متخصص قلب در تهران

درمان قطعی و قرص برای افتادگی دریچه میترال | بهترین فوق تخصص دریچه میترال دکتر آرزو خسروی

افتادگی یا شل شدن دریچه میترال (به انگلیسی mitral valve prolapse)، اختلالی در دریچه قلب است. در پرولاپس (افتادگی) دریچه میترال، دریچه میترال به خوبی کار نمی کند، زیرا یک یا هر دو لت دریچه بسیار بزرگ می باشد. غذاها و درمان گیاهی مفیدی که بر کاهش علائم افتادگی دریچه میترال تاثیر قابل توجهی دارند را در ادامه این مطلب بخوانید.

دکتر آرزو خسروی بهترین فوق تخصص دریچه میترال قلب و عضو انجمن اکوکاردیوگرافی قلب آمریکا و اروپا. برای نوبت دهی مطب با شماره 02122894086 تماس بگیرید. برای دیدن آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

علائم افتادگی دریچه میترال

اکثر افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال هیچ نشانه ای ندارند. یک موقعیت استرس زا، مانند زایمان، تغییر شغل یا بیماری ویروسی، می تواند باعث ایجاد علامت شود که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✅ ضربان قلب نامنظم یا تپش قلب، به خصوص در حالی که به سمت چپ دراز کشیده باشید.

✅ درد قفسه سینه تیز یا فشار آورنده، که از چند ثانیه تا چند ساعت باقی می ماند و معمولا به ایسکمی میوکارد مربوط نمی شود (یعنی حمله قلبی تهدید کننده نیست).

✅ خستگی و ضعف. حتی پس از تمرین سبک

✅ سرگیجه

✅ سیاهی رفتن چشم.  هنگام بلند شدن از صندلی یا تخت

✅ تنگی نفس

✅ سطح انرژی پایین، اغلب به علت سندرم خستگی مزمن، تشخیص داده می شود.

 • چنانچه این علائم را در خود یا هر یک ازعزیزانتان مشاهده می کنید ،ضروریست جهت تشخیص دقیق و صحیح به پزشک متخصص مراجعه و نسبت به درمان به موقع اقدام کنید. جهت مراجعه حضوری به مطب دکتر آرزو خسروی بهترین فوق تخصص دریچه میترال قلب با شماره 02122894086 تماس بگیرید. با درمان به موقع بیماری میتوانید به بهبود کیفیت زندگی خود و عزیزانتان کمک کنید.

         برای دیدن آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

علائم سکته قلبی

علل افتادگی دریچه میترال

برای اکثر افراد، علت پرولاپس دریچه میترال ناشناخته استبعضی از افراد ممکن است شرایط را به ارث ببرند، به خصوص آنهایی که به اختلالات بافت همبند مانند سندرم مارفان مبتلا هستند.

سندرم مارفان یک اختلال ارثی بافت همبند است که باعث ایجاد اندام هایی با طول غیر طبیعی ، مفاصل شل و آنوریسم در آئورت، شریان اصلی قلب، می شود.غذا مفید دریچه میترال

بسیاری از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال دیس اتونومیا، عدم تعادل سیستم عصبی اتونومیک، دارند. اتونوم بخشی از سیستم عصبی است که کنترل عملکرد  غیر ارادی بدن مانند تنفس و ضربان قلب را بر عهده دارد. این حالت ممکن است منجر به ایجاد علائم زیادی شود که معمولا جدی نیستند.

علائم متعدد دیس اتونومیا عبارتند از:غذاهای مفید دریچه میترال

✔ حمله وحشت (پانیک)

✔ اضطراب

✔ خستگی

✔ سردرد میگرنی

✔ روده تحریک پذیر

✔ افسردگی

چنانچه شما هم مبتلا به افتادگی دریچه میترال قلب هستید، میتوانید  با ارسال سوالتان در بخش ثبت پرسش، ظرف چند روز پاسخ خود را دریاقت کنید.

آیا افتادگی دریچه میترال قلب خطرناک است؟

✔ اگر علائم ثابت یا مکرر بودند، مانند درد قفسه سینه که می آید و می رود، تپش قلب یا سرگیجه، به یک پزشک مراجعه کنید.

✔ هنگامی که پرولاپس دریچه میترال تشخیص داده شده باشد، اگر علائم بدتر شدند یا از بین نرفتند، یا اگر علائم نارسایی احتقانی قلب مانند تورم پا یا تنگی نفس رخ دادند، با پزشک خود تماس بگیرید. به این معنی است که خون از دریچه میترال به سمت دهلیز چپ نشت می کند.

✔ افراد مبتلا به ناراحتی قلبی باید برای استفاده از آنتی بیوتیک ها برای پیشگیری از عفونت قلبی در دوران جراحی یا دندانپزشکی، با پزشک خود مشورت کنند.

✔ زنانی که فکر می کنند باردار هستند باید به پزشک خود مراجعه کنند.

اگر یکی از موارد زیر رخ دهد، به بخش اورژانس بیمارستان بروید:

☑ علائم نارسایی قلبی به طور ناگهانی بدتر شوند.

☑ درد قفسه سینه ای که از بین نمی رود. 

☑ علائمی مبنی بر اختلالات ریتم قلب مانند سرگیجه، سیاهی رفتن چشم، یا غش کردن و یا احساس مداوم و ناراحت کننده ای در قلب به صورت ضربان سریع غذاهای مفید دریچه میترال

تشخیص افتادگی دریچه میترال در مطب دکتر آرزو خسروی

پزشک ممکن است با گوش کردن به صدای قلب یک فرد از طریق گوشی طبی به وجود پرولاپس دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه می‌تواند صدای متمایزی را ایجاد کند که کلیک نامیده می‌شود. اگر مشکل برگشت خون میترال هم وجود داشته باشد، پزشک ممکن است صدای مرمر قلبی را که به دلیل برگشت خون به دهلیز چپ اتفاق می‌افتد بشنود.

با همه اینها تشخیص قطعی مشکل پرولاپس دریچه قلب به تست اکوکاردیوگرافی نیاز دارد. این تست در واقع نوعی سونوگرافی از قلب است که در مطب دکتر خسروی انجام می شود.

دکتر آرزو خسروی بهترین فوق تخصص دریچه میترال قلب

در این صورت پزشک می‌تواند خیلی بهتر حرکت غیر عادی دریچه را بر اثر ضربان قلب در مانیتور مقابلش مشاهده کند. همچنین اگر برگشت خون میترال هم وجود داشته باشد در همان تست اکوکاردیوگرافی قابل مشاهده است.غذاهای مفید دریچه میترال

درمان قطعی افتادگی دریچه میترال

به طور معمول پرولاپس دریچه قلب برای کسی مشکل‌ساز نمی‌شود. با این حال افرادی که دچار مشکل برگشت خون به دلیل پرولاپس دریچه میترال شده‌اند می‌توانند از مزایای جراحی و جایگزینی دریچه آسیب دیده استفاده کنند.

همچنین برای افرادی که از مشکل نارسایی احتقانی قلب به همراه برگشت خون به دلیل پرولاپس رنج می برند، جراحی می‌تواند بهترین گزینه باشد. اما خود بیماری افتادگی دریچه میترال از آنجایی که دردسری برای افراد ندارد، نیازی به درمان خاصی هم نخواهد داشت.

اگر نشانی از برگشت خون در تست اکوکاردیوگرافی دیده نشود، پرولاپس دریچه به خودی خود نمی‌تواند خطری در پی داشته باشد. شاید بهترین درمان برای هر فرد نسبت به دیگری متفاوت باشد، اما همه ی بیماران بهتر است این دستور‌العمل‌ها را طبق نظر پزشک پیش بگیرند:غذا مفید دریچه میترال

❇ ورزش

❇ استفاده از مسکن برای رفع درد با نظر پزشک

❇ تکنیک‌های رفع استرس

❇ پرهیز از کافئین و سایر محرک‌های قلب شل شدن دریچه قلب

⚠ توجه: بتابلاکرها که داروهایی برای کاهش سرعت ضربان قلب هستند، می‌توانند در افرادی که به تپش قلب مبتلا شده‌اند یا سرعت ضربان قلبشان بالاست (تاکیکاردی) کمک کننده باشند. البته استفاده از این دارو باید حتما با تجویز پزشک انجام شود.

چنانچه شما هم مبتلا به افتادگی دریچه میترال قلب هستید، میتوانید  با ارسال سوالتان در بخش ثبت پرسش، ظرف چند روز پاسخ خود را دریاقت کنید.

درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال

هرچند از قدیم روش های درمان گیاهی افتادگی دریچه میترال مانند سنبل الطیب و گاو زبان رواج داشته است، اما امروزه این روش ها نمی تواند اثربخشی ویژه ای در مقایسه با سایر روش ها داشته باشند.غذاهای مفید دریچه میترال

جراحی دریچه میترال

در موارد نادر، افزایش نشت دریچه ​​یا پرولاپس شدید، ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. بهبود در عمل جراحی قلب در 10 سال گذشته نیاز کمتری به تعویض دریچه میترال با دریچه مصنوعی را نشان داده است.غذاهای مفید دریچه میترال

قرص برای درمان افتادگی دریچه میترال

داروها می تواند در درمان پرولاپس دریچه میترال مربوط به اختلالات ریتم قلب یا عوارض دیگر کمک کنند. برخی از دارو های تجویزی برای افتادگی دریچه میترال قلب عبارتن اند از:

 • مسدودکننده های بتا: این داروها با ایجاد کندی ضربان قلب، که باعث کاهش فشار خون می شود، از ضربان نامنظم قلب جلوگیری می کنند. مسدود کننده های بتا همچنین به شل شدن و باز شدن رگ های خونی برای بهبود جریان خون کمک می کنند.
 • قرص ادرار آور (دیورتیک ها): پزشک ممکن است داروهای مادرار آور را برای تخلیه مایعات از ریه های شما تجویز کند.
 • داروهای آؤیتمی قلبی: اگر به آریتمی قلبی مبتلا هستید، ممکن است پزشک دارویی برای درمان آن تجویز کند، مانند پروپافنون، سوتالول (بتاپاس، سورین، سوتیلیز)، فلکاینید و آمیودارون. این داروها با نرمال سازی سیگنال های الکتریکی در بافت قلب به کنترل ریتم قلب شما کمک می کنند.
 • آسپیرین: در صورت افتادگی دریچه میترال و سابقه سکته مغزی، پزشک ممکن است برای کاهش خطر لخته شدن خون، آسپرین تجویز کند.
 • رقیق کننده های خون: اگر فیبریلاسیون دهلیزی، سابقه نارسایی قلبی یا سابقه سکته مغزی دارید، ممکن است پزشک برای جلوگیری از لخته شدن خون، داروی رقیق کننده خون را پیشنهاد کند. آنها شامل وارفارین (کومادین ، شانتون)، هپارین، دابیگاتران (پراداکسا)، ریواروکسابان (زارلتو)، آپیکسابان و ادوکسابان (ساوایسا) هستند. داروهای رقیق کننده خون می توانند عوارض جانبی خطرناکی داشته باشند و باید دقیقاً طبق دستورالعمل مصرف شوند.گیاهی افتادگی دریچه میترال

ورزش مناسب برای افتادگی دریچه میترال

قلب یک عضله است و مانند هر عضله ای با ورزش قویتر می شود. ورزش های هوازی قلب را تقویت می کنند. برای پیشگیری از افتادگی دریچه قلب 5 روز در هفته پباده روی و دوچرخه سواری با سرعت متوسط به مدت 30 دقیقه را انجام دهید. توجه داشته باشید که در صورت احساس تپش قلب یا سبکی سر یا ضعف، سرعت خود را کم کنید.

غذاهای مفید برای افتادگی دریچه میترال

رژیم غذایی می تواند علائم افتادگی دریچه میترال مانند درد قفسه سینه، تپش قلب و خستگی را به میزان قابل توجهی کاهش یا تشدید کند. رژیم غذایی همچنین می تواند از بروز عوارض قلبی و سایر مشکلات سلامتی با شل شدن دریچه قلب جلوگیری کند. رژیم غذایی برای افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شامل غذاهایی است که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی متنوع هستند. منیزیم و ویتامین B6 تاثیر زیادی در جلوگیری و بهبود پرولاپس دریچه میترال دارند. از جمله غذاهای مفید برای دریچه میترال عبارتند از:گیاهی افتادگی دریچه میترال

 • غذاهای ذریایی
 • میوه هایی مانند آووکادو، موز، انجیر
 • غلات کامل
 • حبوبات
 • سبزیجات
 • آجیل ها

اجتناب از غذاهایی که برای دریچه میترال ضرر دارند

باید درک کنید که موارد خاصی باعث بدتر شدن بیماری قلبی می شوند. برای بهبود بیماری خود حتما از غذاهای زیر دوری کنید:

 • قهوه
 • شکلات
 • نوشابه های گاز دار
 • شیرینی جات
 • فست فود ها

عوارض افتادگی دریچه میترال

به طور کلی این بیماری، در بسیاری از موارد نمی تواند مانع زندگی عادی فرد شود اما بهرحال در موارد حاد می تواند عوارضی از این دست داشته باشد:

عت تنگی نفس در خواب

افتادگی دریچه میترال و بارداری

هرچند بارداری برای زنانی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند، ممنوعیتی ایجاد نمی کند، اما این مادران، باید در دوران حامگی تحت نظر یک پزشک متخصص قلب و عروق نیز باشند، زیرا ممکن است این مشکل در دوران بارداری تشدید شود.شل شدن دریچه قلب

در مقابل، تنگی دریچه میترال می تواند در حاملگی مشکل آفرین باشد و باعث سقط جنین شود.غذاهای مفید دریچه میترال

افتادگی دریچه قلب و ورزش

هرچند ورزش، همیشه یکی از عوامل سلامتی شناخته شده است اما به طور کلی بیماران مبتلا به پرولاپس از یک سری ورزش ها شامل:غذا مفید دریچه میترال

1- شنا

2- طناب زدن

3- دویدن با سرعت

4- وزنه زدن

خوددداری کنند.شل شدن دریچه قلب

پیشگیری از افتادگی دریچه میترال

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و ورزش می تواند به جلوگیری از انواع بیماری های قلبی کمک کند رعایت نکات زیر می تواند از بروز افتادگی و شلی دریچه میترال جلوگیری کند:غذاهای مفید دریچه میترال

1- کنترل فشار خون

2- ترک دخانیات گیاهی افتادگی دریچه میترال

3- داشتن رژیم غذایی سالم غذا به طور مستقیم بر نارسایی دریچه میترال تأثیر نمی گذارد. اما یک رژیم غذایی سالم می تواند به جلوگیری از بیماری های قلبی دیگر جلوگیری کند که می تواند عضله قلب را ضعیف کند. غذاهایی بخورید که دارای چربی های اشباع و ترانس کم ، شکر کم، نمک کم و غلات تصفیه شده مانند نان سفید هستند. از انواع سبزیجات و میوه ها، غلات کامل و پروتئین ها مانند گوشت بدون چربی، ماهی و آجیل استفاده کنید.غذاهای مفید دریچه میترال

4- حفظ وزن سالم. وزن خود را در محدوده توصیه شده توسط پزشک نگه دارید.

5- قطع الکل. مصرف زیاد الکل می تواند باعث آریتمی قلبی شود و علائم شما را بدتر کند. استفاده بیش از حد از الکل می تواند باعث کاردیومیوپاتی شود، این وضعیت عضله قلب را ضعیف می کند و منجر به نارسایی دریچه میترال می شود.

دکتر آرزو خسروی بهترین فوق تخصص دریچه میترال قلب و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی.

جهت مراجعه حضوری به مطب با شماره 02122894086 است.

برای دیدن آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خود و نمایش آن، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد نمایید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ستاره چهارشنبه ۵ مرداد ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید. من 40 ساله متاهل و یه فرزند دارم شاغل هستم الان چند ماهی هست چند سال قلب سونوی قلب دادم گفتن افتادگی دریچه میترال داری و چیزه خاصی نیست.الان چند ماهه وقتی خیلی خسته می شم یا کار می کنم تپش قلب می گیرم بعضی شبا نصف شب از تپش و محکم کوبیدن قلب از خواب بیدار می شم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۵ مرداد ۱( 2 ماه پیش)
   سلام اکو تکرار شود و هولتر ریتم انجام دهید
 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۰ تیر ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من تپش مداوم داره البته استرس زیادی دارم هولتر ۴۸ ساعته بستم این الان جوابش مشکلی داره اون یه درصد که نوشته چیه اون درصدا که پایین سمت راست نوشته چیه میشه کامل بهم توصیح بدین پی وی سی هست یا اریتمی دیگه ای؟اون vpb که جلوش نوشته صفر توی پرانتز یک؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 2 ماه پیش)

   سلام هولتر در مجموع مشکل جدی ندارد

 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سوزش پشت قلب
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 3 ماه پیش)

   سلام حتما در موقع درد نوار بگیید بهتره به امرززژانس جهت بررسی مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر طاهری چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام من خانمی ۳۲ ساله هستم نوار قلب دادم که ضربانم بالا بود اکو هم دادم که گفتن ۲ تا از دریچه قلب گشاد و ۱ دریچه دیگر شل شده پرسیدم گفتن خطر نداره ولی من نگرانم دارو هم لورزاو پرانول و ویتامین D دادن برای پیشگیری یا درمان چکار باید انجام بدم و اینکه چه ورزشی مناسبه و چه غذاها و میوهایی مفید ومضرر. ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 3 ماه پیش)

   سلام اگر خفیف باشه اقدام خاصی نیاز نیست  

 • تصویر کاربر Hanie شنبه ۱۴ خرداد ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. خسته نباشید
  من مدتی هست که تپش قلب دارم پارسال به متخصص قلب مراجعه کردم گفتن شلی دریچه میترال دارم و قرص زیپرول دادند چهل روز مصرف کردم اما باعث سرگیجه میشد ولی خودم با قرص پرانول راحت تر هستم ،
  میخواستم بدونم که میتونم باشگاه برم و از تردمیل و دوچرخه و دمبل استفاده کنم ؟
  و در طول روز هر از گاهی تپش ناگهانی و خارج از ریتم یا کوبنده قلب دارم یا هنگام خواب ،آیا خطرناک هست؟ شنیدم که باعث لخته خون و سکته مغزی میشه
  و اینکه این بیماری همون فیبریلاسیون دهلیزی هست؟؟ خیلی میترسم ممنونم از شما
  1. تصویر کاربر Hanie چهارشنبه ۴ خرداد ۱( 4 ماه پیش)
   ببخشید فراموش کردم اکو را بفرستم
  2. تصویر کاربر Hanie چهارشنبه ۴ خرداد ۱( 4 ماه پیش)
   مچکرم
  3. تصویر کاربر Hanie چهارشنبه ۴ خرداد ۱( 4 ماه پیش)
   ببخشید خانم دکتر نمیتونم چندتا باهم بفرستم
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۴ خرداد ۱( 3 ماه پیش)

   سلام ورزش ایرادی نداره. برای تپش  ومشخص شدن فیبریلاسیون هولتر ریتم انجام دهید 

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر پرهام سه شنبه ۳ خرداد ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید مادرم ۶۶سالشه دچار گشادی دریچه قلب هستن.دکتر بهشون دارو دادم سرساعت میخورن.ولی در قلب و پشت قلب اذیتشون میکنه.به نظرشما چکار باید بکنن.آیا مصزف دارو کافیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳ خرداد ۱( 4 ماه پیش)
   سلام بسته به شدت گشادی قلب و نوع اون داره
 • تصویر کاربر مرضیه چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام خدمت خانم دکتر خسروی پسرم 7سالشه بردم پیش متخصص قلب ازش اکو گرفتن گفتن که افتادگی دریچه داره مادر زادی هستش دارو هم بهش قرص پروپرانول10و آلفن ایکس داده چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش)
   سلام افتادگی خفیف نگران کنتده نیست گزارش نوشتاری اکو ضمیمه نشده
 • تصویر کاربر عرفان چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر...من 18 سالمه...این چند ماه هست که وقتی نفس میکشم قفسه سینه ام تیر میکشه و یکم تنگی نفس دارم....رفتم دکتر اکو گرفتم ..گفت شما افتادگی دریچه میترال دارین...بعد تست ورزش هم دادم....گفت خوبه ..و چند نسخه بهم دارو نوشت...خواستم بپرسم این مشکل جدیه یا با دارو خوب میشه...ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش)
   سلام اگر اکو وتست خوب بوده جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر قادری چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام ...من 18 سالمه...چند وقته که نفس میکشم قفسه سینه ام تیر میکشه و یکم تنگی نفس دارم....رفتم دکتر اکو گرفتم ...دکتر گفت...افتادگی دریچه میترال داری....بعد تست ورزش دادم ...اونم گفت خوبه.چند دارو برام نوشت ...خاستم بپرسم ...این مشکل جدی نیست....
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش)
   سلام اگر اکو وتست خوب بوده جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر ابوالفضل یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  چرا شنا برای پرولاپس ضرر دارد چون جزو ورزش های هوازی است و برای کاهش استرس تاثیر دارد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش)
   سلام شنا برای پرولاپس خفیف تا متوسط منعی ندارد
 • تصویر کاربر الما یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  دخترم 8 ساله هست . برای چکاب و لاغر بودن به پزشک متخصص اطفال مراجعه کردیم در حین معاینه گفتند صدای اضافی در قلب دارند لذا به متخصص قلب برای اکو ارجاع شدیم که بعد از اکو گفتند افتادگی دریچه میترال دارند .
  لازم است بگویم که هیچ علامتی ندارند و بسیار فعال هم هستند
  ولی ما نگران هستیم لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش)
   سلام ریپورت و نوشته ها صمیمه شود ، در صورت افتادگی خفیف مشکلی نیست
 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت بخیر.. حقیقتش بنده 33ساله هستم چندساله زیر نظر دکترم و گفتن افتادگی دریچه میترال دارید خیلی خفیف وخودم هرسال چک میکنم پیش چنددکتررفتم ببینم نظرشون چیه.. اما جدیداسردرد داشتم رفتم دکتر ام آر ای دادم گفتن سالم نوارمغز گرفتم گفتن میگرن خفیف داری.. یه مدت پیشم مشکلات معده و روده داشتم بمدت 1ماه ونیم حالت ضعف و گرسنگی مکرر.. الانم بخاطر همین سردرد قسمت پیشانی دارم گاهی ک همون میگرن میشه دارد استفاده میکنم گفتن به مدت 1ماه بعد بیا.. چیکارکنم این دریچه خوب بشه هرکاری بگید انجام میدم ک این علائم افسردگی اضطراب و گاهی پانیک مشکلات معده ازمن دور بشه ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش)
   سلام افتادگی دریچه اگر خفیف باشه ، نیاز به اقدام خاصی نداره ، برای ریشه یابی سردرد میتونید یک اکو با تزریق انجام بدید
  2. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش)
   سلام ببخشید.. منظورتون از اکو با تزریق چیه؟؟؟ تزریق بوتاکس؟؟ و اکو من هرسال انجام میدم؟؟؟ آیا دارویی هست همین پرولاپس خفیف خوب بشه؟؟
  3. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر.. آیا راهی هست همین پرولاپس خفیف ترمیم بشه؟؟؟ اکو با تزریق منظورتون تزریق بوتاکس؟؟
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش)
   سلام نه تزریق بوتاکس نیست، پرولاپس خفیف جای نگرانی ندارد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر عزیز
  محبت میکنید جواب ها روتفسیر بفرمایید.
  سپاس
  اجرتون با آقا ابا عبدالله (ع)
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش)
   اکو مشکل جدی ندارد اگر درد دارن با توجه به نوار جهت بررسی ببشتر مراجعه کنید
 • تصویر کاربر K پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر. بنده مدتی قبل رفتم دکتر و گفتن ی مقدار شلی دریچه داری. گاهی وقتا هم سمت چپ قفسه سینه تیر میکشه و پاهام یخ میکنه. از طرفی فوتسال بازی میکنم. میخوام ببینم آیا فوتسال و فوتبال مشکلی نداره؟ بدترش میکنه یا نه ؟ تشکر
  1. تصویر کاربر K دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 5 ماه پیش)
   حتی بعد از تیر کشیدن گاهی وقتا تنگی نفس شدید میگیرم.
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش)
   اگر لی دریچه خفیف هست ایرادی نداره
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما
  در مورخه ۲۵/۱۲/۱۴۰۰ به پزشک قلب مراجعه کردم وایشان بعد از گرفتن اکوی قلب ، به بنده این اطمینان رو دادند که مشکل خاصی ندارم ولی باتوجه به اینکه سالهاست که تپش قلب شدید وبی نظمی ضربان قلب دارم وسال نود و دو عمل ابلیشن انجام دادم پذیرش این مطلب برایم غیر قابل قبول می‌باشد خصوصا بعداز دیدن نتیجه اکووتحقیق از گوگل متوجه شدم که نتیجه ای که ایشان تشخیص داده اند، نارسایی شدید دریچه میترال میباشد. عکس صفحه را ضمیمه مطلب خدمتتان ارسال میکنم، لطف بفرمایید اگر ممکن است توضیح بفرمایید که آیا واقعا مشکل من موضوع حادی نیست یا واقعا نیاز به درمان و پیگیری جدی دارد؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 5 ماه پیش)
   سلام نارسایی خفیف میترال هست ، مشکل حادی نیست اگر تپش دارید هولتر ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر زهره یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  با سلام من ۱۵ روز پیش دچار شوک استرس شدم از اون روز به بعد ریتم قلبم گاهی بهم میخوره و میترسم تپش قلب میگیرم و قلبم یهو خالی میشه پرانول خوردم بهتر شدم ولی بعداز قطع دوباره همونطوری هستم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 5 ماه پیش)
   سلام نیاز به اکو و هولتر ریتم دارید
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من 29 سالمه برای چکاپ به متخصص قلب و عروق مراجعه کردم بعداز اکو و تست ورزش و نوار قلب گفتن شل شدگی دریچه میترال خفیف دارم و هر دوازده ساعت قرص پروپرانولول 10 رو تجویز کردن (با توجه به تعداد قرص که از داروخونه گرفتم برای 3 ماه هست) و هر سال یک اکو میخواستم بدونم آیا نگران کننده هست و اینکه میتونم از قرص استفاده نکنم الان روزی ی ساعت پیاده روی و مصرف نمک و شیرینی جات رو هم محدود کردم میخواستم نظر شما رو بدونم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 7 ماه پیش)
   سلام جواب اکو ضمیمه نیست ولی افتادگی خفیف نیاز به دارو نداره بخصوص اگر هیچ علامتی ندارید
 • تصویر کاربر آرزوحسینی جمعه ۱۰ دی ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر دریچه میترال قلبم شل هست،۳۶ ساله هستم دکتر قلب پروپرانول روزی دوبار با پوکساید ۱۰ تجویز کرده ایا بخورم پوکساید خیلی منو میریزه بهم تعادل ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ دی ۰( 8 ماه پیش)
   سلام نیاز به کلردیازپوکساید نیست ، در مواقعی که تپش دارید پروپرانول را بخورید
 • تصویر کاربر فرهاد سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سلام عرض میکنم ،من ۲۲ سالمه،اختلال پانیک و منیک دیپریشن دارم و روزانه یک دپاکین ۵۰۰ و یک و نیم میلی گرم آلپرازولام و صبح و شب پرانول ۱۰ مصرف میکنم، کلا هم خیلی آدم استرسی و اضطرابی ای هستم ،به دکتر قلب مراجعه کردم و نوار قلبم کاملا سالم بود ولی ایشون گفتن اکو افتادگی خفیف دریچه قلب رو نشون میده،از اون روز خانوم دکتر من زندگی ندارم😭😭حتی دیگه میترسم ورزش کنم،
  لطف میکنید این عکس گزارشی که خدمتتون میفرستم تفسیر کنید که چی نوشته شده داخلش به غیر از افتادگی دریچه میترال،و اینکه اینطور که ایشون میگن خفیف هست یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   سلام چیزی که در گزارش گفته شده خفیف هست جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۰ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  به پزشک مراجعه کردم ازم اکو گرفت گفت اصلا مشکلی نداری اما تو گزارش اکو نوشت افتادگی میترال 6 درصد یه قرص هم برام نوشت خواستم ببپرسم این قرص باعث عدم پیشرفت افتادگی میشه یا میتونه کامل درمانش کنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   سلام قرص در بهبود یا پیشگیری افتادگی دریچه میترال تاًثیری ندارد
 • تصویر کاربر یاسمن پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشید.میخواستم از خانم دکتر بپرسم که دختری دارم حدودا ۱۸ ساله. با انجام اکو دکتر گفته که افتادگی دریچه ی میترال داره آیا باید تحت نظر پزشک باشه یا درمان خاصی داره یا نه؟؟
  البته یک نکته ای را که باید با شما درمیان بزارم اینه که وقتی دخترم ۱۳ ساله بود مبتلا به بیماری لنفوم شد وحدود ۶ماه شیمی درمانی شده بعد از آن به صورت مدام چکاپ میشه احتمال داره بخاطر اون دوره بیماریش باشه یا نه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام اگر پمپاژ قلبشون نرمال باشه و اشعه درمانی نشده باشند ربطی به لنفوم نداره

 • تصویر کاربر میلاد پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من با علائم درد کم در قفسه سینه تپش قلب محکم و نامنظم رفتم دکتر بهم گفتن افتادگی دریچه داری بعد قرص پرانول 10 دادن بهم ولی من ورزش حرفه ای میکنم وقتی که میدوام ضربان قلبم خیلی خیلی بالا میاره دلیل ش چیه و آیا خطرناکه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام حتما اکو و تست ورزش انجام بدید

 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۵ سالمه از ۱۲ سالگی قفسه سینم شروع شد به درد کردن ۱ ساله که درد نمیکرد چند روزه که دوباره شروع شده استرسی هم هستم خیلی میترسم که چیزی باشه دکتر هم رفتم هم اکو هم نوار قلب گرفتم گفت چیزی نیست احتمالا افتادگی دریچه میترال داری نمیدونم چیکار کنم میخواستم بدونم خطرناکه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام نگران نباشید ممکنه مربوط به کمبود ویتامین دی باشه

 • تصویر کاربر خدادادی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  سلام قرص پراپرانول برای افتادگی دریچه میترال خوبه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام سر خود مصرف نکنید

 • تصویر کاربر میلاد پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام من افتادگی دریچه دارم سوالم اینه که چون من ورزش حرفه ای میکنم و ضربان بالاست مشکلی پیش نمیاد ورزشم فوتباله
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام بسته به شدت افتادگی داره

 • تصویر کاربر وحید پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر عزیز
  بنده ۳۰ سال سن دارم و بابت تپش قلب به دکتر مراجعه کردم و گفتن افتادگی درچه قلب دارم و اکو تست ورزش انجام دادم و قرص پروپرانول ۲۰ برام تجویز کردن روزی دو عدد و گفتن دوماه دیگه مراجعه کنم دو ماه دیگه مراجعه کردم و دوباره گفتن که دارو هارو ادامه بدم و شش ماه دیگه مراجعه کنم الان بعد از گذشت ۵ ماه تپش ندارم ولی درد خفیف و همراه با سوزش پشت کتفم چپم دارم که به دست چپ هم میزنه
  ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام ممکنه مربوط به گرفتگی عضلات باشه

 • تصویر کاربر حانیه چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۱ سالمه و چند سالی هست ک احساس یگ ضربان غیر طبیعی در قلبم هستم مثل ریزش رفتم ازمایش خون دادم و کم خونی شدید داشتم یک دوره قرص مصرف کردم قرص فرودین این ریزش ها کمتر برام پیش میومد ولی برطور کامل از بین نرفته بود علت این تپش ها از چیع و نگران کننده هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام ممکنه کم خونی کامل برطرف نشده باشه

 • تصویر کاربر سحر چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  سلام
  من به دلیل افتادگی دریچه میترال با تجویز پزشک صبح و شب قرص پرپرانولول 10 مصرف میکنم اما مدتی هست به دلیل شغل جدید و فعالیت بیشتر موقع استراحت حتی حس سنگینی در ناحیه جناغ سینه دارم و همینطور تنگی نفس پیدا میکنم. و مضطرب هم میشم و تمرکز کافی ندارم. تصمیم گرفتم دوز بالاتری از پرانول رو مصرف کنم. ممنون میشم در این مورد کمک کنید تا شرایط بهتری داشته باشم. از لحاظ جسمی کمی ضعیفم و کم خونی مینورهم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام بدون دستور پزشک دارو را اضافه نکنید

 • تصویر کاربر ستی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر .دخترم ۱۴ سالشه چتروزه فهمیدیم که مادرزادی افتادگی دریچه داره و بهمون دکتر گفتن ۲ سال یبار برای چکاب بیار .خانم دکتر ایا این مشکل سلامتی دخترمو تهدید میکنه و سوال دومم اینکه ایا ممکنه وضعیتش بدتر شه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام اگر خفیف باشه مشکل جدی نیست ولی هر دو سال اکو را بدید ،

 • تصویر کاربر ک دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید. بنده مدتی هست که سمت چپ قفسه سینم تیر میکشید و رفتم پیش دکتر و اکو گرفت و گفتن شلی دریچه داری و مقداری از خون برگشت داده میشه. هر وقتم ب ی چیزی فک میکنم ک استرس زا هستش سمت چپ قفسم تیر میکشه. هنگام تیر کشیدن پاهامم یخ میکنه.دارو دادن که مصرف کنم. آیا خطرناک می باشد یا نه . ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( 10 ماه پیش)
   سلام خطرناک نیست ،نگران نباشید
 • تصویر کاربر ستاره شنبه ۲۰ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر...من ۱۹سال سن دارم...از هفته گذشته بعد از تزریق واکسن سینوفارم احساس درد از دست چپم شروع شد و قسمت قفسه سینه احساس درد داشتم...ازمایش اکو دادم و دکتری ک منو معاینه کرد گفت افتادگی دریچه میترال دارم و باید دارو مصرف کنم میخواستم نظرتون رو در این باره بدونم چون من جواب اکو رو پیش یه پزشک دیگه بردم گفتن احتیاج به مصرف دارو نیس فقط ۳ماه دیگ باز یه اکو انجام بده ...به نظرتون احتیاجه که دارو مصرف بشه؟اینم بگم ک من حدود ۲ماه گذشته کرونا گرفتم و تا قبل از اون احساس نفس تنگی نداشتم و بیماری خودشو بروز نداده بود...ممنون میشم جوابمو بدید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام اگر افتادگی خفیف بوده نیاز به مصرف دارو نیست

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. مادرم ۶۶سالشه. پارسال جراحی قلب باز کرده. الان یه چند روزیه سرفه میکنه و میگه از زیر گلو درد میگیره وهمینطور وسط قفسه سینه میاد پایین میره سمت چپ یعنی زیر قلب. میشه یه راهنمایی بفرمایید مشکل چیه؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام حتما کرونا را باید رد کرد و ممکنه مربوط به گوهرش باشه ولی اگر با راه رفتن بدتر بشه باید به متخصص قلب مراجعه کنید

 • تصویر کاربر Nazanin چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  سلام من خیلی وقت پیش تقریبا ۵ سالم بود که ما متوجه شدیم که من سوراخ قلبی دارم و با مراجعه به مرکز قلب برطرف شد و چند سال بعدش من برای اکوی قلب به بیمارستان رفتم و دکتر گفت که شلی دهلیز دارم و الان بعضی وقتا حس میکنم ک قفسه ی سینم تیر میکشه و گاهی اوقات به بازوم میزنه و بعضی مواقع هم احساس تنگی نفس دارم میخواستم بدونم که این علائم بخاطر شلی بودن دهلیز هست ؟
  و دیگر اینک من الان ۱۴ سالم هست و میخوام تو یک ورزش رزمی سنگین فعالیت کنم آیا بخاطر مشکلم نباید ورزش سنگین انجام بدم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۷ آذر ۰( 9 ماه پیش)

   سلام باید اکو انجام بدید تا وضعیت قلبتون مشخص بشه که ایا در ورزشهای سنگین میتونید شرکت کنید

 • تصویر کاربر نوشافرین جمعه ۲۳ مهر ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  پدر با تنگی نفس به بیمارستان مراجعه کردند.سی تی اسکن پنومنی و آب آوردگی ریه را نشان داد.اکو شلی دریچه میترال را نشان داد.الان تراکستومی هستند و در منزل با اکسیژن ساز و ونتیلاتور هستند و ساکشن میشن گاهی.آلبومین ،پتاسیم و الکترولیت به هم ریخته.چکاروکنیم تا به درمان درست برسیم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 11 ماه پیش)
   سلام ، عزیزم درمان این بیمار جراحی هست ولی احتمالا بدلیل که ریسک حراحی بالا بوده عمل نشدند ، در ضمن شدیدا کم خون هستند
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 11 ماه پیش)
   که بهتر جهت درمان در بیمارستان بستری بسند ، سطح هوشیاری ایشون هم در تصمیم گیری مهمه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۳ مهر ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر بنده یک ماه پیش آزمایش خون دادم ولی کلسترول ۳۲۰ و ال دی ال ۲۳۰ و تی اس اچ ۱۰ و د۳ ۳۲ داشتم
  یه هفته قرص لووکسین و آتورواستاتین و د۳ مصرف کردم .
  بعدش احساس ناراحتی در قلب پیدا کردم انگار یه چیز نوک تیز وارد میکردن که کل روز این درد همراه من بود و فقط این احساس در قلب بود و به جای دیگر راه نداشت .
  به متخصص قلب مراجعه کردم و آزمایش خون جدید گرفتم و به ایشان نشان دادم و نوار قلب و اکو از من گرفت و گفت دچار افتادگی دریچه میترال شدی و تپش قلب هم داری ، برام رزواستاتین و پرانول و b1 و پنتوپرازول تجویز کرد ، الان چند روز هست که مصرف میکنم ولی فرقی نکردم
  دوتا سوال داشتم
  آیا این درد بهتر میشه ؟
  آیا ورزش بدنسازی رو میتونم ادامه بدم ؟
  اگه نکته ای هم بود لطف کنید بفرمایید
  در ضمن کل تست ها رو هم براتون ارسال میکنم
  ممنون دکتر
  1. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۲ مهر ۰( 11 ماه پیش)
   سلام
   گفتم شاید تعداد عکسها زیاد بوده باشه کامل ارسال نشده باشه
   در ضمن پسر ۲۹ ساله ام و دکتر گفت یه لایه چربی هم دور قلبت هست
  2. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۲ مهر ۰( 11 ماه پیش)
   سلام
   گفتم شاید تعداد عکسها زیاد بوده باشه کامل ارسال نشده باشه
   در ضمن پسر ۲۹ ساله ام و دکتر گفت یه لایه چربی دور قلبت هست
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۶ مهر ۰( 11 ماه پیش)
   سلام ویتامین دی پایین هست درد ارتباطی به قلب نباید داشته باشه ، چربی دور قلب نیست و کمی چربی خون دارید ، رژیم رعایت کنید و به ورزش هوازی ادامه بدید
  4. تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۷ مهر ۰( 11 ماه پیش)
   سلام
   دکتر یعنی با توجه به نوار و اکو اریتمی وتپش یا چربی دور قلب ندارم ؟
   افتادگی دریچه میترال چی ؟ دچارش هستم یا اصلا میتونه باعث درد بشه ؟ من هنوز بعضی وقتا احساس سفتی قلب دارم .

   در ضمن من آتورواستاتین مصرف میکردم وبه رزواستاتین تغییر داد ، کدام رو مصرف کنم؟
  5. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ مهر ۰( 11 ماه پیش)
   سلام قرص رزوواستاتین و پنتوپرازول را دو ماه ادامه بدید و پروپرانولول هم موقع تپش بخورید ، نگران نباشید مشکلی نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر اعظم یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام و خدا قوت
  پسرم ۱۲ ساله هست کوچک تر ک بود هر از گاهی قلبش تیر میکشید الان بیشتر شد اکو گرفتیم گفتن نرمی حفره قلب ولی مشکلتون حاد نیست
  راهکاری میخام برای رفع مشکلش بطور کامل
  خیلی نگرانمممم لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   سلام اکو ایشون را ضمیمه کنید ، با توجه به توضیحات شما مشکل جدی نباید باشه
 • تصویر کاربر فاطمه سه شنبه ۵ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  باتوجه به این اکو من میتونم بارداربشم؟درمان داره؟چه مشکلاتی واسم داره خیلی استرس دارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   اکوی تخصصی انجام بشه اگر نرمال بود میتونید باردار بشید
 • تصویر کاربر فاطمه۱۸۷۸۸ سه شنبه ۵ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 126 مشاهده پرسش
  دوباره کی باید مراجعه کنم طبق این اکو
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   حداکثر یک سال دیگه و حداقل ۶ ماه
  2. تصویر کاربر فاطمه۱۸۷۸۸ شنبه ۲ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   من میتونم بارداربشم با این وضع قلبم۰؟
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   بهتره اکوی تخصصی بشید و اگر نرمال بود باردار بشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سپید پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. من شلی دریچه قلب دارم. چندسال هست تحت کنترل دکتر هستم. امسال که مراجعه کردم گفتن کنترل شده است و خداروشکر تشدید نشده. اما بعلت تپش بالا پروپانول۲۰مصرف میکنم. سوالی که دارم اینه که بیهوشی برام مشکل ساز نیست؟‌یه عمل جراحی درپیش دارم که ۲ساعت بیهوشی داره. و اینکه نیم ساعت قبل عمل باتوجه به ابنکه باید ناشتا باشم میتونم پروپانول مصرف کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام ، با توجه به اکو باید در مورد ریسک عمل نظر داد ، به پزشکتون مراجعه کنید قبل از بیهوشی باید ناشتا باشید
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۹ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من سالهاست که پنیک اتک دارم ولی چندسالی بود که دیگه شدید نشده بود
  تا ۲ ماه پیش که خیلی حالم بد شد
  الان خوبم ولی تپش قلب و بی حالی و خستگی زیادی دارم. مادرم هم مشکل تپش قلب داره و ممکنه ژنتیکی باشه. نزدیک ۱۰ کیلو هم تو این ۲ ماه وزن کم کردم. ناهار نمیخورم و بجاش سالاد میوه میخورم. برنج هم نخوردم
  دکتر بخشیان به مادرم قرص فارماتون داده. من هم از اون قرص بخورم؟

  بی نهایت سپاس گزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۹ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام مصرف فارماتون ایرادی نداره ولی از لحاظ کم خونی و تیرویید هم بررسی کنید
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام من 43 سالمه افتاده گی دریچه میترال قلب دارم دکتر هم رفتم قرص پرانول 20 مصرف میکنم ولی هروز درد قلبم بیشتر میشه قبلا نا موقع کار کردن درد نمی کرد ولی الان سرکار هم درد میکنه احساس ضعف هم بیشتر شده وخیلی زیاد عرق میکنم چیکار کنم چند تا دکتر هم رفتم ولی بدتر هم شدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه پرکاری تیرویید داشته باشی تست تیروییدو ویتامین دی بدید ، از لحاظ گوارشی هم بررسی کنید
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض ادب
  خانم دکتر مشکل بنده بدین شرح است هنگام دراز کشیدن مخصوصا روی پهلوی چپ احساس درد در ناحیه قلب دارم ولی درپیاده روی وفعالیت احساس نمیشود .باسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه مربوط به عضلات قفسه سینه و یا کمبود ویتامین دی باشد ، اگر با نرمش بهتر نشد ، جهت گرفتن عکس قفسه سینه و در صورت لزوم تستهای بیشتر مراجعه کنید
 • تصویر کاربر Minoo یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من 23سالمه حدود یک ماهی هست که سمت چپ قفسه سینم احساس درد میکنم و تپش قلب هم دارم نوارقلب و اکو انجام دادم گفتن افتادگی دریچه قلب هستش و کمی بی نظمی ضربان قلب هم داشتم
  میخواستم بدونم از اونجایی که گفتید به طور معمول مشکلی ایجاد نمیکنه هروقت این درد رو داشتم اهمیتی ندم؟! یعنی مسئله ای نیست؟! درطول روز شاید 4-5بار یا بیشتر هم درد میگیره
  خطری داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر مشکلات گوارشی دارید اون را درمان کنید سطح ویتامین دی را چک کنید اگر نا منظمی ضربان زیاد هست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ندا یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  سلام.خانم‌و۴۰ساله هستم‌.از سال ۸۵درد زیر پستان‌چپم‌شروع شد.اونموقع‌یک‌نقطه‌کوچک‌بود وروزی چند بار درد پیش میومد وخوب میشد .طی همه این سالها نگم‌واستون که‌چقدر دکتر رفتم‌وچندتاسونو‌وازمایش انجام‌دادم.همشون‌میگفتن سالمی وچیزیت نیست.اما درد همچنان‌ادامه داره .دکتر فقط میگه که افتادگی میترال دارم‌ولی مشکل عروقی نه.وزنم زیر پنجاهه‌وقدم‌هم‌بلنده.تو‌ازمایشهام‌هم‌همیشه‌چربیم‌کمه گاهی حتی کمتر از حد نرمال.این دردو‌هنوز هم‌دارم تقریبا بیشتر روزهای هفته با شدت کم‌وزیاد.اما گاهی وقتها ،مثلا هر یکی دوماه یا گاهی بیشتر،یکباره درد شدیدی زیر پستان چپم‌حس میکنم .خیلی خیلی تیز وشدید،انگار دارن با چاقو‌پاره پارش میکنند.دردش هم‌در حد چند ثانیه است .اصلا به یک دقیقه‌نمیکشه .گاهی هم‌سوزش شدید داره انگار واقعا چاقو‌ زدن.فقط یه دکتر بهم‌گفت که نوار قلبم‌مشکل داره ولی نگفت مشکلش چیه‌.همون‌نوارو‌به چند دکتر دیگه‌نشون‌دادم‌گفتن‌سالمه.ذهنم‌خیلی درگیره این درده .میخوام‌یه‌نفر یه حرفی بهم بزنه خیالمو‌ راحت کنه‌که‌دردم قلبیه یانه.که بدونم‌واسه درمان پیش کی برم.دیگه‌خسته شدم.این اکو‌که‌خدمتتون ارسال میکنم‌مربوط به‌دیماه‌۹۸هست.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام درد قلبی نیست ، اگر کمبود ویتامین دی دارید اون را درمان کنید ، واگر نفخ و ترش کردن دارید ، به متخصص گوارش مراجعه کنید
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض ادب .بنده بیماری شلی یاهمون گشادی دریچه قلب روداری که ازبچگی داشتم والان یه مدتی هست که داره بهم فشارمیاره وسنم هم ۳۶ساله وبیشتراریتمی قلبی وتپش دارم حدودسه ماه پیش رفتم دکترکه بهم گفت فعلانیازبه عمل بازنداری وامپول پنیسلین بهم دادوقرص براتپش قلب
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر نارسایی دریچه شدید بوده باید بررسی بیشتر مثل اکو مری انجام بدید
 • تصویر کاربر اعظم شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  با سلام ویزیت تلفنی در سایت وجود نداشت نتیجه آزمایش را فرستادم خدمتتون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام صفحه اخر واضح نیست بقیه ازمایشات به جز پی تی خوب بود در صورتی که وارفارین میخورید مقدار مصرف وارفارین کافی نیست ، اگر داروی رقیق کننده نمیخورید مراجعه کنید
 • تصویر کاربر امین دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  خانم دکتر بنده ۴۰ سالم هست. از مدتها قبل سوزش در سینه چپ و بازوی چپ داشتم که چندین مرتبه به متخصص قلب مراجعه کردم اکو کردن گفتن مشکلی نیست تا اینکه از یکماه احساس ضربان در معده داشتم به متخصص قلب مراجعه کردم سونوگرافی از آئورت شکمی نوشتند مشکلی نبود. بعد به یک متخصص قلب دیگری مراجعه کردم اکو کردن گفتن افتادگی دریچه میترال دارید و بعدش تست ورزش و اسکن قلب شدم که در نتیجه مورد خاصی مشاهده نشد و فقط پرانول ۱۰ بهم تجویز کردن . الان دیگر احساس ضربان در معده را فقط گاهی احساس میکنم ولی در روی سینه چپم احساس درد کوتاه مدت دارم حتی از خواب بیدارم میکنه و خیلی احساس خستگی دارم بعضی وقتا. ایا نیازی هست اقدامی انجام بشه بی زحمت راهنمایی فرمائید دو سه روزه عرق هم میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام سطح ویتامین دی را چک کنید ، به نظر من بهتره اکوی تخصثی ودر صورت نیاز سی تی انژیو هم بشید ، حتما نیاز به معاینه برای تصمیم گیری بهتر هست
 • تصویر کاربر دیبا جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  با سلام
  با تجویز پزشک برای درمان میگرن قرص پرانول۲۰ و قطره هایپیران میخورم. ماه اول درمان خوب بود ولی دوماه متوالی سردرد دائم،بی حالی و ضعف عضلات، بی خوابی نیمه شب،تهوع و نخوت و بی انگیزگی و اغلب گربه و نا امیدی دارم. فکر میکردم اگه عوارض دارو باشه روزای اول این اتفاقها بیفته ولی بعد از دو سه ماه علت چیه!؟ از رفتن به دکتر هم متنفرم...
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام ممکنه به دلیل مصرف پروپرانولول باشه ، با دکتر مغز و اعصاب جهت جایگزینی دارو استفاده کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   مشورت کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  بنظر شما خطرناک هست یا خیلی خفیفه من خیلی جستجو کردم انگار درمانی هم نداره فقط وقتی استرسم زیاد میشه درد سینه و سر گیجه دارم تپش قلب هم دارم دکتر قرص دادن ک ۲ تاش برای افسردگی و عصاب هست یکی برای قلب بنظر شما درمان میشه یا فقط پیشگیری میشه بدون جراهی !! و اگ بدتر شد احتمال سکته حمله قلبی دارع ؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام طبق این اکو مشکل جدی ندارید ، نگران نباشید
 • تصویر کاربر مختاری دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  سلام من مدت زیادی است در ناحیه جناق سمت چپ سینه احساس در د دارم وبا مسکن برطرف میشود ولی مجددا ظاهر میشود وقوع سرفه کردن بیشتر درد شروع میشود لازم به ذکر است مدت پنج سال است عمل استند گذاری فنر و بالون انجام دادهام لطفا راهنمایی فرمایی
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ار با راه رفتن درد بیشتر نمیشه مربوط به قلب نیست ، سطح ویتامین دی را چک کنید ، اگر نرمال بود مراجعه کنید ، اگر با راه رفتن بدتر میشد حتما به متخصص قلب مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر