متخصص قلب در تهران

تفسیر جواب اکو قلب

تفسیر اصطلاحات اکو قلب خود را می توانید در ادامه این مطلب به صورت ویدئو مشاهده نمایید. انواع اکوی قلب توسط دکتر آرزو خسروی(بهترین فلوشیپ اکو قلب زنان) و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در مطب انجام می شود. در ادامه به توضیحاتی پیرامون، انواع اکو قلب و آمادگی های لازم جهت انجام این آزمایش می پردازیم.

جهت دریافت نوبت اکو قلب با مطب تماس بگیرید.

 

اکوکاردیوگرافی قلب یا همان اکوی قلب یکی از رایج ترین ابزار تشخیصی است که متخصص قلب برای دیدن قلب، دریچه های آن و دیگر عروق خونی از آن استفاده می کنند.اکو قلب زنان

دستگاه اکوکاردیوگرافی اساسا یک ابزار سونوگرافی داپلر است. این دستگاه امواج صوتی را منتشر می کند که از ساختار قلب عبور می کند و تصویری از قلب و یا رگ های خونی تحت معاینه ایجاد می کند.اکو قلب زنان

آیا اکوی قلب خطرناک است؟

تصویری که توسط یک اکوکاردیوگرافی حاصل شده است دقیق تر از اشعه ایکس است. در اکوکاردیوگرافی به جای اشعه ی ایکس از امواج صوتی استفاده می شود بنابراین خطری وجود ندارد.اکو قلب زنان

یکی دیگر از مزایای اصلی اکوکاردیوگرافی قلب دیدن تصاویر در حال حرکت از قلب است که به متخصص قلب اجازه می دهد که چگونگی پمپاژ خون توسط قلب و نحوه ی عملکرد دریچه ها را ببیند.تفسیر اصطلاحات اکو قلب

چه کسی به اکوکاردیوگرافی نیاز دارد؟

اکوکاردیوگرافی برای بیمارانی که موارد زیر را دارند یا ممکن است داشته باشند، انجام می شود:تفسیر اصطلاحات اکو قلب

 • انسداد شریان ها (در قلب، گردن، شکم و جاهای دیگر)
 • فیبریلاسیون دهلیزی
 • نقص مادرزادی قلب
 • بیماری عروق کرونر
 • کاردیومیوپاتی
 • آسیب ناشی از حمله ی قلبی پیشین
 • مشکلات دریچه ای قلب
 • وجود صدای اضافی در قلب
 • پریکاردیت (عفونت کیسه اطراف قلب)
 • پرفشاری رگ ریوی

اکوی قلب زنان

بسیاری از بانوان به دلیل مسائل فرهنگی تمایل دارند به متخصص قلب خانم مراجعه کنند. اما می دانیم مهمترین امر در مراجعه به یک پزشک، مهارت و تجربه پزشک است. خوشبختانه هم اکنون، پزشکان خانم در کشور فعالیت می کنند که از مهارت بالایی برخوردار هستند. دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص قلب خانم  و یکی از بهترین پزشکان قلب و عروق در تهران هستند که به صورت تخصصی در زمینه اکوی قلب زنان فعالیت می کنند.تفسیر اصطلاحات اکو قلب

تفسیر اصلاحات اکو قلب و خواندن گزارش اکوکاردیوگرافی

 بیماری ها :تفسیر اصطلاحات اکو قلب

LVEF :Left Ventricular Ejection Fraction : کسر جهشی بطن چپ ( درصد عادی : 60% به بالا ) ( زیر 60% غیر عادی)

 EF : کسر تخلیه‌اى (معمولا همان LVEF مد نظر است.)

MVP : Mitral Valve Prolapse : افتادگی دریچه میترال 👉

MR : Mitral Regurgitation : نارسایی دریچه میترال (دو لتی)👉

TR : Tricuspide Regurgitation: نارسایی دریچه تریکوسپید (سه لتی)👉

PR : Pulmonary Regurgitation : نارسایی دریچه پولمونر ( ریوی)👉

AR : Aortic Regurgitation : نارسایی دریچه آئورت👉

CAD : Coronary Artery Disease : بیمارى شریان کرونر

CHF : Congestive Heart Failure :  نارسائى احتقانى قلب

PAP : pulmonary artery pressure :  فشار پولمونر (ریوی)

LVH : Left Ventricular Hypertrophy :  هیپرتروفی عضله قلبی

RWMA :اختلال حرکت دیواره ای(ناشی از سکته قلبی قبلی یا ایسکمی قلبی است)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
شدت ها :

Normal : طبیعی

Trivial : ناچیز

Mild : خفیف یا متوسط یا (+)

Severe : شدید یا (++)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –

تفسیر اکوی قلب بیمار روماتیسم قلبی

اکوکاردیوگرافی چگونه انجام می شود؟

بسته به نوع اکوکاردیوگرافی نحوه انجام آن نیز تغییر می کند. در ادامه به معرفی انواع اکوکاردیوگرافی می پردازیم.

انواع اکو قلب

اکوکاردیوگرافی از طریق قفسه ی سینه (TTE)

اکوکاردیوگرافی از طریق قفسه ی سینه بسیار شایعتر از روش اکوکاردیوگرافی از راه مری است. این نوع اکوکاردیوگرافی غیر تهاجمی است.

روش انجام آن:

 1. یک متخصص اکوکاردیوگرافی آن را انجام می دهد و متخصص قلب نتایج را تفسیر می کند.
 2. الکترودها روی سینه قرار می گیرند. از ژل خاصی در مناطقی که مبدل (سر دستگاه سونوگرافی) روی قفسه ی سینه قرار می گیرد، استفاده می شود.
 3. متخصص اکوکاردیوگرافی مبدل را روی سینه ی شما می گذارد. این ابزار کوچک امواج صوتی را منتشر می کند و همچنین امواج صوتی منعکس شده از ارگانهای داخلی بدن را دریافت می کند.

در برخی از بیماران، ممکن است بافت ها و ارگانهای بدن مانع از دیدن واضح قلب شوند. متخصص اکوکاردیوگرافی می تواند برای وضوح دید ماده ی حاجب رنگی به بیمار تزریق کند. اگر این هم موثر نبود، ممکن است به اکوکاردیوگرفی از راه مری نیاز باشد.

اکوکاردیوگرافی قفسه سینه در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب انجام میشود. جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

اکوکاردیوگرافی از راه مری (TEE)

اکوکاردیوگرفی از راه مری خیلی کمتر از TTE به کار می رود. و معمولا هنگامی که تصویر خوبی از روش TTE به دست نیاید از آن استفاده می شود (تصویر با وضوح پایین ممکن است به دلیل زخم، بافت بیش از حد بدن یا ریه ی روی هم خوابیده (کلاپس) باشد).

آمادگی قبل از انجام اکو مری

روش انجام آن:

 1. خوردن یا نوشیدن تا 6 ساعت قبل از انجام آن مجاز نیست، به جز نوشیدن آب که تا دو ساعت قبل از انجام آن مجاز است. اگر دستورالعمل پزشک شما متفاوت است، دستورالعمل های او را دنبال کنید.
 2.  الکترودها روی سینه قرار می گیرند که این الکترودها به یک مانیتور الکتروکاردیوگرافی وصل شده اند. همچنین کاف های (بازوبند) فشار خون و یک سنجشگر میزان اکسیژن به بدن شما متصل می شوند.
 3. از بی حسى موضعی برای بی حس کردن گلو استفاده می شود.
 4. یک مسکن داخل رگی تزریق می شود (ولی هوشیار خواهید ماند).
 5. در حالی که به پهلوی چپتان دراز کشیدید، آندوسکوپ نازک و انعطاف پذیری به گلویتان وارد می کنند. اگرچه این ممکن است ناراحت کننده باشد، ولی آسیب نمی رساند و در تنفس اختلال ایجاد نمی کند.
 6. هنگامی که در محل قرار گرفته است، مبدل انتهای آندوسکوپ طوری تنظیم می شود که تصاویر مختلفی از قلب به دست می آید. تمام پروسه یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد.
 7. پس از اتمام TEE، متخصص قلب می تواند نتایج را تفسیر کند.
 8. 30 تا 60 دقیقه بعد از اتمام TEE می توانید بیاشامید یا چیزی بخورید، با نوشیدن آب شروع کنید.
 9. به علت مصرف داروی مسکن، نمی توانید بعد از انجام TEE رانندگی کنید. اکثر بیماران 24 ساعت بعد از TEE می توانند به کار و فعالیت های روزانه خود بازگردند.

اکوکاردیوگرافی از راه مری در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکو قلب انجام می شود. جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

 

مطلب مرتبط:خطرات انجام اکوی قلب از راه مری یا TEE کدام اند ؟

عکس اکوی قلب

اکوکاردیوگرافی قلب جنین
جواب اکو قلب

اکو داپلر

سونوگرافی داپلر (یا اکوگرافی داپلر) همانند اکوکاردیوگرافی قلب، آزمایشی است که در آن امواج صوتی با فرکانس خیلی بالا از قلب و عروق خونی شما عبور می کنند. برگشت امواج صوتی (اکوها) توسط دستگاه گرفته شده و یک تصویری از جریان خون قلب و عروق شما نمایش داده می شود.

سونوگرافی داپلر به پزشک شما کمک می کند تا به وضوح جریان خون درون عروق و قلب شما را ببیند. همچنین به او اجازه می دهد تا هر گونه مسدودی و تنگ شدن عروق یا هرگونه اشکال در حفرات قبلی را تشخیص دهد.

این آزمایش ممکن است برای بیماران تصلب شرایین (آترواسکلروز) و بیماری های شریان کرونری توصیه شود. این آزمایش برای ارزیابی جریان خون عروق کرونری (عروقی که خونرسانی به قلب را بر عهده دارند)، شریان کاروتید (شریان اصلی گردن)، شریان های بزرگ و اصلی در بازو و پاها یا خود قلب استفاده می شود.

اکو داپلر بافت در مطب دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکواکردیوگرافی قلب انجام می شود.جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

 

 

روش انجام آن:

 1. سونوگرافی داپلر معمولا در کلینیک ها انجام می شود. ژل مخصوصی روی قسمت هایی از بدن مالیده می شود تا کیفیت صدا بهتر شود. بعد از آن مبدلی (وسیله ی دستی که امواج صوتی را منتقل میکند) روی پوست شما قرار می دهند تا تصاویر عروق خونی ضبط شوند. این آزمایش حدود 30 دقیقه طول می کشد و کاملا بدون درد است.
 2. معمولا نیازی به محدودیت غذا و نوشیدنی یا کارهای خاص قبل از آزمایش نیست. داروهایی که مصرف می کنید را به پزشکتان اطلاع دهید. بهتر است با مرکزی که قرار است آزمایش را در آنجا انجام دهید، راجع به آمادگی های قبل از آزمایش صحبت کنید.

تست ورزش یا اکوی استرس

تست ورزش نوعی اکوکاردیوگرافی می باشد که نشان می دهد قلب شما تحت استرس ورزشی چقدر خوب کار می کند. این آزمایش برای اثبات یا رد وجود بیماری های شریان کرونری قلب است.

اکوکاردیوگرام در حالت استراحت، فعالیت کم، متوسط و حداکثر فعالیت ورزشی به وسیله ی دوچرخه ی ایستا یا داروهایی مثل دوبوتامین که ورزش را شبیه سازی می کنند، انجام می شود.  انجام کامل تست ورزش حدود 60 تا 75 دقیقه زمان می برد.

فیلم اکو قلب

استرس اکو در مطب دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکواکردیوگرافی قلب انجام می شود.جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

روش انجام آن:

 1. از 48 ساعت قبل از آزمایش، استفاده از ویاگرا، کیالیس و لویترا را قطع کنید.
 2. تا شش ساعت قبل از انجام آزمایش، هر چیز کافئین داری را استفاده نکنید.
 3. تا دو ساعت قبل از انجام آزمایش، چیزی نخورید و سیگار نکشید.
 4. داروهای معمولتان را مصرف کنید، مگر اینکه پزشک شما چیز دیگری گفته باشد. تمام داروهای خود را با قوطی و جای اصلی خودش با خود همراه داشته باشید.
 5. از کفش و لباس راحت استفاده کنید.
 6. شخصی که این آزمایش را انجام می دهد در مرحله ی اول طریقه ی انجامش را به شما توضیح می دهد، از شما سابقه ی پزشکی خلاصه ای می گیرد و به سوالاتی که ممکن است داشته باشید پاسخ می دهد. فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب شما قبل از انجام این تست، در حین آن و بعد از اتمام ارزیابی می شوند.
 7. از شما خواسته می شود قبل از انجام آزمایش رضایت نامه را امضا کنید. این کار قبل از شروع آزمایش لازم است.
 8. از شما خواسته می شود لباس قسمت های فوقانی بدنتان را در بیاورید و یک لباس مخصوص که جلوی آن باز است را بپوشید و روی میز معاینه دراز بکشید.
 9. چسب الکترودها به سینه ی شما زده می شود تا نوار قلب شما رصد شود. ممکن است در صورت نیاز سینه ی شما با الکل ضد عفونی شود یا موهای آن ناحیه تراشیده شود.
 10. در بعضی از تست های ورزش نیاز است که از نوعی مواد خاص استفاده شود که به آن عامل کنتراست می گویند. عامل کنتراست به بهبود کیفیت تصویر کمک می کند.
 11. پرستار یک وسیله درون عروقی را به عروق بازوی شما وارد می کند.
 12. شخصی که آزمایش را انجام می دهد مقداری ژل برای پروب های کوچک سونوگرافی استفاده می کند و آن را روی سمت چپ سینه ی شما قرار می دهد، بعد از چند عکس در حال استراحت از شما می اندازد. برای بدست آوردن تصاویری با کیفیت بالا لازم است با پروب ها کمی فشار به سینه ی شما وارد کند.
 13. فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب در حالت استراحت شما ضبط خواهد شد.
 14. در مرحله ی بعد به تست ورزش خواهید رسید. برای انجام آن، از شما خواسته می شود درحالی که دراز کشیده اید با دوچرخه ی ایستا پدال بزنید، یا با مصرف داروی دوبوتامین ورزش را شبیه سازی کنید. در استفاده از دوچرخه، مقاومت آن در ابتدار بسیار کم است، اما هر دو دقیقه افزایش می یابد. خیلی مهم است که تا جایی که می توانید به پدال زدن ادامه دهید تا به هدف حداکثر حجم کار برسید و نتایج آزمایش دقیق باشد. معمولا این روند ده دقیقه طول می کشد.
 15. شما در هنگام آزمایش زیر نظر هستید. اگر مشکلی پیش بیاید، فرد متخصص انجام آزمایش را سریعا متوقف می کند. خیلی مهم است که در صورت تجربه ی علائم خاصی مانند درد سینه، سرگیجه، تنگی نفس غیرمعمول یا خستگی شدید سریعا آن را به فرد متخصص اطلاع دهید. اکو قلب زنان

علت تنگی نفس

 1. عکس های اکو از قلب توسط فردی که آزمایش را انجام می دهد چندین بار در طی ورزش گرفته خواهند شد.
 2. تا شش دقیقه بعد از تست ورزش، فشار خون، ضربان قلب و نوار قلب شما رصد خواهند شد.
 3. بعد از تمام شدن آزمایش، اطلاعات توسط متخصص قلب ارزیابی می شوند. گزارشی به پزشک شما ارسال خواهد شد.

هزینه اکوی قلب

هزینه اکوی قلب به نوع اکوی مورد نیاز بیمار بستگی دارد. همچنین با توجه به نوع بیمه ممکن است هزینه پرداختی توسط بیماران متفاوت باشد. مهمتر از همه، نوع و دقت اندازه گیری دستگاه مرکز اکوی قلب نیز بر تعیین هزینه اکو تأثیر دارد. اکو قلب زنان

برای اطلاع از هزینه اکوی قلب با مطب دکتر آرزو خسروی تماس بگیرید. 

 

اکوی قلب زنان

بسیاری از بانوان به دلیل مسائل فرهنگی، تمایل دارند برای انجام آزمایش اکو به متخصص قلب خانم مراجعه کنند. اما می دانیم مهمترین امر در مراجعه به یک پزشک، مهارت و تجربه پزشک است. خوشبختانه هم اکنون، پزشکان خانم در ایران فعالیت می کنند که از مهارت بالایی برخوردار هستند. دکتر آرزو خسروی، بهترین متخصص قلب خانم در تهران یکی از بهترین پزشکان قلب و عروق در تهران است که به صورت تخصصی اکوی قلب خانم ها را نیز انجام می دهند.

تفسیر اصطلاحات اکو قلب از زبان دکتر خسروی فلوشیپ اکو قلب زنان
دکتر آرزو خسرو متخصص قلب و عروق

اکوی قلب جنین چیست؟

نوعی آزمایش فراصوت است که در هنگام بارداری برای ارزیابی قلب نوزاد به دنیا نیامده استفاده می شود. این آزمایش ساختمان و عملکرد قلب را ارزیابی می کند. پروب کوچکی به اسم ترنسدیوسر ( شبیه به میکروفن) روی شکم مادر قرار داده می شود و امواج فراصوت را با فرکانس بالا و قابل شنیدن ارسال می کند.اکو قلب زنان

وقتی ترنسدیوسر در محل خاصی قرار گرفت، امواج فراصوت از طریق پوست مادر، جنین و دیگر بافت های جنین به بافت قلب او منتقل می شوند، جایی که امواج منحرف می شوند، ساختمان قلب جنین است. ترنسدیوسر امواج برگشتی را گرفته و به کامپیوتر منتقل می کند. کامپیوتر امواج دریافتی را به تصاویر دیواره و حفرات قلبی تفسیر می کند.

این آزمایش می تواند ناهنجاری های قلبی را قبل از تولد تشخیص دهد و اجازه ی اقدامات سریع تر و انجام درمان های لازم بعد از تولد نوزاد را می دهد. این کار باعث افزایش احتمال زنده ماندن نوزادانی با مشکلات شدید قلبی خواهش شد. خطرات اکوی قلب تقریبا قابل چشم پوشی است. در چنین نوزادانی، اکوی قلب کودکان پس از تولد نیز لازم است.اکو قلب زنان

 چه زمانی انجام اکو قلب جنین ضرورت دارد؟

انجام این تست برای تمام خانم های باردار ضروری نیست. آزمایش فراصوت قبل از تولد، می تواند اطلاعاتی راجع به قلب جنین و رشد حفرات آن بدهد. بیشتر نوزادان متولد نشده به آزمایش های بیشتری نیاز ندارند. مواردی که انجام اکوکاردیوگرام قلبی ممکن است لازم باشد شامل موارد زیر می شوند:تفسیر اصطلاحات اکو قلب

 • داشتن خواهر یا برادری با مشکل قلبی مادرزادی تفسیر اصطلاحات اکو قلب
 • سابقه ی خانوادگی بیماری های قلبی مادرزادی، مانند وجود آن در والدین، عمه و خاله، عمو و دایی یا پدربزرگ و مادربزرگ تفسیر اصطلاحات اکو قلب
 • کشف ناهنجاری های کروموزومی یا ژنتیکی در جنین تفسیر اصطلاحات اکو قلب
 • اگر مادر داروهایی مصرف می کرده که احتمال ایجاد بیماری های قلبی مادرزادی را در جنین افزایش می دهند، مانند داروهای ضدتشنج یا داروهای آکنه
 • اگر مادر معتاد الکل یا مواد مخدر باشد.
 • اگر مادر دیابت، لوپوس، فنیل کتونوریا یا بیماری بافت همبند داشته باشد.
 • اگر مادر در حین حاملگی به سرخجه مبتلا شود.
 • اگر آزمایش سونوگرافی معمولی یک ناهنجاری را نشان دهد.اکو قلب زنان
 • اگر سونوگرافی معمولی مشکلات مادرزادی دیگری مانند ناهنجاری کلیوی، مغزی یا استخوانی را نشان دهد.

این آزمایش معمولا در سه ماهه ی دوم بارداری حدود هفته ی 18-24 انجام می شود. این آزمایش توسط یک فلوشیپ اکوکاردیوگرافی قلب انجام می شود.

 

اکوی قلب جنین توسط فلوشیپ اکو قلب خانم در مطب انجام می شود.جهت دریافت نوبت با مطب تماس بگیرید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر لیلا۶۶ سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر،من امروز در ۲۲ هفته و۵ روز اکوی قلب جنین انجام دادم،نتیجه رو براتون ارسال میکنم واقعا استرس گرفتم،مشکل حاد هست؟احتیاج به درمان خاصی هست؟
  نتیجه
  Mild biventricular hypertrophy,mild ps
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام کمی تنگی دریچه ریوی ذکر شده ولی بهتره برای اطمینان اکو جنین تکرار بشه
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ، من روز 18 آذر در بیمارستان بقیه الله اکو دادم ، میخواستم جواب اکوی بنده را تفسیر نمایید.ممنون
  1. تصویر کاربر محمد شنبه ۲۷ آذر ۰( 1 ماه پیش)
   فایل های جواب اکو را براتون ارسال کردم
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام نیاز به ام ار ای قلب و سی تی انژیو دارید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر افسانه سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر،من پزشک عمومی هستم،مبتلا به MVP و MR خفیف ،لطفا اکنون اکوی منو که بعد از ۱۰ سال مجدد گرفته ام تفسیر کنید
  MR.W.MA که در قسمت نتیجه نوشته شده یعنی چه؟
  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام نتیجه را ضمیمه کنید تصاویر به تنهایی کمک کننده نیست
 • تصویر کاربر لعیا پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید این عکس اکوی قلب هست میشه نظرتون بگید .و اینکه وقت ب پشت و سمت چپ میخوابم خیلی دچار تنگی نفس میشم ولی در حالت کمی این اتفاق پیش اومد .و پای و چپ و دست چپ کمی احساس بیحسی دارم
  لطفا جوابموبدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جواب اکو رو به درستی روی سایت قرار ندادین، لطفا مجدداً اقدام کنید.

 • تصویر کاربر سجاد چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  با سلام
  میخواستم جواب این اکو رو برام تفسیر کنید واینکه ایا باید دارو تجویز بشه یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جواب اکو روی سایت ضمیمه نشده.لطفا مجددا اقدام کنید

 • تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  می خواستم بدونم ایا مشکل خاصی داره یانه و اینکه نیاز به دارو دارند یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام سوالتون واضح نیست.اگر جواب آزمایشی فرستادین ،روی سایت قرار نگرفته تا بررسی بشه، مجدداً اقدام کنید.

 • تصویر کاربر نازی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  با سلام ۵۱ سالمه ده ساله دیابت دارم.اول متفورمین میخوردم.الان سه ماهه سینوریپا500/5مصرف میکنم الان حدود بیست روزه که افت فشار خون،درد قلبی،بیحالی آنی،بعضا سرگیجه هنگام بلند شدن،تنگی نفس ندارم ولی تنفس عمیق دارم.از دکتر قلب وقت گرفته ام.تا نوبتم برسه رفتم دکتر عمومی،نوار قلبی گرفت گفت مشکلی نداری فقط استرش نشون میده.لوزار و متورال مصرف میکنم.مشکل من چیه؟ایا مربوط به سینوریپا میتونه باشه؟ممنونم از شما.در ضمن حدود دو ونیم سال قبل اکو کرده بودم همه رو نرمال نوشته بود به غیر از mv:A=E
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام ممکنه افت قند داشته باشین

 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  میشه جواب این آزمایش رو بگین؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام، جواب آزمایشتون روی سایت پیوست نشده. لطفا مجدداً اقدام کنید.

 • تصویر کاربر zahra سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  با سلام خسته نباشید من اکو دادم و حالا توی جواب اکوی بنده این رو نوشته ممنون میشم راهنمایی کنید
  BILLOWING OF MV,MILD TR,PAP:30mmHg NO PE
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام مشکلی نیست

 • تصویر کاربر رسولی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید ۲۴ سال دارم چاق هستم بی ام ای ۳۸ دارم . دیروز درد خفیفی در ناحیه قلب شروع شد و ارام به سمت کتف و دست چپم رفت ، تا اینکه شب شد خوابیدم تا صبح در نفس کشیدن قدری احساس سنگینی داشتم و وقتی به سمت چپ میخوابیدم فشار به قلب رو حس میکردم ……….تا اینکه امروز به متخصص قلب رفتم ایشون نوار قلب گرفت و اکو کرد گفت ای اف ۶۵ و رگ ها هم خوب کار میکنه و کاملا بدون مشکل …………با این حال خیلی نگرانم نظر شما چیه اقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام ممکنه مربوط به معده و یا کمبود ویتامین دی باشه

 • تصویر کاربر میثم شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر عکس هسته ای از قلب مادرم رو فرستادم دارای تنگی دریچه خفیف بودن چندسالی دارو مصرف میکنن لطفا نظرتون روودرباره این عکس اسکن بفرمایید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام متاسفانه تصویری پیوست نشده.اگر مطمئن هستین که مشکل پیوست نشدن تصویر از سایت نیست با مطب تماس بگیرید و شماره واتس آپ و بگیرین و عکس هسته ای رو با واتس اپ ارسال کنید

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام بنظرتون چه اقدامی برای پدرم لازمه انجام بدم. هیچ‌گونه علامتی مثه ضعف و خستگی و تنگی نفس نداره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 1 ماه پیش)

   سلام ننوشتین که پدرتون چه مشکلی دارن و برای چه بیماری نیاز به راهنمایی دارین.فایلی هم ضمیمه نشده

 • تصویر کاربر آوین جمعه ۳۰ مهر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  ا
  میشه این اکوی قلب وتفسیر کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۰ مهر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام پمپاز قلب ضعیف هست نیاز به بررسی علت کاهش پمپاز هست
 • تصویر کاربر reza جمعه ۵ شهریور ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسه نباشید. مادر من 48 سالش هست و دارای بیماری دیابت است. درد در قفسه سینه داشت بردمش دکتر قلب اکو ازش گرفت گفت که رگ قلبش گرفته خانم دکتر میشه لطف کنید بفرمایید که نتیجه چی هست و اینکه عملش سخته خطرناک هس یا نه؟ و اینکه چند تا رگ های قلبش مشکل داره؟ اندازه قلبش و رگ هاش خوبن؟ و هر توضیحی که خودتون لازم میدونید ممنون میشم راهنمایی کامل رو بگید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۵ شهریور ۰( 4 ماه پیش)
   سلام باتوجه به اینکه تست ورزش غیر طبیعی بوده ، نیاز به بررسی بیشتر مثل سی تی انژیوگرافی و یا انژیوگرافی یا اسکن برای تشخیص قطعی هست
 • تصویر کاربر Mansour شنبه ۳۰ مرداد ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  عکس ازمایشم رو فرستادم دکترم گفته یک هفته بعد بیا ولی من استرس میگیرم اینجوری میخوام بدونم که جواب ازمایشم خوبه یا بد اول اخرش باید بفهمم خب اگه همون اول بگن استرس نداره
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۳۰ مرداد ۰( 5 ماه پیش)
   این اکو نرمالرهست علایم بیمار هم مهم هست
 • تصویر کاربر خدمتگزار چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  اوضاع اکو رو میشه برام تفسیر کنید ، برای ۲۲ هفته این وضعیت یعنی چی؟ مشکلی داره؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 5 ماه پیش)
   سلام ، این اکو مشکل خاصی را در جنین مشاهده نکرده
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  با سلام من 46 سالمه چند وقت پیش اکو کردم و دکتر قلب بهم گفت شما هپوتروفی مادرزادی غیر انسدادی داری و با توجه به اینکه بنده نزدیک به 30 سال ورزش فوتبال انجام میدادم و الانم انجام میدم .پیش چند تا دکتر رفتم یکی گفت نمیتونی انجام بدی یکی گفت چون غیر انسدادی هست و قسمت ضخیم دور از دریچه هست مشکلی پیش نمیاد برات خواستم نظر شما رو بدونم چون من تاکیدم رو بازی کردن فوتبال هست
  نوار قلب و جواب اکو رو براتون میفرستم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 5 ماه پیش)
   سلام در صورتی که تشخیص قطعی باشه با این اکو ورزش حرفه ای نمیتونید انجام بدید ، خطر ابست قلب داره ، ام ار ای برای تععین ریسک کمک کننده هست
 • تصویر کاربر مهران پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  وقتتون بخیر
  این سه عکس نوار قلب و اکوی تیرماه و ۴ ماه پیش پسرمه . یکیش ۶ ماهگی انحام شد و یکی هم امروز که ده ماهشه انجام شد . دکتر بیمارستان میلاد گفت دیواره قلبش ضخیمه ولی اطلاعات دیگه ای ندادن و از ۴ماه پیش استرس و ناراحتی و نگرانی داریم .
  خیلی شیطونه و از در و دیوار بالا میره .هیچ تنگی نفس و کبودی و علائم‌ خطرناکی نداره . فشار خونش نرماله . سونو از کلیه هاش هم انجام شد و اونم نرمال بود . اگر ممکنه این دو اکو رو ملاحظه کنید و فقط اطلاعاتی در مورد بیماری بهمون بدید که بدونم خطرناکه یا درمان میشه . با دارو درمان میشه یا جراحی ؟
  سپاس از لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 6 ماه پیش)
   سلام ضخامت عضله قلب دارند و شدید نیست ،باید تحت نظر باشه تا پیشرفت اون بررسی بشه، در این حدی که در اکو گزارش سده ، خیلی شدید و نگران کننده نیست
 • تصویر کاربر طاهر پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  خسته نباشید
  خانم دکتر من در بیمارستان بقیه الله بستری بودم شما لطف کردین اکو انجام دادید برام
  توی گزارش احتمال فیستول درج شده
  اما من از لحظه ای که مرخص شدم هیچ چیزی راجع به اینکه پیگیری کنم به من نگفتند
  فقط خودسر یک و نیم ماه بعد اکو انجام دادم جای دیگه دکتر فوق تخصص قلب گفتند نه چیزی نیست
  فشار ریه و این هارو چک کردن حتی
  اما خیلی نگران شدم
  شما پیشنهادتون چی هست ؟
  ممنون میشم از نگرانی من رو دربیارید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 7 ماه پیش)
   سلام این فیستول با تزریق کنتراست مشخص میشه نه در اکو معمولی ، باید فوق تخصص اکو ی قلب اکو را انجام بده البته چون این فیستول کوچک هست کاری نمیخاد
 • تصویر کاربر عیسی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  فشار اولیه هم با دارو پایین می یاد .دو سالی هست که با دکتر صبری اصفهان در ارتباطیم ولی تا قبل از عمل از فشار ریه چیزی نگفتن؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 8 ماه پیش)
   سوالتون و اطلاعات ناقص هست ، فعلا اکو مورد مهمی نداره و سوراخ ها بسته شده فقط باید تحت نظر باشند
 • تصویر کاربر هادی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام این اکو پسرمه ۱۳ ماهشه نتیجش چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 9 ماه پیش)
   سلام سوراخ خیلی کوچکی توی قلب هست ولی احتمال بسته شدنش با گذشت زمان هست
 • تصویر کاربر صادقی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام منمردی 55 ساله هستم رفتم شیراز دکتر اکو نوشت تا اکو گرفتم دکتر رفته بود میخواستم بفهمم اکوی قلبم چطوره مشکلم چیه ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 9 ماه پیش)
   سلام پمپاژ قلبتون کمی پایین هست حتما باید عروق قلبتون بررسی بشه ،حتما پیگیری کنید ، در صورتی که درد قفسه سینه دارید به اورژانس مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مهدیه دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  با سلام پدرم از قرص سوستاک 4.6 استفاده می کند البته 10سال است که عمل قلب باز کرده است جدیدا دکتر قلب بهشون گفته که باید مصرف قرص سوستاک را قطع کنید چون سبب گشادی زگ ها می شود می خواستم درر این خصوص راهنمایی نمایید. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام اگر درد قفسه سینه ندارن و بررسی های قلبی نرمال است قطع کنند
 • تصویر کاربر يوسف چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر من مرد 33 ساله با 205 سانتي قد و 110 كيلو وزن هستم كه افتادگي دريچه قلب خفبف دارم .اكوكه گرفتم دكتر گفت قلبت كمي بزرگه كه شايد به خاطر جثه ات باشه كه بزرگه ديگه دارويي نداد. جواب اكو براتون ميفرسته اگه امكانش هست راهنمايي كنيد.تشكر از شما:
  LVEDD:5.2
  LVESD:4.2
  LA.D:2.7
  AO.D:2.9
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام این داده ها کافی نیست ، متاسفانه با این یافته ها نمیشه قضاوت کرد ، عددهای ارسالی نرمال هست
  2. تصویر کاربر يوسف شنبه ۹ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش)
   جواب اكو براتون اتچ كردم
  3. تصویر کاربر يوسف شنبه ۹ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش)
   برگه جواب اكو فرستادم
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 10 ماه پیش)
   جواب این اکو نرمال هست ولی اگر علایم خاصی دارید ممکنه نیاز به انجام تست های تکمیلی باشه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر شیما چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر با اکو متوجه رک اضافی قلب میشن؟ میخوام بدونم چه طوری متوجه رگ اضافی قلب میشن من سابقه استرس و تپش قلب دارم که دوران حاملگی دچار پی وی سی شدم که خوب شد و دوماه آخر بارداری فوبیا فشارخون پیدا کردم تپش قلب میگرفتم و فشارم مزرفت۱۵ و با آرامش خوب میشدم و الان نصف قرص متورال مصرف میکنم و با وجود اینکه۱۸ ماه زایمان کردم با کوچکترین استرس و فشارمعده دچار تپش قلب شدید میشم و فشارم میره بالا واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ۲۸ ساله هستم و نوار قلب و اکو خوبه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 11 ماه پیش)
   سلام اگر ۶ر روز تپش دارید ، هولتر ریتم انجام بدید اگر مسکل ریفلاکس معده دهرید اون را درمان کنید و تست تیرویید هم بدید
 • تصویر کاربر Sajjad پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام‌خانم دکتر‌ وقت بخیر ..
  خانم دکتر من مشکل Asd داشتم و سال ۹۱ عمل کردم..اون موقعef رو زده بودن نرمال و تقریبا ۵۵ درصد ..جدیدا تقریبا بعد از ۹ سال باز اکو‌گرفتم‌و اینباز زدن ۵۰ تا ۵۵ درصد. به نظر شما خوب هست ؟ یعنی دیگه ثابت میمونه همین قدر؟؟ و اینکه چرا lvefرو فقط نوشتن ولی rvef رو نمی نویسن؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ef بطن چپ خوبه ، اگه اکو دقیق انجام شده باشه بطن راست را هم مینویسن
 • تصویر کاربر رخگحید شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. خدا قوت
  سوالی داشتم از خدمتتون ممنون میشم پاسخ بدید
  بنده از اکو قلب گرفتم البته مشکلی خاصی نداشتم. میخواستم اگر میشه جواب اون رو برام بگیم نتیجه اش چی هستش. تشکر از لطفتون
  اکو :
  https://uupload.ir/files/mg84_picsart_01-03-03.33.18.jpg

  نوار قلب:
  https://uupload.ir/files/4rc1_picsart_01-03-03.32.00.jpg
  1. تصویر کاربر رخگحید دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام. خانم دکتر ممنون میشم پاسخ بدید . تشکر
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام این اکو یک پرولاپس خیلی خفیف داره و مشکل جدی ندارید
  3. تصویر کاربر رخگحید چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   ممنون از پاسختون.
   برای استخدامی بوده. مهم بود که جوابش رو بدونم
   از نظر استخدامی مشکل ایجاد نمیکنه؟
   تشکر از لطف تون
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   بسته به جایی که میخواهید استخدام بشید داره ، در بعضی ارگانها ممکنه ایراد بگیرن ولی در کل مشکلی ندارید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر نرگس شنبه ۶ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر . من حدود سه چهارساله که نارسایی خفیف دریچه میترال گرفتم خواستم تفسیر اکو رو بهم بگید و تفاوتش با اکوی قبلیم در چیست و وضعیتم بدتر شده ؟
  ممنونم از پاسخگوییتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۶ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام مشکل نارسایی خفیف هست نگران نباشید
 • تصویر کاربر پریسا جمعه ۹ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. خانم دکتر مدت دو ماهی میشود که درد قفسه سینه دارم. قسمت چپ. دقیقا نمیدونم مشکل قلب دارم، ریه، یا سینه و یا معده . علائمی که دارم : درد خط زیر سینه و خط کنار سینه قسمت راست سینه چپ انگار استخوانش درد میکنه ، تنگی نفس، خیلی کم و اتفاقی تپش قلب، درد معده ، درد به سمت کنار سینه و زیر بغل کشیده میشو، گاها درد بازو، درد مچ پا .
  این علائم بیماری قلبی هست؟ باید به پزشک مراجعه کنم؟ و کجا مراجعه کنم
  ممنون ازشما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ابتدا سطح ویتامین دی را چک کنید اگر نرمال بود به پزشک مراجعه کنید در صورتی که ویتامین دی پایین بود درمان کنید
 • تصویر کاربر نورا سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  دکتر بعد از اکوی قلب دخترم گفتن ۱ ماه دارو مصرف کنه اگر برطرف نشه عمل نیازه. میخواستم ببینم مریضیه خطرناک و نگران کننده ایه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام فایل اکو ناخواناست ،ولی معمولا در بیمارا قلبی اگه یاز به عمل باشه دارو خیلی کمک کننده نیست
 • تصویر کاربر سینا شنبه ۱۸ اسفند ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. خسته نباشید. ببخشید من فشار خون دارم که روی 14.5/9.5 هست اکثرا. رفتم اکوی قلب دکتر این نتایج رو نوشت ولی چیز خاصی نگفت و فقط قرص لوزارتان 25 صبح و شب تجویز کرد. اونارم میخورم ولی باز فشارم همونه. میخواستم ببینم قلب من چه مشکلی داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۸ اسفند ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام اكو ظاهرا مشكلي نداره ، ولي اگه با مصرف دارو باز هم فشارتون بالاست داروتون كافي نيست

 • تصویر کاربر شمالی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. این اکو قلب نوزاد یه روزه ما هستش.گفتن سوراخ رگ بالای قلب و نارسایی خفیف میترال داره. خیلی نگرانیم. یعنی درمان میشه؟ و میتونه مثل بقیه زندگی کنه یا نه؟ اکو رو براتون فرستادم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام اگه فشار ريه خيلي بالا نرفته باشه قابل درمانه ، ، البته اطلاعات اكو كامل نيست.

 • تصویر کاربر احمد جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما بنده حدود یک هفته هست درد خفیفی گاهی اوقات و به صورت انگار ضرب سوزن و سوزش سمت چپ سینه و گاهی اوقات پشت شانه دچار می شوم نوار قلب هم گرفتم و چیزی مشاهده نشده تو معاینه پزشکمتخصص هم گفتن یه مقدار تپش قلب داری و احتمالل نرم شده یه اسمی گفتن یادم نیست داشته باشی و بهم یه قرص به نام concor 5 دادن و گفتن شبی نصف بخورم خواستم ببینم باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 سال پیش)


   سلام فعلا مصرف دارو رو ادامه بدین اگه بهتر نشديد مراجعه كنيد.

 • تصویر کاربر سپیده جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 126 مشاهده پرسش
  سلام، وقت شما بخیر،امکانش هست نتیجه نوار قلب و تست اکوی ارسالی را بفرمایید، بیمار خانم پنجاه و پنج ساله است که گاهی در ناحیه زیر بغل کنار سینه تیر میکشد،آیا مشکل جدی وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 سال پیش)

   سلام
   نوار مشكل جدي نداره ولي بيمار بايد معاينه بشه.

 • تصویر کاربر حسن جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید..دختری دارم که۳۵هفته به دنیااومدباوزن دو کیلووالان ۳۲روزشه..تاسی روزگی که هیچ مشکلی نداشت که دیروز دکترگفت یه صدایی تو قلبشه.امروز اکو ازش گرفتم دکتر قلب گفت چون نارسه یه سوراخی تو قلبشه و یکی ازرگهاش هم نمیدونم گفت سوراخه یا گرفته ست.بعد احتمال داره تا یک ماه آینده خوب بشه اگه نشد بایدآنژیو یا جراحی بشه.خواستم نظرتون رو بدونم باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۴ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

    سلام بله ، البته نوارهاي در غيريلام در بچه هاي نارس يكسري سوراخ هاي جنيني ممكنه هنوز باز باشن كه به مرور بسته بشن پس بهتره صبر كنيد انشالله بسته ميشه. اگر در مورد آنژیوگرافی هم نگرانی دارین بهتون پیشنهاد میکنم مطلب زیر رو بخونید تا با آگاهی بیشتری این عمل رو انجام بدین:

   https://drakhosravi.com/618/

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر