متخصص قلب در تهران

درمان قطعی و قرص برای افتادگی دریچه میترال قلب

افتادگی دریچه میترال (به انگلیسی mitral valve prolapse)، اختلالی در دریچه قلب است. در پرولاپس (افتادگی) دریچه میترال، دریچه میترال به خوبی کار نمی کند، زیرا یک یا هر دو لت دریچه بسیار بزرگ می باشد.غذاهای مفیدی که بر کاهش علائم افتادگی دریچه میترال تاثیرر قابل توجهی دارند را در ادامه ایم مطلب بخوانید.

علائم افتادگی دریچه میترال

اکثر افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال هیچ نشانه ای ندارند. یک موقعیت استرس زا، مانند زایمان، تغییر شغل یا بیماری ویروسی، می تواند باعث ایجاد علامت شود که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✅ ضربان قلب نامنظم یا تپش قلب، به خصوص در حالی که به سمت چپ دراز کشیده باشید.

✅ درد قفسه سینه تیز یا فشار آورنده، که از چند ثانیه تا چند ساعت باقی می ماند و معمولا به ایسکمی میوکارد مربوط نمی شود (یعنی حمله قلبی تهدید کننده نیست).

✅ خستگی و ضعف. حتی پس از تمرین سبک

✅ سرگیجه

✅ سیاهی رفتن چشم.  هنگام بلند شدن از صندلی یا تخت

✅ تنگی نفس

✅ سطح انرژی پایین، اغلب به علت سندرم خستگی مزمن، تشخیص داده می شود.

چنانچه این علائم را در خود یا هر یک ازعزیزانتان مشاهده می کنید ،ضروزیست جهت تشخیص دقیق و صحیح به متخصص قلب و عروق مراجعه و نسبت به درمان به موقع اقدام کنید.جهت دریافت نوبت از دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق با مطب تماس بگیرید.

با درمان به موقع بیماری میتوانید به بهبود کیفیت زندگی خود و عزیزانتان کمک کنید.

علائم سکته قلبی

علل افتادگی دریچه میترال

برای اکثر افراد، علت پرولاپس دریچه میترال ناشناخته استبعضی از افراد ممکن است شرایط را به ارث ببرند، به خصوص آنهایی که به اختلالات بافت همبند مانند سندرم مارفان مبتلا هستند.

سندرم مارفان یک اختلال ارثی بافت همبند است که باعث ایجاد اندام هایی با طول غیر طبیعی ، مفاصل شل و آنوریسم در آئورت، شریان اصلی قلب، می شود.غذا مفید دریچه میترال

بسیاری از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال دیس اتونومیا، عدم تعادل سیستم عصبی اتونومیک، دارند. اتونوم بخشی از سیستم عصبی است که کنترل عملکرد  غیر ارادی بدن مانند تنفس و ضربان قلب را بر عهده دارد. این حالت ممکن است منجر به ایجاد علائم زیادی شود که معمولا جدی نیستند.

دریچه میترال

علائم متعدد دیس اتونومیا عبارتند از:غذاهای مفید دریچه میترال

✔ حمله وحشت (پانیک)

✔ اضطراب

✔ خستگی

✔ سردرد میگرنی

✔ روده تحریک پذیر

✔ افسردگی

آیا افتادگی دریچه میترال قلب خطرناک است؟

✔ اگر علائم ثابت یا مکرر بودند، مانند درد قفسه سینه که می آید و می رود، تپش قلب یا سرگیجه، به یک پزشک مراجعه کنید.

✔ هنگامی که پرولاپس دریچه میترال تشخیص داده شده باشد، اگر علائم بدتر شدند یا از بین نرفتند، یا اگر علائم نارسایی احتقانی قلب مانند تورم پا یا تنگی نفس رخ دادند، با پزشک خود تماس بگیرید. به این معنی است که خون از دریچه میترال به سمت دهلیز چپ نشت می کند.

✔ افراد مبتلا به ناراحتی قلبی باید برای استفاده از آنتی بیوتیک ها برای پیشگیری از عفونت قلبی در دوران جراحی یا دندانپزشکی، با پزشک خود مشورت کنند.

✔ زنانی که فکر می کنند باردار هستند باید به پزشک خود مراجعه کنند.

اگر یکی از موارد زیر رخ دهد، به بخش اورژانس بیمارستان بروید:

☑ علائم نارسایی قلبی به طور ناگهانی بدتر شوند.

☑ درد قفسه سینه ای که از بین نمی رود. 

☑ علائمی مبنی بر اختلالات ریتم قلب مانند سرگیجه، سیاهی رفتن چشم، یا غش کردن و یا احساس مداوم و ناراحت کننده ای در قلب به صورت ضربان سریع غذاهای مفید دریچه میترال

تشخیص افتادگی دریچه میترال

پزشک ممکن است با گوش کردن به صدای قلب یک فرد از طریق گوشی طبی به وجود پرولاپس دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه می‌تواند صدای متمایزی را ایجاد کند که کلیک نامیده می‌شود. اگر مشکل برگشت خون میترال هم وجود داشته باشد، پزشک ممکن است صدای مرمر قلبی را که به دلیل برگشت خون به دهلیز چپ اتفاق می‌افتد بشنود.

با همه اینها تشخیص قطعی مشکل پرولاپس دریچه قلب به تست اکوکاردیوگرام نیاز دارد. این تست در واقع نوعی سونوگرافی از قلب است.

در این صورت پزشک می‌تواند خیلی بهتر حرکت غیر عادی دریچه را بر اثر ضربان قلب در مانیتور مقابلش مشاهده کند. همچنین اگر برگشت خون میترال هم وجود داشته باشد در همان تست اکوکاردیوگرام قابل مشاهده است.غذاهای مفید دریچه میترال

درمان قطعی افتادگی دریچه میترال

به طور معمول پرولاپس دریچه قلب برای کسی مشکل‌ساز نمی‌شود. با این حال افرادی که دچار مشکل برگشت خون به دلیل پرولاپس دریچه میترال شده‌اند می‌توانند از مزایای جراحی و جایگزینی دریچه آسیب دیده استفاده کنند.

همچنین برای افرادی که از مشکل نارسایی احتقانی قلب به همراه برگشت خون به دلیل پرولاپس رنج می برند، جراحی می‌تواند بهترین گزینه باشد. اما خود بیماری افتادگی دریچه میترال از آنجایی که دردسری برای افراد ندارد، نیازی به درمان خاصی هم نخواهد داشت.

اگر نشانی از برگشت خون در تست اکوکاردیوگرام دیده نشود، پرولاپس دریچه به خودی خود نمی‌تواند خطری در پی داشته باشد. شاید بهترین درمان برای هر فرد نسبت به دیگری متفاوت باشد، اما همه ی بیماران بهتر است این دستور‌العمل‌ها را طبق نظر پزشک پیش بگیرند:غذا مفید دریچه میترال

❇ ورزش

❇ استفاده از مسکن برای رفع درد با نظر پزشک

❇ تکنیک‌های رفع استرس

❇ پرهیز از کافئین و سایر محرک‌های قلب

⚠ توجه: بتابلاکرها که داروهایی برای کاهش سرعت ضربان قلب هستند، می‌توانند در افرادی که به تپش قلب مبتلا شده‌اند یا سرعت ضربان قلبشان بالاست (تاکیکاردی) کمک کننده باشند. البته استفاده از این دارو باید حتما با تجویز پزشک انجام شود.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

هرچند از قدیم روش های درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال مانند سنبل الطیب و گاو زبان رواج داشته است، اما امروزه این روش ها نمی تواند اثربخشی ویژه ای در مقایسه با سایر روش ها داشته باشند.غذاهای مفید دریچه میترال

جراحی دریچه میترال

در موارد نادر، افزایش نشت دریچه ​​یا پرولاپس شدید، ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. بهبود در عمل جراحی قلب در 10 سال گذشته نیاز کمتری به تعویض دریچه میترال با دریچه مصنوعی را نشان داده است.غذاهای مفید دریچه میترال

قرص برای درمان افتادگی دریچه میترال

داروها می تواند در درمان پرولاپس دریچه میترال مربوط به اختلالات ریتم قلب یا عوارض دیگر کمک کنند. برخی از دارو های تجویزی برای افتادگی دریچه میترال قلب عبارتن اند از:

 • مسدودکننده های بتا: این داروها با ایجاد کندی ضربان قلب، که باعث کاهش فشار خون می شود، از ضربان نامنظم قلب جلوگیری می کنند. مسدود کننده های بتا همچنین به شل شدن و باز شدن رگ های خونی برای بهبود جریان خون کمک می کنند.
 • قرص ادرار آور (دیورتیک ها): پزشک ممکن است داروهای مادرار آور را برای تخلیه مایعات از ریه های شما تجویز کند.
 • داروهای آؤیتمی قلبی: اگر به آریتمی قلبی مبتلا هستید، ممکن است پزشک دارویی برای درمان آن تجویز کند، مانند پروپافنون، سوتالول (بتاپاس، سورین، سوتیلیز)، فلکاینید و آمیودارون. این داروها با نرمال سازی سیگنال های الکتریکی در بافت قلب به کنترل ریتم قلب شما کمک می کنند.
 • آسپیرین: در صورت افتادگی دریچه میترال و سابقه سکته مغزی، پزشک ممکن است برای کاهش خطر لخته شدن خون، آسپرین تجویز کند.
 • رقیق کننده های خون: اگر فیبریلاسیون دهلیزی، سابقه نارسایی قلبی یا سابقه سکته مغزی دارید، ممکن است پزشک برای جلوگیری از لخته شدن خون، داروی رقیق کننده خون را پیشنهاد کند. آنها شامل وارفارین (کومادین ، شانتون)، هپارین، دابیگاتران (پراداکسا)، ریواروکسابان (زارلتو)، آپیکسابان و ادوکسابان (ساوایسا) هستند. داروهای رقیق کننده خون می توانند عوارض جانبی خطرناکی داشته باشند و باید دقیقاً طبق دستورالعمل مصرف شوند.

ورزش مناسب برای افتادگی دریچه میترال

قلب یک عضله است و مانند هر عضله ای با ورزش قویتر می شود. ورزش های هوازی قلب را تقویت می کنند. برای پیشگیری از افتادگی دریچه قلب 5 روز در هفته پباده روی و دوچرخه سواری با سرعت متوسط به مدت 30 دقیقه را انجام دهید. توجه داشته باشید که در صورت احساس تپش قلب یا سبکی سر یا ضعف، سرعت خود را کم کنید.

 

غذاهای مفید برای افتادگی دریچه میترال

رژیم غذایی می تواند علائم افتادگی دریچه میترال مانند درد قفسه سینه، تپش قلب و خستگی را به میزان قابل توجهی کاهش یا تشدید کند. رژیم غذایی همچنین می تواند از بروز عوارض قلبی و سایر مشکلات سلامتی با شل شدن دریچه قلب جلوگیری کند. رژیم غذایی برای افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شامل غذاهایی است که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی متنوع هستند. منیزیم و ویتامین B6 تاثیر زیادی در جلوگیری و بهبود پرولاپس دریچه میترال دارند. از جمله غذاهای مفید برای دریچه میترال عبارتند از:

 • غذاهای ذریایی
 • میوه هایی مانند آووکادو، موز، انجیر
 • غلات کامل
 • حبوبات
 • سبزیجات
 • آجیل ها

اجتناب از غذاهایی که برای دریچه میترال ضرر دارند

باید درک کنید که موارد خاصی باعث بدتر شدن بیماری قلبی می شوند. برای بهبود بیماری خود حتما از غذاهای زیر دوری کنید:

 • قهوه
 • شکلات
 • نوشابه های گاز دار
 • شیرینی جات
 • فست فود ها

عوارض افتادگی دریچه میترال

به طور کلی این بیماری، در بسیاری از موارد نمی تواند مانع زندگی عادی فرد شود اما بهرحال در موارد حاد می تواند عوارضی از این دست داشته باشد:

عت تنگی نفس در خواب

افتادگی دریچه میترال و بارداری

هرچند بارداری برای زنانی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند، ممنوعیتی ایجاد نمی کند، اما این مادران، باید در دوران حامگی تحت نظر یک پزشک متخصص قلب و عروق نیز باشند، زیرا ممکن است این مشکل در دوران بارداری تشدید شود.

در مقابل، تنگی دریچه میترال می تواند در حاملگی مشکل آفرین باشد و باعث سقط جنین شود.غذاهای مفید دریچه میترال

افتادگی دریچه قلب و ورزش

هرچند ورزش، همیشه یکی از عوامل سلامتی شناخته شده است اما به طور کلی بیماران مبتلا به پرولاپس از یک سری ورزش ها شامل:غذا مفید دریچه میترال

1- شنا

2- طناب زدن

3- دویدن با سرعت

4- وزنه زدن

خوددداری کنند.

پیشگیری از افتادگی دریچه میترال

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و ورزش می تواند به جلوگیری از انواع بیماری های قلبی کمک کند رعایت نکات زیر می تواند از بروز افتادگی و شلی دریچه میترال جلوگیری کند:غذاهای مفید دریچه میترال

1- کنترل فشار خون

2- ترک دخانیات

3- داشتن رژیم غذایی سالم غذا به طور مستقیم بر نارسایی دریچه میترال تأثیر نمی گذارد. اما یک رژیم غذایی سالم می تواند به جلوگیری از بیماری های قلبی دیگر جلوگیری کند که می تواند عضله قلب را ضعیف کند. غذاهایی بخورید که دارای چربی های اشباع و ترانس کم ، شکر کم، نمک کم و غلات تصفیه شده مانند نان سفید هستند. از انواع سبزیجات و میوه ها، غلات کامل و پروتئین ها مانند گوشت بدون چربی، ماهی و آجیل استفاده کنید.غذاهای مفید دریچه میترال

4- حفظ وزن سالم. وزن خود را در محدوده توصیه شده توسط پزشک نگه دارید.

5- قطع الکل. مصرف زیاد الکل می تواند باعث آریتمی قلبی شود و علائم شما را بدتر کند. استفاده بیش از حد از الکل می تواند باعث کاردیومیوپاتی شود، این وضعیت عضله قلب را ضعیف می کند و منجر به نارسایی دریچه میترال می شود.


دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ملکی جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی پدرم 93 سال سن دارد متولذ1306 اکو توسط متخصص قلب بیمارستان رازی قائمشهر انجام گرفته فرمودن گشادی دریچه پدرم مواجعه میباشند وب علت کهولت سن عمل جراحی خطر زیادی دارد دونوع دارو یکی برای فشار خون و دیگری آ اس آ تجویز نمودن خواهشمندم راهنمایی برای این مشکل پدرم نمایید تا این بنده خدا زجر زیاد نکشد بتواند ادامه حیات نماید چنانچه جراحی یا دارو خاصی نیاز باشد تجویز گردد متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ، عمل جراحی که خطر زیادی دارد ،فقط باید با دارو کنترل بشه ، اگه با داروهایی که دادن علایم کنترل نشده ، مجددا برای تغییر دارو مراجعه کنید
 • تصویر کاربر شیما جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  سلام،وقتتون بخیر
  دختری هستم ۲۸ ساله،۳ ماه پیش به علت ضربان قلب بالا به متخصص قلب مراجعه کردم و اکو گرفتن و پرولاپس دریچه میترال تشخیص دادن،نصفکارودیلول ۶،۲۵ هر ۱۲ ساعت و هر شب نصف آلپرازولام ۵/.تجویز کردن به مدت ۲ ماه بعد ۲ ماه بازم مراجعه کردم همین قرص هارو برای دو ماه دیگه تجویز کردن.تو طول این مدت خیلی خوب بودم ضربان قلبم کنترل شده بود،ولی الان یک هفته ای هست که دست چپم بعضی وقتها خواب میره و احساس سٌستی و بی حالی و سرگیجه ،حالت تهوع دارم البته نه به صورت مداوم،از قلبمم صداهای عجیبی میاد،یه جوری مثل اینکه دلم هوری میریزه یا یهو یه رگ از قلبم کشیده میشه همچین حالت هایی.ولی هیچگونه احساس دردی ندارم،ممنون میشم راهنماییم بفرماييد.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام علایم خواب رفتگی ممکنه مربوط به گردن و یا کم خونی باشه ، برای ریزش قلب اگه هرروز تکرار میشه ، هولتر ریتم ۲۴ ساعتهانجام بدین
 • تصویر کاربر حميد جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشيد خدمت شما ... من 20 سالمه حدودا يه 6 7 سالي هست موقع استرس و درگيري ذهن دچار تنگي نفس ميشم (انگار نفس هام نصف و نيمه مياد) 3 روز پيش رفتم دكتر و بعد از اكو و نوار گفتن افتادگي دريچه داري ... من كوهنوردي و دوچرخه سواري نسبتا سنگيني انجام ميدن ( اكثرا تو ارتفاعات بالا ) خواستم ببينم نياز هست به متخصص بهتري مراجعه كنم و پيگيرش بشم يا كلا نياز نيست ... ممنون ميشم راهنماييم كنيد ( عكس نوار و اكو رو قرار ميدم )
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگه مشکل گوارشی دارید اون را درمان کنید و به نظر من با ید روانپزشک هم در مورد کاهش استرس صحبت کنید ، اگه علایمتون بهتر نشد بعد به دکتر قلب دیگه ای مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سلامت جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من ۳۱ سالمه ۱۵سال پیش متوجه شدم گشادی دریچه ی قلب دارم مدتی داروهایی برای تپش قلب پرپرانول مصرف میکردم که دکترم متوجه شد دارو قلبمو خیلی کند وضعیف کرد ودارو را قطع کرد بعد قطع دارو اوضاع قلبم ثبات پیدا کرد اما الان با کوچکترین نگرانی واسترس چنان قلبم درد میگیره که باعث نگرانیم میشه و دستم وشانم وپشت قلبم هم درد میگیره ایا باگذشت زمان اوضاع قلبم وخیم تر خواهد شد چه کاری باید انجام دهم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما بابد اکو را تکرار کنید شاید پیشرفت کرده باشه
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر ، من 33 سالمه و سیگار هم میکشم با علائم تنگی نفس تپش قلب و درد قفسه سینه به متخصص مراجعه کردم و اکو انجام دادم و گفتن افتادگی دریچه قلب دارم و پرانول تجویز کردن و گفتن هروقت تپش داشتم مصرف کنم اما جدیدا تپش قلبم بیشتر شده و پرانول رو هم نمیخورم و خیلی میترسم. محبت میکنید راهنمایی کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگه سیگار زیاد میکشید و یا سابقه فامیلی بیماری قلبی دارید بهتره بررسی از نظر عروق قلبی انجام بدید
 • تصویر کاربر باران شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام

  ممکنه این اکو رو بررسی کنید و تشخیص تونو بفرمایید؟
  همچنین در مورد دارو و دوز مصرف؟

  بیمار خانمی 36 ساله هستند
  تپش قلب، تنگی نفس، استرس و گر گرفتگی دارند
  گاهی درد کتف و شانه چپ و دست چپ
  سردرد های شدید
  گاهی تورم در قوزک پا
  اغلب داغ شدن کف پا
  با فشار معمولأ 12 یا 13
  در مورد بیماری دیگه شون باید بگم توده فیبرو آدنوم در سینه دارند که تا به حال دو بار عمل جراحی داشته و چندین توده خارج شده

  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلم اکو اپلود نشده ، متاسفانه دارو به این صورت قابل تجویز نیست اگر پمپاژ قلب خوبه در صورت تورم قوزک بهتره از نظر کلیه و تیرویید هم بررسی بشن
  2. تصویر کاربر باران پنجشنبه ۱۵ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   بله تورم قوزک پا هم دارند
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   در اکو نکته ای به نفع درگیری قلب گزارش نشده ، از نظر کلیوی، تیرویید و سونوگرافی پاها از نظر لخته ، بررسی انجام شود ، در ثورتی که اینها نرمال بود اکو تخصصی انجام شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نجاری چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  سلام.تنگی نفس ناشی از افتادگی دریچه میترال دارم.هر از چندگاهی دچارش میشم.راه حل میخواستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگه افتادگی دریچه میترال کم هست ، تنگ نفس مربوط به اون نیست ، ازنظر گوارشی و ریوی بررسی بشید
 • تصویر کاربر ترنم دوشنبه ۵ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر روزتون بخیر من دیشب درد درناحیه قفسه سینه ودست چپ وپشت گردن وشونه چپ داشتم باتوجه به اینکه افتادگی دریچه میترال دارم میتونه علائم سکته باشه من خواب بودم یه دفعه احساس کردم نفسم تنگ هست ودرد دارم چیکار باید انجام بدم ۳۹ سالمه وخانم هستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۵ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگه درد با فشار داد ن اون نواحی و یا ماساژ بهتر یا بدتر میشه و با راه رفتن بیشتر نمیشه احتمال کمی داره که مربوط به قلب باشه
 • تصویر کاربر بهار سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  من چند وقت پیش نصف شب یهو از خواب پریدم و احساس نفس تنگی داشتم
  بعد از اون چند روزی است احساس درد در قفسه سینه و دست چپ دارم همراه با نفس تنگی
  و گاهی اوقات تپش قلب شدید به طوری که صدای قلبم را کاملا حس میکنم

  دو دفعه به متخصص داخلی مراجعه کردم نوار قلب گرفتن و گفتند نرمال هستش و شاید به دلیل قد بلند افتادگی دریچه میترال داشته باشید که خطرناک نیست و مشکل عصبی است
  اما من هنوز احساس درد در قفسه سینه دارم
  احتمالش هست که مشکل قلبی باشد اما در نوار قلب مشخص نشود؟
  و اینکه افتادگی دریچه خطرناک هستش؟
  نیازی هست که به متخصص قلب مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما نیاز به اکو جهت بررسی دریچه ها دارید
 • تصویر کاربر امیربهادر سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  آیا کسی که دریاچه مصنوعی داره میتونه داروی تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده کنه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگه وارفارین مصرف میکنن اون داروی تقویتی باید فاقد ویتامین کا بشه
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   باشه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر