متخصص قلب در تهران

انجام استرس اکو برای تشخیص بیماری های شریان کرونر قلب در مطب دکتر آرزو خسروی

آزمایش استرس اکو در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکواکردیوگرافی، با تزریق دوبوتامین انجام می شود. جهت ارتباط با نوبت دهی مطب و مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید. قیمت آزمایش استرس اکو در مطب یک ملیون ششصد و هفتاد و چهار هزار تومان است که با توجه به اقلام مصرفی حین انجام آزمایش امکان افزایش هزینه وجود دارد.

استرس اکوکاردیوگرافی چیست؟

استرس اکو آزمایشی برای تعیین عملکرد قلب و عروق خونی است. در ادامه با آن بیشتر آشنا می شویم.

آزمایش سرپایی استرس اکو نشان می دهد قلب شما در مواقعی که در حال فعالیت بدنی هستید، چقدر خوب کار می کند. این آزمایش برای اثبات یا رد وجود بیماری های شریان کرونر قلب صورت می گیرد.

اکوکاردیوگرافی استرس به واسطه داروهایی مثل دوبوتامین که ورزش را شبیه سازی می کنند، انجام می شود. انجام این آزمایش ایمن و بی خطر در مطب دکتر آرزو خسروی بین ۱۵ الی ۲۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

اگر درد قفسه سینه ای دارید که فکر می کنید به علت بیماری عروق کرونر یا حمله قلبی است پزشک ممکن است تست استرس اکو درخواست کند. استرس اکو همچنین تعیین می کند که اگر در توانبخشی قلبی هستید، چه مقدار ورزش با خیال راحت می توانید انجام دهید.
همچنین می توان از این آزمایش جهت ارزیابی میزان موفقیت درمان هایی نظیر پیوند عروق، آنژیوپلاستی و داروهای ضد آنژین و ضد آریتمی استفاده کرد.

فیلم استرس اکو

خطرات و عوارض استرس اکو با تزریق

آزمایش استرس اکو با تزریق بی خطر و ایمن است. دوبوتامین تزریقی برای انجام آزمایش فقط ضربان قلب را مقداری افزایش می دهد و هیچ گونه خطر یا عوارضی به همراه ندارد.

آمادگی قبل از استرس اکو در مطب دکتر آرزو خسروی

آزمایش استرس اکو در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی انجام می شود که معمولا ۱۵ الی ۲۵ دقیقه طول می کشد.

۱- ۷ ساعت قبل از انجام تست مواد غذایی و نوشیدنی مصرف نکنید و ناشتا باشید.

۲- در روزی که تست را انجام می دهید سیگار نکشید زیرا نیکوتین می تواند با ضربان قلب تداخل داشته باشد.

۳- بدون مشورت با پزشک خود قهوه یا داروهای حاوی کافئین مصرف نکنید.

۴- اگر دارو مصرف می کنید از دکتر خود بپرسید که در روز تست داروها را مصرف کنید یا نه. نباید از داروهای قلبی خاصی مانند بتابلاکرها و داروهایی که ضربان قلب را کنترل می کنند مانند، Isosorbide mononitrate-dinitrate isosorbide) ،Isordil Titradose) و نیتروگلیسرین قبل از تست استفاده کنید.

6- لباس های راحت و گشاد بپوشید.

48 ساعت قبل از انجام این آزمایش باید مصرف داروهایی که ضربان قلب را کنترل می کنند قطع شود.

اکو استرس در مطب دکتر آرزو خسروی چگونه انجام می شود؟

ابتدا 10 تکه کوچک و چسبنده به نام الکترود را روی قفسه سینه بیمار می چسبانیم. الکترودها به دستگاه ثبت نوار قلب وصل می شوند. نوار قلب فعالیت الکتریکی قلب به خصوص تعداد و ریتم منظم ضربان قلب را اندازه گیری می کند. معمولا فشار خون هم در طول تست اندازه گیری می شود.

مطلب مرتبط : علت درد قفسه سینه و پشت قلب چیست؟

استرس اکو با تزریق دوبوتامین

آزمایش استرس اکو در مطب دکتر خسروی با تزریق داروی دوبوتامین انجام می شود. دارویی که ضربان قلب را افزایش می دهد و حالتی را شبیه سازی می کند که بیمار در حال انجام فعالیت بدنی باشد. پس از تزریق دارو زمانی که ضربان قلب به بیشترین سطح خود رسید، از بیمار درخواست می شود به پهلو دراز کشیده و دکتر آرزو خسروی، اکو در حال استراحت یا اولتراسوند از قلب را انجام می دهند. هزینه آزمایش استرس اکو در مطب یک ملیون ششصد و هفتاد و چهار هزار تومان است که با توجه به اقلام مصرفی حین انجام آزمایش امکان افزایش هزینه وجود دارد.

ابتدا ژل مخصوصی روی پوست می زنند و سپس از دستگاهی به نام مبدل استفاده می کنند. این دستگاه امواج صوتی برای ایجاد تصاویر از حرکات قلب و ساختارهای داخلی را منتشر می کند. به این صورت پزشک تصاویر سونوگرافی از قلب را در نمایشگر مشاهده می کند و در این مشاهده در میابد که آیا عضلات قلب در حال ورزش به اندازه کافی خون و اکسیژن دریافت می کنند یا خیر.

انجام انواع اکو قلب در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی
انجام انواع اکو قلب در مطب دکتر آرزو خسروی فلوشیپ اکوکاردیوگرافی

جواب آزمایش استرس اکو با تزریق

برای اطلاع از شرح و تفسیر نتیجه استرس اکو خود کافیست تصویر جواب اکو را در بخش ثبت پرسش ارسال کنید، تا ظرف چندین روز پاسختان را دریافت کنید.

این آزمایش بسیار دقیق و قابل اعتماد است و دکتر خسروی نتایج آزمون را برای شما توضیح می دهند. اگر نتایج طبیعی باشد یعنی قلب شما به درستی کار می کند و عروق خونی به علت بیماری عروق کرونر، مسدود نمی باشد.

نتایج آزمایش غیر طبیعی ممکن است به این معنی باشد که قلب به طور موثر خون پمپاژ نمی کند. زیرا در رگ های خونی انسداد وجود دارد. دلیل دیگر می تواند به علت تخریب قلب در نتیجه حمله ى قلبی باشد.

تشخیص بیماری عروق کرونر و ارزیابی خطر ابتلا به حمله قلبی در اوایل، می تواند به پیشگیری از عوارض بعدی کمک کند. این تست همچنین تعیین می کند که آیا در حال حاضر برنامه توانبخشی قلب برای شما کاربردی است یا نه.

انجام این آزمایش ضروری است؟

در صورتی که پزشک به مشکل داشتن دریچه ها یا حفرات قلبی فرد مشکوک باشد و یا مشکلات قلبی علائمی مانند تنگی نفس یا درد قفسه سینه را ایجاد کرده باشند، او می تواند انجام یک استرس اکوکاردیوگرافی را به بیمار پیشنهاد دهد.

قیمت استرس اکو با تزریق در مطب دکتر آرزو خسروی

قیمت استرس اکو کاردیوگرافی یک ملیون ششصد و هفتاد و چهار هزار تومان است که با توجه به اقلام مصرفی حین انجام آزمایش امکان افزایش هزینه وجود دارد. همچنین به دلیل نوسانات ارز، بهتر است پیش از مراجعه به مطب، قیمت استرس اکوکاردیوگرافی را به صورت تلفنی جویا شوید.

دکتر آرزو خسروی عضو انجمن اکوکاردیوگرافی قلب ایران، آمریکا و اروپا.

برای دریافت نوبت استرس اکوکاردیوگرافی در مطب دکتر آرزو خسروی با نوبت دهی در ارتباط باشید.

مشاهده آدرس مطب روی نقشه.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نگین چهارشنبه ۲۰ مهر ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام مادر من ۶۷ سالشونه نصف بیزوفار ۲.۵ و تریامترن اچ یک عدد و اسپرین ۸۱ یک عدد و رزورکسین ۱۰ یک عدد .بیزوفار ۲.۵ نصف که صبح خوردن ۷ عصر ضربان قلب ۵۴ بود مشکلی نداره .مادرم سابقه خونریزی چشم هم دارند مصرف اسپرین براشون مشکل نداره؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مهر ۱( 3 ماه پیش)

   سلام اگر ضربان زیر ۵۰ نیاد وعلایم دیگه ای نداشته باشند ایرادی نداره ، راجع به اسپیرین از چشم پزشک سوال کنید 

 • تصویر کاربر هاشم چهارشنبه ۵ مرداد ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  با سلام عدد ای اف قلب پدرم ۲۵ هست.ایا خیلی خطرناکه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۵ مرداد ۱( 6 ماه پیش)
   سلام نارسایی شدید قلب دارن علت باید بررسی بشه و حتما دارو بخورن
 • تصویر کاربر Mhm جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  تفسیر اکوی قلب
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام اکو مشکل جدی ندارد

  2. تصویر کاربر Mhm شنبه ۲۵ تیر ۱( 6 ماه پیش)
   افتادگی دریچه نداره؟
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۳۱ تیر ۱( 6 ماه پیش)
   افتادگی دریچه خفیف گزارش شده نگران نباشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما پزشک محترم خواستم بپرسم میشه بجای سیتی انژیو در فرد ۶۵ ساله اقا با اکو ساده سالم و نوار قلب نرمال میشه از روش اکو استرس استفاده کرد و عوارض نداره این روش؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام نه
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.
  دکتر درد سمت چپ نزدیک کتف و گاهی بازو نشانه چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۴ آذر ۰( 1 سال پیش)

   سلام ممکنه دیسک گردن باشه

 • تصویر کاربر محسن شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب خانم دكتر
  پدرم محسن تقوايي اگر خاطرتون باشه پنجشنبه بالون و استنت گذاري انجام دادن . چون مسافر هستند شما فرموديد بعد دو هفته مشكلي براي رفتن ندارن . ميخواستيم براشون براي پنجشنبه بليت بگيريم كه دو هفته شون تكميل شده است . ميخواستم باز ازتون بپرسم كه مشكلي نداره و ميتونن با پرواز برن؟
  البته براي سه شنبه وقت داريم كه دوباره خدمتتون برسيم اما الان چون پرواز خارجيه و بايد بليت رو بگيريم ميخواستم قبلش دوباره ازتون بپرسم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام قبل از پرواز و بعد از دو هفته حتما ویزیت بشند
 • تصویر کاربر فلاح شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام .
  بعد از بهبودی از کرونا درد کتف و قفسه سینه و سوزش داشتم. اکو انجام دادم گفتن فشار ریه ۳۲ هست و نارسایی دریجچه tr متوسط . خیلی نگران هستم لطفا راهنمایی بفرمایید .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۵ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر علامتی ندارید اکو را دوماه دیگر تکرار کنید ، ممکنه از عوارض کرونا باشه و به مرور بهتر بشه
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۲ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر گرامی.
  فرزند دختری ۸ ساله دارم که چند وقتی بود یک تنگی نفس در در سمت قلب داشت و تپش قلب زیاد که به محض فهمیدن موضوع آن را پیش فوق تخصص قلب کودکان که شهر اهواز هستند بردم که تست های اولیه رو انجام دادن نوار قلب مشکلی نداشتن فقط با انجام اکوی قلب متوجه شدن که یک نشتی در دریچه میترال دارند که دکتر تنها کاری که کردن این بود اون رو از فعالیت های شدید ورزشی و یا غذاهای پر نمک و کافین دار منع کردن و جلسه بعدی تست رو به ۳ ماه اینده محول کردند لطفا این را بفرماید که خدای نکرده مشکل جدی نیست درمان این بیماری چگونه ست و یا اگه احتیاج به عمل دارند زودتر میشه اقدام کرد که خدای نکردی اتفاق بدی پیش نیاد. لطفا ما را از این نگرانی در بیاورید متشکرم 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲ تیر ۰( 1 سال پیش)
   سلام نگران نباشید خیلی خفیف هست و فعلا هیچ اقدامی لازم نداره
 • تصویر کاربر زهرا شنبه ۱ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 265 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر . راستش من هیچوقت تا حالا مشکل قلبی نداشتم فقط یه مدته دراثر کمبود خواب تپش قلب میگیرم همین . اما دیشب توی خواب بدون اتفاق خاصی از درد قفسه ی سینه بیدار شدم . الانم ساعت ۶ و ربع عصر هستش و همچنان درد میکنه و وقتی با پهلو میخوابم دردش بیشتر میشه ... به نظرتون مشکل از چیه ؟ خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سلام درد به نظر قلبی نیست ، بیشتر عضلانی است ، تست تیرویید هم بدید ، ممکنه تپش قلب و بی خوابی به این دلیل باشه
 • تصویر کاربر مصطفی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 256 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر خانوم دکتر
  تقریبا از دی ماه 99 تا حالا درد خفیف ب صورت تیر کشیدن قفسه سینه (راست و بیشتر چپ و پشتم)دارم که میگیره کوتاه ول می‌کنه و دوباره میگیره ول می‌کنه و در طول روز دارم و آزار دهنده نیس بیشتر کلافم کرده که نکنه مشکل خاصی باشه. بهمن ماه دکتر قلب رفتم و نوار گرفت گفت مشکلی نداری و ریه قلبت سالمه و آزمایش تیروئید برام نوشت و جواب آزمایشم نرمال بود و گفت آدم حساسی هستی و فکر زیاد میکنی گفتم اره و برام قرص اعصاب پرگاسول و ویتامین ب تجویز کرد و به هفته خوردم و بخاطر عوارضش دیگه نخوردم و دوباره پیش دکتر طب اسلامی رفتم با یه دستگاه که دستش بود و میچرخید گفت چسبندگی عروقی داری و دارو گیاهی داد و بخاطر روزه ماه رمضان الان فقط از سه وعده که باید بخورم یه وعده میخورم و جدیدا مسائلی پیش اومده که این وضعیت که دارم زیادتر شده
  و نفس عمیق میتونم بکشم مشکلی نیس و بندرت انگار قلبم سه چهار ضربه به پوستم میزنه و درد پشتم کمتر از قفسه هامه
  به نظرتون مشکلم چیست و اینکه آیا اکو لازمه؟
  1. تصویر کاربر مصطفی سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   خانوم دکتر در ضمن 24سال سن دارم
   لطفاً سریعتر جواب بدید ممنون میشم.
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام بله حتما اکو انجام بدید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 251 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر پسر خواهرم پنج سال داره چند روز پیش متوجه شدیم قلبش کند میزنهنوار قلب اکو انجام داد دکتر گفته باید فورا عمل بشه باطری بزاره ایا تا موقع عمل خطرناک هست ضربان قلبش 43بود ک گرفتیمش داز شما خواهش دارم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام در صورتی که هیچ مشکلی از قبیل تنگ نفس ندارن و پمپاژ قلبشون هم خوبه و هولتر هم ضربان خیلی پایین نشون نداده ، به نظر من نیاز به باطری نیست ولی بهتره با متخصص قلب و فوق تخصص الکتروفیزیولوژیست هم مشورت کنید
 • تصویر کاربر اسماعیل جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 323 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشی . من هشت ماه پیش دندان شماره 7 خود رو ایمپلنت کردم و از اون روز دچار مشکل دریچه قلب و تپش ناگهانی شدم می خواستم بدونم اگه انتهای پایه ایمپلنت با رشته اعصاب فک برخورداشته باشد و آنرا تحریک کند می تواند عامل آن باشد در ضمن یه کمی درد عصبی هم از ایمپلت احساس میکنم .با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام ، ارتباطی با ریشه عصب نداره ولی در صورتی که علایم دارید حتما باید اکو بشید
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۹ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 341 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر یکی از همکاراتون با توجه به اکو گفته ک یکی از دریچه هام بسته است
  میخواستم ببینم خطری داره یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۹ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام دریچه ائورت دولتی هست در این اکو تنگی گزارش نشده ، بهتره اکو تخصثی انجام بدید
 • تصویر کاربر رحمان چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 342 مشاهده پرسش
  سلام میخواستم اکوی قلب پسرم رو برام تفسیر کنید و.آیا امیدی هست برای بسته شدن سوراخ ها،
  در ضمن پسرم اول تعداد تنفس هاش به 90 تا هم در دقیقه میرسید الان که نه ماهشه شده 50 آیا مشکلی هست؟؟؟
  دکتر خودش میگه اشکالی نداره
  گفته 9 ماه دیگه برای اکو بریم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 3 سال پیش)


   سلام به نظر بسته ميشه در اينده

 • تصویر کاربر رایحه چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 293 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز
  به دلیل درد های تیر کشنده و انتشار ان به دست چپ و انگشتان هنگام عصبانیت و استرس به دکتر مراجعه کردم و اکو کردند .دکتر پرولاپس علامت دار دریچه میترال رو تشخیص دادند که قرص پرانول رو تجویز کردند و گفتند باید ورزش کنم
  ایا ورزش ایروبیک برای من مناسبه؟
  ولی چیزی که در تسفیر اکو درج شده بود منو نگران کرده و فکر مرگ و ناتوانی دارم
  برای اینکه دریچه درجه نارسایی اش بالا تر نرود باید چکار کنم
  Poor color;NL LV function
  Marked mvp
  Trivial mr&tr
  ممنون از راهنمایی تون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام نگران نباشيد ورزش را ادامه بديد سال اينده اكو تخصصي انجام بديد ، اگه علايمتون بدتر شد زودتر مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 320 مشاهده پرسش
  ممنون از جوابتون.شما گفتین در حد mild جای نگرانی نیست.خواستم بپرسم پسرم چون 1.5 ساله هست .این مشکل قابل رفع میباشد.اخه دکترش گفته یک سال دیگه برای چک بیارید.
  1- این مشکل حل میشه ؟؟
  2- ]چند روزی باشروع گرما ادرارش کم شده .در فصل سرد سال خوب بود. این به این مشکل مربوط نیست ؟؟؟؟ خیلی نگرانم به خدا. خدا خیرتون بده
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام نه نگران كننده نيست سال ديگر اكو تكرار بشه
 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 411 مشاهده پرسش
  سلام من الان هفت ماه باردار هستم در ماه پنجم تپش قلب طولانی گرفتم به مدت 4ساعت که در بیمارستان به 180 رسیده بود و یک دفعه هم قطع شد بعد به دکتر قلب مراجعه کردم گفت باید پیش دکتر فیزیولوژیک قلب برم ولی دکتر زنان خودم میگه باید اکو انجام بدم میخواستم نظر شمارو هم بدونم خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اكو هم لازم هست و بعد بايد براي درمان تصميم گرفت
 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۳ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 311 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید دکتر فرزندم 22 ساله است و مدت پنج سال است که وارفارین مصرف میکنید آیا راه درمانی برای ترک دارو وجود دارد وبا توجه به مصرف قرص سلسفت وکمبود وارفارین در بازار پیشنهاد شما برای جایگزین کردن داروی دیگر چیست؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۳ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام علت مصرف وارفارين بايد مشخص بشه سپس راجع به جايگزيني تصميم گرفت
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر