متخصص قلب در تهران

استرس و آریتمی قلب چه رابطه ای دارند؟ | دکتر آرزو خسروی متخصص قلب

علائم استرس، ترس و اضطراب تا اندازه‌ای شبیه بیماری های قلبی مانند آریتمی قلب است. حال باید پرسید که تپش قلب به دلیل استرس و اضطراب است یا بیماری های قلبی؟ درمان استرس و تپش قلب چگونه است؟ آیا بین استرس و ضربان نامنظم قلب ارتباطی وجود دارد؟ دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه بیشتر توضیح می دهند. نوبت دهی جهت ویزیت حضوری در مطب با شماره گیری 02122894086 امکان پذیر است. برای دیدن آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

تپش قلب یا ضربان نامنظم قلب ناهنجاری در ضربان قلب است که با احساس لرزش در قفسه سینه و تپش بسیار سریع یا کند قلب شناخته می شود. ضربان نامنظم قلب ممکن است از چند لحظه تا چند ساعت دوام داشته باشد. در این مقاله درمان استرس و تپش قلب را به شما معرفی می کنیم.

استرس و اضطراب، واکنش طبیعی بدن است که با افزایش سریع تعداد و قدرت ضربان قلب، بدن را برای فرار از آسیب‌ها و خطرها تحریک می‌کند. احساس اضطراب در هنگام پیاده‌روی و دویدن فرد را برای گریز آماده می‌کند که واکنشی طبیعی است اما در برخی موارد ممکن است مغز و بدن احساس اضطراب غیرطبیعی داشته باشد.

چنانچه شما هم ضربان قلب نامنظم را در خود احساس میکنید، میتوانید با ارسال سوال در بخش ثبت پرسش ، ظرف چند روز پاسختان را دریافت کنید.

علائم ترس و استرس می‌توانند به مرور بر کیفیت زندگی تأثیرگذار باشند. اضطراب شدید می‌تواند همچنین موجب افسردگی شود. 5 الی 11 درصد از افراد دچار اختلالات عصبی و اضطراب در طول زندگی خود هستند که یکی از علائم افسردگی است.

استرس یا بیماری قلبی؟

به طور مثال بیماری وجود داشت که بالای 70 سال سن و هم سابقه طولانی ترس و اضطراب داشت. از زمانی که وی داروهای مختلفی را که هیچ‌گونه تأثیری هم نداشتند مصرف می‌کرد، خانه‌اش را ترک نکرده بود. هنگامی‌ که او را بررسی کردم متوجه شدم که دچار آریتمی قلبی است و با روشی به اسم ابلیشن درمان شد.

ابلیشن

بلافاصله پس از ابلیشن او در مراسم عروسی یکی از آشنایان بدون داشتن هیچ‌گونه احساس اضطراب شرکت کرد و این اولین مراسمی که او پس از چهل سال در آن شرکت کرد.

استرس و آریتمی قلب چه رابطه ای دارند؟

ضربان نامنظم قلب (آریتمی) که بیش از 100 بار در دقیقه است، ضربان شدید قلب یا SVTs نامیده می‌شود. ضربان نامنظم قلب در افرادی که درگذشته دچار آسیب‌ها و مشکلات قلبی بوده‌اند و همچنین افرادی که دارای قلب سالم نیز هستند می‌تواند اتفاق افتد. در بسیاری از افراد مبتلا، ضربان نامنظم قلب به‌ صورت خودبه‌خودی است و بدون دلیل ورزش و فعالیت‌های فیزیکی است. SVTs باعث ضربان شدید قلب، سرگیجه، درد در قفسه سینه، تنگی نفس و گاهی موجب مرگ فرد نیز می‌شود. ذهن در این مواقع به این اتفاق پاسخ می دهد و موجب افزایش استرس و اضطراب می شود.

به همین علت است که خیلی از مواقع بسیاری از بیماران برای مدت طولانی دچار استرس و اضطراب هستند و دارو هیچ تأثیری بر ایشان نداشته است.

5 نشانه ضربان قلب غیرعادی

در ابتدا دو امکان وجود دارد که از قرار زیر است:

 • آیا استرس باعث ضربان نامنظم قلب می‌شود؟
 • آیا ضربان نامنظم قلب باعث استرس می‌شود؟

 برخی از نشانه‌ها عبارت‌اند از:

#الگوی علائم

یکی از صریح‌ترین نشانه‌ها است. درصورتی‌که اضطراب باعث ایجاد تپش قلب باشد، سپس چیزی موجب احساس استرس می‌شود که ضربان شدید قلب یا تپش قلب را به دنبال دارد؛ اما درصورتی‌که قلب باعث اضطراب گردد آنگاه این ضربان قلب است که استرس و اضطراب را به دنبال دارد. گاهی تپش قلب موجب سرگیجه، درد قفسه سینه و استرس می‌شود.

#بیهوشی

 یکی از عواملی است که موجب نگرانی می‌شود. احساس اضطراب یا ترس در مواقعی موجب بیهوشی فرد می‌گردد. بیهوشی در اثر خون دادن و عصبانیت نیز ممکن است اتفاق افتد اما درصورتی‌که بیهوشی بی‌دلیل اتفاق افتد، افزایش خطر مشکلات قلبی را به دنبال دارد. برخی افراد در هنگام سریع بلند شدن احساس سرگیجه می‌کنند درصورتی‌که بیهوشی در هنگام نشستن، ایستادن و انجام فعالیت بندرت رخ می‌دهد. در غیر این صورت یعنی اگر در هنگام انجام فعالیت دچار بیهوشی شدید به پزشک مراجعه نمایید.

#تنفس شدید

 در مواقعی که فرد احساس ترس و استرس دارد، تنفس نیز افزایش می‌یابد. این مهم موجب بی‌حسی نوک انگشتان دست و اطراف دهان می‌شود. معمولاً تنفس شدید به دلیل اضطراب است اما درصورتی‌که احساس سرگیجه و بیهوشی می‌کنید، ممکن است به دلیل پایین آمدن فشارخون باشد که حاکی از ضربان نامنظم قلب است.

اگر در رابطه با استرس و آریتمی قلب سوالی دارید در بخش ثبت پرسش ارسال کنید و ظرف چند روز پاسخ خود را دریافت کنید.

#محرک‌ها

ضربان نامنظم قلب گاهی به دلیل برخی محرک‌ها است. همه افراد به دلیل انجام برخی فعالیت‌ها مانند پریدن ممکن است ضربان شدید قلب را احساس کرده باشند اما افراد مبتلابه تپش شدید قلب همواره احساس تپش قلب را دارند.

#ضعف قلب

که در صورت اضطراب قلب به شکل عادی واکنش می‌دهد؛ اما در صورت ابتلا به ضربان شدید قلبی، قلب به‌صورت طبیعی فعالیت نمی‌کند، ازاین‌رو ضعف قلبی موجب اختلالات قلبی می‌شود. این عامل باعث ورم معده و پاها نیز می‌تواند شود. همچنین فرد ممکن است در هنگام خواب دچار اختلالات تنفسی شود و نیاز به بالش بیشتر داشته باشد. افزایش ضربان شدید قلبی به دلیل اضطراب نمی‌تواند موجب ضعف قلبی به‌ مرورزمان شود.

📌دکتر آرزو خسروی عضو انجمن قلب و عروق ایران، اروپا و آمریکا در این مطلب در رابطه با آریتمی های خطرناک قلبی توضیح داده اند.

کنترل قلب برای تشخیص استرس و آریتمی قلب

بهترین راه برای تشخیص رابطه بیماری های قلبی و اضطراب، کنترل و نظارت قلب است. کنترل قلب با دستگاه هولتر ریتم، میزان ضربان قلب طی شبانه‌روز را ثبت می‌نماید. پزشک متخصص قلب و عروق با بررسی نتایج دستگاه هولتر ریتم ، عامل اختلال در ضربان قلب را شناسایی و درمان می کند.

تشخیص ضربان شدید قلب در مطب دکتر آرزو خسروی

ضربان غیرطبیعی قلب دارای سه الگوی کلی است که اولین الگو ساده‌ترین راه تشخیص است. اولین مورد ضربان قلب با افزایش اضطراب بالا می‌رود که توسط دستگاه به‌خوبی قابل‌مشاهده است. دومین الگو بستگی به فهم ضربان عادی قلب دارد. در این الگو میزان ضربان قلب در زمان استراحت و انجام فعالیت افزایش می‌یابد. الگوی آخر نیز ضربان قلب به شکل چشمگیری متغیر است. این الگو بیشتر در افراد مبتلا به ضربان شدید قلب دیده می‌شود. در صورت مشاهده هرگونه علائم مذکور، برای درمان و پیشگیری به مشکلات مربوط استرس و ضربان نامنظم قلب توصیه می‌شود حتماً به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

درمان تپش قلب و اضطراب در طب سنتی

درمان استرس و تپش قلب در طب سنتی

در اغلب مواقع تپش قلب بی خطر بوده و به صورت خود به خود رفع می شود. برخی تغییرات در سبک زندگی و درمان های خانگی می توانند در رفع این مشکل مفید باشند. این روش ها عبارتند از:

1- مانور والسالوا

این تکنیک سنتی می تواند یک ضربان قلبی سریع را به حالت عادی باز گرداند. مانور والساوا دهمین عصب مغزی (عصب واگ) را تحریک می کند. برای انجام این مانور، ابتدا بینی خود را گرفته، دهان خود را بسته و تلاش کنید تا هوای درون ریه ها را با فشار خارج کنید. این کار سبب افزایش و سپس آهسته شدن ضربان قلب می شود.

نکته: در صورت ابتلا به بیماری قلبی باید از انجام این تکنیک اجتناب کرد.

2- سرفه کردن

سرفه شدید به مدت چند دقیقه می تواند به رفع تپش قلب کمک کند. سرفه فشار درون قفسه سینه را بالا برده و ریتم قلب را به حالت عادی باز می گرداند. این مورد یک روش پیشگیرانه نبوده و تنها باید در هنگام بروز تپش قلب استفاده شود.

3- تنفس عمیق

نفس عمیق یکی از بهترین روش های درمان خانگی تپش قلب است. تنفس عمیق با تسکین اضطراب و حملات هراس (پانیک) به طبیعی شدن ضربان قلب نیز کمک می کند. تنفس عمیق همچنین به آرامش بدن و افزایش اکسیژن رونده به مغز نیز کمک می کند. برای انجام این تکنیک بر روی یک صندلی نشسته و پاهای خود را بر روی یکدیگر قرار دهید. یک نفس عمیق و آرام از بینی خود کشیده و عضلات شکم خود را شل کنید. سپس، نفس خود را به آرامی از مسیر دهان بیرون دهید. پس از چند بار تکرار این تمرین، ضربان قلب کاهش خواهد یافت. همچنین، جهت پیشگیری از بروز تپش قلب می توان به طور متداول یوگا یا مدیتیشن انجام داد.

درمان تپش قلب

4- درمان استرس و تپش قلب با نوشیدن آب سرد

از آن جایی که کاهش دریافت مایعات می تواند قلب را در معرض ابتلا به ضربان های نامنظم قرار دهد، نوشیدن یک لیوان آب سرد به بازگرداندن ریتم طبیعی کمک خواهد کرد. این کار همچنین استرس، اضطراب و گیجی را نیز کاهش می دهد. ریختن آب سرد بر روی صورت یا گرفتن دوش سرد نیز در رفع تپش قلب و حملات هراس موثر است.

مقاله پیشنهادی دکتر آرزو خسروی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی: روش های درمان خانگی فشار خون بالا چیست؟

5- شیره چغندر یا شیره سیاه موثر در درمان استرس و آریتمی قلب

مصرف شیره قند یا نیشکر نیز یک راه حل ساده برای درمان خانگی آریتمی قلب در طب سنتی است. مقادیر فراوان پتاسیم، آهن، کلسیم و منیزیم در این ماده به پیشگیری از کمبود این مواد و بروز تپش قلب کمک می کنند. آنمی یکی از عوامل اصلی تپش قلب است که مصرف شیره سیاه می تواند آن را برطرف کند. یک قاشق غذا خوری شیره سیاه را با یک فنجان آب ترکیب و میل کنید. همچنین، می توان 2 قاشق چای خوری از شیره سیاه و سرکه سیب را در آب ترکیب کرده و نوشید. مصرف هر کدام از این ترکیب ها به صورت یک بار در روز از بروز تپش قلب پیشگیری می کند.

6- افزایش مصرف منیزیم

کمبود منیزیم در بدن می تواند سبب بروز آریتمی قلب شود. این ماده معدنی عملکرد قلب، سیستم عصبی و گردش خون بدن را آسان تر می کند. از جمله خوراکی های دارای منیزیم فراوان می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:قر

 • اسفناج، کلم، برگ چغندر و دیگر سبزیجات سبز و تیره
 • آجیل ها از جمله بادام بوستانی و هندی
 • دانه هایی همچون کنجد و تخم کدو حلوایی
 • بلغور جوی دو سر
 • کینوآ
 • کره بادام زمینی
 • ماهی آب سرد
 • آووکادو
 • موز
 • شکلات تلخ
 • ماست کم چرب

همچنین افراد می توانند روزانه 350 میلی گرم از مکمل های منیزیم مصرف کنند. جهت اطمینان از مصرف مقدار مناسب باید به پزشک مراجعه شود.

7- دارچین برای درمان استرس و تپش قلب

در طب سنتی دارچین یک درمان خانگی موثر برای تپش قلب است. این ماده حاوی مواد مغذی و ترکیبات شیمیایی بسیاری است که از جمله آن ها می توان به منیزیم و پتاسیم اشاره کرد. مصرف دارچین به بهبود جریان خون رونده به قلب، پیشگیری از تجمع لیپوپروتئین های کم تراکم و کاهش فشار خون بالا کمک می کند. یک قاشق چای خوری پودر دارچین را در یک لیوان آب گرم حل کرده و بنوشید. همچنین، می توان به جای آب گرم از عسل استفاده کرد. مصرف هر کدام از این ترکیب ها به صورت یک بار در روز از بروز تپش قلب پیشگیری می کند.

8- سنبل الطیب

این گیاه که به معجون آریتمی قلب معروف است، درمانی مناسب برای تپش قلب ناشی از اضطراب یا حملات هراس در طب سنتی است. اثرات آرام بخش سنبل الطیب به آرامش بدن، احیای ضربان طبیعی قلب و بهبود کیفیت خواب کمک می کنند. برای استفاده از سنبل الطیب 10 قطره از عصاره آن را به یک لیوان آب اضافه کرده و بنوشید. جهت مصرف این گیاه باید با پزشک مشورت و از مصرف آن به مدت بیش از چند هفته خودداری کرد. لازم به ذکر است که مصرف این گیاه دارویی برای زنان باردار توصیه نمی شود.درمان تپش قلب در طب سنتی

9- زالزالک، از راه کارهای درمان استرس و تپش قلب

زالزالک یکی دیگر از گیاهان دارویی موثر در درمان خانگی تپش قلب در طب سنتی است. مصرف این گیاه جریان خون رونده به قلب را بیشتر کرده، انقباض قلبی را بهبود بخشیده و به تنظیم ریتم قلب کمک می کند. افراد می توانند از مکمل زالزالک نیز استفاده کنند. مقدار مصرف معمول مکمل زالزالک 160 تا 900 میلی گرم در روز است که به مدت 3 تا 24 هفته مصرف می شود. از آن جایی که احتمال اختلال این مکمل با عملکرد برخی دارو ها وجود دارد باید قبل از مصرف با پزشک مشورت کرد. لازم به ذکر است که مصرف این گیاه دارویی برای زنان باردار توصیه نمی شود.

10- فرنجشمک

فرنجشمک نیز گیاه دارویی است که در درمان تپش قلب به کار برد دارد. این گیاه اثری آرام کننده بر قلب و گردش خون داشته و می تواند به عنوان یک آرام بخش خفیف جهت کاهش اضطراب مصرف شود. فرنجشمک در مقابله با پر کاری تیروئید نیز موثر است. جهت استفاده از این گیاه، آن را خشک کرده و در یک فنجان آب داغ بریزید. درب فنجان را پوشانده و 5 تا 10 دقیقه صبر کنید. در هنگام بروز تپش قلب می توان مقداری از این چای نوشید. همچنین، می توان مقداری فرنجشمک را در غذا های روزانه ریخته یا مکمل آن را پس از مشورت با پزشک مصرف کرد.

11- تکنیک های آرام سازی

استرس می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامت افراد داشته، سبب بروز تپش قلب شده یا آن را تشدید کند. انجام تکنیک های آرام سازی زیر می تواند به رفع تپش قلب کمک کند:

 • مدیتیشن
 • تنفس عمیق
 • خاطره نویسی
 • یوگا
 • صرف زمان در بیرون از خانه
 • ورزش کردن
 • مرخصی های کوتاه از مدرسه و محل کار
 • تصویر سازی ذهنی هدایت شده (تخیل فعال)

12- کاهش یا رفع مصرف محرک ها

علائم تپش قلب می توانند پس از مصرف یک محرک بروز پیدا کنند. از محرک های تپش قلب می توان نمونه های زیر را مثال زد:

 • سیگار و تنباکو
 • دارو های غیر مجاز
 • برخی دارو های سرما خوردگی یا ضد سرفه
 • نوشیدنی های کافئین دار همچون قهوه، چای و نوشابه
 • سرکوب کننده های اشتها
 • انواع مواد مخدر
 • برخی دارو های روانپزشکی
 • برخی دارو های کاهنده فشار خون

البته، همه مواد محرک در همه افراد سبب تپش قلب نمی شوند.

اجتناب از مصرف بیش از حد الکل

در حالی که مصرف متعادل الکل الزاما سبب بروز مشکل نمی شود، اما برخی مطالعات بیان دارند که مصرف حتی یک نوشیدنی در روز نیز می تواند خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش دهد. تپش قلب تنها یک علامت از این بیماری است. در صورت تداوم تپش قلب بهتر است به پزشک مراجعه شود. پزشک علت زمینه ای تپش قلب را شناسایی و درمان مناسبی را برای فرد تجویز می کند.

13- ورزش جهت درمان خانگی استرس و آریتمی قلب

ورزش می تواند سلامت قلبی عروقی را بهبود بخشیده، ریتم طبیعی قلب را احیا کرده و سبب کاهش استرس و اضطراب شود. ورزش های قلبی عروقی با تقویت قلب از بروز آریتمی قلب جلوگیری کرده یا تعداد دفعات بروز آن را کاهش می دهند. ورزش های مفید برای قلب شامل موارد زیر می شوند:

 1. پیاده روی
 2. دویدن آرام
 3. دویدن سریع
 4. دوچرخه سواری
 5. شنا کردن

با این حال، ورزش در برخی افراد سبب بروز تپش قلب می شود. به همین دلیل شناسایی و اجتناب از ورزش های نامناسب ضروری است. قبل از شروع یک ورزش جدید باید با پزشک خود مشورت کرد.

با انجام این 13 روش هم می توانید به درمان خانگی استرس و تپش قلب بپردازید و هم از بروز تپش قلب و سایر بیماری قلبی جلوگیری کنید.

 

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو انجمن اکوکاردیوگرافی ایران، آمریکا و اروپا.

 برای ویزیت حضوری در مطب با نوبت دهی به شماره 02122894086 تماس بگیرید.

برای دیدن آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر آرمین شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام دکتر،۱۰ ماه پیش گل کشیدم و ترس واسترس و ضربان قلب بسیار شدید گرفتم انگار که داشتم میمردم،بعد اون اتفاق چندین ماه با کوچیک ترین اتفاقی استرس و ترس و تپش قلب میگرفتم، موقع خواب هم قلبم محکم میزد، نوار و اکو دادم گفتن سالمی، الان ۱۰ ماه گذشته خوبم ولی با کوچیک ترین فعالیتی قلبم تند میزنه و انگار هنوز ترس اینکه حالم بد بشه با من هست،نظر شما مشکل استرسی هست یا قلبی
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش)

   در صورتی که اکو نرمال بوده ، متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر صادق شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام من هر از گاهی دچار تپش نامنظم قلب میشم هنگام ورزش هم این حالت بهم دست میده به متخصص مراجعه کردم گفت یک دریچه قلبت گشاد شده ولی مشکل خاصی نیست این مشکل هم از بچگی داشتم خعلی دچار استرس میشم آیا ممکن هست از اعصاب باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش)

   سلام هولتر و تست ورزش انجام شود 

 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من چند وقت پیش اکو دادم گفتن بلوک ناقص قلبی دارم ولی گفتن وضعیت اکو نرمال و نوار قلبم طبیعی هستش آیا معاف از رزم محسوب میشود یعنی چه خطراتی برام داره اصلا مشکلی برام پیش میاد یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام اگر اکو نرمال بوره نگران نباشید راجع به معافیت اطلاعی ندارم 

 • تصویر کاربر لطیفی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من 38سالمه مدتیه درد درقسمت چپ قفسه سینه با درد سمت چپ پشت دارم نفسمم تنگه نفس عمیق نمیتونم بکشم نفسام بریده بریدس نوارقلب گرفتم گفتن مشکلی ندارم یه ازمایش خون هم از من گرفته شدهمونم مشکلی نداشت ولی من هنوز همون دردها رو دارم چه بایدبکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام نیاز به اکو تست اسکن با ورزش هست 

 • تصویر کاربر امین جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر مرسی که وقت میذاربن ؛ من ی سوال داشتم یا بهتر بگم راهنمایی ؛ خواهر من بعد مواقعی مثل بد از خواب پریدن یا هیجان تپش قلب میگیره خواستم دلیلش و درمانشو اگه محبت کنین بهمون بگین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۰ تیر ۱( 7 ماه پیش)

   سلام جهت بررسی نوع تپش هولتر ریتم انجام شود

 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۴ خرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید .من دختری ۲۲ ساله هستم و به شدت استرسی ام و سر چیز های بی اهمیت استرس میگیرم .این اواخر وقتی که استرسم بیشتر میشه احساس میکنم قلبم یه ضربان اضافی میزنه و این حالت چند بار تکرار میشه ولی زمانی که استرس ندارم این حالت پیش نمیاد . مثلا دیروز یک موقع استرس زا برام پیش اومد و استرس شدیدی داشتم بعد شب موقع خواب چند بار احساس کردم قلبم یک ضربان اضافی میزنه به خاطر همین استرسم بیشتر شد و امروز هم چند بار اون ضربان اضافی رو احساس کردم . نکنه مشکل قلبی داشته باشم لطفا بگید چیز خاصی نیست .
  1. تصویر کاربر فاطمه چهارشنبه ۴ خرداد ۱( 8 ماه پیش)
   چند بار که استرس داشتم این حالت برام پیش اومد و چند ضربان اضافی رو احساس کردم ،امروز هم استرس داشتم و این حالت تکرار شد کلا نسبت به سلامتی بدنم خیلی حساسم و کوچکترین مشکلی بهم استرس میده وقتی هم که استرس میگیرم تنفسم تند میشه و ضربان قلبم تندتر میشه
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۴ خرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام در صورتی که مکرر تکرار میشه هولتر ریتم انجام بدید 

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر یوسف سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید بنده ۲۴سالمه مدتی هست تپش قلب دارم یه ذره حالت گیجی دارم و معده م هم باهاش درد میکنه از زمانی که کرونا اومد و استرس خیلی زیادی گرفتم تپش قلب پیدا کردم ولی مشکل تنفسی ندارم و میتوانم خوب ورزش کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳ خرداد ۱( 8 ماه پیش)
   سلام اگر بررسی قلبی شدید و مشکلی نداشتید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر Zhra یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید من 17سالمه و بیشتر وقتا حس سنگینی میکنم روی قفسه سینه م و تیر میکشه و نفس کشیدنم یکم سخت میشه میتونم بپرسم چرا اینجوری میشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام اگر مشکل گوارشی ندارید برای بررسی قلبی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر کوروش پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 93 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  بنده ۲۲ سالم هستش چند وقتیه یوهو قفسه سینم درد میگیره و دچار نفس تنگی و سر شدن دست چپ میشم که شروع حمله با استرس خیلی شدید همراه هستش چند ثانیه بعد از اوج علائم کاملا خوب میشم تحقیق که کردم به این نتیجه رسیدم که حمله پانیک هستش پیش روان پزشک هم رفتم ایشون هم تایید کردن ولی گفتم یه مشاوره هم بگیرم از شما ضربان قلبم هنگام استراحت ۵۵ هستش یه نوار قلب هم گرفتم.
  این هم ذکر کنم گاهی وقت ها ضربان قلبم بالا میره یا اینکه نا منظم میشه چند دقیقه ای که همیشه شب ها اتفاق میوفته و همراه با استرس هستش
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام نوار ضمیمه باز نمیشه و لی علایم به حمله پانیک میخوره
 • تصویر کاربر ستاره چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من ۲۸ سالمه و پارسال عمل اسلیو معده انجام دادم و ۴۶ کیلو وزن کم کردم بعد عمل یکم ریه هام اب اوردن و ابش کشیده شد و حالم خوب شد نمیدونم ربطی داشت یا نه ولی گفتم شاید مربوط باشه
  الان حدود ۱ ماه هست بی دلیل یهویی انگار توی دلم خالی میشه و بعدش تپش قلب شدید شروع میشه که احساس میکنم قلبم میزنه بیرون دکتر رفتم و ازمایش انزیم قلب دادم گفتن چیزی نیست و مشکلی نداری
  این حالت توی روز چند بار برام اتفاق میوفته و بعدش خیلی استرس میگیرم و فکر های منفی میاد سراغم و احساس خیلی بدی بهم دست میده نمیفهمم مشکل فیزیکی هست که این جوری میشم و اون احساس ها میاد سراغم یا مشکل احساسی هست که این حالت فیزیکی واسم پیش میاد . باید چی کار کنم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش)
   سلام هولتر ریتم و تست تیرویید و کم خونی بدید ، شاید نیاز به عکس سینه و اکو مجدد باشه
 • تصویر کاربر سجاد چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  سلام
  ۱۹ سالمه چند هفته بعد از درمان از بیماری کرونا مشکل سوزش قفسه سینه گرفتم بعد روز به روز بدتر میشد رفتم متخصص داخلی سی تی اسکن ریه گرفتم مشکلی نداشت نوار قلب هم مشکلی نداشت ولی هی حالتم بدتر میشد ام ار ای کامل گرفتم مشکلی نبود متخصص قلب اکو گرفتم گفت سالم رفتم روانپزشک براش تعریف کردم گفتش این حالتی که داری حمله پنیک و چند تا قرص برام تجویز کرد ولی بعضی وقتا یک دفعه ای ضربان قلبم میره بالا وقتایی به طور کوبنده طوری که پشت کمرم درد میگیره همراه با سنکینی در تنفس قبل از اینکه ویروس کرونا بگیرم هیچ سابقه بیماری نداشتم ایا نظری راه حلی نظری دارید کمکم کنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش)
   سلام اگر رفلاکس معده دارید ، درمان کنید در صورتی که بتونید موقع تپش نوار بگیرید بهتره ، ویا هولتر ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من حدود ۴ ساله که اضطراب شدید دارم و نوار قلب گرفتم و گفتن پی وی سی میزنه و یه ضربان درست و یه نابجا میزنه فشار خون هم تا ۲۰ میره الانم پس از مصرف داروی کنکور و آسنترا و لوزار و کلرودیازپوکساید دکتر بهم گفته قطعشون کن و داروهای برادیکس و مییکسیلیتین و ولزومیکس و بوسپیرون بخورم و امشب که برادیکس مصرف کردم احساس ضعف شدید قلبی دارم و همش فک میکنم دارم کالبد خالی میکنم.آیا با مراجعه به تهران و ابلیشن مشکلم حل میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما به متخصص الکتروفیزیولوژی مراجعه کنید نیاز به بررسی بیشتر ودر صورت لزوم ابلیشن دارید
 • تصویر کاربر میلاد چهارشنبه ۱۵ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من ۳۴ ساله هستم و از حدود ۱ سال پیش گاهی تنگی نفس میگرفتم ، که چندباری دکتر قلب رفتم و بار اول تست ورزش دادم که گفتن مشکلی نیست و دفعه دوم سیتی آنژیو دادم و گفتند رگها بازه و مشکلی نیست،، اما الان دست و زیربغل و کتف و ساق پای چپم گاهی وقتها درد میگیره و وسط سینه ام تیک میزنه و فشارم هم یک ماهی میشه که پائین هست و روی ۹ هستش،
  سوالم اینه که من باید باز چکاپ قلب بدم و آیا سیتی آنژیو کامل مشکلات را نشان میدهد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ دی ۰( 1 سال پیش)
   سلام علایم تیپیک قلب نیست ، بهتره مجدد چکاپ به خصوص اکو انجام بدید
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید،بنده مشکلات گوارشی دارم و مبتلا به اچ پیلوری معده هستم،گاهی وقتا یک احساس ترکیدگی حباب در سینه دارم به ندرت شاید هفته ای یک یا دو بار،یا وقتی به یکباره از جایم بلند می‌شوم ضربان قلبم به مدت حدودا یک دقیقه بالا میرود،آیا ورم معده و رفلاکس باعث ایجاد ضربان بالا میشود؟سه بار به فوق تخصص قلب مراجعه و همه آنها گفتن که قلب من هیچ مشکلی ندارد،حال با این علائم و داشتن اینگونه مشکلات چکار باید بکنم،با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام مشکلات معده ممکنه سبب این عوارض بشه ، برای معده درمان انجام بدید
 • تصویر کاربر جعفر سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من نوار قلبم گفتن کمی پی وی سی داره و تست ورزش دادم گفتن مشکلی نیست تو هولتر ۲۴ ساعته هم ۳۲۰ تا ضربان نابجا داشتم دکتر قلب گفت طبیعیه و مشکل خاصی نیست و اضطرابیه منو به متخصص اعصاب و روان ارجاع دادن خواستم نظر شما رو بدونم
  1. تصویر کاربر جعفر یکشنبه ۲۱ آذر ۰( 1 سال پیش)
   البته که من هیچ مشکل خاصی نداشتم واسه چکاپ سالیانه محل کار نوار قلب دادم
  2. تصویر کاربر جعفر یکشنبه ۲۱ آذر ۰( 1 سال پیش)
   اینم مدارک موجودم
  3. تصویر کاربر جعفر یکشنبه ۲۱ آذر ۰( 1 سال پیش)
   اینم مدارک
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر اکو هم طبیعی بوده مشکلی نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام چند روز تپش قلب و استرس خیلی شدید میگیرم دست هام می لرزه دلم مثل سیر سرکه میجوشه احساس زانوهام سست میشن
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام نوار بگیرید ممکنه عصبی باشه

 • تصویر کاربر حسن چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  سلام‌
  خانوم دکتر‌استرس وترس،احساس تنگی نفس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام به روانپزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر Meier چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  سلام دکتر ۲۳ ساله هستم
  من ۲ یا ۳ سالی هست که به قلبم و ضربان قلبم حساس شدم تو ساله اول درگیر مسائل پانیک بودم ناشی از این که ضربانه قلبم بالا میرفت ولی پریشب موقع راه رفتن ضربان قلبمو در گلوم احساس کردم چک که کردم دیدم از ۵ تا یا ۱۰ تا ضربان یکی جا میوفته؟ امبولانس زنگ زدم اکو‌گرفت گفت هیچ مشکلی نیست ولی من دقیقا فهمیدم ضربان قلب نا منظمم اونا گفتن برم پیش دکتر قلب و روانپزشک؟ میخوام نظر شمارو بدونم.ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما مراجعه کنید

 • تصویر کاربر Meier چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام دکتر ۲۳ ساله هستم
  من ۲ یا ۳ سالی هست که به قلبم و ضربان قلبم حساس شدم تو ساله اول درگیر مسائل پانیک بودم ناشی از این که ضربانه قلبم بالا میرفت ولی پریشب موقع راه رفتن ضربان قلبمو در گلوم احساس کردم چک که کردم دیدم از ۵ تا یا ۱۰ تا ضربان یکی جا میوفته؟ امبولانس زنگ زدم اکو‌گرفت گفت هیچ مشکلی نیست ولی من دقیقا فهمیدم ضربان قلب نا منظمم اونا گفتن برم پیش دکتر قلب و روانپزشک؟ میخوام نظر شمارو بدونم.ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما باید مراجعه شود

 • تصویر کاربر Meier چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 126 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۲ یا ۳ سالی هست که به قلبم و ضربان قلبم حساس شدم تو ساله اول درگیر مسائل پانیک بودم ناشی از این که ضربانه قلبم بالا میرفت ولی پریشب موقع راه رفتن ضربان قلبمو در گلوم احساس کردم چک که کردم دیدم از ۵ تا یا ۱۰ تا ضربان یکی جا میوفته؟ امبولانس زنگ زدم اکو‌گرفت گفت هیچ مشکلی نیست ولی من دقیقا فهمیدم ضربان قلب نا منظمم اونا گفتن برم پیش دکتر قلب و روانپزشک؟ میخوام نظر شمارو بدونم.ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام حتما باید مراجعه شود

 • تصویر کاربر عبدالله چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من ساعاتی از روز آریتمی دارم یک حالت بسیار ناخوشایند دارم به قول معروف تو دلم رخت میشورند ۳ سال پیش مونیتورینگ ۲۴ ساعته تو بیمارستان شدم اکو هم انجام شد گفتند مشکلی نداری ۲ سال پیش تست ورزش واکو مجدد انجام شد گفتند سالمه ۶ ماه پیش هم‌ متخصص قلب نوار دوبار تو مطب گرفت گفت هیچ مشکلی نداره ۱۰ روز پیش از بس دلم خالی میشد رفتم‌ اورژانس نوار گرفت پزشک طب اورژانس گفت‌ نوارسالمه واحتمالا مال معده میتونه باشه ولی این‌ حالت آریتمی زندگی را برام‌ خیلی سخت کرده ..جهت استحضار سندرم روده تحریک پذیر...اختلال افسردگی واختلال اضطراب فراگیر مختلط دارم به همراه حملات اضطرابی ممنون‌ میشم یه راهی جلوی پام‌ بذارین در ضمن ۵۱ ساله هستم خیلی تشکر از اینکه وقت میزارین عبدالله از اصفهان
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام اگر همه تستها طبیعی است ، مربوط به اضطراب و یا معده میباشد

 • تصویر کاربر افسانه شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  سلام ۴۲ سال دارم تپش قلب شدید و استرس دارم
  قرص کلرودیازپوکساید میخورم دوسال پیش اکو کردم افتادگی دریچه قلب داشتم قرص پرو پانانول خوردم الان از شدت تپش و تنگی نفس چندین بار در شب از خواب می پرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۰ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام هولتر ریتم انجام بدید

 • تصویر کاربر Mnsr چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 198 مشاهده پرسش
  سلام من نوزده سالمه
  و دوران استرس شدید کنکور داشتم و بعدش چند وقت پیش ویروس روده گرفتم که به همین خاطر یک روز فشار به شدددت افت کرد و ضربان قلبم حتی رسیده بود به 160
  سابقه هیچ بیماری ای ندارم و الان چند روز احساس میکنم که کمی تنگی نفس دارم و وقتی یه استرس شدید بهم وارد میشه احساس میکنم که ضربانم میره بالا البته من سینوزیت دارم و تنگی نفس رو فکر میکنم برای اون باشه اما بخاطر همین موضوع که استرسم میگیره مدام ذهنم درگیره که نکنه مشکل قلبی داشته باشم و ترسیده هم شدم و همش ذهنم درگیره و میترسم و استرس دارم سر این موضوع
  1. تصویر کاربر Mnsr یکشنبه ۲۳ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   البته بگم که من تقریبا چار ماه پیش نوار قلب گرفتم و طبیعی بود
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام بهتره اکو انجام بدید اگر نرمال بود مشکل قلبی نیست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مجتبی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 345 مشاهده پرسش
  من استرس شدید داشتم همزمان تپش قلب جدید یکی دوباراین حالت میشم هر این سه مورد برام اتفاق میفته من تپش قلب باعث استرس میشه یا یااسترس باعث تپش قلب میشه لطفا راهنمایی کنید باید به چه دکتری مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام در موقع تپش نوار بگیرید اگر نوار غیر طبیعی بود به متخصص قلب و اگر طبیهی بود به متخصص اعصاب و روان
 • تصویر کاربر افسانه سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  خانمی ۵۲ ساله مدتی است که دچار طپش قلب وpvc و pac شده ام دکتر برام قرص سوتالول وآلپرازولام تجویز کرد ولی سوتالول موثر نبوددرضمن یه مدتی خیلی استرس داشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام قبل از شروع سوتالول و هر داروی دیگه باید ابتدا از جهت عروق قلب برسی بشید ، اکو هم لازم دارید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   برای استرس به متخصص روانپزشک مراجعه کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Majd جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید من میترا 20 ساله هستم دوسال پیش ب دلیل درد زیاد قلبم رفتم دکتر و نوار قلب گرفتن من متوجه نشدم کامل اما گفتن یکی از رگ ها قلبم گرفته که مشکل خاصی نیست و فقط گفت شبا ک میخوابی یا وقتایی دراز میکشی تپش شدید داری و حسش میکنی گفتم بله گفتن چیزی نیس و پرانول برام دادن. حالا چند مدته که نفس تنگی دارم و احساس درد و سوزش میکنم انگار یه وزنه رو قلبمه. آیا هنوز مشکل نداره؟ یا چیزی شده؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر مشکل گوارشی دارید اون را درمان کنید در غیر اون صورت اکو انجام بدید ،در ضمن کرونا را هم در نظر داشته باشید
 • تصویر کاربر محمدعلی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید من تیروئید پرکار داشتم الان تحت درمانم درحال حاضر نرمال شده اما ضربان قلب 2تا میزنه یک وقفه دارد اکو وتست ورزش دادم خوب بوده هولتر ریتم قلب گذاشتم گفتن از تیروئید است ببخشید این وقفه در ضربان قلب مشکل نداره وقتی غذا می خورم حالت اضطراب بهم دست میده ممنون ببخشید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر مشکل معده دارید در مان کنید ، اگر هولتر خوب بوده جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر دیرباز شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  با سلام
  من ۱۲روزه که به کرونا مبتلا شدم علایم شدید نداشتم
  ولی امروز با تپش قلب شدید و تنگی نفس بیدار شدم وبعد از چند ساعت هنوز خوب نشدم
  البته سابقه این تپش قلب و تنگی نفس که به کفته دکتر ازاسنرس بالا بوده رو داشتم الان خیلی میترسم و نمیدونم باید برم بیمارستان یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما از نظر ریوی بررسی کنید در صورتی که درگیری ریه نداشتید جهت بررسی قلبی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر الهام چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت بخیر من ۳۳سالمه از ۱۴سالگی کم کاری تیرویید دارم و روزی یه دونه قرص میخورم.چند سال پیش دچار حملات پانیک شدم و به چندین دکتر قلب مراجعه کردم تشخیص همه پرولاپس خفیف بود که گفتن چیز خاصی نیست.ولی وسواس شدید پیدا کردم و با هر اضطراب میرفتم دکتر آخرین بار ۷ ماه قبل دکتر کمال خادم وطن ارومیه گفتن این نوع پرولاپس بیماری محسوب نمیشه و خیالت راحت فقط ۵سال یه بار بیا اکو.من همیشه فشارم پایینه و اکی هستم باهاش ولی زیاد تپش قلب میگرم یا انگار دلم میریزه واسه پانیک کلرو دیازپکساید میخورم ولی بعضی شرایط مه استرس میگیرم فشارم روبا دستگاه خونه گرفتم یکی دو بار آریتمی نشون داد .خیلی نگارانم کرده این که چرا آریتمی نشون میده البته موقع ورزش بدنسازی ضربانم تا ۱۷۰ میره و هیچ مشکلی ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر تپش زیاد دارید هولتر ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر علی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 234 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر خدمت دکتر عزیز، ببخشید من 30 سال سن دارم، افتادگی دریچه میترال دارم به صورت خفیف، سه بار اکو دادم و تایید شده ولی در یک اکو گفتن شاید نارسایی داشته باشین، و استرس و اضطراب هم بیشتر مواقع دارم، الان در حال حاضر ضربان های نامنظم قلبی که دارم که غیر از صدای قلبم هست و روی سینه بالای قلبم احساس میکنم باعث اضراب بیشتر من شده و با درد مبهمی همراه هست، که بعد از مدتی با استراحت خوب میشه و بیشتر مواقع دلشوره و نگرانی دارم، ممنون میشم راهنمایی کنین چون این ضربان های غیر از ضربان قلبم که چون لاغر اندام هستم و با چشم هم محسوسه، زندگی رو مختل کرده و نگرانم کرده، ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام باید هولتر ۲۴ ساعته ریتم بشید تا نوع اریتمی ها و تعداد اون مشخص بشه
 • تصویر کاربر Javid چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  درود خدمت خانم دکتر خوب و دلسوز
  براتون آرزو تندرستی دارم
  خلاصه عرض کنم بنده ادم فوق استرسی و اضظرابی هستم کمی هم وسواس فکری و عملی دارم ! ( جهت شفاف سازی )
  در مواقع شدید استرس یا مکان هایی که قرار میگرفتم ماهی ۱-۲ باز قلبم هوری میرخت جوری که خیلی میترسیدم
  تا اینکه ۲ شب پیش سر جریانی عصبی شدم دوباره قلبم ریخت و منم مدام به طور وسواس گونه روی ریتم و ضربان قلبم فوکوس میکردم و این عمل مدام تکرار میشد تا اینکه پروپانول ۱۰ خوردم کمی اروم شدم و خوابیدم اما تا فردا که وقت دکتر گرفتم بهم گفتن افسردگی شدید و اضطراب دارم بهم فلوکستین ۲۰ و پروپانول ۲۰ تجویز کردن دیشب بدون استرس و ریختن دل خوابیدم اما موقع ای که بیدار شدم باز اون استرس و توجه به ضربان قلبم منو به خودش جلب میکنه و انگار این توجه من باعث شد هول یا دلم خالی شه ریزش داشته باشه
  خواهشا بگید بیماری قلبی ندارم تووروخدااا
  1. تصویر کاربر Javid سه شنبه ۲۱ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   خانم دکتر در ادامه بگم بنده ۲۶ سال سن دارم
   همش مدام دارم فکر میکنم و فکر میکنم وقتی فکر میکنم هوری میریزه :(( دلم وقتی کمتر فکر کنم نمیریزه فقط دیشب بعد از مصرف پروپنال ۲۰ اصلا دیگه نریخت ! ضربانم بالای ۱۰ نمیره بین ۷۰-۸۵ هستش اما اگه جای استرسی برم یا استرس بگیرم دلم میریزه
   کمکم کنید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام در صورتی که اکو نرمال باشه احتمال بیماری قلبی کم هست ، و ممکنه عصبی باشه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Sara یکشنبه ۱۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 308 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر همسر من ۳۰ سالشه وقتی وارد مطب دکتر میشه استرس میگیره تپش و فشارش میره رو ۱۷ ۱۸ ولی وقتی میاد خونه اروم‌یشه فشارش حداقل ۱۲وحذاکثر ۱۴ نوار قلب ازش میگیرن دکتر گفت قلبش یه مقدار انحراف به راست داره مادرزادیه مشکلی نیست ۳روز در هفته هم تنیس بازی میکنه هیچ مشکلی نداره میخواستم بدونم یعنی مشکل قلبی داره انحراف به راست ؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما باید اکو و هولتر فشار انجام بدن
 • تصویر کاربر الهه چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 214 مشاهده پرسش
  سلام ضمن عرض تشکر
  ۵۳ ساله هستم ، متاهل و دوبار زایمان طبیعی داشته ام،
  ۴ ساله ورزش( پیلاتس و یوگا) می کنم، حین ورزش و بالا و پایین رفتن پله مشکلی ندارم
  در طول یکماه یکی دو بار دچار تپش قلب میشوم،برای چکاپ نزد دکتر رفتم ، نوار و اکو انجام دادند، و گفتند یکی از دریچه ها گشاد است ولی چون تنگ نفس نداری و درفعالیت مشکل نداری فعلا کاری بهش نداریم،
  و پرانول ۱۰ تجویز کردند ، روزی دوبار
  سرچ کردم دیدم عوارض دارو زیاد است و اگر مصرف کنم قطع کردنش هم برام مشکل درست میکنه،
  سوال:
  ۱- آیا مصرف قرص برایم ضروریست؟
  ۲- آیا اگر دچار گرفتگی عروق قلبی باشم ، در همین تست ها خودش را نشان میده؟ گرفتگی ندارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ظاهرا گشادی دریچه کم بوده و اهمیتی نداره برای بررسی عروق قلبی باید سی تی انژیو یا تست اسکن با ورزش بدید
 • تصویر کاربر سهیل پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  مدتی است که بعلت یک سرمایه گذاری اشتباه دچار استرس های شدید میشوم که گاهی دو دست چپ و راستم از ساعد به پایین دچار یک نوعی بیحسی و گزگز میشود و گاهی که فکر و خیال و استرسم زیاد می‌شود درد در ناحیه قفسه سینه زیاد میشود و احیای میکنم در حال حمله قلبی هستم این حالتها البته دائمی نیستند و گاهی برایم پیش میآید خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید چه قرصی استفاده کنم
  پیشاپیش از شما سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام و وقت به خیر احتمال اینکه مربوط به اعصاب باشه هست ولی بهتره از نظر قلبی هم حتما بررسی بشید به خصوص اگه سن بالای ۳۰ دارید
 • تصویر کاربر صابر جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 263 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما .خانم دکتر مدت ۲ ماهی هست که من گاهی قلبم تیر میکشه گاهی با تغییر حالت و حرکت دست درد میگیره و خوب میشه رفتم نوار قلب گرفتم پزشک عمومی گفت مشکوکه خواستم لطف کنید نوار رو ملاحظه کنید ببینید مشکلی هست یا خیر .متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام نوار مشکلی نداره
 • تصویر کاربر نسرین جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید یک سالی هست که یهو تپش قلب میگیرم دست و پام یخ میکنه سمت چپم درد مبگیره احساس میکنم الانه قلبم وایسته به دکتر مراجعه کردم اکو و نوار قلب و ازمایشات قلبی سالم بود مشکلی نداشتم گفتن از استرسه ولی بعضی موقع ها یهو احساس میکنم ضربان قلبم نامنظم میشه این پرسه فقط چندثانیه طول میکشه فوری خوب میشم ولی خیلی میترسم نگرانم نکنه اریتمی قلبی دارم لطفا کمکم کنید خیلی اذیت میشم درضمن دکتر روانشناسم مراجعه کردم داروهای اعصاب و پروپرانول مصرف میکنم ولی باز این حالتهارو دارم اصلا خوب نشدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام هولتر ۴۸ ساعته ریتم انجام بدید ، تست تیرویید هم چک کنید ، اگر مشکل گوارشی دارید اون را هم درمان کنید
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 256 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر خسته نباشید ببخشید من دیگه کلافه شدم آدم خیلی ترسویی هستم تهران رفتم اکو و نوار بهم گفتن سالمی فقط افتادگی دریچه میترال داری که دکترش میگفت مهم نیست بعد اومدم شهرمون رفتم دکتر بازم اکو دادم گفت هیچیت نیس رفتم روانشناس فقط قرصای پرپرانول ۱۰ میخورم سرترالین ۱۰۰ اما بازم تپش قلب شدید دارم مخصوصا وقتی که هول میشم تا یک روز کل سمت چپم هر ۲ یا ۳ ساعت یبار تیر میکشه خوب میشه
  واقعا خستم ۲۳ سالمه
  کمکم کنین من حتی از ورزش کردن هم استرس میگیرم که تپش قلبم بالا نره و یه نکته ی دیکه ای هم که هست همش زیر سینه ی چپم درد هس و هرچی به دنده ها نزدیک میشه دست میزنم دردشون وحشتناک تره گاهی عطسه میزنم دقیقا همون ناحیه زیر سینه محکم گرفتگی ایجاد میشه که باید بالا پایین بپرم ول کنه البته اینم بگم گاها درد به پشت سمت چپ بدنم یعنی پشت کتف هم میزنه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما سطح ویتامین دی را چک کنید و در حد ۵۰ حفظ بشه ، به طور منظم ورزش کنید با شدت کم ، اگه بهتر نشدید هولتر ریتم انجام بدید
 • تصویر کاربر مژگان یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 245 مشاهده پرسش
  سلام شبتون بخیر، من مدت یکماه ونیمه دچارتنگی نفس شدید شدم یه باردمترمراجعه کردم که گفتن التهاب ریه دارم وکورتون برام تجدیزکردن تا چندروز خوب بودم والان چندروزه با خیلی شدیدشده طوریکه حس میکنم نفس کم میارم وموقع نفس کشیدن به قلبم فشارمیاد دچارخمیازه ناقص میشن وپشت کتفم تیرمیکشه ودرد میگیره ضربان قلبم بالاپایین میشه وقفسه سینم تیرمیکشه واقعاایتگن تنگی نفس آزاردهنده شده ایاممکنه به خاطرقلبم باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام حتما از نظر گرونا بررسی بشید اگه کرونا نبود جهت بررسی قلبی مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر مژگان دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام من سیتی ریه دادم که گفتن یه لک یاعفونت خیلی کوچیک توی ریم هست ومشخص نیست چیه، بایدگزارش سیتی ببرم، که بعدیکهفته بردم وگفتن مشکلی نداره وهمه چیزنرماله وفقط زیه هام التهاب داره ولی واقعا این تنگی نفساازاردهنده شده، هیچ علائمی ندارم الان دوماه گذشته واین تنگی نفس ادامه دارشده
  3. تصویر کاربر مژگان دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام من سیتی ریه انجام دادم گفتن یه عفونت کوچیک توی ریم هست ولی مشخص نیست چیه، بایدگزارش سیتی روببرم، بعدیکهفته بردم گفتن مشکلی ندارم همه چیزنرماله وچون تنگی نفس دارم به خاطرالتهاب ریه هست الان دوماه گذشته دوزداروهام تموم شده ولی همچنان تنگی نفس آزاردهنده رو آرم، وکتف وگردنم سمت چپ خیلی درد داره وخمیازه ناقص میکشم
  4. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   اکو قلب باید انجام بدید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر نیلوفر جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 234 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکترمن تقریباسه سال پیش تپش قلب گرفتم رفتم دکتر قلب نوارقلبراگرفت گفت از استرسه واکوشدم گفت قلبت سالمه وآزمایشم خوب بود به همین خاطر من خیلی میترسم ذهنم رادرگیر کرده وحشت دارم به دکتر اعصاب وروان رفتم گفت وسواسی شدی انواع قرص اعصاب خوردم هیچ اثری نذاشت من فقط تپش قلب دارم وقتی چندماه قرص پروپرانول خوردم هیچ تاثیری نداشت وقتی فشارم رو می گرفتم فشارخونم ده وبعضی وقتها نه بودولی نبضم زیر60استولی باز احساس تپش قلب دارم تااینکه دوباره رفتم به متخصص قلب دیگه نوارقلبم راگرفت گفت مشکلت غیر قلبیاست استرست خیلی بالاست بهم سرترالین 50و متوپرال 50تجویزکرو گفت سرترالین متورال تصفی صبح نصفی شب بخور الن ده روز میخورم باز تپش قلب رااحساس می کنم فشار خونم رامیگیرم فشارم تقریبا10و9 است نبضم زیر 60 است ولی احساس تپش دارم میترسم داروها اثرنکند آخر سر به بیماری قلب دچارشوم وایست قلب کنم توروخدا راهنماییم کنیدمتشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بهتره متورال را یک چهارم صبح و یک چهارم شب بخورید ، بعضی اوقات کم شدن ضربان قلب هم باعث تپش میشه ، همچنین قرصاس امپرازول هم یکماه صبح ناشتا بخورید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 281 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  دو برگ نتیجه آزمایش خون در ارتباط با پرسش قبلی من تقدیم حضور می گردد.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   ازمایش فقط کمی غلظت خون دارید ، ولی قند و چربی و بقیه ازمایشات چک نشده
 • تصویر کاربر خاطره شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 248 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسروی مدتی است دچاررتپش قلب شدم طوری که بدنم می لرزه و احساس می کنم که دارم سکته می کنم دچار مشکل عصب معده و التهاب معده هم هستم و روزی دوبار امپرازول می خورم ولی به خاطر اون حالتهای تپش شدید مثل یک حمله مدتی است که ازپاهام مورمور و گز گز میشه و گاهی در بک پام احساس بی حسی می کنم و خواب رفتن پا و گاهی در صورتم احساس بی حسی یکطرف آن و پشت سرمگز گز می کنه
  به دکتر قلب که مراجعه کردم گفتند افتادگی دریچه داری و گفتند دو دریچه ،هر وقت تپش سراغم میاد پروپرانولول می خورم
  در ترافیک دوباره تپشم بالا میره
  من اصلا مشکل عصبی نداشتم وهمه چیز از شروع تپش قلبم و التهاب معده شروع شد و الان گزگز دست وپا و بی حسی نگرانم کرده در ضمن روزی یک قرص کورتون هم می خورم به خاطر مشکل التهاب،خانم دکتر هر وقت تپش می گیرم سینه سمت چپم و پشت اون تا چندروز درد می کنه
  به نظرتون من مشکل قلبی دارم چی بخورم برای این دردهای براثر تپش، و اینکه چه بخورم تا گزگز و خواب رفتن دست و پام خوب شه
  گاهی گلاب و بها رنارنح و گل گاو ربان هم می خورم
  کمکم کنید اگر نیاز است تصاویر اکو و آزمایشم را بفرستم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بعید هست مشکل قلبی داشته باشید ، از نظر کم خونی و کمبود ویتامین دی بررسی کنید ، به دکتر مغز و اعصاب برای بیحسی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر اسماعیلی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 264 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت شما بخیر
  من سال گذشته دی ماه پیش شما اومدم و نوار قلب من رو بررسی کردید و اکو قلب دادم و حتی نشتی دریچه قلبم رو هم چک کردید و فرمدید نیاز به دارو ندارم و هیچ مشکل خاصی نبست و احتمالا از گوارش من هست هفته گذشته من دو باره تپش قلب گرفتم و چند روز میشه که یه دفعه دچار تپش قلب میشم چه در حال راه رفتن و چه در حال نشستن امکان داره گوارش من باعث این تپش قلب ها باشه چون یههو تپش قلب می گیرم به همراه حالت تهوع و سست شدن بدنم و در ساعاتی درد در سرم به صورت ضربه ای و البته من استرسی هم هستم .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام فشار خونتون را بررسی کنید و داروی گوارش هم بخورید بهتر نشدید مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ندا سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 262 مشاهده پرسش
  سلام ،خسته نباشین،بنده ۳۷سالمه ،پروسه پر از استرس زای طلاقو طی کردم ،یه شب احساس سکته کردم و فشار خون بالا و تپش قلب شدید،پزشک متخصص قلب فرمودن قلب سالمه،اختلال پنیک من تایید شد،الانم وقتی اس ام اس دادگاه می یاد یا وکیلم زنگ می زنه دچار سنگینی سینه می شم و رفلاکس شدید معده می گیرم،چندین بااار نوار قلب طول تپش قلب گرفتم ،گفتن مشکلی نیست واسه استرسه،ایا به نظر شما اختلال پنیکم بعد از بر طرف شدن عامل استرسی من خوب می شه،ایا سنگینی سینه و حالات رفلاکس من طبیعیه در موقع استرس؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام برای رفلاکس دارو بخورید و اگه حملات پانیک شدید هست به روانپزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مینا پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 231 مشاهده پرسش
  با سلام خسته نباشی دخترم ۳۰سالشه سه ماه پیش کرونا گرفته بود و خوب شد ولی گهگاهی تپش قلب داشت از کوچکی مشکلی نداشته امروز نوار قلب گرفته پزشک قلب بهش گفته سوراخی مادرزادی در‌دریچه قلب داری و دستور اکو مری دادند نگرانم .سپاسگذارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ابتدا یک اکو تخصصی با تزریق کنتراست انجام بدن اگه سوراخ تایید شد اکو مری لازم هست
 • تصویر کاربر احلام جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 233 مشاهده پرسش
  با سلام..خواهرم ۳۷ سال سن دارن و از میگرن شدید رنج میبرن.مدتی با مراجعه به متخصص دارو مصرف کردن ولی دجار حملات عصبی شدن و دارو رو قطع کردن.. الان تقریبا هرشب دچار تپش قلب شدید و بی قراری میشن و در همون لحطه به اورژانس مراجعه میکنیم و در اکو و نوار قلب چیزی مشاهده نمیشه.. آزمایش کامل خون و ام ار ای انجام شده بازم چیزی مشاهده نشده. تنها چیزی ک معلوم شده باکتری معده توسط اندسکوپی بوده...الان هر یک شب در میون دچار همون حالات میشن و ما نمیدونیم اون لحظه چکار کنیم ...ممنون میشم پاسخ بدید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام به روانزشک مراجعه کنید ممکنه حملات پانیک باشه
 • تصویر کاربر miran دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر یه سوال داشتم در مورد اینکه استرس و اضطراب در بیماران قلبی چطور باعث هیپوکسی مضاعف قلب میشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   چون استرس باعث ترشح هورمونها و افزایش فشار و ضربان قلب میشه و مقدار اکسیژن مصرفی قلب را بالا میبره

 • تصویر کاربر Fk سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 261 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.پدربنده ۴۸ساله هستند.چندسالی است که بیماری پانیک دارند و از داروهای پروپرانول و سیتالوپرام استفاده میکنند.مواقعی که حملات پانیک رو دارن آروغ های شدیدی میزنن..چندوقت پیش دچار سکته قلبی شدن علائمشون هم باز همین آروغ شدید و درد در کتف چپ بود که ما فکر کردیم باز حمله پانیک هست ولی بعد ازاینکه نوارقلبی گرفته شد متوجه شدیم سکته کردن و دوتا از رگای قلب گرفته والان فنر گذاشتن...بعد از این ماجرا با تب و لرزهای زیادی که داشتن متوجه شدیم که کروناهم دارن و بعداز قرنطینه علائم کرونا کامل از بین رفت و بهبود پیداکردن ولی مسئله ای که الان وجود داره اینه که هرشب و هر روزصبح آروغ های شدید و پشت سرهمی میزنن ما نمیدونیم به خاطر قلب هست یانه؟ چون ذکر کردم که موقع حمله قلبی هم شدیدا آروغ میزدن و ما الان میترسیم که دوباره این اتفاق بیفته...آیا به نظر شما این آروغ های زیاد به خاطر قلبه یا اعصاب و مشکلات گوارشی ؟چون من شنیدم که وجود عفونت در دستگاه گوارش و یا استرس زیاد هم باعث این مشکل میشه... به نظرشما ما از چه جهت برای درمان اقدام کنیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام حتما باید قلب مجدد چک بشه اگه مشکلی نبود از نظر گوارش درمان بشن

 • تصویر کاربر آرین سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 327 مشاهده پرسش
  سلام من قبل از خواب یا بعضی موقع ها حس میکنم که ضربان قلبم متوقف میشه و بعد قلبم یه ضربان شدید میزنه که کاملا میتونم حسش کنم همچنین انگار بالای قلبم یه چیزی منقبظ و منبسط میشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 247 مشاهده پرسش
  من 39 سالم هستش دو روزه سنگینی قفسه سینه دارم و بعضی وقتها نوک انگشتان پام سرد میشه و ضربان قلبم هم حدود 76 هست و بعضی وقت هم به خودی خود کمی عرق می کنم و احساس می کنم قلبم درد می گیره من این روزها هم خیلی استرس دارم دلیلش چی میتونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام اگه دردتون با فعالیت و راه رفتن بیشتر میشه ممکنه مربوط به قلب باشه ، میتونید داروی ضد اظطراب با نظر پزشک بخورید ، سطح ویتامین دی باید چک بشه و اگه مشکلات گوارشی دارین باید درمان بشه

 • تصویر کاربر عبدالوحید سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 277 مشاهده پرسش
  باسلام،من 33سالمه و حدود یکماهه دچار تپش قلب شدم اطبای اورژانس و عمومی تشخیص psvtدادن،آیا الزاما برای درمان تنها راه موجود ابلیشن هست یا راه دیگری هم وجود داره؟مصرف پروپرانول در مهار تپش فوق بطنی حمله ای چقدر موثره؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷( 4 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر