتما آن را انجام دهید. گاهی اوقات در سونوگرافی قبل از زایمان نیز ممکن است اطلاعاتی به دست آید که در زمینه سلامت قلب جنین نکاتی را به همراه خواهد داشت.

آمادگی لازم قبل از اکو قلب جنین در بارداری

بر خلاف دیگر آزمایش های سونوگرافی قبل زایمان که در آن ها باید مثانه فرد پر باشد، اکوکاردیوگرافی جنین نیازی به هیچ آمادگی قبلی ندارد. مدت زمان این آزمایش در حدود 20 دقیقه الی نیم ساعت  است.

اکو قلب جنین

اکو قلب جنین در پیشرفته ترین مرکز اکوکاردیوگرافی قلب جنین چگونه انجام میشود؟

آزمایش اکو قلب جنین شباهت زیادی به سونوگرافی بارداری دارد و حدود 15 الی 30 دقیقه به طول می انجامد. این آزمایش ساده و سرپایی از ناحیه شکم انجام می شود. مراحل انجام آزمایش اکو قلب جنین در بارداری عبارتند از:

جهت انجام اکو قلب جنین در پیشرفته ترین مرکز اکوکاردیوگرافی قلب تهران، با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

اکوکاردیوگرافی شکمی

این پروسه سونوگرافی به شکلی گسترده برای ارزیابی وضعیت قلب جنین مورد استفاده قرار می گیرد. در حین این آزمایش شما باید بر روی یک تخت دراز بکشید، در حالی که یک ژل خاص روان کننده بر روی شکم شما مالیده خواهد شد.

یک ابزار دستی سونوگرافی به شکلی آرام بر روی شکم شما جابجا می گردد. این دستگاه امواج صوتی با فرکانس بالا را ارسال می کند تا پس از وارد شدن آن ها به داخل بدن مادر و رسیدن به پوست جنین اکو ایجاد کنند.

این اکو ها بر روی یک مانیتور رایانه دیده شده و تصاویری از ناحیه مربوطه، شکل و ساختار قلب کودک را ارائه خواهند کرد.

پس از این پروسه، ماده ژل مانند از روی پوست شکل تمیز می شود و می توانید به کارهای روزمره خود برسید.

کل این پروسه بین 30 الی 120 دقیقه زمان می برد و مدت زمان آن به میزان پیچیدگی قلب جنین بر می گردد. در حین این آزمایش نیز درد و ناراحتی را تجربه نخواهید کرد.

مطلب مرتبط : انواع بیماری قلبی مادرزادی

اکوکاردیوگرافی قلب جنین دو بعدی

از این روش استفاده می شود تا اندازه واقعی، تحرک دقیق و ساختار قلب جنین ارزیابی شود. اکو خاصی که بر روی صفحه رایانه ظاهر می شود شبیه به یک مخروط بوده و به پزشک این امکان را می دهد تا حرکات زنده ساختار قلب جنین را رصد کند.

اکوکاردیوگرافی قلب جنین چهار بعدی

در این روش از یک کاوشگر مخصوص استفاده می شود که می تواند تصاویر متعددی از قلب جنین را ضبط کند. شما می توانید تصاویر را به صورت همزمان از زوایای مختلف بررسی کرده و آن ها را بازسازی کنید تا تصویری واقعی را از قلب جنین در اختیار داشته باشید. این تکنیک به متخصص کمک می کند تا مشکلات قلبی را بهتر شناخته و درک کند.

اکوکاردیوگرافی قلب جنین داپلر

از این روش استفاده می شود تا گردش خون بین دریچه و بطن های قلب اندازه گیری و ارزیابی شود. این روش می تواند هرگونه مشکل و غیر طبیعی بودن گردش خون را شناسایی کرده و مشکلات مربوط به دریچه ها، بطن و دهلیز و دیواره های قلب را مشخص کند.

داپلر رنگی

این یک روش بهبود یافته از اکوکاردیوگرافی داپلر است. در این روش، رنگ های مختلف کمک می کنند تا بهتر بتوان جریان گردش خون را ارزیابی کرد و در نهایت تفسیر نتایج نهایی آسان تر خواهد بود.

تفسیر دقیق و درست نتایج مربوط به اکوکاردیوگرام برای تجویز راه درمانی درست بسیار ضروری و مهم است.

تفسیر اکو قلب جنین در پیشرفته ترین مرکز اکوکاردیوگرافی قلب جنین در تهران

یک نتیجه نرمال نشان می دهد که هیچ مشکلی در حوزه قلب و عروق جنین وجود ندارد. اما از این روش نمی توان برای تشخیص هرگونه مشکل احتمالی استفاده کرد. از جمله این ها می توان به وجود حفره و سوراخ در داخل قلب اشاره کرد. ممکن است در ابتدا چنین چیزی در اکو قلب کودک مشخص نشود. ممکن است در صورت تشخیص پزشک نیاز باشد که دوباره این آزمایش را انجام دهید.

اگر نتایج نرمال نباشند، آزمایش های بیشتری نظیر MRI جنین و یا سونوگرافی را توصیه می کنند. از جمله ناهنجاری و مشکلاتی که احتمال دارد تشخیص داده شوند، اختلال قلبی و یا مشکلات ریتمی است.

فلوشیپ اکوکاردیوگرافی پس از انجام آزمایش در مورد نتایج اکو قلب جنین به شما توضیحات کاملی را ارائه خواهد کرد. در صورت نیاز به یک متخصص قلب کودکان معرفی خواهید شد.

شما عزیزان می توانید با ارسال تصویر جواب اکوکاردیوگرافی قلب جنین خود در بخش ثبت پرسش ظرف چند روز تفسیر آن را دریافت کنید.

برای اکو قلب جنین کجا برم؟

جهت انجام اکوی قلب جنین حتما به یک مرکز معتبر و یک فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب اطفال مراجعه کنید. زیرا اگر این کار به درستی صورت نگیرد عوارض خطرناکی برای مادر و جنین به همراه دارد. اکوکاردیوگرافی قلب جنین یک آزمایش تخصصی و تشخیصی است که باید توسط فلوشیپ اکوکاردیوگرافی انجام شود. جهت دریافت نوبت اکو قلب جنین در پیشرفته ترین مرکز اکوکاردیوگرافی با شماره 02122894086 تماس بگیرید.

آیا اکو قلب جنین خطرناک است؟

اگر این آزمایش توسط فلوشیپ اکوکاردیوگرافی ماهر انجام شود، روشی ایمن و بی خطر برای شما و جنین خواهد بود.

این آزمایش چقدر طول می کشد؟

گرفتن تصاویر مورد نیاز برای دیدن تمام قسمت های قلب ممکن است 15 الی 30 دقیقه طول بکشد. گاهی اوقات موقعیت کودک می تواند دیدن قلب را سخت کند و مدت زمان آزمایش بیشتر شود.

معایب اکوکاردیوگرافی

آزمایش اکو قلب جنین فقط یک سونوگرافی است و هیچ خطری جنین شما را تهدید نمی کند. این پروسه امن بوده و گاهی اوقات انجام آن ضروری است. این آزمایش سرپایی شما را از سلامت کامل قلب کودکتان مطمئن خواهد کرد. با این حال اکوکاردیوگرافی جنین دارای محدودیت های خاص خودش است.

محدودیت های اکوکاردیوگرافی قلب جنین چه هستند:

 • این آزمایش نمی تواند تمامی مشکلات احتمالی قلبی را شناسایی کند.
 • امکان تشخیص مشکلات ضعیف در دریچه ها وجود ندارد.

برای دریافت نوبت اکو قلب جنین با  ۰۲۱۲۲۸۹۴۰۸۶ تماس بگیرید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر دریا شنبه ۸ بهمن ۱( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  باسلام
  نوزده هفته هستم.دکتر در سونوی آنومالی گفت موج Aمعکوس در DV دیده شد ولی سایر قسمتهای قلب گفت عملکرد طبیعی است.آیا مشکلی داره؟
  نیاز به اکوی قلب هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۸ بهمن ۱( 4 روز پیش)

   سلام به متخصص قلب کودکان مراجعه کنید

  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۸ بهمن ۱( 4 روز پیش)

   سلام به متخصص قلب کودکان مراجعه کنید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سمانه جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  درد در سمت راست سینه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   اگر با راه رفتن تشدید میشه مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۵ مرداد ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  با سلام با توجه به آزمایش پیوست تشخیص HLHS بوده‌ آیا نیاز به اکوکاردیوگرافی دقیق تر هست؟ ۱۸ هفته باردار هستم و باید سریعتر تصمیم بگیرم ممنون میشم سریع پاسخ سووال را ارسال بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۵ مرداد ۱( 6 ماه پیش)
   سلام توصیه به ختم بارداری میشود
 • تصویر کاربر ماجده جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام هفت ماهه باردارم پیش دکتر حمید آموزگار رفتم واسه اکو قلب دوبار انجام دادم گفتن مشکل داره باید جای مجهز به دنیا بیاد آیا میتونم بیام تهران واسه زایمان شما کدوم بیمارستان رو به من پیشنهاد میکنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام در مرکزی که ICU نوزادان  وفوق تخصص قلب اطفال دارد باید زایمان کنید 

 • تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من دیروز رفتم سونوی انومالی بهم گفتن آئورت به صورت ovemidازهردو بطن منشأ گرفته و گفتم یک VSDبه طول حدود3mmمشاهده میشود و گفتم اکوی قلب جنین باید انجام بدم یعنی خیلی خطرناکه و امکان سقط بچم وجود داره الان ۱۹هفته هستم لطفت جواب بدید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام

   مورد ذکر شده، اهمیت داره و حتما اکو جنین انجام بدین، در صورت اثبات بیماری، امکان سقط وجود داره

  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام

   مورد ذکر شده، اهمیت داره و حتما اکو جنین انجام بدین، در صورت اثبات بیماری، امکان سقط وجود داره

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر کریم چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر قبلا اکو معمولی انجام دادم وتشخیص بزرگ شدن آئورت بود پزشک متخصص پیشنهاد اکو مری برای تشخیص بهتر وضعیت دریچه آئورت دادند آیاد در مطب شما اکو مری انجام میشود
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱( 9 ماه پیش)

   سلام بله آزمایش اکو مری روزهای یکشنه انجام میشه در مطب. با نوبت دهی مطب به شماره 02122894086 تماس بگیرید.

 • تصویر کاربر خانم یکشنبه ۲۱ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام روزتون بخیر
  من قبل از بارداری چکاپ برای قلبم دادم و فوق تخصص قلب گفت مشکلی نداری خیلی کم افتادگی دریچه قلب داری که در دوران بارداری خطری نداره
  آزمایش اکو قلب جنین ام انجام دادم خوب بوده
  میخواستم ببینم اگه الکوی قلب برای مادر تو دوران بارداری انجام ندم مشکلی برای جنین اینجاد نمیشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر علایم قلبی دارید که باید انجام بدید ولی اگر علایمی ندارید بسته به نظر متخصص زنان داره

 • تصویر کاربر مرتضی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  قبلا سئوال کردم گفتین جواب اکو رو ضمیمه کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام جواب اکو بصورت گزارش هست لطفا دوباره سوال و جواب را ضمیمه کنید من الان به سوال شما دسترسی ندارم ، ویا در ادامه سوال قبلی سوال مجدد را وارد کنید
 • تصویر کاربر کورش جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر لطفا کمکم کنید
  سلام خانوم دکتر پسری ۲۴ ساله هستم لطفا کمکم کنید خیلی محتاج کمکم
  اکو قلب کردم نرمال بوده و هولتر ریتم هم بستم نرمال بوده سنگینی پا داشتم و تندی ضربان اما منظم دکتر بهم متورال دادن متورال رو میخورم دچار کویش ضربان میشم با ضربان ۷۰ تا ۸۰ و بعد یک گرگرفتگی کویش میزه اما یکم قفسه سینم سنگین میشه و تمام بدنم میسوزه با پروپرانول هم همین میشم
  موردی بوده متورال به دریچه قلب صدمه بزنه ؟ چون میخورمش کویش ضربان میگیرم اما نوار نرماله
  با یکر گرفتگی و سنگینی قفسه سینه کویش میزه البته کویش و لرزش در ضربان ۷۰ تا ۸۵
  کلا بدنم با دارو مشکل داره آنتی اسید هم مصرف میکنم بدنم به صورت رفلاکس پسش میزنه در صورتی که من حتی ذره ای به دارویی که میخورم قکر نمیکنم اما بدنم دارو رو پس میزنه
  آنتی اسید اسید رو بالایی پس میزنه
  اکو مجدد بعد مصرف متورال دادم دچار mr+ و mvp شدم
  درصورتی که قیل مصرف متدرال نرمال نرمال بودم
  آزمایش خون روتین هم نرمال بوده
  آیا متورال به دریچه من صدمه زده؟
  چرا داروها تو بدنم درست عمل نمیکنن خانوم دکتر
  آنتی اسید هم میخورم اسید بالایی پس میزنه و تمام توی شکم و پشتم میسوزه و هیچی نمیتونمدبخورم بعد مصرف دارو
  لطفا کمکم
  الانم صداهای عجیب میشنوم از تو قلبم چه با متورال چه با دیلتیازم چه پرومراول بدنم درست عمل نمیکنه
  بعد مصرف آنتی اسید دچار فتق هیاتال و التهاب مری شدم !!!!
  لطفا کمکم کنید خیلی محتاج کمکم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام متورال سبب اسیب به دریچه نمیشه ، احتمالا استرس زیاد دارید به روانپزشک مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   و اگر لازم هست اندوسکپی انجام بدید
  3. تصویر کاربر کورش دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   با سلام خانوم دکتر
   آندوسکوپی دادم
   ولی چرا داروها تو بدنم درست عمل نمیکنن
   گرمیگیرم و تمام پشتم و توپ‌اهام و همه جام سوزش میگیره
   بدنم حتی شربت معده رو پس میزنه به صورت رفلاکس
   و اینکه قرص قلب مثل متوزال کویش ضربان میاره
  4. تصویر کاربر کورش پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   با سلام و عرض خسته نباشید ببخشید متن طولانی خانوم دکتر لطفا کمکم کنید
   پسری ۲۴ ساله هستم تندی ضربان و سنگینی پا هنگام پیاده روی داشتم چهارسال قبل یعنی در سن ۲۰ سالگی اکو شدم هولتر ریتم شدم هولتر فشار هم شدم همه چیز ۴ سال قبل نرمال بود به حرف پزشکم گوش ندادم و پیش پزشک دیگه رفتم و ایشون گفتن فشارت ۱۴ باید دارو بخوری بهم متوهگزال دادن دچار لرزش قلب بعد خوردن دارو میشرم لرزش و کویش تا ۲ ساعت ادامه داشت حین این مشکل نوار دادم نرمال بود بعد یک ماه که این وضع ادامه پیدا کرد دیرم که تو بالا پایین رفتن از پله ها قلبم تخلیه میکنه درصورتی که قبل مصرف دارو همچی مشکلی نداشتم و سپس بعد یک گر گرفتن و سنگینی قفسه سینه حس تخلیه کردن قلب ار بین میره دارو رو ول گردم ضربانم تا آسمون میرفت بالا میخوردم ضربان می‌ومد پایین اما حس لرزش و کویش و تخلیه قلب ایجاد شد جوری که بعد یک ماه اصلا راه نمیتونستم برم و صدای تق توق از قلبم می‌ومد
   دارو رو آروم آروم ول کردم تا یک ماه تنگی نفس داشتم و زجر کشیدم بعدش به حالت اولیه خودم برگشتم یعنی قلبم اوگی شد
   ۴ سال از اون ماجرا گذشته متاسفانه الان قلبم همون حالت لرزش و کویش و تخلیه کردن که ۴ سال قبل با دارو برام ایجاد شد رو الان بدون خوردن دارو دارم
   متاسفانه داروهایی مثل متورل یا متوهگزال یا پروپرانول این حالت من رو تشدید میکنن نوار نرمال بوده و اکو جدید
   خانوم دکتر داروها در اون سال چه بلایی سر من اوردن
   و چرا علایم بعد ۴ سال برگشت و با خوردن دارو اون علایم تشدید میشه چه متورال چه پرومرانول چه متوهگزال
   لطفا کمکم کنید
   ای کاش ۴ سال قبل حرف دکتر اولی رو گوش میدادم من قلبم هیچ مشکلی نداشت الکی داروی قلبی خوردم و الان عارضه رو بعد ۴ سال انگار روم گذاشته
   رو ضربان بالا ریتم بهم میخوره
   امیدی هست درست شه؟
   کجای قلب رو صدمه میزد دارو
   آندوسکوپی فتق هیاتال نشون داده
   متاسفانه داروها تو بدنم درست عمل نمیکنن خانوم دکتر نمیدونم چیکار کتم شربت معده هم میخورم معدم پسش میزنه کلا اکثر داروها رو معدم پس میزنه به قفسه سینم حتی آنتی اسید رو
  5. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام فتق هیاتال هم سبب رفلاکس میشه ، و میتونه علایم گوارشی را تشدید کنه ، در صورتی که هولتر جدید انجا نادید ، مجدد انجام بدید تا تعداد و نوع اریتمی مشخص بشه ، ازمایش تیرویید هم بدید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 256 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما.من مشكلی نداشتم همینجوری.چكاپ قلب انجام دادم میخاستم نوار قلب واكو شما برسی كنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام نارسایی قلب دارید و باید بررسی بشید حتما پیگیری کنید
 • تصویر کاربر سید چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  سلام. خسته نباشید . من برج ۸ کرونای خفیف گرفتم . تنگی نفس شدید داشتم. بعد از اون هر از گاهی قلبم درد می گیره. پیش متخصص رفتم اکو دادم و نوار قلب. فشارم ۱۴ روی ۸ بود. که عکس اکو رو پیوست کردم. میخواستم نظرتون رو بدونم. خیلی نظرتون برام مهمه. قرص پرانول - آسنترا - اکتوپنتین داد دکتر. فقط گفت دریچه قلبت به مشکل خورده. منتظر جوابتون هستم. ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام نارسایی دریچه میترال دارید ولی شدید نیست ، حتما ۶ ماه بعد اکوی تخصصی بدید ، و داروهای تجویزی را مصرف کنید
 • تصویر کاربر سپیده شنبه ۲۰ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب، نتیجه‌ی اکو، افتادگی دریچه میترال و نارسایی جزیی دریچه و نارسایی خفیف دریچه آئورت تشخیص داده شد، نتیجه نوار قلب هم ضربان بالا رو نشون داد
  دکتر برام فلودرکورتیزون و آنژیپول تجویز کرده که هر دو به شدت اذیتم کرد
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام به نظرم نیاز به دارو ندارید ، استرستون را کم کنید و اگر بررسی تیرویید انجام ندادید ، اون را بررسی کنید
 • تصویر کاربر زهره دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام چندروزبودقلبم دردمیکرداکوقلب دادم گفتن دریچه قلبت شلی داره مادرزایی هست بهداشت بهم آمپول سه ماهی نمیزنه ازهرطریق مشکل دارم آیامیشه لوله بندی کرد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه شلی دریچه کم هست مشگلی نداره
 • تصویر کاربر امیرعلی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 279 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ۳۵ سالمه و یک فرزند دارم و ۲ بار سقط کردم والان هم باردارم دکتر گفته اکو قلب باید بدم چون ۲بار سقط داشتم وقندم ۹۵ بنظرتون لازم اکو بدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام هم به اکو و هم به ازمایشات خون تکمیلی نیاز دارید
 • تصویر کاربر گیتی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 292 مشاهده پرسش
  اکو قلب جنین انجام دادم ولی جواب ندادن که مشکلی هست یا نه استرس زیادی دارم واقعا
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اکو مشکلی را نشون ندا ه ولی نیاز به ازمایشات ژنتیکی هم هست
 • تصویر کاربر سودابه چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 293 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر.بنده۳۷ سالمه اولین باردایمه.هفته ۱۹ هستم موقع سونا گفتن کمتر از۲ میل اب دور قلب جنینم گرفته همچنین ۲ لکه سفید خیلی کوچک داخل قلب جنین دیده میشه.لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اکو قلب جنین باید انجام بدین ممکنه نیاز به امنیوسنتز باشه ، تیرویید خودتون هم باید بررسی بشه
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 283 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید همسرم باردار هستن رفتن اکو قلب جنین دکتر گفتن که قلب جنین دوتا سوراخ داره ASDوVSD راه درمانی وجود داره یا اینکه باید سقط بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه کوچک باسه نیاز به سقط نیست
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر