متخصص قلب در تهران

تفسیر جواب اکو قلب

اگر شما هم مشتاقید تا درباره خواندن جواب اکوی قلب خود آگاهی داشته باشید این مطلب را بخوانید. اینکه اکوی قلب (اکوکاردیوگرافی) چگونه انجام می شود بستگی زیادی به نوع آن دارد. اکوی قلب هم مانند نوار قلب یکی از روش های تشخیص بیماری های قلبی است. آمادگی های قبل از انجام اکو و نحوه انجام آن را در این مقاله به طور کامل می توانید مطالعه فرمایید.

اکوکاردیوگرافی قلب یا همان اکوی قلب یکی از رایج ترین ابزار تشخیصی است که متخصص قلب برای دیدن قلب، دریچه های آن و دیگر عروق خونی از آن استفاده می کنند.

دستگاه اکوکاردیوگرافی اساسا یک ابزار سونوگرافی داپلر است. این دستگاه امواج صوتی را منتشر می کند که از ساختار قلب عبور می کند و تصویری از قلب و یا رگ های خونی تحت معاینه ایجاد می کند.

آیا اکوی قلب خطرناک است؟

تصویری که توسط یک اکوکاردیوگرافی حاصل شده است دقیق تر از اشعه ایکس است. در اکوکاردیوگرافی به جای اشعه ی ایکس از امواج صوتی استفاده می شود بنابراین خطری وجود ندارد.

یکی دیگر از مزایای اصلی اکوکاردیوگرافی قلب دیدن تصاویر در حال حرکت از قلب است که به متخصص قلب اجازه می دهد که چگونگی پمپاژ خون توسط قلب و نحوه ی عملکرد دریچه ها را ببیند.

 

اکوکاردیوگرام

 

چه کسی به اکوکاردیوگرافی نیاز دارد؟

اکوکاردیوگرافی برای بیمارانی که موارد زیر را دارند یا ممکن است داشته باشند، انجام می شود:

 • انسداد شریان ها (در قلب، گردن، شکم و جاهای دیگر)
 • فیبریلاسیون دهلیزی
 • نقص مادرزادی قلب
 • بیماری عروق کرونر
 • کاردیومیوپاتی
 • آسیب ناشی از حمله ی قلبی پیشین
 • مشکلات دریچه ای قلب
 • وجود صدای اضافی در قلب
 • پریکاردیت (عفونت کیسه اطراف قلب)
 • پرفشاری رگ ریوی

تفسیر اصلاحات اکو قلب و خواندن گزارش اکوکاردیوگرافی

 بیماری ها :

LVEF :Left Ventricular Ejection Fraction : کسر جهشی بطن چپ ( درصد عادی : 60% به بالا ) ( زیر 60% غیر عادی)

 EF : کسر تخلیه‌اى (معمولا همان LVEF مد نظر است.)

MVP : Mitral Valve Prolapse : افتادگی دریچه میترال 👉

MR : Mitral Regurgitation : نارسایی دریچه میترال (دو لتی)👉

TR : Tricuspide Regurgitation: نارسایی دریچه تریکوسپید (سه لتی)👉

PR : Pulmonary Regurgitation : نارسایی دریچه پولمونر ( ریوی)👉

AR : Aortic Regurgitation : نارسایی دریچه آئورت👉

CAD : Coronary Artery Disease : بیمارى شریان کرونر

CHF : Congestive Heart Failure :  نارسائى احتقانى قلب

PAP : pulmonary artery pressure :  فشار پولمونر (ریوی)

LVH : Left Ventricular Hypertrophy :  هیپرتروفی عضله قلبی

RWMA :اختلال حرکت دیواره ای(ناشی از سکته قلبی قبلی یا ایسکمی قلبی است)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
شدت ها :

Normal : طبیعی

Trivial : ناچیز

Mild : خفیف یا متوسط یا (+)

Severe : شدید یا (++)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –

تفسیر اکوی قلب بیمار روماتیسم قلبی

اکوکاردیوگرافی چگونه انجام می شود؟

بسته به نوع اکوکاردیوگرافی نحوه انجام آن نیز تغییر می کند. در ادامه به معرفی انواع اکوکاردیوگرافی می پردازیم.

اکوکاردیوگرافی قلب

انواع اکو قلب

اکوکاردیوگرافی از طریق قفسه ی سینه (TTE)

اکوکاردیوگرافی از طریق قفسه ی سینه بسیار شایعتر از روش اکوکاردیوگرافی از راه مری است. این نوع اکوکاردیوگرافی غیر تهاجمی است.

روش انجام آن:

 1. یک متخصص اکوکاردیوگرافی آن را انجام می دهد و متخصص قلب نتایج را تفسیر می کند.
 2. الکترودها روی سینه قرار می گیرند. از ژل خاصی در مناطقی که مبدل (سر دستگاه سونوگرافی) روی قفسه ی سینه قرار می گیرد، استفاده می شود.
 3. متخصص اکوکاردیوگرافی مبدل را روی سینه ی شما می گذارد. این ابزار کوچک امواج صوتی را منتشر می کند و همچنین امواج صوتی منعکس شده از ارگانهای داخلی بدن را دریافت می کند.

در برخی از بیماران، ممکن است بافت ها و ارگانهای بدن مانع از دیدن واضح قلب شوند. متخصص اکوکاردیوگرافی می تواند برای وضوح دید ماده ی حاجب رنگی به بیمار تزریق کند. اگر این هم موثر نبود، ممکن است به اکوکاردیوگرفی از راه مری نیاز باشد.

ُُTEE

اکوکاردیوگرافی از راه مری (TEE)

اکوکاردیوگرفی از راه مری خیلی کمتر از TTE به کار می رود. و معمولا هنگامی که تصویر خوبی از روش TTE به دست نیاید از آن استفاده می شود (تصویر با وضوح پایین ممکن است به دلیل زخم، بافت بیش از حد بدن یا ریه ی روی هم خوابیده (کلاپس) باشد).

آمادگی قبل از انجام اکو مری

روش انجام آن:

 1. خوردن یا نوشیدن تا 6 ساعت قبل از انجام آن مجاز نیست، به جز نوشیدن آب که تا دو ساعت قبل از انجام آن مجاز است. اگر دستورالعمل پزشک شما متفاوت است، دستورالعمل های او را دنبال کنید.
 2.  الکترودها روی سینه قرار می گیرند که این الکترودها به یک مانیتور الکتروکاردیوگرافی وصل شده اند. همچنین کاف های (بازوبند) فشار خون و یک سنجشگر میزان اکسیژن به بدن شما متصل می شوند.
 3. از بی حسى موضعی برای بی حس کردن گلو استفاده می شود.
 4. یک مسکن داخل رگی تزریق می شود (ولی هوشیار خواهید ماند).
 5. در حالی که به پهلوی چپتان دراز کشیدید، آندوسکوپ نازک و انعطاف پذیری به گلویتان وارد می کنند. اگرچه این ممکن است ناراحت کننده باشد، ولی آسیب نمی رساند و در تنفس اختلال ایجاد نمی کند.
 6. هنگامی که در محل قرار گرفته است، مبدل انتهای آندوسکوپ طوری تنظیم می شود که تصاویر مختلفی از قلب به دست می آید. تمام پروسه یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد.
 7. پس از اتمام TEE، متخصص قلب می تواند نتایج را تفسیر کند.
 8. 30 تا 60 دقیقه بعد از اتمام TEE می توانید بیاشامید یا چیزی بخورید، با نوشیدن آب شروع کنید.
 9. به علت مصرف داروی مسکن، نمی توانید بعد از انجام TEE رانندگی کنید. اکثر بیماران 24 ساعت بعد از TEE می توانند به کار و فعالیت های روزانه خود بازگردند.

مطلب مرتبط:خطرات انجام اکوی قلب از راه مری یا TEE کدام اند ؟

عکس اکوی قلب

اکوکاردیوگرافی قلب جنین

اکوداپلر

سونوگرافی داپلر (یا اکوگرافی داپلر) همانند اکوکاردیوگرافی قلب، آزمایشی است که در آن امواج صوتی با فرکانس خیلی بالا از قلب و عروق خونی شما عبور می کنند. برگشت امواج صوتی (اکوها) توسط دستگاه گرفته شده و یک تصویری از جریان خون قلب و عروق شما نمایش داده می شود.

سونوگرافی داپلر به پزشک شما کمک می کند تا به وضوح جریان خون درون عروق و قلب شما را ببیند. همچنین به او اجازه می دهد تا هر گونه مسدودی و تنگ شدن عروق یا هرگونه اشکال در حفرات قبلی را تشخیص دهد.

این آزمایش ممکن است برای بیماران تصلب شرایین (آترواسکلروز) و بیماری های شریان کرونری توصیه شود. این آزمایش برای ارزیابی جریان خون عروق کرونری (عروقی که خونرسانی به قلب را بر عهده دارند)، شریان کاروتید (شریان اصلی گردن)، شریان های بزرگ و اصلی در بازو و پاها یا خود قلب استفاده می شود.

 

روش انجام آن:

 1. سونوگرافی داپلر معمولا در کلینیک ها انجام می شود. ژل مخصوصی روی قسمت هایی از بدن مالیده می شود تا کیفیت صدا بهتر شود. بعد از آن مبدلی (وسیله ی دستی که امواج صوتی را منتقل میکند) روی پوست شما قرار می دهند تا تصاویر عروق خونی ضبط شوند. این آزمایش حدود 30 دقیقه طول می کشد و کاملا بدون درد است.
 2. معمولا نیازی به محدودیت غذا و نوشیدنی یا کارهای خاص قبل از آزمایش نیست. داروهایی که مصرف می کنید را به پزشکتان اطلاع دهید. بهتر است با مرکزی که قرار است آزمایش را در آنجا انجام دهید، راجع به آمادگی های قبل از آزمایش صحبت کنید.

تست اکوی استرس

تست ورزش یا اکوی استرس

تست ورزش نوعی اکوکاردیوگرافی می باشد که نشان می دهد قلب شما تحت استرس ورزشی چقدر خوب کار می کند. این آزمایش برای اثبات یا رد وجود بیماری های شریان کرونری قلب است.

اکوکاردیوگرام در حالت استراحت، فعالیت کم، متوسط و حداکثر فعالیت ورزشی به وسیله ی دوچرخه ی ایستا یا داروهایی مثل دوبوتامین که ورزش را شبیه سازی می کنند، انجام می شود.  انجام کامل تست ورزش حدود 60 تا 75 دقیقه زمان می برد.

فیلم اکو قلب

 

روش انجام آن:

 1. از 48 ساعت قبل از آزمایش، استفاده از ویاگرا، کیالیس و لویترا را قطع کنید.
 2. تا شش ساعت قبل از انجام آزمایش، هر چیز کافئین داری را استفاده نکنید.
 3. تا دو ساعت قبل از انجام آزمایش، چیزی نخورید و سیگار نکشید.
 4. داروهای معمولتان را مصرف کنید، مگر اینکه پزشک شما چیز دیگری گفته باشد. تمام داروهای خود را با قوطی و جای اصلی خودش با خود همراه داشته باشید.
 5. از کفش و لباس راحت استفاده کنید.
 6. شخصی که این آزمایش را انجام می دهد در مرحله ی اول طریقه ی انجامش را به شما توضیح می دهد، از شما سابقه ی پزشکی خلاصه ای می گیرد و به سوالاتی که ممکن است داشته باشید پاسخ می دهد. فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب شما قبل از انجام این تست، در حین آن و بعد از اتمام ارزیابی می شوند.
 7. از شما خواسته می شود قبل از انجام آزمایش رضایت نامه را امضا کنید. این کار قبل از شروع آزمایش لازم است.
 8. از شما خواسته می شود لباس قسمت های فوقانی بدنتان را در بیاورید و یک لباس مخصوص که جلوی آن باز است را بپوشید و روی میز معاینه دراز بکشید.
 9. چسب الکترودها به سینه ی شما زده می شود تا نوار قلب شما رصد شود. ممکن است در صورت نیاز سینه ی شما با الکل ضد عفونی شود یا موهای آن ناحیه تراشیده شود.
 10. در بعضی از تست های ورزش نیاز است که از نوعی مواد خاص استفاده شود که به آن عامل کنتراست می گویند. عامل کنتراست به بهبود کیفیت تصویر کمک می کند.
 11. پرستار یک وسیله درون عروقی را به عروق بازوی شما وارد می کند.
 12. شخصی که آزمایش را انجام می دهد مقداری ژل برای پروب های کوچک سونوگرافی استفاده می کند و آن را روی سمت چپ سینه ی شما قرار می دهد، بعد از چند عکس در حال استراحت از شما می اندازد. برای بدست آوردن تصاویری با کیفیت بالا لازم است با پروب ها کمی فشار به سینه ی شما وارد کند.
 13. فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب در حالت استراحت شما ضبط خواهد شد.
 14. در مرحله ی بعد به تست ورزش خواهید رسید. برای انجام آن، از شما خواسته می شود درحالی که دراز کشیده اید با دوچرخه ی ایستا پدال بزنید، یا با مصرف داروی دوبوتامین ورزش را شبیه سازی کنید. در استفاده از دوچرخه، مقاومت آن در ابتدار بسیار کم است، اما هر دو دقیقه افزایش می یابد. خیلی مهم است که تا جایی که می توانید به پدال زدن ادامه دهید تا به هدف حداکثر حجم کار برسید و نتایج آزمایش دقیق باشد. معمولا این روند ده دقیقه طول می کشد.
 15. شما در هنگام آزمایش زیر نظر هستید. اگر مشکلی پیش بیاید، فرد متخصص انجام آزمایش را سریعا متوقف می کند. خیلی مهم است که در صورت تجربه ی علائم خاصی مانند درد سینه، سرگیجه، تنگی نفس غیرمعمول یا خستگی شدید سریعا آن را به فرد متخصص اطلاع دهید.

علت تنگی نفس

 1. عکس های اکو از قلب توسط فردی که آزمایش را انجام می دهد چندین بار در طی ورزش گرفته خواهند شد.
 2. تا شش دقیقه بعد از تست ورزش، فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب شما رصد خواهند شد.
 3. بعد از تمام شدن آزمایش، اطلاعات توسط متخصص قلب ارزیابی می شوند. گزارشی به پزشک شما ارسال خواهد شد.

هزینه اکوی قلب

هزینه اکوی قلب به نوع اکوی مورد نیاز بیمار و تعداد دفعات مورد نیاز اکو نیاز دارد. همچنین با توجه به نوع بیمه ممکن است هزینه پرداختی توسط بیمار فرق کند. مهمتر از همه، نوع و دقت دستگاه مرکز اکوی قلب نیز بر تعیین هزینه اکو تأثیر دارد.

برای اطلاع از قیمت اکوی قلب با شماره ۰۲۱۲۲۸۹۴۰۸۶  دکتر آرزو خسروی تماس بگیرید. 

 

شاید علاقه داشته باشید درباره عوارض اکو قلب نیز بدانید. به این منظور بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

عوارض اکو قلب

اکوی قلب زنان

در کشور ایران، بسیاری از بانوان به دلیل مسائل فرهنگی تمایل دارند به متخصص قلب خانم مراجعه کنند. اما می دانیم مهمترین امر در مراجعه به یک پزشک، مهارت و تجربه پزشک است. خوشبختانه هم اکنون، پزشکان خانم در ایران فعالیت می کنند که از مهارت بالایی برخوردار هستند. دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص قلب خانم در تهران یکی از بهترین پزشکان قلب و عروق در تهران است که به صورت تخصصی اکوی قلب خانم ها را نیز انجام می دهد.

اکوی قلب جنین چیست؟

نوعی آزمایش فراصوت است که در هنگام بارداری برای ارزیابی قلب نوزاد به دنیا نیامده استفاده می شود. این آزمایش ساختمان و عملکرد قلب را ارزیابی می کند. پروب کوچکی به اسم ترنسدیوسر ( شبیه به میکروفن) روی شکم مادر قرار داده می شود و امواج فراصوت را با فرکانس بالا و قابل شنیدن ارسال می کند.

وقتی ترنسدیوسر در محل خاصی قرار گرفت، امواج فراصوت از طریق پوست مادر، جنین و دیگر بافت های جنین به بافت قلب او منتقل می شوند، جایی که امواج منحرف می شوند، ساختمان قلب جنین است. ترنسدیوسر امواج برگشتی را گرفته و به کامپیوتر منتقل می کند. کامپیوتر امواج دریافتی را به تصاویر دیواره و حفرات قلبی تفسیر می کند.

این آزمایش می تواند ناهنجاری های قلبی را قبل از تولد تشخیص دهد و اجازه ی اقدامات سریع تر و انجام درمان های لازم بعد از تولد نوزاد را می دهد. این کار باعث افزایش احتمال زنده ماندن نوزادانی با مشکلات شدید قلبی خواهش شد. خطرات اکوی قلب تقریبا قابل چشم پوشی است. در چنین نوزادانی، اکوی قلب کودکان پس از تولد نیز لازم است.

 چه زمانی انجام اکو قلب جنین ضرورت دارد؟

انجام این تست برای تمام خانم های باردار ضروری نیست. آزمایش فراصوت قبل از تولد، می تواند اطلاعاتی راجع به قلب جنین و رشد حفرات آن بدهد. بیشتر نوزادان متولد نشده به آزمایش های بیشتری نیاز ندارند. مواردی که انجام اکوکاردیوگرام قلبی ممکن است لازم باشد شامل موارد زیر می شوند:

 • داشتن خواهر یا برادری با مشکل قلبی مادرزادی
 • سابقه ی خانوادگی بیماری های قلبی مادرزادی، مانند وجود آن در والدین، عمه و خاله، عمو و دایی یا پدربزرگ و مادربزرگ
 • کشف ناهنجاری های کروموزومی یا ژنتیکی در جنین
 • اگر مادر داروهایی مصرف می کرده که احتمال ایجاد بیماری های قلبی مادرزادی را در جنین افزایش می دهند، مانند داروهای ضدتشنج یا داروهای آکنه
 • اگر مادر معتاد الکل یا مواد مخدر باشد.
 • اگر مادر دیابت، لوپوس، فنیل کتونوریا یا بیماری بافت همبند داشته باشد.
 • اگر مادر در حین حاملگی به سرخجه مبتلا شود.
 • اگر آزمایش سونوگرافی معمولی یک ناهنجاری را نشان دهد.
 • اگر سونوگرافی معمولی مشکلات مادرزادی دیگری مانند ناهنجاری کلیوی، مغزی یا استخوانی را نشان دهد.

این آزمایش معمولا در سه ماهه ی دوم بارداری حدود هفته ی 18-24 انجام می شود. این آزمایش توسط یک متخصص قلب اطفال انجام می شود.

 

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

برای پرسش از دکتر بر روی مشاوره پزشکی کلیک کنید.

برای نوبت دهی باشماره ۰۲۱۲۲۸۹۴۰۸۶ در تماس باشید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن شنبه ۲۹ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  با سلام لطفا تصویر اکوی قلبی ارسالی تفسیر نموده و نحوه سیر درمان را بیان فرمایید.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 2 سال پیش)

    

   سلام  با توجه به عمل قلبي قبلي ، و سابقه اريتمي بايد با توجه به علايم و معاينه تفسير شود ، به پزشك مراجعه شود

 • تصویر کاربر مادربزرگ جمعه ۲۱ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  نوه من در کنترل ۱ ماهگی توسط دکتر کودکان مشخص شد که سوراخی در قلب دارد. ودکتر قلب این را تایید کرد و گفت ۴ ماه دیگر دوباره بیاورید. الان در ۶ ماهگی دکتر کودکان دیگر صدایی نمیشنود ولی دکتر قلب کودکان می گوید که کوچکتر شده ولی هنوز بسته نشده. هیچ دوا و یا مراقبت خاصی را هم لازم ندانسته. اما نوه من که از بدو تولد بسیار خوب شیر خشک میخورد و رشد خوبی هم داشت. ، از ۴ ماهگی دیگر خوب شیر نمیخورد. دکتر کودکان‌ میگفت بدلیل حرکت دندان در لثه میباشد و به همین دلیل وزن گیری انچنان خوبی مثل قبل نداست. ۲ هفته است که شیر خشکش عوض شده و شماره ۲ شده و خیلی بهتر میخورد. بینی او هم همیشه گرفته است. ایا این کم اشتهایی ناگهانی و یا گرفتگی بینی مربوط به قلب میباسد. چقدر باید نگران باشیم؟ ایا اینکه سوراخ کوچکتر شده و پیشرفت نداشته، از نارسایی قلبی برای او جلوگیری میکند. خواهشا ما را توجیه کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۱ دی ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام نوع سوراخ مهم هست، ولي اينكه كوچك تر شده ، نشانه خوبي هست علايم به نظر خيلي ارتباطي با قلب ندارن ،

 • تصویر کاربر مصطفی شنبه ۲۲ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  با سلام عرض ادب خانم دکتر دختر من هنگام تولد با یه سوفل ریز بدنیا اومد و تو شش ماهگی صدا از بین رفت و متخصص قلب بعد گرفتن اکو گفتن مشکلی نیست الان دخترم هیجده ماهشه بردم پیش دکتر مرتضایان گفتن یه رگ اضافه داره و باید انژیوگرافی و لیزر بشه میخواستم بدونم عمل موفقیه ؟ خطر نداره ؟ راه بهتری هست ممنون میشم راهنمایی کنید خدا خیرتون بده متن اکو به این شرحه. Cardiac position :Levocardia Systemic Veins: Normal size SVC & IVC. Pulmonary Veins: 3PVs were seen with normal return to LA Chambers: Norn al size LA , RA , LV & RV with normal function , LVEF - 60 % Atrioventricular Valves: Two AV valves with normal size and flow. Great Arteries & Semilunar Valves: NRGAs No PS-No PI No AS-No AI Septum: NO ASD,NO VSD. Shunts: Small PDA size-0.2cm,PG-60mmHg Aortic arch: Left arch. NO COA Others: Diagnosis: -Small PDA size-0.2cm,PG-60mmHg
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۱ دی ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام فشار ريه توي اين اكو مشخص نشده ، حتما فشار ريه كمي بالا بوده كه گفتن بايد بسته بشه ، ميتونيد همون بيمارستان رجايي با يكي ديگه از دكتر هاي فوق اطفالشون مشورت كنيد ، ولي اگه نياز به بستن هم باشه كار مشكلي نيست

 • تصویر کاربر مهدي یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  با سلام
  پسري 7 ساله دارم كه اخيرا تشخيص PFO داده شده. سه سوراخ با ابعاد 2و2و5 mm. متخصص اكو براي بستن مورد را challenging تشخيص داده. آيا لازم هست اقدام به بستن نمايم؟ و اينكه چه پارامترهايي بايد در اين تصميم گيري دخيل باشد.
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام بسته به سايز بطن راست و مقدار شانت داره وقتي چند تا سوراخ باشه ديگه pfo مطرح نيست asd هست بايد فاصله سوراخها از هم مشخص بشن ، به نظر من حتما نياز به اكو مري هست به خصوص اگه شانت زياد باشه و بطن راست بزرگ شده باشه

  2. تصویر کاربر مهدي شنبه ۸ دی ۹۷( 2 سال پیش)
   با سلام و تشکر
   3 عکس حضورتان ارسال شده. در فایل شماره 2، فاصله واقع شدن سه سوراخ توسط پزشک همکار، 11 mm قید گردیده.
   درصورت امکان با بررسی این سه فایل اظهار نظر فرمایید. (نتایج اکوی سه بعدی و دو بعدی در 2 فایل دیگر میباشد)
   سپاس
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 2 سال پیش)


   در صورتي كه asd از نوع سينوس ونوزوس باشه كه ظاهرا شك داشتن از طريق انژيوگرافي قابل بسته شدن نيست

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر هلن جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام در اكوى پدر بنده اى اف قلب ٥٥ ذكر شده است آيا خوب است؟مورد ديگرى نداشته اند البته ايشان هفتاد سال سن دارند و آمفيزم ريه دارند و هوى اسموكر هستند.متشكرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام EF 55 خوبه ولي چون سيگاري هستن و امفيزم در اكو فشار ريه اهميت داره كه ارزيابي بشه

 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام . خسته نباشید . بنده حدود ۲ ماه پیش به دلیل درد ناحیه قفسه سینه . به پزشک متخصص مراجعه کردم . ایشون ازم نوار قلب و اکو داپلر گرفت و بهم گفتن مشکلی نداری . ولی الان دوباره احساس درد لحظه ای در طول روز دارم . موجب ضعف اعصابم شده . آیا خطری نزدیکمه یا این دردا به دلیل استرسه و بی اهمیته و اینکه گرفتگی عروق کرونر با اکو داپلر قابل تشخیصه یا خیر . با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 2 سال پیش)

    

   سلام گرفتگي عروق كرونر با اكو قابل تشخيص نيست و نياز به تست ورزش هست

 • تصویر کاربر مهوش سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب خدمت شما دکتر خسروی
  مادر اینجانب اخیرا ی اکو انجام دادن، می شود آن را برای ما تفسیر کنید. نتیجه ی اکو به شرح زیر است:

  High normal LV size and fuction ( EF=55%) , moderate LVH
  normal RV size and function
  severe dillated AAO (after anulus) with moderate to severe AI
  mild MR
  _ mild TR
  _ large PFO (10mm) with Valsalva maneuver
  _ dillated proximal of aortic arch: 4.4 cm
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 2 سال پیش)

 • تصویر کاربر مهرداد چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  سلام
  درد روی سینه دقیقا زیر قلب و درد پشت قفسه سینه ناحیه قلب . وقتی از خواب بیدار می‌شوم و گاهی هم آرام میگیرد . لطفاً راهنمایی کنید . با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام بسته به ريسك فاكتورهاي قلبي و سنتون هم داره ، اگه با فعاليت تشديد ميشه به متخصص قلب مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر همراز چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  شوهرم 27ساله دراثرموادمخدرنارسایی قلب دچارشده که اکوی قلب ایشان 10درصداست تحت نظر پزشک قلب هستن و دارو مصرف می‌کنند.محبت کنیدیه راهنمایی کنید امیدی به زندگیش هس یابایددر لیست پیوند قلب قراربگیرد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام حتما در ليست پيوند قرار بگيرن ، تا اگه شرايط اورژانسي شد از اين شانس بتونن استفاده كنن

 • تصویر کاربر Sh پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من در هفته 26 بارداری اکو قلب جنین انجام دادم براتون فرستادم؟ودکتر گفته دوهفته بعد مجدد اکو انجام بدم مبخواستم بدونم جنینم مشکلی داره که دوباره باید اکو رو تکرارکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام از خود پزشكتون بپرسين چون اشاره اي نكردن

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر