متخصص قلب در تهران

تفسیر جواب اکو قلب

اگر شما هم مشتاقید تا درباره خواندن جواب اکوی قلب خود آگاهی داشته باشید این مطلب را بخوانید.اکوی قلب (اکوکاردیوگرافی) به گونه های مختلفی انجام می شود.. آمادگی های قبل از انجام اکو و نحوه انجام آن را در این مقاله به طور کامل می توانید مطالعه فرمایید.برای پیدا کردن متخصص اکو قلب زنان به ادامه مطلب مراجعه کنید.

اکوکاردیوگرافی قلب یا همان اکوی قلب یکی از رایج ترین ابزار تشخیصی است که متخصص قلب برای دیدن قلب، دریچه های آن و دیگر عروق خونی از آن استفاده می کنند.اکو قلب زنان

دستگاه اکوکاردیوگرافی اساسا یک ابزار سونوگرافی داپلر است. این دستگاه امواج صوتی را منتشر می کند که از ساختار قلب عبور می کند و تصویری از قلب و یا رگ های خونی تحت معاینه ایجاد می کند.اکو قلب زنان

آیا اکوی قلب خطرناک است؟

تصویری که توسط یک اکوکاردیوگرافی حاصل شده است دقیق تر از اشعه ایکس است. در اکوکاردیوگرافی به جای اشعه ی ایکس از امواج صوتی استفاده می شود بنابراین خطری وجود ندارد.اکو قلب زنان

یکی دیگر از مزایای اصلی اکوکاردیوگرافی قلب دیدن تصاویر در حال حرکت از قلب است که به متخصص قلب اجازه می دهد که چگونگی پمپاژ خون توسط قلب و نحوه ی عملکرد دریچه ها را ببیند.

 

اکو قلب
اکو قلب

 

چه کسی به اکوکاردیوگرافی نیاز دارد؟

اکوکاردیوگرافی برای بیمارانی که موارد زیر را دارند یا ممکن است داشته باشند، انجام می شود:

 • انسداد شریان ها (در قلب، گردن، شکم و جاهای دیگر)
 • فیبریلاسیون دهلیزی
 • نقص مادرزادی قلب
 • بیماری عروق کرونر
 • کاردیومیوپاتی
 • آسیب ناشی از حمله ی قلبی پیشین
 • مشکلات دریچه ای قلب
 • وجود صدای اضافی در قلب
 • پریکاردیت (عفونت کیسه اطراف قلب)
 • پرفشاری رگ ریوی

اکوی قلب زنان

بسیاری از بانوان به دلیل مسائل فرهنگی تمایل دارند به متخصص قلب خانم مراجعه کنند. اما می دانیم مهمترین امر در مراجعه به یک پزشک، مهارت و تجربه پزشک است. خوشبختانه هم اکنون، پزشکان خانم در کشور فعالیت می کنند که از مهارت بالایی برخوردار هستند. دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص قلب خانم در تهران یکی از بهترین پزشکان قلب و عروق در تهران است که به صورت تخصصی در زمینه اکوی قلب زنان فعالیت می کنند.

اکو قلب زنان
اکو قلب زنان

تفسیر اصلاحات اکو قلب و خواندن گزارش اکوکاردیوگرافی

 بیماری ها :

LVEF :Left Ventricular Ejection Fraction : کسر جهشی بطن چپ ( درصد عادی : 60% به بالا ) ( زیر 60% غیر عادی)

 EF : کسر تخلیه‌اى (معمولا همان LVEF مد نظر است.)

MVP : Mitral Valve Prolapse : افتادگی دریچه میترال 👉

MR : Mitral Regurgitation : نارسایی دریچه میترال (دو لتی)👉

TR : Tricuspide Regurgitation: نارسایی دریچه تریکوسپید (سه لتی)👉

PR : Pulmonary Regurgitation : نارسایی دریچه پولمونر ( ریوی)👉

AR : Aortic Regurgitation : نارسایی دریچه آئورت👉

CAD : Coronary Artery Disease : بیمارى شریان کرونر

CHF : Congestive Heart Failure :  نارسائى احتقانى قلب

PAP : pulmonary artery pressure :  فشار پولمونر (ریوی)

LVH : Left Ventricular Hypertrophy :  هیپرتروفی عضله قلبی

RWMA :اختلال حرکت دیواره ای(ناشی از سکته قلبی قبلی یا ایسکمی قلبی است)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
شدت ها :

Normal : طبیعی

Trivial : ناچیز

Mild : خفیف یا متوسط یا (+)

Severe : شدید یا (++)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –

تفسیر اکوی قلب بیمار روماتیسم قلبی

اکوکاردیوگرافی چگونه انجام می شود؟

بسته به نوع اکوکاردیوگرافی نحوه انجام آن نیز تغییر می کند. در ادامه به معرفی انواع اکوکاردیوگرافی می پردازیم.

اکو قلب
اکو قلب

انواع اکو قلب

اکوکاردیوگرافی از طریق قفسه ی سینه (TTE)

اکوکاردیوگرافی از طریق قفسه ی سینه بسیار شایعتر از روش اکوکاردیوگرافی از راه مری است. این نوع اکوکاردیوگرافی غیر تهاجمی است.

روش انجام آن:

 1. یک متخصص اکوکاردیوگرافی آن را انجام می دهد و متخصص قلب نتایج را تفسیر می کند.
 2. الکترودها روی سینه قرار می گیرند. از ژل خاصی در مناطقی که مبدل (سر دستگاه سونوگرافی) روی قفسه ی سینه قرار می گیرد، استفاده می شود.
 3. متخصص اکوکاردیوگرافی مبدل را روی سینه ی شما می گذارد. این ابزار کوچک امواج صوتی را منتشر می کند و همچنین امواج صوتی منعکس شده از ارگانهای داخلی بدن را دریافت می کند.

در برخی از بیماران، ممکن است بافت ها و ارگانهای بدن مانع از دیدن واضح قلب شوند. متخصص اکوکاردیوگرافی می تواند برای وضوح دید ماده ی حاجب رنگی به بیمار تزریق کند. اگر این هم موثر نبود، ممکن است به اکوکاردیوگرفی از راه مری نیاز باشد.

اکوکاردیوگرافی قفسه سینه در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب انجام میشود. جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

ُُTEE اکو قلب
اکو قلب

اکوکاردیوگرافی از راه مری (TEE)

اکوکاردیوگرفی از راه مری خیلی کمتر از TTE به کار می رود. و معمولا هنگامی که تصویر خوبی از روش TTE به دست نیاید از آن استفاده می شود (تصویر با وضوح پایین ممکن است به دلیل زخم، بافت بیش از حد بدن یا ریه ی روی هم خوابیده (کلاپس) باشد).

آمادگی قبل از انجام اکو مری

روش انجام آن:

 1. خوردن یا نوشیدن تا 6 ساعت قبل از انجام آن مجاز نیست، به جز نوشیدن آب که تا دو ساعت قبل از انجام آن مجاز است. اگر دستورالعمل پزشک شما متفاوت است، دستورالعمل های او را دنبال کنید.
 2.  الکترودها روی سینه قرار می گیرند که این الکترودها به یک مانیتور الکتروکاردیوگرافی وصل شده اند. همچنین کاف های (بازوبند) فشار خون و یک سنجشگر میزان اکسیژن به بدن شما متصل می شوند.
 3. از بی حسى موضعی برای بی حس کردن گلو استفاده می شود.
 4. یک مسکن داخل رگی تزریق می شود (ولی هوشیار خواهید ماند).
 5. در حالی که به پهلوی چپتان دراز کشیدید، آندوسکوپ نازک و انعطاف پذیری به گلویتان وارد می کنند. اگرچه این ممکن است ناراحت کننده باشد، ولی آسیب نمی رساند و در تنفس اختلال ایجاد نمی کند.
 6. هنگامی که در محل قرار گرفته است، مبدل انتهای آندوسکوپ طوری تنظیم می شود که تصاویر مختلفی از قلب به دست می آید. تمام پروسه یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد.
 7. پس از اتمام TEE، متخصص قلب می تواند نتایج را تفسیر کند.
 8. 30 تا 60 دقیقه بعد از اتمام TEE می توانید بیاشامید یا چیزی بخورید، با نوشیدن آب شروع کنید.
 9. به علت مصرف داروی مسکن، نمی توانید بعد از انجام TEE رانندگی کنید. اکثر بیماران 24 ساعت بعد از TEE می توانند به کار و فعالیت های روزانه خود بازگردند.

اکوکاردیوگرافی از راه مری در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکو قلب انجام می شود. جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

 

مطلب مرتبط:خطرات انجام اکوی قلب از راه مری یا TEE کدام اند ؟

عکس اکوی قلب

اکوکاردیوگرافی قلب جنین
جواب اکو قلب

اکو داپلر

سونوگرافی داپلر (یا اکوگرافی داپلر) همانند اکوکاردیوگرافی قلب، آزمایشی است که در آن امواج صوتی با فرکانس خیلی بالا از قلب و عروق خونی شما عبور می کنند. برگشت امواج صوتی (اکوها) توسط دستگاه گرفته شده و یک تصویری از جریان خون قلب و عروق شما نمایش داده می شود.

سونوگرافی داپلر به پزشک شما کمک می کند تا به وضوح جریان خون درون عروق و قلب شما را ببیند. همچنین به او اجازه می دهد تا هر گونه مسدودی و تنگ شدن عروق یا هرگونه اشکال در حفرات قبلی را تشخیص دهد.

این آزمایش ممکن است برای بیماران تصلب شرایین (آترواسکلروز) و بیماری های شریان کرونری توصیه شود. این آزمایش برای ارزیابی جریان خون عروق کرونری (عروقی که خونرسانی به قلب را بر عهده دارند)، شریان کاروتید (شریان اصلی گردن)، شریان های بزرگ و اصلی در بازو و پاها یا خود قلب استفاده می شود.

اکو داپلر بافت در مطب دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکواکردیوگرافی قلب انجام می شود.جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

 

 

روش انجام آن:

 1. سونوگرافی داپلر معمولا در کلینیک ها انجام می شود. ژل مخصوصی روی قسمت هایی از بدن مالیده می شود تا کیفیت صدا بهتر شود. بعد از آن مبدلی (وسیله ی دستی که امواج صوتی را منتقل میکند) روی پوست شما قرار می دهند تا تصاویر عروق خونی ضبط شوند. این آزمایش حدود 30 دقیقه طول می کشد و کاملا بدون درد است.
 2. معمولا نیازی به محدودیت غذا و نوشیدنی یا کارهای خاص قبل از آزمایش نیست. داروهایی که مصرف می کنید را به پزشکتان اطلاع دهید. بهتر است با مرکزی که قرار است آزمایش را در آنجا انجام دهید، راجع به آمادگی های قبل از آزمایش صحبت کنید.
تست اکوی استرس
اکو استرس قلب

تست ورزش یا اکوی استرس

تست ورزش نوعی اکوکاردیوگرافی می باشد که نشان می دهد قلب شما تحت استرس ورزشی چقدر خوب کار می کند. این آزمایش برای اثبات یا رد وجود بیماری های شریان کرونری قلب است.

اکوکاردیوگرام در حالت استراحت، فعالیت کم، متوسط و حداکثر فعالیت ورزشی به وسیله ی دوچرخه ی ایستا یا داروهایی مثل دوبوتامین که ورزش را شبیه سازی می کنند، انجام می شود.  انجام کامل تست ورزش حدود 60 تا 75 دقیقه زمان می برد.

فیلم اکو قلب

استرس اکو در مطب دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکواکردیوگرافی قلب انجام می شود.جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

روش انجام آن:

 1. از 48 ساعت قبل از آزمایش، استفاده از ویاگرا، کیالیس و لویترا را قطع کنید.
 2. تا شش ساعت قبل از انجام آزمایش، هر چیز کافئین داری را استفاده نکنید.
 3. تا دو ساعت قبل از انجام آزمایش، چیزی نخورید و سیگار نکشید.
 4. داروهای معمولتان را مصرف کنید، مگر اینکه پزشک شما چیز دیگری گفته باشد. تمام داروهای خود را با قوطی و جای اصلی خودش با خود همراه داشته باشید.
 5. از کفش و لباس راحت استفاده کنید.
 6. شخصی که این آزمایش را انجام می دهد در مرحله ی اول طریقه ی انجامش را به شما توضیح می دهد، از شما سابقه ی پزشکی خلاصه ای می گیرد و به سوالاتی که ممکن است داشته باشید پاسخ می دهد. فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب شما قبل از انجام این تست، در حین آن و بعد از اتمام ارزیابی می شوند.
 7. از شما خواسته می شود قبل از انجام آزمایش رضایت نامه را امضا کنید. این کار قبل از شروع آزمایش لازم است.
 8. از شما خواسته می شود لباس قسمت های فوقانی بدنتان را در بیاورید و یک لباس مخصوص که جلوی آن باز است را بپوشید و روی میز معاینه دراز بکشید.
 9. چسب الکترودها به سینه ی شما زده می شود تا نوار قلب شما رصد شود. ممکن است در صورت نیاز سینه ی شما با الکل ضد عفونی شود یا موهای آن ناحیه تراشیده شود.
 10. در بعضی از تست های ورزش نیاز است که از نوعی مواد خاص استفاده شود که به آن عامل کنتراست می گویند. عامل کنتراست به بهبود کیفیت تصویر کمک می کند.
 11. پرستار یک وسیله درون عروقی را به عروق بازوی شما وارد می کند.
 12. شخصی که آزمایش را انجام می دهد مقداری ژل برای پروب های کوچک سونوگرافی استفاده می کند و آن را روی سمت چپ سینه ی شما قرار می دهد، بعد از چند عکس در حال استراحت از شما می اندازد. برای بدست آوردن تصاویری با کیفیت بالا لازم است با پروب ها کمی فشار به سینه ی شما وارد کند.
 13. فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب در حالت استراحت شما ضبط خواهد شد.
 14. در مرحله ی بعد به تست ورزش خواهید رسید. برای انجام آن، از شما خواسته می شود درحالی که دراز کشیده اید با دوچرخه ی ایستا پدال بزنید، یا با مصرف داروی دوبوتامین ورزش را شبیه سازی کنید. در استفاده از دوچرخه، مقاومت آن در ابتدار بسیار کم است، اما هر دو دقیقه افزایش می یابد. خیلی مهم است که تا جایی که می توانید به پدال زدن ادامه دهید تا به هدف حداکثر حجم کار برسید و نتایج آزمایش دقیق باشد. معمولا این روند ده دقیقه طول می کشد.
 15. شما در هنگام آزمایش زیر نظر هستید. اگر مشکلی پیش بیاید، فرد متخصص انجام آزمایش را سریعا متوقف می کند. خیلی مهم است که در صورت تجربه ی علائم خاصی مانند درد سینه، سرگیجه، تنگی نفس غیرمعمول یا خستگی شدید سریعا آن را به فرد متخصص اطلاع دهید. اکو قلب زنان

علت تنگی نفس

 1. عکس های اکو از قلب توسط فردی که آزمایش را انجام می دهد چندین بار در طی ورزش گرفته خواهند شد.
 2. تا شش دقیقه بعد از تست ورزش، فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب شما رصد خواهند شد.
 3. بعد از تمام شدن آزمایش، اطلاعات توسط متخصص قلب ارزیابی می شوند. گزارشی به پزشک شما ارسال خواهد شد.
اکو قلب زنان باردار

هزینه اکوی قلب

هزینه اکوی قلب به نوع اکوی مورد نیاز بیمار بستگی دارد. همچنین با توجه به نوع بیمه ممکن است هزینه پرداختی توسط بیماران متفاوت باشد. مهمتر از همه، نوع و دقت اندازه گیری دستگاه مرکز اکوی قلب نیز بر تعیین هزینه اکو تأثیر دارد. اکو قلب زنان

برای اطلاع از هزینه اکوی قلب با مطب دکتر آرزو خسروی تماس بگیرید. 

 

اکوی قلب زنان

در کشور ایران، بسیاری از بانوان به دلیل مسائل فرهنگی تمایل دارند به متخصص قلب خانم مراجعه کنند. اما می دانیم مهمترین امر در مراجعه به یک پزشک، مهارت و تجربه پزشک است. خوشبختانه هم اکنون، پزشکان خانم در ایران فعالیت می کنند که از مهارت بالایی برخوردار هستند. دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص قلب خانم در تهران یکی از بهترین پزشکان قلب و عروق در تهران است که به صورت تخصصی اکوی قلب خانم ها را نیز انجام می دهند.

اکو قلب زنان
اکو قلب زنان

اکوی قلب جنین چیست؟

نوعی آزمایش فراصوت است که در هنگام بارداری برای ارزیابی قلب نوزاد به دنیا نیامده استفاده می شود. این آزمایش ساختمان و عملکرد قلب را ارزیابی می کند. پروب کوچکی به اسم ترنسدیوسر ( شبیه به میکروفن) روی شکم مادر قرار داده می شود و امواج فراصوت را با فرکانس بالا و قابل شنیدن ارسال می کند.اکو قلب زنان

وقتی ترنسدیوسر در محل خاصی قرار گرفت، امواج فراصوت از طریق پوست مادر، جنین و دیگر بافت های جنین به بافت قلب او منتقل می شوند، جایی که امواج منحرف می شوند، ساختمان قلب جنین است. ترنسدیوسر امواج برگشتی را گرفته و به کامپیوتر منتقل می کند. کامپیوتر امواج دریافتی را به تصاویر دیواره و حفرات قلبی تفسیر می کند.

این آزمایش می تواند ناهنجاری های قلبی را قبل از تولد تشخیص دهد و اجازه ی اقدامات سریع تر و انجام درمان های لازم بعد از تولد نوزاد را می دهد. این کار باعث افزایش احتمال زنده ماندن نوزادانی با مشکلات شدید قلبی خواهش شد. خطرات اکوی قلب تقریبا قابل چشم پوشی است. در چنین نوزادانی، اکوی قلب کودکان پس از تولد نیز لازم است.اکو قلب زنان

 

 چه زمانی انجام اکو قلب جنین ضرورت دارد؟

انجام این تست برای تمام خانم های باردار ضروری نیست. آزمایش فراصوت قبل از تولد، می تواند اطلاعاتی راجع به قلب جنین و رشد حفرات آن بدهد. بیشتر نوزادان متولد نشده به آزمایش های بیشتری نیاز ندارند. مواردی که انجام اکوکاردیوگرام قلبی ممکن است لازم باشد شامل موارد زیر می شوند:

 • داشتن خواهر یا برادری با مشکل قلبی مادرزادی
 • سابقه ی خانوادگی بیماری های قلبی مادرزادی، مانند وجود آن در والدین، عمه و خاله، عمو و دایی یا پدربزرگ و مادربزرگ
 • کشف ناهنجاری های کروموزومی یا ژنتیکی در جنین
 • اگر مادر داروهایی مصرف می کرده که احتمال ایجاد بیماری های قلبی مادرزادی را در جنین افزایش می دهند، مانند داروهای ضدتشنج یا داروهای آکنه
 • اگر مادر معتاد الکل یا مواد مخدر باشد.
 • اگر مادر دیابت، لوپوس، فنیل کتونوریا یا بیماری بافت همبند داشته باشد.
 • اگر مادر در حین حاملگی به سرخجه مبتلا شود.
 • اگر آزمایش سونوگرافی معمولی یک ناهنجاری را نشان دهد.
 • اگر سونوگرافی معمولی مشکلات مادرزادی دیگری مانند ناهنجاری کلیوی، مغزی یا استخوانی را نشان دهد.

این آزمایش معمولا در سه ماهه ی دوم بارداری حدود هفته ی 18-24 انجام می شود. این آزمایش توسط یک فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب  انجام می شود.

 

اکوی قلب جنین توسط فلوشیپ قلب خانم در مطب انجام می شود.جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر آوین جمعه ۳۰ مهر ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  ا
  میشه این اکوی قلب وتفسیر کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۰ مهر ۰( 5 روز پیش)
   سلام پمپاز قلب ضعیف هست نیاز به بررسی علت کاهش پمپاز هست
 • تصویر کاربر reza جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسه نباشید. مادر من 48 سالش هست و دارای بیماری دیابت است. درد در قفسه سینه داشت بردمش دکتر قلب اکو ازش گرفت گفت که رگ قلبش گرفته خانم دکتر میشه لطف کنید بفرمایید که نتیجه چی هست و اینکه عملش سخته خطرناک هس یا نه؟ و اینکه چند تا رگ های قلبش مشکل داره؟ اندازه قلبش و رگ هاش خوبن؟ و هر توضیحی که خودتون لازم میدونید ممنون میشم راهنمایی کامل رو بگید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 2 ماه پیش)
   سلام باتوجه به اینکه تست ورزش غیر طبیعی بوده ، نیاز به بررسی بیشتر مثل سی تی انژیوگرافی و یا انژیوگرافی یا اسکن برای تشخیص قطعی هست
 • تصویر کاربر Mansour شنبه ۳۰ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  عکس ازمایشم رو فرستادم دکترم گفته یک هفته بعد بیا ولی من استرس میگیرم اینجوری میخوام بدونم که جواب ازمایشم خوبه یا بد اول اخرش باید بفهمم خب اگه همون اول بگن استرس نداره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۳۰ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   این اکو نرمالرهست علایم بیمار هم مهم هست
 • تصویر کاربر خدمتگزار چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  اوضاع اکو رو میشه برام تفسیر کنید ، برای ۲۲ هفته این وضعیت یعنی چی؟ مشکلی داره؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   سلام ، این اکو مشکل خاصی را در جنین مشاهده نکرده
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  با سلام من 46 سالمه چند وقت پیش اکو کردم و دکتر قلب بهم گفت شما هپوتروفی مادرزادی غیر انسدادی داری و با توجه به اینکه بنده نزدیک به 30 سال ورزش فوتبال انجام میدادم و الانم انجام میدم .پیش چند تا دکتر رفتم یکی گفت نمیتونی انجام بدی یکی گفت چون غیر انسدادی هست و قسمت ضخیم دور از دریچه هست مشکلی پیش نمیاد برات خواستم نظر شما رو بدونم چون من تاکیدم رو بازی کردن فوتبال هست
  نوار قلب و جواب اکو رو براتون میفرستم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   سلام در صورتی که تشخیص قطعی باشه با این اکو ورزش حرفه ای نمیتونید انجام بدید ، خطر ابست قلب داره ، ام ار ای برای تععین ریسک کمک کننده هست
 • تصویر کاربر مهران پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  وقتتون بخیر
  این سه عکس نوار قلب و اکوی تیرماه و ۴ ماه پیش پسرمه . یکیش ۶ ماهگی انحام شد و یکی هم امروز که ده ماهشه انجام شد . دکتر بیمارستان میلاد گفت دیواره قلبش ضخیمه ولی اطلاعات دیگه ای ندادن و از ۴ماه پیش استرس و ناراحتی و نگرانی داریم .
  خیلی شیطونه و از در و دیوار بالا میره .هیچ تنگی نفس و کبودی و علائم‌ خطرناکی نداره . فشار خونش نرماله . سونو از کلیه هاش هم انجام شد و اونم نرمال بود . اگر ممکنه این دو اکو رو ملاحظه کنید و فقط اطلاعاتی در مورد بیماری بهمون بدید که بدونم خطرناکه یا درمان میشه . با دارو درمان میشه یا جراحی ؟
  سپاس از لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   سلام ضخامت عضله قلب دارند و شدید نیست ،باید تحت نظر باشه تا پیشرفت اون بررسی بشه، در این حدی که در اکو گزارش سده ، خیلی شدید و نگران کننده نیست
 • تصویر کاربر طاهر پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  خسته نباشید
  خانم دکتر من در بیمارستان بقیه الله بستری بودم شما لطف کردین اکو انجام دادید برام
  توی گزارش احتمال فیستول درج شده
  اما من از لحظه ای که مرخص شدم هیچ چیزی راجع به اینکه پیگیری کنم به من نگفتند
  فقط خودسر یک و نیم ماه بعد اکو انجام دادم جای دیگه دکتر فوق تخصص قلب گفتند نه چیزی نیست
  فشار ریه و این هارو چک کردن حتی
  اما خیلی نگران شدم
  شما پیشنهادتون چی هست ؟
  ممنون میشم از نگرانی من رو دربیارید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 5 ماه پیش)
   سلام این فیستول با تزریق کنتراست مشخص میشه نه در اکو معمولی ، باید فوق تخصص اکو ی قلب اکو را انجام بده البته چون این فیستول کوچک هست کاری نمیخاد
 • تصویر کاربر عیسی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  فشار اولیه هم با دارو پایین می یاد .دو سالی هست که با دکتر صبری اصفهان در ارتباطیم ولی تا قبل از عمل از فشار ریه چیزی نگفتن؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   سوالتون و اطلاعات ناقص هست ، فعلا اکو مورد مهمی نداره و سوراخ ها بسته شده فقط باید تحت نظر باشند
 • تصویر کاربر هادی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام این اکو پسرمه ۱۳ ماهشه نتیجش چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   سلام سوراخ خیلی کوچکی توی قلب هست ولی احتمال بسته شدنش با گذشت زمان هست
 • تصویر کاربر صادقی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام منمردی 55 ساله هستم رفتم شیراز دکتر اکو نوشت تا اکو گرفتم دکتر رفته بود میخواستم بفهمم اکوی قلبم چطوره مشکلم چیه ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 7 ماه پیش)
   سلام پمپاژ قلبتون کمی پایین هست حتما باید عروق قلبتون بررسی بشه ،حتما پیگیری کنید ، در صورتی که درد قفسه سینه دارید به اورژانس مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر